Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.75 Ft USD 312.6 Ft CHF 385.8 Ft GBP 412.2 Ft

Fórum

Hamisított kínai láncfűrész és egyéb minden...

Létrehozta: jancsi & , 2009-12-11 20:34:25

Kedvencekhez Segítség
1334 hozzászólás
Nincs profilkép
#1234 Makói 70-es
2023-02-17 20:23:31

Válasz kis Zombi #1233. hozzászólásáraNem teszi tönkre, de "megromlik" a benzin.
Lerakódások lesznek a karburátorban amik idővel dugulásokat okozhatnak.
Én a szivattyúkból és a rotakapából is le szoktam engedni ha nem használom egy hónapig.
Kis motorolaj a hengerbe a gyertyánál. Pár rántás és le van konzerválva.
Ezt így írta az első Honda szivattyúm gépkönyve.
Bírta is 21 évig.
De az még Japánban készült, nem Thaiföldön vagy Belgiumban.

Nincs profilkép
#1233 kis Zombi
2023-02-17 20:13:03

Válasz Makói 70-es #1232. hozzászólásáraHa hosszabb időre teszed le a fűrészt, járasd ki a tankból a benzint az utolsó cseppig, mert a benzinben lévő etanol, tönkre vágja az összes gumi alkatrészt a karburátorban. Hiába veszel 100 as benzint, abban is van 5% etanol.

Nincs profilkép
#1232 Makói 70-es
2023-02-17 13:57:39

Válasz kis Zombi #1231. hozzászólásáraKöszi.
Megnézem.
Bár én amatőr vagyok. Van amikor napokig dolgozok a géppel, van amikor egy évig elő se veszem.
Ehhez volt a legnehezebb fűrészt venni.

Nincs profilkép
#1231 kis Zombi
2023-02-17 12:22:55

Válasz Makói 70-es #1230. hozzászólására1000 Ft nem pénz ha jól köszörüli.
Mélységhatároló lapot gondolom nem szedi utána ennyi pénzért. Olvass vissza raktam be itt képeket, mi kell ahhoz, hogy egy bot kezű is tudjon megfelelő minőségben élezni. Annyiból érdemesebb reszelni, hogy lényegesen tovább tart a lánc. Reszelővel tized, vagy század mm eket elég levenni, köszörűvel mindig többet veszel ki a gyalufogból. Csuti mindent nagyon jól leírt. Ha négy öt alkalommal belevágsz a földbe, már nem fog rendesen vágni a fűrész. Egyszer dolgoztam erdőben, egy vadonatúj láncot raktam fel, egész nap kibírta (na jó az utolsó két tanknál már nem volt vadállat). Ha fasoron dolgozol, ott sokkal hamarabb kimegy a fűrész éle, mert ezeket általában szélfogó fasornak telepítették. Rengeteg homok van a kérgében. Ha sötétedéskor vágod, látni fogod, hogy szikrázik. Most gyakorolom a köszörűvel való élezést, több helyen beszéltem a köszörűsök kell, mindenki 30 fok 0 fok ban köszörül. Stihl láncokat általában 30 fok 10 fok ban kellene köszörülni. Mélységhatároló lapot senki nem állítja be a gyalufog fedéllapjához. Az sem nagyon zaklatja őket, ha hamar el köszörülik a láncot. Legalább hamarabb vesz újat a dolgozó, jellemzően náluk. Egy karbantartó élezés kisebb láncnál 7 - 10 perc, hosszabb láncnál tíz húsz perc. A mélységhatároló lapok reszelése több idő, mert, nagyon könnyű alá szedni. Sokszor kicsit kell reszelni folyamatosan ellenőrizve. Egy karbantartó élezés nél 3 nál többet nem húzunk a reszelővel, gyakorlatilag csak megfenjük a láncot. 3-4 ilyen fenés után kell szedni a mélységhatároló lapon.

