Én bármibe merek veled fogadni, hogy megfelelő állapotok mellett (nem sárban) egysor megfelelő rövidtárcsával minden mástól különb talajt csinálnék!
Én is gondoltam mint Te rébben, aztán olyan pozitív csalódások értek, nemcsak engem, hanem akilátja a munkáját azokat is hogy így merek fogadni!
A tárcsázott fődre is ezt húznám!
Ez nem tárcsa! Hiába gondolod, hogy a Te nehéztárcsád után akasztott hengerrel rövidtárcsa munkáját tudja produkálni! NEM!
Ez nem nyúl a föld alá, nem keni, nem gyúrja! balrajobbra hajintja, ezért kell gyorsan menni velük. Aztán a terrapak meg nem henger!
ezeket értsd jól nem ellenkezni akarok, hanem segíteni.
Aki tapasztalta már ezeket az "élményeket" érti mit akarok írni.
A terrapakra visszatérve nem nyomja össze a fődet, csak a tetején zár, hogy majd ne száradjon ki vetésre, viszont a talaj utána olyan aprómorzsás mint az atom!
Tavasszal néztem a fogas munkáját meg a rövidtárcsáét is. Tökéletes száraz és téln szétfagyott hanntokon persze minden jó, egy vasdarab is símára műveli. De ha olyan elpaskolt a talajod mint ezek, főleg az őszi eltárcsázott, az felfog cserepesedni is főleg ha a idő olyan.
Tudom, hiszen tavasszal jártunk ilyen cipőbe. Úgy felcserepesedett a Pio portfólió farm kísérleti területem, hogy amikor ráálltam a nagygéppel amin a tárcsa lógott hátul, meg sem nyomódott a főd, mint ha betonon álltam volna.
No ezen próbáltunk mindent! A hankó csak gurult a tetején, ittott amott belekapott és felfordított egy-egy cserepet. A kombinátor is csak kszott rajta, ez több cserepet felkapott, de tört is kapa egyből plusz tiszta sz*r volt utána a talaj.
Fogast már nemis próbáltam mert értelmetlen lett volna. IH tárcsa után nem vetettünk volna az tuti, alul nedves volt a talaj, úgy elkente volna mint az atom.
A rövidtárcsával meg kimondottan fínom jó magyágy lett megint, pedig már senki sem bízott benne, a területi képviselőnk már hívta a központot, hogy nem lesz itt portfólió farm ilyen és ilyen okok végett...
Aztán gyönyörű osztályos téma lett belőle.
Ezt úgy dícsérem mint fergát még soha!!!
mert ha nem lett volna idén csak a felét tudtuk volna elvetni, ső...
Ennek annyi.
Műveeté Te má talajt????
Elmegy az kis hó....
Eső nemlesz......
Ez úgy kiszellőzik mint a 7cencség...
Ezek a táblák.... 2030405060708090.....centis hantok.... úgy át száradnak napok alatt h. arra nincsssssss talajművelő eszköz.
Ezt csakis az átáztató eső után lehet rohadt gyorsan nagytárcsával gatyába ráznid----de mikor fog ez átázni?????i....ide má köll ám csapadék 30 mili 40, 1 rakatba?????
1x megtárcsázod---- abba beledöglesz az tuti
aztán még 1x hogy valahogy kinézzen
aztán 1 kembridzs mondjuk pl.
én ezt mondom
de szellőztetni meg nem valami profi dolog... majd márciusban még ezt a homokot se
amúgy se terem ha le is van zárva .... nem még ha elfecséreled a kis vizét
ez 1 elbaxott húzás volt
márciusban olyan omlós munkát csinált volna az olasz lazító....
a tüskés henger ezen most csak gyalogolt
teli vannak festéknyomokkal a hantok
nem annyira látni de vannak 304050 centis szintkülönbségek métereken belül
könnyen művelhető szélhámoskodást is toleráló talajt nem szabad erőszakolni
van másik képem ott a réti van csinálva
na ott mondjuk kell kínozni merthanem beszartál....
Egy jóképű zetorosnak ennyi nem akadály!
leveszi az orrsúlyokat oszt kétkerékkel szétvágatja a hanntokat.
Nincs ezzel baj, csak fagyott volt a föld.
Nem betyár kötött ez ha az lenne akkor ilyen vastag fagyos réteget nembírtak volna így megművelni.
jó lesz az, én fogadok, hogy megfelelő eszközzel lesz ebből olyan talaj, hogy még!
pl Először egy rövidtárcsa ami szétaprítja a rögeket és egyenget lezár a hátsó henger,hogy ne száradjon ki a főd, aztán a cseszkó csoda a SMYK!!!!
Ebből is a nehézboronás változat Skoda traktorral oszt szevasz.
afene ez tarló
talánmég meg is volt tárcsázva nyáron nemtom.....
príma omlósra lehetne ezt a parcellát csinálni pedig tavasszal is akármikor
dehát van aki szeret kisérletezni
megérdemelne a tulaj 1 vállonveregetést
és1
Ezt apám jól el........tad magadnak! mondatot
hátmégha lazításról folyik a téma
ha futnod kéne rajta 30 métert ott halnál meg...... először 1 fasza bokakiugrás lábtörés aztán nyak
ez homok ez baszki úgymarad ahogy van ebbe nincs 1 deka víz se
nehéztárcsát neki de mikor?
az meg nincs nekik
olyan hézagok vannak h. otthagynám bizisten ha traktoros lennék....
kíváncsi leszek erre mit találnak ki......
12468 hozzászólás
Válasz #5669. hozzászólásra

