Vettem az önkormányzattól 2db belterületi telket, beépítetlen ingatlanok. A probléma, ha lehet annak nevezni, hogy 2016. december 31-ig van élő bérleti szerződés. A kérdésem az, hogy ugyanúgy ki kel várnom a használatba vételt, mint esetleg szántónál? Vagy van-e mód felmondani vagy akármi? A bérleti díj elég alacsony, ezt még fölözi a kommunális adó.
Hacsak ki nem kötik a szerződés egy pontjában, hogy a fhasználat kezdete az előző szerződés lejáratát követő nap. És akkor hiába lép hatályba a szerződés, a fh kezdete csak a fentiek szerint kezdődik.
De azért ennyire nem hiszem hogy kidolgozzák a témát....
Meg akkor határ a csillagos ég...mert akkor ezzel az erővel egy 5 év múlva történő lejáratot is meghosszabbíthatok már előre. (Majd akkor lép hatályba, ha az lejár...)
Ha meg nem kötik ki...egyáltalán, csak egyszerűen van két szerződés egyszerre, de az előzőleg kötött még nem jár le csak mondjuk fél év múlva, erre az újra meg bejelentkezik egy tök más előhaszonbérlő......akkor ki használhatja a földet???
Földforgalmi 46.§ (1) a) pontja szerint előh.-re jogosult:
a volt haszonbérlő olyan földműves, illetve mezőgazdasági termelőszervezet, aki helyben lakónak minősül, illetve amely helybeli illetőségűnek minősül, vagy akinek a lakóhelye, illetve akinek, vagy amelynek a mezőgazdasági üzemközpontja legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási határa a haszonbérlet tárgyát képező föld fekvése szerinti település közigazgatási határától közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton legfeljebb 20 km távolságra van.
Ehhez tudni kell (többek között) a "volt haszonbérlő" fogalmát is:
Földforgalmi tv 47.§ (1):
volt haszonbérlőnek az a természetes személy, illetve mezőgazdasági termelőszervezet minősül, aki, illetve amely a haszonbérleti ajánlat tárgyát képező földet a haszonbérleti ajánlat közlését közvetlenül megelőző legalább 3 éven keresztül haszonbérli vagy haszonbérelte, feltéve, hogy a haszonbérleti szerződés nem a felek egyoldalú felmondása vagy kölcsönös megállapodása miatt szűnt meg, illetve a föld kényszerhasznosításba adására sem került sor a haszonbérlet szerződés fennállásának időtartama alatt.
Szóval itt a 'haszonbérli' nem tiszta nekem.
Ha még fennáll a jogviszony, hogyan köt új szerződést (ugyanarra, ugyanazzal a személlyel), hiszen két szerződés ugyanarra az időre egyszerre nem lehet hatályban.
Az a baj hogy mint volt földhasználó ő lehet az első helyen,ha megegyezel a tulajjal és kifüggesztitek simán elviheti,,, elvileg,, úgyhogy csak ügyesen.
Azt tudom, hogy a szerződés lejárt.
Hogy mi állt a régi szerződésbe nem tudom, de a tulaj mondta, hogy nem fizettek, ő meg örült, hogy parlagfűért nem büntetik meg.
Kérdés hogy milyen jogcímen használta,mert ha volt haszonbérleti szerződése amibe ugyan le van írva hogy pontosan mennyit kellett volna neki fizetni bizonyos határidőig.Ha ezt nem tette meg (nem fizetett,nem annyit fizetett,később fizetett) akkor van rá esélyed feltéve hogy a terület tulajdonosa írásban felszólította a fizetés elmaradása miatt és ezt igazolni is tudja tértivevénnyel.
Anyám örökölte anyai ágról,mamámal kötöt egy tag 10 éves szerződést most hogy tulajdonos váltás lessz anyám felbonthatja e a szerződést?talán igy érthetőbb
Külön van véve a helyben lakó, ami szó szerint értelmezendő, és a közig határtól 20km-en belüli. Én hiába ugranék a szomszéd faluba valamire mint CSG, meg földszomszéd ott egy sima őstermelő beelőz, ez az új földtörvény egyik legjobb húzása
Mi az, hogy 20km-en belüli?
