Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356 Ft USD 313.38 Ft CHF 386.1 Ft GBP 413.22 Ft

Fórum

Perkins motorok - tapasztalatok és vélemények

Létrehozta: Vendég , 2008-02-12 20:48:29

Kedvencekhez Segítség
684 hozzászólás
#384 Csarli 1
2015-08-28 07:38:35

Válasz olahpal #378. hozzászólásáraÉn csak a szűrőt szoktam tisztítani, az megoldja a problémát, szelepet még nem vettem ki.

Nincs profilkép
#383 gazda palánta
2015-08-28 06:31:39

Válasz olahpal #382. hozzászólásáraA légszűrőt folyamatosan karban kell tartani tisztítani,cserélni a motor attol is füstölhet terhelés alatt feketén hogy el van tömődve a légszűrő de látom hála Istennek Megoldódott a probléma

#382 olahpal
2015-08-27 07:16:20

Válasz a2457 #381. hozzászólásáraHali,

tegnap megoldódott a dolog. Légszűrő csere!
Most tökéletes a dolog. 4 éve keresem a hiba okát, hogy miért ment el a power. Köszönöm a tanácsot. Ez a pici szűrő volt eldugulva. Illetve az a szelep. Most vissza tért az ereje.
Örö és Bódottá!


Nincs profilkép
#381 a2457
2015-08-27 01:54:28

Válasz olahpal #379. hozzászólásáraazt nemtudom hogyan kéne kinéznie annak a szelepnek, de az biztos hogy a folyamatos fekete füst nem jó.
ha kevés az anyag egyáltalán nem füstöl, de ha nagyon túl sok akkor meg azért nincsen erő mert egyszerűen nem ég el rendesen a cucc.

#380 *** HM ***
2015-08-26 23:51:37

Mennyit érnek ezek a P.ek hosszú távon???
Perkins1204E-E44TA IIIB 4400asról vlm tény???

#379 olahpal
2015-08-23 18:07:11

Válasz olahpal #378. hozzászólásáraKözben próbaképp betettem így. Pöcröff indult, meg meg is változott a gép tőle. Most már van fekete füst. Eddig nem volt, csak az a gond, hogy most már terhelés alatt folyamatosan van fekete füst, de valahogy az ereje még mindig nem az igazi. Jobb lett, de ennél még jobbnak kellene lennie. A motor nem kopott, az adagoló volt padon. Lehet a turbó? Nem lóg a tengely, nem látom baját. Esetleg nem sikerült a padról vissza jövő adagolót pontosan ugyan oda visszarakni? Hmm... Már én is kezdem feladni.

#378 olahpal
2015-08-23 15:21:40

Válasz Csarli 1 #369. hozzászólásáraSziaaztok, szia Csarli1!

Nekem is hasonló tünetet produkált a gép. Gondoltam egy próbát megér, szédszedem ez a szűrőt. Volt is benne kis trutyi. De a gondom a következő. Miután a szelepet összerakom a benne lévő rugókat nem feszíti semmi, azaz lötyögnek benne. Valamit ki hagytam volna, vagy ennek ilyennek kell lennie?

nekem ez egy 1104D motoron van egy landiniben

delphi inlet

#377 jamo
2015-08-21 07:38:52

Válasz tri #373. hozzászólásáraSzia!

Hüvelyeztem. Fagyóba betenni pár órára és akkor belemegy. Helyét kicsiszolni (rozsda) Beolajoznia hüvelyt és a helyét is. Fát keresztbe rakni és kocogtatni vagy ha lenne prés azzal lenne az igazi benyomni. Gyorsan cselekedni, nehogy "összemelegedjen" idő előtt. A régi hüvelyek kivenni viszont nagy tortúra. Állítólag van hozzá kihúzó amivel kilehet húzatni a helyén. Mi kivettük a motort és hidraulikus préssel nyomták ki belőle gépműhelybe.... hát nyögött a prés is meg a kezelője is... ha jól rémlik 50 tonnás préssel nyomták ki és volt hüvely ami 30 tonnánál indult meg de a leggyengébb is 15 nél.smile sweatdrop

Nincs profilkép
#376 tri
2015-08-20 15:22:10

Válasz khgabi1 #375. hozzászólásáraMennyire passzol a felfogatás, tengely, fogaskerék stb. ? Porlasztók maradtak az eredetik? Fogyasztás, teljesítmény OK?

Nincs profilkép
#375 khgabi1
2015-08-19 19:08:33

Válasz tri #331. hozzászólására Mi a stanadyne adagoló helyett zetor 160 ast tettünk tá ..kiválóan múködik...