Gépemről............
Válasz #5668. hozzászólásra

hunné lested ki?
Válasz #5664. hozzászólásra


46.500-63.000 €
Válasz #5664. hozzászólásra
50 ruppó
ilyet írtak valahol asszem
8530on volt
Válasz #5664. hozzászólásra

Hidd el, téged ez nem érdekel !!!
Válasz #5664. hozzászólásra
pont annyi,mint a fergára.........
és ez mennyi lehet a jd-ra?
Válasz #5662. hozzászólásra



Válasz #5659. hozzászólásra


Én meg arra lennék kíváncsi Te mit szóná ha lekéne segggelned ennél a tempónál 100 hektort.....
Válasz #5654. hozzászólásra
nem mondasz hülyeséget ám!
Válasz #5659. hozzászólásra
jó kérdés. Felteszem a netre a BM előadását a vizes talajokról, néhány nap múlva.
Nem semmi !

Cimbi, B.M. mit szól az ilyen géphez ???
Az érzést nemlehet elfolytani!!!

én már csak ilyen vagyok
Válasz #5656. hozzászólásra

Kezdtem megijedni,hogy röviden írsz, na végre...
Válasz #5655. hozzászólásra
Én bármibe merek veled fogadni, hogy megfelelő állapotok mellett (nem sárban) egysor megfelelő rövidtárcsával minden mástól különb talajt csinálnék!
Én is gondoltam mint Te rébben, aztán olyan pozitív csalódások értek, nemcsak engem, hanem akilátja a munkáját azokat is hogy így merek fogadni!
A tárcsázott fődre is ezt húznám!
Ez nem tárcsa! Hiába gondolod, hogy a Te nehéztárcsád után akasztott hengerrel rövidtárcsa munkáját tudja produkálni! NEM!
Ez nem nyúl a föld alá, nem keni, nem gyúrja! balrajobbra hajintja, ezért kell gyorsan menni velük. Aztán a terrapak meg nem henger!
ezeket értsd jól nem ellenkezni akarok, hanem segíteni.
Aki tapasztalta már ezeket az "élményeket" érti mit akarok írni.
A terrapakra visszatérve nem nyomja össze a fődet, csak a tetején zár, hogy majd ne száradjon ki vetésre, viszont a talaj utána olyan aprómorzsás mint az atom!
Tavasszal néztem a fogas munkáját meg a rövidtárcsáét is. Tökéletes száraz és téln szétfagyott hanntokon persze minden jó, egy vasdarab is símára műveli. De ha olyan elpaskolt a talajod mint ezek, főleg az őszi eltárcsázott, az felfog cserepesedni is főleg ha a idő olyan.
Tudom, hiszen tavasszal jártunk ilyen cipőbe. Úgy felcserepesedett a Pio portfólió farm kísérleti területem, hogy amikor ráálltam a nagygéppel amin a tárcsa lógott hátul, meg sem nyomódott a főd, mint ha betonon álltam volna.
