Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.62 Ft USD 307.88 Ft CHF 385.8 Ft GBP 412.2 Ft

Fórum

Agrártámogatások kifizetése

Létrehozta: Vendég , 2008-01-28 21:18:54

Kedvencekhez Segítség
36192 hozzászólás
Nincs profilkép
#31341 CirokMan
2024-05-27 13:41:51

Válasz hellojoevagyok #31338. hozzászólásáraAz AÖP hektaronkenti osszege is nevetseges... smile thumbdown

Nincs profilkép
#31340 ella19851002
2024-05-27 13:32:10

Válasz Zozo198454 #31327. hozzászólására mennyi 1 -re a támogatás még most kapok először köszönöm a választ

Nincs profilkép
#31339 kiscsillag05
2024-05-27 12:19:24

Válasz hellojoevagyok #31338. hozzászólásáraSzerintem a "támogassuk a fiatal gazdákat és megháromszorozzuk ezen támogatást" alapján sokan pislogunk miért csak ennyi.
Oké, hogy euro árfolyam alapján fizetnek, de a tavalyi 23/ha -hoz és a nagy igéretekhez képest ez lóf.....

Nincs profilkép
#31338 hellojoevagyok
2024-05-27 11:58:25

A fiatal gazda 38500/ha jóval kevesebb a vártnál....vagy lemaradtam valamiről?
Én még nem kaptam határozatot , 05.25 volt státusz változás.....

Nincs profilkép
#31337 mihaszna
2024-05-27 00:04:42

Válasz papszi06 #31254. hozzászólásáraÉn is annak tartalak téged.
A szívvel lélekkel képviselésbe hol van a pénz?
Csak az képvisel aki pénzt ad?
Elég anyagias és szerencsétlen lehet az életed.
Gondolom a gyerekeid is aszerint különbözteted meg , hogy melyik ad több pénzt neked.
Vagy a barátaid is az alapján méred meg. Hogy aki sok pénzt ad az haver aki viszont nem tud adni (mert lehet hogy neki sincs) az biztos egy sz@r alak.
A vitát be fejeztem. Mert nagyon el beszélünk egymás mellett. És nem kíváncsi senki erre.

Nincs profilkép
#31336 nils holgerson
2024-05-26 15:37:44

Válasz Füle #31335. hozzászólásáraNálunk pl a család másik kettő tagjánál semmi sem változott, ráadásul pont náluk vannak a nagyobb területek...

Nincs profilkép
#31335 Füle
2024-05-26 15:09:55

Van olyan itt akinek nem váltott az AKG a hétvégén?Mert nekünk nem válott

Nincs profilkép
#31334 nils holgerson
2024-05-26 14:56:08

Nálunk a családban kettő személynek a mai nappal státuszváltás az akg-ban, ugyan feldolgozás alatt továbbra is, vagy reménykedsz hogy ez jelent valamit vagy csak ketyeg tovább az idő... smile confused

Nincs profilkép
#31333 Chillout
2024-05-26 12:14:08

Nekem is megjött a fiatal határozat.
2. éven igenyéltem. Terület ugyanaz mint 2022ben. De idén csak a fiatalnál belekötött 7 ha-ba (tavaly nem volt gond) hogy jogosulatlan igénylés és még beszankcionált mellé 10 ha-nyi büntetéssel...Nem indult vidáman a reggel.

Nincs profilkép
#31331 CornHunter
2024-05-26 10:42:01

Válasz Gabor125 #31329. hozzászólásáraMennyire jön ki az összeg /ha?

Nincs profilkép
#31329 Gabor125
2024-05-26 10:16:34

Fiatalgazda határozat tegnap 20:10-kor megjött. smile hammer

Nincs profilkép
#31328 Bakonyalja
2024-05-26 07:28:34

Válasz Zozo198454 #31327. hozzászólásáraA termeléshez kötött anyatehén mindig az utolsó volt, minden évben júniusban kaptam.Az AKG ami viszont 2 hónapot késik a tavalyihoz képest.

