Válasz Lackó #4698. hozzászólásáraMost láttam egy bérleti szerződést, aláírás 2021.dec.01., 2022.jan.01.-től használja, és tegnapelőtt (2022. aug.09.) került fel a honlapra, csak nem néztem minden nap. Ahogy nézem eddig is ez a bérlő használta már, úgyhogy ilyen szempontból mindegy, de valahol ráültek.
Köszönöm a segítséget, mindenképp bemegyek megkérdezem. Másik hogy osztatlanba van tulajdonom, ilyen hogy többlet használati szerződés mintát valaki tudna küldeni? Megköszönném
Válasz Büresz #4697. hozzászólásáraSzia! Igen köthetsz, arra figyelj, hogy ha mondjuk október 10-re meg is lesz a jóváhagyó határozat, be még nem jegyezhetik, csak január 1. után. Kérdezd meg a földhivatalban, hogy mi a gyakorlatuk, mert ők figyelni tuti nem fogják, hogy mikortól lehet bejegyezni egy korábban jóváhagyott szerződést. A legvalószínűbb, hogy visszakapod a jóváhagyott szerződésedet a határozattal és neked kell majd január 1. után beadnod a földhasználati bejegyzés érdekében. Azaz a jóváhagyási és a bejegyzési eljárás között lesz egy kis szünet és neked kell figyelned a határidőre 2023. januárban. De menj be és kérdezd meg a földhivatalnál a földhasználatos ügyintézőt. Üdv
Válasz Büresz #4697. hozzászólásáraIgen, köthetsz olyat, hogy most lesz aláírva, de 2023 jan. 1-től él. És igen, először a földhivatalnak küldöd, aláírástól számított (asszem) 8 napon belül. Onnan a hivatalok intéznek mindent, kifüggesztés, stb., stb., aztán ha szerencséd van jan. 1-re meg is lesz a földhasználói bejegyzésed.
Egyik nyugdíjas gazda nem akarja tovább használni a bérelt földjeit, de december 31-ig van szerződése. Most köthetek a tulajjokkal olyat hogy mostani dátummal de január 1-től használnám, és először földhivatalba kell vinni mint az adásvételinél és utána függesztik ki? Vagy hogy működik?
Válasz Celtises #4694. hozzászólásáraLehet szívességi, az annyi hogy szerződés megírása, aztán földhivatal. Nem kötelező ügyvéddel íratni, 2 tanú a lapra. Ügyvéddel viszont biztosabb.
Viszont közeli hozzátartozóval a haszonbérletet se kell kifüggeszteni.
Válasz csuklosbusz #4692. hozzászólásáraSzóval bérlő lennél benne. Először is nagyon jó ismerőst, barátot keresnék meg, hogy ő legyen a stróman. Igazából más ötletem nincs az eddigieken felül. A zártkert az a földtörvény hatálya alá esik? Mert az se mindegy.
Válasz csuklosbusz #4690. hozzászólásáraDe hát ha te veszed meg akkor magadnak minek biztosíték? Nem igazán értem, vagy nem írtál le mindent.
Valami olyanra tudok gondolni ezért, hogy valaki adná a pénzt, a te nevedre vennél valamit, aki a pénzt adta az meg bérlőként lakna benne. Pl. olyan valaki aki nagyon el van adósodva, végrehajtás van ellene, valamennyi pénze van, és így nem kerülne a nevére, mert akkor indulhatna a behajtás. Bocs ha rossz irányba gondolkodtam.
Válasz Rabó001 #4689. hozzászólásáraIgen néztem. Zártkert. A bérlő szempontjából kellene jobban biztosítani, tehát a bérlő felmondhatja, de fordítva nem. De mi legyen az ár amit nem tud majd senki feltolni?
Válasz csuklosbusz #4688. hozzászólásáraSzívességi csak közeli hozzátartozók között lehet.
Te lennél a tulaj és te adnád bérbe? A tulaj vagy a bérlő oldaláról akarnád minél jobban bebiztosítani?
Amiket én írtam azokat nézted? Most megnéztem konkrétan, az is bele van írva a mienkbe, hogy a rendes felmondást kizárják.
Visszatérve a haszonbérlethez.. akkor szívességi nem lehet ha nem rokon a másik fél.
