Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Szántóföld árak Magyarországon

Létrehozta: , 2009-05-23 20:03:45

Kedvencekhez Segítség
2088 hozzászólás
#1088 Sergio Oliva
2015-10-16 22:15:48

Válasz 2005cuki #1086. hozzászólásáraAmire rápillantottam Simicska földjeböl 70 Ezer/AK-n indul a licit, de azok nagyobb darabok.

Nincs profilkép
#1087 2005cuki
2015-10-16 21:43:54

Válasz 2005cuki #1086. hozzászólásáraAzt elfelejtettem oda írni,hogy Hajdú-Bihar megyében van.

Nincs profilkép
#1086 2005cuki
2015-10-16 21:41:28

Sziasztok!
Segítsetek egy picit nekem!
Mennyi be kerül most egy aranykorona?
79,55 Ak földem van amit szeretnék eladni.
Tudjátok e mennyiért lett kifüggesztve az állami föld?
Köszönöm a válaszokat.

#1085 Berkó_
2015-10-16 11:06:24

Kérdésem a következő:
Natura 2000-es területen lévő rétnek mennyi lehet mostanság az ára hektáronként? (Néztem a környékbeli kifüggesztéseket, és kérdezősködtem is, de érdemi választ nem kaptam, ezért fordulok hozzátok, hátha valaki vett, vagy eladott mostanság.) Előre is köszönöm!

#1084 Radocz
2015-09-26 15:12:01

Válasz .Szabi. #1083. hozzászólásáraIgazad van.

A helyi gazda úgy is elviszi előle.

smile cowboy

Nincs profilkép
#1083 .Szabi.
2015-09-26 14:33:35

Válasz Radocz #1082. hozzászólásáraInkább helyi gazdának,elsősorban földszomszédnak kellene aladni.
Sem ügyvédnek,sem orvosnak,sem befektető földkupecnek nem szabad eladni.smile aikido

#1082 Radocz
2015-09-26 12:31:50

az is számít, hogy 1/1-es, vagy osztatlan.

Hány vevőnek van ennyi pénze?
Bemégy a helyi kocsmába, és beszélgetés közben megmondják, hogy mennyi földet és hol tudnál venni 20 millió forintért.

Ha sok eladó van, akkor a tied nehéz lesz ennyiért eladni. Ha nincs eladó, akkor talán könnyebb lesz. De inkább földhöz értő ügyvédet keress, mert ők még mindig veszik a földet. És ......
smile cowboy

Nincs profilkép
#1079 Tomi888
2015-09-24 14:29:13

Sziasztok,segítenétek?
heves megye füzesabony közelében 13,5HA szántó 232AK, betonút és patak mellett, mennyit érhet? búza van benne ha számít.

Nincs profilkép
#1076 Ares 826
2015-08-14 23:42:29

Válasz Sanyee #1074. hozzászólásáraMindig is lesz aki veszi még annyiért is. Van akiknek el kell költeni a lét valahová, mert magába az nem ér semmit, ja bocsi csak annyit amennyi a nyomtatási költsége, csak annyit ér.smile blinksmile blink

#1075 *** HM ***
2015-08-14 23:09:36

Válasz Sanyee #1074. hozzászólásáraHá mi is vennénk.
Kimondta hogy földeken kitermelt lóvébul köll földet kiizzadni????????smile devilsmile devil

#1074 Sanyee
2015-08-14 22:36:32

Ilyen aszály után még mindig megéri valakinek 2-3 milliót kiadni egy hektár termőföldért?
Kukorica biztos behozza......smile censored

#1073 Sanyee
2015-08-14 22:35:28

Válasz halihó #1070. hozzászólásáraÁrban: 1-1,5 mill. között. De függ attól is, hogy milyen, hány Ak, mihez-kihez van közel.
Négyzetméterben: Ahogy a kolléga leírta pont annyi!

Nincs profilkép
#1070 halihó
2015-08-10 21:04:29

sziasztok! Érdeklődnék hogy valaki nem tudja esetleg hogy tiszakarádon mennyi egy hektár föld?????