Nincs profilkép
#1230 Makói 70-es
2023-02-17 09:43:16

Válasz csuti0 #1229. hozzászólásáraKöszi.
Azt gondoltam többet kibír.
Én kézzel nem reszelgetek.
Sose lett jó.
Rakom fel a tartalék láncot ha látom, hogy nem szép a forgács, vagy nem viszi.
Aztán délután megyek a szervizbe.
Egy ezresért köszörüli a nagyot.
Nem köszörüli el és szól, ha már eldobós a lánc.

Nincs profilkép
#1229 csuti0
2023-02-17 09:11:19

Válasz Makói 70-es #1227. hozzászólásáraSzia!
Bocs,hogy beleszólok,élezni mindig akkor kell mikor ki megy az éle. Rakodón kivonszolt rönkök hossztolásánál ha sáros az út,ott bizony sokat kell élezni. Döntésben gallyazásnál,ha nem köves az erdő, és a gépes figyel, akkor általában ebédidőben egyszer élezünk. Én nap végén odahaza satuban szoktam átélezni,mert nekem ott megy precízen,erdőben sosem lesz maradéktalanul jó.
Üdv.: Csuti

Nincs profilkép
#1228 Makói 70-es
2023-02-17 08:07:22

Válasz kis Zombi #1226. hozzászólásáraFrissen élezett lánccal kezdtem reggel.
Ez kimaradt.

Nincs profilkép
#1227 Makói 70-es
2023-02-17 08:05:12

Válasz kis Zombi #1226. hozzászólásáraAz lett volna a lényeg, a kt lóeröst egy 35 centis törzs fullasztotta ha beakasztottam a rönktámaszt és ráhuztam, ezt meg nem.
(Amikor vízszintesen vágsz fadöntésnél, a 7 kilós fűrészt is nyomni kell neki. Ott nem segít a gravitáció.smile wink)
Délután vittem élezni a láncot.

Amúgy erdőben folyamatos munka mellett mennyit bir egy 3/8-os Stihl lánc két élezés közt nyárfában, kökényben?

Nincs profilkép
#1226 kis Zombi
2023-02-17 04:05:19

Válasz Makói 70-es #1225. hozzászólásáraBameg, láncfűrésszel csak nyélgázon dolgozunk.


Előtolás fúrógépnél, vagy esztergánál van. Ha nyomni kell a fűrészt, akkor nincs rendesen megélezve. Saját súlyától kell harapnia,

Nincs profilkép
#1225 Makói 70-es
2023-02-16 20:08:51

Kicsit furcsa volt, hogy amikor a 391 elkezdett erőlködni, akkor nem kellett visszavenni az előtolásból, csak nagyobb gázt kellett adni.
Alig fogyasztott többet, mint a fele ekkora teljesítményű AL-KO, de egykis izomláz biztos lesz, mert ez sokkal nehezebb.
smile biggrin

Nincs profilkép
#1224 Makói 70-es
2023-02-15 20:16:12

Válasz Nyomasek Bobo #1223. hozzászólásáraHogy miért láncfűrésszel?
És miért ekkora láncvezetővel? Elég lett volna egy 40-es.

Nincs profilkép
#1222 Makói 70-es
2023-02-15 16:19:35

Válasz kis Zombi #1218. hozzászólásáraNéztem is ki a fejemből pár napja amikor ezt a videót láttam.
smile scared

Nincs profilkép
#1221 Makói 70-es
2023-02-15 16:13:52

Válasz kis Zombi #1217. hozzászólásáraNyárfákat vágok ki a hagymaföldem mellett, mert nagyon beárnyékolnak.
Csak egy 100 éves akác oszlopon lett tesztelve a gép.
Utána megéleztettem. Így kezdem holnap használni.
Az eredeti lánca van rajta. Még a vezető se volt átfordítva. Most fordítottam meg.
Azt mondta a szervizes srác, hogy minden élezéskor érdemes fordítani, akkor nem kell számolni hány tank üzemanyag ment ki.
Jó nehéz gép, de gallyazni az akussal fogok.
Amerikában 50-es lappal árulják, de a szervízben azt mondták, hogy csak akkor használjam, ha akkora fákat vágok amihez kicsi a 40-es és akkor nem lesz vele gond.