Nincs profilkép
#31327 Zozo198454
2024-05-26 07:01:50

Termeléshez kötött anyatehèn stàtuszt váltott tavaly július óta először, hihetetlen gyorsak a hivatalban smile thumbdown

Nincs profilkép
#31326 envagyok2
2024-05-25 21:41:59

Válasz korrektuzlet11 #31309. hozzászólásáraa kormány tagjai számára. és ha nem lesz végrehajtva, te június elsején nem kopoghatsz, hogy lejárt a határidő, fizetési meghagyás, kamat, végehajtás meg akármi. rád, az mákra mindenkire továbbra is júni 30 a hatridő. a komránytagokra vonatkozika szabály, ha nem hajtja végre, akkor se jelentjetes föl, prelheted be, mert neked ehhez semmi közöd nincs. orbán kirúghatja a vargát. ha nem hajtja végre. ennyi értelme van ennek.

#31325 IH-race
2024-05-25 20:58:48

In Situ tegnap státusz váltás, ma számított összeg !smile thumbup

#31324 kulakman
2024-05-25 20:28:06

Megmozdult az anyatehén vonal is !
Még nem jóváhagyott , de tavaly 07 óta csak állt!

Nincs profilkép
#31323 kiscsillag05
2024-05-25 20:21:20

Válasz Dávid06 #31320. hozzászólásáraAz nagyon kevés!!
Minimum 50-60nak kéne lennie
Hol van ez attól, hogy arról volt szó megháromszorozzáksmile cursing

Nincs profilkép
#31322 nemesjozsef73
2024-05-25 20:01:33

Válasz Dávid06 #31320. hozzászólásáraMeglepően kevés, szivás aki megfinansziroztatta 50.000ft/hektárral.

Nincs profilkép
#31321 kepano.maci
2024-05-25 19:55:20

Válasz Dávid06 #31316. hozzászólásáraSzia
Hol lehet lehet megnézni a statusztváltozást ??

Nincs profilkép
#31320 Dávid06
2024-05-25 19:53:34

Válasz nemesjozsef73 #31319. hozzászólására38500ft/ha -ra jön ki ,meg is lepődtem rajta.

Nincs profilkép
#31319 nemesjozsef73
2024-05-25 19:38:11

Válasz Dávid06 #31316. hozzászólásáraSzia! Mennyi lett hektáronként ha meg szabad kérdezni?

Nincs profilkép
#31318 barnatanya2019
2024-05-25 19:13:38

Válasz én 11 #31314. hozzászólásáraÖkológiai gazdálkodás (ÖKO-VP) is mai nappal

Nincs profilkép
#31317 kiscsillag05
2024-05-25 17:18:02

Válasz Dávid06 #31316. hozzászólásáraItt is a mai nappal jóváhagyott ???? határozat még nem jött
Mennyire jön ki /ha?

Nincs profilkép
#31316 Dávid06
2024-05-25 15:14:01

Fiatal gazda ,a mai nappal jóváhagyott számított összeggel smile thumbup

Nincs profilkép
#31313 Bakonyalja
2024-05-25 13:54:54

AKG Státusz váltott talán a jövő héten jön valami.

Nincs profilkép
#31312 Füle
2024-05-25 13:12:43

Válasz jozzshi #31311. hozzászólásáraNekünk csak a fiatal gazda válott délelőtt,délutánra jóváhagyott lett!Az AKG semmi!

Nincs profilkép
#31311 jozzshi
2024-05-25 12:57:11

Válasz Tom250 #31307. hozzászólásáraNekem a mai nap akg és fiatal gazda státusz változás igaz még mindig feldolgozás alatt ????smile oops

#31310 Tom250
2024-05-25 10:54:40

Válasz nemerdőmérnök #31278. hozzászólásáraNekem is most jött Criss határozat. Én még 3.500ft-ot kapok..

