Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak628 FtBenzin árak619 FtEUR409.84 FtUSD390.63 FtCHF441.5 FtGBP497.76 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
De az is sajnos, hogy a meghirdetett nagy céloknak ellentmondva lettek nyertesek hirdetve, a haverok, az állatot sosem látott emberek között. Ennyit a vidék népességmegtartó erejének növeléséről, ennyit az állatállomány növeléséről. Azért kíváncsi lennék, ha piaci áron ment volna a bérlés, akkor is tolongtak volna a műkörmösök a pályázaton?? Amúgy egy 1 négyzetméter állami földre sem pályáztam, mielőtt még valaki annak tulajdonítaná szavaim.
Köszönöm nálunk is már megvannak az eredmények,de a 90 napos tartás végét várjuk,mert ezeka bocik nem nálunk születettek,húsmarha támogatás 60 vagy 90 nap után igényelhető_?
Amit én javarészt szedek azt nagy cég csinálja, két nagy rotoros MF-el szedik és bizony marad benne mag. Persze nem mázsákra kell gondolni, de van benne.
Sajnos az emberek nem képesek felfogni, hogy a bérelt föld, üzlet, kocsma, műhely, akármi nem az övé, és ha lejár a bérlet ideje egyáltalán nem biztos hogy ujra ő kapja meg. Sőt! A tulajdonos felmondhat a határidő lejárta előtt is, nyilván akkor el kell számolni az esetleges károkkal.
Igen kéri,ezt én megcsináltatom....plusz 21nap karantén helyben,de ez letelik mire mindent megcsinálsz meg meg jön a vérvétel eredmény,,múlt héten raktam 21db-ot most megint várom őket van készen 12db.
6 méterröl nehogy már sodorni kelljen ... nekünk 3 méteres az asztal és ne msodortam semmit .. a másik meg hogy a borsonak mindig szép sima földet kell csinálni szoval azon lehet száguldani a bálázoval is szerintem értelmetlen de aratsákor derül ki mennyi szalmája is lesz de nem kel lsokra számitani .....
igen itt is nyuszi vágja olyan 6m körülivel de ma a tulaj azt mondta sodorni kell mert kevés
na még körbe táncolom párszor meg felhívom akivel báláztatni szeretnék mit mond
annyira azért nem szeretik és ne mtudom hogy hogy marad benne a mag a szalmába mert épp aza ba jaratáskor is hogy ha száraz borsot arat valaki hogy ha sokáig vár akkor szétnyilik a hüvely és kiszorodik a kombájn meg hozzáér és már ki is jött belöle minden na én még ne mláttam benne szemet ez a tapasztalat de amugy meg megeszik de ha van elöttük lucerna akkor azért nem rajongva eszik de jo mellék takarmány
Majd jön a doktor bácsi, be krotiza a bocit, te meg a termékenyítési jegy dátumához megfelelően megmondod a boci születési idejét.
Meg szoktak olyat írni, itt a fórumon hogy iratnak másik termékenyítési jegyet, de ezek rossz fiuk.
Tibi bácsi!
Mit kér most a török a vérvételen kívül,kéri a 6 oltást is? Úgy kell árat mondani neki,hogy ezt csinálják meg ők,vagy fizessék meg az árát a kereskedő.
Üdv! Húsmarhát érdemes tartani, ha nincs lehetőség legeltetésre viszont bálás lucerna, széna, valamit tritikálé, rozs törtszem rendelkezésre áll?! Trágyát pedig saját területeken szeretném majd hasznosítani. Másik kérdésem pedig az lenne, h milyen marhával érdemes kezdeni kb 20db-ra gondoltam.
Válasz #7811. hozzászólásra Igen azt is, Minden szervéből mintát vettek. nyelőcsövét is végig felvágta abban sem volt semmi.Annyit látott a doki,hogy testszerte bevérzések voltak rajta,kb gombostű fejnyi nagyságúak. kb 5 napja volt nálam és akkor kezdődtek a bajok.
