Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.86 Ft USD 312.6 Ft CHF 384.91 Ft GBP 411.86 Ft

Fórum

Őstermelői adószám, számla, nyugta, igazolvány,...

Létrehozta: Sanyi , 2008-03-01 20:49:43

Kedvencekhez Segítség
1990 hozzászólás
Nincs profilkép
#839 Ádám05
2014-07-23 19:22:28

sziasztok,
őstermelőként adószámot melyik nyomtatványon kell kérni apehtól?

#838 abonyii
2014-07-21 16:41:56

Válasz #838. hozzászólásra

A helyzet az, hogy így is főállású őstermelő lennél.

Nincs profilkép
#837 andisz
2014-07-21 16:36:21

Segítséget kérnék újra!Ha most váltanám ki az őstermelőit akkor 50-60 ezer forint járulékot kellene kifizetnem.Nekem csak decemberben érné meg.Ezért gondoltuk,hogy a nyugdíjas édesanyám nevére váltjuk ki!Ma viszont valaki mondta hogy miért nem közös őstermelőit váltunk ki anyukámmal,sz ő nevére,és engem is szerepeltetnének benn.A kérdésem az,hogy ebben a formában nem ugyanott vagyok,mint ha én váltom ki egyedül?A járulék fizetés tekintetében! Köszönöm!

#834 Gabesz2
2014-07-16 06:04:37

Válasz #833. hozzászólásra

Szerinted a bérmunka az őstermelői tevékenységsmile confusedsmile thumbup
Van egy lista valahol , hogy mi számít őstermelői tevékenységnek...

Nincs profilkép
#833 Királyfi
2014-07-15 23:24:20

Válasz #832. hozzászólásra

Erre szerintem ez vonatkozik és eszerint nem számít annak.

http://szalok.hu/files/0411/217/10_oldal.pdf


Nincs profilkép
#832 Királyfi
2014-07-15 22:40:46

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hátha tud valaki segíteni. Mg őstermelő igazolvánnyal mezőgazdasági bérmunkáról adhatok -e ki egyszerűsített számlát ha csak egyszeri alkalomról és nem nagy összegről van sz? A nav egyik munkatársa szerint igen, a másik nem tud állást foglalni az ügyben, a könyvelő egyből vállalkozást akar velem csináltatni, de inkább nem sorolom. Valaki tudna erről nyilatkozni érdemben, esetleg valamilyen tapasztalatotok van -e ilyen ügyben? Köszönöm előre is.

Nincs profilkép
#831 molnar zsolt
2014-07-13 19:55:16

Nem az volta kérdés, hogy bevételnek számít e, hanem az, hogy támogatásnak minősül e a gázolj jövedéki adó visszaigényléséből származó bevétel. Ha támogatás akkor nem lépem túl a nemleges nyilatkozat tétel 4 milliós összeghatárát. Tehát aki ért hozzá: A gázolaj jövedéki adójának visszaigényelt összege támogatásnak minősül?

#830 Gabesz2
2014-07-13 19:50:54

Válasz #830. hozzászólásra
Nem ez volt a kérdés!smile thumbup

Nincs profilkép
#829 Madarász1109
2014-07-13 19:48:16

Válasz #829. hozzászólásra
Bevételnek számít mind a kettő!

Nincs profilkép
#828 molnar zsolt
2014-07-13 19:26:43

Sziasztok! A visszaigényelt gázolaj jövedéki adója támogatásnak minősül? Ez azért érdekes, mert pl. a 4milliós összeg határt érinti e? Ha van 3999999 ft bevételem + földalapú támogatásból 500000ft + gázolaj jövedéki adójából 100000ft akkor tehetek még nemleges nyilatkozatot?

#826 Gabesz2
2014-07-12 06:49:12

[link1

#824 green
2014-07-09 20:48:25

Köszönöm szépen a választ. Egyedül a NAvnál nem jártam még, az őstermelőit így váltottam ki ahogy leírtad, a falugazdásznak megmondtam a termékeket amiket árulni szeretnék. Még egyszer köszönöm.

