Szerintem az első hajtás sokat dob a dolgon. Tegnapelőtt szántottam és elfelejtettem bekapcsolni az összkereket. Teljes fél soron keresztül nem értettem, hogy ami a baj, de összemérhetelenül gyengébben szól a dolog, mint szokott. Aztán leesett a tantusz...
Semmilyen bérmunkába nem járok, csak a sajátot csinálom és abban is a könnyű munkát. A nehézre ott a 80 lóerős gép. Ezen kívül az első évében csak bejárattam 50 órányit és nagyon vigyáztam arra, hogy az egy év alatt ne kelljen olajat cserélni egy 60 ezres kiszállási díjjal megspékelve.
A T30-ról nincs véleményem. A nyáron beleálltunk egy 6 hektáros lucerna táblába kaszálni egy T-25-tel. A két olgaláról indultunk, befelé halladva. Csak kevés mentette meg a 4:2-es vereségtől a T-25-öt.
Már megint a semmin rágódtok.Tényleg jó a japán de döcögős hozzá az alkatrészbeszerzés(vagy nincs),hobbiparasztnak így is jó mert tényleg ritkán romlanak el.Aki meg használja minden nap mert kell a munkájához az meg eleve olyat vesz amihez van alkatrész pl Belorus320 vagy Goldini vagy stb. ezt a csontot már lerágtátok csupaszra. Bár az mtz320 hoz sem filléres már az alkatrész egy t-30 hoz képest de legalább van.
Válasz #7256. hozzászólásra
mer te annak örültél volna, ha kellett volna ugye,. tudom én. Kis kárörvendő. Vegyél magadnak japán traktort, azokat is 7 üzemórával 10 évesen újként árulják és ahhoz se kell két évig alkatrész. Ha kell, akkor meg vársz két évet, amire behozzák. Ez a jó üzlet...annak, aki eladja.
Az én gépem 2, azaz kettő éves, 170 üzemóra van benne kb és 3 millió+áfa volt az ára. Jó reggelt! És egy japánért nem adnám oda, mert ehhez van alkatrész, ha kell, de két évig nem kellett és másfél litert fogyaszt óránként, na meg 36 lovas, nem úgy, mint ez a pöcsköszörű...
Válasz #7250. hozzászólásra
Köszönöm Józsi!Adat táblája meg van.Csak a rúdban nem találom.Ezért hajkurászomDe ezek szerint még eben az évjáratban nincs szám a rúdba ütve.
Üdv Csaby! Nekem is ilyen pótkocsim van, amit annak idején a tz4k-hoz lehetett venni. Annyi különbséggel, hogy az fiatalabb kicsit, és nem ilyenek az oldalai. gondolom tudod melyik az. Ezen a rúdon nincs szám, csak a bal elején az adattáblán, ha jól emlékszem. Ha annak a méretei is érdekelnek, szívesen megmérem.
Válasz #7169. hozzászólásra
Üdv Misi!Köszi de nem jó.Nekem nsn10/2B van.Most már csak azt jó lenne tudni,hogy a rúdba ütött szám hány milliméteresek hasonló ehhez csak sötétebb zöld és 67-es kiadású.
Mielőtt elkezded csinálni Agrokid-nek kérd ki a tanácsát úgy tudom neki is volt de le adta. Csak vetőmag krumplinál jó másod ültetésnél ha nagyobb a krumpli szem vagy ha csírás akkor már nem igazán tökéletes. Agrokid-nek is fél automata ültetője van.
Van esetleg tervrajzod vagy valamiről másolod.Hasonlón gondolkodom jómagam ishttp://youtu.be/8DmB5eVBLUw
A sorművelésére a meglévő sorközművelőmet hasonlóra alakítom.Vélemények?Szerintetek jó lehet igaz csak 2 sorosban gondolkodom.http://youtu.be/-J4No0_ByCs
A B1600 az én gépem elődje méretei teljesítmény sebességfokozatok száma egyforma.A kezelőszervek elhelyezkedése más.Hidraulika körök száma akár 3 is lehet a hozzá kapcsolt talajmaró függvényében.Én a sajátommal meg vagyok elégedve igaz még csak 1 éve vettem a traktoros múltam is kb. ennyi.
Nagyságra kb. ugyanaz mint az én Mitsum, de talán szélesebb kicsit. A szomszédomnak B1400 van, már 5 éve használja de javítani még nem kellett az tuti, pedig eléggé likvidátor-típus szegény (amúgy tanító), nincs sok érzéke a gépekhez, a trakit néha jól meg-megkínozza, bár az is igaz hogy nem ül rajta minden nap. De ezeket figyelembe véve a traki jól bírja a gyürődést, amit én észrevettem hogy reggel hidegen nem mindig indul neki elsőre, ezen kívül semmi más, tehát jó kis gép az is, gondolom jó vagy még jobb lehet a B1600 is.
Hát már jó régen hirdeti, majdnem 2 éve, és nem kell senkinek. Szerintem kicsit túl van árazva. És 1:1-ben biztos senki nem cseréli el egy jó MTZ 320-ért. Egy leharcoltért talán igen.
Sziasztok!
Megvettem a sorközművelőt, ma hozza haza az eladó.
Masszívnak és eléggé súlyosnak tűnik. Rozsda van bőven, kopások is vannak, úgy, hogy kromofág, némi felújítgatás (csavarok cseréje), aztán festés....
35476 hozzászólás
Válasz #7262. hozzászólásra