No ezen próbáltunk mindent! A hankó csak gurult a tetején, ittott amott belekapott és felfordított egy-egy cserepet. A kombinátor is csak kszott rajta, ez több cserepet felkapott, de tört is kapa egyből plusz tiszta sz*r volt utána a talaj.
Fogast már nemis próbáltam mert értelmetlen lett volna. IH tárcsa után nem vetettünk volna az tuti, alul nedves volt a talaj, úgy elkente volna mint az atom.
A rövidtárcsával meg kimondottan fínom jó magyágy lett megint, pedig már senki sem bízott benne, a területi képviselőnk már hívta a központot, hogy nem lesz itt portfólió farm ilyen és ilyen okok végett...
Aztán gyönyörű osztályos téma lett belőle.
Ezt úgy dícsérem mint fergát még soha!!!
mert ha nem lett volna idén csak a felét tudtuk volna elvetni, ső...
Válasz #5654. hozzászólásra

ide tárcsa,henger,nem szabad!
fogas,esetleg kombi ha jó száraz
Válasz #5650. hozzászólásra
Ezt vetés előtt egy rövidtárcsával sekélyen meghúzod oszt lehidalsz milyen magágyat kapsz utána!!!!!
Kérj tavaszra egy demógépet!
Egyeneslapos, ékgyűrű hengeres témát!!!!!
ismétlem egyenes laposat, ne gömbsüvegeset, azok kennek majszolnak, a carrieres lap ilyenkor sokkal jobb!!!!
Válasz #5639. hozzászólásra
Itt is vannak hasonló fanatikusok. Azt nem értem nem b*ssza a szemüket a látvány, ezt még nézni is szomorú.
Válasz #5651. hozzászólásra
gyorsan feladták
Válasz #5639. hozzászólásra



Ehhez nem kellett soook ész
Válasz #5648. hozzászólásra
múlt heti lazítózás
Válasz #5648. hozzászólásra
őszi szántás eltárcsázva ősszel
Válasz #5647. hozzászólásra
jaúúú omlósz
Válasz #5646. hozzászólásra

Válasz #5640. hozzászólásra





Ez neked a kötött főd???
ilyet nagyanyám köt vazzeg
és szamárral szántanám
tudod a rigolból meg 4-et...
Válasz #5643. hozzászólásra
az életképesben vanak képek a múltheti lazítózásról
Válasz #5643. hozzászólásra
november vége
Válasz #5640. hozzászólásra
Mikor csináltad ezt a melót ?
Válasz #5641. hozzászólásra
de az,buza ment volna bele,de...........
Válasz #5640. hozzászólásra
Nem lecserepesedős föld?
ezt ma reggel követte el 1 észkombájn


Válasz #5637. hozzászólásra



Válasz #5636. hozzászólásra


Najó elmondom onnét jár ki a medve ahol sötét a bejárat....
Válasz #5635. hozzászólásra


A 2 literes üveg lemaradt! Így mihez viszonyítson az ember? Fekete pont!
Még ezt tal......

Ez a feketében van.... más cég más gép más kép.......


