Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.86 Ft USD 309.41 Ft CHF 383.44 Ft GBP 409 Ft

Fórum

Csemegekukorica termesztése

Létrehozta: Jani X , 2009-05-12 20:07:40

Kedvencekhez Segítség
1380 hozzászólás
Nincs profilkép
#930 somogyi2831
2016-07-17 07:40:24

Nálam is megdöntötte a vihar elég jól,de nem nyomta le a földre kb. 45 fokban áll a fele. Nagybani árakat tud valaki?

Nincs profilkép
#929 T.Márton
2016-07-17 04:59:47

Mashol is fekszik?
smile crying

Nincs profilkép
#928 Toxi
2016-07-08 22:08:09

Hali!

A csövek kb 20-25 dkg-osak nem akarnak ebben a melegben nőni csak érnek,tudtok olyan felvásárlót aki ezeket a "kisebb" csöveket is megveszi?
Kb 70.000 cső

Bács-Kiskun vagy Csongrád megyei előnyben!smile helpsmilie

Nincs profilkép
#927 T.Márton
2016-07-07 09:07:27

40

#926 *** HM ***
2016-07-05 12:13:18

Napi 1000 dbot mennyiért lehet a nagybanin megbulizni most nem tudja vlk?

Nincs profilkép
#925 T.Márton
2016-06-25 08:07:40

Máshol is sok a hernyó vagy csak nálam sikerült elrontani a permetezést?

Nincs profilkép
#924 Ares 826
2016-06-22 22:51:06

Válasz bakossandor95 #921. hozzászólásáraSzerintem sok volt neki a gyomirtó, főleg a forgókban lehetnek ilyen növények szerintem.

Nincs profilkép
#923 szőllősi istván
2016-06-22 22:30:16

árak hogyan alakulnak...

Nincs profilkép
#922 tibi0420
2016-06-14 10:39:15

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni

virágzástol számítva hánynap allat érik a csemegekukorica (basin-r)

Köszönöm

Nincs profilkép
#921 bakossandor95
2016-06-11 19:40:33

Sziasztok!

Egy ideje észrevettem, hogy a csemege kukoricámban (desszert R68 és E70) sok növényen a levelek nem nőnek, hanem összetekerednek és "behullámosodnak". Nagyjából 1,5 hete volt szelektív gyomirtóval kezelve ( laudis ), lehetséges, hogy ez okozza ezeket a tüneteket? Olvastam, hogy lehet, hogy cinkhiány. Sajnos ez a második évem a mezőgazdaságban, tavaly semmi ilyesmi tünetet nem tapasztaltam. Ha sikerül kideríteni, hogy mi baja, lehet rá esély, hogy kiheveri? A legfőbb gondom az, hogy eddig csak néhány növényen mutatkoztak ezek a jelek, de mintha most már a többi levele is kezdene hasonlóan viselkedni. Előre is köszönöm a segítséget.

Nincs profilkép
#920 laca113
2016-06-07 12:24:00

Sziasztok.

Nagybani árakat tud valaki?

Nincs profilkép
#919 somogyi2831
2016-05-11 19:14:15

Sziasztok! Használ valaki FOLISOL W lombtrágyát.

#918 mgbiztositas
2016-04-18 11:52:31

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék nyújtani nektek!
Eddig csmege kukoricára csak hozamveszteségre lehetett biztosítást kötni. Most van lehetőség azon csmege kukoricákra amit csövesen értékesítetek, un minőségi károkra is biztosítást kötni.
Érthetőbben ha pl pár szemet ért a jégverés és emiatt már eladhatatlan, akkor az 100% os kár. Míg régen ez akár térítés alatti volt. Nagyon nem mindegy!

Nincs profilkép
#917 laca113
2016-04-17 21:03:47

Sziasztok.
D70 kb ,jó 2 hete lett ültetve.
D70

Nincs profilkép
#916 somogyi2831
2016-04-13 18:24:00

Válasz ..MZ/X.. #915. hozzászólásáraKét hete én is vetem de itt a Gerecsében még nem a legjobb az idő. Mi el vagyunk maradva kb. 2 héttel mindig.

#915 ..MZ/X..
2016-04-12 22:26:55

Válasz somogyi2831 #914. hozzászólásáraLassan már sorolni fog.smile cool
Nálunk ma 16-17°C talajhőmérsékleteket mértem.

