Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356 Ft USD 313.58 Ft CHF 385.95 Ft GBP 412.71 Ft

Fórum

CASE IH AXIAL FLOW kombájn

Létrehozta: BT , 2009-07-21 22:44:11

Kedvencekhez Segítség
795 hozzászólás
Nincs profilkép
#445 gaska82
2016-07-03 21:11:14

Válasz erni #444. hozzászólásáraSW-LW-LW 3db négyszögletű rostély.
A rostélyokon még kell variálni,mert nagyon darálja aszalmát.
Most a repce jön ott is SW-LW-LW kombinációval indulok a rostélyokat még átgondolom.

#444 erni
2016-07-03 19:29:22

Válasz gaska82 #437. hozzászólásáraTe milyen kosárvariációval mész? Nekem sw,sw,lw hátul meg egy négyszög keresztmetszetü meg két hornyolt. Ez kombináció bevált a kalászosokba meg repcébe is.

Nincs profilkép
#443 gaska82
2016-07-03 19:15:42

Válasz zsigi.. #442. hozzászólásáraNem volt előtte kombájn csak béraratók.

#442 zsigi..
2016-07-03 18:38:43

Válasz gaska82 #437. hozzászólásáraAz jol hangzik. Milyen kombány hejett van?

#440 szanberg
2016-07-03 13:49:36

Válasz gaska82 #437. hozzászólásáraKitől vettétek? Invest vagy Agrobékés?

#439 szanberg
2016-07-03 13:48:58

Válasz gaska82 #437. hozzászólásáraEgyébként nagyon teccik a 6140-es, gondolkodtunk is rajta, csak sajnos olyan magas kombájn árszintek vannak, hogy embertelen.

#438 szanberg
2016-07-03 13:36:03

Válasz gaska82 #437. hozzászólására6140-es ez a gép?

Nagyobb asztal kellett volna szerintem, nekünk is dimbes-dombos hegyes a vidék de 9,2-es asztalaink vannak és tökéletesen boldogulunk velük, elég jól működnek az autocontourok.
Tegnap búzát arattam, estére nagyon párás harmatos körülmények lettek, nem is porzott már. Teli asztallal nem nagyon lehetett gyorsan menni, főleg, hogy magas volt a búza is meg erősen széltippanos volt, hatalmas rend volt a gép után, 4,5-5km/h sebességgel tudtam már csak haladni 5nél már volt egy kis gyomorhangja, éreztette, hogy fogós. Szóval ahogy arattam teli asztallal így haladtam, viszont a fogás végén kb egy jó 7méter lehetett a maradék álló anyag. Abban rögtön gyorsabban tudtam menni inkább 6körül, jobban is esett, de ahogy számoltam így is kb egálban lenne a pillanatnyi területteljesítményem azzal amennyivel előtte haladtam, viszont több a forgás sokkal egy egész napon át valamint ebben az anyagban ettől gyorsabban már az asztal végett sem nagyon lehetett haladni, szóval most is arra jutottam, hogy a nagyobb asztal kell mindig a gépre.

Tavaly volt olyan is ,hogy 6tonnás búza de alacsony szalmás fajta, jó száraz. kettesben kitolt karral toltam neki kipróbálás kedvéért 11-nél a konzolcsiga racsnizott le meg már nem is volt túl szép a Schumacher kaszarendszer metszésképe sem. Egyébként7-8-al arattam le azt a táblát átlagosan. Itt is ha kisebb asztal lett volna nagyon nem haladtam volna. Vagy pl.: repcében is kevesebb a menetszám egy táblán, ergo kevesebb a pergés is.

Nincs profilkép
#437 gaska82
2016-07-02 06:59:58

Válasz szanberg #436. hozzászólására6.1 es asztal (domborzat miatt),beállítás elég gyorsan összejött a szervizesünk nagyon átlátja az egészet.
Gyenge kicsit gazos átlag 3,foltokban 5 tonnás árpát szedtem gyengébb részeken 10 km/h szerintem az asztal a korlát, de átlagosan ahol jó az anyag ott is 7-8 km/h.
34,5 ha tábla 9 óra alatt ment le.
Jól átláthtó,nagyon egyszerű kezelés.
Fogyasztás elsőre nem mért adat csak monitor szerint 13 liter,ha visszatankolok majd megírom a ténylegeset.