Akkor miben érdemes megállapodni ami át is megy a földhivatalon illetve nem tudja a másik fél megemelni vagy felmondani csak úgy?
Válasz Rabó001 #4685. hozzászólására Ezt egy értelmiségi embertől nem elfogatható alpári megnyilvánulás még ha düh hozta i ki tőled ,már ne haragudj én a kutyámmal sem mondok ilyet mert rá szokik az ember mert a szokás hatalom.
Válasz Rabó001 #4670. hozzászólásáraHagyd.
Úgy gondolom az elmúlt hónapokban a magam részéről megtettem mindent, hogy fölhívjam az emberek figyelmét az előttük álló lehetőségekre. Nem érdekli őket.
Innentől azzal kell foglalkozni, amivel pénzt lehet keresni.
Válasz csuklosbusz #4677. hozzászólásáraMost akkor föld vagy tanya? Egyre jobban belekeveredsz, és olyan dolgokat keversz hozzá, ami nem tartozik bele, terület nélkül persze hogy nem adhatsz el egy épületet, ha külön helyrajzi számon van, meg ha egyben akkor sem. Te akarsz tanyát venni, amiben más meg lakna?
Furcsáljátok de a haszonélvezet kb ugyanez volt, sőt az még erősebb is volt mint a tulajdonjog.
Ingatlant is megvesznek úgy hogy a haszonélvező be se engedi a portára a tulajt.
Igaz földnél ez megszűnt, de a haszonbérlet hasonlít rá.
Igen, a tanya nem tartozik a földforgalmi törvény alá, mert ugye bennevan hogy kivett tanya vagy akármi a tulajdonin, de jogilag érdekes mert pl magát az épületet külön mégse tudom eladni a föld nélkül, csak egészben és akkor ugye földtörvény szerint.
De ha külön eladni nem lehet akkor külön haszonbérbe sem?
Sőt volt már visszadobott haszonbérletim, amit visszadobott a földhivatal mert beleírtam hogy a tanyába lakhat xy.
Tehát ez ilyen ingoványos joghézagnak hívnám hogy na akkor a tanyát, gazdasági épületet átengedhetek-e másnak?
"Ha az új tulaj veszi, akkor 5 évig maga kell,hogy használja bérbe nem adhatja."
De viszont a bérbeadott földet meg el lehet adni, tehát evidens hogy nem tudja használni az új tulaj vagyis mégis lehet. :-)
Tehát a cél a biztos lakhatás amit a sima albérleti szerződés nem biztosít, ezért gondoltam a haszonbérleti szerződésre, azt nehezebb töröltetni ha jön valami kupec aki rögtön repítené a lakót.
Vagy fordítva kérdezem akkor, van olyan haszonbérleti szerződés amivel ha kiadom a földemet akkor a tanyát sem használhatom csak a bérlő?
Válasz Stella2 #4672. hozzászólásáraSzívességi földhasználat csak közeli hozzátartozók között.
Ha csak a tanyaépületet akarja bérbe adni -megteheti- arra nem vonatkozik a földforgalmi törvény......
Válasz csuti0 #4674. hozzászólásáraMűveltetési szerződéssel olyan, mintha maga használná, ráadásul tanyáról van szó, minimális földterülettel, amit csak nyírnának, nem termelnének rajta semmit - ha jól értem.
De ez- elméleti síkon- a lényegen nem változtat: alá nem írnék olyan szerződést tulajként, hogy ne tehessem kapun kívülre a tulajdonomat használót, ha nem teljesíti a feltételeket.
Márpedig - ha jól értem a kérdést- , a szívességi használónak ilyen igényei lennének.
Válasz Stella2 #4671. hozzászólásáraSzia!
Ha az új tulaj veszi, akkor 5 évig maga kell,hogy használja bérbe nem adhatja.
Szívességit meg ugyebár csak közeli hozzátartozók közt lehet kötni.
A vevő biztosan hosszútávú befektetésnek gondolja
Üdv.: Csuti
Válasz csuklosbusz #4665. hozzászólására Ilyen a világon nincs. Ha Te lennél a tulaj, ilyet Te sem vállalnál be, bármekkora is a bizalom azzal, akinek odaadsz szívességi használatba egy ingatlant.
A megoldás egy szerződés amiben rögzítik mindenkinek a jogait és kötelességeit, külön kitérve a lehetséges felmondási okokra. Amennyiben a szerződéskötés után újra eladásra kerül az ingatlan az új vevő már a bérleti szerződéssel terhelten vásárolja meg.
