Fórum
- Búza termény felvásárlási árak új
- Aratás új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- S.O.S. új
- Zene, ami boldoggá tesz... új
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
- AGT-835-ös kistraktor új
- Erdőgazdálkodás, szakirányítás új
- Talajmegújító Mezőgazdaság új
- Mezőgazdasági támogatások, agrárpályázatok új
Cikkajánló

Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Az európai almapiacon fokozatosan kifutnak a tárolt készletek. A piaci helyzet...
Hirdetés


1380 hozzászólás
Nálam is megdöntötte a vihar elég jól,de nem nyomta le a földre kb. 45 fokban áll a fele. Nagybani árakat tud valaki?
Mashol is fekszik?

Hali!

A csövek kb 20-25 dkg-osak nem akarnak ebben a melegben nőni csak érnek,tudtok olyan felvásárlót aki ezeket a "kisebb" csöveket is megveszi?
Kb 70.000 cső
Bács-Kiskun vagy Csongrád megyei előnyben!
40
Napi 1000 dbot mennyiért lehet a nagybanin megbulizni most nem tudja vlk?
Máshol is sok a hernyó vagy csak nálam sikerült elrontani a permetezést?
Válasz bakossandor95 #921. hozzászólásáraSzerintem sok volt neki a gyomirtó, főleg a forgókban lehetnek ilyen növények szerintem.
árak hogyan alakulnak...
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni
virágzástol számítva hánynap allat érik a csemegekukorica (basin-r)
Köszönöm
Sziasztok!




Egy ideje észrevettem, hogy a csemege kukoricámban (desszert R68 és E70) sok növényen a levelek nem nőnek, hanem összetekerednek és "behullámosodnak". Nagyjából 1,5 hete volt szelektív gyomirtóval kezelve ( laudis ), lehetséges, hogy ez okozza ezeket a tüneteket? Olvastam, hogy lehet, hogy cinkhiány. Sajnos ez a második évem a mezőgazdaságban, tavaly semmi ilyesmi tünetet nem tapasztaltam. Ha sikerül kideríteni, hogy mi baja, lehet rá esély, hogy kiheveri? A legfőbb gondom az, hogy eddig csak néhány növényen mutatkoztak ezek a jelek, de mintha most már a többi levele is kezdene hasonlóan viselkedni. Előre is köszönöm a segítséget.
Sziasztok.
Nagybani árakat tud valaki?
Sziasztok! Használ valaki FOLISOL W lombtrágyát.
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék nyújtani nektek!
Eddig csmege kukoricára csak hozamveszteségre lehetett biztosítást kötni. Most van lehetőség azon csmege kukoricákra amit csövesen értékesítetek, un minőségi károkra is biztosítást kötni.
Érthetőbben ha pl pár szemet ért a jégverés és emiatt már eladhatatlan, akkor az 100% os kár. Míg régen ez akár térítés alatti volt. Nagyon nem mindegy!
Sziasztok.