#436 szanberg
2016-07-02 04:40:44

Válasz Tóth Gáspár #435. hozzászólásáraKicsit bővebben légy szíves!
Mekkora asztallal milyen anyagban hány km-el tudsz jól aratni, mennyit fogyasztott ténylegesen, mi az ami marha jó rajta, mi az amit nehéz belőni, stbstbstb....

Nincs profilkép
#435 Tóth Gáspár
2016-07-01 23:09:43

Válasz zsigi.. #434. hozzászólásáraÜdv.
Tegnap volt az első bevetés 6140-es masinával.
Első benymás nagyon jó!

#434 zsigi..
2016-06-28 21:50:21

Sziasztok 6130 vagy 6140 röl tapasztalat van valakinek?

#433 szanberg
2016-05-09 20:02:40

Válasz erni #432. hozzászólásáraAmúgy eléggé értéktartók egyenlőre, 130-140ezer euró az aljuk igaz a 6130-ast néztem nemrégen, nomeg túl sok óra sincsen bennük, de akkor is, mondjuk 3év meg 750óra alatt kb 15milliót csökkent az értéke, eközben vághatott kb 2000 hektárt amit ha bérbe is dolgozott akkor is keresett 20-at vele vagyis plusszba van, gondolom ezért is adnak el ilyen fiatal gépet, van eredmény dögivel, adózni nem akarnak inkább vesznek egy újat megint és pörög a gazdaság. -no nem itthon hehe
nálam is a nagy rotorost már régen lekellett volna cserélni ilyen üzletpolitika mellett, közben pedig még a kopó alkatrészei sem futottak le, persze itt van mibe tolni a pénzt, romos telephely, 10.000órás turbós mtz, 20ezer órás 35éves mtz ésatöbbi...

No mindegy.
Ha jobb lenne a helyzet hoznék egy 6140-est 7méteres asztallal 8sorral, nagyon jól kiegészítené a nagy cselest, tudnánk jól együtt dolgozni

#431 szanberg
2016-05-09 18:53:25

Okés!

Egyébként lehet kérdeztem már de 60miller alatt megállt nektek az 5130-as???

#430 szanberg
2016-05-09 18:53:23

Okés!

Egyébként lehet kérdeztem már de 60miller alatt megállt nektek az 5130-as???

#429 erni
2016-05-09 17:26:41

Válasz szanberg #427. hozzászólásáraMajd beszkennelem neked azt a kártyát amit kaptunk hozzá.

Rostaszórást egybe mutatja sajnos.

#428 erni
2016-05-09 17:19:36

Válasz szanberg #426. hozzászólásáraRotor fordulattal meg hézaggal.

Szervizesek beállításba nem tudtak segíteni csak a könyv alapján csináltak egy alapbeállítást és ennyi. A közelbe van egy nagygazdaság, nekik már van két nagy ih kombájn az egyik tavaj nyáron érkezett. Nekik volt néhány tapasztalatuk vele, és onnan kaptunk pár infót.

Körmöket nem cserélünk. Most hirtelen nem tudom hány fokosak de majd megnézem ha a közelembe lesz a könyve. Azt hiszem a rotor elején 28 fokosak a végén meg 10 fokosak ha jól tudom.

#427 szanberg
2016-05-08 22:41:10

Válasz erni #425. hozzászólásáraJa meg a könyve a magas rotorveszteségre pontosan mit ír?
Növeld vagy csökkentsd a cséplőhézagot, illetve a rotor fordulatszámot?

Kíváncsi lennék, hogy pontosan megadja e vagy csak úgy általánosságban ír valamit, mert nekem a Challengernél nincsen túl konkrétum leírva, azis gagyi google fordítós szintű tolmácsolással...

Egyébként a rotor veszteséget úgy tudtam gyakorlatilag nulla közelire redukálni, hogy asszimmetrikusra állítottam a rotorkosarakat, vagyis a jobb oldalon alapból szűkebbre kell venni a cséplőhézagot mint bal oldalon, valamit eddig mindig úgy arattam, hogy a lehető legkisebb rotorfordulatot próbáltam megcélozni, a könyve is ezt írja, de az amerikai kombájnosokkal ahogy társalgok ők meg azt mondták úgy közelítsem meg a dolgokat, hogy minél nagyobb rotorfordulaton dolgozzak addig amíg nem kezdi el törni a szemet, és tényleg jobb lett ezektől az eredmény.

