Sziasztok!
Segítsetek egy picit nekem!
Mennyi be kerül most egy aranykorona?
79,55 Ak földem van amit szeretnék eladni.
Tudjátok e mennyiért lett kifüggesztve az állami föld?
Köszönöm a válaszokat.
Kérdésem a következő:
Natura 2000-es területen lévő rétnek mennyi lehet mostanság az ára hektáronként? (Néztem a környékbeli kifüggesztéseket, és kérdezősködtem is, de érdemi választ nem kaptam, ezért fordulok hozzátok, hátha valaki vett, vagy eladott mostanság.) Előre is köszönöm!
Válasz Radocz #1082. hozzászólásáraInkább helyi gazdának,elsősorban földszomszédnak kellene aladni.
Sem ügyvédnek,sem orvosnak,sem befektető földkupecnek nem szabad eladni.
Hány vevőnek van ennyi pénze?
Bemégy a helyi kocsmába, és beszélgetés közben megmondják, hogy mennyi földet és hol tudnál venni 20 millió forintért.
Ha sok eladó van, akkor a tied nehéz lesz ennyiért eladni. Ha nincs eladó, akkor talán könnyebb lesz. De inkább földhöz értő ügyvédet keress, mert ők még mindig veszik a földet. És ......
Válasz Sanyee #1074. hozzászólásáraMindig is lesz aki veszi még annyiért is. Van akiknek el kell költeni a lét valahová, mert magába az nem ér semmit, ja bocsi csak annyit amennyi a nyomtatási költsége, csak annyit ér.
Válasz halihó #1070. hozzászólásáraÁrban: 1-1,5 mill. között. De függ attól is, hogy milyen, hány Ak, mihez-kihez van közel.
Négyzetméterben: Ahogy a kolléga leírta pont annyi!
Válasz *** HM *** #1068. hozzászólásárana ki a rekorder földvételben növterm használatra?
ki meri bevallani h. 6 milláért vett?
hajdúsági ebek ne lapijjatok.......
ausztrálba ha ebből a 11milióból kikanyarintasz kicsit lehet max megduplázzák az árat tehát 60 euró per ha
Válasz *** HM *** #1062. hozzászólásáranem gerjedtek rá
300 milió eu alatt már vihetnétek
kevesebb mint 30 eu ha-ja
a majd 200ezer tehén meg a lomok sallangok bónuszba járnak
és van mikor az 1 millát berakod a bankba veszel államkincstár jegyet stb a területet kiveszed bérbe mondjuk 40 000 ft/év akkor 40 év múlva bánhatod hogy nem vetted meg mert addigra fizeted oda az 1 milliót kamatostól. De addig a föld hasznát te teszed el és a támogatást is te veszed fel.
évek föld ára kamat 2,5 % bérleti díj
1 1000000 1025000 40000
2 985000 1009625 40000
3 969625 993866 40000
4 953866 977712 40000
5 937712 961155 40000
6 921155 944184 40000
7 904184 926789 40000
8 886789 908958 40000
9 868958 890682 40000
10 850682 871949 40000
11 831949 852748 40000
12 812748 833067 40000
13 793067 812893 40000
14 772893 792216 40000
15 752216 771021 40000
16 731021 749297 40000
17 709297 727029 40000
18 687029 704205 40000
19 664205 680810 40000
20 640810 656830 40000
21 616830 632251 40000
22 592251 607057 40000
23 567057 581234 40000
24 541234 554764 40000
25 514764 527634 40000
26 487634 499824 40000
27 459824 471320 40000
28 431320 442103 40000
29 402103 412156 40000
30 372156 381459 40000
31 341459 349996 40000
32 309996 317746 40000
33 277746 284689 40000
34 244689 250807 40000
35 210807 216077 40000
36 176077 180479 40000
37 140479 143991 40000
38 103991 106591 40000
39 66591 68255 40000
40 28255 28962 40000
41 -11038 -11314 40000
És ezért éri meg jobban bérelni mint földet venni de ez is csak viszonyítás kérdése.
