Megírnád még egyszer a képletedet amivel mag db számolod mert nem találom.
keresőbe sem adja ki, ha meg neveddel próbálkozok akkor kiadja a nevedet de az írásaidat nem mutatja vagy a hozzászólás száma nem stimmel
Válasz celiranyossan #2674. hozzászólásáraHeló nekem is ugyan ez az áttétel a tömörítő keréknél 10 es elől 22 es a vetőtárcsa 16 luk így vet 72 ezret 75 ös sortávon a gyengébb földekbe 14 luku tárcsa van úgy 67 ezret vet! A szotyit ugyan ezzel az áttétellel vetem csak 3 miliméteres 14 luku tárcsával!! Kb 10 éves bevált dolog ez így Somogy megyébe!! Remélem tudtam segíteni!!
Sziasztok!
Elosztó tengely fogaskere 22,tömöritő tengely fogaskere 10, furat szám 16, és a sortáv 75 cm. Ezekkel az adatokkal mennyit vet /ha-on?
Ha 70 cm lenne a sortáv akkor ezekkel az adatokkal 75000-t vetne.
Köszi a segítséget!
Sziasztok SPC 6 vetőgépem van és keresek hozzá tömörítő kerekekre gumit(szélesség 10,5 ,belső átmérő 32 cm).
Kérdésem,hogy az újabb felnik amire az újabb szélesebb gumi megy,betehető-e a keskenyebb helyett?
Válasz trikolor5 #2669. hozzászólásáraA maglesodró tengely nem kell kivenni egy kis csiszolás és simán csak rá kell tolni az újat,
belül kell a rugót beakasztani
Válasz trikolor5 #2669. hozzászólásáraLehet, hogy félreértem, amit írsz, de a csavarhúzó horony a tengelyben van,amin billeg a műanyag lesodró.Azt igazából nem biztos, hogy kell bántani. Ha a tengelyt vagy az állítócsavart akarod kiszedni az óvatosan melegítve kijöhet, ugyanis az alu hőtágulása sokkal nagyobb, mint az acélé. Előtte csavarlazító.
A beletörteket kiszedni a nagyobb szívás, mert összeszerelt vetőgépen nem férsz hozzá kifúrni a csap maradékát és biztos, hogy megfúrod a menetet. De igazából a vetőkocsi kiszedése a két csapról leakaszt a tartó plusz a lánc leszedése árán megoldott.
Válasz Buti Lajos #2668. hozzászólásáraIgen logikus amit írsz, köszi. A gondomat is leírtad, vakarom a fejem mert tengelyével együtt van beletörve. Amik meg a helyén vannak mozdíthatatlanok úgy össze vannak rohadva, csavarhúzó csak gyűri a menetét.
Válasz trikolor5 #2667. hozzászólásáraNagyszemű gömbölyded kukorica magból szinte sose venne fel kettőt lesodró nélkül se, apró hegyes szemű naprából meg szinte mindig lenne legalább kettő maglesodró nélkül. Itt az egyik kolléga gond nélkül kivetett 110.000 kaszatot 60.000-es beállításnál, mert a maglesodrót nem állította be.Rugóval tekerő csavarral együtt is filléres beruházás, főleg a drága vetőmagárhoz és az indokolatlanul besűrített napraforgó miatti termésveszteséghez képest. Ha az állítócsavarok nincsenek berohadva a beállítása 20 perc a 6 sornak. Szerintem ennyit kell rá áldozni.
Hali! Mi van, ha nincs maglesodró? Tárcsát akartam cserélni erre látom, hogy két kocsiban nincs is maglesodró. Így lehet ez már jó ideje, de semmi különbséget nem vettem észre a sorok között (pedig kultiztam is). Lehet nem is olyan lényeges dolog ez?