Válasz #7686. hozzászólásra Sajnos febr.23-án elpusztult. Pénteken megkaptam a vizsgálati eredményeket. Minden negatív. A boncolásnál idegen tárgyat nem talált az orvos a gyomrában pár szem kavicson kívül.3 állatorvos látta értetlenül állnak az eset előtt.
Az enyémek alőtt is ott ált a tejitatás alatt a borjútáp, eszegették is, igazából nem is tudom mennyit, mert vagy beleszartak, vagy összenyálazták, és akkor már nem kellett nekik, de akkor még állandóan ott volt előttük. Tej itatási időszak után pont a pazarlás elkerülése miatt reggel-este abrakoltam. Többen javasolták az étvágy szerinti etetést, elkezdtem növelni az abrak adagot de bármennyit megettek volna belőle, viszont szálast semmit nem akartak enni. Abrakolás uán épp hogy kitörölték a szájukat egy kis szálassal és annyi. Fostak is mint a patak, de nem voltak betegek, csak semmi rostot nem akartak enni. Utána visszavettem az abrak adogot, rögtön fogyott a szálas takarmány is.
Az is igaz, hogy nem borsószalmával etetek. :) Inkább széna, meg kevesebb lucerna.
Köszi a válaszokat és a hasznos infókat!
A lucerna telepítése lenne egy hasznos megoldás ,hosszabb távon ezek szerint...a premixekkel van tapasztalata valakinek?
Száraz takarmányborsó. Nem volna rossz a zöldborsó sem, csak azt a környéken nem lehet szerezni. Viszont ezért oda vannak. Van benne mag is, bőgnek mint az őrült mikor látják, hogy viszem be nekik.
A lényeg az, hogy aratáskor egyből gurítani kell. Különben csont száraz lesz és csak kínlódás van vele.
neked a hf bika a jó választás,én lucernát adok nekik,abrak pedig kukorica. este kapja a kuki szárat reggelig eleszegeti ami marad előtte megy alájuk. éves korra simán 500kiló felett vannak..
Szoktatás kérdése, nálam előttük van a borjú etetőben, így nincs vele gond, hogy később választás után is ott áll előtte. Annyit esznek amennyit akarnak, nem is néznek ki rosszul.
Felváltva kapnak szénát-borsószalmát-lucernát. Árpa-zabszalma van bent még játéknak. Abrakba pedig lucerna pelletet keverek.
Premixet, sót is számold bele. Nem árt némi fehérjét is nyomni nekik.
Kukorica szár nem való hízómarhának. Borsó szalma viszont fekszik nekik. Ha van a környéken zöldséges, konzervgyár és a hulladékot le tudod szerválni az is mehet nekik. Ami még jó az a melasz, azért oda vannak és nőnek tőle mint a gomba.
Az Ad Libitum abrakolást valahogy nem értem. Én már próbáltam fokozatosan emelni az abrakadagjukat, addig amíg már nem bírják megenni egy evésre és lehet előttük folyamatosan... Akármennyit megennének. Ahogy nézegettem videómegosztókon, szálassal keverik és úgy adják. Úgy még el tudom képzelni.
Lucernát meg tudom oldani... akkor nem legeltetem...csak karám...értem...Köszi!
Mennyi abraknak valót kell számolni egy bikára...ha választástól kezdem hízlalni?
Átlagban? Meg venném a takarmányt kombájn alól előre...kukorica és árpa,amire gondoltam...aztán be akarnám fogni a saját földeket is kukoricának...annak a szárát is fölbáláztatnám...ha sikerül és lesz induló tőkém...akkor 10 bikával kezdenék...szénát és az abrakot előre bekészíteném,hogy ne azon bukjam be a sztorit...
Így hizlalni nem nagyon fogsz. Tehenet tarts inkább, annak ez így jó.
Hizlaláshoz meg zárd be őket a karámba, abrak, lucerna, széna ad lipitum legyen előttük. Ennek már lenne értelme.
