Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.36 Ft USD 311.43 Ft CHF 384.91 Ft GBP 411.02 Ft

Fórum

Talajközpontú művelés

Létrehozta: cimbika , 2009-02-18 00:06:26

Kedvencekhez Segítség
12468 hozzászólás
Nincs profilkép
#5668 Szabi.
2011-02-12 19:47:12

Válasz #5669. hozzászólásra

Gépemről............smile biggrin

Nincs profilkép
#5666 Szabi.
2011-02-12 19:45:43

Válasz #5664. hozzászólásra

46.500-63.000 €smile thumbupsmile thumbup

#5665 Heccmaster
2011-02-12 19:41:41

Válasz #5664. hozzászólásra

50 ruppó
ilyet írtak valahol asszem
8530on volt

Nincs profilkép
#5664 Szabi.
2011-02-12 19:40:24

Válasz #5664. hozzászólásra

Hidd el, téged ez nem érdekel !!!smile biggrin

Nincs profilkép
#5663 .Szabi.
2011-02-12 19:35:54

Válasz #5664. hozzászólásra

pont annyi,mint a fergára.........

#5662 cimbike
2011-02-12 19:33:25

és ez mennyi lehet a jd-ra?

#5660 Heccmaster
2011-02-12 19:03:00

Válasz #5659. hozzászólásra

Én meg arra lennék kíváncsi Te mit szóná ha lekéne segggelned ennél a tempónál 100 hektort.....smile lolsmile lol

#5659 cimbike
2011-02-12 18:58:44

Válasz #5654. hozzászólásra

nem mondasz hülyeséget ám!

#5658 cimbike
2011-02-12 18:57:42

Válasz #5659. hozzászólásra

jó kérdés. Felteszem a netre a BM előadását a vizes talajokról, néhány nap múlva.

Nincs profilkép
#5657 Szabi.
2011-02-12 18:47:42

Nem semmi !smile scaredsmile sweatdrop

Cimbi, B.M. mit szól az ilyen géphez ???

#5656 szanberg
2011-02-09 21:59:30

Az érzést nemlehet elfolytani!!!

én már csak ilyen vagyoksmile lol

#5655 Czanik Sanyi
2011-02-09 21:58:32

Válasz #5656. hozzászólásra

Kezdtem megijedni,hogy röviden írsz, na végre...smile rolleyes

#5654 szanberg
2011-02-09 21:55:05

Válasz #5655. hozzászólásra

Én bármibe merek veled fogadni, hogy megfelelő állapotok mellett (nem sárban) egysor megfelelő rövidtárcsával minden mástól különb talajt csinálnék!

Én is gondoltam mint Te rébben, aztán olyan pozitív csalódások értek, nemcsak engem, hanem akilátja a munkáját azokat is hogy így merek fogadni!

A tárcsázott fődre is ezt húznám!

Ez nem tárcsa! Hiába gondolod, hogy a Te nehéztárcsád után akasztott hengerrel rövidtárcsa munkáját tudja produkálni! NEM!

Ez nem nyúl a föld alá, nem keni, nem gyúrja! balrajobbra hajintja, ezért kell gyorsan menni velük. Aztán a terrapak meg nem henger!
ezeket értsd jól nem ellenkezni akarok, hanem segíteni.
Aki tapasztalta már ezeket az "élményeket" érti mit akarok írni.
A terrapakra visszatérve nem nyomja össze a fődet, csak a tetején zár, hogy majd ne száradjon ki vetésre, viszont a talaj utána olyan aprómorzsás mint az atom!

Tavasszal néztem a fogas munkáját meg a rövidtárcsáét is. Tökéletes száraz és téln szétfagyott hanntokon persze minden jó, egy vasdarab is símára műveli. De ha olyan elpaskolt a talajod mint ezek, főleg az őszi eltárcsázott, az felfog cserepesedni is főleg ha a idő olyan.

Tudom, hiszen tavasszal jártunk ilyen cipőbe. Úgy felcserepesedett a Pio portfólió farm kísérleti területem, hogy amikor ráálltam a nagygéppel amin a tárcsa lógott hátul, meg sem nyomódott a főd, mint ha betonon álltam volna.

No ezen próbáltunk mindent! A hankó csak gurult a tetején, ittott amott belekapott és felfordított egy-egy cserepet. A kombinátor is csak kszott rajta, ez több cserepet felkapott, de tört is kapa egyből plusz tiszta sz*r volt utána a talaj.

Fogast már nemis próbáltam mert értelmetlen lett volna. IH tárcsa után nem vetettünk volna az tuti, alul nedves volt a talaj, úgy elkente volna mint az atom.

