Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 352.36 Ft USD 308.45 Ft CHF 381.24 Ft GBP 408.5 Ft

Fórum

CASE IH AXIAL FLOW kombájn

Létrehozta: BT , 2009-07-21 22:44:11

Kedvencekhez Segítség
795 hozzászólás
#395 szanberg
2016-02-01 21:30:51

Válasz golyó 2 #392. hozzászólásáraMennyiért adná oda az Invest a kiállított úgymond bentragadt modellt?

Nagyon nagy teljesítményű gép lehet az, egy 9körüli asztal kell neki meg minimum 8soros kuki adapter de igazából 12 lenne a legjobb, csak gondolom nincsen 1000hektár kukorica aratás rá, szóval sokkal olcsóbb egy csukós 8-as meg jobban kezelhető vonulható vele és azzal is van már teljesítmény.
Vagy egy 9soros az mégjobb, ha vennék egy új adaptert akkor 9-est vennék. A csukós 12-es nagyon széles azzal vonulni nehéz meg hoszabb távon nem is ajánlott mert kuuva nehéz szétrángatja a kombájnt.

#394 szanberg
2016-02-01 21:26:29

Válasz Claassic #390. hozzászólásáraTúl nagy a rotorsebesség azért hányja át a túloldalra, mert ugye annak jobbra forog a rotorja!!!!?!
Plusz a kétoldali rotorkosarakat úgy kellene beállítani, hogy jobb oldalon nagyobb huzal térköz legyen szerelve, bal oldalon pedig sűrűbb.
Így jobb oldalon több kifog peregni, bal oldalon meg annyival kevesebb.

Mitől veszitek észre hogy balra dolgozik? Mármint menetközben megállás nélkül?
Bal oldalra van szórás???

Nekem balra forog a rotor a gépben de ez is balra akar fordulni. Adtam neki nagyobb rotorsebességet, alakult egy kicsit, de ugye az is számít mennyire száraz a szalma.

Bal oldalon nekem takarások vannak felrakva, jobb oldalon nyitottabb. Azért, mert bal oldalt elől már kijön a legtöbb szem a kosárból, bal hátra már nem is nagyon sok jut, pedig ott vannak az állítható terelő legyezők a rotorkosár mellett mindkét oldalon, a balos rávan zárva a kosárra, a jobbos meg kinyitva, hogy ami hátra jut mégis anyag a leválasztó szekció végére azt se balra csapja ki hanem középre-jobbra. De amíg nemvolt letakarva a balos kosár eleje addig ez szinte nem is játszott mert tényleg elől kipergett majdnem minden, ezért az alakítás igen sokat segített.

Nektek a rotorkosarak két oldalon egymástól függetlenül állíthatóak?
Ezen igen, nyílván a motoros központi hézagállítás mindkét oldalt egyenletesen zárja-nyitja, de az alap beállítását oda tekerem ahová kell.

Írja is a könyve, hogy a jobb oldalon szűkebbre kell venni, bal oldalt pedig tágabbra kell engedni, de az amerikaiak azt írták nekem, hogy mégjobban asszimmetriára kell állítani gabonában.

Egyébként nemtudom miért de jobban is bírja így enni a rotor az anyagot,nagy fogósban is jobban teljesít kevésbé fogja a motort is zöld anyagban is, meg a rotor szórásból szinte semmi nem maradt, jobban működik az összegyűröm-széthúzom harmonika effektus a cséplőműben.

Nagyjából jól betudtam már állítani a gépet, de még egy kicsit mindig érzem, hogy lehetne finomítani rajta.
Talán annyit fogok még abszolválni, hogy bal oldalon egyel sűrűbbre huzagolom az alsó kosárfeleket, kicsit még kevesebbet enged át és talán picit még jobbra tolódik majd a rotorból kilépő anyagáram.

Plussz amit láttam a Jd kombájnon, hogy a rázóasztalon slégan voltak felheggesztve terelő választó lemez csíkok, nem pedig echte hossz irányban.

Lefogom vágni a gyárilag hosszára felhegesztett rázóasztal terelő csík lemezeit és balról jobbra adok nekik majd egy kis szöget mindegyik kis elválasztó csík esetében megcsinálom ezt így taszít jobb irányba valamennyit plusszba és a rostára érkező anyagáram kicsit még egyenlítődik majd szerintem.