#1220 Nyomasek Bobo
2023-02-15 16:08:23

Válasz kis Zombi #1200. hozzászólásáraSzerintem már mindegy. Kb megjött az új "eredeti" (bosnyák szürekimport.. de ha a lapja, lánca is kinai betűs, akkor a dugó miért ne?) dugója, ha nem esett bele valami a burkolat alól, akkor keresztbe állt valami. Hozzáteszem ez a szikranézéskor lett ez az akadás...de elsőre még kis játszásra megindult)Levettem a berántót(állat módra meghuzta a csavarokat az akksis csavarozójaval), levettem a lapot. Visszafelé lehet játszani gyertya nélkül úgy ahogy a főtengelyt, előre nemigen akarja. De inkább akad, mint nem...
Szóval kukka a gép...

#1219 Nyomasek Bobo
2023-02-15 14:34:26

Válasz kis Zombi #1218. hozzászólásáraTegnap sikerült vennem egy 038ast.
Hazafelé bementem ismerőshöz, 'ugyanmá nézze meg. Azt mondta, eleggé egyben van. Talán megérte megvenni. Használatban kiderül.

Nincs profilkép
#1218 kis Zombi
2023-02-15 13:55:18

Válasz Makói 70-es #1215. hozzászólásáraRemélem tudsz reszelni, mert száraz akácban nem bír ki a lánc egy tankot. Még a szalagfűrész sem bír fél óránál többet, pedig annak nagyságrendekkel több vágóéle van.

Nincs profilkép
#1217 kis Zombi
2023-02-15 13:53:42

Válasz Makói 70-es #1215. hozzászólásáraRemélem tudsz reszelni, mert száraz akácban nem bír ki a lánc egy tankot. Még a szalagfűrész sem bír fél óránál többet, pedig annak nagyságrendekkel több vágóéle van.

#1216 Gandhy
2023-02-14 19:24:38

Válasz Makói 70-es #1215. hozzászólásáraszáraz gyertyán mutatja meg igazán, hogy ki a legény a gáton, hátha még hasítani is kellene smile lol

Nincs profilkép
#1215 Makói 70-es
2023-02-14 19:18:24

Megnézettem a 391-est szervízben.
Azt mondták jó vétel volt.
Újszerű.
A száraz akácfát viszi, mint a vizet.

#1214 Nyomasek Bobo
2023-02-13 22:26:03

Válasz Gandhy #1207. hozzászólásáraAzért lesz ez a gép kuka!
Kb...

Nincs profilkép
#1211 .Richard.
2023-02-13 22:05:05

Válasz Gandhy #1210. hozzászólásáraA 2ütemű meg a 4ütemű között pont 2ütem hiányzik. Meg egy serpenyő alkatrész. smile offtopicrégi lada disztárcsa megtelik vele. Ennyi a különbség.

#1210 Gandhy
2023-02-13 21:48:10

Válasz .Richard. #1209. hozzászólásáraa Honda kapálógépemen valamit be kellett fognom, úgy rémlik smile laugh

Nincs profilkép
#1208 Makói 70-es
2023-02-13 21:36:22

A nyerő páros.
Ma megint Karácsony volt.
Az asszony nem is morgott.
Aszonta ugyis jön a születésnapom meg a névnapom...

#1207 Gandhy
2023-02-13 21:01:13

Válasz Nyomasek Bobo #1204. hozzászólásáragyújtótekercs, felteszem rá a bal hüvelykujjamat, már ami maradt belőle smile lol

#1206 Gandhy
2023-02-13 20:58:32

Válasz Makói 70-es #1203. hozzászólásárabefogod a kipufogót és érzed, vagy nem érzed a kompressziót, ha meghúzod a zsinórt.

#1205 Nyomasek Bobo
2023-02-13 20:37:08

Válasz kis Zombi #1200. hozzászólásáraMa panaszkodtam egy ismerősnek. Sajnos már 10 éve nem javít.
Annyit mondott, lehet gyujtáskapcsoló szarakodás, de a leállás lehet szimering miatt is. 16 éve az a speckó szimeringes csapágy van benne, amit ő adott akkor 20 éves "újat"...