#1069 *** HM ***
2015-08-08 22:54:02

Válasz *** HM *** #1068. hozzászólásárana ki a rekorder földvételben növterm használatra?smile devil
ki meri bevallani h. 6 milláért vett?smile devil
hajdúsági ebek ne lapijjatok.......smile hammersmile lolsmile lol
ausztrálba ha ebből a 11milióból kikanyarintasz kicsit lehet max megduplázzák az árat tehát 60 euró per ha smile lolsmile lol

#1068 *** HM ***
2015-08-08 22:49:18

Válasz *** HM *** #1062. hozzászólásáranem gerjedtek rá smile lol
300 milió eu alatt már vihetnétek
kevesebb mint 30 eu ha-ja
a majd 200ezer tehén meg a lomok sallangok bónuszba járnak smile lolsmile lol

Nincs profilkép
#1067 nagygabor1978
2015-08-08 11:38:49

és van mikor az 1 millát berakod a bankba veszel államkincstár jegyet stb a területet kiveszed bérbe mondjuk 40 000 ft/év akkor 40 év múlva bánhatod hogy nem vetted meg mert addigra fizeted oda az 1 milliót kamatostól. De addig a föld hasznát te teszed el és a támogatást is te veszed fel.
évek föld ára kamat 2,5 % bérleti díj
1 1000000 1025000 40000

2 985000 1009625 40000

3 969625 993866 40000

4 953866 977712 40000

5 937712 961155 40000

6 921155 944184 40000

7 904184 926789 40000

8 886789 908958 40000

9 868958 890682 40000

10 850682 871949 40000

11 831949 852748 40000

12 812748 833067 40000

13 793067 812893 40000

14 772893 792216 40000

15 752216 771021 40000

16 731021 749297 40000

17 709297 727029 40000

18 687029 704205 40000

19 664205 680810 40000

20 640810 656830 40000

21 616830 632251 40000

22 592251 607057 40000

23 567057 581234 40000

24 541234 554764 40000

25 514764 527634 40000

26 487634 499824 40000

27 459824 471320 40000

28 431320 442103 40000

29 402103 412156 40000

30 372156 381459 40000

31 341459 349996 40000

32 309996 317746 40000

33 277746 284689 40000

34 244689 250807 40000

35 210807 216077 40000

36 176077 180479 40000

37 140479 143991 40000

38 103991 106591 40000

39 66591 68255 40000

40 28255 28962 40000

41 -11038 -11314 40000

És ezért éri meg jobban bérelni mint földet venni de ez is csak viszonyítás kérdése.

Nincs profilkép
#1066 nagygabor1978
2015-08-08 11:28:26

évek föld ára kamat 2,5 % éves hozam
1 1000000 1025000 65000

2 960000 984000 65000

3 919000 941975 65000

4 876975 898899 65000

5 833899 854747 65000

6 789747 809491 65000

7 744491 763103 65000

8 698103 715555 65000

9 650555 666819 65000

10 601819 616865 65000

11 551865 565661 65000

12 500661 513178 65000

13 448178 459382 65000

14 394382 404242 65000

15 339242 347723 65000

16 282723 289791 65000

17 224791 230411 65000

18 165411 169546 65000

19 104546 107160 65000

20 42160 43214 65000

Nincs profilkép
#1065 nagygabor1978
2015-08-08 11:25:49

évek föld ára kamat 2,5 % éves hozam
1 1000000 1025000 165000

2 860000 881500 165000

3 716500 734413 165000

4 569413 583648 165000

5 418648 429114 165000

6 264114 270717 165000

7 105717 108360 165000

8 -56640 -58056 165000

Kicsit jobban látszik így

Nincs profilkép
#1064 nagygabor1978
2015-08-08 11:20:53

Sziasztok! Ha valaki ma 1 millióért tud venni földet az a megtérülést sokféleképpen számolhatja de ami a lényeg hogy a saját az mindig saját és reméljük az is marad azt nem veszi vissza a tulaj nem nyavalyog stb.
Ha valaki tud évi 100000 forint hasznot termelni és még a támogatást is hozzávesszük 8 év múlva már visszatermeli az árát kamatostól. évek föld ára kamat 2,5 % éves hozam
1 1000000 1025000 165000
2 860000 881500 165000
3 716500 734413 165000
4 569413 583648 165000
5 418648 429114 165000
6 264114 270717 165000
7 105717 108360 165000
8 -56640 -58056 165000


ha csak a támogatást kapja akkor kell neki 20 év /de azért 20 évig nincs aszály/ reméljük!!!!