Amikor rotoron szór a kombájn vagy ládásoknál a ládán, akkor valamiért a szecskázó terelő farokrész tetején kiülnek az aratott terményből szemek, ha nagyon szór akkor nem is kevés, igaz sok félbetörve ahogy a szecskázó megtöri a magot de a lényeg, hogy ebből nagyonjól látszik.

Rosta szórásjelzőnél hogy van megoldva? Oldalanként nem mutatja külön a monitor esetleg?
Ez lenne a legjobb megoldás, hogyha két diagrammon lehetne látni a jobb és bal oldali szórást, nem is értem miért nem így írják a programokat mert szórásjelző van három is rajta nemcsak egy.

#426 szanberg
2016-05-08 22:31:44

Válasz erni #425. hozzászólásáraAzt hogyan oldottad meg, hogy ne dolgozzon féloldalra a rostákon???
Mit mondtak rá a szervizesek vagy mit tapasztaltál?

Körmöket a rotoron cseréltetek? Hány fokos bordázottakkal van szerelve gyárilag?

#425 erni
2016-05-08 19:49:35

Válasz szanberg #424. hozzászólásáraPersze, pl a kukoricát ritkább huzalozású kosárral arattam, nem pedig azzal amit ajánlanak, így nem kellett napra után cserélni, csak a leválsztó részbe. Meg ennél nincs úgy külön, hogy ez most csak búza meg ez csak kukorica, hanem lehet variálni. Van hozzá egy kártya amin fel van sorolva kb 15 növény és levan írva az összes beállítás, kosárvariációk is hogy melyik részébe melyik megy. Finom hangolásról annyi van, hogy leírja a hibát és mondja mit állíts rajta, pl magas rotorveszteség állíts rotor hézag vagy fordulatot vagy cserélj kosarat stb..
De nem volt olyan nagy gond a beállítás csak szokatlan, idén már könnyebb lesz. Már van egy kis tapasztalat.

Agrobékéstöl van. Még van hová fejlödni föleg szakmailag. Kezdök még. Voltak kint beüzemelni, valamit én mutattam meg a szervizesnek. Mondjuk van egy két szerelöjük akik jobban értenek hozzá, de sok fiatal van.

kb 500 hektár ment. Medvét még nem sikerült fogni. Talán a nagy szalmájú tritikálé fogós volt neki, de nem sok volt.

#424 szanberg
2016-05-08 18:52:12

Válasz erni #422. hozzászólásáraés olyat próbáltál már, hogy eltérsz a gépkönyv ajánlásától a kosarakkal?
Magyarul kukoricáét búzához alkalmazni vagy ilyesmi. A könyve mennyire tér ki a fínom beállításokra? Az Invest vagy Agrobékés (nemtudom kitől vettétek) szóval ők mennyire felkészültek mind szakmailag, mind alkatrész/szerviz tekintetében?

Hány hektárt vágtál összesen a géppel tavaly? Mi volt a legnagyobb ellensége? Medvét fogott a rotor volt ilyen?

#423 szanberg
2016-05-05 21:03:51

Válasz erni #421. hozzászólásáraIgen, gyári kaszám van mindkét oldalra és ezek elektromos hajtásúak. Nagyon jól üzemel, előtte a régi ferguson kombájnon ugyanez volt és húszévesen is működik.

#422 erni
2016-05-05 17:51:46

Válasz szanberg #420. hozzászólásáraÚgy van, hogy két részre van osztva rotor cséplö meg leválasztó rész, de ez biztos neked is így van. Mindkettö 3-3 részböl áll. Ezek a rotor alsó felén vannak, és csak bal oldalt lehet cserélni ami baromi nehéz. Nagyobbaknál (240) két fele van szedve lehet jobb oldalt is cserélni.