Az új törvényben ez áll:
9. helyben lakó: az a természetes személy, akinek az életvitelszerű lakóhelye legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási területén az adás-vételi, a csere, illetve a haszonbérleti szerződés tárgyát képező föld fekszik;
10. helyben lakó szomszéd: az a helyben lakó, akinek a tulajdonában vagy használatában lévő föld szomszédos az adás-vételi, a csere, illetve a haszonbérleti szerződés tárgyát képező földdel;
,,A haszonbérleti szerződésben rögzíteni kell azt is, hogy a haszonbérlő előhaszonbérletre jogosult-e. E jogosultság fennállása esetén meg kell jelölni a szerződésben azt is, hogy a jogosultság mely törvényen és az ott meghatározott sorrend mely ranghelyén áll fenn."
Ez annyit jelent, hogy a pontosan meg kell fogalmazni, hogy jogosult előhaszonbérletre, illetve megjelölni, hogy melyik tv. melyik pontja alapján. Nem ám csak úgy "odahányni" valamit.
Pl: Az xy hrsz-ú ingatlanra vonatkozóan előhaszonbérletre jogosult vagyok a Földforgalmi tv. 46.§ (1) b) pont alapján, vagyis olyan földművesnek minősülök, aki helyben lakó szomszéd. Továbbá nyilatkozom arról, hogy családi gazdálkodó vagyok, melyről szóló határozatot mellékelten csatoltam.
Én igy képzelem el, korrekten. Akkor lehet kérni tőle, ha mégsem csatolta, de hogy meg sem emliti, hogy csg. ... akkor úgy kell tekinteni, hogy nem az. Ennyi.
És nem megkérni, hogy ugyan nyilatkozzál már, hogy nem e vagy csg. és ha igen, akkor küggyé papirt róla.
Nyilatkozni a szerződésben kell, hogy a kifüggesztésnél más is láthassa, rájelentkezzen e vagy nem.
Hát igen, nem kéne vizsgálni olyat, amire nem hivatkozik, pl h családi gazdálkodó. Egyszerűen úgy kellene venni, hogy egyik sem a három lehetőség (a családi gazdálkodó,fiatal földműves,pályakezdő gazdálkodó) közül, ha egyszer nem emliti a szerződésben, utólag pluszban nem nyilatkozhat.
Ha nyilatkozta volna (a szerződésben), akkor azt gondolom utólag még bevehető hiánypótlásképpen erre vonatkozó dokumentum.
Hiánypótoltatni erre vonatkozóan, vagy papirt elfogadni olyanról amire nem hivatkozott a szerződésben, nem lehetne.
Urak!
Hiánypótlás hogyan is működik kifüggesztésnél?
Adott egy terület, kifüggesztve, a haszonbérlő 20 km-en belülinek írja magát, semmi más. Erre beadtam elfogadót, mint 20km-en belüli családi gazdálkodó. Lement a kifüggesztés. Érdeklődtem, hogy mi a helyzet. A válasz a következő, hiánypótlással bevitte a kifüggesztő a családi gazdaságot igazoló papírt a fh-ba. Így egy helyre kerültünk a rangsorban és a tulaj inkább vele köt szerződést.
Tudtommal ilyesmire nincs lehetőség, hogy utólag vakarózik az ember és hiány pótol mert nem ő kapná meg a területet.
Ha péntekre esik a 15. nap, de a munka hivatalosan szünetel azon a napon, akkor ismétcsak hétfőn telik le a 15. nap (amennyiben az már munkanap). A következő munkanap pedig lehet a levétel napja.
Egyébként tényleg benézik a kifüggesztésre vonatkozó rendeletet, de nem tudom mért. Ez nem önkormányzattól kell hogy függjön, ugyanaz a rendelet vonatkozik mindegyikre.
Ezzel sokat ártanak a vevőknek, vagy bérlőknek, mert automatikusan megtagadják a szerződésüket. Egyszer jól megverik valamelyiket az biztos.
