Válasz d-032a #76559. hozzászólásáraIgazad van, google earth-ben lemértem, tényleg 56 ezer nm, elszámolta magát az a kommentelő, így félmillió emberrel számolva 9 ember állt 1 nm-en. Csak nem tudom, ha a cöfös főhülye félmillió embert mert csak behazudni, felkerekíteni, akkor Földönfuto honnan vette az egymilliót?
amúgy nem abszolút tök mindegy mennyie voltak itt vagy ott???
majd április 3án legyünk elegen.
nekem már az is elég lenne ha nem tudná elcsalni 2/3addal, ha simán csak nyerne és együtt kellene kormányoznia koalícióban az lenne a legjobb.
de attól félek véletlen idén is össze fog omlani a választási rendszer...
Az megvan, hogy az ellenzéki főhülye kommentelők még a hvg-jüket sem olvassák, vagy nem tudják értelmezni.
Mert, nem 12ezer négyzetméter.
/Hvg/
"A Parlament előtti terület - az 2002-es szakértői számítások szerint - 330-szor 170 négyzetméteres, tehát közterületi tárgyakat nem számolva 56 ezer 100 négyzetméter. Az ország házának középső kiszögellése előtti tér 50-szer 60 méteres, azaz összesen 3000 négyzetméter.
A Parlament északi és déli végénél található egy-egy 130-szor 110 méteres terület, ezek együtt hozzávetőlegesen további 30 ezer négyzetméteres teret alkotnak. A Kossuth térhez csatlakozó nyolc utca átlagosan 500 méter hosszú (az Alkotmány utca a Kossuth tértől a Bajcsy-Zsilinszky útig 513 méter) és 10 méter széles, azaz összesen további 40 ezer négyzetméter.
A fenti adatok alapján kerekítve 130 ezer négyzetméteres területen vonulhatnak fel ma a tüntetők. A maximális helyet kihasználva használt négyes szorzóval számolva ez összesen 520 ezer ember."
Ezt az álszent, képmutató bandát! Hogy van pofájuk békemenetnek hívni a háborúmenetet, meg vinni elől a no war molinót, miközben szarházi, oroszbarát, putyinista, muszkaszopók szinte mind???
Az megvan, hogy a cöfös főhülye, Csizmazia László is csak félmilliós létszámot mert behazudni a békemenetre???
Egy komment a hír alól:
"Akkor egyet nem értek, hogy miért nem ment el mind a fél millió ember a Kossuth térig? A Kossuth tér szilárd burkolattal ellátott területe 12 ezer m2, ha mind a fél millió ember elment volna, akkor 1 m2-en 41 embernek kellett volna állnia. Tudom, hogy sok jó ember kis helyen is elfér, de a CÖF elnöke lehet, hogy kerűlte a matek órákat, vagy ami valószínübb, Háry János leszármazottja."
Válasz .Feco. #76550. hozzászólásáraNincs kedves visszakeresni, de kizárt dolognak tartom, hogy amikor 2 fordulósak voltak a választások, akkor csak 2-3 ember szerzett az első forduló után 50 %+1 szavazatot.
2014-ben és 2018-ban a Jobbik még nem állt össze a baloldallal. Ugye mindkét alkalommal tarolt a Fidesz egyéniben. A Jobbik az esetek többségében 2-3. helyen végzett, akkor nem léptek volna vissza a baloldali jelölt javára, tehát nem nyert volna egyik esetben sem a baloldal.
Kár, hogy az egyéni listákról nem találok összegzést, csak külön-külön lehet megnézni őket.
Amúgy ez nagyon spekulálálás. Álljanak össze a választás előtt, ne a pótvizsga előtt, helyesnek tartom, hogy ez megszűnt.
Amit itt írsz a töredék szavazatokról, azt értem, csak matematikailag nem jövök rá, hogy is néz ez ki.
2018-ban listán, levélszavazatokkal együtt 2 824 206 szavazata volt a Fidesznek. Ez nem azt jelenti, hogy 2 824 206 különböző ember tette az X-et a Fidesz mellé, hanem belekavar valami töredékszavazat is? Akkor nem sokkal többnek kellene lennie ennél?
Ismétlen önmagam; 2018-ban a Fidesz a listás szavazatok 49,60 százalékét kapta, szemben a mandátumok 45,2 százalékával. Nem úgy tűnik, hogy itt ők jártak jól. Mindenki más magasabb százalékban kapta a mandátumokat, mint a listán a szavazatokat. Nyilván, nincs fél ember.
De akkor meg az nem jön ki, hogy összesen 5 796 000 ember szavazott, ebből 5 731 821 került fel a listára, a különbözet gondolom az érvénytelen szavazatokból adódik.
Válasz .Feco. #76553. hozzászólásáraOtt borul a bili, hogy az ellenzék, gombnyomogató droidoknak látja őket, akiknek megmondják, hogy "mit kell" gondolni.
De ezzel, az ellenzék önmagát csapja be, vagy magából indul ki.
Mert, egy időben, találtam, és megnéztem fideszesekkel, vagy szimpatizánsokkal, készült életrajzi riport-szerű beszélgetéseket. És azt láttam, hogy ezeknek az embereknek életútja, a szülei, a gyerekkora, a tanulmányai, és az gondolatvilága, mindig is tartalmazták azokat az elemeket, és értékrendet, ami a nemzeti konzervatizmus irányába terelte őket.
Persze ugye hazudhatták is ezt, de tőlük , és egymástól függetlenül is, ezek az irányok és elemek, mindig ugyanazt az eredményt adták. Vagyis magyarságtudatot, és nemzeti érzelmű értékrendet.
Ezért van az, hogyha most nyer is 20-30 évre, a balliberális, nemzetközi érzelmű ellenzék, akkor sem fog végleg eltűnni a magyar nemzettudat, mert egy most született gyerek is rátalál majd erre, mire felnő. Persze, az amelyik fogékony erre, vagy látja ezt.
Válasz d-032a #76549. hozzászólásáraAzért vagyunk fennakadva, mert havi többmilliós fizetésért elvárna az ember önálló gondolkodást, vitakészséget, egyéni ötleteket, mérlegelési lehetőséget, különösen az egyéni képviselők esetében. Aki egy adott terület szavazott oda az az adott terület és az ott élő érdekét nézze, ne azt, hogy mint mond a pártvezér!
Én elvárnám a titkos és nem beazonosítható szavazást is, hogy ne lehessen felelőségre vonni ha az eszére hallgat a pártfejesek helyett!