Nincs profilkép
#823 Istvánxxx
2014-07-08 20:34:40

Válasz #823. hozzászólásra

Elvileg ki lehet váltani az őstermelői igazolványt adószám nélkül is (mint látjuk), de sok értelme nincs, mert ha valamit szeretnél értékesíteni, akkor már kell adószám is. Be kell menni a NAV területi kirendeltségére, és kérni kell egyet. Meg kell majd adni, hogy milyen tevékenységre kéred (ÖVTJ kód), pl.: zöldség, gyümölcs, gabona, stb. Ezeket a tevékenységeket fel kellene tüntetni az őstermelői igazolványon is, elvileg csak olyan terményt értékesíthetsz, ami szerepel az igazolványon.
Kapsz a NAV-nál egy nyomtatvány (14T101), amin rajta lesz az adószámod, ezzel tudsz majd nyugtatömböt venni. (NAV-nál, vagy nyomtatványboltban)
Az őstermelői igazolványhoz kapnod kellett értékesítési betétlapot (minden évre egyet-egyet), ezen kell vezetned a bevételeket, ha túlléped a 600 ezer Ft-ot, akkor pedig adóbevallás is kelleni fog.

#822 green
2014-07-08 20:19:40

Sziasztok! Kérdésem lenne felétek, mégpedig a következő. Most váltottam ki az őstermelői igazolványt. Mondta a falugazdász, hogy csak nyugtával adhatom el a terményemet. Bementem a papír írószer boltba, de ott nem kaptam nyugtát, mivel az apeh-től nem kaptam valami adószámot. Most mi a következő lépés, hogy valóban árulni tudhassak hivatalosan? Nah meg még vezetnem kell valami papírt is. Válaszotokat előre is köszönöm.

#821 anca
2014-05-15 17:38:47

Válasz #821. hozzászólásra

Köszi, csak itt az a probléma, hogy a piacon egy árva őstermelő sem árul, csak a kereskedők, én is csak azért mert van vevőköröm.smile censored

Nincs profilkép
#820 Pöttinger
2014-05-15 13:43:37

Válasz #820. hozzászólásra

kimégy a piacra, és ott lesz olyan, akit már ellenőríztek. Ő tudja amiért megbüntették.

A NÉBIH is tudja, de nem biztos, hogy jobb, mintha a piacosokat kérded meg.

smile cowboysmile cowboysmile cowboy

#819 anca
2014-05-15 13:08:07

Érdeklődni szeretnék, hogy ki mit tud arról, hogy idén január 1-től őstermelő nem árulhat kispiacon, csakha kiváltja a kistermelői papírokatsmile helpsmilie?

Nincs profilkép
#818 jambo
2014-05-15 10:55:44

Válasz #818. hozzászólásra

Köszönöm Radocz,ha visszajönnek a papirok a könyvelötöl megnézem pontosan mi mennyi,Elöre annyit hogy hogy minden bevétel szántóföldi növénytermesztésböl van,kompenzációval eladva,földalapu kb 4,5mill.Azt pontosan nem tudom mennyit számolt értékcsökkenésre,autófutásra.

#817 Radocz
2014-05-15 10:40:48

Válasz #817. hozzászólásra

jambo-nak szólt volna. Bocsi.

"Könyvelöirodát üzemeltetö könyvelö csinálja,de annyira azért nem gyözött meg hogy otthon van östermelöi témakörben.Azért köszönöm a tanácsokat."
Ahhoz, hogy tudjon valaki segíteni nagyjából tudni kell a tényeket.


#816 VTR-es
2014-05-15 07:28:48

Válasz #816. hozzászólásra

Nem értem mit vezettél le smile confused, nem is erről volt szó!! A 27% eho-ról írtunk ,.

#815 Radocz
2014-05-15 05:11:38

Válasz #815. hozzászólásra

"több könyvelővel beszéltek utána és csak a töredékét kellet befizetni"

Ezért kellenek a számok.

Bevétel

Állat
Növény

Kiadás:

Anyag
Szolgáltatás

Támogatások:

TERA
C.répa
Öntözés
Stb.

Ott van a NAV kitöltési útmutató, azt megtanulva kitöltöd a saját bevallásod.

Én inkább úgy csinálnám, hogy

X árbevétele 4 mFt alatt lenne,
Ő venné fel a támogatásokat.

Y árbevétele ne haladja meg kistermelő (vagy mi a neve) felső határát.

A többi meg ha jobb, akkor ............

Esetleg

X lenne az állattartó és értékesítő

Y a növénytermesztő és szolgáltató.

De számok ismerete nélkül nincs min gondolkodni.

Ebben a témában ráadásul még nincs is mivel gondolkodni.

smile cowboy

#814 VTR-es
2014-05-13 20:51:34

Válasz #812. hozzászólásra
Ismerős is így járt tavaly mint amit te írtál még a tételek is ilyesmik voltak, és nem kezdő könyvelő csinálta még is majdnem bevitte őket az erdőbe az EHO-val, ahogy Gabesz kolléga is írta valahogy úgy van, a lényeg több könyvelővel beszéltek utána és csak a töredékét kellet befizetnismile thumbup

#813 endypapa
2014-05-13 12:18:31

Válasz #813. hozzászólásra

Kistermelőként végezheted a tevékenységet.