Ez érdekes. Nálunk az önkormányzatnál akkor nem jól csinálják. Itt leszámolja a naptári 15 napot és addig van a kifüggesztés. Van olyan ahol 15 munkanapot számolnak. Sőt! Volt szomszéd település ahol tavaly október 24-re, péntekre esett volna a kifüggesztés vége, ami munkaszüneti nap volt, ezért megtoldották hétfőig. Szombaton az elfogadó nyilatkozatot feladtam elsőbbségi, térti ahogy kell. Végül a földhivatal elutasította mert határidőn kívül lett téve a nyilatkozat. Ugyanis 24. járt le a 15 nap. Ahány hivatal, annyiféle eljárási rend és jogszabály értelmezés van.
Igen, rosszul emlékeztem, nem a Ket.-ben van, hanem a Ptk-ban!
De a lényeg ez: ,,(3) Ha a határidő utolsó napja munkaszüneti nap, a határidő a következő munkanapon jár le."
(1) A jognyilatkozat megtételére vagy egyéb magatartás tanúsítására napokban megállapított határidőbe a kezdőnapot nem kell beleszámítani.
(2) A hetekben, hónapokban vagy években megállapított határidő azon a napon jár le, amely elnevezésénél vagy számánál fogva megfelel a kezdő napnak. Ha ilyen nap az utolsó hónapban nincs, a határidő a hónap utolsó napján jár le.
(3) Ha a határidő utolsó napja munkaszüneti nap, a határidő a következő munkanapon jár le.
(4) A határozott naphoz kötött jogszerzés a nap kezdetén következik be."
A 15 naptári nap az mindenhogyan 15 nap. Nincs hétvége meg munkanap, ünnepnap. Az más tészta, hogy fizikailag mikor veszik le a tábláról, a kifüggesztés ideje lejár nincs mese.
Én úgy tudom, hogy ha a 15. nap olyan napra esik, amin a munka szünetel, akkor a határnap a köv. munkanap...ami az esetedben febr.2, szóval pont belefért a dolog.
Az nem számít, ha pénteken, szombaton, vagy vasárnap kezdődik a 15 nap.
én meg azt hallottam, hogy ha a kezdő nap (kifüggesztés utáni nap) pénteken vagy munkaszüneti nap (pl.hétvége)kezdődne, akkor áttolódik munkaszünet utáni napra (pl. hétfő)a kezdő nap és a következő nap a levétel napja
Amennyiben a 15. nap munkaszüneti napra esik, abban az esetben a következő munkanapra tolódik a levétel. A te esetedben szombat volt a 15., ezért hétfőn munkaidő végéig lehet bevinni a nyilatkozatot. Ezt én is nemrég tudtam meg.
Kis faluban lakunk aztán jó magyar szokáshoz híven, ha nem lehet az enyém ne legyen másé se. Vagy ahol tudok alá teszek van itt errefelé sajnos. Értem én hogy mindenki meg akar élni de nem a kicsit kellene basztatni hanem azokat akik nem érdemelnék meg. Basztatják a nagy cégeket is de azt kéne megnézni hol mit csinálnak. Nálunk a gaztermesztés megy. 2 táblában is van olyan tulaj aki 40km-re lakik és felveszi a támogatást 5-7 éve de én is csak most tudtam meg ahogy a papírokat intézem, pedig 10 éve mióta ide költöztünk a kutyák ha rászartak arra a területre más nem történt rajta. Még a műholdról is kivehető hogy gazfészek már régóta az egész.
nekem valami olyasmit magyaráztak a hivatalban, hogy ha péntekre esik a kifüggesztés napja, akkor a következő munkanaptól indul a 15 nap. nekem a 15 nap az naptári nap és nem munkanap
valaki mondja már el, mert nem teljesen világos. jan. 16-án pénteken kifüggesztettek nekem egy haszonbérletit 15 napra. a kifüggesztés napja és a levétel napja nem számít bele a 15 napba. akkor, hogy lehet febr. 2-án hétfőn bevenni elő haszonbérletre nyilatkozatot.
Válasz #2251. hozzászólásra
Pedig akkor csak a földhivatalba lehet, betekintést kérni, meg kell lenni minden adatnak a földhasználat kezdő és befejező időpontnak is.
5101 hozzászólás
Sziasztok!
Vettem az önkormányzattól 2db belterületi telket, beépítetlen ingatlanok. A probléma, ha lehet annak nevezni, hogy 2016. december 31-ig van élő bérleti szerződés. A kérdésem az, hogy ugyanúgy ki kel várnom a használatba vételt, mint esetleg szántónál? Vagy van-e mód felmondani vagy akármi? A bérleti díj elég alacsony, ezt még fölözi a kommunális adó.