Válasz #5631. hozzászólásra

akkor csak lesz műtrágyaszórás!
Válasz #5631. hozzászólásra





Még március is hideg......
Válasz #5616. hozzászólásra


Majd ez odabax !
Válasz #5615. hozzászólásra


Ha tolja magát a kotró sokkalta nagyobb ereje van, mint ha húzza magát..............tegnap ma így szórakoztam én is
Válasz #5616. hozzászólásra


ha ez homok akkor nem értem miért ne menne szét 1 boronátol
Válasz #5627. hozzászólásra







Ennek annyi.
Műveeté Te má talajt????
Elmegy az kis hó....
Eső nemlesz......
Ez úgy kiszellőzik mint a 7cencség...
Ezek a táblák.... 2030405060708090.....centis hantok.... úgy át száradnak napok alatt h. arra nincsssssss talajművelő eszköz.
Ezt csakis az átáztató eső után lehet rohadt gyorsan nagytárcsával gatyába ráznid----de mikor fog ez átázni?????i....ide má köll ám csapadék 30 mili 40, 1 rakatba?????
1x megtárcsázod---- abba beledöglesz az tuti
aztán még 1x hogy valahogy kinézzen
aztán 1 kembridzs mondjuk pl.
én ezt mondom
de szellőztetni meg nem valami profi dolog... majd márciusban még ezt a homokot se
amúgy se terem ha le is van zárva .... nem még ha elfecséreled a kis vizét
ez 1 elbaxott húzás volt
márciusban olyan omlós munkát csinált volna az olasz lazító....
a tüskés henger ezen most csak gyalogolt
teli vannak festéknyomokkal a hantok
nem annyira látni de vannak 304050 centis szintkülönbségek métereken belül
könnyen művelhető szélhámoskodást is toleráló talajt nem szabad erőszakolni
van másik képem ott a réti van csinálva
na ott mondjuk kell kínozni merthanem beszartál....
Egy jóképű zetorosnak ennyi nem akadály!
leveszi az orrsúlyokat oszt kétkerékkel szétvágatja a hanntokat.
Nincs ezzel baj, csak fagyott volt a föld.
Nem betyár kötött ez ha az lenne akkor ilyen vastag fagyos réteget nembírtak volna így megművelni.
jó lesz az, én fogadok, hogy megfelelő eszközzel lesz ebből olyan talaj, hogy még!
pl Először egy rövidtárcsa ami szétaprítja a rögeket és egyenget lezár a hátsó henger,hogy ne száradjon ki a főd, aztán a cseszkó csoda a SMYK!!!!
Ebből is a nehézboronás változat Skoda traktorral oszt szevasz.
Heccikém majd kődjed a fotót mi lett belőle
Válasz #5622. hozzászólásra

Forgóborona , rotoreke - farral csinálva ...
Válasz #5614. hozzászólásra

afene ez tarló
talánmég meg is volt tárcsázva nyáron nemtom.....
príma omlósra lehetne ezt a parcellát csinálni pedig tavasszal is akármikor
dehát van aki szeret kisérletezni
megérdemelne a tulaj 1 vállonveregetést
és1
Ezt apám jól el........tad magadnak! mondatot
Válasz #5621. hozzászólásra
nem.emailba kaptam én is.
Vasárnap a Pelletier családnak is legurult a lejtőn a 6 kerekű csúszómászó farönkszedőjük :)
Válasz #5619. hozzászólásra
:)
ez a címe.
Válasz #5618. hozzászólásra








hátmégha lazításról folyik a téma
ha futnod kéne rajta 30 métert ott halnál meg...... először 1 fasza bokakiugrás lábtörés aztán nyak
ez homok ez baszki úgymarad ahogy van ebbe nincs 1 deka víz se
nehéztárcsát neki de mikor?
az meg nincs nekik
olyan hézagok vannak h. otthagynám bizisten ha traktoros lennék....
kíváncsi leszek erre mit találnak ki......
Válasz #5615. hozzászólásra
nem gyenge
netán ennél a cégnél dolglozol?