Válasz #bandi #76547. hozzászólására2018-ban a Fidesz országos listán a szavazatok 49,27 százalékát szerezte meg, míg a listás mandátumainak aránya 45,2 százalék.
Tehát kevesebb képviselőjük lett, mint amennyi járt volna a százalék alapján.
Válasz szeszko #76541. hozzászólásáraezt nem így számolják, most sem régen sem.
A régi rendszerben Aki az egyéni körzetet megnyerte 50% felett az kapott helyet az egyéni helyéről. ha nem volt 50% fölötti eredmény (ez választásonként 2-3 népszerű embernek sikerült csak) akkor egyéniben volt második forduló, azaz az első három újra mérkőzött, és aki nyert vitte az egyéni helyet. Ez azért volt érdekes, mert ha mondjuk egy baloldali kapott 34%-ot és a második harmadik jobboldali volt, pl egy MDF és egy Kisgazda akkor az egyikük visszalépett a másik javára, a második körben a baloldali kapott 40%-ot, a jobboldali 60-at, oda ment a képviselői hely. 2014-ben és 2018-ban is az ellenzék nyert volna ebben a rendszerben.
A listán viszont más volt a helyzet (most is más) szavaz mindenki a listára. minden szavazatot összesítenek, aki nem ért el 5%-ot azt leveszik a listáról, mert nem érte el a küszöböt. A maradékhoz hozzáadják a töredékszavazatokat. Ez a következő: 1 helyen végzet juliska fideszes, 30 szavazattal, második helyen pistike Jobbikos 25 szavazattal. A régi rendszerben pistike 25 szavazata mivel nem hozott képviselői helyet, de azért szavaztak rá hozzáadódik a jobbik listás szavazataihoz. ha első fordulóban 6 párt van 5% fölött akkor mindenki töredékszavazata megy a saját listájához. amikor minden töredékszavazatot beszámoltak akkor a helyek számát visszaosztják a szavazatbottal, és így dől el melyik pártnak hány helye van.
Most ez másabb: jelenleg győzteskompenaáció van: a fenti példa alapján pistike 25 szavazata megy a jobbik listára, de juliska 30 szavazatából is megy 4 (az ellenzéki eredménye+1 szavazat) a listára a fidesz számaihoz.
Amit leírtál az alapján a régi rendszerben a fidesz a bukott körzetekből kapna 49 szavazatot, a baloldal 10-et 10-et a listához, ellenben a mostani rendszerben a fidesz a nyert körzetekből 79-et, a bukottakból pedig szintén 49-et kapna ugyanannyi szavazatért, így bár az egyéni körzetek 49%-a lenne fidesz, és 51% MSZP, addig a listán ugyanannyi szavazó mellett is túlnyomó részben fideszesek lennének és ilyenkor lenne kevesebb szavazat mellett is többségük (nem is kicsi).
Válasz #bandi #76527. hozzászólásáraEzt sose értem, hogy miért vagy ezen fennakadva állandóan, hogy a fideszes képviselők, miért szavaznak együtt a fidesszel a fidesz indítványokra.
Azért, mert ha nem arra akarnának szavazni, akkor nem fideszesek, hanem mszp-s, dk-s, vagy jobbikos képviselők lennének, és akkor oda szavaznának.
Nem volt senkinek sem kötelező beállni a fideszbe. Lehetett volna máshová is. Ki is lehet lépni, és léptek is ki, már többen is.
Azt sem értem, hogy a balyerzsótin mit nem tudtok megemészteni.
A fidesz egy párt. A Zsóti, pártkatona az elsősorban, egy hangos házőrzőeb a kerítésnél. Kb ennyi. Látszólag hisz is benne és csinálja, nyomja. Van ilyen. Nem akartok hinni a szemeteknek, pedig, van ilyen, mint a BayerZsóti.
Úgy néz ki, mintha, ennyi év után sem hinnétek el, hogy ez a fidesz, ez egy létező valami. Nem ám, délibáb.
Válasz szeszko #76545. hozzászólásáraEzért nézte a fél ország csillogó szemmel a kétharmadot, hogy na majd most.
Végre, letéptük a láncot és nincs határ. Kifújjuk középeurópa orrát.
Szerintem ez nem történt meg.
Válasz szeszko #76541. hozzászólásáraCsak az a vicc, hogy mióta a töredékszavazatok is érnek, azóta az van, hogy a 90-10 re nyerő esetében, a győztes azt a szavazatmennyiséget amivel megverte a másikat, tehàt ami már a győzelem után van plusszban, azt még megkapja pártlistára is
Válasz szeszko #76543. hozzászólásáraahol 200 politikust, mint a szemetet összefúj a szél, ott milyen közös munkát feltételezel? a leosztást, kinek, mit, kit, hova, kinek, a kijét stb.
Válasz Gandhy #76537. hozzászólásáraDe ha valakinek lenne egy jó ötlete, akkor azt lehet, hogy másik is támogatnák, nem csak azt gondolnák, hogy ez az ellentétes frakció ötlete, nyomom a nem gombot.
Válasz Gandhy #76537. hozzászólásáraKöltségvetést elfogadni amúgyse sok értelme van, tavaly többször módosították mint egy kipcsak ahányszor gatyát cserélt.
Vidéki körzetek számát drasztikusan csökkentették 2010 után, azért is lett majdnem fele a képviselők száma. Lakosság arányosan lehetetlen lenne megcsinálni.
Az USA-ban is úgy nyert Trump, hogy az összszavazat kevesebb volt neki.
Ezt amúgy nem nehéz belátni, hozok egy példát, van 100 hely. Ebből 49-et nyer a jobboldal, mindenhol 90-10 százalékos arányban, 51-et pedig a baloldal 51-49 százalékos aránnyal.
Látható, hogy a jobboldal sokkal több szavazatot kapott országosan, de 51 helyen a baloldal nyert, övék a parlamenti többség.
Válasz szeszko #76535. hozzászólásáraNem azért szavaz ellene, mert csakazértis.
Hanem mert egy nagycsomó olyan dolog van ami rohadtul megosztó, és szándékosan provokatív, társadalmi csoportokat egymásnak ugrasztó törvény van, amire bizonyos passzusok miatt egyszerűen nem lehet igennel szavazni. Emiatt van a folyamatos gáncsoskodást sugalló retorika, hogy lám nektek ez se jó.
Tipikusan az oszd meg és uralkodj téma.