Sziasztok! Ha valaki ma 1 millióért tud venni földet az a megtérülést sokféleképpen számolhatja de ami a lényeg hogy a saját az mindig saját és reméljük az is marad azt nem veszi vissza a tulaj nem nyavalyog stb.
Ha valaki tud évi 100000 forint hasznot termelni és még a támogatást is hozzávesszük 8 év múlva már visszatermeli az árát kamatostól. évek föld ára kamat 2,5 % éves hozam
1 1000000 1025000 165000
2 860000 881500 165000
3 716500 734413 165000
4 569413 583648 165000
5 418648 429114 165000
6 264114 270717 165000
7 105717 108360 165000
8 -56640 -58056 165000
ha csak a támogatást kapja akkor kell neki 20 év /de azért 20 évig nincs aszály/ reméljük!!!!
nemrég jött a infó h. eladó a legnagyobb ?????????????? farm a Földön
11 milió ha-------------------------pfffffffff
170000 fejős tőgyes
no mennyiért?????
Válasz csokasr #1047. hozzászólásáraAz mindig jó látni, hogy van aki használja a fejét és számol.
De igen nagy tévedés a matekban az 5%-os kamat. Ennyit ugye kveszotoros, meg kunmediátoros toljvajoktól lehet csak kapni. Amit Orbán szépen bevasal a prudens befektetőktől és adófizetőktől, de ez egy másik történet.
Kerek számot mondva egy hektár átlagos szántó ára 1 millió Ft. Persze, ha holnap lidli épül rá akkor több, ha a ci....ytelep mellett van, akkor kevesebb.
Most nálam konkrétan élesbe megy, mert kifüggesztettek egy 1,4, meg 0,4 ha-os darabot a közelembe 800 EFt/ha-os áron. Bejött a repcém, be is jelentkeztem rá, talán meg tudom venni. Én nem élek nagylábon, nem használt német BMW-t veszek a pénzből.
Ha a területalapú még valahogy így marad egy darabig és sokéves átlagban szolíd hasznot, hoz a termelés még hozzá, akkor lehet keresni ha-nkén 100-200 ezret, akkor az 10-25%-os éves kamat.
Persze ehhez kell 20milliótól a plusz végtelenig terjedő cájg (eszkösz), meg munkaerő a műveléshez, és aszály, ár, viszály, feljentés, defekt, álmatlanság, és nem dobod el cerkát 4-kor és nem fizet a hónap 10-ig Orbán, vagy a Polgi vagy a Lidli és van 20-30-40 ilyen éved.
Szóval van földem, 800-ért megveszem, ha van pénzem, de 2-3 millióig meg se mukkanék, ha venni szeretnének tőlem.
És köss bíztosítást, és várjuk együtt a heves zivatart jégesővel!
Válasz rongyos #1059. hozzászólásáraJóvan kérem ne nevetgéljünk itt össze vissza...... rongyosan......én nem akarok rongyossá lenni
Nyomassál privátba infókat....
Nem érek ám rá évtizedeket, most kell okossá válni, most kell kitudnom ezekben a napokban h. tudom napról napra jobban átbaxni a rendszert.........
kakaka kamon evibadi informéjsön ide......
Válasz *** HM *** #1056. hozzászólásáraÁhhh....soha nem mondok olyant hogy rabszolga...max. a saját maga rabszolgája....privátban fog menni....nem a plénum előtt...:D
Válasz csokasr #1054. hozzászólásáraItt sem lehet általánosítani, van aki jól csinálja, halad és elégedett és van akinek nem jönnek össze a dolgok. Biztos te is ismersz olyat akinek halad a szekér meg van olyan aki egész életében csak .... és magán kívül mindenki hibás, hogy neki ilyen rossz. Ezt nyilván kis millió tényező határozza meg, aminek egy részéről a gazda dönt, de vannak kiszámíthatatlan és megváltoztathatatlan dolgok (időjárás, föld minőség stb.)