Nincs profilkép
#812 andisz
2014-05-13 11:27:45

Üdv.!Bocsánat hogy ha buta kérdést teszek fel,de hátha tud rá választ valaki.A párommal tyúkokat tartunk(olyan háztáji kapirgálóst),a tojást értékesítjük.Most jön a lényeg:szeretnénk vásárolni száraztésztakészítő gépet(nem nagyüzemit)és több fajta levestésztát készíteni.a helyi piacra szeretnék kimenni és árulni.Azt viszont nem tudjuk,hogy ha van őstermelői igazolványom,akkor ezt így árulhatom,vagy ennél komolyabb engedélyre lesz-e szükség.Vagy esetleg merre induljak el érdeklődni.Ha valaki segítene megköszönném!Üdv. Andrea

Nincs profilkép
#811 jambo
2014-05-09 20:03:35

Könyvelöirodát üzemeltetö könyvelö csinálja,de annyira azért nem gyözött meg hogy otthon van östermelöi témakörben.Azért köszönöm a tanácsokat.

#810 Gabesz2
2014-05-09 16:29:52

Válasz #810. hozzászólásra
Beszélj egy hozzáértő könyvelővel.
Egyébként van még a kistermelői költségátalány. Ez 8 millió forintig 40%. Ez növeli még a költségeket.
Lehet, hogy két személynél összeadódik?? (ekkor már 16 milla)

Egyébként nem tudom, hogy az őstermelői adókedvezmény a 100 ezer forint duplázódik-e?
Az eho az tényleg 27%.
Viszont, ha őstermelőként fizeted a TB járulékot akkor az tb járulék alapját levonhatod a jövedelemből? A maradék után viszont tényleg 27%. Ha viszont alkalmazott vagy, akkor nem tudom, hogy mi a helyzet? Könyvelő mindenképpen!!!!
Szerintem nem fogsz fizetni semmit!!!!smile thumbup a kis termelői költségátalány mindenképpen megdobja a költséget és így kevesebb vagy 0 lesz a jövedelem.

Nincs profilkép
#809 jambo
2014-05-09 15:04:35

Köszönöm,östermelöként 2-en vagyunk a családban,nagyjából 10,és 14 mill a bruttó bevétel,földalapuval.Számlánk kb 19 mill.létezik hogy az 5millió 27 százalékát vizessem be eho gyanánt?Mérgemböl felszámolok mindent.Én agyalok,én kockáztatok és ha jól csinálom,akkor meg fizessek a semmiért.

#808 Radocz
2014-05-09 08:12:41

Válasz #807. hozzászólásra

http://www.nav.gov.hu/nav/inf_fuz/inf_2013/6_fuzet.html

Íme

Amit én tudok.

Ha tételes (1) őstermelőit váltottál, akkor 4 000 000 Ft alatt "alig kell fizetni, ha rendelkezel 20% kültséggel. Itt saját gépkocsi is elszámolható.

Ha 600 000 Ft alatt van az árbevétel, akkor nem kell írni se, sehova a NAV bevallásnál, olyan, mintha nem is lenne semmi. csak nyilatkozni kell,de ezt könyvelővel pontosítsd.

4 mFt felett nem ismerem, de ha negyon kell, olvassunk utána együtt és beszéljük meg.
Szerintem van itt másik topik is, talán ott már van írva megoldás.

Egyébként ezzel foglalkozó könyvelő csuklóból tud rá válaszolni.

smile cowboy

Nincs profilkép
#807 jambo
2014-05-08 21:34:40

smile confusedsmile confused

Nincs profilkép
#806 jambo
2014-05-08 21:12:31

Üdv.Östermelöként,5mill nyereségböl,mennyi ehó,és szja fizetendö??
smile confused

Nincs profilkép
#805 jambo
2014-05-08 21:11:31

Üdv.Östermelöként,5mill nyereségböl,mennyi ehó,és szja fizetendö??
smile confused

Nincs profilkép
#804 BAnita73
2014-05-02 10:37:14

Köszönöm a segítséget!smile rolleyes

Nincs profilkép
#803 Pöttinger
2014-05-01 22:45:39

Válasz #803. hozzászólásra

"kereskedőnek adom el, akkor milyen papírokat kell adnom hozzá? Ilyenre gondolok, hogy mivel, mikor permeteztem,"

A kereskedő csak számlát, vagy felvásárlási jegyet vagy semmit se kér.