Ahelyett h konstruktívan, többpárti egyetértésben hoznának törvényeket, és valóban előre mennének, nem körbekörbe
Válasz szeszko #76535. hozzászólásárapersze ez is egy megoldás lenne, itt a lényeg a közös munka.
ne az legyen amit írtál, hogy ha az egyik kitalál valamit a másik csak azèrt is keresztbe tesz neki, ezért lépünk mindig egyet előre majd kettőt hátra...
Válasz MrPoke #76534. hozzászólásáraén is tapasztalatból írok, én soha semmit nem kaptam a kormányunktól, én értéktelen tagja vagyok a társadalomnak, mert elmúltam 25, gyerekem nincs.
én csak annyit látok hogy egyre kevesebbet ér a munkám amiért megdolgozok, ennyire megyünk előre.
persze le merem, én szociológus vagyok diplomám szerint, de családunk 90 óta gazdálkodik amit már lassan 10 éve én vezetek, így lettem én paraszt kérlek szépen, bele születtem és nem voltam hülye el kótyavetyélni.
Válasz szeszko #76532. hozzászólásáraIgen kisebb parlamentet, kevesebb létszámú országgyűlést igért, költségcsökkentési céllal.
Oké.
Csak azóta létrehozott egy nagycsomó minisztériumot meg államtitkárságot meg egy csomó kormányzati mondvacsinált lóf@szt, amiben többezer(!) ember dolgozik, hogy mindenkinek a kitaníttatott gyerekit legyen hova beültetni.
Ez nem költség?
Egyébiránt annó azt is megigérték, hogy befagyasztják a képviselők béremelését, az euro bevezetéséig. Na azt kéne visszamenőlegesen, mindjárt sürgősebb lenne a dolog.
Valaki megkapja az összes szavazat 90 százalékát, de legyen csak 50 százaléknyi képviselője?
Szerintem sokkal értelmesebb lenne, ha megszűnnének a pártok, csak egyéni lista lenne, mindenki függetlenként indulna a körzetében. S akkor lenne majd 200 függetlennek mondott emberünk, párpolitikától függetlenül lehetne vitázni, törvényeket hozni.
Mert most hiába talál ki az egyik oldal valamit, a másik csak azért is ellene szavaz.
Válasz horvath.agro #76531. hozzászólásáraPedig én tényleg a mindennapi tapasztalatomból indultam ki, míg ti mond jöttök olyan dolgokkal amiről még nem is halottam, de nem is érdekel. És szerintem amiket leírtam egyiket sem tudod megcáfolni.
Különben mi is a te végzetséged? Le mered írni? :D Így hogy aztán paraszt lett belőled? :D
Válasz Gandhy #76521. hozzászólásáraMég igazából ez sem igaz. Az nyer nagyot aki egyéni körzetekben sokat nyer, bármennyi százalékkal. Kétfordulós töredékkompenzációs rendszer sokkal jobban tükrözi a valós arányokat, amilyen volt 2010-ig.
A hazai választási rendszer úgy van megcsinálva, hogy a vidéki körzetek száma sokkal nagyobb mint ugyanott az összlakosság aránya, tehát egy szabolcsi szavazat arányaiban sokkal többet ér, mint egy fővárosi. Ha egy párt sok kis vidéki körzetet tud nyerni akkor az így megszerzett egyéni képviselőhelyek miatt kis támogatottság mellett is sok helyet kap a parlamentben, valamint az "egyszavazatos töredékkompenzáció"nak nevezett borzalom miatt a listás szavazatok is az egy nagy párt irányába lejtenek. Még effektíven kevesebb szavazat esetén is előállhat az az abszurd helyzet, hogy nem a győztes pártnak van a legtöbb képviselői helye...
Válasz #bandi #76527. hozzászólásáraNyilván senki sem fog a pártja ellen szavazni, szavazás előtt megjön az eligazítás, és aszerint cselekednek. Ki is marnák, ha máshogy csinálná valaki.
Amúgy érdekes, hogy azért kapják a fizetésüket, mert parlamenti képviselők. Annak ellenére elég sokat hiányoznak a munkahelyükről. Biztos a háttérországban dolgoznak keményen.
Egyetértés akkor van, amikor a képviselők fizetését kell emelni.
Ha a Fidesz eltörölte volna az egyéni listákat, csak párlista lenne, akkor az lenne a baj.
Az pedig egy nagyon jó húzása volt a Fidesznek, hogy közel a felére csökkentette fent említett naplopók számát.
Válasz MrPoke #76528. hozzászólásárasajnos most ebben a témában te ülsz teljesen fordítva a lovon, és nem csak hátrafele nézel, de a lábaközt is a fejed...
teljesen elvakultan látod a világot és folyamatosan a propagandát fújod.
sokkal komolyabb embernek tartottalak ennél, mert azt hittem csak hülyéskedsz mikor ezeket írod...
Válasz .Feco. #76508. hozzászólásáraNem lehet az országokat összehasonlítani. Mert, mindegyiknek a helyzete másmilyen, eltér a többitől.
Vagy azért, mert van nyersanyagforrása, vagy olyan geopolitikai, földrajzi helyzete van, ami egyedi. Magyarországnak is megvannak a speciális körülményei és jellemzői, amiket figyelembe véve lehetne eredményeket elérni. Az ellenzékkel, erre esély sincs, mert mindent elutasít és tagad, ami "magyarosh és nemzethy".
Pedig, ország önazonosság nélkül nem lehet, egy országot sem előrébb vinni. Egy cég sem fog semmire sem haladni, ha a dolgozók állandóan azon ácsingóznak, hogy másik cégnél szeretnének dolgozni, mert szégyenlik a saját cégüket.
Naponta olvashatom az ellenzéki portálokon, hogy szégyenlik az országot, és, hogy magyarok. Így nem lehet előrébb haladni.
Nem mindig másokat kellene nézegetni, és másoknak kényszeresen megfelelni. Magyarország érdekeit, úgysem képviseli senki sem, másvalaki helyettünk, csak saját magunk.
Válasz szeszko #76522. hozzászólásárapl én 4 év után kötelezővé tenném a kormányváltást, és nem engednék 2/3ot senkinek, közösen kelljen mindent eldönteni, megszavazni.
Válasz .Feco. #76525. hozzászólásáraTök jó, hogy amit leírtál csak hangsúlyozás kérdése. Szerintem mind pozitív :D
Kivéve az első. Sajnos nem tehet meg mindent. Így is folyton csesztetik az országot, mikor picit drasztikusabb (nyugat ellenes) lépést szeretne Viktor urunk hozni.
Ha csak úgy vagdalkozna a lépésekkel, már nem lenne Magyarország mert felosztották volna mint Jugoszláviát....
