Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356 Ft USD 313.58 Ft CHF 385.95 Ft GBP 412.71 Ft

Fórum

MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus!

Létrehozta: , 2008-12-14 20:41:19

Kedvencekhez Segítség
96450 hozzászólás
Nincs profilkép
#20800 VDénes
2013-01-06 10:37:49

Válasz #20799. hozzászólásra

Friss motornál még lehet. Ezért kell járatni, hogy összekopjanak a felületek. Most még valamilyen szinten érdes a henger felülete, idő kell neki mire tükrös lesz, akkor jobban felfekszik/tömít majd a gyűrűsor és akkor nem lesz annyi olaj a pufónál. Tökéletes nem lesz, mert ez MTZ.

#20799 BNC
2013-01-06 10:17:44

Sziasztok! Ez a kérdés érkezett MTZ80-assal kapcsolatban:

Szépnapot!

Van egy MTZ80-as traktorom és a kipufogó csonknál folyik belőle az olaj.Most lett hüvelyezve,be volt sülve az első dugattyú.Valaki tudná,hogy miért folyik belőle az olaj?
Köszönöm.:Gábor

#20798 dárk
2013-01-06 10:10:31

Hahó.Nagy gondom lenne,nem tudom kihez forduljak.
Szoftver frisitést kéne csinálni a 80-as on,csak nem tudom honnan lehetne letölteni,és egyáltalán hol van a számítógép dugalja a gépen?
Egy kicsit azért félek ettől a szoftver frisítés dologtól.
Köszi a segítséget előre is.








smile lolsmile lolsmile lol

Nincs profilkép
#20797 Juciy
2013-01-06 09:31:25

Sziasztok!
Valakinek lenne ötlete,hogy a frissen hüvelyezett MTZ80-asból miért folyik az olaj a kipufogó csonknál?

Nincs profilkép
#20796 Kovács Gábor
2013-01-05 20:48:44

és ha ide kötöm vissza?
mtz

Nincs profilkép
#20795 Kisslaci
2013-01-05 18:51:14

Válasz #20794. hozzászólásra
Igen ,ott a tömbből az olajat visszavezetni a tartályba.Mi a tartály leeresztő csavarját fúrtuk meneteltük,mert az van legközelebb és egy rövid üzemanyag cső elég hozzá

Nincs profilkép
#20794 Kovács Gábor
2013-01-05 18:19:49

mtz

ezt?

Nincs profilkép
#20793 Kovács Gábor
2013-01-05 18:14:54

aaa

Nincs profilkép
#20792 Kovács Gábor
2013-01-05 18:10:02

már rossz volt elvileg és csak az olaj folyt belőle, meg ez a gép már nem szánt csak permetez,műtrágyát szór ahhoz meg nem kell és le is szedtem róla!
és melyik vékonyat? azt amelyikre a nyíl mutat?

#20791 Gabesz2
2013-01-05 17:29:19

Válasz #20788. hozzászólásra
A hidraulika tartály szintjelzőjébe lehet vissza vezetni.

#20790 mtz1221
2013-01-05 17:23:28

Válasz #20788. hozzászólásra
a kicsi vékonyat,visza a tartájba

#20789 Szeni
2013-01-05 17:23:13

Válasz #20788. hozzászólásra

Miért kötötted ki az er-h. szabályzót?

Nincs profilkép
#20788 Kovács Gábor
2013-01-05 16:25:30

Sziaztok!
kikötöttem az antiszlip-et,le vak dugóztam a csövek helyét és nagyon zúg a szivattyú,nyomás van benne mindig.Melyik csövet kell a visszafolyóhoz kötni hogy ne legyen mindig nyomás?

Nincs profilkép
#20787 moll1983
2013-01-05 09:10:42

Üdv

Tanácsot szeretnék kérni,hogy Mtz 80as-ra,hol érdemes hidraulika szivattyút venni és ,hogy eredeti oroszt lehet-e kapni vagy csak ukrán van?

Nincs profilkép
#20786 kacsás
2013-01-05 00:02:10

Válasz #20785. hozzászólásra

nincs raita hűtősapka köszönöm a választ másik gépeen eddig ezt nem vettem észre
Üdv Gábor

#20785 röfik
2013-01-04 23:40:37

Válasz #20784. hozzászólásra

Ha leveszed a hütösapkát és a hütöböl engeded elöször utána nyitod ki a motorcsapot már alig folyik ott és tényleg kuttyog pláne ha a fütés csövek is folynak a levegöt kaphat bárhol ahol már a viz távozott.Pl. nekem bevan szorulva a motorcsap az 550-esen csak a hütöböl és a két fütés csövön ami kilyön és sosem volt fagyási gond csak a fütés gyengélkedett jo félnapig mire a jég dugo kiolvadt de a motor és a hütö sose károsodott-ik.smile rolleyes

Nincs profilkép
#20784 kacsás
2013-01-04 23:29:17

üdv
észrevettem hogy amikor leengedem a vizet a 82 es ből akkor a moror leeresztőjénél úgy hallom hogy ott kap levegőt ha elzárom akkor kicsit folyik a víz a hűtőböl ha meg kinyitom akkor a motor csapjánál csak a kurtyogás halható a víz kb 90 százaléka a hűtön folyik kismile confused ez mit jelent??
Üdv Gábor

#20783 ATIS78
2013-01-04 22:55:23

Válasz #20782. hozzászólásra

az van az nem lényeg mennyi...darab és mennyi az ár az a lényeg..erről infót??