Válasz #2299. hozzászólásra
Földbérletet,nem csak hosszabbítanak,hanem megvásárolják.Vagyis bérelt területet veszel.
Válasz #2298. hozzászólásra
Hacsak ki nem kötik a szerződés egy pontjában, hogy a fhasználat kezdete az előző szerződés lejáratát követő nap. És akkor hiába lép hatályba a szerződés, a fh kezdete csak a fentiek szerint kezdődik.
De azért ennyire nem hiszem hogy kidolgozzák a témát....
Meg akkor határ a csillagos ég...mert akkor ezzel az erővel egy 5 év múlva történő lejáratot is meghosszabbíthatok már előre. (Majd akkor lép hatályba, ha az lejár...)
Ha meg nem kötik ki...egyáltalán, csak egyszerűen van két szerződés egyszerre, de az előzőleg kötött még nem jár le csak mondjuk fél év múlva, erre az újra meg bejelentkezik egy tök más előhaszonbérlő......akkor ki használhatja a földet???
Válasz #2297. hozzászólásra


Na akkor ez egy érdekes kérdés,én kiváncsian várom a hsz.-eket.
Válasz #2295. hozzászólásra
Földforgalmi 46.§ (1) a) pontja szerint előh.-re jogosult:
a volt haszonbérlő olyan földműves, illetve mezőgazdasági termelőszervezet, aki helyben lakónak minősül, illetve amely helybeli illetőségűnek minősül, vagy akinek a lakóhelye, illetve akinek, vagy amelynek a mezőgazdasági üzemközpontja legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási határa a haszonbérlet tárgyát képező föld fekvése szerinti település közigazgatási határától közúton vagy közforgalom elől el nem zárt magánúton legfeljebb 20 km távolságra van.
Ehhez tudni kell (többek között) a "volt haszonbérlő" fogalmát is:
Földforgalmi tv 47.§ (1):
volt haszonbérlőnek az a természetes személy, illetve mezőgazdasági termelőszervezet minősül, aki, illetve amely a haszonbérleti ajánlat tárgyát képező földet a haszonbérleti ajánlat közlését közvetlenül megelőző legalább 3 éven keresztül haszonbérli vagy haszonbérelte, feltéve, hogy a haszonbérleti szerződés nem a felek egyoldalú felmondása vagy kölcsönös megállapodása miatt szűnt meg, illetve a föld kényszerhasznosításba adására sem került sor a haszonbérlet szerződés fennállásának időtartama alatt.
Szóval itt a 'haszonbérli' nem tiszta nekem.
Ha még fennáll a jogviszony, hogyan köt új szerződést (ugyanarra, ugyanazzal a személlyel), hiszen két szerződés ugyanarra az időre egyszerre nem lehet hatályban.
Válasz #2295. hozzászólásra
Lehet igazad van, tényleg csak úgy írja hogy volt haszonbérlő földművest.
Válasz #2294. hozzászólásra
Ha lejárt,akkor nincs az első helyen.Ez az átverés,az új jogszabályba.
Válasz #2293. hozzászólásra
Az a baj hogy mint volt földhasználó ő lehet az első helyen,ha megegyezel a tulajjal és kifüggesztitek simán elviheti,,, elvileg,, úgyhogy csak ügyesen.
Válasz #2292. hozzászólásra
Azt tudom, hogy a szerződés lejárt.
Hogy mi állt a régi szerződésbe nem tudom, de a tulaj mondta, hogy nem fizettek, ő meg örült, hogy parlagfűért nem büntetik meg.
Válasz #2291. hozzászólásra
Kérdés hogy milyen jogcímen használta,mert ha volt haszonbérleti szerződése amibe ugyan le van írva hogy pontosan mennyit kellett volna neki fizetni bizonyos határidőig.Ha ezt nem tette meg (nem fizetett,nem annyit fizetett,később fizetett) akkor van rá esélyed feltéve hogy a terület tulajdonosa írásban felszólította a fizetés elmaradása miatt és ezt igazolni is tudja tértivevénnyel.
Sziasztok!
Lenne egy terület, aminek lejárt a (más személy) bérlete. Ezt szeretnénk bérbe venni, mi ennek a menete?