De most komolyan téged fizetnek? :D Erre még egyszer sem válaszoltál :P
Ennyi sületlenséget nem lehet összehordani, én is jót röhögök rajtad a székben de remélem te is mikor leírod ezeket a sorokat :D
Válasz szeszko #76522. hozzászólásáraHa valaki megnyer egy körzetet, az húz egy széket. Még hagyján is lenne, ha ezek képviselők lennének, nem pártkatonák.
Mert mondhat, igérhet bármit, sosem fog a pártból kiszavazni! Nincs véleménye, egy biodíszlet a képviselők nagyrésze, sosem szólal fel.
Be se jár csak szavazni.
Így akkor nem is kéne képviseőkre szavazni, csak listára, aztán úgyis az lesz amit kitalálnak a központban.
Akkor már érdekesebb a 4x%
Válasz MrPoke #76514. hozzászólásáraJa, a Gyurcsány-kormány egy xar volt, bele is bukott ahogy kell. Az orbán-kormány is egy xar, annak is bele kell buknia. Ez mindkettejük közös felelőssége.
Amiben mégis nagyobb az orbéké az az alábbiak miatt van:
1, 12 év tejhatalom és korlátlan pénz alatt bármit lehetett volna, mégsem tettek semmit
2, kivezették a szabad tankönyvválasztást. Sok iskola tanított normális könyvekből, mára mindenkinek abból kell tanítani amit Hoffman Rózsa megálmodott és a csókos nyomda megbírt szülni... (Arra a nőre egy disznókondát nem lehetne bízni nemhogy a közoktatást, egy kőbalta működési elvét sem értené meg)
3, elüldözték a CEU-t, ami a legszínvonalasabb (magán)egyetem volt az országban
4, létrehozták a klikk-et, ami tönkretette a jól működő intézményeket is, fejetlenséget, vízfejet, iszonyatos költségeket és problémák kezelésének ellehetetlenülését hozta
5, mindezek a normális pedagógusok pályaelhagyását vagy emigrálását hozta, sok helyen csak az öregek maradtak akik nem is nagyon értik már a világot vagy a hülyék akik máshova sem jók.
Válasz Gandhy #76517. hozzászólásáraInkább nem, én kerülöm a politikát ahol csak tudom :P Én csak azt mondom amit látok. Nem amit a TV mond.
Ezért is maradok meg a 80ha földnél is. Lett volna lehetőségem lépni előre de én szeretek nyugodtan aludni akár 9-10 ig :)
lesz majd úgy, hogy egy normális ellenzéket kitermel a polgárságunk és elsöpri végleg a Fideszt, az Összefogással együtt, de addig még sokat kell erősödnie a MHM-nak
Válasz d-032a #76509. hozzászólásáraHa valaki úgy indul neki mindennek, hogy úgysem lesz jobb akkor nem is lesz lehetősége, mert nem látja meg a lehetőségeit. Nem minden a pénz, és nem is előteremthetetlen a pénz manapság. Egy bevállalós fiatal gyerek pár év alatt összeszedheti a kezdőtőkét ami után már boldogulhat, de ahhoz tényleg akarnia kell nem csak mondani. meg persze olyan sosem lesz, hogy egyik reggel teszkóban vagyok árufeltörlő, aztán arra kelek, hogy én inkább gazdásodnék, elmegyek veszek 120 hektár földet, két dzsondírt meg egy kombájnt aztán megy... ez 30 éve sem így volt, 12 éve sem és soha nem is lesz. és te sem így kezdted, meg itt senki. De itt is tudok olyan fiatal gyereket aki 8 éve az apja halála miatt belepottyant 30 hektár földbe, mostanra 100+ van, gépek, pályázaton vett új permetezőt, új vetőgépet, mindent, mostanra szépen megy a saját útján.
Válasz .Feco. #76504. hozzászólásáraMár ne haragudj de pont a Fidesz előtt let teljesen lezülesztve a felső oktatás, mindenféle szakirányt hoztak létre ahol semmit nem tanultak. És kb nemzetközi szinten egy egy iskola semmit nem ért. Volt jópár iskola ha valaki ott végzett mindegy volt milyen szakon legfeljebb söprögetni mehetett el. Kb mint ahogy a 2021 ben végzett főiskolások diplomája is WC papírnak lesz talán jó :D
Bár manapság meg főleg nem lehet iskolában semmit tanulni, mert mire elvégzed megváltozik a szakma. A szabad gondolkodás meg a tanáron múlik, megtanít-e az életre, vagy csak leadja az anyagot. De ugye mivel Gyurcsány idején végeztek azok akik most tanítanak, így hagyjuk is a tanítás színvonalát :D
136794 hozzászólás
Válasz Háromágú villa #76562. hozzászólásáraDe, még mindig hazudsz, mert a környező utcákat is beleszámolta a hvg is, és a képek szerint is tele volt pl az Arany J. utca.
De, ahogy előttem is írták, nekem is tök mindegy, hogy mennyien voltak.
Azért, nem kellene erőltetni a valótlanságok terjesztését sem.
Válasz d-032a #76559. hozzászólásáraIgazad van, google earth-ben lemértem, tényleg 56 ezer nm, elszámolta magát az a kommentelő, így félmillió emberrel számolva 9 ember állt 1 nm-en. Csak nem tudom, ha a cöfös főhülye félmillió embert mert csak behazudni, felkerekíteni, akkor Földönfuto honnan vette az egymilliót?
Válasz d-032a #76559. hozzászólásáraTehát akkor konkrétan hány ember volt ott?
Mert egy hektáron lehet akár 40 tonna kukorica is. Mégsincs.
amúgy nem abszolút tök mindegy mennyie voltak itt vagy ott???
majd április 3án legyünk elegen.
nekem már az is elég lenne ha nem tudná elcsalni 2/3addal, ha simán csak nyerne és együtt kellene kormányoznia koalícióban az lenne a legjobb.
de attól félek véletlen idén is össze fog omlani a választási rendszer...
Az megvan, hogy az ellenzéki főhülye kommentelők még a hvg-jüket sem olvassák, vagy nem tudják értelmezni.
Mert, nem 12ezer négyzetméter.
/Hvg/
"A Parlament előtti terület - az 2002-es szakértői számítások szerint - 330-szor 170 négyzetméteres, tehát közterületi tárgyakat nem számolva 56 ezer 100 négyzetméter. Az ország házának középső kiszögellése előtti tér 50-szer 60 méteres, azaz összesen 3000 négyzetméter.