Válasz Lacus704 #2661. hozzászólásáracsinálj 19 vagy 20 lyukú tárcsát és máris többet vet az esztergában van osztótárcsa és 5 vagy 5,5 furat és már többet is vet nekem 9 -22 és 15 lyuk 75cm sortáv így 70000-72000szem/ha
Válasz Lacus704 #2661. hozzászólásáraJól írja a kolléga,+ ha még licence gép/racsnis-nagy ékszíj tárcsás/,idővel berakodik a gerendely a megnövelt vákuum teljesítmény miatt,érdemes megnézni.
Válasz Truly #2662. hozzászólásárapl 75ezer szemhez 16 furatos tárcsát és 22x10-es lánckereket ír 70cm es sortávnál, de mivel neked 77cmre van állítva ezért én eggyel vagy kettővel nagyobb beállítást választanék hogy hozzávetőlegesen meglegyen a tőszám.
Válasz Buvargabi #2649. hozzászólásáraAz a problémám vele, hogy van ameik tagon nincsen, csak siló kukorica vetsre használom, de igy sokkal több magot kirak, mint kellene
Válasz sanyeee #2648. hozzászólásáraÉn úgy szoktam beállitani,hogy amilyen a lyuk átmérő,egy olyan fúróhegyet átdugok rajta,beállitom a maglesodrót,hogy alul -felül éppen ne érjen hozzá.Utána élesben még lehet finomhangolni.Később estleg akkor kell állitani,ha nagyon eltérő frakciójú magot vetel.
Válasz sanyeee #2648. hozzászólásáraNem kell azt álitgatni soha!! 1 szer jól be van állítva és ennyi!!! Mi a kukoricát és a napraforgót is spc vel vetjük és csak vetőtárcsa csere van akkor sem kell állítani s mag le söprőt soha! És nincs vele gond így megy ez 4 éve!!
Üdv mindenkinek! Egy olyan kérdésem lenne, hogy a maglesodrón kivül milyen lehetőség van a dupla magrakás kiküszöbölésére? Használ az valamit, ha a gyári 5,5mm-es furat helyett kisebb furatu tárcsát rakok be?
Válasz VDénes #2642. hozzászólásáraÜdv.! Valószínű ez lesz a megoldás 15cm re gondoltam, kardánt meg kap egy újat habinál 13-17 ezer ig van az bőven jó lesz.
Válasz béla12 #2635. hozzászólásáraTudom ezért szemezek vele én is, vagy az alsó csapot előrébb hozni, (hosszabb kardán és nem törik olyan könnyen) ezek közt agyalok. A kapcsolóért 22000ft-ot a két napra, és egy felakasztásra sajnálom.
Válasz Sárközi Róbert #2634. hozzászólására Nem értem a kérdést ! Ez egy gyári gyors kapcsoló, könnyebb felvenni a gépet és mivel hátrább kerül a vetőgép nem töri annyira a kardánt. Tök jó évek óta használom.
Válasz zsozsi51 #2631. hozzászólásáraÚgy néz ki van rajta sárkaparó. Nem lehet rossz
Akkor lehet baj, ha a csoroszlya meg lett hagyva elől is. Ki kellene vágni, hogy a tárcsák vágjanak először a talajba és akkor be sem tudna dúrni. Szerintem nagyon jó ötlet. Én komplett kivágnám az elejét a csúszócsoroszlyának csak a tárcsák érintő vonalától lenne kontakt a csúszócsoroszlyának a talajjal. Nem kell ezen sokat alakítani, hogy tök jó legyen.
Válasz zsozsi51 #2631. hozzászólásáraNem ilyet használtam, de ugyanarra a helyre voltak az enyémen a lajta vetőgép tárcsái felrakva. 50 m után le kellet vennem, mert teleragadt földdel. Nedves volt a föld de nem sár.Ha lehet kerüljük a porba vetést.Nem tudom ezen van-e tisztító, de itt is gond lehet vele. Nincs hely a tárcsák között, hogy kiessen a föld, ha meg ment egy kört, az már ráragad, utána a tárcsa megáll és jobban dúr mint a csúszócsoroszlya magába.