Válasz ~Quercus~ #4666. hozzászólásáraSzerintem én vágom, bár kétszer futottam neki. Szóval új tulaja lesz a tanyának (?), aki csak befektetési céllal vásárol és szívességi használatba adná. Azonban a szívességi használónak az lenne az igénye, hogy 20 évig semmilyen jogcímen ne lehessen neki felmondani. LOL .
Már látom azt az idióta tulajt, aki olyan feltételekkel ír alá egy szerződést, ami alapján 20 évig a partvonalról nézi, hogy esetleg tönkremegy a befektetése.
Az utolsó mondat csuklósbusznak is szól.
Válasz csuklosbusz #4665. hozzászólásáraEzt szerintem te se érted amit írtál?
Ha megvetted milyen tulaj jöhet még?
Max osztatlanba vehetsz tulajdonrészt amibe van bele szólása a többi tulajnak.
Válasz ~Quercus~ #4662. hozzászólására
Befektetési célból megvennének egy tanyát de úgy hogy a lakó maradna, de ugye már olyan mint haszonélvező nem létezik, csak haszonbérlő, az is max 20 év de az bőven elég is. Csak hogyha bármilyen tulaj jön ne legyen az hogy egyetlen egy parlagfüvet lát már fel is mondja a szerződést vagy felemeli az árát stb.
Tehát úgymond szívességi használat lenne, de termelni nem szeretnének semmit a homoktalaj végett ( max akácfák ami bírja) , fűkaszálás csak 3000nm2.
Erre kellene az ötlet. Temetkezési hely meg zarándokhely nem tudom átmegy-e a földhivatalnál.. meg nem tudom mennyire védi ki azt hogy kiebrudalják onnan a haszonbérlőt?
Válasz csuklosbusz #4658. hozzászólásáraÁltalában mindegyik így van megírva, legalábbis én csak ilyet láttam. Akkor mondhatja fel a bérbeadó, ha nem fizeted a bérleti díjat, nem műveled, veszélyezteted a termokepességét, a tulaj beleegyezése nélkül megváltoztatod a művelési ágat. Mondjuk aztan hogy mondjuk a gyakorlatban hogy működik egy ilyenre hivatkozás hogy veszélyezteti a talaj termokepességét, azt nemtudom, ha a bérlő ebbe nem egyezik bele.
Ha letelik a bérleti jogviszony, akkor az első dolog, amit vizsgálni kell, az az, milyen változások történtek a tulajdoni viszonyokban. Mert ha 2013 dec. 15 után adásvétellel szerzett valaki tulajdoni hányadot, akkor neki már a bérleti szerződés után saját magának kell művelni a tulajdoni hányadát, azt nem adhatja bérbe. Vagyis ha akár egy ilyen tulajdonostárs van -akár 1 AK-val-, akkor nincs lehetőség a teljes földrészletre haszonbérleti szerződést kötni, használati megosztást kell kezdeményezni, amit jó páran megvétózhatnak. A végeredmény az lehet, hogy már csak a földrészlet egy meghatározott részét tudja a volt haszonbérlő bérbe venni.
Ebben az esetben viszont már nem hivatkozhat a volt haszonbérlőt megillető előhaszonbérleti jogára.
Válasz csontii #4642. hozzászólásáraHa meg tud egyezni a jelenleg bérelt földek tulajdonosaival, akkor bérelheti tovább, ugyanúgy mint te is a tiédet. Felteszem a cég is intézkedni fog a lejáró szerződések meghosszabbítasarol még addig amíg nem jár le. Ilyen esetben ő van első helyen a bérelt földjeinél (erről beszéltünk lejjebb az előhaszonbérletről), tehát ez ügyben nincs sok értelme rajelentkezni. Ha valakivel meg tudsz egyezni, akkor hajrá.
Mint írtam lejjebb, a falunkban a Zrt-nek most sok szerződése lejárt. Aki velük akart továbbra is szerződni, mindenki tudott, 5 faluról volt szó. Aki ki akart venni, az is mind ki tudta, amennyire én tudom.