Sziasztok! Én majd úgy akarom megcsinálni ,fiatal bika hizlaláshoz,hogy karámot csinálok a legelő egyik magasabb pontján és építünk egy palatetős,három oldalról zárt(deszka,vagy szelezék)palytát...akkorára,hogy 20 kész bika tudjon szárazon pihenni rossz időben is...a karámba meg csinálnék körbálás széna etetőt...
a legelőre ki engedném őket minden nap egy kicsit,szakaszosan...kisebb szakaszokat csinálnék villanypásztorral...inkább sűrűbben engedném arrább őket...hogy ne legyen azért nagy területük rohangászni...meg azért rövid időre,mert akkor a legeléssel lenne elfoglalva nem egymás pesztrálásával...mondjuk reggel etetés(abrak) előtt kiengedném...amíg elvégezkedek a többi jószágnak(2 órahossza)...aztán az abrakra visszajönnének maguktól a karámba...a legelő szakaszain viszonylag könnyebben tudnék rendet tartani is így(lepény szétgereblyézése)...meg ritkábban kellene almoznom...szerintem...én egyenlőre rétiszénával tartanám(az ab libitum) és reggel meg este vegyesdara(árpa+kukorica)...meg persze víz állandóan előttük...szerintetek hülyeség? :)
Értem, akkor odabent kötve lennének és és naponta ganézás, amolyan hagyományos tartás.
Nekünk is így működnek a dolgok a teheneknél egy régi tsz istállónk van két oldalt betonjászlakkal és glettelt betonnal, középen kissé kiemelt betonplacc. Alá van csatornázva a tehenek faránál van egy enyhe lejtős vályú úgy 2 méterenként lefolyó rácsokkal ahonnan egy külső aknába folyik a hígtrágya. Amúgy 15 férőhelyes. A növendékek és a hízóbikák szabad tartású mély almosak.
Amúgy igazad van nekünk is volt már d bajunk a sima glettelt betonnal, főleg frissen ellett marháknál kell vigyázni mert szétcsúszhat a lábuk.
Ettől függetlenül én azt mondom glettelt beton, legfeljebb a csúszásmentesítést kell valahogy megoldani főleg a marhák hátsó lába fele. megkarcolni a glettet vagy nem elsimítani.
Az, hogy a beton hideg, hát nem tudom, ha megfelelően van aljazva nem lehet vele gond.
12689 hozzászólás
Válasz #7835. hozzászólásra
De az is sajnos, hogy a meghirdetett nagy céloknak ellentmondva lettek nyertesek hirdetve, a haverok, az állatot sosem látott emberek között. Ennyit a vidék népességmegtartó erejének növeléséről, ennyit az állatállomány növeléséről. Azért kíváncsi lennék, ha piaci áron ment volna a bérlés, akkor is tolongtak volna a műkörmösök a pályázaton?? Amúgy egy 1 négyzetméter állami földre sem pályáztam, mielőtt még valaki annak tulajdonítaná szavaim.
Válasz #7832. hozzászólásra
Harminc
Moderátor által módosítva: 2015-03-18 08:30:09
Válasz #7829. hozzászólásra
Köszönöm nálunk is már megvannak az eredmények,de a 90 napos tartás végét várjuk,mert ezeka bocik nem nálunk születettek,húsmarha támogatás 60 vagy 90 nap után igényelhető_?
Válasz #7821. hozzászólásra
Amit én javarészt szedek azt nagy cég csinálja, két nagy rotoros MF-el szedik és bizony marad benne mag. Persze nem mázsákra kell gondolni, de van benne.
Válasz #7833. hozzászólásra
Sajnos az emberek nem képesek felfogni, hogy a bérelt föld, üzlet, kocsma, műhely, akármi nem az övé, és ha lejár a bérlet ideje egyáltalán nem biztos hogy ujra ő kapja meg. Sőt! A tulajdonos felmondhat a határidő lejárta előtt is, nyilván akkor el kell számolni az esetleges károkkal.
Egyébként szerintem kamu.
Válasz #7820. hozzászólásra
Nem sokat ad, kb 7 hekin volt tavaly 25db 170-es guriga. Nem sodorjuk.
Válasz #7831. hozzászólásra Ez nem kamu csak a színtiszta magyar valóság.