Nincs profilkép
#31309 korrektuzlet11
2024-05-25 01:22:12

Válasz envagyok2 #31303. hozzászólásáraEzt Orbánnal kellene megbeszélned. Főleg ebben a finom úri stílusban.
A kormányhatározat definíciója a Jogelméleti Szemle 2022/3. szám-ból ,
Balássy Ádám Miklós: Kormányhatározat – tanulmány a magyar közigazgatásból ..
"
A kormányhatározatok a kormány akaratának – alaki formáját tekintve írott – megtestesülései, amelyek... kötelező jellegű magatartást előíró jogi normákat tartalmazhatnak.
Jogtörténeti szempontból a kormányhatározat rendeltetése tehát az, hogy a törvények és rendeletek megsértése nélkül lehetősége legyen a kormányzó hatalomnak olyan viszonyokat a szabályozása alá vonni, amelyeket az egész országra kiterjedő hatállyal egységesen nem lehetne szabályozni, anélkül, hogy bizonyos helyi, társadalmi egyéni, természeti és szokási viszonyokat ne vennének figyelembe – azaz egy olyan aktus, amely alkalmas arra, hogy az állam gazdálkodó, kulturális és egyéb szerveire a kormány az igazgatási hatáskörét érvényesítse.
az egyedi kormányhatározat olyan a kormányprogram megvalósulását biztosító (intern) aktus, amely az állami szervek cselekvését konkrét esetben (zárt címzetti körben),determinálja – amelyet egyfajta szolgálati parancsnak is tekinthetünk."
Én továbbra is úgy gondolom, hogy a Kormányhatározat végrehajtása kötelező a Kormány tagjai számra, meg is nevezi a felelős Minisztereket.
Kíváncsi leszek 05.31 után mi fog történni.

Nincs profilkép
#31308 nils holgerson
2024-05-24 19:01:22

Válasz Tom250 #31307. hozzászólásáraElmennek a p.ba, nekem a türelmem már januárban elfogyott!!!smile scaredsmile cursingsmile censored

#31307 Tom250
2024-05-24 18:47:02

Válasz nils holgerson #31306. hozzászólásáraEzt egy bankos papíron találtam a napokban.. smile hammersmile hammer

Nincs profilkép
#31306 nils holgerson
2024-05-24 18:08:10

Válasz én 11 #31302. hozzászólásáraJó esetben???? Ez viccnek is rossz. És nem jó estben??? Hát ez már egy kabaré...

Nincs profilkép
#31305 rongyos
2024-05-24 17:56:43

Válasz korrektuzlet11 #31300. hozzászólásáraHa a KIT hatálya alá tartoznak, van 2 évük közig. alapvizsgára...nem biztos, hogy ismerik a jogszabályokat. Max az SZMSZ-t. na ezért tart itt a tudomány...mert lasszóval fogják őket az utcáról.

Nincs profilkép
#31304 envagyok2
2024-05-24 16:33:27

Válasz Bakonyalja #31299. hozzászólásáraaöpöt, állatokat megkaptad, vagy te se semmit?

Nincs profilkép
#31303 envagyok2
2024-05-24 16:32:48

Válasz korrektuzlet11 #31300. hozzászólásáratényleg nem értünk egyet. mert ez nem kormány rendelet, hanem kormány határozat. stimmt? határozat. jogforrások környékén érdemes keresgélni.
egyébként meg mennyire vicces, hogy földalapú meg állatlapú támogatások. nincs ilyen. pláne a joglakotásban nincs ilyen, ahol minden betűnek jelentősége van.
biss criss meg aöp meg nyatehén meg juh meg termeéshez kötött meg tudja a tököm mik vannak. földalapú meg állatlapú nincs. csakhogy tutti biztos legyen, hogy totál kamu ez a határozat. totálisan kamu, ennyire vesznek mindegyikőtöket hülyére.

Nincs profilkép
#31302 én 11
2024-05-24 13:58:13

Válasz Bakonyalja #31299. hozzászólásáraDe igen ,azt mondták jó esetben junius 30-ig fizetik .