Válasz RkTomi #4650. hozzászólásáraSzia. Lejáró szerződés alatt azt értem, hogy ez az utolsó év. Ha idén december 31-ig él a szerződés és ez a 20. év, akkor nem tudják már meghosszabbítani, hanem újat kell kötni. Megkötik mondjuk most szeptember 15-én, de csak 2023. január 1. napjától él, az lesz a szerződés hatályba lépésének a napja. Elkezdik a jóváhagyást, ami idén meg is van. Utána pedig bejegyeztetik az újabb szerződést január 1-től.
Erre írtam, hogy, ha benézik és idén nem kötik meg az újabb szerződést, hanem csak mondjuk jövő márciusban, akkor már nem lesz a bérlő haszonbérlő, hiszen december 31-ig élt a joga. Na akkor rájelentkezhet pl. egy szomszéd és el tudja a "volt" bérlő elől vinni.
5101 hozzászólás
Válasz Lackó #4698. hozzászólásáraMost láttam egy bérleti szerződést, aláírás 2021.dec.01., 2022.jan.01.-től használja, és tegnapelőtt (2022. aug.09.) került fel a honlapra, csak nem néztem minden nap. Ahogy nézem eddig is ez a bérlő használta már, úgyhogy ilyen szempontból mindegy, de valahol ráültek.
Köszönöm a segítséget, mindenképp bemegyek megkérdezem. Másik hogy osztatlanba van tulajdonom, ilyen hogy többlet használati szerződés mintát valaki tudna küldeni? Megköszönném
Válasz Büresz #4697. hozzászólásáraSzia! Igen köthetsz, arra figyelj, hogy ha mondjuk október 10-re meg is lesz a jóváhagyó határozat, be még nem jegyezhetik, csak január 1. után. Kérdezd meg a földhivatalban, hogy mi a gyakorlatuk, mert ők figyelni tuti nem fogják, hogy mikortól lehet bejegyezni egy korábban jóváhagyott szerződést. A legvalószínűbb, hogy visszakapod a jóváhagyott szerződésedet a határozattal és neked kell majd január 1. után beadnod a földhasználati bejegyzés érdekében. Azaz a jóváhagyási és a bejegyzési eljárás között lesz egy kis szünet és neked kell figyelned a határidőre 2023. januárban. De menj be és kérdezd meg a földhivatalnál a földhasználatos ügyintézőt. Üdv
Válasz Büresz #4697. hozzászólásáraIgen, köthetsz olyat, hogy most lesz aláírva, de 2023 jan. 1-től él. És igen, először a földhivatalnak küldöd, aláírástól számított (asszem) 8 napon belül. Onnan a hivatalok intéznek mindent, kifüggesztés, stb., stb., aztán ha szerencséd van jan. 1-re meg is lesz a földhasználói bejegyzésed.
Egyik nyugdíjas gazda nem akarja tovább használni a bérelt földjeit, de december 31-ig van szerződése. Most köthetek a tulajjokkal olyat hogy mostani dátummal de január 1-től használnám, és először földhivatalba kell vinni mint az adásvételinél és utána függesztik ki? Vagy hogy működik?
Válasz Celtises #4694. hozzászólásáraLehet szívességi, az annyi hogy szerződés megírása, aztán földhivatal. Nem kötelező ügyvéddel íratni, 2 tanú a lapra. Ügyvéddel viszont biztosabb.
Viszont közeli hozzátartozóval a haszonbérletet se kell kifüggeszteni.
Válasz Celtises #4694. hozzászólásáraSzívességi földhasználat.
Anya-lánya közt mi most a haszonbérlet menete?
Hivatkoznak a rokonságra, földhivatal és kész?
Válasz csuklosbusz #4692. hozzászólásáraSzóval bérlő lennél benne. Először is nagyon jó ismerőst, barátot keresnék meg, hogy ő legyen a stróman. Igazából más ötletem nincs az eddigieken felül. A zártkert az a földtörvény hatálya alá esik? Mert az se mindegy.
Válasz Rabó001 #4691. hozzászólásáraJó irányba gondolkodol, én lennék a bérlő de nem a tulaj.
Szóval hogyan és mint javasoljátok ezt a lakhatási haszonbért megírni hogy a bérlőt védje?
Válasz csuklosbusz #4690. hozzászólásáraDe hát ha te veszed meg akkor magadnak minek biztosíték? Nem igazán értem, vagy nem írtál le mindent.