Nincs profilkép
#374 khgabi1
2015-08-19 19:03:03

Válasz sanyeee #349. hozzászólására Szia....nekem is ez volt a tünet...Nekem stanadyne adagoló volt rajta aminek a felújításáért fél milt kértek volna....de egy 160 as zetor adagolóra cseréltük töredék pénzböl és megoldódott a probléma..

Nincs profilkép
#373 tri
2015-08-18 19:18:49

1006-os perkinst valaki hüvelyezett már? Van hozzá nyers és kész hüvely is, melyiket érdemes? A hónolt deformálódhat berakáskor, azért árulnak félkészt is? Nehezen megy a helyére? Hűteni?

Nincs profilkép
#372 a2457
2015-07-21 18:31:45

Válasz zoli6886 #370. hozzászólásárakössél be egy sima hagyományos mtz olajnyomás mérőt, aztán indítsad be hogy mit mutat.
nem kizárt hogy csak a gomba szivat.
a műszert le kén ellenőrizni hogy biztosan mér e és hiteles e az adat (nagyjából)

Nincs profilkép
#371 moll1983
2015-07-21 18:31:19

Válasz zoli6886 #370. hozzászólásáraSzevasz!

Legegyszerűbb lenne szerintem az elektromos olajgomba helyére betenni egy közcsavart amire mondjuk egy hagyományos mtz vagy Ifa olajnyomás órát rá lehet kötni és akkor egyből látnád,hogy van-e nyomás vagy csak elektromos probléma van.

Nincs profilkép
#370 zoli6886
2015-07-21 18:20:23

Sziasztok nagy segítségre lenne szükségem mf 186 kombájnba 4 hengeres perkins motor van,aratás közben vagyok és kigyulladt az olaj nyomás visszajelző,minden tökéletesen működik,friss olajok 15w-40,szűrők,semmi kartergáz,nem kopog a motor,talán az olajszivattyú lehet hibás mert ez olajnyomást nem mér a műszer!!!Valami ötlet vagy esetleg az olajgomba lehet még hibás,kontakt a víz is csak 85 fokig megy fel,semmi rendellenességet nem tapasztalok,tanácstalan vagyok 10 hekinél tartok most vele??? Régóta a tulajdonomban van gép nagyon karbantartott,de attól még elromolhat!!!Segítséget előre is köszönöm!!!

#369 Csarli 1
2015-07-20 09:15:32

Válasz jamo #367. hozzászólásáraNekem már a permetezőt sem bírta vinni. Szűrőtisztítás után szinte nem ismertem rá, és nálam is fokozatosan mentek el a pacik. Ha leszedted az üzemanyagcsövet és az alatta lévő közcsavart kivetted, akkor még nem fogod látni a szűrőt, mert kívül a ház, belül pedig egy cső takarja, de ha egy belső zéger fogóval belenyúlsz akkor sikerül kihúznod, jó szórakozást. Ja és egy pár szem nyugtatót.

#368 mtz1221
2015-07-20 08:49:53

Válasz jamo #367. hozzászólásáraHa az Ac-ben az egyik szelep szétesik akkor is elmegy az ereje.

#367 jamo
2015-07-20 06:33:11

Válasz Mfpisti #365. hozzászólásáraIgazad legyen, de kb a 3.-4. szűrőgarnitúra van rajta mióta ezzel xopok. Nem friss dolog és szép lassan jött elő. Tele tanknál szab kifolyással ömlik az adagoló előtt a nafta ha leveszem csövet. smile confused Akkor volt ilyen mikor adagoló lett cserélve és össze lett cserélve a turbónyomás és a résolajcső és nem tett rá plussz kraftot az adagoló a turbónyomáshoz.smile confused

#364 jamo
2015-07-19 21:55:10

Válasz .Szabi. #360. hozzászólásáraNem üresben. De Szerintem az nem lehet baj.smile confused

#363 jamo
2015-07-19 21:53:42

Válasz -subi #361. hozzászólásáraAzzal kezdtem de ebben az adagolóban nincs ilyen szűrő.

#362 VMisi
2015-07-19 21:20:39

Válasz jamo #358. hozzászólásáraRégebben az adagolóban levő szűrővel mi is jártunk így, meg nemrég a turbóban az egyik csavar kicsit kicsavarodott.

#361 -subi
2015-07-19 21:03:22

Válasz jamo #359. hozzászólásáraNézd meg az adagolóban lévő kis szűrőt. Én tavaly ugyan így jártam!

Nincs profilkép
#360 .Szabi.
2015-07-19 21:01:19

Válasz jamo #358. hozzászólásáraTurbo nyomást terhelés alatt mérted?