#1204 Nyomasek Bobo
2023-02-13 20:34:57

Válasz kis Zombi #1200. hozzászólásáraMegállt, nem volt szikra, egy régebbi gyertyával se.
2 óra mulva otthon pöffent volna. Ott már volt szikra, bár nem olyan látványos.
Mikor kuglizni kezdtem, mondta haver, hogy jó a hangja. A felénél már aszonta, kezdett szarabb lenni a motorhang.

Nincs profilkép
#1203 Makói 70-es
2023-02-13 11:13:54

Válasz kis Zombi #1202. hozzászólásáraÚgy szokták a kompressziót nézni, hogy lógatják a berántón a gépet. Ha elbírja, akkor jó.
Kivéve, ha az eladó a megnézés előtt önt a hengerbe egy kis motorolajat.
Akkor sokkal jobban tömít. smile thumbup
A helyi Stihl szervizes gyerektől kaptam pár tippet, hogy kell megnézni használt gépet. De akkor is van benne rizikó, ha elvileg minden oké.

Nincs profilkép
#1202 kis Zombi
2023-02-13 07:24:14

Válasz Gandhy #1201. hozzászólásáraCsodák nincsenek, olcsó pénzért minőséget venni nem lehet. Kétütemű gépből a Stihl, négyütemű gépekből pedig a Honda a minőség.

Használt gép vásárlása rettenetes nagy lutri. Ha használt gép, és jó állapotú és olcsó akkor az lopott. És fél éves gép is lehet széjjel hajtva. Sok fakitermelő ősszel megveszi a gépet, egész télen üti vágja, ipari szinten használja, tavasszal pedig garanciálisan eladja. Örül a vevő, hogy féléves gépet sikerült vásárolnia, közben már 80 százalékban ki van hajtva a bele.


#1201 Gandhy
2023-02-13 07:09:42

Válasz kis Zombi #1200. hozzászólásáraÉn is ráköltöttem a kis Makitára a fűrész árát, nem akárhol, a szakszervizben. Míg egy hobbista 3 év után gyújtótekercset cserélt benne. Szó szerint kidobtam(vettem helyette az MS231-et), csak a láncot és a lapot tartottam meg, mert ezt a xart használtan sem gondoltam eladni, mással kibaxni. Azóta pöpec. smile sweatdrop

Nincs profilkép
#1200 kis Zombi
2023-02-13 06:51:17

Válasz Nyomasek Bobo #1186. hozzászólásáraKeres másik szerelőt, ez csúnyán lehúzott téged.


Gyertyát cseréltél benne ahogy javasoltam ? Amikor megáll van szikra ? Ha nincs, akkor egyértelműen gyújtótekercs.



Cégnél az egyik ms170 is hasonló problémával küzd. Annyi különbséggel, hogy csak akkor áll le, ha gallyazás helyett ,gurigázni akarnak vele állat módjára. 15-18 Mátyás körül kérnének a gyújtótekercs ért, de nem cseréltük ki, így legalább bolondbiztos :-))))

#1199 Maszek Zs
2023-02-13 05:29:07

Válasz Makói 70-es #1198. hozzászólásáraOlyan ügyet csináltok!smile lol
Az egyik nem magyar az mondta (a legolcsóbb Tescoósat meg veszi,betekeri rongyal ne legyen akkora hangja) így is vissza hozza 3 szor az árát!!smile lolsmile lolsmile lolsmile lol


Jó persze,ha én is vennék nekem se lenne mindegysmile sweatdrop

Nincs profilkép
#1198 Makói 70-es
2023-02-12 22:47:07

Válasz d-032a #1197. hozzászólásáraAz új AL-KO fűrészekre hasonlít, de biztos kínai.
Ki lehet fogni, de tartós nem lesz. Illetve csak akkor ha nagyon keveset használod.
(Ez mindenre igaz. Nálunk mindenki köpködi a Honda utánzat Launtop szivattyúkat, de a keresztapámé 10 éve megy. Töredéke annyit öntöz, mint én a Hondával, és az én tavaly megállt 2000-es gyártású Hondámnál 100x ramatyabbul néz ki a kínai. Meg fele akkora nyomást tud és többet eszik.)