3631 hozzászólás
Válasz Sárközi Róbert #2673. hozzászólásáraKöszi
elolvastam visszamenőleg jópár oldalt,sajnos nem találtam.
Tobszi,
Megírnád még egyszer a képletedet amivel mag db számolod mert nem találom.
keresőbe sem adja ki, ha meg neveddel próbálkozok akkor kiadja a nevedet de az írásaidat nem mutatja vagy a hozzászólás száma nem stimmel
Sziasztok, kinek mi a véleménye a tömörítőkerekek pótsúlyozásáról?
Válasz plantek.kriszta #2676. hozzászólásáraKöszi
Válasz Tom250 #2675. hozzászólásáraKöszi
Válasz celiranyossan #2674. hozzászólásáraHeló nekem is ugyan ez az áttétel a tömörítő keréknél 10 es elől 22 es a vetőtárcsa 16 luk így vet 72 ezret 75 ös sortávon a gyengébb földekbe 14 luku tárcsa van úgy 67 ezret vet! A szotyit ugyan ezzel az áttétellel vetem csak 3 miliméteres 14 luku tárcsával!! Kb 10 éves bevált dolog ez így Somogy megyébe!! Remélem tudtam segíteni!!
Válasz celiranyossan #2674. hozzászólásáraA táblázatban ha megnézed 80cm sortávhoz pedig 65ezret, vagyis akkor a kettő között valahol.
Sziasztok!
Elosztó tengely fogaskere 22,tömöritő tengely fogaskere 10, furat szám 16, és a sortáv 75 cm. Ezekkel az adatokkal mennyit vet /ha-on?
Ha 70 cm lenne a sortáv akkor ezekkel az adatokkal 75000-t vetne.
Köszi a segítséget!
Válasz simfi #2672. hozzászólásáraVisszább valahol írta valaki hogy tudod erre feltermi a szélesebb gumit valahova távtartó kell csak
Sziasztok SPC 6 vetőgépem van és keresek hozzá tömörítő kerekekre gumit(szélesség 10,5 ,belső átmérő 32 cm).
Kérdésem,hogy az újabb felnik amire az újabb szélesebb gumi megy,betehető-e a keskenyebb helyett?
Válasz trikolor5 #2669. hozzászólásáraA maglesodró tengely nem kell kivenni egy kis csiszolás és simán csak rá kell tolni az újat,
belül kell a rugót beakasztani
Válasz trikolor5 #2669. hozzászólásáraLehet, hogy félreértem, amit írsz, de a csavarhúzó horony a tengelyben van,amin billeg a műanyag lesodró.Azt igazából nem biztos, hogy kell bántani. Ha a tengelyt vagy az állítócsavart akarod kiszedni az óvatosan melegítve kijöhet, ugyanis az alu hőtágulása sokkal nagyobb, mint az acélé. Előtte csavarlazító.
A beletörteket kiszedni a nagyobb szívás, mert összeszerelt vetőgépen nem férsz hozzá kifúrni a csap maradékát és biztos, hogy megfúrod a menetet. De igazából a vetőkocsi kiszedése a két csapról leakaszt a tartó plusz a lánc leszedése árán megoldott.
Válasz Buti Lajos #2668. hozzászólásáraIgen logikus amit írsz, köszi. A gondomat is leírtad, vakarom a fejem mert tengelyével együtt van beletörve. Amik meg a helyén vannak mozdíthatatlanok úgy össze vannak rohadva, csavarhúzó csak gyűri a menetét.
Válasz trikolor5 #2667. hozzászólásáraNagyszemű gömbölyded kukorica magból szinte sose venne fel kettőt lesodró nélkül se, apró hegyes szemű naprából meg szinte mindig lenne legalább kettő maglesodró nélkül. Itt az egyik kolléga gond nélkül kivetett 110.000 kaszatot 60.000-es beállításnál, mert a maglesodrót nem állította be.Rugóval tekerő csavarral együtt is filléres beruházás, főleg a drága vetőmagárhoz és az indokolatlanul besűrített napraforgó miatti termésveszteséghez képest. Ha az állítócsavarok nincsenek berohadva a beállítása 20 perc a 6 sornak. Szerintem ennyit kell rá áldozni.