#1063 *** HM ***
2015-08-07 23:11:27

Válasz *** HM *** #1062. hozzászólásárami lehet a gondjuk unják a banánt?

#1062 *** HM ***
2015-08-07 23:10:07

nemrég jött a infó h. eladó a legnagyobb ?????????????? farm a Földön
11 milió ha-------------------------pfffffffff
170000 fejős tőgyes
no mennyiért?????

#1061 Sergio Oliva
2015-07-19 09:30:05

Válasz csokasr #1047. hozzászólásáraAz mindig jó látni, hogy van aki használja a fejét és számol.
De igen nagy tévedés a matekban az 5%-os kamat. Ennyit ugye kveszotoros, meg kunmediátoros toljvajoktól lehet csak kapni. Amit Orbán szépen bevasal a prudens befektetőktől és adófizetőktől, de ez egy másik történet.

Kerek számot mondva egy hektár átlagos szántó ára 1 millió Ft. Persze, ha holnap lidli épül rá akkor több, ha a ci....ytelep mellett van, akkor kevesebb.

Most nálam konkrétan élesbe megy, mert kifüggesztettek egy 1,4, meg 0,4 ha-os darabot a közelembe 800 EFt/ha-os áron. Bejött a repcém, be is jelentkeztem rá, talán meg tudom venni. Én nem élek nagylábon, nem használt német BMW-t veszek a pénzből.

Ha a területalapú még valahogy így marad egy darabig és sokéves átlagban szolíd hasznot, hoz a termelés még hozzá, akkor lehet keresni ha-nkén 100-200 ezret, akkor az 10-25%-os éves kamat.

Persze ehhez kell 20milliótól a plusz végtelenig terjedő cájg (eszkösz), meg munkaerő a műveléshez, és aszály, ár, viszály, feljentés, defekt, álmatlanság, és nem dobod el cerkát 4-kor és nem fizet a hónap 10-ig Orbán, vagy a Polgi vagy a Lidli és van 20-30-40 ilyen éved.
Szóval van földem, 800-ért megveszem, ha van pénzem, de 2-3 millióig meg se mukkanék, ha venni szeretnének tőlem.

És köss bíztosítást, és várjuk együtt a heves zivatart jégesővel!

Moderátor által módosítva: 2016-04-29 14:08:27

#1060 *** HM ***
2015-07-18 21:58:03

Válasz rongyos #1059. hozzászólásáraJóvan kérem ne nevetgéljünk itt össze vissza...... rongyosan......én nem akarok rongyossá lenni smile lol
Nyomassál privátba infókat....
Nem érek ám rá évtizedeket, most kell okossá válni, most kell kitudnom ezekben a napokban h. tudom napról napra jobban átbaxni a rendszert.........smile lovesmile love
kakaka kamon evibadi informéjsön ide......smile aikido

Nincs profilkép
#1059 rongyos
2015-07-18 17:06:43

Válasz *** HM *** #1056. hozzászólásáraÁhhh....soha nem mondok olyant hogy rabszolga...max. a saját maga rabszolgája....privátban fog menni....nem a plénum előtt...:D

Nincs profilkép
#1058 Moderátor
2015-07-18 15:41:46

Moderálási elveink miatt törölve: 2015-07-18 15:43:50

Nincs profilkép
#1057 tri
2015-07-18 15:00:44

Válasz csokasr #1054. hozzászólásáraItt sem lehet általánosítani, van aki jól csinálja, halad és elégedett és van akinek nem jönnek össze a dolgok. Biztos te is ismersz olyat akinek halad a szekér meg van olyan aki egész életében csak .... és magán kívül mindenki hibás, hogy neki ilyen rossz. Ezt nyilván kis millió tényező határozza meg, aminek egy részéről a gazda dönt, de vannak kiszámíthatatlan és megváltoztathatatlan dolgok (időjárás, föld minőség stb.)
Szerintem nem kell neked megfejteni, hogy miért xFt egy hektár föld. Ha te el akarod adni 2M-ért és van olyan aki megveszi, ne törődj vele miért teszi, ő biztosan tudja.