A cséplö részbe lehet tenni large ware (lw) ez a ritkább és vastag huzalokkal van, meg small ware (nem biztos hogy jól írtam az angolt) sürü és vékonyabb huzalokkal, és ezeket lehet variálni repcéhez meg a kalászosokhoz + naprához. Kukoricához van külön.

A leválasztó részbe meg van hornyolt lyukas, nagy négyszög keresztmetsztü, van teljesen zárt, meg még nem tudom hány fajta, és itt is lehet kombinálni.



#421 erni
2016-05-05 17:23:10

Válasz szanberg #419. hozzászólásáraÉrtem. Neked gyári kaszád van hozzá? Milyen hajtás elektromos vagy hidrolikus? Nézegettem hozzá már, agroparknál van német gyártmány ziegler. De megkérdem a gyárit is, hogy milyen árba van.

Azt hiszem a hátsó híd felsö pozícióba van, feljebb van hátulja. Ezt még nem hallottam, meg nem is figyeltem. Kösz az infót.

#420 szanberg
2016-05-05 06:55:22

Válasz erni #418. hozzászólásáraEz az lw és hornyolt fogalmak mit jelentenek pontosan?

csak a gép bal oldalán van cserélhető kosárszegmens vagy a jobbon is?

Nekem lehet mindkét oldalon variálni, igaz itt kosarat nem kell cserélni, hanem a kosár huzagolást lehet variálni kedv szerint. Aprólékosabb meló de nem kell erőfeszítéseket tenni ha állítod.

#419 szanberg
2016-05-05 06:52:18

Válasz erni #418. hozzászólásáraRakd fel a kaszát, főleg ha normális magas a repcéd! Nagyon megkönnyíti a munkádat és kevesebb a pergés. Ha száraz lesz az anyag úgy fogja enni mint a mese, terhelés nélkül könnyedén lazán.

Egyébként kérdezném tőled, hogy neked a gép orr van buktatva??? Magyarul a hátsó híd állítási lehetőségével felvan emelve a fara?
Kereskedők, meg több rotoros kombájnos is azt mondja, hogy mindenképpen felkell pócolni a farát mert szórásveszteséget nagyon lehet vele fogni még egy esetlegesen roszabb beállítás mellett is.

#418 erni
2016-05-04 23:09:30

Válasz vazo #416. hozzászólásáraMajd csak ugyan ez a kombináció lw-lw-lw-hornyolt zárt-zárt. De idén lehet egy lesz zárt.
Én meg a repce kombinációját kérdezném, idén van elöször.
Meg az oldalkaszáról kérnék véleményt, hogy feltétlen szükséges vagy anélkül is boldogulni.

#417 szanberg
2016-05-04 22:14:58

Ma beszéltem egy régi csoporttársammal a főiskoláról, Ők is gazdálkodnak szabolcs megyében.

Egy 3éves Tucano-t cseréltek le egy 7240-es Case IH kombájnra tavaly.

Azt mondta, hogy a 3-4 éves Tucano lyukasra kopott szó szerint, a kopó alkatrészein kívül még a csigák is benne meg minden lefutott, így cserélni kellett.

Na mondom bár nemtudom milyen anyag van az IH-ban, de a rotoros kombájn az nem megy gallyra ennyi idősen meg sokkal idősebben sem, meglehet nyugodni.smile aikido

Nincs profilkép
#416 vazo
2016-05-03 13:48:38

Válasz erni #371. hozzászólásáraMilyen kosàr kominàciòval (beállitàsokkal) mentél napràban? Zàrtàl le belölük? Van egy 2388asom pàr éve,de annyira keveset vàgok belöle max 20-25ha/év hogy nem tudom igazàn pròbàlgatni. Eddig sw-lw-lw-hornyolt (lapok leszerelve) -zàrt-zàrt jött be. 8 sor oros sun, 2.ba amit a linde visz.
Valaki olajretekkel pròbàlkozott màr? Tapasztalat?

Nincs profilkép
#415 sercinger Mátyás
2016-02-06 16:20:54

8230 280.000 volt tavaly...
A hernyon meg a hátsó hajtáson kívül fullos...

#414 jozef19
2016-02-06 12:05:15

Válasz szanberg #413. hozzászólásáraNézd meg az agrián 307e az egy éves ára...