#359 jamo
2015-07-19 20:40:57

Válasz Mfpisti #356. hozzászólásáraNincsen, vagy csak nagyon nagyon minimális. De ha nincs turbonyomás akkor az adagoló nem teszi rá a plusz naftát amitől füstölhetne... gondolom... Az adagolóhoz vezető csövet leellenőriztem jó. A résolaj kivezetést is ellenőriztem az adagolón lévő membrán alól nehogy az támaszji olja mögüle, szabadoon bír mozogni. A membránt is megnéztem ne lyukas, a tolórúd amit mozgat ujjal benyomható, nem szorul. Szerinted mi lehet a hiba?smile confused

#358 jamo
2015-07-19 20:36:50

Válasz tri #355. hozzászólásáraNem szedtem szét. A perkinses szerelési utasítás max 2,05bart ír a nyomáshatároló terhelhetőségére. Egyébként lekötöttem a karját és kézzel mozgattam egyértelműen érezni, hogy helyesen működik. Ha lefogom zárt állapotban akkor nyomja az 1,2 bart a turbó ha kicist is nyitok rajta hallom egyből hogy elereszti a nyomást és esik is a nyomás lefelé az órán. Zárt állapotban nincs süvítő hangja.

Nincs profilkép
#357 iuliu
2015-07-19 17:48:59

magasnzomasu pompa hiba

Nincs profilkép
#355 tri
2015-07-19 17:07:34

Válasz jamo #354. hozzászólásáraNekem a 145LE-s Landini-ről (u.a. a 6 hengeres turbós perkins, Garret) van adat, az 2.1-2.8 bar-t ír max.
De ha nem lóg a tengely, nem ér bele a házba, nem eszi az olajat, akkor szerintem max. a nyomáshatároló van rosszul beállítva.

#354 jamo
2015-07-19 16:26:45

Üdv!
Perkins motoron ekkora turbónyomásnak kellene lennie? Mérte már valaki vagy van valakinek róla adata? Én 1,17-1,18 bart mérek padló gázon az enyémen de nem sok erő van a trakiban. :( Egy éve generálozott motor. Egyébként hibátlan, olaajt nem eszi pöcc röff -10ben is. De nem adja le a 155lovat az tuti. Régen sokkal agresszívabb volt. Adagoló is volt már rajta cserélve. És nem egyik pillantról a másikre romlott el hanem szépen lassan fogyott el belőle az erő alig tűnt fel.... csak grubernál lazítónál veszem észre mikor egy év után ráakasztjul, hogy tavaly még jobban ment vele. :s
Ha felújításra kerül a sor hol érdemes csináltatni?

Nincs profilkép
#353 B Ferenc
2015-06-14 06:39:53

Perkins motorhoz a Maviprod Kft-nél kaptok alkatrészt (kizárólagos forgalmazó), természetesen beszerzi a Axiál vagy más kereskedő cég is, könnyen lehet, hogy rajtuk keresztül, csak az ár nem mindegy. Pl. az Axiál 18-ért szerzett volna porlasztócsúcsot, míg innen 7-8-ért megkaptam.
http://www.maviprod.hu/
Érd mellett találhatóak!

#352 mtz1221
2015-06-14 00:33:38

Válasz rsándor #350. hozzászólásáraNincs egy van a kombájnomban, meg egy van darabokban blokk meg főtengely nélkül.

Nincs profilkép
#351 a2457
2015-06-13 17:28:06

Válasz sanyeee #349. hozzászólásáraa lista végtelen.
turbónyomás határon belül van e, adagolótól is lehet, természetes motorkopástól is lehet.
mérni kell.
turbó nyomást és kompressziót, majd adagolót bemérni.

Nincs profilkép
#350 rsándor
2015-06-13 17:03:09

Válasz mtz1221 #348. hozzászólására Van e beőle üzemképes eladó szívo motor érdekelne álló adagolos

#349 sanyeee
2015-06-13 11:35:29

Üdv!
Véleményt szeretnék kérni, van egy 6 hengeres turbós perkins motor, az a gond vele, hogy 1700 fordulat alatt nagyon elerőtlenedik, felette még még elfogadható lenne.
Mi okozhatja ezta jelenséget?

#348 mtz1221
2015-06-12 10:13:43

Válasz rsándor #346. hozzászólásáraVan is volt is,6 darab.Felénk sok mindenbe zmaj kombaj,imt, rakovica traktorokba, bágerokba stb.