Nincs profilkép
#914 somogyi2831
2016-04-12 19:47:28

Sziasztok! Vetitek már a kukoricát?

Nincs profilkép
#913 zneo83
2016-04-03 18:40:47

Érdeklődni szeretnék,hogy megyek fajtát ajánlanátok: Basin vagy Sheba. Valamint ha tudtok róla valami plusz infót azt megköszönöm.

#912 *** HM ***
2016-04-01 17:30:24

Válasz John Deere Power Shift #888. hozzászólásáraTe árulod?
Milyen vg beállításokkal vetitek?

Nincs profilkép
#911 Istvánxxx
2016-03-22 20:11:25

Válasz rezmann #909. hozzászólásáraSzia!
Lehet termeszteni öntözés nélkül is, ha jók a talajadottságok + tavasszal/nyár elején azért van egy kis eső.
Érdemes úgy időzíteni a vetést és a fajtaválasztást, hogy lehetőleg július közepén lehessen vágni, mire jönnek a forró, aszályos időszakok. (Persze ez nem mindig rajtunk múlik, hanem a konzervgyár/integrátor dönti el.)
Tavaly úgy alakult a mi területünk, hogy augusztus elejére volt időzítve a betakarítás, addigra azért már megviselte az aszály, de még így is adott 12 tonnát. Tegyük hozzá, hogy 40 AK-s földekről van szó.

#910 *** HM ***
2016-03-22 11:45:22

Válasz rezmann #909. hozzászólásáraLehet hàt elméletileg
Mint mindent
Decsak ha full pontosan akkor esik rá mikor ipp köll neki és pont a megf adagsmile lol

Nincs profilkép
#909 rezmann
2016-03-22 11:25:31

Sziasztok, mindenhol azt lehet hallani, hogy csemegét öntözés nélkül nem lehetséges itthon termelni. Ez mennyire igaz? Van aki termeli öntözés nélkül? És milyen eredménnyel?

Nincs profilkép
#908 barna657
2016-03-05 09:41:17

Sziasztok !
Csemege Vetőmagok ( 2015 -ós ) GSS-8529 , Rustler , Basin Eladók 1ft / szem áron !
Van bontatlan zsák is , számla megvan !

Nincs profilkép
#907 T.Márton
2016-03-02 13:19:35

Fólia alagút alá szoktatok valamilyen gyomírtót permetezni? Lumax jó lehet vagy nem ér semmit? Csepegtetve lesz ezért lesz egy 10-20 cm felázás ez elegendő lehet?

#906 *** HM ***
2016-02-29 08:10:27

Palántázós témát mikor vetitek....oszt ültetitek kifele?
Mekkora méretekben csinálja ezt aki csinálja hány 1000 maggal?

#905 *** HM ***
2016-02-29 08:07:23

Milyen legkorábbi dátummal szokjàtok kintre vetni ?

Nincs profilkép
#904 tibi0420
2016-02-29 07:33:58

Üdv

Valaki tudna nekem segíteni csemegekukoricával kapcsolatban?
Tavasszal milyen fajta alaptrágyát kell kijuttatni és mennyit?

Köszönöm

#902 *** HM ***
2016-02-09 17:17:02

Válasz ..MZ/X.. #901. hozzászólásáraOszt mennyibe kerül szálja a feketepiacon?

#900 *** HM ***
2016-02-09 15:15:02

Minek kell marhàknak??

#899 ..MZ/X..
2016-02-08 21:23:40

Válasz roli555 #897. hozzászólásáraOks köszi, nézelődök folyamatosan. Ha akad valami dumálunk.smile wink

Nincs profilkép
#898 somogyi2831
2016-02-08 18:07:28

Válasz roli555 #896. hozzászólásáraPersze lehetne. Írj egy mailt ott megbeszélhetjük.

Nincs profilkép
#897 roli555
2016-02-08 10:29:30

Válasz ..MZ/X.. #894. hozzászólásáraHa esetleg találsz valahol meszebb és lenne nagyobb mennyiség szólj van ponyvás furgon amire fér bőven...aztán fehérvár nem távolság,így ha gondolod vehetünk közössen

Nincs profilkép
#896 roli555
2016-02-08 10:27:16

Válasz somogyi2831 #895. hozzászólásáraÉs lenne lehetőség szár és egyébb melléktermékek megvételére?