Hali! Mi van, ha nincs maglesodró? Tárcsát akartam cserélni erre látom, hogy két kocsiban nincs is maglesodró. Így lehet ez már jó ideje, de semmi különbséget nem vettem észre a sorok között (pedig kultiztam is). Lehet nem is olyan lényeges dolog ez?
Válasz Buvargabi #2660. hozzászólásáracsak vigyázz mert kétfajta maglesodró van belőle

Válasz Lacus704 #2661. hozzászólásáracsinálj 19 vagy 20 lyukú tárcsát és máris többet vet az esztergában van osztótárcsa és 5 vagy 5,5 furat és már többet is vet nekem 9 -22 és 15 lyuk 75cm sortáv így 70000-72000szem/ha
Válasz Lacus704 #2661. hozzászólásáraJól írja a kolléga,+ ha még licence gép/racsnis-nagy ékszíj tárcsás/,idővel berakodik a gerendely a megnövelt vákuum teljesítmény miatt,érdemes megnézni.
Válasz Truly #2662. hozzászólásárapl 75ezer szemhez 16 furatos tárcsát és 22x10-es lánckereket ír 70cm es sortávnál, de mivel neked 77cmre van állítva ezért én eggyel vagy kettővel nagyobb beállítást választanék hogy hozzávetőlegesen meglegyen a tőszám.
Válasz Lacus704 #2661. hozzászólásárahttps://www.hanki-ker.hu/kezelesi_utmutatok/spc/spc_kezelesi_utmutato.pdf
19.-ik oldalon
Üdv mindenkinek!
Spc 4es vetőgépen milyen lánckerék és tárcsa összeállítás megfelelő kukoricához?
Jelenleg 30-10 es és 18as házilag kifurt tárcsák vannak77cm sortávolság de keveslem
Válasz sanyeee #2659. hozzászólásáraSzerintem a legolcsob ès legegyszerűbb megoldàs ha veszel ès felszereled a maglesodròkat.
Válasz Buvargabi #2649. hozzászólásáraAz a problémám vele, hogy van ameik tagon nincsen, csak siló kukorica vetsre használom, de igy sokkal több magot kirak, mint kellene
Válasz csferri #2657. hozzászólásárabiztosan elbeszéltünk egy más mellett, bocsi ha megsértettelek.
Válasz Sárközi Róbert #2656. hozzászólásáraHagyjuk a fenébe
Válasz csferri #2655. hozzászólására" Akkor már csak az a kérdés hogy a gyártó miért csinálta állíthatóra" nem irónia, csak válasz ezért állítható !!
Válasz Sárközi Róbert #2654. hozzászólásáraNem érted az iróniát!
Válasz csferri #2652. hozzászólásáraha újat vettél, kaptál hozzá sok vetőtárcsát sokféle lyukosztással
Válasz csferri #2652. hozzászólásáraMert sokféle növényt lehet vele vetni
uborka tök cirok kukorica napraforgó stb nem egyforma a magméret
Válasz plantek.kriszta #2650. hozzászólásáraAkkor már csak az a kérdés hogy a gyártó miért csinálta állíthatóra
Válasz sanyeee #2648. hozzászólásáraÉn úgy szoktam beállitani,hogy amilyen a lyuk átmérő,egy olyan fúróhegyet átdugok rajta,beállitom a maglesodrót,hogy alul -felül éppen ne érjen hozzá.Utána élesben még lehet finomhangolni.Később estleg akkor kell állitani,ha nagyon eltérő frakciójú magot vetel.
Válasz sanyeee #2648. hozzászólásáraNem kell azt álitgatni soha!! 1 szer jól be van állítva és ennyi!!! Mi a kukoricát és a napraforgót is spc vel vetjük és csak vetőtárcsa csere van akkor sem kell állítani s mag le söprőt soha! És nincs vele gond így megy ez 4 éve!!