Nincs profilkép
#31301 nils holgerson
2024-05-24 12:46:38

Válasz Bakonyalja #31299. hozzászólásáraarról kussolnak mint szar a gazban

Nincs profilkép
#31300 korrektuzlet11
2024-05-24 12:46:18

Válasz envagyok2 #31285. hozzászólásáraNem értünk egyet.
Létezik jogszabály hierarchia. Egy Kormányrendelet magasabb szintű jogszabály mint egy AM rendelet.
Tehát szerintem most ezt kellene figyelembe venni, ez a releváns és hatályos, mármint a Kormányrendelet.
Másik, már bemásoltam a jogszabályt, hogy a Kincstárat a Pénzügyminiszter felügyeli.
Tehát a rendelet a Kincstár valódi főnökének ír elő kötelezettséget. Szerintem ez teljesen rendben van.
Az már nagyon nincs, hogy ügyintézők, akik jogalkalmazói munkakörben "dolgoznak", fingjuk sincs a rendeletről, ez alapján alkalmatlan a munkakör betöltésére.
Mert ha valaki jogalkalmazó, az a minimum, hogy ismerje a munkaköréhez tartozó jogszabályokat.
Meg is kérem azokat akik a fórumba leírták az eseteket, és ha tudják a neveket, hogy az illetékes miniszternél tegyenek panaszt.
Nem derült ki számomra ugyanis, hogy kormányhivatali, vagy Kincstári dolgozóról van szó.
Előbbi esetben Navracsics, utóbbi esetben Varga a főnök.
A Kormányrendeletet OV írta alá, remélem nem fogja hagyni, hogy semmibe vegyék.

Nincs profilkép
#31298 én 11
2024-05-24 11:28:59

Válasz kiscsillag05 #31297. hozzászólásáraTegnap Nak fórumon mondták fiatal g.kifizetések val.szeg jövő héten.

Nincs profilkép
#31297 kiscsillag05
2024-05-24 11:21:53

Államkincstár: "Criss kifizetések folyamatban, fiatal gazda rész- remélhetőleg hamarosan".....sokkal előrébb nem jutottamsmile unsure

Nincs profilkép
#31296 pettendimiklos73
2024-05-24 10:00:28

Válasz trikolor5 #31293. hozzászólásáraValamikor régen, egy rublikát tévesztettem (nem igényeltem többet). A Abba írtat buktam, + duplájára büntettek! Azóta a könyvelő csinálja!

Nincs profilkép
#31294 p.szandika092
2024-05-24 09:33:32

Sziasztok! Az lenne a kérdésem aki már megkapta az alaptámogatást Criss,biss,termeléshez kötöttet! A tavalyi évhez képest másnak is igy van h jóval kevesebbet kapot? Az AKG is így lesz? Vagy nem értem h van ez! Mi alapján számolják ki? Ennyivel kevesebbet még nem kaptunk 1éven sem!

Nincs profilkép
#31293 trikolor5
2024-05-24 09:18:55

Válasz g4444brielsmith #31292. hozzászólásáraOnnan, hogy megkérdezed smile laugh, de ügyfélkapura kéne, hogy jöjjön értesítés, hogy befogadták majd 30nap múlva fizetnek. Amúgy nem nagy kaland megcsinálni magadnak, fölösleges ezért még fizetni a könyvelőnek. Anyk-t letöltöd hozzá. Értelemszerűen kitöltöd. Van erre topik is, ha elakadsz ott kérdezel, biztos segítünk.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Rekordlétszámú találkozón erősítette közösségét az AgroVIRTUS
Rekordlétszámú találkozón erősítette közösségét az AgroVIRTUS
Rekordszámú résztvevővel rendezték meg az ötödik AgroVIRTUS Alumni és Partner...
Tovább nyílt az árolló a repce és a búza között
Tovább nyílt az árolló a repce és a búza között
Tovább nőtt az árkülönbség a repce és az étkezési búza között Európában. A repce...
Öntöző dobok
Öntöző dobok

325.000 Ft

Szervestrágya pellet granulátum
Szervestrágya pellet granulátum

87.000 Ft

Teson növény védőszer
Teson növény védőszer

23.000 Ft

Eke
Eke

80.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]