Válasz #7831. hozzászólásra
tel.számod kellene email-en vagy dobj egy hívást vagy sms-t
ez kamu vagy mi?
http://index.hu/belfold/2015/03/17/biologiai_katasztrofa_a_hortobagyon/
http://vs.hu/kozelet/osszes/keknyelv-jarvany-meg-nincs-az-oltas-mar-kotelezo-0317#!s0
Válasz #7818. hozzászólásra
Igen kéri,ezt én megcsináltatom....plusz 21nap karantén helyben,de ez letelik mire mindent megcsinálsz meg meg jön a vérvétel eredmény,,múlt héten raktam 21db-ot most megint várom őket van készen 12db.
Válasz #7827. hozzászólásra
mondjuk ez őszi szerintem de akkor sem vészes 6 méterenként atmenni bálázoval a földön...
Válasz #7826. hozzászólásra
6 méterröl nehogy már sodorni kelljen ... nekünk 3 méteres az asztal és ne msodortam semmit .. a másik meg hogy a borsonak mindig szép sima földet kell csinálni szoval azon lehet száguldani a bálázoval is szerintem értelmetlen de aratsákor derül ki mennyi szalmája is lesz de nem kel lsokra számitani .....
Válasz #7824. hozzászólásra
igen itt is nyuszi vágja olyan 6m körülivel de ma a tulaj azt mondta sodorni kell mert kevés
na még körbe táncolom párszor meg felhívom akivel báláztatni szeretnék mit mond
Válasz #7823. hozzászólásra
nem a szára van hasznositva a borsonak hanem a termése az meg most is 12e ft / mázsa , szoval ez csak egy plusz hogy a szárat fel lehet bálázni
Válasz #7822. hozzászólásra
Nem kell sodorni mivel kombájn vágja minimum 3-4 méteres asztallal
Válasz #7821. hozzászólásra Akkor mennyiségre kiegészítőnek jobb a muhar, de még a zab is! Muhar áprilisi vetéssel 1 ha-on 130-as bálából 29 db.
Válasz #7821. hozzászólásra
úúha akkor lehet erről lemondok 4 150-es bála kb/ha sodrás költséget sem éri meg
Válasz #7820. hozzászólásra
nekem multévben volt 3 bála fél hektáron 125x122
annyira azért nem szeretik és ne mtudom hogy hogy marad benne a mag a szalmába mert épp aza ba jaratáskor is hogy ha száraz borsot arat valaki hogy ha sokáig vár akkor szétnyilik a hüvely és kiszorodik a kombájn meg hozzáér és már ki is jött belöle minden na én még ne mláttam benne szemet ez a tapasztalat de amugy meg megeszik de ha van elöttük lucerna akkor azért nem rajongva eszik de jo mellék takarmány
Válasz #7803. hozzászólásra
kb mit ad hektárja búza szalmához képest? fele harmada?
ill azt mondták sok földel szedi a kombájn az kijön sodrás közben?
bocs hogy ennyit kérdezek
Majd jön a doktor bácsi, be krotiza a bocit, te meg a termékenyítési jegy dátumához megfelelően megmondod a boci születési idejét.
Meg szoktak olyat írni, itt a fórumon hogy iratnak másik termékenyítési jegyet, de ezek rossz fiuk.
Tibi bácsi!
Mit kér most a török a vérvételen kívül,kéri a 6 oltást is? Úgy kell árat mondani neki,hogy ezt csinálják meg ők,vagy fizessék meg az árát a kereskedő.
Érdemes végignézni
Watch from beginning to end. by Omigu
Válasz #7815. hozzászólásra
Dehogyneeeem
Válasz #7814. hozzászólásra
itt nem úgy megy sajnos
Ugyan már Zsoltikám!
Majd szépen megellik, te meg szépen lepapírozod.
Üdv! Húsmarhát érdemes tartani, ha nincs lehetőség legeltetésre viszont bálás lucerna, széna, valamit tritikálé, rozs törtszem rendelkezésre áll?! Trágyát pedig saját területeken szeretném majd hasznosítani. Másik kérdésem pedig az lenne, h milyen marhával érdemes kezdeni kb 20db-ra gondoltam.