Moderátor által módosítva: 2015-07-20 14:55:05

#1056 *** HM ***
2015-07-18 12:57:37

Válasz rongyos #1055. hozzászólásáraNyomjad neki vevő vagyok rá..... smile aikido nem kell rezelni bírjuk.....smile devilsmile devil
Mocskos rabszolga a paraszt ....... IS!!! ...... tudjuk smile w00t

Nincs profilkép
#1055 rongyos
2015-07-18 06:43:41

Válasz csokasr #1054. hozzászólásáraha gondolod..leírom privátban...15 év után most szálltam ki a szántóföldi termelésből közgazdászként...átlátom az egész algoritmust..csak azért nem írok ide semmit..mert nem szeretnék bárkit is megsérteni...

Nincs profilkép
#1054 csokasr
2015-07-17 09:12:34

Válasz tri #1051. hozzászólásáraPontosan azért tettem fel ide a kérdést, nektek, mert én biztosan nem látok át mindent, hiszen én nem úgy csinálom mint aki ebből él. Örülnék ha vitatkoznál illetve leírnád te hogy látod, ha nem nagy fáradság.

u.i.: Nem anyázós, kioktatós vitát szeretnék indítani, leírtam hogy Én amit tudok azt nagyjából hogy látom, és várnék valakitől valami segítséget, aki tudja a valódi oldalát és leírja hogy hogy működik ez a valóságban.

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat is.

Nincs profilkép
#1053 csokasr
2015-07-17 09:08:45

Válasz rongyos #1050. hozzászólásáraÉrtem amit mondasz, de ezzel csak a mondani valómat erősíted meg, az amivel számoltam egy igen jó átlag ahogy te is írod, igen egy picit a terült alapú is fel van húzva, elnézést, de akkor még nehezebben jön össze.

Nincs profilkép
#1052 csokasr
2015-07-17 09:06:21

Válasz pamko #1049. hozzászólására5%-ot akartam írni, az még nehezen de talán összehozható

Nincs profilkép
#1051 tri
2015-07-16 23:39:03

Válasz csokasr #1047. hozzászólásáraA számaiddal nem akarok vitatkozni, mert kicsit hosszú lenne, mind mező-, mind közgazdasági szempontból. Ha te gazdálkodsz, akkor pontosan tudod, hogy ez nem így működik, de mindegy is:
A _TE_ számításaid szerint egy évben 175.000Ft a nyereséged 2Mft után. Az 9%. Melyik bank ad ennyit?

Nincs profilkép
#1050 rongyos
2015-07-16 19:26:24

Válasz csokasr #1047. hozzászólásáraaz nagyon ügyes aki éveken keresztül standard 7 tonnás búzát csinál változatlan költségek mellett....és változatlan árakon értékesít...a területalapú nálunk csak 68 kb...

smile oops

#1049 pamko
2015-07-16 17:23:56

Válasz csokasr #1047. hozzászólásáraa kamatszámitás nem jó,hacsak nem 5%-ot akartál irni,bár az egy ideje felejtős

Nincs profilkép
#1047 csokasr
2015-07-16 16:09:15

Sziasztok,

elméleti kérdésem lenne, mennyiért lehet eladni egy 30Ak-ás 1Ha-os szántó terültet, a Tisza mellett. Én olyan 2millát gondolnék így olvasgatás után, de lehet hogy többé is elmenne. A kérdés csak az hogy hogy lehet ezt kitermelni?

búzából - kb 7t/ha-al számolva 43000Ft*7t=301 000Ft és kb a költség 150-200e
árpa - nagyjából hasonló
napraforgó - kb 3.5t/ha-al szómolva 110000Ft*3.5= 385 000 Ft/ha a költség meg 200e kb

földtámogatás 75 000Ft kb
hogy fog ebből nullára kifutni valaki, magyarázza már meg nekem valaki?

Ha jól számolom, akkor valahogy így jön ki:

1.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 17 5000 Ft
2.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 +Előző nyereség = 350 000
3.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 525 000
4.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 700 000
5.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 875 000
6.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 1 050 000
7.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 1 225 000
.
.
12.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 2 100 000
itt van 12 év után akkor 100 000Ft nyeresége
Ez tényleg így kell számolni? És ez tényleg így megéri valakinek, légyszi valaki vezesse le nekem hogy hol itt a csirió.