Az én Agrokidem február elsején lesz 1 éves, és a mai napon 645 óra van benne!
Válasz #7274. hozzászólásra
Bocsi, de valamelyik hozzászólásodban olvastam, hogy 75-ben sok gulyáságyút láttál, talán akkor voltál a seregben?
Válasz #7271. hozzászólásra
Szerintem az első hajtás sokat dob a dolgon. Tegnapelőtt szántottam és elfelejtettem bekapcsolni az összkereket. Teljes fél soron keresztül nem értettem, hogy ami a baj, de összemérhetelenül gyengébben szól a dolog, mint szokott. Aztán leesett a tantusz...
Válasz #7269. hozzászólásra
Igen köszi, és a sorközművelő?
Válasz #7268. hozzászólásra



Az övé se ne irigyeld,(mármint a fogyasztást)
Válasz #7263. hozzászólásra
Az ugyanaz mint a t25 csak hajtott az első hídja.
Válasz #7267. hozzászólásra
Nem újról beszéltem. Jóról!
Válasz #7264. hozzászólásra
A traki 1,4 milka (Áfásan), a kasza 160 eft. Ha erre voltál kiváncsi.
Válasz #7255. hozzászólásra
A másfél literes fogyasztás az tényleg irigylésre méltó.Sajnos az enyém nem éri be ennyivel.
Válasz #7263. hozzászólásra
3 millió+áfaért még egy ugyanekkora FÉL ÚJ japót sem kapsz.
Válasz #7262. hozzászólásra
Én én hat hónap alatt 140-üzemórát tekertem bele kiskertekbe.
Válasz #7262. hozzászólásra
Semmilyen bérmunkába nem járok, csak a sajátot csinálom és abban is a könnyű munkát. A nehézre ott a 80 lóerős gép. Ezen kívül az első évében csak bejárattam 50 órányit és nagyon vigyáztam arra, hogy az egy év alatt ne kelljen olajat cserélni egy 60 ezres kiszállási díjjal megspékelve.
Válasz #7263. hozzászólásra
Bencsiki mennyibe fájt a szerkezet, ha nem vagyok indiszkrét?
Válasz #7260. hozzászólásra
3 millió + ÁFA-ért 2 remek japót lehet venni!
A T30-ról nincs véleményem. A nyáron beleálltunk egy 6 hektáros lucerna táblába kaszálni egy T-25-tel. A két olgaláról indultunk, befelé halladva. Csak kevés mentette meg a 4:2-es vereségtől a T-25-öt.
Válasz #7259. hozzászólásra
Szerintem 2 év alatt 170 óra az semmi. Konkrétan én 1 év alatt lazán beletekerek 200-at a Kubotába kiskertekben.
Válasz #7254. hozzászólásra

