Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.61 Ft USD 309.5 Ft CHF 382.56 Ft GBP 409.67 Ft

Fórum

Napraforgó-termesztés

Létrehozta: Maszek , 2008-02-28 20:41:42

Kedvencekhez Segítség
10440 hozzászólás
#2540 röfik
2013-07-30 17:43:04

Melyik fajta lehet a neoma párja-i minden tekintetben??????????smile confused

#2539 B. Gergő
2013-07-30 17:26:04

Válasz #2538. hozzászólásra

Nekem ez a fajta 04.23.-án lett vetve, de csak a szikes foltokban szárad, legalábbis idáig.

#2538 Mf-es
2013-07-30 17:15:18

Válasz #2537. hozzászólásra

Az lett leghamarabb vetve,szerintem az már az érés jele is.

#2537 B. Gergő
2013-07-30 17:13:04

Válasz #2536. hozzászólásra

A képek alapján nem tudom egyértelműen eldönteni, hogy a szárazságot melyik bírja Nálad jobban. Az LG 5658-nál látszódnak az alsó levelek amik sajnos száradnak. A többinél mi a helyzet?

#2536 Mf-es
2013-07-30 08:36:03

LG.56.58

#2535 Mf-es
2013-07-30 08:33:07

LG.56.33

#2534 Mf-es
2013-07-30 08:29:43

Ebbe a darabba van ,alego,neoma,adagio,

#2533 Mf-es
2013-07-30 08:18:33

Válasz #2532. hozzászólásra

Az enyém ilyen.imeria cs

#2532 Dzotya
2013-07-29 23:15:04

Az Imeria-cs ezt nem csinálja,vetett már valaki,mit tudott?

#2531 2266
2013-07-29 23:10:06

Válasz #2530. hozzászólásra

smile lolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lol Vagy épp igy akarják az ALEGÓT felhozni smile oops Ami egyébként tényleg nem egy rossz anyag!!smile thumbup

Nincs profilkép
#2530 007
2013-07-29 23:05:39

Válasz #2529. hozzászólásra

Mindig van valami nyűgje a Neomának mégis mindenki azt akarja vetni.Szerintem a Syngenta direkt szivatja a parasztokat.

#2529 2266
2013-07-29 23:01:05

Válasz #2528. hozzászólásra

Ez az idei trend a NEOMA- nál Ezek szerint minden évben történik valami furcsaságsmile tonguesmile tonguesmile tonguesmile lolsmile lolsmile lol Mifelénk is egyre több a panaszos..smile oops

#2528 Dzotya
2013-07-29 21:53:15

Srácok ez a másod virágzás mitől van?Újból virágzik a napra táblám.smile confused(Neoma)

#2527 ARES-826
2013-07-28 20:00:36

Válasz #2526. hozzászólásra

Na végre rájöttek hogy ennél a növénynél is óriási terméskiesést okoz ez a nagy szárazság, nem csak a kukoricánál!!!!smile blinksmile blink

#2526 Zoltán9611
2013-07-28 19:56:40

Most hallottam hogy a napraforgó ára tíz ezer felett lesz ősszel smile thumbupcool 11-13-at ígérgetnek smile smile

#2525 *** HM ***
2013-07-27 23:02:53

Válasz #2503. hozzászólásra

Zúzd azt a retek napraforgót ezaz,.......... hamarabb tárcsázhatsz a buzibuzának.......smile lolsmile lol

#2524 Vadmalac
2013-07-26 07:43:00

Válasz #2518. hozzászólásra

Nem az enyém volt, ismerősé. Egy táblában vetve egymás mellé Kolo 60q/ha, Buzogány 78q. Olyan 20Ak-s fekete földben, de egyáltalán nem állt rajta a víz. A szalmája meg annyi volt mint egy 3t-s Kolonak. Jó ez a Buzogány nincs mese, csak azt elsődlegesen szem előtt kell tartani, hogy annyira szereti a fuzárium, hogy szinte csak napra után érdemes vetni, gabona után felejtős, ha nem akar sírni az ember.