A Parlament északi és déli végénél található egy-egy 130-szor 110 méteres terület, ezek együtt hozzávetőlegesen további 30 ezer négyzetméteres teret alkotnak. A Kossuth térhez csatlakozó nyolc utca átlagosan 500 méter hosszú (az Alkotmány utca a Kossuth tértől a Bajcsy-Zsilinszky útig 513 méter) és 10 méter széles, azaz összesen további 40 ezer négyzetméter.
A fenti adatok alapján kerekítve 130 ezer négyzetméteres területen vonulhatnak fel ma a tüntetők. A maximális helyet kihasználva használt négyes szorzóval számolva ez összesen 520 ezer ember."
Az ellenzéki főhülyék, hazudjanak jobban.
Ezt az álszent, képmutató bandát! Hogy van pofájuk békemenetnek hívni a háborúmenetet, meg vinni elől a no war molinót, miközben szarházi, oroszbarát, putyinista, muszkaszopók szinte mind???
PUTYIN HÁBORÚS NARRATÍVÁJÁT TOLJA A BÉKEMENETET SZERVEZŐ CÖF HÍROLDALA
Az megvan, hogy a cöfös főhülye, Csizmazia László is csak félmilliós létszámot mert behazudni a békemenetre???
Egy komment a hír alól:
"Akkor egyet nem értek, hogy miért nem ment el mind a fél millió ember a Kossuth térig? A Kossuth tér szilárd burkolattal ellátott területe 12 ezer m2, ha mind a fél millió ember elment volna, akkor 1 m2-en 41 embernek kellett volna állnia. Tudom, hogy sok jó ember kis helyen is elfér, de a CÖF elnöke lehet, hogy kerűlte a matek órákat, vagy ami valószínübb, Háry János leszármazottja."
Válasz .Feco. #76550. hozzászólásáraNincs kedves visszakeresni, de kizárt dolognak tartom, hogy amikor 2 fordulósak voltak a választások, akkor csak 2-3 ember szerzett az első forduló után 50 %+1 szavazatot.
2014-ben és 2018-ban a Jobbik még nem állt össze a baloldallal. Ugye mindkét alkalommal tarolt a Fidesz egyéniben. A Jobbik az esetek többségében 2-3. helyen végzett, akkor nem léptek volna vissza a baloldali jelölt javára, tehát nem nyert volna egyik esetben sem a baloldal.
Kár, hogy az egyéni listákról nem találok összegzést, csak külön-külön lehet megnézni őket.
Amúgy ez nagyon spekulálálás. Álljanak össze a választás előtt, ne a pótvizsga előtt, helyesnek tartom, hogy ez megszűnt.
Amit itt írsz a töredék szavazatokról, azt értem, csak matematikailag nem jövök rá, hogy is néz ez ki.
2018-ban listán, levélszavazatokkal együtt 2 824 206 szavazata volt a Fidesznek. Ez nem azt jelenti, hogy 2 824 206 különböző ember tette az X-et a Fidesz mellé, hanem belekavar valami töredékszavazat is? Akkor nem sokkal többnek kellene lennie ennél?
Ismétlen önmagam; 2018-ban a Fidesz a listás szavazatok 49,60 százalékét kapta, szemben a mandátumok 45,2 százalékával. Nem úgy tűnik, hogy itt ők jártak jól. Mindenki más magasabb százalékban kapta a mandátumokat, mint a listán a szavazatokat. Nyilván, nincs fél ember.
De akkor meg az nem jön ki, hogy összesen 5 796 000 ember szavazott, ebből 5 731 821 került fel a listára, a különbözet gondolom az érvénytelen szavazatokból adódik.
Válasz .Feco. #76553. hozzászólásáraOtt borul a bili, hogy az ellenzék, gombnyomogató droidoknak látja őket, akiknek megmondják, hogy "mit kell" gondolni.
De ezzel, az ellenzék önmagát csapja be, vagy magából indul ki.
Mert, egy időben, találtam, és megnéztem fideszesekkel, vagy szimpatizánsokkal, készült életrajzi riport-szerű beszélgetéseket. És azt láttam, hogy ezeknek az embereknek életútja, a szülei, a gyerekkora, a tanulmányai, és az gondolatvilága, mindig is tartalmazták azokat az elemeket, és értékrendet, ami a nemzeti konzervatizmus irányába terelte őket.
Persze ugye hazudhatták is ezt, de tőlük , és egymástól függetlenül is, ezek az irányok és elemek, mindig ugyanazt az eredményt adták. Vagyis magyarságtudatot, és nemzeti érzelmű értékrendet.
Ezért van az, hogyha most nyer is 20-30 évre, a balliberális, nemzetközi érzelmű ellenzék, akkor sem fog végleg eltűnni a magyar nemzettudat, mert egy most született gyerek is rátalál majd erre, mire felnő. Persze, az amelyik fogékony erre, vagy látja ezt.
Válasz d-032a #76549. hozzászólásáraezek szerint te nem tudod, hogy ki is az a bajerzsóti
Válasz d-032a #76549. hozzászólásáraAzért vagyunk fennakadva, mert havi többmilliós fizetésért elvárna az ember önálló gondolkodást, vitakészséget, egyéni ötleteket, mérlegelési lehetőséget, különösen az egyéni képviselők esetében. Aki egy adott terület szavazott oda az az adott terület és az ott élő érdekét nézze, ne azt, hogy mint mond a pártvezér!
Én elvárnám a titkos és nem beazonosítható szavazást is, hogy ne lehessen felelőségre vonni ha az eszére hallgat a pártfejesek helyett!
Válasz #bandi #76547. hozzászólására2018-ban a Fidesz országos listán a szavazatok 49,27 százalékát szerezte meg, míg a listás mandátumainak aránya 45,2 százalék.
Tehát kevesebb képviselőjük lett, mint amennyi járt volna a százalék alapján.
Válasz #bandi #76548. hozzászólásáraIgen, szerintem sokan többet vártak!
Válasz szeszko #76541. hozzászólásáraezt nem így számolják, most sem régen sem.
A régi rendszerben Aki az egyéni körzetet megnyerte 50% felett az kapott helyet az egyéni helyéről. ha nem volt 50% fölötti eredmény (ez választásonként 2-3 népszerű embernek sikerült csak) akkor egyéniben volt második forduló, azaz az első három újra mérkőzött, és aki nyert vitte az egyéni helyet. Ez azért volt érdekes, mert ha mondjuk egy baloldali kapott 34%-ot és a második harmadik jobboldali volt, pl egy MDF és egy Kisgazda akkor az egyikük visszalépett a másik javára, a második körben a baloldali kapott 40%-ot, a jobboldali 60-at, oda ment a képviselői hely. 2014-ben és 2018-ban is az ellenzék nyert volna ebben a rendszerben.
