Válasz decsi #19886. hozzászólásáraÉn szétszedtem és kipucoltam kézzel! Rengeteg szemét volt benne! Szétszedés nélkül nem lehet teljessen kipucolni! És nem tart tovább 3 4 óránál! Tudod a számom hívj fel elmondom hogy kell!
Válasz decsi #19878. hozzászólásáraJobb bal oldalon levenni a burkolatokat,kell egy kb 2 méteres 8 As köracél amivel át lehet nyúlni a dobon. Meg fogjátok találni,hogy hol van ez. Ezzel kissé fel lazitod a port,utánna levegő jóbbról balra balról jobbra. Le kell venni a dobnak a meghajtó ékszíjját bal oldalon. Kézzel lassan lehet forgatni közben meg fújatni addig míg jön belőle por! Ez lehet hogy két órába is telhet. Akkor szok gond lenni mikor fel kell gyorsítani a dobot 900ra. Nagy gondokat tud ez a rázkódás csinálni! Fújatási hely a dobra ahogy rá vannak csavarozva a fülek. Háromszög alakú kis nyílás oldalról nézve! Sajnos most nem tudok képet felrakni erről. Nem biztos,hogy elég érthetően írtam le de ha valakinek több infóra lenne szüksége itt a telefon számom,szívesen segítek!
0630 3107733
Válasz 6620 #19879. hozzászólásáraMiért nem értitek?? Nagy nyomású levegővel ki kell fújni... Egy jó hosszú szárú csővel benyúltok a réseken és jól meg fújjátok nem egyszerű munka de ezek szerint működőkepés
Ezeket a beszorult kukorica csutkákat hogy szoktátok ki operálni a kosárból?
Kb a felit már sikerült ki szedni ,két oldarról meg a szalmaládák felöl,de a többihez egyszerűen nem férünk.
Válasz .Feco. #19872. hozzászólásáraGabonában,repcében sok a törek , szépen is téríti az anyagot,de ha fúj a szél nagyon sok töreket fel kever a motorhoz. A tükörben lehet jól látni,hogy mennyire szívja be a ventilátor. Ezért nem szeretem. Kukoricában le is veszem,úgy szokott ki nézni a motor mint egy sün disznó,tiszta kukorica levél minden!
Válasz Lacika... #19868. hozzászólásáraMiért jó levenni??? Én alig várom hogy végre legyen egy amin van, új korában sajnáltam rá a 4 milliót de azóta is bánom...
Válasz 72 #19865. hozzászólásáraHa nem szeretnél szórni vele akkor le lehet szerelni,de a csőveket össze kell kötni. Különben tönkre megy a szivattyúja. Gabonában,repcében jó,kukiba nem igazán van jelentősége, én személy szerint le szoktam venni. Gratula a géphez!
Ha a második dobot felgyorsítod 900-ra és ráz a kombájn akkor ki kell fujatni a dobot! Ez csak egy jó tanács!
Válasz szanberg #19866. hozzászólásáraRánézésre kb 3 perc meg két ember.
Vagy a terelö lapátot leállítom a föld felé és akkor csak egy vékony sávba szórja!?
Válasz .Szabi. #19859. hozzászólásáraAzért írtam így mivel nekünk akkor csak egyik érzékelő müködik mert a jó bbot megmozgatták és néha müködött az eleje fékezése is.. Mindig össze kapcsolt fékkel járok amúgy :)
Válasz .Szabi. #19853. hozzászólásáraA a pedalnal a csavaron tekertem meg ki vettem, mindkettore az a jelenseg hogy vilagit a feklampa.
Mit csinaljak akkor?
Válasz Mtz-s gyerek #19851. hozzászólásáraMajdnem.
Mindkét pedálon féklámpa kapcsoló van,az elsőhajtást csak mindkét pedál lenyomásakor kapcsolja félféknél nem.Úgy állítsd be valamelyik kapcsolót, hogy ne kapcsoljon ha fékezel, azonban difizár használatakor mindíg akaszd össze a pedálokat,mert csak a másik pedál lenyomása fogja oldani.
Válasz BMWs paraszt,JD fanatikus #19848. hozzászólásáraFékpedáloknál van két érzékelő.Az egyik a féklámpa ,másik az első híd fékezés le kell húzni róla a kábelt vagy a csavart ami benyomja az érzékelőt ki kell hajtani,hogy nem müködtesse. Jobb oldali érzékelő az elsőhídé.
Valakinek otlete hogy lehet kikapcsolni elsohid kapcsolast fekezeskor?
Rakodozaskor kellemetlen amikor fekezek bekapcsol kozben tekerem a kormanyt felengedem a feket ugrik kicsit az elsohid meg nem hasznal szerintem igy neki.
Válasz szanberg #19846. hozzászólásáraLehozták Nádudvarra,onnan meg nem volt gáz haza hozni bár füredtől izgalmasabb volt azokon a szűk utakon.Tegnap előtt hívtalak de valamiért nem voltál elérhető!
Itt tegnap elkezdték vágni az árpákat 10-14-es vizekkel meg 4-6 tonna közötti átlagokkal.
Nem soká megyek egy kombájnosért aki felajánlotta a segìtségét hogy segìt átnézni meg elmondani mi hogy működik.
JD meg a mf kombájnba kb csak a kormánykerék meg a fék pedál egyforma,minden más külömbözik!