Nincs profilkép
#1197 d-032a
2023-02-12 20:32:20

Válasz Nyomasek Bobo #1196. hozzászólásáraAz ősszel, vett egy ismerősöm a Lidli-ből, egy benzines Parkside láncfűrészt, 45.000Ft-ért. 3 év garancia, 3 hónapon belül, elég csak a pénztárhoz visszavinni.
53 ccm, 45-ös vezető, kb. 7 kg. (PBKS 53 A2)
Ideadta beüzemelésre. Egyből megtetszett, mert a husqarna 137-et, (kb. 15 éves), már sajnáltam nagyobb rönkökben nyüstölni. Vettem én is egyet, és eddig, 12 köbmétert összekugliztam vele. Megy mint a gép. Ha még ennyit, kibír már megérte.

Viszont, ennyi pénzért, kell egy-két tudnivaló hozzá, hogy ne legeltesse az embert.
- A lácfék, és a gyújtáskapcsoló is eléggé érzékeny, könnyen át, ill. lebillenthető, kis érintésre, és csak lestem, hogy miért nem hajt, ill. miért áll le.
- A bennzin-, és a láncolaj tanksapka, elég izé. Kissé "irányítva" kell jóhelyre zárni. Esetleg, másik, szélesebb tömítés kell alá.
- Hidegen, szívatóval indul, de elég egy halk alig röffenés, és már is vissza kell kattintani a szívatót, és indul is egyből. (Állítólag, dojcslandban egy koma, kettőt fűrészt is visszavitt garanciában a boltba emiatt.)
- A levegőszűrő csatlakozás rosszul tömít beszívja, a port. Tettem plusz egy tömítőgyűrűt, akkor jól zár, de akkor meg kevés a levegő a motornak.
Úgy néz ki, mintha túl sűrű lenne a szűrő. Most egy ideiglenes szivacsszűrővel jól megy.
Így leírva, soknak tűnik a macera, de ezeken kívül, teljesen jó, 45-ért.






#1196 Nyomasek Bobo
2023-02-12 13:07:17

Válasz Makói 70-es #1188. hozzászólásáraLehet gyűrű törés. Gyertya nélkül nem biztos hogy szereti a rángatást. 1x beakadt előtte de akkor félig kint volt a madzag. Visszaforgott, ujra tudtam rántani. Majd kiderítem ha lesz kedvem szerelni.
A gyűrűzést kompresszió hiány miatt (is)javasolta. No ez már mindegy. Az a baj, vennék nagy használt stihlt, de kb ha jól választok, kapok egy felújítasi alapnak valót...és talán nem rosszabbat.

Nincs profilkép
#1195 Smallloser
2023-02-12 12:53:19

Válasz Balázs. #1192. hozzászólásárahi, eddig jó, majd később kiderül mennyire, sok videót megnéztem, olajzót majd valszeg cserélni kell stihl 660-aséra, meg a gyertyát. van husqvarna és stihl is én innen vettem rocoshop a sárga 660-at kék akkor nem volt. 3 nap alatt megjött smile sweatdrop, jofogason is árulja egy srác

Nincs profilkép
#1194 Makói 70-es
2023-02-12 12:34:07

Válasz .Richard. #1193. hozzászólására"Jó" szerelő, mint a viccbeli rabbi...

-Rabbi! Döglenek a libáim.
-Mivel eteted őket?
-Ocsúval.
-Nem jó. Adjál nekik kukoricát!
Pár nap múlva:
-Rabbi! csak döglenek a libák.
-Adtál nekik kukoricát?
-Adtam.
-Akkor adjál nekik árpát.
Megint pár nap múlva:
-Rabbi, ez se segített. Döglenek a libák.
-Akkor etesd őket zabbal!
Megint eltelik pár nap.
-Rabbi! Megdöglött az összes libám.
-Kár! Pedig még annyi jó ötletem lett volna.

