Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.23 Ft USD 311.43 Ft CHF 384.62 Ft GBP 411.02 Ft

Fórum

UNHZ 500 rakodógép

Létrehozta: Vendég , 2008-01-09 22:50:05

Kedvencekhez Segítség
25 hozzászólás
#25 Nyomasek Bobo
2020-07-23 19:05:48

Válasz tehenes gazda #20. hozzászólásáraSzerintetek ez a TMR rakodó mondjuk feléri a Fortschritt 512es kombajn motorját? Elbirhat 5-600kg-ot kinyujtott gémmel?

#24 ..MZ/X..
2015-09-24 14:22:55

Válasz szabadi.l.andras #22. hozzászólásáraValami ilyesmit keress. Van ettől olcsóbban is. Viszonylag kevés munkával átalakítható 3pontosra, onnantól traktorral lehet dolgozni vele. LINK

Nincs profilkép
#23 44claasgarantos
2015-09-23 17:24:59

Válasz szabadi.l.andras #22. hozzászólásáraA vas telepen vegyél egy 2méteres vastag falú zárt szelvényt illetve mini kotrokra árúlnak kanalat egy jó lakatós egy napalat el késziti és már mehec is ásni.

Nincs profilkép
#22 szabadi.l.andras
2015-09-23 10:20:51

Válasz ..MZ/X.. #21. hozzászólásáraKöszönöm a válászt, ettől sajnos tartottam én is. Az EO-k és BH-k is jócskán drágábbak, nincs akkora feladat, hogy megérje ennyit költeni, marad a bérlés vagy az ásó....

#21 ..MZ/X..
2015-09-22 22:27:46

Válasz szabadi.l.andras #18. hozzászólásáraEzek nem nagyon szeretik a földmunkát. Nem véletlenül forgó rakodó a neve. Csipegető kanállal elboldogul, de másra szerintem nem való.
Ha földmunkázol akkor inkább egy EO vagy BH, az bírni fogja, igaz az meg rakodni nem olyan jó.

Nincs profilkép
#20 tehenes gazda
2015-09-22 19:36:30

Válasz szabadi.l.andras #18. hozzászólásáraén is addig nézegettem az 500 és 750-es unhz-kat hogy inkább nem vettem, szerintem nem földmunkára valók.ha megfogadsz egy jó tanácsot keress TMR tipusú univerzális vontatott rakodót.a nyíregyházi mezőgép gyártotta erdészetbe,tehenészetbe,földmunkára is okés.talpalós,rotátoros,változtatható gémszögek.itt a közelben két RAPTOR változatot is használnak.csak ajánlani tudom.

Nincs profilkép
#18 szabadi.l.andras
2015-09-22 15:38:34

Kedves Gazdatársak!
Magam is UNHZ 500 (esetleg 750) rakodó vásárlása előtt állok, de nem tudom lehet e vele tényleg árkot ásni, s ha igen, kb. milyen mélységig. Árokásó kanalat se nagyon hirdetnek hozzá. Van valakinek ásással kapcsolatos tapasztalata az 500-as típussal? Inkáb a 750-esben gondolkodjak? Előre is köszönöm a segítséget.

Nincs profilkép
#17 Sváb-Kovács Zoltán
2015-08-20 17:06:17

Sziasztok. Én egy árokásó kanalat keresek UNHZ 500 markolóhoz. ha valaki tud segíteni a skovacszoltan@citromail.hu címre írjon. A segítséget előre is köszönöm.

#16 SAMPOMAN
2010-01-22 15:45:38

Nem tudja valaki hol kaphatok munkahengerszárat,illetve a nyíregyi piacon kapni-e,mert tudni tudok hozzá,de egy méter 25000+áfa az nagyon húzós ár.

Nincs profilkép
#15 Zsolesz
2008-02-06 18:26:23

Sziasztok!
Nem tudnátok nekem megmondani, hogy újonnan mennyi unhz-500 ra hidraulika szivattyú? Nekem is van egy ilyen rakodógépem, de az emelési teljesítménye igen-igen gyenge. Remélem olaj és szivattyú cserével ezek megnövekednek.

Nincs profilkép
#14 bödörgő
2008-01-20 10:23:44

Köszi srácok az infot azt hiszem a pozitiv hozászoloknak hiszek mert reális az érvelésük hiszen tényleg csak egy olajszivatyut kell meghajtani!