A rövidtárcsával meg kimondottan fínom jó magyágy lett megint, pedig már senki sem bízott benne, a területi képviselőnk már hívta a központot, hogy nem lesz itt portfólió farm ilyen és ilyen okok végett...
Aztán gyönyörű osztályos téma lett belőle.

Ezt úgy dícsérem mint fergát még soha!!!

mert ha nem lett volna idén csak a felét tudtuk volna elvetni, ső...

Nincs profilkép
#5653 .Szabi.
2011-02-09 21:37:42

Válasz #5654. hozzászólásra

smile scaredsmile nononoide tárcsa,henger,nem szabad!
fogas,esetleg kombi ha jó száraz

#5652 szanberg
2011-02-09 21:35:13

Válasz #5650. hozzászólásra

Ezt vetés előtt egy rövidtárcsával sekélyen meghúzod oszt lehidalsz milyen magágyat kapsz utána!!!!!

Kérj tavaszra egy demógépet!
Egyeneslapos, ékgyűrű hengeres témát!!!!!

ismétlem egyenes laposat, ne gömbsüvegeset, azok kennek majszolnak, a carrieres lap ilyenkor sokkal jobb!!!!

Nincs profilkép
#5651 JD 4630
2011-02-09 21:34:57

Válasz #5639. hozzászólásra

Itt is vannak hasonló fanatikusok. Azt nem értem nem b*ssza a szemüket a látvány, ezt még nézni is szomorú.

Nincs profilkép
#5650 .Szabi.
2011-02-09 21:33:13

Válasz #5651. hozzászólásra
gyorsan feladtáksmile lol

Nincs profilkép
#5649 Adorex
2011-02-09 21:31:46

Válasz #5639. hozzászólásra

Ehhez nem kellett soook észsmile nononosmile nononosmile nonono

Nincs profilkép
#5648 .Szabi.
2011-02-09 21:31:21

Válasz #5648. hozzászólásra

múlt heti lazítózás

Nincs profilkép
#5647 .Szabi.
2011-02-09 21:28:47

Válasz #5648. hozzászólásra

őszi szántás eltárcsázva ősszel

#5644 szanberg
2011-02-09 21:16:10

Válasz #5640. hozzászólásra

Ez neked a kötött főd???smile lolsmile lolsmile lol

ilyet nagyanyám köt vazzeg
és szamárral szántanám

tudod a rigolból meg 4-et...smile lolsmile pimp

Nincs profilkép
#5643 .Szabi.
2011-02-08 19:51:06

Válasz #5643. hozzászólásra

az életképesben vanak képek a múltheti lazítózásról

#5641 drenthe evo
2011-02-08 19:45:34

Válasz #5640. hozzászólásra

Mikor csináltad ezt a melót ?

Nincs profilkép
#5640 .Szabi.
2011-02-08 19:44:35

Válasz #5641. hozzászólásra

de az,buza ment volna bele,de...........

#5639 cimbike
2011-02-08 19:42:21

Válasz #5640. hozzászólásra

Nem lecserepesedős föld?

Nincs profilkép
#5638 .Szabi.
2011-02-08 19:03:31

Horsch terano

Nincs profilkép
#5637 .Szabi.
2011-02-08 14:21:03

ezt ma reggel követte el 1 észkombájnsmile scared

#5635 Heccmaster
2011-02-04 15:34:58

Válasz #5636. hozzászólásra

Najó elmondom onnét jár ki a medve ahol sötét a bejárat....smile scaredsmile scared

#5634 Vadmalac
2011-02-04 12:53:08

Válasz #5635. hozzászólásra

A 2 literes üveg lemaradt! Így mihez viszonyítson az ember? Fekete pont! smile hammer smile biggrinsmile biggrin

#5633 Heccmaster
2011-02-03 22:23:07

Még ezt tal......

#5632 Heccmaster
2011-02-03 21:53:33

Ez a feketében van.... más cég más gép más kép.......

Nincs profilkép
#5631 .Szabi.
2011-02-03 20:38:13

Válasz #5631. hozzászólásra

akkor csak lesz műtrágyaszórás!smile thumbup

Nincs profilkép
#5628 Szabi.
2011-02-03 19:46:00

Válasz #5615. hozzászólásra

Ha tolja magát a kotró sokkalta nagyobb ereje van, mint ha húzza magát..............tegnap ma így szórakoztam én issmile sweatdropsmile sweatdrop

Nincs profilkép
#5627 Grün
2011-02-03 14:10:50

Válasz #5616. hozzászólásra


ha ez homok akkor nem értem miért ne menne szét 1 boronátolsmile confusedsmile confused