Valami olyanra tudok gondolni ezért, hogy valaki adná a pénzt, a te nevedre vennél valamit, aki a pénzt adta az meg bérlőként lakna benne. Pl. olyan valaki aki nagyon el van adósodva, végrehajtás van ellene, valamennyi pénze van, és így nem kerülne a nevére, mert akkor indulhatna a behajtás. Bocs ha rossz irányba gondolkodtam.
Válasz Rabó001 #4689. hozzászólásáraIgen néztem. Zártkert. A bérlő szempontjából kellene jobban biztosítani, tehát a bérlő felmondhatja, de fordítva nem. De mi legyen az ár amit nem tud majd senki feltolni?
Válasz csuklosbusz #4688. hozzászólásáraSzívességi csak közeli hozzátartozók között lehet.
Te lennél a tulaj és te adnád bérbe? A tulaj vagy a bérlő oldaláról akarnád minél jobban bebiztosítani?
Amiket én írtam azokat nézted? Most megnéztem konkrétan, az is bele van írva a mienkbe, hogy a rendes felmondást kizárják.
Visszatérve a haszonbérlethez.. akkor szívességi nem lehet ha nem rokon a másik fél.
Akkor miben érdemes megállapodni ami át is megy a földhivatalon illetve nem tudja a másik fél megemelni vagy felmondani csak úgy?
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-08-09 07:29:29
Válasz Rabó001 #4685. hozzászólására Ezt egy értelmiségi embertől nem elfogatható alpári megnyilvánulás még ha düh hozta i ki tőled ,már ne haragudj én a kutyámmal sem mondok ilyet mert rá szokik az ember mert a szokás hatalom.

Válasz Mihály #4681. hozzászólásáraSzándékos és visszatérő jelleggel elkövetett topikrombolas nem érdemel mást!
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-08-09 07:30:18
Dél borsodban reális a 127000/ha földbérleti díj? Kicsit sokallom. Mi az átlag erre? Búza ára alapján kérik tőlem.
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-08-08 14:20:19
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-08-08 14:20:16
Válasz Rabó001 #4670. hozzászólásáraHagyd.
Úgy gondolom az elmúlt hónapokban a magam részéről megtettem mindent, hogy fölhívjam az emberek figyelmét az előttük álló lehetőségekre. Nem érdekli őket.
Innentől azzal kell foglalkozni, amivel pénzt lehet keresni.
Nekem föld az ami földtörvényes... Mert ami mondjuk zártkert, gazdasági épülettel az miben különbözne a tanyától, mármint eljárásrendben?
Válasz csuklosbusz #4677. hozzászólásáraMost akkor föld vagy tanya? Egyre jobban belekeveredsz, és olyan dolgokat keversz hozzá, ami nem tartozik bele, terület nélkül persze hogy nem adhatsz el egy épületet, ha külön helyrajzi számon van, meg ha egyben akkor sem. Te akarsz tanyát venni, amiben más meg lakna?
Furcsáljátok de a haszonélvezet kb ugyanez volt, sőt az még erősebb is volt mint a tulajdonjog.
Ingatlant is megvesznek úgy hogy a haszonélvező be se engedi a portára a tulajt.
Igaz földnél ez megszűnt, de a haszonbérlet hasonlít rá.
Igen, a tanya nem tartozik a földforgalmi törvény alá, mert ugye bennevan hogy kivett tanya vagy akármi a tulajdonin, de jogilag érdekes mert pl magát az épületet külön mégse tudom eladni a föld nélkül, csak egészben és akkor ugye földtörvény szerint.
De ha külön eladni nem lehet akkor külön haszonbérbe sem?
Sőt volt már visszadobott haszonbérletim, amit visszadobott a földhivatal mert beleírtam hogy a tanyába lakhat xy.
Tehát ez ilyen ingoványos joghézagnak hívnám hogy na akkor a tanyát, gazdasági épületet átengedhetek-e másnak?
"Ha az új tulaj veszi, akkor 5 évig maga kell,hogy használja bérbe nem adhatja."
De viszont a bérbeadott földet meg el lehet adni, tehát evidens hogy nem tudja használni az új tulaj vagyis mégis lehet. :-)
Tehát a cél a biztos lakhatás amit a sima albérleti szerződés nem biztosít, ezért gondoltam a haszonbérleti szerződésre, azt nehezebb töröltetni ha jön valami kupec aki rögtön repítené a lakót.