Ki ilyenkor rá az első? A volt bérlő nem fizetett a terület használatért.
Anyám örökölte anyai ágról,mamámal kötöt egy tag 10 éves szerződést most hogy tulajdonos váltás lessz anyám felbonthatja e a szerződést?talán igy érthetőbb
Válasz #2288. hozzászólásra
Ha a felmenőd volt a haszonbérlő és nem akarod használni a földet, akkor felmondhatod. Ha a földet örökölted, akkor nem.
Üdv!öröklés esetén fel lehet bontani szántóföldi bérletet?
Válasz #2283. hozzászólásra
, ez az új földtörvény egyik legjobb húzása
Külön van véve a helyben lakó, ami szó szerint értelmezendő, és a közig határtól 20km-en belüli. Én hiába ugranék a szomszéd faluba valamire mint CSG, meg földszomszéd ott egy sima őstermelő beelőz
Válasz #2285. hozzászólásra

Megnéztem és cselekedtem...
Bocsi, nem vettem észre!
Válasz #2284. hozzászólásra
Üdv. Légyszi nézd meg a #2275 hozzászólásomat. Köszi..
Válasz #2279. hozzászólásra
Egyébként amiről az ajánlatban nem nyilatkozott, az szerintem sem figyelembe vehető pótlólag. Az akkor már új ajánlat...
Válasz #2279. hozzászólásra
Mi az, hogy 20km-en belüli?
Az új törvényben ez áll:
9. helyben lakó: az a természetes személy, akinek az életvitelszerű lakóhelye legalább 3 éve azon a településen van, amelynek közigazgatási területén az adás-vételi, a csere, illetve a haszonbérleti szerződés tárgyát képező föld fekszik;
10. helyben lakó szomszéd: az a helyben lakó, akinek a tulajdonában vagy használatában lévő föld szomszédos az adás-vételi, a csere, illetve a haszonbérleti szerződés tárgyát képező földdel;
Nincs 20 kilóméter, HELYBEN LAKÁS VAN!!!
Válasz #2281. hozzászólásra
A Fétv. 49.§(2) szerint:
,,A haszonbérleti szerződésben rögzíteni kell azt is, hogy a haszonbérlő előhaszonbérletre jogosult-e. E jogosultság fennállása esetén meg kell jelölni a szerződésben azt is, hogy a jogosultság mely törvényen és az ott meghatározott sorrend mely ranghelyén áll fenn."
Ez annyit jelent, hogy a pontosan meg kell fogalmazni, hogy jogosult előhaszonbérletre, illetve megjelölni, hogy melyik tv. melyik pontja alapján. Nem ám csak úgy "odahányni" valamit.
Pl: Az xy hrsz-ú ingatlanra vonatkozóan előhaszonbérletre jogosult vagyok a Földforgalmi tv. 46.§ (1) b) pont alapján, vagyis olyan földművesnek minősülök, aki helyben lakó szomszéd. Továbbá nyilatkozom arról, hogy családi gazdálkodó vagyok, melyről szóló határozatot mellékelten csatoltam.
Én igy képzelem el, korrekten. Akkor lehet kérni tőle, ha mégsem csatolta, de hogy meg sem emliti, hogy csg. ... akkor úgy kell tekinteni, hogy nem az. Ennyi.
És nem megkérni, hogy ugyan nyilatkozzál már, hogy nem e vagy csg. és ha igen, akkor küggyé papirt róla.
Nyilatkozni a szerződésben kell, hogy a kifüggesztésnél más is láthassa, rájelentkezzen e vagy nem.
Én igy gondolom.És a tv. is ezt támasztja alá.
Válasz #2280. hozzászólásra

Akkor jól gondoltam. A földhivatal elfogadta tőle. Beszélek az ügyvéddel, meglátjuk mi sül ki belőle.
Válasz #2279. hozzászólásra
Bár nem vagyok Úr....
Hát igen, nem kéne vizsgálni olyat, amire nem hivatkozik, pl h családi gazdálkodó. Egyszerűen úgy kellene venni, hogy egyik sem a három lehetőség (a családi gazdálkodó,fiatal földműves,pályakezdő gazdálkodó) közül, ha egyszer nem emliti a szerződésben, utólag pluszban nem nyilatkozhat.