Szerintem nem kell neked megfejteni, hogy miért xFt egy hektár föld. Ha te el akarod adni 2M-ért és van olyan aki megveszi, ne törődj vele miért teszi, ő biztosan tudja.
Válasz rongyos #1055. hozzászólásáraNyomjad neki vevő vagyok rá..... nem kell rezelni bírjuk.....
Mocskos rabszolga a paraszt ....... IS!!! ...... tudjuk
Válasz csokasr #1054. hozzászólásáraha gondolod..leírom privátban...15 év után most szálltam ki a szántóföldi termelésből közgazdászként...átlátom az egész algoritmust..csak azért nem írok ide semmit..mert nem szeretnék bárkit is megsérteni...
Válasz tri #1051. hozzászólásáraPontosan azért tettem fel ide a kérdést, nektek, mert én biztosan nem látok át mindent, hiszen én nem úgy csinálom mint aki ebből él. Örülnék ha vitatkoznál illetve leírnád te hogy látod, ha nem nagy fáradság.
u.i.: Nem anyázós, kioktatós vitát szeretnék indítani, leírtam hogy Én amit tudok azt nagyjából hogy látom, és várnék valakitől valami segítséget, aki tudja a valódi oldalát és leírja hogy hogy működik ez a valóságban.
Válasz rongyos #1050. hozzászólásáraÉrtem amit mondasz, de ezzel csak a mondani valómat erősíted meg, az amivel számoltam egy igen jó átlag ahogy te is írod, igen egy picit a terült alapú is fel van húzva, elnézést, de akkor még nehezebben jön össze.
Válasz csokasr #1047. hozzászólásáraA számaiddal nem akarok vitatkozni, mert kicsit hosszú lenne, mind mező-, mind közgazdasági szempontból. Ha te gazdálkodsz, akkor pontosan tudod, hogy ez nem így működik, de mindegy is:
A _TE_ számításaid szerint egy évben 175.000Ft a nyereséged 2Mft után. Az 9%. Melyik bank ad ennyit?
Válasz csokasr #1047. hozzászólásáraaz nagyon ügyes aki éveken keresztül standard 7 tonnás búzát csinál változatlan költségek mellett....és változatlan árakon értékesít...a területalapú nálunk csak 68 kb...
elméleti kérdésem lenne, mennyiért lehet eladni egy 30Ak-ás 1Ha-os szántó terültet, a Tisza mellett. Én olyan 2millát gondolnék így olvasgatás után, de lehet hogy többé is elmenne. A kérdés csak az hogy hogy lehet ezt kitermelni?
búzából - kb 7t/ha-al számolva 43000Ft*7t=301 000Ft és kb a költség 150-200e
árpa - nagyjából hasonló
napraforgó - kb 3.5t/ha-al szómolva 110000Ft*3.5= 385 000 Ft/ha a költség meg 200e kb
földtámogatás 75 000Ft kb
hogy fog ebből nullára kifutni valaki, magyarázza már meg nekem valaki?
Ha jól számolom, akkor valahogy így jön ki:
1.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 17 5000 Ft
2.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 +Előző nyereség = 350 000
3.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 525 000
4.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 700 000
5.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 875 000
6.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 1 050 000
7.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 1 225 000
.
.
12.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 2 100 000
itt van 12 év után akkor 100 000Ft nyeresége
Ez tényleg így kell számolni? És ez tényleg így megéri valakinek, légyszi valaki vezesse le nekem hogy hol itt a csirió.
Nem értek hozzá, van földem de nem 10-15Ak-ás és azokat amikor vettem még negyedébe kerültek a területek, azóta nem vettem de nem értem hogy jönnek ki ezekből.
Sziasztok, tavaly örököltem édesapàmtòl egy 3500nm-es telket csalàdi hàzzal. A telket szét szeretném vàlasztatni, mivel nekem csak a kb. 700 nm csalàdi hàz rész érdekel. Talàltam is vevôt a maradék 2800 nm-re, amin egy lucernàs, kút és egy 5nm-es garàzs àll küløn bejàrattal.