Válasz #7811. hozzászólásra Igen azt is, Minden szervéből mintát vettek. nyelőcsövét is végig felvágta abban sem volt semmi.Annyit látott a doki,hogy testszerte bevérzések voltak rajta,kb gombostű fejnyi nagyságúak. kb 5 napja volt nálam és akkor kezdődtek a bajok.
Válasz #7808. hozzászólásra
A száz rétűt is megvágták????
Válasz #7808. hozzászólásra Köszi, hogy nem felejtetted el! Sajnálom a végkifejletet!
Válasz #7807. hozzászólásra
Az nap amikor elment a feje vize
Válasz #7686. hozzászólásra Sajnos febr.23-án elpusztult. Pénteken megkaptam a vizsgálati eredményeket. Minden negatív. A boncolásnál idegen tárgyat nem talált az orvos a gyomrában pár szem kavicson kívül.3 állatorvos látta értetlenül állnak az eset előtt.
hány naposan kellene belenyúlni a tehénbe ha nem akar elleni? nem szenved nem lázas de már 300 fölött van és 305ig veszi be a rendszer
Válasz #7804. hozzászólásra
premixet 2-6% szoktak keverni, nem hiszem hogy meg tudod oldani... :D Vegyél koncit ahhoz nem kell csak kukorica...
Válasz #7798. hozzászólásra
Az enyémek alőtt is ott ált a tejitatás alatt a borjútáp, eszegették is, igazából nem is tudom mennyit, mert vagy beleszartak, vagy összenyálazták, és akkor már nem kellett nekik, de akkor még állandóan ott volt előttük. Tej itatási időszak után pont a pazarlás elkerülése miatt reggel-este abrakoltam. Többen javasolták az étvágy szerinti etetést, elkezdtem növelni az abrak adagot de bármennyit megettek volna belőle, viszont szálast semmit nem akartak enni. Abrakolás uán épp hogy kitörölték a szájukat egy kis szálassal és annyi. Fostak is mint a patak, de nem voltak betegek, csak semmi rostot nem akartak enni. Utána visszavettem az abrak adogot, rögtön fogyott a szálas takarmány is.
Az is igaz, hogy nem borsószalmával etetek. :) Inkább széna, meg kevesebb lucerna.
Köszi a válaszokat és a hasznos infókat!
A lucerna telepítése lenne egy hasznos megoldás ,hosszabb távon ezek szerint...a premixekkel van tapasztalata valakinek?
Válasz #7802. hozzászólásra
Máskor is szívesen.
Amúgy mindegyik jószág komálja. Kecske, birka, disznó, ló. Eszik mint a cukrot.
Válasz #7801. hozzászólásra
bakker hát ez k.rva jóóó
nagyon szépen köszönöm
Válasz #7800. hozzászólásra
Száraz takarmányborsó. Nem volna rossz a zöldborsó sem, csak azt a környéken nem lehet szerezni. Viszont ezért oda vannak. Van benne mag is, bőgnek mint az őrült mikor látják, hogy viszem be nekik.
A lényeg az, hogy aratáskor egyből gurítani kell. Különben csont száraz lesz és csak kínlódás van vele.
Válasz #7798. hozzászólásra
szia!
zöldborsó szalma erjesztve vagy szárazborsó szalma?
mert itt termelnek borsó vetőmagot annak lehetne a szalmáját venni
Válasz #7794. hozzászólásra
neked a hf bika a jó választás,én lucernát adok nekik,abrak pedig kukorica. este kapja a kuki szárat reggelig eleszegeti ami marad előtte megy alájuk. éves korra simán 500kiló felett vannak..
Válasz #7796. hozzászólásra
Szoktatás kérdése, nálam előttük van a borjú etetőben, így nincs vele gond, hogy később választás után is ott áll előtte. Annyit esznek amennyit akarnak, nem is néznek ki rosszul.
Felváltva kapnak szénát-borsószalmát-lucernát. Árpa-zabszalma van bent még játéknak. Abrakba pedig lucerna pelletet keverek.
Válasz #7794. hozzászólásra
Premixet, sót is számold bele. Nem árt némi fehérjét is nyomni nekik.
Kukorica szár nem való hízómarhának. Borsó szalma viszont fekszik nekik. Ha van a környéken zöldséges, konzervgyár és a hulladékot le tudod szerválni az is mehet nekik. Ami még jó az a melasz, azért oda vannak és nőnek tőle mint a gomba.