#5626 Heccmaster
2011-02-03 12:57:13

Válasz #5627. hozzászólásra

Ennek annyi.
Műveeté Te má talajt???? smile confusedsmile confusedsmile lolsmile tongue
Elmegy az kis hó....
Eső nemlesz......
Ez úgy kiszellőzik mint a 7cencség...
Ezek a táblák.... 2030405060708090.....centis hantok.... úgy át száradnak napok alatt h. arra nincsssssss talajművelő eszköz.
Ezt csakis az átáztató eső után lehet rohadt gyorsan nagytárcsával gatyába ráznid----de mikor fog ez átázni?????i....ide má köll ám csapadék 30 mili 40, 1 rakatba?????
1x megtárcsázod---- abba beledöglesz az tutismile lol
aztán még 1x hogy valahogy kinézzen
aztán 1 kembridzs mondjuk pl.
én ezt mondom
de szellőztetni meg nem valami profi dolog... majd márciusban még ezt a homokot se
amúgy se terem ha le is van zárva .... nem még ha elfecséreled a kis vizét
ez 1 elbaxott húzás volt
márciusban olyan omlós munkát csinált volna az olasz lazító....smile nonono
a tüskés henger ezen most csak gyalogolt
teli vannak festéknyomokkal a hantok
nem annyira látni de vannak 304050 centis szintkülönbségek métereken belül

könnyen művelhető szélhámoskodást is toleráló talajt nem szabad erőszakolnismile aikido
van másik képem ott a réti van csinálva
na ott mondjuk kell kínozni merthanem beszartál....

#5625 szanberg
2011-02-03 08:02:28

Egy jóképű zetorosnak ennyi nem akadály!
leveszi az orrsúlyokat oszt kétkerékkel szétvágatja a hanntokat.
Nincs ezzel baj, csak fagyott volt a föld.
Nem betyár kötött ez ha az lenne akkor ilyen vastag fagyos réteget nembírtak volna így megművelni.
jó lesz az, én fogadok, hogy megfelelő eszközzel lesz ebből olyan talaj, hogy még!

pl Először egy rövidtárcsa ami szétaprítja a rögeket és egyenget lezár a hátsó henger,hogy ne száradjon ki a főd, aztán a cseszkó csoda a SMYK!!!!

Ebből is a nehézboronás változat Skoda traktorral oszt szevasz.

Heccikém majd kődjed a fotót mi lett belőle

#5624 drenthe evo
2011-02-03 07:45:08

Válasz #5622. hozzászólásra

Forgóborona , rotoreke - farral csinálva ...smile lol

#5623 Heccmaster
2011-02-03 00:49:47

Válasz #5614. hozzászólásra

afene ez tarló
talánmég meg is volt tárcsázva nyáron nemtom.....
príma omlósra lehetne ezt a parcellát csinálni pedig tavasszal is akármikor
dehát van aki szeret kisérletezni
megérdemelne a tulaj 1 vállonveregetést
és1
Ezt apám jól el........tad magadnak! mondatot smile lol

Nincs profilkép
#5622 Satya1981
2011-02-02 22:13:35

Válasz #5621. hozzászólásra

nem.emailba kaptam én is.

Vasárnap a Pelletier családnak is legurult a lejtőn a 6 kerekű csúszómászó farönkszedőjük :)

#5620 Heccmaster
2011-02-02 22:10:37

Válasz #5618. hozzászólásra

hátmégha lazításról folyik a téma smile oopssmile lolsmile tongue
ha futnod kéne rajta 30 métert ott halnál meg...... először 1 fasza bokakiugrás lábtörés aztán nyaksmile lol
ez homok ez baszki úgymarad ahogy van ebbe nincs 1 deka víz sesmile surrender
nehéztárcsát neki de mikor?
az meg nincs nekik
olyan hézagok vannak h. otthagynám bizisten ha traktoros lennék....smile surrender
kíváncsi leszek erre mit találnak ki......smile droolsmile drool

Nincs profilkép
#5619 Grün
2011-02-02 22:09:40

Válasz #5615. hozzászólásra

nem gyenge

netán ennél a cégnél dolglozol?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Alábecsüli a piac a közelgő veszélyt: olyasmi készülődik az agráriumban, amire kevesen számítanak
Erre készül a kormány a hőhullám idején: sorra jönnek a rendkívüli intézkedések
Erre készül a kormány a hőhullám idején: sorra jönnek a rendkívüli intézkedések
A történelmi hőség miatt átfogó védekezési tervet léptetnek életbe. Az...
Mini lánctalpas homlokrakodó Captok CK380
Mini lánctalpas homlokrakodó Captok...

3.950 EUR

CASE IH JX1100U Maxxima traktor
CASE IH JX1100U Maxxima traktor

8.250.000 Ft

Ipari kompresszor
Ipari kompresszor

5.600.000 Ft

Kobelco SK300LC-10E / 2021 / 9500 üzemóra / Lízing 20%-tól
Kobelco SK300LC-10E / 2021 / 9500...

66.900 EUR

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]