Milyen összeget kérhetnék ezért a 2800nm-es termôföld részre? (Fejér-megye Mòri borvidék)
Válasz #1042. hozzászólásra
új szerződést is irhattok, de ezzel elölről kezdődik az egész folyamat és szerintem elismered,hogy nem annyi az ára, mert kevesebbért is odaadod és még rá is jelentkezhet valaki. Kifogással kell élni, beleírni,hogy ez az ár ezen a településen elfogadott ár, két darab egymás mellett eladó majd az ügyvéd tudja mit kell irni. A képviselő testület zárt ülésen megtárgyalja és itt nálunk minden esetben jóváhagyta a szerződött árat. Miért találta az egyiket drágának a másikat pedig nem ? ezt csak ők tudják!
Köszi. Ha uj szerződést irunk kevesebb összegről az szerinted jo? kettő szántót adtunk el, az egyiket elfogadtak a masikat nem. Egymas mellett van a kettő es ugyanaz a vásárló. Kb ugyanakora terulet mindketo. Megis megvetoztak az egyiket. Van ezeknek kijelolt ára?
Válasz #1040. hozzászólásra
Szia! igen volt már ilyen nálunk is, amire figyelj az 5 nap , mert ennyi idő áll rendelkezésedre, hogy kifogást nyújtsál be a polgármesteri hivatalba, /jegyzőhöz/ a képviselő testület tárgyalja majd.
Zala megyében, a horvát határ közelében van 5,4 ha szántóföld, és 2ha erdő a tulajdonunkban.
Az AK értékét csak holnap tudom kideríteni, addig is hozzávetőlegesen tud valaki egy körülbelüli árat mondani a szántóra és az erdőre, hogy mennyiért lehetne eladni hektáronként ezen a területen?
2088 hozzászólás
Válasz 2005cuki #1086. hozzászólásáraAmire rápillantottam Simicska földjeböl 70 Ezer/AK-n indul a licit, de azok nagyobb darabok.
Válasz 2005cuki #1086. hozzászólásáraAzt elfelejtettem oda írni,hogy Hajdú-Bihar megyében van.
Sziasztok!
Segítsetek egy picit nekem!
Mennyi be kerül most egy aranykorona?
79,55 Ak földem van amit szeretnék eladni.
Tudjátok e mennyiért lett kifüggesztve az állami föld?
Köszönöm a válaszokat.
Kérdésem a következő:
Natura 2000-es területen lévő rétnek mennyi lehet mostanság az ára hektáronként? (Néztem a környékbeli kifüggesztéseket, és kérdezősködtem is, de érdemi választ nem kaptam, ezért fordulok hozzátok, hátha valaki vett, vagy eladott mostanság.) Előre is köszönöm!
Válasz .Szabi. #1083. hozzászólásáraIgazad van.

A helyi gazda úgy is elviszi előle.
Válasz Radocz #1082. hozzászólásáraInkább helyi gazdának,elsősorban földszomszédnak kellene aladni.
Sem ügyvédnek,sem orvosnak,sem befektető földkupecnek nem szabad eladni.
az is számít, hogy 1/1-es, vagy osztatlan.

Hány vevőnek van ennyi pénze?
Bemégy a helyi kocsmába, és beszélgetés közben megmondják, hogy mennyi földet és hol tudnál venni 20 millió forintért.
Ha sok eladó van, akkor a tied nehéz lesz ennyiért eladni. Ha nincs eladó, akkor talán könnyebb lesz. De inkább földhöz értő ügyvédet keress, mert ők még mindig veszik a földet. És ......
Válasz Sanyee #1080. hozzászólásáraAz jó lenne, köszi!
Válasz Tomi888 #1079. hozzászólásáraSaccra 20 vagy több is.