Vagy fordítva kérdezem akkor, van olyan haszonbérleti szerződés amivel ha kiadom a földemet akkor a tanyát sem használhatom csak a bérlő?
Válasz Stella2 #4672. hozzászólásáraSzívességi földhasználat csak közeli hozzátartozók között.
Ha csak a tanyaépületet akarja bérbe adni -megteheti- arra nem vonatkozik a földforgalmi törvény......
Válasz csuti0 #4674. hozzászólásáraMűveltetési szerződéssel olyan, mintha maga használná, ráadásul tanyáról van szó, minimális földterülettel, amit csak nyírnának, nem termelnének rajta semmit - ha jól értem.
De ez- elméleti síkon- a lényegen nem változtat: alá nem írnék olyan szerződést tulajként, hogy ne tehessem kapun kívülre a tulajdonomat használót, ha nem teljesíti a feltételeket.
Márpedig - ha jól értem a kérdést- , a szívességi használónak ilyen igényei lennének.
Válasz Stella2 #4671. hozzászólásáraSzia!
Ha az új tulaj veszi, akkor 5 évig maga kell,hogy használja bérbe nem adhatja.
Szívességit meg ugyebár csak közeli hozzátartozók közt lehet kötni.
A vevő biztosan hosszútávú befektetésnek gondolja
Üdv.: Csuti
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-08-09 07:28:32
Válasz csuklosbusz #4665. hozzászólására Ilyen a világon nincs. Ha Te lennél a tulaj, ilyet Te sem vállalnál be, bármekkora is a bizalom azzal, akinek odaadsz szívességi használatba egy ingatlant.
A megoldás egy szerződés amiben rögzítik mindenkinek a jogait és kötelességeit, külön kitérve a lehetséges felmondási okokra. Amennyiben a szerződéskötés után újra eladásra kerül az ingatlan az új vevő már a bérleti szerződéssel terhelten vásárolja meg.
Válasz ~Quercus~ #4666. hozzászólásáraSzerintem én vágom, bár kétszer futottam neki. Szóval új tulaja lesz a tanyának (?), aki csak befektetési céllal vásárol és szívességi használatba adná. Azonban a szívességi használónak az lenne az igénye, hogy 20 évig semmilyen jogcímen ne lehessen neki felmondani. LOL
.
Már látom azt az idióta tulajt, aki olyan feltételekkel ír alá egy szerződést, ami alapján 20 évig a partvonalról nézi, hogy esetleg tönkremegy a befektetése.
Az utolsó mondat csuklósbusznak is szól.
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-08-09 07:31:07
Válasz hegesztocsabi #4664. hozzászólására hűha mester ??, talán mester gerendára való....úgy már más

Válasz csuklosbusz #4665. hozzászólásáraEzt szerintem te se érted amit írtál?
Ha megvetted milyen tulaj jöhet még?
Max osztatlanba vehetsz tulajdonrészt amibe van bele szólása a többi tulajnak.
Válasz ~Quercus~ #4666. hozzászólására Ezt mondom én is hogy nem érted akkor miért foglalkozol ilyen témákkal...


Válasz csuklosbusz #4665. hozzászólásáraBocs, de ezt nem értem. Ha megveszik, milyen tulaj jön, mit mond föl, milyen haszonbérlő......
Válasz ~Quercus~ #4662. hozzászólására
Befektetési célból megvennének egy tanyát de úgy hogy a lakó maradna, de ugye már olyan mint haszonélvező nem létezik, csak haszonbérlő, az is max 20 év de az bőven elég is. Csak hogyha bármilyen tulaj jön ne legyen az hogy egyetlen egy parlagfüvet lát már fel is mondja a szerződést vagy felemeli az árát stb.
Tehát úgymond szívességi használat lenne, de termelni nem szeretnének semmit a homoktalaj végett ( max akácfák ami bírja) , fűkaszálás csak 3000nm2.
Erre kellene az ötlet. Temetkezési hely meg zarándokhely nem tudom átmegy-e a földhivatalnál.. meg nem tudom mennyire védi ki azt hogy kiebrudalják onnan a haszonbérlőt?
Válasz hegesztocsabi #4663. hozzászólásáraQerqusz mester segit.