A CR nyuszikban megvan hajtogatva is a rázóasztal, hogy mégjobban tereljen.

#392 golyó 2
2016-02-01 20:20:08

9230-ról vélemény???

#391 Claassic
2016-02-01 16:23:28

Válasz szanberg #389. hozzászólásáraKifogástalanul terítenek, van két fordulata, szíjtárcsákon kell cserélni a szíjat. Gabona nagy fordulat a többi kis fordulat.

#390 Claassic
2016-02-01 16:20:13

Válasz szanberg #388. hozzászólásáraPersze, nem elromlós a mûszer, abszolút vállaható, üzembiztos.
Egy dolog van amit nem sikerült orvosolni ez pedig az hogy a rotor nem egyenletesen teríti a rostára az anyagot. Mindig több van a gép bal oldalán.

#389 szanberg
2016-02-01 09:08:09

Válasz Claassic #387. hozzászólásáraEgyébként jól terít ez a két szórótányér???

A mienken mondjuk sokka legyszerűbb megoldással megy a szalma, egyszerűen hoszabb a rotor sokkal, 3,65méter hosszú, elől a ferde után van egy szájhenger ami húzza össze ilyen slég lapátokkal középre a széles ferdéről az anyagot, ez eteti a rotort, alatta a kőfogó ládával.
Aztán a rotor végigfut a kombájnon hátul meg a hátsó híd után egyszerűen ki pereg belőle a szalma illetve ott fújja ki.
Ha szecskázok akkor két elektro aktuátorral behúzatom alá a szecskázót, szíjjat felrakom rá és kész, igaz az újabbaknál már nemkell kulcs a szíj megspanolásához, ezen még egy 19-essel kell ezt elvégezni, dehát plussz egy perc nemtöbb, van egy racsnis csillagkulcsom csak erre a feladatra azzal gyorsan végighokiztatom oszt jónapot.
Ha pedig kell a szalma akkor szíjj le, egy kapcsolóval az aktuátorok hátratolják a szecskázót és egyszerűen kb egy 80-100cm-es nyílás keletkezik ahol fújja lefelé a szalmát, így nincs plussz hajtás vagy akármi a rendszerben, a legegyszerűbb megoldás. Ja igen, felkell akasztani kétoldalra szalmaterelőket mert igen széles rendet szór ki máskülönben, még ígyis, a 9,2-es asztalról nemlehet összeszűkíteni főleg magas szalmánál ezeket mert sok anyagnak kell a hely.

Annyi van főleg mikor fogósabb a szalma, hogy nem egyenletesen pereg ki a rotorból hanem kicsit féloldalasra, azthiszem balra, amikor jó száraz akkor pereg egyenletesen mint egy ládásnál.

#388 szanberg
2016-02-01 08:31:12

Válasz Claassic #387. hozzászólásáraIgen, közéteszel egy papírlapot rátolod egymásra a két kereket és kész. Ha nem vágja el a papírt de nem is kottyan ha a fogak között van az a4-es lap akkor szokott jó lenni a hézag régimódiasan, akár szárzúzóban, akár egyéb szöghajtásban mindig így jól működik.

de úgy amblokk allescuzammen megy jól egyébként nemde?!? Tehát nem egy elromlós megbízhatatlan technika!?!

#387 Claassic
2016-02-01 06:11:36

Válasz szanberg #386. hozzászólásáraIgen elkopott a kúpkerék. Ha tudjuk akkor utána lehetett volna hézagolni,tök egyszerüen, de nem tudtuk. Ez USA megoldás.

#386 szanberg
2016-01-31 23:47:19

Válasz Claassic #385. hozzászólásáraLétezik a mi kombájnunkra is ilyen szétszóró tányéros vakaró hátulra, de inkább csak amerikában látni olyasmit, ráadásul ilyenkor szecskázó sincsen a gépen csakis a rotorból kifolyó szalmát szórja szét.

Európába nem is hoztak ilyet, viszont a robbantott ábrás alkatrészes katalógusában van róla kép és szerintem erre mintha zárt hajtóműházat láttam volna, de nem vennék mérget rá, majd megnézem, viszont ez akkor valamiféle amerikai szokványos történet lesz, vannak olyan sajátosságaik amelyek minden usa márkánál szerepelnek.

