Válasz Ares 826 #6176. hozzászólásáraNem értelmetlen, csak a felénk megszokottól eltérő.
Keskeny és széles levelű gyomok , azaz egyszikű és kétszikű gyomok.
Sziasztok!
Van olyan kombináció gyomirtóknál amit egy menetben ki lehet juttatni keskeny és széles levelű gyomok ellen?És nem csökkenti a hatásfokát a vegyszernek?
Válasz Dkc #6169. hozzászólásáraAkkor osszd meg a PPG-t és ahogy írtad 1-1 liter Successort tegyél ki. A basis + 2,4-D és hasonló első kezeléssel az a baj, hogy így már sok hormont és SU hatóanyagot kapna a kukorica, más hatóanyagcsoport meg a problémás gyomjaidat nem viszi.
Esetleg egy korai magágykészítés és gyomos talajba vetsz, utánna lepermetezed totálissal(PRE-POST) majd PPG megy 6 levélbe.
Válasz kukaccsosz #6167. hozzászólásáraElsősorban évelős egy-kétszikűek ellen. Acat és cirok ellen. Tehát folyamatosan tisztán szeretném tartani. Ajánlhatnál vmi korai és későbbi poszt-ot. Köszi
Nem vagyok jártas a kukorica gyomirtók terén ezért kérdezem.
Milyen kukorica gyomirtó lenne jó a pár km kerítés aljának tisztán tartásához létezik-e olyan kukorica gyomirtó ami lehetőleg tisztán tartaná.
Válasz Dkc #6164. hozzászólásáraVagy még gondoltam úgy hogy az 1.kezelés basis dma6 kombi,így 2.kezelés teljes ppg lenne. Vagy egy másik opció dicopur top 2l successor 1.kezelés,és a 2.úgy szint ppg.
A ppg mehet e osztott kezelésbe 1-1 liter successor t-vel. Van acatom,muhar,cirok. Az első kezelés 3levében gondoltam a 2.6-7levélben. Így legyengülne a hatása ppg-nek?
A ppg mehet e osztott kezelésbe 1-1 liter successor t-vel. Van acatom,muhar,cirok. Az első kezelés 3levében gondoltam a 2.6-7levélben. Így legyengülne a hatása ppg-nek?
Válasz Dkc #6160. hozzászólásáraNem én azon a területen nem használtam az Adengót ott Pro-nick vagy Calaris-pro csomagom volt nem tökéletes de más se lett volna jobb,aránylag olcsó volt.
Válasz apuci #6159. hozzászólásáraJaja az biztos!! Vissza térve az Adengo ra akkor nálad is van f.cirok és szépen takarítja?? Késöi posztban nem is kell kezelned?
Válasz Dkc #6158. hozzászólásáraIgen ám de az ősz is egy nagy fos volt,(mert ha kutya nem szar.k ki hasad)mert ha nem ilyen az ősz akkor jobb állapotban megy a télnek. De erre mondja a főnököm a mezőgazdaságban az a szép hogy nincs két egyforma év.
Válasz apuci #6155. hozzászólásáraÉrtelek, hát én is remélem!! Tényleg milyen gyarló az ember,idáig sírtunk hogy nincs tél most ahogy megkaptuk alig várjuk meleg legyen!!
Válasz Dkc #6139. hozzászólásáraA fixpro egy fél liter hatásfokozó. De ez csak 20 literesben van plusz jár hozzá a fél liter fixpro. Nekem is vannak acatfoltjaim de le szokta rendezni. Ez a lényege. Korán fújni míg az acat is kicsi. Levélen és később bemosódva is hat. Én a 20 litert 5 hara teszem.
Válasz Dkc #6154. hozzászólásáraNem tudom,az enyém is meg a cégé is késői vetés október 20 körül kezdtünk vetni de csak egy keveset tudtunk az eső miatt,
utána még két alkalom kellett hogy be is fejezzük november 8 körül.
Kicsik a búzák van olyan ami épp csak ki kelt,nem tudom csak remélem.
Válasz Dkc #6151. hozzászólásáraIsmerem,kis gyerek volt akkor jártam a nővéréhez
Most meg a házunk mellett van egy üres porta azt művelgeti az apjával meg együtt dolgoztam a tsz-ben.
Válasz apuci #6148. hozzászólásáraÉs szerinted ha megspékelem dicopur top al akkor késöbb nem kell felül kezelni, mármint az Adengo t?? Amúgy van egy ismerösöm apácán
Válasz Dkc #6145. hozzászólásáraNekem szerencsére nincs aszatom,de cirok az van bőven egy területen,
a nyáron csináltam azon a területen tarlókezelést remélem jó lesz.