#413 szanberg
2016-02-04 07:57:54

Válasz jozef19 #412. hozzászólásáraHáááát a hernyó az rátesz az tuti, viszont amúgy közel sincsen ennyibe az IH kombájn.
60-65miller a 6140-es, a 8240-es meg 75körül van, tehát 240ezer ojró körül

#412 jozef19
2016-02-03 22:19:07

Válasz szanberg #408. hozzászólására13-ban a német 350-et mondott rá gumihernyóval...

#411 golyó 2
2016-02-03 21:05:16

Válasz szanberg #410. hozzászólásáraArra nem alkudtam,így nem tudom.

#410 szanberg
2016-02-03 21:01:47

Válasz golyó 2 #409. hozzászólásárade azért többe kerül mint egy új 6140-es sorozatú gép nemde???

#409 golyó 2
2016-02-03 20:26:53

Válasz szanberg #408. hozzászólásáraJó áron(üzleti titok).
Megígértem.smile innocent

#408 szanberg
2016-02-03 20:14:31

Válasz golyó 2 #392. hozzászólásáraMennyiért kínálják a 9230-as IH-t???

#407 szanberg
2016-02-02 23:27:29

Válasz Claassic #406. hozzászólásáraVégülis nem annyira brutál módon, a többi rotoros sem sokkal könyebb hajtású, ez látszik aon is ,hogy az újak lóereje az égig szökik már felfelé, mert jobb a gép ha erősebb.

Ezeknél annyi volt a baj, hogy behozták európába viszont csak az E betűs megfelelőségi cuccokkal fényjelzőkkel foglalkoztak, meg egykét kényelmi elektromos baxást szereltek fel rájuk ami nlkül baj sem lenne a géppel, ha gond van ezekből ered ralán hehe

Szóval a lényegen meg nem módosítottak, egyféle amerikai rotor van meg kosár meg minden.
Az IH-hoz külön fajta rotor van amerikában meg európában szerelve. A külső átmérő ugyan akkora, csak a rotor úgymond "magmérete" különbözik és a rajta lévő körmök cséplő elemek magassága változik.

Biztos, hogy van jelentősége! megmég sok más egyéb apróság is...

Elsőkörben ezért is nem lettek a leg kedveltebb kombájnok itthon sem, mert fogós nagy szalmában meglassultak nem kicsit.

De aztán én magam megcsináltam a finomításokat rajta, amerikai tanácsok alapján is, meg igen sokmindent a logika diktált saját kútfőből de jó is volt.

amiket írtam még egykét apróságot gumiszallag lent a hasában ésatöbbi..... ezeket még megcsinálgatom rajta, fészliftes lesz mint az újabbak hehesmile thumbup

Aztán olyan túl sokat nem, de ha csak egy kis aprót jelent is teljesítményben munkaminőségben plusszt, akkor megéri, nem véletlen fejlesztettek ezeken is az újabbak esetében. apróságok, nem vízválasztók de együtt a sok kicsi jelenthet többet!

#406 Claassic
2016-02-02 23:04:44

Válasz szanberg #405. hozzászólásáraEzeket olvasva tényleg nagyon igénybe van véve a motorja. Biztos hogy sokat fog birni mert az ilyen jellegû terhelést csak brutál nagy nyomatékú motorra szabad rábízni. És az amerikaiak ezzel nem spórolnak.
Ez az egész gép tipikusan USA tervezés, mindene nagy, böszme, erôs.
Úgy vannak vele,hogy "itt van koma ezt baxd szét ha tudod"!
A másik, az IH ról tudom hogy nagyon jól be lehet állítani csak idôt kell szánni rá. Ezek nem ládás gépek, más logikát igényel a megértésük.

#405 szanberg
2016-02-02 22:36:27

Válasz Claassic #404. hozzászólásáraIgen nagyon hosszú a rotor.
Biztosan előnyös, mert nagy a felület, de amúgymeg tovább kell neki a rotor és a kosár között gyűrni a szárat az a helyzet, ezért kell neki kakaó, viszont több ideje van a cséplésre és leválasztásra mint az ih vagy JD-ben mert jóval nagyobb. Szóval ez az előnye meg a hátránya is egyben, nagyobb rotor több anyag nagyobb kapacitás de több kakaó igény.