Végülis jó is meg nem is. Jó mert egyszerű, olcsó előállítású, könnyen, gyorsan szerelhető, viszont gyakoribb hozzányúlást eredményez. Gondolom nem túl nagy fordulatú történetek ezek.

Elkoptak a kúpkerék párok vagy mi?

#385 Claassic
2016-01-31 23:12:36

Válasz szanberg #383. hozzászólásáraSzabado! lévö kupkerékpár hajtja a kêt pörgôt hátul, a rotor alatti 6 törekcsigát. Egyêbkênt a W kombájnon is dettó ilyen megoldással van a törekcsiga meghajtva, sôt mêg az ürítês is.
A szíjtárcsát éppen a kêt pörgô kúpkerékpárja cserêje miatt kellett levenni 3 szezon után!
A szerelés egyszerüségét mutatja, hogy 15 perc alatt a kezembe volt az egész!

#384 szanberg
2016-01-31 22:59:41

Válasz Claassic #382. hozzászólására1800 cséplőóra? vagy motor?

ha motor óra akkor lehet benne 1200cséplőóra és azért elég hamar lefutottak a láncok benne, ha cséplő 1800 akkor átlagosan használódott el azt lehet mondani

#383 szanberg
2016-01-31 22:57:51

Válasz Claassic #382. hozzászólásárade hol van szabadon lévő kúpkerékpár?
Miket hajtanak ezek? Ilyet nem is láttam rajta, igaz nem másztam ennyire bele.

Miért kellett szíjtárcsát levenni?
Csapágycsere?

Beszéltem egy kombájnossal, 2388-ast hajt 6000üzemóra van benne de alig volt baja, azt mondja az még nem csúcs teljesítményű gép, úgy megy mint egy jóképű 6ládás, igaz ősszel nem jön zavarba semmilyen terméstől, ott jobban tud, de nagyon szeretik.

#382 Claassic
2016-01-31 18:57:09

Válasz szanberg #380. hozzászólásáraA mienkben a 8,7 es Cummins van ua. mint a magnumban. 2011 évjárat
A 2012-es 140-es sorozatba tették a kissebb motort de megértem hogy gyengéllik mert a miénk is karcsú néha.
Volt vízpumpacsere, felhordóláncok cseréje kivéve ferdét az az idén lesz. 1800 óra körül van benne de ez nem biztos.
Én Claasos voltam '94-től most lett tavaly egy W kombájnom azóta. Szóval oda vagyok a német technikáért.Furcsán néztem az IH megoldásait, elnagyolt durva illesztések a tengelyeknél, szabadon lévő kúpkerekek tömege amit csak a por ken. De kellemesen csalódtam, mert amikor javítani kell akkor csak kiveszel egy 10-es csavart a szijtàrcsa agyból és lehúzod a hatszögtengelyről a tárcsát.
Ezzel szemben a Claas orros ékkel agyonra begyógyulva illesztett tengeny-agy kapcsolattal.

#380 szanberg
2016-01-31 18:29:54

Classic!
Az 5088-as "kis" 6,7-es motorja elég egyébként ebbe a gépbe?
Az investes gép értékesítő mindenképpen aztmondta amit énis gondoltam, hogy a nagyobbik kell azért a hazai viszonyok közé.
Ezzel mi a tapasztalatod?

Mennyi óra van amúgy a gépetekben? Volt valami baja már?
Mit látsz gyengéjének?

#378 bandigh
2016-01-19 21:24:56

Azt azért tegyük hozzá h nemegy Megás kollega meg van győződve arról h az ő gépük a határ ura, mind mennyiségben és minőségben. Itt is volt olyan h azt mondta h ő biza többet leszed mint a demózó S jd, éshát valahogy de mégis összehozta smile w00t mondjuk a jd pilóta elvileg aznap ült rá, de akkor is vicc :D

Nincs profilkép
#377 fabia63
2016-01-19 17:09:13

Válasz erni #375. hozzászólásáraOros 95-ös évjárat, több ezer ha-al a háta mögött, csak 6-7km-t tud.


Nincs profilkép
#376 fabia63
2016-01-19 17:01:04

Válasz 2266 #374. hozzászólásáraCsak szotyiban jó a Claas? Jó az másban is szerintem.smile thumbup

#375 erni
2016-01-19 15:53:40

Válasz fabia63 #373. hozzászólásáraOros HSA orrzúzós, idén lesz 10 éves,de meg vagyunk vele elégedve. 8-9 km-nél szépen szecskáz, afelett már kicsit nyúzta a korót.
De idén elég is volt ez a tempó a puha, lágy földeken. Ahogy néztem, üres járaton teli tartállyal 60-65% körül volt a motorterhelés.