Kibicnek semmi se drága.
Autószerelőt is ismerek ilyet.
Százezreket ráköltetett egy autóra a tulajjal, de nem lett jó. Már a hengerfejet akarta levenni.
Aztán elfogyott a gazda türelme. Elvitte a haveromhoz, aki 17 ezerért rakott bele egy új EGR szelepet és jó lett az autó.
A tulaj nem akarta elhinni, azt hitte átverés.
A haver mondta neki, hogy nem kell kifizetni, használja, aztán jöjjön vissza, ha elhiszi, hogy jó.
Másnap reggel ott volt a fickó nyitáskor. Azt mondta új kora óta nem volt ilyen jó az autó.
Azóta a legjobb jattos ügyfele.smile biggrin

Nincs profilkép
#1193 .Richard.
2023-02-12 11:58:14

Válasz Nyomasek Bobo #1186. hozzászólásáraA fogorvos is igy javitana egy nyanvadt kétütemű motort,hogy azt mondja mikor morog, talán gyűrű meg dugattyu baja van. Kalapot lehet neki emelni. Egy szarrá kopott motort hengert is uj gyűrűvel uj szimeringel ujra be lehet fogni ami legalább 6ezer ft ma. Erre kicseréltet mindent. Egy kolléga szokott damilost meg fűrészt javitani annak ellenére, hogy azt sem tudja mit csinál de be is vallotta. De mindig jo ha kipucolja. Ennyi. A másik a hasitogép munkahengert karmantyuztatta mert nem volt ereje de ezt igy külsőre kigondolva. Mire kiderült majd 100ezer után, hogy a meghajtásban elnyirta a stiftet és elforog a 2 cső egymáson. Ők azok a fajták akik aszongyák, ba ennek ez a baja. Mindig az. Szétbszták jo lesz ez. smile lolhát ennyi.

Nincs profilkép
#1192 Balázs.
2023-02-12 11:52:07

Válasz Smallloser #1189. hozzászólásáraSzia! Na milyen a gép? Lehet rendelek eggyet én is! Husqvarna klónok ezek ,azt mondják a szakik

Nincs profilkép
#1191 Makói 70-es
2023-02-12 11:41:04

Válasz TeljesenMindegy #1190. hozzászólásáraJa.
Ha nem gagyi gépei vannak az embernek, akkor érdemes egy márkához ragaszkodni a drága akuk miatt.
Ami még csábitó a Makita akkus fűrészben, az a két 6Ah aksi.
Nekem 3 amperórásak vannak, és a flex nagyon hamar lemeriti öket.

Rengeteg jónak tűnő használt Stihl van a Dunántúlon, de 30 kilométernél messzebbről nem veszek használt cuccot.
Vennék az új MS231 árán egy jó állapotú nagy használtat, amit nem tudok túlhajtani.

Mindig ez van. Jönnek az újabb verziók, de el kell dönteni mit akar az ember.smile lol
Haverom mindig túlagyalja, aztán a legrosszabb megoldást választja.smile thumbup

#1190 TeljesenMindegy
2023-02-12 10:55:55

Válasz Makói 70-es #1183. hozzászólásáraJó cucc, gondolkoztam rajta én is, de van itthon pár dewalt akkus szerszám, így dewalt lett a fűrész is, visszafelé kompatibilis, megy az 54 voltos akkuval a többi szerszám is. Olyan 250 ezer körül volt a két akkuval és az egyes töltővel.

Nincs profilkép
#1189 Smallloser
2023-02-12 09:23:12

Válasz Nyomasek Bobo #1186. hozzászólásáraPont ezért vettem én is most a Holzfforma 660-at, ha pár évet kibír már jó volt 100e-ért (eddig kb 2 tanknyit vágtam vele). Legalább nem az öreg 039-et nyüstölöm tovább smile unsure

Nincs profilkép
#1188 Makói 70-es
2023-02-12 08:55:00

Válasz Nyomasek Bobo #1186. hozzászólásáraEz a méreg, nem a cián.