Az Ad Libitum abrakolást valahogy nem értem. Én már próbáltam fokozatosan emelni az abrakadagjukat, addig amíg már nem bírják megenni egy evésre és lehet előttük folyamatosan... Akármennyit megennének. Ahogy nézegettem videómegosztókon, szálassal keverik és úgy adják. Úgy még el tudom képzelni.
Válasz #7794. hozzászólásra
A testsulyának az 1%át nyugodtan adhatod nekik, de ha inteziven akarsz hizlalni akkor 1,5%!
Lucernát meg tudom oldani... akkor nem legeltetem...csak karám...értem...Köszi!
Mennyi abraknak valót kell számolni egy bikára...ha választástól kezdem hízlalni?
Átlagban? Meg venném a takarmányt kombájn alól előre...kukorica és árpa,amire gondoltam...aztán be akarnám fogni a saját földeket is kukoricának...annak a szárát is fölbáláztatnám...ha sikerül és lesz induló tőkém...akkor 10 bikával kezdenék...szénát és az abrakot előre bekészíteném,hogy ne azon bukjam be a sztorit...
Válasz #7791. hozzászólásra
Így hizlalni nem nagyon fogsz. Tehenet tarts inkább, annak ez így jó.
Hizlaláshoz meg zárd be őket a karámba, abrak, lucerna, széna ad lipitum legyen előttük. Ennek már lenne értelme.
Válasz #7791. hozzászólásra
lucerna vagy más pillangós nélkül nem fog haladni főleg ha ilyen abrakon lesz. ha még legelőn fog szaladgálni akkor meg végképp
Sziasztok! Én majd úgy akarom megcsinálni ,fiatal bika hizlaláshoz,hogy karámot csinálok a legelő egyik magasabb pontján és építünk egy palatetős,három oldalról zárt(deszka,vagy szelezék)palytát...akkorára,hogy 20 kész bika tudjon szárazon pihenni rossz időben is...a karámba meg csinálnék körbálás széna etetőt...
a legelőre ki engedném őket minden nap egy kicsit,szakaszosan...kisebb szakaszokat csinálnék villanypásztorral...inkább sűrűbben engedném arrább őket...hogy ne legyen azért nagy területük rohangászni...meg azért rövid időre,mert akkor a legeléssel lenne elfoglalva nem egymás pesztrálásával...mondjuk reggel etetés(abrak) előtt kiengedném...amíg elvégezkedek a többi jószágnak(2 órahossza)...aztán az abrakra visszajönnének maguktól a karámba...a legelő szakaszain viszonylag könnyebben tudnék rendet tartani is így(lepény szétgereblyézése)...meg ritkábban kellene almoznom...szerintem...én egyenlőre rétiszénával tartanám(az ab libitum) és reggel meg este vegyesdara(árpa+kukorica)...meg persze víz állandóan előttük...szerintetek hülyeség? :)
Válasz #7789. hozzászólásra
Értem, akkor odabent kötve lennének és és naponta ganézás, amolyan hagyományos tartás.
Nekünk is így működnek a dolgok a teheneknél egy régi tsz istállónk van két oldalt betonjászlakkal és glettelt betonnal, középen kissé kiemelt betonplacc. Alá van csatornázva a tehenek faránál van egy enyhe lejtős vályú úgy 2 méterenként lefolyó rácsokkal ahonnan egy külső aknába folyik a hígtrágya. Amúgy 15 férőhelyes. A növendékek és a hízóbikák szabad tartású mély almosak.
Amúgy igazad van nekünk is volt már d bajunk a sima glettelt betonnal, főleg frissen ellett marháknál kell vigyázni mert szétcsúszhat a lábuk.
Ettől függetlenül én azt mondom glettelt beton, legfeljebb a csúszásmentesítést kell valahogy megoldani főleg a marhák hátsó lába fele. megkarcolni a glettet vagy nem elsimítani.
Az, hogy a beton hideg, hát nem tudom, ha megfelelően van aljazva nem lehet vele gond.