Válasz apuci #6144. hozzászólásáraMert az acat már áprilisban jönnek a többi kétsziküvel esetleg muharral de a ku..va cirok május körül. Ezért gondolkodom osztott kezelésre! Egyébként Battonya és te?
Válasz csferri #6141. hozzászólásáraAz a bajom hogy késöbbi cirok kelésem is szokott lenni. Ezért gondoltam két kezelésre minél tovább tartsam tisztán a területet. Így az elsö kezelés jó és olcsó legyen!! A második pedig a ppg.
Válasz sirhanzoltan #6137. hozzászólásáraCsak a lumax nem viszi az acatot,nem??? Ehhez és Adengohoz is kell tenni évelös kétszikü irtot is. Így már drága!!! Köszönöm a segítséget
Válasz Dkc #6135. hozzászólásáraÉn is a Lumax Fixprot mondanám. Évek óta használom, korán lehet fújni és egész szezonban tisztán tartja. A hektárköltség közel duplája de nem kell az utókezelésen gondolkodni sem. Nekem volt hogy fújás után 90 mm esőt kapott mégis tökéletes volt a hatás.
Szia drenthe! Tanácsodat kérném!! Korai illetve késöi poszt.kezelésre. A késöi az prniciplusgold lenne mindenképpen. A korain vacillálok. Basis-dma6-trend ez kb 10körül van. Ami nem egy utolsó szempont!!! A következő pedig 2L successor-dicopur top. Kb ez is a körül van. Csak azt nem tudom hogy a basis jobb-e az egysziküre vagy a successor t. Köszönöm!!!
Nekem tavaly volt egy 2 hektáros darab (előző éven parlagon maradt) mire mentem permetezni,úgy nézett ki mint az árokpart,nemlehetett a kukorica sorát látni. Gondolkodtam rajt,hogy egyáltalán érdemes e lefújni,vagy villanypásztor,és a tehenek lerendezik. Lefújtam 2l/ha monsoon activval,kipucolta tisztára.Most búza van benn,nem lett kezelve egysziküre,de nyomokban sem találni tarackot. Úgyhogy hajrá!
Válasz atisgyulai #6129. hozzászólásáraMa voltam ekézni. Látszik már... hogy elviszi-e a nagyját??? Annak a pár bokor vadzabnak meg se kottyant... A terület fele kapott maradék winget, látszik a különbség...
Válasz csoppika #6126. hozzászólásáraÜdv!
A Laudis tudtommal az erős napsütést szereti. Én 2 lityóval fújtam, (a dekalb még lila volt), 4 nap múlva a gyomok nagy rèsze màr száradt.A 4 napból, 3 volt erős uv sugárzás.
Ha volt rá "jó idő", akkor már látszódnia kellene a hatàsának.
9028 hozzászólás
Válasz Ares 826 #6176. hozzászólásáraNem értelmetlen, csak a felénk megszokottól eltérő.
Keskeny és széles levelű gyomok , azaz egyszikű és kétszikű gyomok.
Egyszikű és kétszikű.....
Mi a különbség az egyszikű és a kétszikű növények között?
Válasz Ervin34 #6175. hozzászólásáraA legtöbb kukorica post gyomirto ilyen.
Válasz Ervin34 #6175. hozzászólásáraHát baszki ilyen kérdést még nem olvastam! Értelmetlen amit írtál!

Sziasztok!
Van olyan kombináció gyomirtóknál amit egy menetben ki lehet juttatni keskeny és széles levelű gyomok ellen?És nem csökkenti a hatásfokát a vegyszernek?
Válasz Trakilali #6173. hozzászólásáraGyakorlatilag elégtelen.
Sziasztok! meg tudnatok nekem mondani a monsoon activnak van hatása a csillagpázsit ellen?
Válasz kukaccsosz #6168. hozzászólásáraKöszönöm, nem érne semmi kultúrát csak eddig glifozátot használtam évente négyszer és unom már.
Válasz kukaccsosz #6170. hozzászólásáraÉrtelek és nagyon köszi a segítséget!!
Válasz Dkc #6169. hozzászólásáraAkkor osszd meg a PPG-t és ahogy írtad 1-1 liter Successort tegyél ki. A basis + 2,4-D és hasonló első kezeléssel az a baj, hogy így már sok hormont és SU hatóanyagot kapna a kukorica, más hatóanyagcsoport meg a problémás gyomjaidat nem viszi.
Esetleg egy korai magágykészítés és gyomos talajba vetsz, utánna lepermetezed totálissal(PRE-POST) majd PPG megy 6 levélbe.