#2523 Mf-es
2013-07-26 07:04:00

Válasz #2522. hozzászólásra

Lőjél le egyet,és kifeszítve tedd ki egy magas botra,attól nagyon elriadnak.

#2522 ppal
2013-07-26 06:36:07

Sziasztok, sajnos a már jéggel is "megtámogatott" naprámat reggelente megszállják a varjak brutális mennyiségben és a még megmaradt termést is lassan elpusztítják.

Van valakinek valami ötlete, hogy kinek kell szólni (védett madár, esetleg valami állami gittegylet fizet ilyenkor vadkárt?), vagy esetleg valahogy elriasztani véglegesen a mocskos szemét dögölni való rohadék mocskokat? smile hammersmile censoredsmile cursingsmile karatekasmile aikidosmile cursing

#2521 röfik
2013-07-25 21:41:29

A neoma kicsi de erös.E82-höz képest ugyanaz a potkocsin full tele rakva 5-8q nagyobb sulyu.smile lol

#2520 ARES-826
2013-07-25 15:57:14

Válasz #2517. hozzászólásra

Nekem is van az, valami brutál napra!!smile thumbupcoolsmile thumbupcoolsmile thumbupcool

#2519 gjoni
2013-07-25 12:40:34

Válasz #2514. hozzászólásra

Ehhez képest a Neoma törpe ,de a tányérját is mutasdsmile lol

#2518 decsi
2013-07-25 11:50:06

Válasz #2517. hozzászólásra

Nem ide való téma:A buzogány búzád,hogy sikerült?



#2517 Vadmalac
2013-07-25 11:26:19

Válasz #2516. hozzászólásra

Paraiso. De ez azért nem az átlag! Bár jó lenne! smile love

#2515 gjoni
2013-07-25 07:59:41

Válasz #2514. hozzászólásra

Mi ez valami óriás nálunk nincs ilyensmile tonguep

#2514 Vadmalac
2013-07-25 06:44:42

smile pimp

#2513 röfik
2013-07-24 22:05:43

Válasz #2511. hozzászólásra

Itt a neoma a no1, mindenkinek ilyen sok tányéros.Megszárad a föterméssel együtt és még arathato mag is van benne,legalábbis az elözö években igy volt,ennyire még nem fattyasodott ki mindig van uj kihivás.smile thumbupsmile thumbup

#2511 decsi
2013-07-24 22:01:47

Válasz #2510. hozzászólásra

Nekem mind Szerb és nincs ilyen baj.

Nincs profilkép
#2509 kis Zombi
2013-07-24 20:56:35

Válasz #2496. hozzászólásra

Nekünk is tolt egy csomó "fattyat", szintén Neoma. Ezekből az apró bugákból valamit be lehet majd takarítani ?

#2508 Czanik Sanyi
2013-07-24 20:43:29

Válasz #2507. hozzászólásra

Akkor menj át a meleg lötybe, estére kiázik.smile biggrinsmile lol

#2507 .Man
2013-07-24 20:39:02

Válasz #2506. hozzászólásra

Tudom, de van amivel az sem bír. smile biggrin

#2506 Czanik Sanyi
2013-07-24 20:37:12

Válasz #2501. hozzászólásra

Ott a városban főzik a házi szappant, maradj a régi technológiánál.

#2505 ARES-826
2013-07-24 20:20:07

Válasz #2497. hozzászólásra

Vagy megint szar a mag!!!smile blink

#2504 Zoltán9611
2013-07-24 19:44:05

Válasz #2499. hozzászólásra

Ez a mellékhajtásos napra melyik országból való mag?smile confused

#2503 .Man
2013-07-24 19:42:59

Válasz #2502. hozzászólásra

smile lolsmile lolsmile lol
Most épp szárzúzózni voltam, csak megálltam napraforgót nézni smile tongue