Ott valóba gépkezelö hiba lehet, mert ezek nagyon mennek az ösziekbe (napra, kuki) föleg hat sorral, gabonába már más a helyzet.

#374 2266
2016-01-19 13:32:20

Válasz fabia63 #373. hozzászólásáraAzt azért ne feledd hogy a Claas hiresen jó - napraforgóban!!!!smile whistlingsmile wink

Nincs profilkép
#373 fabia63
2016-01-19 12:17:44

Válasz erni #371. hozzászólásáraHát persze,hogy kevés. A hat sorral ennek "szaladni" kéne és a Maxit 3x kivágni a rendből. Neked milyen kukorica adaptered van?
A gyári hátsó zúzós adaptere nem dolgozik minőségre jobban mint a '95-ös évjáratú Oros. Pedig hát a kukoricában sem ment ezerrel.

Nincs profilkép
#372 fabia63
2016-01-19 12:11:56

Szia Kolléga! Na valahogy így kellene ennek is mennie amiről beszélünk. A tisztasággal sincs gond a vidin. Ezé bakker nagyon szemetes volt. Átolvastam ezt a topicot, sok, sok hasznos infó van itt. Nem tudom miért nem néz ide fel. Pedig mondtam neki,hogy itt felvilágosítják mindenről.De ő tudja. Válasz szanberg #370. hozzászólására

#371 erni
2016-01-19 09:46:59

Válasz fabia63 #367. hozzászólásáraSzerintem is kevés a 10 hektár naprába, nekünk 5130 van, de a hat sor nem volt ellenfél bármilyen naprába. Lazán tudott 20-25 hektárt úgy, hogy sok kis terület volt, ha egybe lett volna simán megy 30.
Egyik ismerösömék is panaszkodnak az IH kukorica adapterre.

#370 szanberg
2016-01-18 23:56:06

Válasz fabia63 #369. hozzászólásáraItt egy videó, annak a kombájnnak az elődje amit ott a koléga vett nálatok rotoros IH-t. Lényegében ugyan az a két gép, motorja erősebb az újabbnak meg egykét módosítás, de a cséplőrendszer meg az alap technika teljesen megegyezik.
és elég tisztán is dolgozik itt videók, halad is látszólag, szóval megy az rendesen.
Szerintem inkább a beállítás hiánya ami ott hiba, esetleg még az, hogy nagyon új a gép és még túl nyer karcos a bele. Az enyémen is annyit éreztem, hogy símult valamennyit amióta megvan, pedig kopás mérhetően sem lett benne több mint akkor volt, de egy kis lesarkallódás már sokat nyom a latban. Nomeg beszélni kéne a szervizesekkel, többféle köröm létezik a rotorra magára azon sok múlik, csak magától ezekre nehezen jön rá az ember.

no a videó:

Nincs profilkép
#369 fabia63
2016-01-17 17:14:30

Válasz szanberg #368. hozzászólásáraHello!
Kösz. A kaviccsal nincs baj nála. Így volt olcsóbb, véleményem szerint azért vette a gyárit.
A Maxis egy talpig rendes ember, nem szokott hazudozni. Amit akar azt megmond, akárkinek.
Valószínű,hogy a gépésszel van, volt gond.

#368 szanberg
2016-01-15 17:22:54

Válasz fabia63 #367. hozzászólásáraPersze.

Én gyári adaptert főleg ha hátsó zúzós biztos,hogy nem vennék semmi pénzért.
Vettek volna egy oros cornadót vagy egy Capello-t olcsóbb és jobb lett volna. Vagy ha van kavics akkor egy geringhoffot.