Az újakban 7hengeres Sisu motor van, meg a legújabb és legnagyobbakba tuti belekerül majd a V12-es 16.800 köbcentis Sisu motor.

Ebben még Cater C13-as aggregát van, nagyon teccik, elég kemény járású durva dózer motor, de jól üzemel, meg ipari, remélem igensokáig fogja bírni baj nélkül.

Ami jelentős változtatás az újabbaknál, hogy visszatértek síma szíjjas rotorhajtásra mint a kisebbik IH-kon vagy a JD-ken. Azt mondják azért mert egyszerűbb olcsóbb, illetve kisebb energia igényű.

A mienken még hidrosztatikus rotorhajtás van ,egyébként vagy huszonéve a rotoros amerikai ferguson kombájnokon ilyen a rotorhajtás, jól működnek.
Előnye, hogy teljesen fokozatmentesen tudom állítani a rotor fordulatszámát, illetve van egy 3ebességes nagy hajtómű amin kiválasztom az alap fokozatot, ősszel 1-est nyáron 2-3-ast amelyik épen kell és azon belül oda variálok ahová akarok.
Plussz a rotoromat oda-vissza tudom hajtani akármikor, egyszer medvéztem le vele eső után ledőlt vizes búzában, plussz felszedtem a földet is mellé. Kosár leereszt elektromosa, visszahajtottam a ferdét/vágóasztalt, közben a rotort is, előre kijött belőle minden ami a belében volt és megfogta.

Továbbá van egy olyan automatikája, hogy motorfordulattól függetlenül ott tartja a rotor fordulatát ahová bevan állítva, magyarul mittudomén 1200-tól 2200-as motorfordulatig ugyan annyit fog forogni a rotor.
Ez akkor jó ha mondjuk ejt a motor parton vagy erősebbb foltban, mert állandó a cséplési teljesítmény, ugyanakkor azért rossz mert amikor fogódik a motor és még rátromfol a rotorhajtás automatikája, hogy adja neki a kakaót hogy akár a fúló motor ellenére is tartsa a fordulatot az mégjobban rátud terhelni az aggregátra.

Ez főleg régebben volt észrevehető amíg nemvoltak meg a finom beállítások, sőt egyáltalán alapból teljesen rosszul volt belőve minden rajta, tele a forgó rotor soksok felesleges vasdarabbal ésatöbbi...
Addig jobban fogta a fogós anyag, de mióta belőttem jól mintha másik gép lenne, plussz jót tett neki az a kis plussz optimalizálás így 500 ló körül nagyon príma.

#404 Claassic
2016-02-02 22:06:07

Válasz szanberg #403. hozzászólásáraMegnéztem a 680-as belét, hát bitang hosszú rotor van benne, nem egy IH méret! Komoly morzsoló!
Néztem a hibridet is az meg a Lexi után megy elvében.smile offtopic

#403 szanberg
2016-02-02 21:42:37

Válasz Claassic #401. hozzászólásáraChallenger 680B
Massey Ferguson 9895 Fortia
Fendt 9460R
amerikában Gleaner palettán is szerepel
de még laverdaként is hozták be olaszba amúgy semmi köze hozzá.

Ez Hesstonban készül amérikában, ott van a nagy gyáregység ami az Agco corporation-é.

A kisebbek 670-660, fergából pedig 9695,9795 voltak.
Az újabb számozások már másak, sok jó okos fejlesztést raktak beléjük, csak nem hozták már európába ide mert a hibrid Delta modellre gyúrna a gyár, átment hozzájuk pár éve a Claas egyik fő mérnöke és Ő tervezte ezt a Delta rendszert, nagy reményeket fűzne khozzá, csak én meg sajnálom, hogy nem kaphatjuk meg az újabb fejlesztésű axiáldobos gépeket.

#401 Claassic
2016-02-02 16:46:45

Válasz szanberg #400. hozzászólásáraMi a Te cselidnek a pontos tipusa, olvasnék róla vmit?! Ez AGCOs gép igaz? Valami Ferga az eredeti alapja nem?