Ha nyilatkozta volna (a szerződésben), akkor azt gondolom utólag még bevehető hiánypótlásképpen erre vonatkozó dokumentum.
Hiánypótoltatni erre vonatkozóan, vagy papirt elfogadni olyanról amire nem hivatkozott a szerződésben, nem lehetne.
Ez nem igy működik.
Urak!
Hiánypótlás hogyan is működik kifüggesztésnél?
Adott egy terület, kifüggesztve, a haszonbérlő 20 km-en belülinek írja magát, semmi más. Erre beadtam elfogadót, mint 20km-en belüli családi gazdálkodó. Lement a kifüggesztés. Érdeklődtem, hogy mi a helyzet. A válasz a következő, hiánypótlással bevitte a kifüggesztő a családi gazdaságot igazoló papírt a fh-ba. Így egy helyre kerültünk a rangsorban és a tulaj inkább vele köt szerződést.
Tudtommal ilyesmire nincs lehetőség, hogy utólag vakarózik az ember és hiány pótol mert nem ő kapná meg a területet.
Válasz #2277. hozzászólásra
Nem hinném, h a földhivatal bármilyen szerződés mintát adhat hivatalosan.
Válasz #2268. hozzászólásra

Jó lehet a részesművelés is, köszönöm ha elküldöd: keriedina@gmail.com
Írtam egyébként a földhivatalnak a minta ügyében, egyenlőre rám se bagóztak.
Válasz #2274. hozzászólásra
Ha péntekre esik a 15. nap, de a munka hivatalosan szünetel azon a napon, akkor ismétcsak hétfőn telik le a 15. nap (amennyiben az már munkanap). A következő munkanap pedig lehet a levétel napja.
Egyébként tényleg benézik a kifüggesztésre vonatkozó rendeletet, de nem tudom mért. Ez nem önkormányzattól kell hogy függjön, ugyanaz a rendelet vonatkozik mindegyikre.
Ezzel sokat ártanak a vevőknek, vagy bérlőknek, mert automatikusan megtagadják a szerződésüket. Egyszer jól megverik valamelyiket az biztos.
Válasz #2268. hozzászólásra
Üdv. Neked van részesm. szerződésmintád? Ha igen küldenél a nagyat@vipmail.hu-ra? Megköszönném, mert sehol sem találok.
Válasz #2269. hozzászólásra


Ez érdekes. Nálunk az önkormányzatnál akkor nem jól csinálják. Itt leszámolja a naptári 15 napot és addig van a kifüggesztés. Van olyan ahol 15 munkanapot számolnak. Sőt! Volt szomszéd település ahol tavaly október 24-re, péntekre esett volna a kifüggesztés vége, ami munkaszüneti nap volt, ezért megtoldották hétfőig. Szombaton az elfogadó nyilatkozatot feladtam elsőbbségi, térti ahogy kell. Végül a földhivatal elutasította mert határidőn kívül lett téve a nyilatkozat. Ugyanis 24. járt le a 15 nap. Ahány hivatal, annyiféle eljárási rend és jogszabály értelmezés van.
Válasz #2272. hozzászólásra

Válasz #2270. hozzászólásra
Igen, rosszul emlékeztem, nem a Ket.-ben van, hanem a Ptk-ban!
De a lényeg ez: ,,(3) Ha a határidő utolsó napja munkaszüneti nap, a határidő a következő munkanapon jár le."
Válasz #2270. hozzászólásra
Tehát, még jognyilatkozatot is tehet az ember, és csak a következő munkanapon kerül levételre!
Válasz #2267. hozzászólásra
2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről
"8:3. § [A határidők számítása]
(1) A jognyilatkozat megtételére vagy egyéb magatartás tanúsítására napokban megállapított határidőbe a kezdőnapot nem kell beleszámítani.
(2) A hetekben, hónapokban vagy években megállapított határidő azon a napon jár le, amely elnevezésénél vagy számánál fogva megfelel a kezdő napnak. Ha ilyen nap az utolsó hónapban nincs, a határidő a hónap utolsó napján jár le.
(3) Ha a határidő utolsó napja munkaszüneti nap, a határidő a következő munkanapon jár le.