Válasz kukaccsosz #6167. hozzászólásáraElsősorban évelős egy-kétszikűek ellen. Acat és cirok ellen. Tehát folyamatosan tisztán szeretném tartani. Ajánlhatnál vmi korai és későbbi poszt-ot. Köszi
Válasz máris szomszéd #6166. hozzászólásáraHa kukoricát nem érné a permetezés akkor valamilyen glifozát+lumax.
Válasz Dkc #6165. hozzászólásáraMehet a PPG osztottban, bár én nem vagyok híve. Melyik gyom miatt akarod megosztani?
Nem vagyok jártas a kukorica gyomirtók terén ezért kérdezem.
Milyen kukorica gyomirtó lenne jó a pár km kerítés aljának tisztán tartásához létezik-e olyan kukorica gyomirtó ami lehetőleg tisztán tartaná.
Válasz Dkc #6164. hozzászólásáraVagy még gondoltam úgy hogy az 1.kezelés basis dma6 kombi,így 2.kezelés teljes ppg lenne. Vagy egy másik opció dicopur top 2l successor 1.kezelés,és a 2.úgy szint ppg.
A ppg mehet e osztott kezelésbe 1-1 liter successor t-vel. Van acatom,muhar,cirok. Az első kezelés 3levében gondoltam a 2.6-7levélben. Így legyengülne a hatása ppg-nek?
A ppg mehet e osztott kezelésbe 1-1 liter successor t-vel. Van acatom,muhar,cirok. Az első kezelés 3levében gondoltam a 2.6-7levélben. Így legyengülne a hatása ppg-nek?
Válasz apuci #6161. hozzászólásáraOké, köszi a segítséget!! Szerintem akkor maradok a saját verziónál,majd kisült valami
csak a gaz legyen az
Válasz Dkc #6160. hozzászólásáraNem én azon a területen nem használtam az Adengót ott Pro-nick vagy Calaris-pro csomagom volt nem tökéletes de más se lett volna jobb,aránylag olcsó volt.
Válasz apuci #6159. hozzászólásáraJaja az biztos!! Vissza térve az Adengo ra akkor nálad is van f.cirok és szépen takarítja?? Késöi posztban nem is kell kezelned?
Válasz Dkc #6158. hozzászólásáraIgen ám de az ősz is egy nagy fos volt,(mert ha kutya nem szar.k ki hasad)mert ha nem ilyen az ősz akkor jobb állapotban megy a télnek.

De erre mondja a főnököm a mezőgazdaságban az a szép hogy nincs két egyforma év.
Válasz apuci #6155. hozzászólásáraÉrtelek, hát én is remélem!! Tényleg milyen gyarló az ember,idáig sírtunk hogy nincs tél most ahogy megkaptuk alig várjuk meleg legyen!!
Válasz sirhanzoltan #6156. hozzászólásáraÉs a f.cirkot is viszi?? Köszönöm!
Válasz Dkc #6139. hozzászólásáraA fixpro egy fél liter hatásfokozó. De ez csak 20 literesben van plusz jár hozzá a fél liter fixpro. Nekem is vannak acatfoltjaim de le szokta rendezni. Ez a lényege. Korán fújni míg az acat is kicsi. Levélen és később bemosódva is hat. Én a 20 litert 5 hara teszem.
Válasz Dkc #6154. hozzászólásáraNem tudom,az enyém is meg a cégé is késői vetés október 20 körül kezdtünk vetni de csak egy keveset tudtunk az eső miatt,
utána még két alkalom kellett hogy be is fejezzük november 8 körül.
Kicsik a búzák van olyan ami épp csak ki kelt,nem tudom csak remélem.
Válasz apuci #6152. hozzászólásáraMost komolyra fordítva te hogy látod a gabona helyzetét. Vissza zöldülnek szerinted??
Válasz Dkc #6151. hozzászólásáraIsmerem,kis gyerek volt akkor jártam a nővéréhez
Most meg a házunk mellett van egy üres porta azt művelgeti az apjával meg együtt dolgoztam a tsz-ben.
Válasz apuci #6150. hozzászólásáraÓ kár!! Amúgy salka zsolti,osztálytársam volt.
Válasz Dkc #6149. hozzászólásáraNem vagyok nagy koponya nem ismerek mindent csak használom felsőbb utasításra!
Ki az?
Válasz apuci #6148. hozzászólásáraÉs szerinted ha megspékelem dicopur top al akkor késöbb nem kell felül kezelni, mármint az Adengo t?? Amúgy van egy ismerösöm apácán
Válasz Dkc #6146. hozzászólásáraJa Adengó egy pár éve volt esős tavasz és nyár tiszta volt mint a köves út!