Biztos nem jól írtam a nevét
Válasz csuklosbusz #4658. hozzászólásáraEgyszerű .
Írd bele,hogy felmondani csak te tudod!
Válasz Rabó001 #4661. hozzászólásáraÉs ha zarándokhely lesz búcsúval?
Válasz ~Quercus~ #4660. hozzászólásáraAz csak 2 m2, ha kripta akkor is csak 15. :)
Válasz Rabó001 #4659. hozzászólásáraVagy bele írja a szerződésbe, hogy oda kíván temetkezni......
Válasz csuklosbusz #4658. hozzászólásáraÁltalában mindegyik így van megírva, legalábbis én csak ilyet láttam. Akkor mondhatja fel a bérbeadó, ha nem fizeted a bérleti díjat, nem műveled, veszélyezteted a termokepességét, a tulaj beleegyezése nélkül megváltoztatod a művelési ágat. Mondjuk aztan hogy mondjuk a gyakorlatban hogy működik egy ilyenre hivatkozás hogy veszélyezteti a talaj termokepességét, azt nemtudom, ha a bérlő ebbe nem egyezik bele.
Haszonbérleti szerződésre tudtok olyan tippeket adni hogy azt a tulajdonos meg senki ne tudja felmondani amíg le nem jár?
Pl méhlegelőt nyitok rajta? :-)
Azért tisztázunk valamit.
Ha letelik a bérleti jogviszony, akkor az első dolog, amit vizsgálni kell, az az, milyen változások történtek a tulajdoni viszonyokban. Mert ha 2013 dec. 15 után adásvétellel szerzett valaki tulajdoni hányadot, akkor neki már a bérleti szerződés után saját magának kell művelni a tulajdoni hányadát, azt nem adhatja bérbe. Vagyis ha akár egy ilyen tulajdonostárs van -akár 1 AK-val-, akkor nincs lehetőség a teljes földrészletre haszonbérleti szerződést kötni, használati megosztást kell kezdeményezni, amit jó páran megvétózhatnak. A végeredmény az lehet, hogy már csak a földrészlet egy meghatározott részét tudja a volt haszonbérlő bérbe venni.
Ebben az esetben viszont már nem hivatkozhat a volt haszonbérlőt megillető előhaszonbérleti jogára.
Válasz Balu21 #4641. hozzászólásáraNem a Kúria mondja, hanem az AB.....
Válasz csontii #4642. hozzászólásáraHa meg tud egyezni a jelenleg bérelt földek tulajdonosaival, akkor bérelheti tovább, ugyanúgy mint te is a tiédet. Felteszem a cég is intézkedni fog a lejáró szerződések meghosszabbítasarol még addig amíg nem jár le. Ilyen esetben ő van első helyen a bérelt földjeinél (erről beszéltünk lejjebb az előhaszonbérletről), tehát ez ügyben nincs sok értelme rajelentkezni. Ha valakivel meg tudsz egyezni, akkor hajrá.
Mint írtam lejjebb, a falunkban a Zrt-nek most sok szerződése lejárt. Aki velük akart továbbra is szerződni, mindenki tudott, 5 faluról volt szó. Aki ki akart venni, az is mind ki tudta, amennyire én tudom.
Válasz Balu21 #4641. hozzászólásáraÍgy már nagyjából érzem a kúria ítéletet, kösz a magyarázatot.
Válasz ~Quercus~ #4651. hozzászólásáraValamelyik nap majd felhívlak.
Válasz RkTomi #4650. hozzászólásáraSzia. Lejáró szerződés alatt azt értem, hogy ez az utolsó év. Ha idén december 31-ig él a szerződés és ez a 20. év, akkor nem tudják már meghosszabbítani, hanem újat kell kötni. Megkötik mondjuk most szeptember 15-én, de csak 2023. január 1. napjától él, az lesz a szerződés hatályba lépésének a napja. Elkezdik a jóváhagyást, ami idén meg is van. Utána pedig bejegyeztetik az újabb szerződést január 1-től.
Erre írtam, hogy, ha benézik és idén nem kötik meg az újabb szerződést, hanem csak mondjuk jövő márciusban, akkor már nem lesz a bérlő haszonbérlő, hiszen december 31-ig élt a joga. Na akkor rájelentkezhet pl. egy szomszéd és el tudja a "volt" bérlő elől vinni.