(4) A határozott naphoz kötött jogszerzés a nap kezdetén következik be."
Válasz #2267. hozzászólásra
De számít, csak ehhez ismerned kéne a Ket.-et. Ha a határnap munkaszüneti napra esik, akkor a köv. munkanap jár le.
Válasz #2258. hozzászólásra
Részesművelő nem jó?
Válasz #2265. hozzászólásra
A 15 naptári nap az mindenhogyan 15 nap. Nincs hétvége meg munkanap, ünnepnap. Az más tészta, hogy fizikailag mikor veszik le a tábláról, a kifüggesztés ideje lejár nincs mese.
Válasz #2262. hozzászólásra
És melyik földhivatalban adnak szerződésmintát?
Válasz #2253. hozzászólásra

Én úgy tudom, hogy ha a 15. nap olyan napra esik, amin a munka szünetel, akkor a határnap a köv. munkanap...ami az esetedben febr.2, szóval pont belefért a dolog.
Az nem számít, ha pénteken, szombaton, vagy vasárnap kezdődik a 15 nap.
Válasz #2260. hozzászólásra
.
Ezek alapdolgok, mármint amit írtál, hogy nincs tanúzva, hiányoznak a nyilatkozatok. Biztos, hogy elutasítják! Ilyenekért nem tudnak hiánypótoltatni
Válasz #2262. hozzászólásra

Köszi
Válasz #2258. hozzászólásra
Földhivatalba adnak.
Válasz #2259. hozzászólásra
én meg azt hallottam, hogy ha a kezdő nap (kifüggesztés utáni nap) pénteken vagy munkaszüneti nap (pl.hétvége)kezdődne, akkor áttolódik munkaszünet utáni napra (pl. hétfő)a kezdő nap és a következő nap a levétel napja
Válasz #2259. hozzászólásra
ha nem megfelelő az előbérlőnek a nyilatkozata, akkor van lehetősége hiánypótlásra? pl.: nincs tanúzva, hiányoznak a nyilatkozatok stb.
Válasz #2253. hozzászólásra
Amennyiben a 15. nap munkaszüneti napra esik, abban az esetben a következő munkanapra tolódik a levétel. A te esetedben szombat volt a 15., ezért hétfőn munkaidő végéig lehet bevinni a nyilatkozatot. Ezt én is nemrég tudtam meg.
Sziasztok, felesbérleti szerződés mintát keresek, tudna valaki küldeni?
Válasz #2249. hozzászólásra
Kis faluban lakunk aztán jó magyar szokáshoz híven, ha nem lehet az enyém ne legyen másé se. Vagy ahol tudok alá teszek van itt errefelé sajnos. Értem én hogy mindenki meg akar élni de nem a kicsit kellene basztatni hanem azokat akik nem érdemelnék meg. Basztatják a nagy cégeket is de azt kéne megnézni hol mit csinálnak. Nálunk a gaztermesztés megy. 2 táblában is van olyan tulaj aki 40km-re lakik és felveszi a támogatást 5-7 éve de én is csak most tudtam meg ahogy a papírokat intézem, pedig 10 éve mióta ide költöztünk a kutyák ha rászartak arra a területre más nem történt rajta. Még a műholdról is kivehető hogy gazfészek már régóta az egész.
Válasz #2255. hozzászólásra


Vételnél igen de a bérlet az más, szerintem! Valaki bekavart?????
Válasz #2254. hozzászólásra
nekem valami olyasmit magyaráztak a hivatalban, hogy ha péntekre esik a kifüggesztés napja, akkor a következő munkanaptól indul a 15 nap. nekem a 15 nap az naptári nap és nem munkanap
Válasz #2253. hozzászólásra


Sehogy, kifutott az időből ennyi!
valaki mondja már el, mert nem teljesen világos. jan. 16-án pénteken kifüggesztettek nekem egy haszonbérletit 15 napra. a kifüggesztés napja és a levétel napja nem számít bele a 15 napba. akkor, hogy lehet febr. 2-án hétfőn bevenni elő haszonbérletre nyilatkozatot.
Válasz #2251. hozzászólásra
Pedig akkor csak a földhivatalba lehet, betekintést kérni, meg kell lenni minden adatnak a földhasználat kezdő és befejező időpontnak is.