D70 kb ,jó 2 hete lett ültetve.
Válasz ..MZ/X.. #915. hozzászólásáraKét hete én is vetem de itt a Gerecsében még nem a legjobb az idő. Mi el vagyunk maradva kb. 2 héttel mindig.
Válasz somogyi2831 #914. hozzászólásáraLassan már sorolni fog.
Nálunk ma 16-17°C talajhőmérsékleteket mértem.
Sziasztok! Vetitek már a kukoricát?
Érdeklődni szeretnék,hogy megyek fajtát ajánlanátok: Basin vagy Sheba. Valamint ha tudtok róla valami plusz infót azt megköszönöm.
Válasz John Deere Power Shift #888. hozzászólásáraTe árulod?
Milyen vg beállításokkal vetitek?
Válasz rezmann #909. hozzászólásáraSzia!
Lehet termeszteni öntözés nélkül is, ha jók a talajadottságok + tavasszal/nyár elején azért van egy kis eső.
Érdemes úgy időzíteni a vetést és a fajtaválasztást, hogy lehetőleg július közepén lehessen vágni, mire jönnek a forró, aszályos időszakok. (Persze ez nem mindig rajtunk múlik, hanem a konzervgyár/integrátor dönti el.)
Tavaly úgy alakult a mi területünk, hogy augusztus elejére volt időzítve a betakarítás, addigra azért már megviselte az aszály, de még így is adott 12 tonnát. Tegyük hozzá, hogy 40 AK-s földekről van szó.
Válasz rezmann #909. hozzászólásáraLehet hàt elméletileg
Mint mindent
Decsak ha full pontosan akkor esik rá mikor ipp köll neki és pont a megf adag
Sziasztok, mindenhol azt lehet hallani, hogy csemegét öntözés nélkül nem lehetséges itthon termelni. Ez mennyire igaz? Van aki termeli öntözés nélkül? És milyen eredménnyel?
Sziasztok !
Csemege Vetőmagok ( 2015 -ós ) GSS-8529 , Rustler , Basin Eladók 1ft / szem áron !
Van bontatlan zsák is , számla megvan !
Fólia alagút alá szoktatok valamilyen gyomírtót permetezni? Lumax jó lehet vagy nem ér semmit? Csepegtetve lesz ezért lesz egy 10-20 cm felázás ez elegendő lehet?
Palántázós témát mikor vetitek....oszt ültetitek kifele?
Mekkora méretekben csinálja ezt aki csinálja hány 1000 maggal?
Milyen legkorábbi dátummal szokjàtok kintre vetni ?
Üdv
Valaki tudna nekem segíteni csemegekukoricával kapcsolatban?
Tavasszal milyen fajta alaptrágyát kell kijuttatni és mennyit?
Köszönöm
Válasz somogyi2831 #898. hozzászólásáraÍrtam
Válasz ..MZ/X.. #901. hozzászólásáraOszt mennyibe kerül szálja a feketepiacon?
Válasz *** HM *** #900. hozzászólására
Minek kell marhàknak??
Válasz roli555 #897. hozzászólásáraOks köszi, nézelődök folyamatosan. Ha akad valami dumálunk.
Válasz roli555 #896. hozzászólásáraPersze lehetne. Írj egy mailt ott megbeszélhetjük.
Válasz ..MZ/X.. #894. hozzászólásáraHa esetleg találsz valahol meszebb és lenne nagyobb mennyiség szólj van ponyvás furgon amire fér bőven...aztán fehérvár nem távolság,így ha gondolod vehetünk közössen
Válasz somogyi2831 #895. hozzászólásáraÉs lenne lehetőség szár és egyébb melléktermékek megvételére?
Válasz roli555 #892. hozzászólásáraSzia! Én Komárom megyei vagyok.
Válasz roli555 #892. hozzászólásáraEz engem is érdekelne, csak fejérben, Fehérvár környékén.
Válasz Kukoricas Szabolcs #891. hozzászólásáraigen
Komárom E. megye vagy környékén csemegekukoricázik valaki?Engem elsősorban csuhé és kukoricaszár érdekelne....nagyobb mennyiség esetén akár távolabb is.
Sziasztok Dessert 68as 78hoz kepest sokkal kisebb csovet hoz?
profivetomag.hu oldalon nézd meg. Van többféle kiszerelésben náluk.
Sziasztok!
2000 négyzetméterre hol tudnék szerezni vetőmagot?? Ilyen kis tételt nem tud valaki?? Köszi előre is
Eladó GSS 8529 Szuperédes csemege kukorica vetőmag 1 db bontatlan originál zsák.
Ára -megegyezés szerint
Érd.- 0670/453 6103
GSS 8529 F.1 | 100.000 szem (unit) |
csemegekukorica vetőmag
Excelis csemegekukorica vetőmag. Középérésű szuperédes csemegekukorica. Szabályos, 20 cm hosszú, vastag csöveket terem. Nagyon jó a csuhéjtakarása. Jó ízű, szép sárga színű fajta. MDMV ellenálló. HR = MDMV. Átlag növénymagassság: 280 cm. Átlagos szemsorszám: 18. Átalgos szemmélység: 13 mm. Átlagos tenyészidő: 83 nap. Csőátmérő: ~ 5,4 cm.
Bruttó ár: 226 695 Ft / db
Cikkszám: SG-00163
Gyártó: Syngenta
Sziasztok!Dessert82-röl kérnék véleményeket.
Jár valaki piacra, lehet most adni?
50-80 forintokat írnak a farmit, de viszik is vagy csak árulják?
Válasz kissviktor #878. hozzászólásáraSzia
Mit jelent a korai vetés pontosan? Mennyi idő alatt kelt ki?
Sziasztok!


Néhány sor Aranymazsola csemegekukoricát vetettünk, de itt az utóbbi 1,5 hétben alig tudunk néhány csövet letörni, mert az istennek nem akar beérni. mi lehet a gond? Debrecen környéke vagyunk. aug 18-22-ig éjszaka 13 fok volt. valami hőstressz féle lenne vajon?
Bp.nagybani árakat tud valaki.
Másodvetésű csemegekukoricám.
Nemsokára ez is elkezdődik.
Sziasztok! Egy olyan kérdéssel fordulnék felétek, hogy a signet kukorica milyen magasra nől? Mert én már egy adagot kiszaggattam, mert 60 cm es magasságában hozta a címert, most a 2. adag már olyan ~70 cm és címert hoz, ez normális vagy én rontok el valamit? Nem vagyok nagytermelő, kb 5000 tő van ültetve.
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv.: Miki