A permetezési naplót a piacon is kérhetik.

Anno az volt a nevük, hogy Növényegészségügyi Állomás.

Most NÉBIH, vagy NAV, vagy xy, de ezt neked naprakészen kell vezetned.

smile cowboysmile cowboysmile cowboy

Nincs profilkép
#802 BAnita73
2014-05-01 20:45:05

Én még nagyon kezdő vagyok a mezőgazdaságban., Most kezdek káposztával foglalkozni.Tudtok abban segíteni, hogy ha kereskedőnek adom el, akkor milyen papírokat kell adnom hozzá? Ilyenre gondolok, hogy mivel, mikor permeteztem, stb...smile sad

Nincs profilkép
#801 belorus
2014-04-29 20:21:55

nalatok nagyon szigoruan veszik az ostermeloi igazolvanyt:)nem semmi.

Nincs profilkép
#800 Dini37
2014-04-27 18:44:34

Válasz #800. hozzászólásra
Köszönöm szépen!

#799 Gabesz2
2014-04-27 18:41:26

Válasz #799. hozzászólásra

Nincs bérköltéség, csak TB járulékokat kell fizetni.
Valamint a jövedelem után a Szja, de itt van 100 000 ft adó kedvezmény.

Nincs profilkép
#798 Dini37
2014-04-27 18:32:42

Tudna még abban valaki segíteni, hogy ha egy őstermelő saját magát foglalkoztatja, nincs alkalmazottja, akkor a bérköltsége a 101500Ft minimálbér + a járulékok vagy csak a járulékok a bérköltsége?

Nincs profilkép
#797 Dini37
2014-04-27 18:26:16

Válasz #797. hozzászólásra

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

Nincs profilkép
#796 Norberto26
2014-04-27 18:03:09

Válasz #795. hozzászólásra

Ha most váltod ki először az őstermelőit, akkor bizony a minimálbér után fizeted a járulékokat, nem is keveset!Pontosabban, 101 500 Ft után fizetsz havonta 27% szocho-t, 10% nyugdíjjárulékot és 7% eü.járulékot.
Viszont csak első évben, 2015. januárjától az előző éves árbevétel alapján fizeted, ami nem vészes. Gondolom nem lesz 8 milliós árbevételed idén, így a bevétel 20%-a után fizetsz 10% nyugdíj és 4 % eü. járulékot jövőre (amikor már nem minősülsz kezdő őstermelőnek).

#795 Gabesz2
2014-04-27 18:02:11

Válasz #795. hozzászólásra
Első évben a minimálbér, utána a bevétel.

Nincs profilkép
#794 Dini37
2014-04-27 17:53:56

SOS! A munkaügyi kp. által hirdetett 2M forintos pályázatot szeretném megpályázni és kiváltani hozzá az őstermelőit. Főállású őstermelőként a bevétel vagy a minimálbér után kell fizetni a járulékot és mennyit? Tud valaki ebben segíteni?

Nincs profilkép
#792 Karaj30
2014-04-27 10:08:56

Válasz #786. hozzászólásra

Sztem bevonhatsz a családon belül bárkit a közös őstermelőidbe, csak A LAKHELYNEK egyeznie kell. Tehát ott kell laknia lakcímileg ahol te laksz..

#791 Gabesz2
2014-04-26 11:36:37

Válasz #791. hozzászólásra
Nem, nyugtát kéne adni! Ha nem vagy alanyi adómentes, akkor még áfa is jönne rá.
Egyébként meg minek beírni? smile confused

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
A TalajNET több évtized kutatási eredményeit teszi könnyen elérhetővé a...
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
A közvélemény kevés támpontot kapott eddig, így nem tud mit kezdeni a...
Sonarol / Klesberg WP SNR 1000 raklapvilla John Deere traktorokhoz
Sonarol / Klesberg WP SNR 1000...

470.000 Ft

Yanmar1810,  kasza,  rendkezelő,  mini bálázó
Yanmar1810, kasza, rendkezelő, mini...

2.880.000 Ft

DroneField - kijuttatás tervezés
DroneField - kijuttatás tervezés

512 EUR

HYDROFAST H9 erdészeti kiközelítőkocsi - Royal Traktor
HYDROFAST H9 erdészeti kiközelítőkocsi -...

10.880.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]