Napraforgóban mennie kell mint az állat, az a 10hektár az hülyeség, nevetségesen kevés, attól többet 4sorral a TC 56-os leszedett akármikor.
Valami gond lehet ott a gépésszel, vagy a maxis koléga vetít, vagy mindkettő

Nincs profilkép
#367 fabia63
2016-01-15 13:18:13

Válasz szanberg #366. hozzászólásáraA típusát nem tudom pontosan, de megnézem.
Teljesen automatizált benne minden. Minden elektromosan állítható azt mondta az ismerős.
Anno nekünk 3-4km/h óra sebességgel engedték a szóját vágni. A naprában sem villogott valami fényesen, abban is szemetesen dolgozott és lassan ment.10ha/nap ez volt a teljesítménye. Maxi porig alázta, ezt a Maxi vezetője mesélte.De szerintem szotyiban többet kellene tudni neki mint a Maxinak.
Amit láttam még az az,hogy a gyári IH kukorica adapter kb ugyanolyan munkát végzett mint egy Oros. Árat nem tudnék mondani, mert nem volt hajlandó elárulni a gép árát. de ahogy írod úgy nagyjából össze áll a kép. Még annyi,hogy az IH adapter is hátsó zúzós akár az Oros. Amúgy köszi az infót, ha valamiben az ismerős segítségre szorul kereshetünk?

#366 szanberg
2016-01-15 12:33:00

Válasz fabia63 #365. hozzászólásáraAkkor valószínűleg a 6140-es típust vette.
Mondom a véleményem:
Szójában azért nemtud többet, mert ott a gépet be sem bírod terhelni, olyan lassan kell menni ha szépen akarsz aratni mint a tetyű, leborotválni a fődet csendesen figyelve. Ha nekem is 6méteres asztalom lenne az 500lóerős kombájnomon pont annyit tudna mint egy 204-es Mega vagy Sl Maxi ugyanígy 6-os asztallal.
Tehát, itt azért nemtud többet levágni mert egy tempóval lehet az összes géppel ugyanolyan jól aratni szója esetében, az asztalméretek meg ha egyeznek akkor meg is van a történet vége.
Szójánál ha szemetes volt akkor hótziher, hogy rosszul volt beállítva, azt arany tisztán szedik a rotorosok és itt sincsen törtszem ami Claasnál meg rengeteg van.

Egyébként én ezt a kombájnt már a 7,6-os asztallal választanám. Biztos lenne olyan időszak amikor a ngy zöldes búzaszár miatt csak kullogna, de egy átlagos magasságú és száraz évben a 6méter kicsi egy ekkora kombájnnak az a helyzet. Továbbá a 6sor is semmiség, gyakorlatilag 5ládás kombájnok adaptereivel dolgozik az a gép.
8-9sorost elé meg a 7,6-os gabonát!

Amúgy énis ezt venném jelenleg az IH palettájáról. A nagyobb 240-es széria kb 50ezer eurótól felfelé kerül többe az induló ár esetében. Nyílván nagyobb a teljesítményük, erősebb a motorjuk, nagyobb a rostafelület de a rotorja meg ugyanaz mint ezeknek a kisebb 140-es szériáknak.
Nekem még ez a challenger mellé pont jól beillene egy ilyen 6140-es, tudnék sokat vágni vele bérbe a mostani mellett, épen azért amit a másik topicban írtam, hogy a kapacitással bíró béraratók előtérbe helyeződnek.

csakhát 60millió felett van valamivel egy ilyen szerek plussz a kukorica adapter...

Nincs profilkép
#365 fabia63
2016-01-15 12:20:18

Még annyit fűznék hozzá,hogy 450le-s gépet vett.Válasz fabia63 #364. hozzászólására

Nincs profilkép
#364 fabia63
2016-01-15 12:13:29

"Szanberg" Kolléga kérdésedre itt válaszolok.
Az ismerős egy Case IH Axial Flow rotoros kombájnt vett, 6m-es gyári gabona asztallal, 6 soros IH kukorica adapterrel és 6 soros napraforgó adapterrel. Amit hallottam róla.
A Claas Maxit szójában nem tudta legyűrni, nem tudott többet levágni mint a Maxi és jóval szemetesebben is dolgozott.( szerintem gépkezelő hiba) Kukoricában a minőség (szemtisztasága verhetetlen, tört szemet nem lehetett látni úgy mint a Claasnál) ezt láttam amikor szállítottak. A rotoros gépekről csak annyit tudok amit ebben topicban olvastam.