Sziasztok,segítenétek?
heves megye füzesabony közelében 13,5HA szántó 232AK, betonút és patak mellett, mennyit érhet? búza van benne ha számít.
Válasz tri #1071. hozzászólásáraNem több?????


Válasz Sanyee #1074. hozzászólásáraMindig is lesz aki veszi még annyiért is. Van akiknek el kell költeni a lét valahová, mert magába az nem ér semmit, ja bocsi csak annyit amennyi a nyomtatási költsége, csak annyit ér.

Válasz Sanyee #1074. hozzászólásáraHá mi is vennénk.

Kimondta hogy földeken kitermelt lóvébul köll földet kiizzadni????????
Ilyen aszály után még mindig megéri valakinek 2-3 milliót kiadni egy hektár termőföldért?
Kukorica biztos behozza......
Válasz halihó #1070. hozzászólásáraÁrban: 1-1,5 mill. között. De függ attól is, hogy milyen, hány Ak, mihez-kihez van közel.
Négyzetméterben: Ahogy a kolléga leírta pont annyi!
Válasz tri #1071. hozzászólására

Válasz halihó #1070. hozzászólására10000 m2
sziasztok! Érdeklődnék hogy valaki nem tudja esetleg hogy tiszakarádon mennyi egy hektár föld?????
Válasz *** HM *** #1068. hozzászólásárana ki a rekorder földvételben növterm használatra?






ki meri bevallani h. 6 milláért vett?
hajdúsági ebek ne lapijjatok.......
ausztrálba ha ebből a 11milióból kikanyarintasz kicsit lehet max megduplázzák az árat tehát 60 euró per ha
Válasz *** HM *** #1062. hozzászólásáranem gerjedtek rá


300 milió eu alatt már vihetnétek
kevesebb mint 30 eu ha-ja
a majd 200ezer tehén meg a lomok sallangok bónuszba járnak
és van mikor az 1 millát berakod a bankba veszel államkincstár jegyet stb a területet kiveszed bérbe mondjuk 40 000 ft/év akkor 40 év múlva bánhatod hogy nem vetted meg mert addigra fizeted oda az 1 milliót kamatostól. De addig a föld hasznát te teszed el és a támogatást is te veszed fel.
évek föld ára kamat 2,5 % bérleti díj
1 1000000 1025000 40000
2 985000 1009625 40000
3 969625 993866 40000
4 953866 977712 40000
5 937712 961155 40000
6 921155 944184 40000
7 904184 926789 40000
8 886789 908958 40000
9 868958 890682 40000
10 850682 871949 40000
11 831949 852748 40000
12 812748 833067 40000
13 793067 812893 40000
14 772893 792216 40000
15 752216 771021 40000
16 731021 749297 40000
17 709297 727029 40000
18 687029 704205 40000
19 664205 680810 40000
20 640810 656830 40000
21 616830 632251 40000
22 592251 607057 40000
23 567057 581234 40000
24 541234 554764 40000
25 514764 527634 40000
26 487634 499824 40000
27 459824 471320 40000
28 431320 442103 40000
29 402103 412156 40000
30 372156 381459 40000
31 341459 349996 40000
32 309996 317746 40000
33 277746 284689 40000
34 244689 250807 40000
35 210807 216077 40000
36 176077 180479 40000
37 140479 143991 40000
38 103991 106591 40000
39 66591 68255 40000
40 28255 28962 40000
41 -11038 -11314 40000
És ezért éri meg jobban bérelni mint földet venni de ez is csak viszonyítás kérdése.