Na az enyém ilyen volt.
Ha gyártasz akkor arra kell figyelni hogy ha lehet 1 mag maradjon a kanálba, fersze ez függ a vetőmag nagyságtól is!
Válasz #7257. hozzászólásra



Hát 1 20-30éves japó is többet ér akármilyen uj Mtz-nél
Már megint a semmin rágódtok.Tényleg jó a japán de döcögős hozzá az alkatrészbeszerzés(vagy nincs),hobbiparasztnak így is jó mert tényleg ritkán romlanak el.Aki meg használja minden nap mert kell a munkájához az meg eleve olyat vesz amihez van alkatrész pl Belorus320 vagy Goldini vagy stb. ezt a csontot már lerágtátok csupaszra. Bár az mtz320 hoz sem filléres már az alkatrész egy t-30 hoz képest de legalább van.
Válasz #7253. hozzászólásra
Hogy manapság mennyi azt nem tudom, de én 2 éve 1.3-ért adtam el.
Válasz #7256. hozzászólásra
mer te annak örültél volna, ha kellett volna ugye,. tudom én. Kis kárörvendő. Vegyél magadnak japán traktort, azokat is 7 üzemórával 10 évesen újként árulják és ahhoz se kell két évig alkatrész. Ha kell, akkor meg vársz két évet, amire behozzák. Ez a jó üzlet...annak, aki eladja.
Válasz #7255. hozzászólásra




bammeg 170 óra és nem kellett alkatrész
Válasz #7231. hozzászólásra

Az én gépem 2, azaz kettő éves, 170 üzemóra van benne kb és 3 millió+áfa volt az ára. Jó reggelt! És egy japánért nem adnám oda, mert ehhez van alkatrész, ha kell, de két évig nem kellett és másfél litert fogyaszt óránként, na meg 36 lovas, nem úgy, mint ez a pöcsköszörű...
Agrokid!
A burgonyavetőd milyen rendszerű volt,mire figyeljek,ha készítek egy ilyen láncfelhordós kanalast?
Válasz #7252. hozzászólásra
Mennyi lehet a piaci értéke a rakodónak?
Válasz #7249. hozzászólásra
Persze!
Válasz #7250. hozzászólásra
De ezek szerint még eben az évjáratban nincs szám a rúdba ütve.
Köszönöm Józsi!Adat táblája meg van.Csak a rúdban nem találom.Ezért hajkurászom
Válasz #7244. hozzászólásra
Üdv Csaby! Nekem is ilyen pótkocsim van, amit annak idején a tz4k-hoz lehetett venni. Annyi különbséggel, hogy az fiatalabb kicsit, és nem ilyenek az oldalai. gondolom tudod melyik az. Ezen a rúdon nincs szám, csak a bal elején az adattáblán, ha jól emlékszem. Ha annak a méretei is érdekelnek, szívesen megmérem.
Válasz #7243. hozzászólásra
Agrokid!Nekem ez a szerkezet nagyon tetszik.Egyben adtad el?
Szegedi Laci mielőbbi gyógyulást nektek!
Válasz #7192. hozzászólásra
Üdv.Szuper lesz!Remélhetőleg csak év végén lesz már csak használva.
Szép estét mindenkinek.Sajnos amikorra tervezitek a fórumtalit akkor már nekem a melóhelyen szezon van.Nem engednek el.Sajna.
Gondolkom nagyon rajta, hogy megveszem. Csak el kellene adnom az L1500asom előtte.
Válasz #7169. hozzászólásra
hasonló ehhez csak sötétebb zöld és 67-es kiadású.
Üdv Misi!Köszi de nem jó.Nekem nsn10/2B van.Most már csak azt jó lenne tudni,hogy a rúdba ütött szám hány milliméteresek
Válasz #7235. hozzászólásra