Nincs profilkép
#895 somogyi2831
2016-02-07 13:19:07

Válasz roli555 #892. hozzászólásáraSzia! Én Komárom megyei vagyok.

#894 ..MZ/X..
2016-02-06 22:11:19

Válasz roli555 #892. hozzászólásáraEz engem is érdekelne, csak fejérben, Fehérvár környékén.smile rolleyes

Nincs profilkép
#892 roli555
2016-02-06 00:32:19

Komárom E. megye vagy környékén csemegekukoricázik valaki?Engem elsősorban csuhé és kukoricaszár érdekelne....nagyobb mennyiség esetén akár távolabb is.

Nincs profilkép
#891 Kukoricas Szabolcs
2016-02-05 18:00:48

Sziasztok Dessert 68as 78hoz kepest sokkal kisebb csovet hoz?

Nincs profilkép
#890 somogyi2831
2016-01-21 18:11:36

profivetomag.hu oldalon nézd meg. Van többféle kiszerelésben náluk.

#889 Gabee
2016-01-19 14:31:00

Sziasztok!
2000 négyzetméterre hol tudnék szerezni vetőmagot?? Ilyen kis tételt nem tud valaki?? Köszi előre is

Eladó GSS 8529 Szuperédes csemege kukorica vetőmag 1 db bontatlan originál zsák.
Ára -megegyezés szerint

Érd.- 0670/453 6103





GSS 8529 F.1 | 100.000 szem (unit) |
csemegekukorica vetőmag

Excelis csemegekukorica vetőmag. Középérésű szuperédes csemegekukorica. Szabályos, 20 cm hosszú, vastag csöveket terem. Nagyon jó a csuhéjtakarása. Jó ízű, szép sárga színű fajta. MDMV ellenálló. HR = MDMV. Átlag növénymagassság: 280 cm. Átlagos szemsorszám: 18. Átalgos szemmélység: 13 mm. Átlagos tenyészidő: 83 nap. Csőátmérő: ~ 5,4 cm.
Bruttó ár: 226 695 Ft / db
Cikkszám: SG-00163
Gyártó: Syngenta

Nincs profilkép
#887 csukica
2016-01-12 16:26:53

Sziasztok!Dessert82-röl kérnék véleményeket.smile hammer

Nincs profilkép
#886 Kukoricas Szabolcs
2015-09-29 10:30:39

Jár valaki piacra, lehet most adni?
50-80 forintokat írnak a farmit, de viszik is vagy csak árulják?

Nincs profilkép
#885 Bzsr
2015-09-03 09:19:47

Válasz kissviktor #878. hozzászólásáraSzia

Mit jelent a korai vetés pontosan? Mennyi idő alatt kelt ki?

Nincs profilkép
#884 kovacs83aniko
2015-08-28 12:40:37

Sziasztok!
Néhány sor Aranymazsola csemegekukoricát vetettünk, de itt az utóbbi 1,5 hétben alig tudunk néhány csövet letörni, mert az istennek nem akar beérni. mi lehet a gond? Debrecen környéke vagyunk. aug 18-22-ig éjszaka 13 fok volt. valami hőstressz féle lenne vajon?
smile helpsmiliesmile confused

Nincs profilkép
#883 csukica
2015-08-26 13:38:36

Bp.nagybani árakat tud valaki.

Nincs profilkép
#882 kissviktor
2015-08-23 15:14:53



Másodvetésű csemegekukoricám.
Nemsokára ez is elkezdődik.

Nincs profilkép
#881 03a.tajtim
2015-08-21 22:07:28

Sziasztok! Egy olyan kérdéssel fordulnék felétek, hogy a signet kukorica milyen magasra nől? Mert én már egy adagot kiszaggattam, mert 60 cm es magasságában hozta a címert, most a 2. adag már olyan ~70 cm és címert hoz, ez normális vagy én rontok el valamit? Nem vagyok nagytermelő, kb 5000 tő van ültetve.
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv.: Miki

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Az európai almapiacon fokozatosan kifutnak a tárolt készletek. A piaci helyzet...
Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
John Deere 1750  szilárd műtrágya kijuttató
John Deere 1750 szilárd műtrágya...

425.000 Ft

Árpa szalma
Árpa szalma

7.000 Ft

Sárgabarack nagy tételben eladó
Sárgabarack nagy tételben eladó

700 Ft

Munkagép eladó
Munkagép eladó

900.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]