Nem értek hozzá, van földem de nem 10-15Ak-ás és azokat amikor vettem még negyedébe kerültek a területek, azóta nem vettem de nem értem hogy jönnek ki ezekből.

mostani banki kamat:

1.év 2000 0000*1.05%=2 100 000
2.év 2 100 000*1.05%=2 205 000
5.év 2 552 560
10.év 3 257 790
12.év 3 591 712

#1046 kulakman
2015-05-04 21:18:33

Válasz #1045. hozzászólásra

Jó esetben egy százas, rosszabban 60 ezer.

Nincs profilkép
#1045 blero770324
2015-05-04 21:08:18

Üdvözletem.
Örököltem egy "szántó"bejegyzésű,125156m2 területű,282,85AK értékű földterületet Pest-Jásznagykun megye határában.A földnek 248/28285 hányadában lettem a tulaja.Az értékét szeretném megtudni,ha lehet,mert nem vagyok gyakorlott a témában.köszönöm elöre is!

Nincs profilkép
#1044 csabe19
2015-04-27 22:28:28

Sziasztok, tavaly örököltem édesapàmtòl egy 3500nm-es telket csalàdi hàzzal. A telket szét szeretném vàlasztatni, mivel nekem csak a kb. 700 nm csalàdi hàz rész érdekel. Talàltam is vevôt a maradék 2800 nm-re, amin egy lucernàs, kút és egy 5nm-es garàzs àll küløn bejàrattal.

Milyen összeget kérhetnék ezért a 2800nm-es termôföld részre? (Fejér-megye Mòri borvidék)

Elõre is köszi a segìtségeteket!

Nincs profilkép
#1043 szokeszucs
2015-04-24 20:53:17

Válasz #1042. hozzászólásra
új szerződést is irhattok, de ezzel elölről kezdődik az egész folyamat és szerintem elismered,hogy nem annyi az ára, mert kevesebbért is odaadod és még rá is jelentkezhet valaki. Kifogással kell élni, beleírni,hogy ez az ár ezen a településen elfogadott ár, két darab egymás mellett eladó majd az ügyvéd tudja mit kell irni. A képviselő testület zárt ülésen megtárgyalja és itt nálunk minden esetben jóváhagyta a szerződött árat. Miért találta az egyiket drágának a másikat pedig nem ? ezt csak ők tudják!

Nincs profilkép
#1042 csizmadia.zoli80
2015-04-24 06:08:20

Válasz #1041. hozzászólásra

Köszi. Ha uj szerződést irunk kevesebb összegről az szerinted jo? kettő szántót adtunk el, az egyiket elfogadtak a masikat nem. Egymas mellett van a kettő es ugyanaz a vásárló. Kb ugyanakora terulet mindketo. Megis megvetoztak az egyiket. Van ezeknek kijelolt ára?

Nincs profilkép
#1041 szokeszucs
2015-04-24 05:42:07

Válasz #1040. hozzászólásra
Szia! igen volt már ilyen nálunk is, amire figyelj az 5 nap , mert ennyi idő áll rendelkezésedre, hogy kifogást nyújtsál be a polgármesteri hivatalba, /jegyzőhöz/ a képviselő testület tárgyalja majd.

Nincs profilkép
#1040 csizmadia.zoli80
2015-04-23 22:30:50

Sziasztok! Megvétozták az eladásomat mondvan hogy tul draga. Hallotatok mar ilyenrol?

Nincs profilkép
#1039 cintia.cseresnyes
2015-04-22 19:36:44

Sziasztok!

Zala megyében, a horvát határ közelében van 5,4 ha szántóföld, és 2ha erdő a tulajdonunkban.
Az AK értékét csak holnap tudom kideríteni, addig is hozzávetőlegesen tud valaki egy körülbelüli árat mondani a szántóra és az erdőre, hogy mennyiért lehetne eladni hektáronként ezen a területen?

Előre is köszönöm a segítséget!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
A magyar agrárium jövője a munkaerőpiaci kihívások, a technológiai fejlesztések...
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
Ausztria 2024. július 1-jétől 4,9 százalékra csökkenti az alapvető élelmiszerek...
Eladó 2 db IH6200
Eladó 2 db IH6200

500.000 Ft

Eladó MDW 514
Eladó MDW 514

6.500.000 Ft

Claas Variant 360
Claas Variant 360

4.900.000 Ft

Vogel & Noot Farmer 3S / M1020
Vogel & Noot Farmer 3S / M1020

800.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]