#2502 decsi
2013-07-24 19:41:30

Válasz #2501. hozzászólásra

A napraforgó szép!A kezed meg olyan mint múltkorsmile lolebből
is látszik,hogy aszály van!Spórolni kell a vízzel.smile lol

#2501 .Man
2013-07-24 18:57:49

Válasz #2500. hozzászólásra

Az LE25 nekünk is olyan magas. Ez a képeken az átlagos magassága kb. A tányérok meg ekkorák szinte mindegyiken.
Jah igen, ultrát még mindig nem szereztem smile lol

#2500 decsi
2013-07-24 09:02:16

Ma csaptam egy kőrt a határba és csak lestem mikor odaértem az egyik
darab napraforgóhoz kb 220-250 cm magas a többi 140-170 cm.
Az kapott húzatással 200 liter nitrosolt.Szerintem a leg kissebb nitrogén
tartalmú műtrágya kell alá ahogy eddig is csináltam.

#2499 Mf-es
2013-07-24 08:09:41

Válasz #2497. hozzászólásra

Szerintem vetőmag probléma,mivel itt is ilyen.

#2498 Peti1230
2013-07-23 22:48:17

Válasz #2497. hozzászólásra

Ez is az! Neoma!
Stresszes? Mitől? Eddig nem volt az?
Lombtrágyába adjunk neki nyugtatót! :D
Vagy lehet annyi az energiája hogy úgy döntött kinevel még pár fejet! :D

#2497 röfik
2013-07-23 22:44:29

Válasz #2496. hozzászólásra

A neoma is tiszta mellék hajtás nálunk.Stressz szerintem?????????smile confusedsmile confused

#2496 Peti1230
2013-07-23 22:41:38

Miért van a naprának ilyen mellék hajtásai?
Mint a kukoricának a fiók hajtás, ennek is..!
Van egy nagy ami szép meg jönnek mellette a kicsik...
Nem szokott ilyet csinálni, idén meg sok van nagyon!
Tábla széleken, ahol ritka a napra ott nagyon jellemző, bent a táblában ahol sűrű ott annyira nem de ott is van bőven!

Nincs profilkép
#2495 dokeee
2013-07-23 20:37:02

Végül is nem olyan rossz ez, Már úgyis tele van a tököm az egész mezőgazdálkodással, ez még mindig jobb, mint egy durva bukta, kiveszem belőle az idei lóvét, eladom azt a pár gépet, veszek magamnak egy lakóautót, a földem bérleti díjából meg elkaristolok valami langyos tengerparton. Szenvedjen a rossebb ezeknek a nyavalyásoknak.

#2494 Czanik Sanyi
2013-07-23 20:32:34

Válasz #2490. hozzászólásra

Az első számot azért fordítsd meg, kilenc fölött lesz az, de még úgy is kevés.

Nincs profilkép
#2493 költő
2013-07-23 20:25:55

még jó hogy nem viccnek szánta, mert annak elég durva lenne...smile confused

#2491 gjoni
2013-07-23 20:22:04

Válasz #2490. hozzászólásra

Na az faszasmile hammer Akkor én se termelek többet csak a jószágnak amit megeszik .

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Percek alatt hamuvá válhat a százmilliós kombájn, de megelőzheted!
Percek alatt hamuvá válhat a százmilliós kombájn, de megelőzheted!
A katasztrófavédelem az aratási szezonban fokozott óvatosságra figyelmezteti a...
Több mezőgazdasági gép az utakon: a biztonságos előzésre figyelmeztet a kamara
Több mezőgazdasági gép az utakon: a biztonságos előzésre figyelmeztet a kamara
Aratás idején a közlekedők gyakrabban találkozhatnak traktorokkal és...
Bor eladó
Bor eladó

15.500 Ft

Eladó 9 db szép süldő
Eladó 9 db szép süldő

30.000 Ft

Gönci kajszibarack
Gönci kajszibarack

600 Ft

Eladó előhasi vemhes koca
Eladó előhasi vemhes koca

170.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]