évek föld ára kamat 2,5 % éves hozam
1 1000000 1025000 65000
2 960000 984000 65000
3 919000 941975 65000
4 876975 898899 65000
5 833899 854747 65000
6 789747 809491 65000
7 744491 763103 65000
8 698103 715555 65000
9 650555 666819 65000
10 601819 616865 65000
11 551865 565661 65000
12 500661 513178 65000
13 448178 459382 65000
14 394382 404242 65000
15 339242 347723 65000
16 282723 289791 65000
17 224791 230411 65000
18 165411 169546 65000
19 104546 107160 65000
20 42160 43214 65000
évek föld ára kamat 2,5 % éves hozam
1 1000000 1025000 165000
2 860000 881500 165000
3 716500 734413 165000
4 569413 583648 165000
5 418648 429114 165000
6 264114 270717 165000
7 105717 108360 165000
8 -56640 -58056 165000
Kicsit jobban látszik így
Sziasztok! Ha valaki ma 1 millióért tud venni földet az a megtérülést sokféleképpen számolhatja de ami a lényeg hogy a saját az mindig saját és reméljük az is marad azt nem veszi vissza a tulaj nem nyavalyog stb.
Ha valaki tud évi 100000 forint hasznot termelni és még a támogatást is hozzávesszük 8 év múlva már visszatermeli az árát kamatostól. évek föld ára kamat 2,5 % éves hozam
1 1000000 1025000 165000
2 860000 881500 165000
3 716500 734413 165000
4 569413 583648 165000
5 418648 429114 165000
6 264114 270717 165000
7 105717 108360 165000
8 -56640 -58056 165000
ha csak a támogatást kapja akkor kell neki 20 év /de azért 20 évig nincs aszály/ reméljük!!!!
Válasz *** HM *** #1062. hozzászólásárami lehet a gondjuk unják a banánt?
nemrég jött a infó h. eladó a legnagyobb ?????????????? farm a Földön
11 milió ha-------------------------pfffffffff
170000 fejős tőgyes
no mennyiért?????
Válasz csokasr #1047. hozzászólásáraAz mindig jó látni, hogy van aki használja a fejét és számol.
De igen nagy tévedés a matekban az 5%-os kamat. Ennyit ugye kveszotoros, meg kunmediátoros toljvajoktól lehet csak kapni. Amit Orbán szépen bevasal a prudens befektetőktől és adófizetőktől, de ez egy másik történet.
Kerek számot mondva egy hektár átlagos szántó ára 1 millió Ft. Persze, ha holnap lidli épül rá akkor több, ha a ci....ytelep mellett van, akkor kevesebb.
Most nálam konkrétan élesbe megy, mert kifüggesztettek egy 1,4, meg 0,4 ha-os darabot a közelembe 800 EFt/ha-os áron. Bejött a repcém, be is jelentkeztem rá, talán meg tudom venni. Én nem élek nagylábon, nem használt német BMW-t veszek a pénzből.
Ha a területalapú még valahogy így marad egy darabig és sokéves átlagban szolíd hasznot, hoz a termelés még hozzá, akkor lehet keresni ha-nkén 100-200 ezret, akkor az 10-25%-os éves kamat.
Persze ehhez kell 20milliótól a plusz végtelenig terjedő cájg (eszkösz), meg munkaerő a műveléshez, és aszály, ár, viszály, feljentés, defekt, álmatlanság, és nem dobod el cerkát 4-kor és nem fizet a hónap 10-ig Orbán, vagy a Polgi vagy a Lidli és van 20-30-40 ilyen éved.
Szóval van földem, 800-ért megveszem, ha van pénzem, de 2-3 millióig meg se mukkanék, ha venni szeretnének tőlem.
És köss bíztosítást, és várjuk együtt a heves zivatart jégesővel!
Moderátor által módosítva: 2016-04-29 14:08:27
Válasz rongyos #1059. hozzászólásáraJóvan kérem ne nevetgéljünk itt össze vissza...... rongyosan......én nem akarok rongyossá lenni



Nyomassál privátba infókat....
Nem érek ám rá évtizedeket, most kell okossá válni, most kell kitudnom ezekben a napokban h. tudom napról napra jobban átbaxni a rendszert.........
kakaka kamon evibadi informéjsön ide......