#363 szanberg
2015-11-22 11:48:01

Annyit fogok még fejleszteni rajta, hogy búzában a rotor jobb oldalán nem rakok fel toklászoló takaró lemezeket, hanem sűrűre huzagolom a kosarat, bal oldalon pedig rajtahagyom a toklászoló lemezt.
Ez azért kell mert kalászosban és csak abban van még meg a balra dolgozás jelensége aztán ezzel tudom majd még jobbra csalni termény egy részét a gyűjtőasztalon, hogy ott hagyok menekülő utat a magoknak, viszont sűrűre kell zárni itt mert ha kukoricás nagy hézagon hagynám akkor lehet sok nem teljesen kicsépelt kalász menne a visszahordóra, mivel rögtön a rotor elején kitudna bújni ez. IGaz száraz jól pergő anyagban szerintem mindegy ez, de nehezen csépelhetőben pl egy besült tritikálé kellhet minden ilyesmi tudomány, nempedig a rotor elején kihullani a darálóból.

Ősszel leveszem ezeket és egyenletesen is teríti a rostát, így nyáron is ezt megkell változtatnom úgy érzem, hogy tökéletes legyen, mert csak akkor szór ha balra dolgozik, ha jó a terítés akkor addig lehet tolni neki búzában is amíg az asztalban a konzolcsiga le nem "racsnizik", meg lehet 8tonna feletti búza is akkor sem fog szórni.

Mondjuk eddig mindig kombájntisztán dolgoztam minőségi szinten, most hogy elkészült a tisztító szárító ütem így jobban kifogom nyitni a rostákat, könyebben megy majd le az anyag mégha kicsit asszimmetrikus is marad a termény terítése belül akkor is jobban megeszi kintre már nemfog jutni mire végigér a rostán.

#362 szanberg
2015-11-22 11:41:11

Válasz erni #361. hozzászólásáraNekem mondjuk nemkell kosarat cserélni, csak toklászoló lemezeket felrakni búzára, ősszel pedig levenni róla, meg a kosárban a huzagolást lehet sűríteni ritkítani sokféleképpen, de nemnagyon kell vele variálni, az elejét lelemezelem utána pedig ritkásra van huzagolva a kosár ami ősszel is jó meg búzában is, igaz elvileg így kicsit több törek kerülhet a rostára, de mivel gyönyörű szépen dolgozik így nem állítgatom én ezt.

#361 erni
2015-11-21 17:53:58

Válasz szanberg #360. hozzászólására5130-as. Igen mega volt elötte. Eddig elégedettek vagyunk, teljesítményben nem lehet összehasonlítani vele. Egyedül ez az átszerelés macerás, ugye kosár csere gabona napra és napra kukorica közt is. És elég nehézkesek ezek a kosarak. Plusz rostacsere.
Míg a megánál 3 kis szegmens és kész.

Beállítások mentek könnyen, jövöre lesz egy két finomítás, mert naprába szórt egy kicsit. Akkor szórt amikor ilyen lesült ökölnyi kalapok voltak és kevés volt az anyag.

Itt a legnagyobb szintkülönbség 6 méter. Úgy hogy nincs part. Esö utáni aratásnál lehetett észrevenni, hogy nehezebb egy kicsit.
A teljesítmény 105% volt, de motor hangja nem változott, és fordulatszámok nem csökkentek.

#360 szanberg
2015-11-21 17:10:06

Válasz erni #359. hozzászólásáraEz melyik típus is???? már nem is emlékszem.
Ha jól rémlik 204-es mega után került? Mi a véleményed minőségi csere volt?

Kellett baxakodni a beállításokkal vagy könnyen ment minden?

Partok vannak ott? Ha igen jól bír felfleé menni sárban is?

#359 erni
2015-11-21 11:41:55

Válasz szanberg #358. hozzászólásáraBocs, hogy most írok csak, de szántunk teljes erövel.

Jól ment, naprába nem lehetett terhelni, hat soros nas asztal van, de 9-10 km-es sebességnél 70-80% volt a terhelés 3-3,5 tonnás termésnél. Fogyasztás 12-14 literre körül jött ki plusz néhány deci adblue.

Kukoricába nem lehetett igazán kipróbálni. Itt 4-5-6 tonnás átlagok voltak. Nagyon kevés törtszemmel dolgozott.

Szinte hiba mentesen ment, egy fordulatszám szenzor adta meg magát.

#358 szanberg
2015-11-14 08:30:11

Válasz erni #291. hozzászólásáraErni!