A listán viszont más volt a helyzet (most is más) szavaz mindenki a listára. minden szavazatot összesítenek, aki nem ért el 5%-ot azt leveszik a listáról, mert nem érte el a küszöböt. A maradékhoz hozzáadják a töredékszavazatokat. Ez a következő: 1 helyen végzet juliska fideszes, 30 szavazattal, második helyen pistike Jobbikos 25 szavazattal. A régi rendszerben pistike 25 szavazata mivel nem hozott képviselői helyet, de azért szavaztak rá hozzáadódik a jobbik listás szavazataihoz. ha első fordulóban 6 párt van 5% fölött akkor mindenki töredékszavazata megy a saját listájához. amikor minden töredékszavazatot beszámoltak akkor a helyek számát visszaosztják a szavazatbottal, és így dől el melyik pártnak hány helye van.
Most ez másabb: jelenleg győzteskompenaáció van: a fenti példa alapján pistike 25 szavazata megy a jobbik listára, de juliska 30 szavazatából is megy 4 (az ellenzéki eredménye+1 szavazat) a listára a fidesz számaihoz.
Amit leírtál az alapján a régi rendszerben a fidesz a bukott körzetekből kapna 49 szavazatot, a baloldal 10-et 10-et a listához, ellenben a mostani rendszerben a fidesz a nyert körzetekből 79-et, a bukottakból pedig szintén 49-et kapna ugyanannyi szavazatért, így bár az egyéni körzetek 49%-a lenne fidesz, és 51% MSZP, addig a listán ugyanannyi szavazó mellett is túlnyomó részben fideszesek lennének és ilyenkor lenne kevesebb szavazat mellett is többségük (nem is kicsi).
Válasz #bandi #76527. hozzászólásáraEzt sose értem, hogy miért vagy ezen fennakadva állandóan, hogy a fideszes képviselők, miért szavaznak együtt a fidesszel a fidesz indítványokra.
Azért, mert ha nem arra akarnának szavazni, akkor nem fideszesek, hanem mszp-s, dk-s, vagy jobbikos képviselők lennének, és akkor oda szavaznának.
Nem volt senkinek sem kötelező beállni a fideszbe. Lehetett volna máshová is. Ki is lehet lépni, és léptek is ki, már többen is.
Azt sem értem, hogy a balyerzsótin mit nem tudtok megemészteni.
A fidesz egy párt. A Zsóti, pártkatona az elsősorban, egy hangos házőrzőeb a kerítésnél. Kb ennyi. Látszólag hisz is benne és csinálja, nyomja. Van ilyen. Nem akartok hinni a szemeteknek, pedig, van ilyen, mint a BayerZsóti.
Úgy néz ki, mintha, ennyi év után sem hinnétek el, hogy ez a fidesz, ez egy létező valami. Nem ám, délibáb.
Válasz szeszko #76545. hozzászólásáraEzért nézte a fél ország csillogó szemmel a kétharmadot, hogy na majd most.
Végre, letéptük a láncot és nincs határ. Kifújjuk középeurópa orrát.
Szerintem ez nem történt meg.
Válasz szeszko #76541. hozzászólásáraCsak az a vicc, hogy mióta a töredékszavazatok is érnek, azóta az van, hogy a 90-10 re nyerő esetében, a győztes azt a szavazatmennyiséget amivel megverte a másikat, tehàt ami már a győzelem után van plusszban, azt még megkapja pártlistára is
Válasz szeszko #76543. hozzászólásáraahol 200 politikust, mint a szemetet összefúj a szél, ott milyen közös munkát feltételezel? a leosztást, kinek, mit, kit, hova, kinek, a kijét stb.
Válasz horvath.agro #76539. hozzászólásáraA 2/3-nál nincs ilyen probléma, mert nem tehet keresztbe szinte senki.
Szerintem szinte bármit meg lehet így szavazni.
Válasz #bandi #76542. hozzászólásárasok értelme nincs, de kötelező elem, mert addig nincs finanszírozva egészségügy, rendőrség, oktatás, stb.
Válasz Gandhy #76537. hozzászólásáraDe ha valakinek lenne egy jó ötlete, akkor azt lehet, hogy másik is támogatnák, nem csak azt gondolnák, hogy ez az ellentétes frakció ötlete, nyomom a nem gombot.
Válasz Gandhy #76537. hozzászólásáraKöltségvetést elfogadni amúgyse sok értelme van, tavaly többször módosították mint egy kipcsak ahányszor gatyát cserélt.
Válasz .Feco. #76533. hozzászólásáraHa kétfordulós lenne a választás, akkor is ugyanúgy, 2/3-a lett volna a Fidesznek.
Vidéki körzetek számát drasztikusan csökkentették 2010 után, azért is lett majdnem fele a képviselők száma. Lakosság arányosan lehetetlen lenne megcsinálni.
Az USA-ban is úgy nyert Trump, hogy az összszavazat kevesebb volt neki.
Ezt amúgy nem nehéz belátni, hozok egy példát, van 100 hely. Ebből 49-et nyer a jobboldal, mindenhol 90-10 százalékos arányban, 51-et pedig a baloldal 51-49 százalékos aránnyal.
Látható, hogy a jobboldal sokkal több szavazatot kapott országosan, de 51 helyen a baloldal nyert, övék a parlamenti többség.
Válasz szeszko #76535. hozzászólásáraNem azért szavaz ellene, mert csakazértis.
Hanem mert egy nagycsomó olyan dolog van ami rohadtul megosztó, és szándékosan provokatív, társadalmi csoportokat egymásnak ugrasztó törvény van, amire bizonyos passzusok miatt egyszerűen nem lehet igennel szavazni. Emiatt van a folyamatos gáncsoskodást sugalló retorika, hogy lám nektek ez se jó.
Tipikusan az oszd meg és uralkodj téma.
Ahelyett h konstruktívan, többpárti egyetértésben hoznának törvényeket, és valóban előre mennének, nem körbekörbe
Válasz szeszko #76535. hozzászólásárapersze ez is egy megoldás lenne, itt a lényeg a közös munka.
ne az legyen amit írtál, hogy ha az egyik kitalál valamit a másik csak azèrt is keresztbe tesz neki, ezért lépünk mindig egyet előre majd kettőt hátra...