Válasz *** HM *** #1056. hozzászólásáraÁhhh....soha nem mondok olyant hogy rabszolga...max. a saját maga rabszolgája....privátban fog menni....nem a plénum előtt...:D
Moderálási elveink miatt törölve: 2015-07-18 15:43:50
Válasz csokasr #1054. hozzászólásáraItt sem lehet általánosítani, van aki jól csinálja, halad és elégedett és van akinek nem jönnek össze a dolgok. Biztos te is ismersz olyat akinek halad a szekér meg van olyan aki egész életében csak .... és magán kívül mindenki hibás, hogy neki ilyen rossz. Ezt nyilván kis millió tényező határozza meg, aminek egy részéről a gazda dönt, de vannak kiszámíthatatlan és megváltoztathatatlan dolgok (időjárás, föld minőség stb.)
Szerintem nem kell neked megfejteni, hogy miért xFt egy hektár föld. Ha te el akarod adni 2M-ért és van olyan aki megveszi, ne törődj vele miért teszi, ő biztosan tudja.
Moderátor által módosítva: 2015-07-20 14:55:05
Válasz rongyos #1055. hozzászólásáraNyomjad neki vevő vagyok rá.....
nem kell rezelni bírjuk.....


Mocskos rabszolga a paraszt ....... IS!!! ...... tudjuk
Válasz csokasr #1054. hozzászólásáraha gondolod..leírom privátban...15 év után most szálltam ki a szántóföldi termelésből közgazdászként...átlátom az egész algoritmust..csak azért nem írok ide semmit..mert nem szeretnék bárkit is megsérteni...
Válasz tri #1051. hozzászólásáraPontosan azért tettem fel ide a kérdést, nektek, mert én biztosan nem látok át mindent, hiszen én nem úgy csinálom mint aki ebből él. Örülnék ha vitatkoznál illetve leírnád te hogy látod, ha nem nagy fáradság.
u.i.: Nem anyázós, kioktatós vitát szeretnék indítani, leírtam hogy Én amit tudok azt nagyjából hogy látom, és várnék valakitől valami segítséget, aki tudja a valódi oldalát és leírja hogy hogy működik ez a valóságban.
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat is.
Válasz rongyos #1050. hozzászólásáraÉrtem amit mondasz, de ezzel csak a mondani valómat erősíted meg, az amivel számoltam egy igen jó átlag ahogy te is írod, igen egy picit a terült alapú is fel van húzva, elnézést, de akkor még nehezebben jön össze.
Válasz pamko #1049. hozzászólására5%-ot akartam írni, az még nehezen de talán összehozható
Válasz csokasr #1047. hozzászólásáraA számaiddal nem akarok vitatkozni, mert kicsit hosszú lenne, mind mező-, mind közgazdasági szempontból. Ha te gazdálkodsz, akkor pontosan tudod, hogy ez nem így működik, de mindegy is:
A _TE_ számításaid szerint egy évben 175.000Ft a nyereséged 2Mft után. Az 9%. Melyik bank ad ennyit?
Válasz csokasr #1047. hozzászólásáraaz nagyon ügyes aki éveken keresztül standard 7 tonnás búzát csinál változatlan költségek mellett....és változatlan árakon értékesít...a területalapú nálunk csak 68 kb...

Válasz csokasr #1047. hozzászólásáraa kamatszámitás nem jó,hacsak nem 5%-ot akartál irni,bár az egy ideje felejtős
Válasz csokasr #1047. hozzászólására
Sziasztok,
elméleti kérdésem lenne, mennyiért lehet eladni egy 30Ak-ás 1Ha-os szántó terültet, a Tisza mellett. Én olyan 2millát gondolnék így olvasgatás után, de lehet hogy többé is elmenne. A kérdés csak az hogy hogy lehet ezt kitermelni?
búzából - kb 7t/ha-al számolva 43000Ft*7t=301 000Ft és kb a költség 150-200e
árpa - nagyjából hasonló
napraforgó - kb 3.5t/ha-al szómolva 110000Ft*3.5= 385 000 Ft/ha a költség meg 200e kb
földtámogatás 75 000Ft kb
hogy fog ebből nullára kifutni valaki, magyarázza már meg nekem valaki?