Nálam se lehetett berántani, pedig elöző nap amikor leállt azt hittem, csak a szokásos. (Csak kifogyott a benzin. De éppen végeztem az aznapi melóval és nem izgatott.)
Aztán rántottam rajta egy nagyot és átfordult, de akadt. A kompresszió meg nulla.
Ha nem eröltetem talán meg lehetett volna menteni, mert szerintem a gyűrűből letört darab miatt tört a dugattyú éle. Vagy a fene tudja.
Évekig semmi baj nem volt vele, de mindig akkor történt valami ha nagyobb munkára kellett volna
De ez nem Stihl, csak AL-Ko.

#1187 Gandhy
2023-02-12 07:25:00

Válasz Makói 70-es #1185. hozzászólásáraa permetező a hagyományos kézi pumpás smile lol

#1186 Nyomasek Bobo
2023-02-12 00:43:46

Válasz Gandhy #1142. hozzászólásáraA sztori eleje: 16-7 éve mikor megvettem. Elvittem ehhez a komához. Adjon rá lapot, lancokat(most is azokkal vágok, lánc még 1 új a 3ból, a másik kettőt reszelni kéne, el nem koptak), berugta hallgatta állítgatott picit rajta... Aszongya: "Talán mintha dugónak gyűrűnek lenne kis hangja, dugócserét javasol...." Akkor azt mondtam neki, 15ért vateráztam, nem akarok még 40et rákölteni, ha nem muszáj... Hát most ráköltette velem az akkor javasoltat. Gondolom azért dugó gyűrű csere lett, mert gyújtása biztos nincs raktáron. Most már nekem sincs. 45ért meg lehet eredetinek mondott utángyártott van(a Petya meg a kert nevű boltokról nincs jó véleménnyel. Bár szerintem a bosnyákoktól se az original stihl cuccok jönnek vele haza...aztán fene tudja...) Majd még lehet felszívom magam, felrakok kettő 130cm rönköt a futóra, aztán odaviszem hozzá, hogy tessék hibafeltárni. A gép ugyanugy pörög, mint az őrült, csak a 10 szelet után megáll... Ami a problema: 3 hónap eltelt. Meg ugye az alkatrész be van építve, amit el tudott passzolni nekem, ez neki pénz volt. Tehát ha szerzek gyujtást, azt jó magyar forintokért be is építi. Aztán vagy jó lesz vagy nem. Még 60ezer. Akkor leszek kb 130nál, egy velem egykorú fűrésszel. De még a berántót le kell vennem, mert vagy beleesett valami, vagy fasse tudja, szikrát lestem, rángattam, eccercsak' megakadt. Nem mozdul a berántóval. smile cursing A héten nem haladtam semmivel, pedig favágó idő volt, én meg délutános, pont fasza lett volna, de múlt szombat óta max a 8 óra gyári meló, azonkívül fekvés van, elkapott a debla...smile crying

Nincs profilkép
#1185 Makói 70-es
2023-02-11 23:52:06

Válasz Gandhy #1184. hozzászólásáraAzért azt a permetezőt biztosan veri egy Honda motoros Solo.
A Honda a király.
Ha volna láncfűrésze, már megvettem volna.
smile lol

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Az orosz üzemanyagpiac súlyos kihívásokkal néz szembe, miután az olajfinomítókat...
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
52 centiméterre süllyedt a vízszint, és a java még csak most jön.
Vaderstad Carrier 350X
Vaderstad Carrier 350X

3.800.000 Ft

Vietnámi malac
Vietnámi malac

7.000 Ft

Kubota KX 161-3 forgókotró
Kubota KX 161-3 forgókotró

1.000.000 Ft

Bálaszállító pótkocsi, 5 év műszaki vizsgával
Bálaszállító pótkocsi, 5 év műszaki...

1.750.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]