Nincs profilkép
#20782 VDénes
2013-01-04 22:51:43

Válasz #20773. hozzászólásra

Csavar és anya nincs hozzá, mert a meghúzástól lejött/sérült a menet... smile thumbdown

Nincs profilkép
#20781 VDénes
2013-01-04 22:48:36

Válasz #20774. hozzászólásra

Akkor nincs nyomás, mert nem is szabályoz le a szabályzó.
Szerintem

#20780 Maszek Zs
2013-01-04 22:30:09

De itt a b@lfaszság volt!

#20779 röfik
2013-01-04 22:29:47

Válasz #20774. hozzászólásra

Probáljatok nyomást mérni az orbiton van egy kis dugo csavar annak a helyére becsavarni a mérö orát és tekerni mindkét irányba a kormányt és végállásnál asztszem 90bar-nak kell lenie.?smile confused

#20778 mtz1221
2013-01-04 22:28:37

Válasz #20775. hozzászólásra
már kétszer is,egyszer 6hengeres perkinst tettek mtz 50-be,másodszor meg egyik hülje szabadonfutós kardánt lopott magának és képes volt megtoldani-ahelyett hogy vett volna rá szabadonfutótsmile scaredsmile wacko

#20776 Maszek Zs
2013-01-04 22:24:56

Válasz #20775. hozzászólásra Aztán nem is a gardán volt rövid hanem a váz volt el törve.És be csuklott.ÉS NEM VETTÉK ÉSZRE!!!!!!!smile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lol

#20775 Maszek Zs
2013-01-04 22:21:36

Gyerekek hallottatok már olyant,hogy meg kellet toldani az első meghajtás kardánt?smile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile thumbupsmile thumbupsmile thumbupsmile thumbupsmile thumbup

#20773 ATIS78
2013-01-04 22:07:53

Válasz #20772. hozzászólásra

a "kisipari szart"eladnád??engem érdekelnesmile rolleyes

Nincs profilkép
#20772 VDénes
2013-01-04 22:03:49

Válasz #20761. hozzászólásra

Akkor ott az égés sem volt okés. Amúgy akkor minek másik hajtókar, ha be lesz fúratva derékszögbe? Én is vettem kisipari szart, de mégis a régi jó anyagút fúrattam ki derékszögbe.

Nincs profilkép
#20771 VDénes
2013-01-04 22:00:48

Válasz #20770. hozzászólásra

Mikor tekered a kormányt akkor "nyiszorgást" lehet hallani?

#20770 balisimson
2013-01-04 20:56:33

Válasz #20766. hozzászólásra

Elindulok hidegen, és kb öt perc mulva szorult, akkor állok pár percet járatom, megjavul és utána nem jelentkezik a probléma, de ma már üzem meleg állapotba is csinálta néha. Akkor szűrő nézés, utána szivattyú. Szűrő kiszedés élvezetes lesz jó szűk helyen van úgy emlékszem smile smile

Nincs profilkép
#20769 bukócsöves-50
2013-01-04 20:28:52

Meg lett talán mi volt a baja miért ment olyan csúnyán mintha 2 hengerezett volna a tápszivattyú be állt biztos nem tett jót neki a fáradtolajos üzemeltetés smile smile

Nincs profilkép
#20768 bukócsöves-50
2013-01-04 20:22:33

Válasz #20749. hozzászólásra PFÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ én kérek elnézést , hogy ilyen felületes voltamsmile rolleyes

Nincs profilkép
#20767 FÜLÖP ATTILA
2013-01-04 20:20:34

Én megnézném a papírszűrőt mert én is jártam már így ha az nem akkor szivattyú csere.

#20766 (Claastra)
2013-01-04 20:11:44

Válasz #20765. hozzászólásra

de azt irtad a megállás után megjavult,de akkor csak megint öt percre,valószínű szivattyűs

#20765 balisimson
2013-01-04 20:02:59

Válasz #20764. hozzászólásra

Elméletileg szűrő ott van mint a régiekben, felül a hidraulika tartály tetején, ha jól emlékszem hat csavar fogja. Mi a szivattyúra gyanakodtunk, picit nehezebb is a kormány mint ismerősöm ugyan ilyen gépén, sok ilyen korú mtz-n látom már hogy ki van cserélve.