Nincs profilkép
#13 Misi
2008-01-19 19:33:34

A t25 -ös is csak azért kell neki, mert egy tz 4k -t felemelne a levegőbe, kinyújtott gémnél ! :)

Nincs profilkép
#12 Fiatos Tom
2008-01-19 18:46:05

Láttam a saját szememmel,hogy egy UE 28 alapjáraton hajtotta az 500-as Unhzt,de az a fatelepes megoldás sem rossz, egy 3kw-os villany motor kényelmesen elhajtja.

Nincs profilkép
#11 Szentgyorgyi József
2008-01-19 18:37:27

Bocs zotya , hogy ezt mondom de te egy nagyon hülye ember vagy. Amihez nem értesz abba mi a francnak dumálsz bele. A T-25-ös traktor negyed gázon simán viszi, észre sem veszi. Itt az agroinformon hírdettek 3-4 hónapja eggyet amit villanymotorral hajtottak egy fatelepen. Ha láttál már közelröl unhz-500-at akkor tudod, hogy egy db mtz szívattyúnál kicsit nagyobb szívattyút kell meghajtani a TLT-vel. Na most akkot szerinted ehhez kevés a 30 LE? Még a fele is bőven. Van most is fent egy hírdetés, pár napos, hívd fel és menj el nézd meg ha nem hiszel nekem, ez az illető is T-25-el üzemelteti.

Nincs profilkép
#10 zotya
2008-01-19 15:49:34

de fojthatja is rendesen

Nincs profilkép
#9 Misi
2008-01-19 15:40:02

Én hallottam már, hogy az 500 unhz-t a t25-sel hajtják.

Nincs profilkép
#8 bődörgő
2008-01-19 12:47:17

Sziasztok érdeklödnék hogy látttam az agroinformon kissebb teljesitményű kardánmeghajtásu rakodógépet azt hiszem unhz-tipusut de nem a 750-est ,szoval a kérdésem a következő 25Le-kistraktor megtudja hajtani az olajszivatyuját?vagyis tudnám használni?Elöre is köszi az infót!

Nincs profilkép
#7 bb
2008-01-19 10:09:25

aki szereti a cipekedést annak ajánlom

Nincs profilkép
#6 Bobek
2008-01-19 00:11:10

Azért a pénzért inkább vegyél egy 26-21-es EO-t és az tudja ugyan azt, sőt többet

Nincs profilkép
#5 Misi
2008-01-13 09:13:22

És az UNHZ 750 -ről a vélemény?
Mi ilyet keresünk most. Mi a gyenge pontjuk?
Valaki tud eladót elfogadható árban?

Nincs profilkép
#4 Szentgyorgyi József
2008-01-11 09:52:22

De nekem volt még a nyáron de azt már akkor elvitték de 2 héten belül lessz egy másik de nem tudom még, hogy 100-as v. 125-ös lessz de FN típusú az biztos de még csak képen láttam.

Nincs profilkép
#3 H.A.
2008-01-10 19:55:39

Szentgyörgyi József!!
Nem Magának van FN 100 as talajmarója??

Nincs profilkép
#2 Szentgyorgyi József
2008-01-10 06:14:44

Nekem volt egy és szerintem jó. a tornyot 280 fokban tudod forgatni, ha van elötte mit rakni akkor jó de ha csak innen-onnan kell szedegetni akkor rossz mert ki-be kell ugrálni a traktorba. Én T-25-ös traktorral üzemeltettem az simán bírta. Annyi hátránya volt, hpgy csak 2 talpaló van rajta így a vonórudat mindig le kellett nyomatni az első talpalóra mert külömben eléggé hintázik. A másik bajom az volt, hogy egy kicsi víz volt a rendszerben és a ráfolyócsőbe belefagyott így nem tudtam télen hasznáni de ez nem a gép hibálya henem a gazdáé. 200-300e ft között már lehet jót venni, én már megbántam, hogy eladtam.

Nincs profilkép
#1 BANDI
2008-01-09 22:50:05

MI A VÉLEMÉNYETEK ERRŐL A GÉPRŐL?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
A TalajNET több évtized kutatási eredményeit teszi könnyen elérhetővé a...
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
A közvélemény kevés támpontot kapott eddig, így nem tud mit kezdeni a...
Öntöződob szórókocsi
Öntöződob szórókocsi

100.000 Ft

Eladó bárányok
Eladó bárányok

400.000 Ft

Néma kiskacsa eladó
Néma kiskacsa eladó

700 Ft

Disces,  tárcsás kasza eladó
Disces, tárcsás kasza eladó

730.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]