#400 szanberg
2016-02-01 22:26:24

Válasz szanberg #397. hozzászólásáraJa igen, a fészliftes újabb modellnek már gyárilag úgyvan kialakítva a hasában a csúszda része amit előbb írtam, hogy gumilappal elvan választva a visszahordó és a tisztaszem keresztcsiga köze, szóval tuti van létjogosultsága!
Sőt a csúszdalemez orra is mélyebbre van engedve gyárilag mint az enyémben még(ez 2009es gyártású 2010-es modellévű kombájn) így a levegőáramlat egyértelműen kizárólag a rostákra van tereltetve tökéletesen.

Megfogom csinálni gyorsan szépen ebben is.

#399 szanberg
2016-02-01 22:06:29

Annyit írtam fel magamnak javítanivalót, hogy a ferdefelhordónak van egy racsnis kuplungja ugye, ami egyszerkétszer leracsnizott ősszel amikor kicsit beletúrtam az adapter sarkával mondjuk a fődbe 12km/h-nál barázdanyom végett vagy ilyesmi, pedig elvileg az adapter sorkuplungjának hamrabb kellett volna oldania.
Lekapom a racsnit, írja is a könyve, hogy időnként ellenőrizni és ha szükséges állítani is kell a feszítő rugókon, vannak alátétek amikből idővel kell kivenni, hogy jobban szorítsa össze a két fogas pofát egymáshoz.
Nem is kéne hozzányúlni, de szerintem engedett ez egy cseppet, mert kétéve volt hogy fogtam egy fa karót maszek kuki széliben és akkor a sorkuplung csúszott el hamarabb az adapteren nem a ferdéjé.

Meg nekem nem gumi szilentek vannak a himba karoknál a rángató részben, hanem golyós Y csapágyak a szilentek helyett gyárilag, csak ezek nem kenhetők ugye, kettt már cseréltem tavaly mert egy igen picit megtudtam pajszerrel löttyenteni. No ezeket lehet végig mind kikéne cserélni, 2600óra van benne, amerikaiak írták, hogy 3000óra körül érdemes és akkor nemfog szezonban megállni sosem.
A jobb oldalán van a rángatókar ennek csak, nem mindkettőn így az itteniek jobban igénybe vannak véve ezeket cseréltem már ki.
Csapható csapágyboltban ,annyi hogy colos méretezésűek, INA-ból van polcon is miskolcon. Van kétféle benne megveszem mert ugyanez gyáriban marha drága, és csupán egyszerű csapágyakról beszélünk semmi extra.

#398 szanberg
2016-02-01 21:57:47

Válasz dr.T #396. hozzászólásáraMert egy olasz gyártmányú DBF nevezetű vakaró volt a kombájnhoz, ami bár nagyon jó minőségben dolgozott és jó masszív adapter volt, de a hajtóművek között az összekötő bordáshűvelyek forogtak le folyamatosan rajta, egyszerűen vékonyka kis átmérőjű nem jól megoldott történet volt ez, megette a kombájn, nembírta a hajszolást.

Aztán vissza vitettem a kereskedővel, de helyébe nem találtunk sehol másik 12sorosat, jött az ősz és kellett valami. Találtam egy jó állapotú relatíve keveset futott csukós 8-as Rotát és el is hoztam gyorsan.
Két szezont vágtam le vele, napraforgót is, most fogom megfordítani a késhenger tárcsáit hátulról előre, mert kicsit símúltak már, illetve a banánkéseket is mind lecserélem mert közel kopáshatáron vannak már, illetve lehet egykét késhenger orrcsapágát cserélni kellessz, így az összeset kifogom cserélni ha már szétlesz szedve és akkor párévig megint kusssmile cowboy
Olajokat lecseréltem, nemkell azt minden évben, most is arany tiszta forgácsmentes jött le belőle, ugyan úgy nézett ki mint az új ahogy leengedtem vödörbe, ment is bele az mtz-k váltójába rátőteni hehesmile thumbup

Azért vennék 9-eset újból, mert az csukva 5sorra zár ugye, a géptől nem szélesebb, még nem is beton nehéz lenne továbbá kb napi 5hektár plusszt jelentene, a kombájn meg nagyon megy, volt amikor 11tonnás kukoricában a 12soros adapterrel 11km/h felett toltam neki első-második évben, ette mint a fene kőkeményen, nemgyőztem üríteni rögtön megtelt a 12400literes magtartály

#397 szanberg
2016-02-01 21:49:07

Válasz Claassic #391. hozzászólásáraNekem a gépbe annyi an még gyári javítókészlet, illetve továbbfejlesztő készlet, hogy van a rotor alatt a nagy gyűjtőasztal, az előrefelé tereli az anyagot ahol lehull egy kis rövidebb kb 80centi hosszú azzal szembe szögbe állított kis kaszkád asztalra amiről pedig már a rostára kerül a törek.