#20764 (Claastra)
2013-01-04 17:54:43

Válasz #20763. hozzászólásra

nem rántja össze az olajszűrőt?(már ha van benne)

#20763 balisimson
2013-01-04 17:26:12

Sziasztok! Olyan problémánk lenne, mtz 82.1-es traktoron néha elmegy a kormány rásegítés ( orbitos) Megyek öt percet kb, utána lehetetlen kormányozni, várok egy két percet, utána megint jó és megszűnik a gond. Olaj van benne, azon kívül mi lehet a baja?smile confused

Nincs profilkép
#20762 fekivadasz
2013-01-04 16:01:18

Válasz #20759. hozzászólásra

Köszi azt hiszem megtaláltam őket.

Nincs profilkép
#20761 Tamás105
2013-01-04 15:42:46

Válasz #20760. hozzászólásra

Itt dugattyúk szorultak annyira elvoltak kokszosodva mikor felmelegedett bele szorultak hüvelyekbe de a hajtókarok be lesznek derék szögeltetve smile whistling

Nincs profilkép
#20760 VDénes
2013-01-04 14:58:56

Válasz #20758. hozzászólásra

Na de melegen se lehetett átforgatni.
Amint írod a dugók biztos nem szorultak bele. Csak a főtengelynél van illesztési probléma, meg a hajtókarok.
Én annyit csinálnék, hogy a hajtókar ha kinn van akkor azt összehúzni és megmérni furatmikrométerrel, hogy van e benne ovál vagy teljes kör e. Ha az jó, akkor tuti főtengely, ami nekem is volt. smile crying

#20759 Gabesz2
2013-01-04 14:35:05

Válasz #20751. hozzászólásra

AZ adagolón van beöntő, szintező és leeresztő csavar. Az adagoló hátsó deknijén találhatók ezek.

Nincs profilkép
#20758 Tamás105
2013-01-04 14:19:46

Válasz #20757. hozzászólásra

kulccsal át lehetett forgatni úgy nem szorult csak melegen

Nincs profilkép
#20757 VDénes
2013-01-04 14:16:29

Válasz #20754. hozzászólásra

Ha kulccsal sem lehetett átforgatni a motort akkor ott a főtengely sem ok. Attól lehet olajnyomás. Nekem olyan volt a főtengely, hogy össze vissza voltak az átmérők, rosszul volt köszörülve.

Nincs profilkép
#20756 Tamás105
2013-01-04 14:13:27

Válasz #20750. hozzászólásra

Ilyen dugattyúkat szettem ki belőle fsmile sweatdropsmile wacko

Nincs profilkép
#20755 Tamás105
2013-01-04 14:11:02

Válasz #20752. hozzászólásra

ja és dúgón 3 olajlehúzó gyűrű vol meg 1 olaj áteresztő kompreszió gyűrű sehol smile wackosmile wacko ezz egy vicc bontatlan gyári blokk volt 1500 órával smile lolsmile lol

Nincs profilkép
#20754 Tamás105
2013-01-04 14:08:00

Válasz #20752. hozzászólásra

A főtengelynek szerintem semmi baja nincs mert az olajnyomás az jó volt a gépbe csak ha felmelegedett akkor az istennek se akart beindulni úgy meg szorúlt, új akksival új ön indítóval sem indult

Nincs profilkép
#20753 Tamás105
2013-01-04 14:04:28

Válasz #20752. hozzászólásra

abból is kétfajta smile wackosmile wackosmile lol

Nincs profilkép
#20752 VDénes
2013-01-04 13:59:33

Válasz #20750. hozzászólásra

Én a főtengelyt is megnézném...
Hajtókar melyik fajta van benne?

Nincs profilkép
#20751 fekivadasz
2013-01-04 13:25:12

Hali!
Tudja Valaki ,hogy mtz 50 adagolóba mennyi olaj kell,hol kell betölteni es ellenőrizni?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Termésbiztonság fóma rezisztens repce hibridekkel
Termésbiztonság fóma rezisztens repce hibridekkel
A hazai repcetermesztés az elmúlt években masszív próbatétel elé állította a...
Növényvédelmi előrejelzés: Hőségriadó, aszály és növényvédelmi kihívások országszerte
Növényvédelmi előrejelzés: Hőségriadó, aszály és növényvédelmi kihívások országszerte
Az elmúlt két hétben Magyarország időjárását egyre melegebb, nyárias jellegű...
Abbriatta 230cmes disces fűkasza
Abbriatta 230cmes disces fűkasza

799.999 Ft

Iseki 33lóerős traktor
Iseki 33lóerős traktor

2.499.999 Ft

Class disco 300cmes disces fűkasza
Class disco 300cmes disces fűkasza

1.799.999 Ft

Vakumat 3100l szippantó,  tartálykocsi
Vakumat 3100l szippantó, tartálykocsi

985.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]