Nekem volt!
Válasz #7241. hozzászólásra
Szia !
Mielőtt elkezded csinálni Agrokid-nek kérd ki a tanácsát úgy tudom neki is volt de le adta. Csak vetőmag krumplinál jó másod ültetésnél ha nagyobb a krumpli szem vagy ha csírás akkor már nem igazán tökéletes. Agrokid-nek is fél automata ültetője van.
Válasz #7226. hozzászólásra
Van esetleg tervrajzod vagy valamiről másolod.Hasonlón gondolkodom jómagam ishttp://youtu.be/8DmB5eVBLUw
A sorművelésére a meglévő sorközművelőmet hasonlóra alakítom.Vélemények?Szerintetek jó lehet igaz csak 2 sorosban gondolkodom.http://youtu.be/-J4No0_ByCs
Válasz #7235. hozzászólásra
A B1600 az én gépem elődje méretei teljesítmény sebességfokozatok száma egyforma.A kezelőszervek elhelyezkedése más.Hidraulika körök száma akár 3 is lehet a hozzá kapcsolt talajmaró függvényében.Én a sajátommal meg vagyok elégedve igaz még csak 1 éve vettem a traktoros múltam is kb. ennyi.
Válasz #7235. hozzászólásra
Nagyságra kb. ugyanaz mint az én Mitsum, de talán szélesebb kicsit. A szomszédomnak B1400 van, már 5 éve használja de javítani még nem kellett az tuti, pedig eléggé likvidátor-típus szegény (amúgy tanító), nincs sok érzéke a gépekhez, a trakit néha jól meg-megkínozza, bár az is igaz hogy nem ül rajta minden nap. De ezeket figyelembe véve a traki jól bírja a gyürődést, amit én észrevettem hogy reggel hidegen nem mindig indul neki elsőre, ezen kívül semmi más, tehát jó kis gép az is, gondolom jó vagy még jobb lehet a B1600 is.
Válasz #7232. hozzászólásra
Becsületes vasas- és informatikusként belekontárkodtam a faiparba, és a faipari gépek ezt nem tolerálták.
Válasz #7178. hozzászólásra
50 e. :)
Nekem csak júni közepe-vége jó, úgyhogy valószínűleg maradok.
Urak,Kubota B1600-t használ vki? Esetleg tapasztalat?Kínáltak egyet nekem...
Válasz #7231. hozzászólásra
Hát már jó régen hirdeti, majdnem 2 éve, és nem kell senkinek. Szerintem kicsit túl van árazva. És 1:1-ben biztos senki nem cseréli el egy jó MTZ 320-ért. Egy leharcoltért talán igen.
Válasz #7231. hozzászólásra
Gondolom cserét beszámít!
Válasz #7229. hozzászólásra

Tényleg, hogyan csináltad?
Válasz #7210. hozzászólásra
Szia!
Ha már levezetsz 600 KM-et és lesz még szabid, szivesen vendégül látlak (családdal együtt) pár napra, ha érdekel Baranya, Pécs környéke....
Válasz #7228. hozzászólásra
Annyit poénkodtak már rajt, hogy meg se hallom.
Válasz #7208. hozzászólásra

Remélem nem szívja fel magát Lajo_bá!!!
Természetesen jegyzetelek és közzé is teszem (már ha kéritek).
Sziasztok!
Megvettem a sorközművelőt, ma hozza haza az eladó.
Masszívnak és eléggé súlyosnak tűnik. Rozsda van bőven, kopások is vannak, úgy, hogy kromofág, némi felújítgatás (csavarok cseréje), aztán festés....