Válasz MrPoke #76534. hozzászólásáraén is tapasztalatból írok, én soha semmit nem kaptam a kormányunktól, én értéktelen tagja vagyok a társadalomnak, mert elmúltam 25, gyerekem nincs.
én csak annyit látok hogy egyre kevesebbet ér a munkám amiért megdolgozok, ennyire megyünk előre.
persze le merem, én szociológus vagyok diplomám szerint, de családunk 90 óta gazdálkodik amit már lassan 10 éve én vezetek, így lettem én paraszt kérlek szépen, bele születtem és nem voltam hülye el kótyavetyélni.
Válasz szeszko #76535. hozzászólásáratörvényeket hozni lehetetlen lenne, az biztos,
költségvetést elfogadni lehetetlen lenne, az biztos
Válasz szeszko #76532. hozzászólásáraIgen kisebb parlamentet, kevesebb létszámú országgyűlést igért, költségcsökkentési céllal.
Oké.
Csak azóta létrehozott egy nagycsomó minisztériumot meg államtitkárságot meg egy csomó kormányzati mondvacsinált lóf@szt, amiben többezer(!) ember dolgozik, hogy mindenkinek a kitaníttatott gyerekit legyen hova beültetni.
Ez nem költség?
Egyébiránt annó azt is megigérték, hogy befagyasztják a képviselők béremelését, az euro bevezetéséig. Na azt kéne visszamenőlegesen, mindjárt sürgősebb lenne a dolog.
Válasz horvath.agro #76529. hozzászólásáraEzek tényleg jó nagy hülyeségek, már meg nem haragszol!
Valaki megkapja az összes szavazat 90 százalékát, de legyen csak 50 százaléknyi képviselője?
Szerintem sokkal értelmesebb lenne, ha megszűnnének a pártok, csak egyéni lista lenne, mindenki függetlenként indulna a körzetében. S akkor lenne majd 200 függetlennek mondott emberünk, párpolitikától függetlenül lehetne vitázni, törvényeket hozni.
Mert most hiába talál ki az egyik oldal valamit, a másik csak azért is ellene szavaz.
De ez is csak egy álom nyilván.
Válasz horvath.agro #76531. hozzászólásáraPedig én tényleg a mindennapi tapasztalatomból indultam ki, míg ti mond jöttök olyan dolgokkal amiről még nem is halottam, de nem is érdekel. És szerintem amiket leírtam egyiket sem tudod megcáfolni.
Különben mi is a te végzetséged? Le mered írni? :D Így hogy aztán paraszt lett belőled? :D
Válasz Gandhy #76521. hozzászólásáraMég igazából ez sem igaz. Az nyer nagyot aki egyéni körzetekben sokat nyer, bármennyi százalékkal. Kétfordulós töredékkompenzációs rendszer sokkal jobban tükrözi a valós arányokat, amilyen volt 2010-ig.
A hazai választási rendszer úgy van megcsinálva, hogy a vidéki körzetek száma sokkal nagyobb mint ugyanott az összlakosság aránya, tehát egy szabolcsi szavazat arányaiban sokkal többet ér, mint egy fővárosi. Ha egy párt sok kis vidéki körzetet tud nyerni akkor az így megszerzett egyéni képviselőhelyek miatt kis támogatottság mellett is sok helyet kap a parlamentben, valamint az "egyszavazatos töredékkompenzáció"nak nevezett borzalom miatt a listás szavazatok is az egy nagy párt irányába lejtenek. Még effektíven kevesebb szavazat esetén is előállhat az az abszurd helyzet, hogy nem a győztes pártnak van a legtöbb képviselői helye...
Válasz #bandi #76527. hozzászólásáraNyilván senki sem fog a pártja ellen szavazni, szavazás előtt megjön az eligazítás, és aszerint cselekednek. Ki is marnák, ha máshogy csinálná valaki.
Amúgy érdekes, hogy azért kapják a fizetésüket, mert parlamenti képviselők. Annak ellenére elég sokat hiányoznak a munkahelyükről. Biztos a háttérországban dolgoznak keményen.
Egyetértés akkor van, amikor a képviselők fizetését kell emelni.
Ha a Fidesz eltörölte volna az egyéni listákat, csak párlista lenne, akkor az lenne a baj.
Az pedig egy nagyon jó húzása volt a Fidesznek, hogy közel a felére csökkentette fent említett naplopók számát.
Válasz MrPoke #76528. hozzászólásárasajnos most ebben a témában te ülsz teljesen fordítva a lovon, és nem csak hátrafele nézel, de a lábaközt is a fejed...
teljesen elvakultan látod a világot és folyamatosan a propagandát fújod.
sokkal komolyabb embernek tartottalak ennél, mert azt hittem csak hülyéskedsz mikor ezeket írod...
Válasz .Feco. #76508. hozzászólásáraNem lehet az országokat összehasonlítani. Mert, mindegyiknek a helyzete másmilyen, eltér a többitől.
Vagy azért, mert van nyersanyagforrása, vagy olyan geopolitikai, földrajzi helyzete van, ami egyedi. Magyarországnak is megvannak a speciális körülményei és jellemzői, amiket figyelembe véve lehetne eredményeket elérni. Az ellenzékkel, erre esély sincs, mert mindent elutasít és tagad, ami "magyarosh és nemzethy".
Pedig, ország önazonosság nélkül nem lehet, egy országot sem előrébb vinni. Egy cég sem fog semmire sem haladni, ha a dolgozók állandóan azon ácsingóznak, hogy másik cégnél szeretnének dolgozni, mert szégyenlik a saját cégüket.
Naponta olvashatom az ellenzéki portálokon, hogy szégyenlik az országot, és, hogy magyarok. Így nem lehet előrébb haladni.
Nem mindig másokat kellene nézegetni, és másoknak kényszeresen megfelelni. Magyarország érdekeit, úgysem képviseli senki sem, másvalaki helyettünk, csak saját magunk.
Válasz szeszko #76522. hozzászólásárapl én 4 év után kötelezővé tenném a kormányváltást, és nem engednék 2/3ot senkinek, közösen kelljen mindent eldönteni, megszavazni.
de ez az én hülyeségem csak.
Válasz .Feco. #76525. hozzászólásáraTök jó, hogy amit leírtál csak hangsúlyozás kérdése. Szerintem mind pozitív :D
Kivéve az első. Sajnos nem tehet meg mindent. Így is folyton csesztetik az országot, mikor picit drasztikusabb (nyugat ellenes) lépést szeretne Viktor urunk hozni.