Ha jól számolom, akkor valahogy így jön ki:
1.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 17 5000 Ft
2.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 +Előző nyereség = 350 000
3.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 525 000
4.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 700 000
5.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 875 000
6.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 1 050 000
7.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 1 225 000
.
.
12.év 75 000 Ft + 300 000Ft - 200 000 = 2 100 000
itt van 12 év után akkor 100 000Ft nyeresége
Ez tényleg így kell számolni? És ez tényleg így megéri valakinek, légyszi valaki vezesse le nekem hogy hol itt a csirió.
Nem értek hozzá, van földem de nem 10-15Ak-ás és azokat amikor vettem még negyedébe kerültek a területek, azóta nem vettem de nem értem hogy jönnek ki ezekből.
mostani banki kamat:
1.év 2000 0000*1.05%=2 100 000
2.év 2 100 000*1.05%=2 205 000
5.év 2 552 560
10.év 3 257 790
12.év 3 591 712
Válasz #1045. hozzászólásra
Jó esetben egy százas, rosszabban 60 ezer.
Üdvözletem.
Örököltem egy "szántó"bejegyzésű,125156m2 területű,282,85AK értékű földterületet Pest-Jásznagykun megye határában.A földnek 248/28285 hányadában lettem a tulaja.Az értékét szeretném megtudni,ha lehet,mert nem vagyok gyakorlott a témában.köszönöm elöre is!
Sziasztok, tavaly örököltem édesapàmtòl egy 3500nm-es telket csalàdi hàzzal. A telket szét szeretném vàlasztatni, mivel nekem csak a kb. 700 nm csalàdi hàz rész érdekel. Talàltam is vevôt a maradék 2800 nm-re, amin egy lucernàs, kút és egy 5nm-es garàzs àll küløn bejàrattal.
Milyen összeget kérhetnék ezért a 2800nm-es termôföld részre? (Fejér-megye Mòri borvidék)
Elõre is köszi a segìtségeteket!
Válasz #1042. hozzászólásra
új szerződést is irhattok, de ezzel elölről kezdődik az egész folyamat és szerintem elismered,hogy nem annyi az ára, mert kevesebbért is odaadod és még rá is jelentkezhet valaki. Kifogással kell élni, beleírni,hogy ez az ár ezen a településen elfogadott ár, két darab egymás mellett eladó majd az ügyvéd tudja mit kell irni. A képviselő testület zárt ülésen megtárgyalja és itt nálunk minden esetben jóváhagyta a szerződött árat. Miért találta az egyiket drágának a másikat pedig nem ? ezt csak ők tudják!
Válasz #1041. hozzászólásra
Köszi. Ha uj szerződést irunk kevesebb összegről az szerinted jo? kettő szántót adtunk el, az egyiket elfogadtak a masikat nem. Egymas mellett van a kettő es ugyanaz a vásárló. Kb ugyanakora terulet mindketo. Megis megvetoztak az egyiket. Van ezeknek kijelolt ára?
Válasz #1040. hozzászólásra
Szia! igen volt már ilyen nálunk is, amire figyelj az 5 nap , mert ennyi idő áll rendelkezésedre, hogy kifogást nyújtsál be a polgármesteri hivatalba, /jegyzőhöz/ a képviselő testület tárgyalja majd.
Sziasztok! Megvétozták az eladásomat mondvan hogy tul draga. Hallotatok mar ilyenrol?
Sziasztok!
Zala megyében, a horvát határ közelében van 5,4 ha szántóföld, és 2ha erdő a tulajdonunkban.
Az AK értékét csak holnap tudom kideríteni, addig is hozzávetőlegesen tud valaki egy körülbelüli árat mondani a szántóra és az erdőre, hogy mennyiért lehetne eladni hektáronként ezen a területen?
Előre is köszönöm a segítséget!