Ja és kevés aszatot akkor is vitte.
Válasz Dkc #6145. hozzászólásáraNekem szerencsére nincs aszatom,de cirok az van bőven egy területen,
a nyáron csináltam azon a területen tarlókezelést remélem jó lesz.
Csanádapáca
Válasz apuci #6144. hozzászólásáraAmúgy Adengo jó szer mint ahogy mondják??
Válasz apuci #6144. hozzászólásáraMert az acat már áprilisban jönnek a többi kétsziküvel esetleg muharral de a ku..va cirok május körül. Ezért gondolkodom osztott kezelésre! Egyébként Battonya és te?
Válasz Dkc #6143. hozzászólásáraÉs akkor miért akarsz korait miért nem késői post?
Én is dél-békésből vagyok te honnan?
Válasz apuci #6140. hozzászólásáraMár mondták hogy próbáljam meg de félek fölé!! Egy kicsit begyepesedett vagyok
Válasz csferri #6141. hozzászólásáraAz a bajom hogy késöbbi cirok kelésem is szokott lenni. Ezért gondoltam két kezelésre minél tovább tartsam tisztán a területet. Így az elsö kezelés jó és olcsó legyen!! A második pedig a ppg.
Válasz Dkc #6138. hozzászólásáraÉs a prniciplusgold miért nem jó koraiba?Na nem mikor sorol de rá 1 hétre már szoktuk nyomni.
Válasz Dkc #6138. hozzászólásáraSzerintem ha nem jelentős az aszat fertőzés nem kell az Adengó mellé semmi.
Válasz sirhanzoltan #6137. hozzászólásáraJa most nézem pontosabban hogy lumax fixport!! Ezt nem ismerem,mitöl másabb mint a sima lumax?
Válasz sirhanzoltan #6137. hozzászólásáraCsak a lumax nem viszi az acatot,nem??? Ehhez és Adengohoz is kell tenni évelös kétszikü irtot is. Így már drága!!! Köszönöm a segítséget
Válasz Dkc #6135. hozzászólásáraÉn is a Lumax Fixprot mondanám. Évek óta használom, korán lehet fújni és egész szezonban tisztán tartja. A hektárköltség közel duplája de nem kell az utókezelésen gondolkodni sem. Nekem volt hogy fújás után 90 mm esőt kapott mégis tökéletes volt a hatás.
Válasz Dkc #6135. hozzászólásáraKorai poszt kezelésre, amikor már éppen hogy látszanak a sorok Lumax 4,5-5 Li/Ha.
Szia drenthe! Tanácsodat kérném!! Korai illetve késöi poszt.kezelésre. A késöi az prniciplusgold lenne mindenképpen. A korain vacillálok. Basis-dma6-trend ez kb 10körül van. Ami nem egy utolsó szempont!!! A következő pedig 2L successor-dicopur top. Kb ez is a körül van. Csak azt nem tudom hogy a basis jobb-e az egysziküre vagy a successor t. Köszönöm!!!

Válasz traktoristaarpi1 #6131. hozzászólásáraHali!

Nekem tavaly volt egy 2 hektáros darab (előző éven parlagon maradt) mire mentem permetezni,úgy nézett ki mint az árokpart,nemlehetett a kukorica sorát látni. Gondolkodtam rajt,hogy egyáltalán érdemes e lefújni,vagy villanypásztor,és a tehenek lerendezik. Lefújtam 2l/ha monsoon activval,kipucolta tisztára.Most búza van benn,nem lett kezelve egysziküre,de nyomokban sem találni tarackot. Úgyhogy hajrá!
Válasz traktoristaarpi1 #6131. hozzászólásáraősszel totállal,máshogy ne is probálkozz.
Válasz traktoristaarpi1 #6131. hozzászólásáraMonsoon, de csak ritkítja, mert a szántáskor elvágott is kijön majd... Szóval idénre jó megoldás...
Üdv mindenkinek.
Tarackot mivel tudom a 4-5 leveles kukoricából ki irtani.
Válasz atisgyulai #6129. hozzászólásáraMa voltam ekézni. Látszik már... hogy elviszi-e a nagyját??? Annak a pár bokor vadzabnak meg se kottyant... A terület fele kapott maradék winget, látszik a különbség...
Válasz csoppika #6126. hozzászólásáraÜdv!


A Laudis tudtommal az erős napsütést szereti. Én 2 lityóval fújtam, (a dekalb még lila volt), 4 nap múlva a gyomok nagy rèsze màr száradt.A 4 napból, 3 volt erős uv sugárzás.
Ha volt rá "jó idő", akkor már látszódnia kellene a hatàsának.