#347 Maszek Zs
2015-06-11 21:53:31

4 Hegeres adagoló nem kell senkinek?

Nincs profilkép
#346 rsándor
2015-06-11 21:47:15

Válasz mtz1221 #341. hozzászólására Ez a motor a tiéd miben van? volt?

#345 mtz1221
2015-06-11 20:56:19

Válasz tri #343. hozzászólásáraA fekvőhöz fogalmam sincs,látni kellene a meghajtást.

Nincs profilkép
#344 a2457
2015-06-11 00:14:05

Válasz Maszek Zs #340. hozzászólásáraláttam hogy januári, de megmondom őszintén amennyire lehet beszerezni perkins alkatrészt feltételeztem hogy még nem sikerült :D
de ezek szerint kitartó vagy.


közben..
aki még keres perkins alkatrészt, az megpróbálhatja felvenni a kapcsolatot
az irum.ro oldalon található céggel.
Perkins 1204E-44TA
és
Perkins 1104D-44T
Perkins 1104C-44T
motorokhoz biztosan tudnak mindent,
mivel a vonszológépeiket evvel szerelik.
cicifix hogy van hozzá cuccuk.

Nincs profilkép
#343 tri
2015-06-11 00:01:26

Válasz mtz1221 #341. hozzászólásáraSzemből nézve:




A képen a jobb felső az adagoló.

Nincs profilkép
#342 tri
2015-06-10 23:53:46

Válasz mtz1221 #341. hozzászólásáraEzeken már vízszintesen van az adagoló. Így:

#341 mtz1221
2015-06-10 23:19:43

Válasz tri #339. hozzászólásáraEgy képet tegyél most már a a motor adagoló felüli oldaláról mert összekeveredtem.92es kiadású perkinshez ha jól emlékszem van is valahol komplett meghajtásom valahol elrakva.A kérdés hogy a 8évben változott e a meghajtás vagy valami.Hidraulik pumpát vagy kompresszort hajt e meg az adagoló meghajtó tengely?
ez a motor?

#340 Maszek Zs
2015-06-10 22:43:40

Válasz a2457 #332. hozzászólásáraHát hallod sokat futkároztam utána.smile sweatdropEz még egy Januári hozzászólás volt.Azóta minden rendben menne már mehetnénk aratni.smile w00tDe sajna ez nem így vansmile cursing

Nincs profilkép
#339 tri
2015-06-10 22:27:38

Válasz mtz1221 #335. hozzászólásáraEgy ferdefogazású fogaskerékhez csatlakozna. Nincs meg ami az adagoló tengelyére menne, katalógus szerint a fogszáma 56 lenne. Az adagoló tengelye szabványos? A gyári fogaskerék passzolna rá?

#337 mtz1221
2015-06-10 00:07:20

Válasz tri #336. hozzászólásáraAzt látom csak a miénket valamikor 2350 fordulaton állitoták 72cm3 re.Mikori kiadás a landini?

Nincs profilkép
#336 tri
2015-06-09 23:59:57

Válasz mtz1221 #335. hozzászólásáraA CAV-iskra szerintem csak az izzításra vonatkozik. A rávaló adagoló típusa Stanadyne DB2. A kihajtást holnap megnézem. Nem kombájn, Landini traktor, nincs 2000-re korlátozva fordulatszám, csak arra az értékre van megadva a 72,5mm3 átfolyás.

#335 mtz1221
2015-06-09 23:44:55

Válasz tri #334. hozzászólásáraEzen valamikor is a miénk volt azért cav iskra.Még a meghajtásról kellene egy kép hogy belső vagy mindkét fogazás benne van e ? Kombájn motor azért van a fordulat vissza véve 2000 rpm-re?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hőségriadó: Franciaországban betiltották a nappali aratást – ez várhat ránk is?
Hőségriadó: Franciaországban betiltották a nappali aratást – ez várhat ránk is?
Soha nem látott aratási tilalmak, tűzvédelmi szigorítások és rendkívüli...
Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Az orosz üzemanyagpiac súlyos kihívásokkal néz szembe, miután az olajfinomítókat...
John Deere W650 4WD kombájn
John Deere W650 4WD kombájn

39.800.000 Ft

MBP 6,5 tonnás billenős magfeltöltős pótkocsi okmányok nélkül
MBP 6,5 tonnás billenős magfeltöltős...

1.100.000 Ft

Caterpillar GP25 N targonca CAT 2,5 tonna
Caterpillar GP25 N targonca CAT 2,5...

6.800.000 Ft

Detk 215-ös 5m³-es 2 tengelyes szippantó üzemképes állapotban
Detk 215-ös 5m³-es 2 tengelyes szippantó...

1.850.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]