Ha csak úgy vagdalkozna a lépésekkel, már nem lenne Magyarország mert felosztották volna mint Jugoszláviát....
De most komolyan téged fizetnek? :D Erre még egyszer sem válaszoltál :P
Ennyi sületlenséget nem lehet összehordani, én is jót röhögök rajtad a székben de remélem te is mikor leírod ezeket a sorokat :D
Válasz szeszko #76522. hozzászólásáraHa valaki megnyer egy körzetet, az húz egy széket. Még hagyján is lenne, ha ezek képviselők lennének, nem pártkatonák.
Mert mondhat, igérhet bármit, sosem fog a pártból kiszavazni! Nincs véleménye, egy biodíszlet a képviselők nagyrésze, sosem szólal fel.
Be se jár csak szavazni.
Így akkor nem is kéne képviseőkre szavazni, csak listára, aztán úgyis az lesz amit kitalálnak a központban.
Akkor már érdekesebb a 4x%
Leírom újra, két választás van szar (Fidesz), szarabb (baloldal).
Aki nem így látja, az teljesen elfogult valamelyik irányba, felesleges vitatkozni sajnos.
Válasz MrPoke #76514. hozzászólásáraJa, a Gyurcsány-kormány egy xar volt, bele is bukott ahogy kell. Az orbán-kormány is egy xar, annak is bele kell buknia. Ez mindkettejük közös felelőssége.
Amiben mégis nagyobb az orbéké az az alábbiak miatt van:
1, 12 év tejhatalom és korlátlan pénz alatt bármit lehetett volna, mégsem tettek semmit
2, kivezették a szabad tankönyvválasztást. Sok iskola tanított normális könyvekből, mára mindenkinek abból kell tanítani amit Hoffman Rózsa megálmodott és a csókos nyomda megbírt szülni... (Arra a nőre egy disznókondát nem lehetne bízni nemhogy a közoktatást, egy kőbalta működési elvét sem értené meg)
3, elüldözték a CEU-t, ami a legszínvonalasabb (magán)egyetem volt az országban
4, létrehozták a klikk-et, ami tönkretette a jól működő intézményeket is, fejetlenséget, vízfejet, iszonyatos költségeket és problémák kezelésének ellehetetlenülését hozta
5, mindezek a normális pedagógusok pályaelhagyását vagy emigrálását hozta, sok helyen csak az öregek maradtak akik nem is nagyon értik már a világot vagy a hülyék akik máshova sem jók.
Válasz Gandhy #76521. hozzászólásáraNa, van aki érti, egy hajóban evezünk úgy néz ki!
Amúgy mire odaersődöne a MHM, addigra felszalámizza a Fidesz, mint a Jobbikot is.
Válasz Gandhy #76517. hozzászólásáraInkább nem, én kerülöm a politikát ahol csak tudom :P Én csak azt mondom amit látok. Nem amit a TV mond.
Ezért is maradok meg a 80ha földnél is. Lett volna lehetőségem lépni előre de én szeretek nyugodtan aludni akár 9-10 ig :)
Válasz horvath.agro #76515. hozzászólásáraLeírtam, hogy hány képviselője lenne a Fidesznek, ha például a britteknél alkalmazott választási rendszer lenne.
Ezzel a Fidesz rá is fázhat, mert ugyanilyen könnyek kerülhet a baloldal is 2/3-os többségbe.
Ezt valahogy elfelejtitek megemlíteni.
Amúgy hogy kellene lennie szerinted?
Válasz horvath.agro #76515. hozzászólásáraezzel a számítással nincs semmi baj, bármelyik indulónak ezzel a képlettel számolnak, aki nyer, az nagyon nyer

lesz majd úgy, hogy egy normális ellenzéket kitermel a polgárságunk és elsöpri végleg a Fideszt, az Összefogással együtt, de addig még sokat kell erősödnie a MHM-nak
Válasz Gandhy #76517. hozzászólására


Válasz szeszko #76518. hozzászólásáraaz elmúlt 12 év pontosan ugyan erről szólt... amit csak lehetett.
Válasz Gandhy #76510. hozzászólásáraHány évig voltak kis hazánkban illetve Ausztriában az oroszok?
Itt a rendszerváltáskor aki érte, az szétlopta az országot.
Válasz MrPoke #76514. hozzászólásárate tényleg jól megtanultad a leckét, talán még saját katedrát is kaphatsz a pártközpontban
Válasz d-032a #76509. hozzászólásáraHa valaki úgy indul neki mindennek, hogy úgysem lesz jobb akkor nem is lesz lehetősége, mert nem látja meg a lehetőségeit. Nem minden a pénz, és nem is előteremthetetlen a pénz manapság. Egy bevállalós fiatal gyerek pár év alatt összeszedheti a kezdőtőkét ami után már boldogulhat, de ahhoz tényleg akarnia kell nem csak mondani. meg persze olyan sosem lesz, hogy egyik reggel teszkóban vagyok árufeltörlő, aztán arra kelek, hogy én inkább gazdásodnék, elmegyek veszek 120 hektár földet, két dzsondírt meg egy kombájnt aztán megy... ez 30 éve sem így volt, 12 éve sem és soha nem is lesz. és te sem így kezdted, meg itt senki. De itt is tudok olyan fiatal gyereket aki 8 éve az apja halála miatt belepottyant 30 hektár földbe, mostanra 100+ van, gépek, pályázaton vett új permetezőt, új vetőgépet, mindent, mostanra szépen megy a saját útján.
Válasz szeszko #76507. hozzászólásáramár ne is haragudj, de az nonszensz hogy 45 megnyert százalék 2/3ados többség, ez a józan ész ellen megy...
Válasz .Feco. #76504. hozzászólásáraMár ne haragudj de pont a Fidesz előtt let teljesen lezülesztve a felső oktatás, mindenféle szakirányt hoztak létre ahol semmit nem tanultak. És kb nemzetközi szinten egy egy iskola semmit nem ért. Volt jópár iskola ha valaki ott végzett mindegy volt milyen szakon legfeljebb söprögetni mehetett el. Kb mint ahogy a 2021 ben végzett főiskolások diplomája is WC papírnak lesz talán jó :D
Bár manapság meg főleg nem lehet iskolában semmit tanulni, mert mire elvégzed megváltozik a szakma. A szabad gondolkodás meg a tanáron múlik, megtanít-e az életre, vagy csak leadja az anyagot. De ugye mivel Gyurcsány idején végeztek azok akik most tanítanak, így hagyjuk is a tanítás színvonalát :D