Hogy ment az új kis rotoros Ih a szezonban?
Nyáron írtál utoljára róla, kíváncsi vagyok mit tudott a többi terményben

#357 szanberg
2015-11-12 21:53:44

Válasz *** HM *** #356. hozzászólásáraIgen, azért is néztem rá a hirdetésre ,mert pont kéne egy olyasmi kis brüngő.
meg a vörös pufi bőr ülés kéne de angyon...

#356 *** HM ***
2015-11-12 21:31:09

Válasz szanberg #355. hozzászólásáraPedig kapnál hozzá nemfogyós kisrötyögőt is...

#355 szanberg
2015-11-12 21:07:15

Válasz *** HM *** #354. hozzászólásáraEngemet érdekel, de nem fogom megkérdezni, mert úgysem veszünk.
Amúgy ha lenne mégegy nagy rotoros lenne még munka rá is csak menni kéne sokat lefelé.
Én egy 8240-est vennék, az kb a mostaninak a pajtása teljesítményben.

#354 *** HM ***
2015-11-12 20:23:04

Mipéz most a nemfogyós Szaxialfló kombiné?
Ki érdeklődött így szezon után? smile lol

Nincs profilkép
#353 Mokári Ádám
2015-07-26 23:18:21

Válasz *** HM *** #341. hozzászólásáraVagy vett volna TC t azokon is van. Igaz az orrára bukik a 9 méteres asztallal.
smile tonguesmile tongue

#352 *** HM ***
2015-07-26 23:15:55

Válasz szanberg #350. hozzászólásáraá
térben és időben variálható légáram mennyiséget is megkéne oldani smile w00t

#351 bandigh
2015-07-26 23:13:46

Válasz szanberg #347. hozzászólásáraAkkor ha teljesítményt is akarsz, elektromos kilőve, motort kár lenne piszkálni, marad a hidromotor jó nagy szíjtárcsával meg valahogy odajátszani valamegyik olajkört.

#350 szanberg
2015-07-26 23:13:40

Válasz *** HM *** #348. hozzászólásáraTe már el bagatelizálod az amúgy komoly kombájnos kérdéseket...

#349 szanberg
2015-07-26 23:12:31

Válasz *** HM *** #346. hozzászólásáraIgen, de akkor mégegyszer lekell mosni hehe

Én nem szoktam mosni sosem szezonban illetve mostmár fogom mert sokszor ahogy munkaközben megázik a gép utána nemveeri le a levegő a fúvatócsővel róla az anyagot aztán csak korrodál alatta minden.
Lefut egy szezont ,mondjuk kalászost, lefúvat lemos és kész.
Ha valamelyik nap nemlesz olyan meleg akkor meg is ejtem, meg agyalok még az előbb leírtakon.

#348 *** HM ***
2015-07-26 23:12:24

Válasz szanberg #347. hozzászólásáracsinálj joystick vezérlésű polip karos bárhova elérős kamerás coltforgós többfúvókás lehetőségű profi rendszert akkor smile lol

#347 szanberg
2015-07-26 23:09:28

Válasz bandigh #345. hozzászólásáraGondoltam ilyenre is, meg ezt valami elektromos kompresszorral megspékelni ésatöbbi, de ha lúd legyen kövér, rendeset kéne alkotni, zavarna ha nem lenne az

#346 *** HM ***
2015-07-26 23:08:39

Válasz bandigh #345. hozzászólásáraha jól tudjuk ti profi kombájnosok a reggeli fújatást 5perccel a lemosatás után végzitek h. ne poroljon........smile lolsmile lolsmile lol

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Csökken a tejtermelés, emelkedik az olasz ár
Csökken a tejtermelés, emelkedik az olasz ár
Lassú enyhülés jelei látszanak a tejpiacon, de az árak annyira a gödörben...
Olyan célt tűzött ki az EU, amivel a repce még sokáig sztár marad
Olyan célt tűzött ki az EU, amivel a repce még sokáig sztár marad
Hiába a használt olajokat, zsírokat előnyben részesítő uniós energiapolitika, a...
1 éves tyúkok eladók
1 éves tyúkok eladók

700 Ft

Optigép NAS, Opticorn kapcsolókeret Claas Lexion/Tucano
Optigép NAS, Opticorn kapcsolókeret...

200.000 Ft

Giant derékba csuklós rakodó gép
Giant derékba csuklós rakodó gép

5.700.000 Ft

Szőlészeti gyomirtózó eladó
Szőlészeti gyomirtózó eladó

240.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]