Na szóval ez a kis kaszkád asztalból van olyan, mintha egy lamellás rosta lenne, bekell rakni, a teli helyére és az alulról fog kapni egy nagy levegő áramlatot a szelelőről egy terelőlemez segítségével. Ezen nem hull át termény, semmi, csak a légnyomás által meglebegteti a terményáramot illetve a könnyű-nehéz fajsúlykülönbségből eredő függőleges anyagrendezést jobban segíti, nagyobb a levegővel átfújt felület...
Annyi, hogy nagyobb szelelő fordulattal kell dolgozni valamelyest.
Vagy 220ezer bele a cucc, eddig nem akartam megvenni, de lehet megrendelem hozzá most tavasszal mégiscsak, mert van benne némi fantázia, igaz az oldalirányú anyagrendezésben túl sokat nem fog jelenteni szerintem.

Meg az egyik koléga talált ki egy dolgot amivel ők jobbnak érezték az egyel kisebb gépet.
Az pedig az volt, hogy a hasa alján van ugye a két keresztcsiga.
Az első a tisztaszemé ami fut rá a felhordó elevátorra. Ez után van egy lemez pukli ami a mögötte lévő csigateknőtől elválasztja az ugye a a visszahordóra dolgozik.
Na az alsó rosta alatt van két csúszda. A magasabban fekvőn megy az alsórostán áteresztett tiszta anyag, az alatta lévőn pedig ami az alsó rostán nem pergett át ugye, magyarul a visszahordandó kalász pl.
Na a tisztaszem csúszdalemez orrára felszegecseltek egy gumicsíkot aminek az alja tisztaszem csiga vályújába van beleengedve, magyarul a kalászcsúszdától elzárja a levegőáramot, amiel az a baj, hogy ennek a kiképzése olyan hogy az ott igen sokat elvett a légnyomásból, mert közvetlenül az a levegőnek a legegyszerűbb csatornája, nyílván arra megy elsősorban amerre könyebb neki, így viszont a rosta elején csökken a légnyomás és a legvégén meg tónusosan oda jut, viszont ugye a rosta elején kell a légnyomás mert ott a sok nehéz anyag, ott a teljes lefedés, hátul már más a helyzet, így mégjobban oda csoportosul a légmennyiség. Valamelyik kombájnban gyárilag van ilyen terelős megoldás, abból ihletődött ez a dolog, megfogom csinálni énis, tavasszal kihúzom az alsó rostát is belőle ami még sohasem volt kivéve belebújok és felszerelek rá ilyen gumit.

#396 dr.T
2016-02-01 21:46:15

Válasz szanberg #395. hozzászólásáraTe miert cserelted le a 12 sorosat?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Növényvédelmi előrejelzés: Hőségriadó, aszály és növényvédelmi kihívások országszerte
Növényvédelmi előrejelzés: Hőségriadó, aszály és növényvédelmi kihívások országszerte
Az elmúlt két hétben Magyarország időjárását egyre melegebb, nyárias jellegű...
1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
A RAGT Vetőmag Kft. története a gazdák által alapított francia anyavállalattal...
JLG H800 AJ Emelőkosaras munkagép,  Kompakt önjáró karos emelő
JLG H800 AJ Emelőkosaras munkagép,...

4.500.000 Ft

Tiszakécskén mezőgazdasági terület eladó
Tiszakécskén mezőgazdasági terület eladó

4.500.000 Ft

Hesston silózó
Hesston silózó

520.000 Ft

Valtra N111 névre hallgat, 124 lóerős vontató
Valtra N111 névre hallgat, 124 lóerős...

14.900.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]