Válasz sanyeee #2648. hozzászólásáraMi a problèmàd a maglesodròval?ha jòl be van àllìtva nincs vele gond.
Üdv mindenkinek! Egy olyan kérdésem lenne, hogy a maglesodrón kivül milyen lehetőség van a dupla magrakás kiküszöbölésére? Használ az valamit, ha a gyári 5,5mm-es furat helyett kisebb furatu tárcsát rakok be?
Válasz VDénes #2645. hozzászólásáraúgy néz ki lesz egy használt háromszög 8000ft+2 futár, megveszem és nem kell barkácsolni
Válasz Sárközi Róbert #2643. hozzászólásáraCsak az arányokat hagyd meg. Tehát a 3. pontot is told ki pont ugyanennyivel. Mert akkor bukni fog.
Válasz endypapa #2640. hozzászólásáraa párja fent van a vetőgépen 2db 80 u vas és a tetején a rögzítő fül
Válasz VDénes #2642. hozzászólásáraÜdv.! Valószínű ez lesz a megoldás 15cm re gondoltam, kardánt meg kap egy újat habinál 13-17 ezer ig van az bőven jó lesz.
Válasz Sárközi Róbert #2634. hozzászólásáraBele kell toldani a gyári felfogatóba és nem kell ilyen cumót venni 22000-ért. Nekem 15 cm-el volt és fényévekkel jobb volt.
Megvan! A Keletagrónál. Többe kerül mint ez a Habinál.
Válasz béla12 #2635. hozzászólásáraEz csak a fele. A párja külön vásárolható? Nem találok sehol.
Válasz Sárközi Róbert #2638. hozzászólására Kérjél kölcsön, vagy vegyél használtat.
Válasz béla12 #2637. hozzászólásárasajnos ennyi a habi nál
Válasz Sárközi Róbert #2636. hozzászólására Ez az ára?
Válasz béla12 #2635. hozzászólásáraTudom ezért szemezek vele én is, vagy az alsó csapot előrébb hozni, (hosszabb kardán és nem törik olyan könnyen) ezek közt agyalok. A kapcsolóért 22000ft-ot a két napra, és egy felakasztásra sajnálom.
Válasz Sárközi Róbert #2634. hozzászólására Nem értem a kérdést ! Ez egy gyári gyors kapcsoló, könnyebb felvenni a gépet és mivel hátrább kerül a vetőgép nem töri annyira a kardánt. Tök jó évek óta használom.
Üdv.! Használ valaki ilyent a spc-hez az alsó csapok mennyit állnak ki előre fele, vagy ha van valakinek felesleges, ne tartsa magába
Válasz zsozsi51 #2631. hozzászólásáraÚgy néz ki van rajta sárkaparó. Nem lehet rossz

Akkor lehet baj, ha a csoroszlya meg lett hagyva elől is. Ki kellene vágni, hogy a tárcsák vágjanak először a talajba és akkor be sem tudna dúrni. Szerintem nagyon jó ötlet. Én komplett kivágnám az elejét a csúszócsoroszlyának csak a tárcsák érintő vonalától lenne kontakt a csúszócsoroszlyának a talajjal. Nem kell ezen sokat alakítani, hogy tök jó legyen.
Válasz zsozsi51 #2631. hozzászólásáraNem ilyet használtam, de ugyanarra a helyre voltak az enyémen a lajta vetőgép tárcsái felrakva. 50 m után le kellet vennem, mert teleragadt földdel. Nedves volt a föld de nem sár.Ha lehet kerüljük a porba vetést.Nem tudom ezen van-e tisztító, de itt is gond lehet vele. Nincs hely a tárcsák között, hogy kiessen a föld, ha meg ment egy kört, az már ráragad, utána a tárcsa megáll és jobban dúr mint a csúszócsoroszlya magába.