Válasz 72 #19844. hozzászólásáraNem szóltál, elszaladtam volna felvezetőnek mutatni az utat miskolc körül ahogy említettem.
A Poroszló utáni szakasz gondolom élmény volt a hosszú hídon hehe
A fékezés a mieinken is ilyen, nehezek, hosszú a váltó áttétele ugye, gyorsan mennek, ezek 40-el is tudnak csellengeni csak legyen széles jó út meg ne legyen forgalom hehe, amúgy éni is 32körül járok vele onnan megállni is még úgy ahogy meglehet de hiába húzod a kart a régi fergák lindéje keményebben fogta a gépet itt meg taposni kell a féket de nagyon főleg ha kocsi is van utánad.
Jobb a két tengelyes kocsi, tolatni az cumi vele kb nem is lehet mert ha már látod valamelyik oldalt a tükörben akkor a rudad már nagyon bevan bicskázva és korrigálni már nem nagyon tudod vissza, egyébként megáll a saját lábán, leakasztod nemkell lábat tekergetni neki meg ilyesmi és stabilabban is fut a gép után, meg szerintem is jobb vele kanyarogni is.
Gratula, gyorsan nézzétek át aztán toljadneki, ez fogja szeretni az előtolást.
Válasz bandigh #19843. hozzászólásáraAzt észrevettem a piros lámpánál,majdnem begurultam a kereszteződésbe!Azt hittem sose áll meg,pedig időben elkezdtem lassìtani!
Válasz 72 #19830. hozzászólásáraA két tengelyes kocsival úgy taktikázzál hogy tolatni sose kelljen.. Lassítás ál a féket is nyomhatod ha úgyvan, elég nyúlós a linde ha hirtelen kell.
25437 hozzászólás
Válasz Lacika... #19888. hozzászólásáraÍrtam emailt!
Válasz 6620 #19887. hozzászólásáraHol bontotad meg a dobot,levettél egy léc sort,közepén lévő csavarokat honnand érted el?
Válasz decsi #19886. hozzászólásáraÉn szétszedtem és kipucoltam kézzel! Rengeteg szemét volt benne! Szétszedés nélkül nem lehet teljessen kipucolni! És nem tart tovább 3 4 óránál! Tudod a számom hívj fel elmondom hogy kell!
Válasz Lacika... #19883. hozzászólásáraÉrthető.Meg is csinálom az enyém nagyon remeg.
Válasz .Feco. #19881. hozzászólásáraEz a így jó ahogy írtad! Háromszög alakú kis luk.
Válasz decsi #19882. hozzászólásáraHívj fel holnap elmondom érthetőbben!
Válasz decsi #19878. hozzászólásáraJobb bal oldalon levenni a burkolatokat,kell egy kb 2 méteres 8 As köracél amivel át lehet nyúlni a dobon. Meg fogjátok találni,hogy hol van ez. Ezzel kissé fel lazitod a port,utánna levegő jóbbról balra balról jobbra. Le kell venni a dobnak a meghajtó ékszíjját bal oldalon. Kézzel lassan lehet forgatni közben meg fújatni addig míg jön belőle por! Ez lehet hogy két órába is telhet. Akkor szok gond lenni mikor fel kell gyorsítani a dobot 900ra. Nagy gondokat tud ez a rázkódás csinálni! Fújatási hely a dobra ahogy rá vannak csavarozva a fülek. Háromszög alakú kis nyílás oldalról nézve! Sajnos most nem tudok képet felrakni erről. Nem biztos,hogy elég érthetően írtam le de ha valakinek több infóra lenne szüksége itt a telefon számom,szívesen segítek!
0630 3107733
Válasz 2266 #19880. hozzászólásáraZártak a dobok ezért az értetlenkedés.
Válasz 6620 #19879. hozzászólásárahosszú merev cső, lehajlított húvóka, oldalról benyúlni a doblécek mögé és kifújni a beletapadt dzsuvát.
Válasz 6620 #19879. hozzászólásáraMiért nem értitek?? Nagy nyomású levegővel ki kell fújni... Egy jó hosszú szárú csővel benyúltok a réseken és jól meg fújjátok nem egyszerű munka de ezek szerint működőkepés
Válasz Lacika... #19868. hozzászólásáraHogy érted hogy ki kell fujatni?
Válasz Lacika... #19868. hozzászólásáraHogyan kell elképzelni ezt a kifúvatást?
Ezeket a beszorult kukorica csutkákat hogy szoktátok ki operálni a kosárból?

Kb a felit már sikerült ki szedni ,két oldarról meg a szalmaládák felöl,de a többihez egyszerűen nem férünk.
Válasz .Feco. #19872. hozzászólásáraGabonában,repcében sok a törek , szépen is téríti az anyagot,de ha fúj a szél nagyon sok töreket fel kever a motorhoz. A tükörben lehet jól látni,hogy mennyire szívja be a ventilátor. Ezért nem szeretem. Kukoricában le is veszem,úgy szokott ki nézni a motor mint egy sün disznó,tiszta kukorica levél minden!
Válasz JD 4630 #19873. hozzászólásáraA kèrdès megoldva
Válasz .Feco. #19872. hozzászólásáranekem is tetszik rajta!!!!!
Üdv mindenkinek! Valaki tudna tippet adni, hogy z kombinál a szalmaráró facsapágyait, hogy lehet cserèlni, ill. hogy lehet hozzáfèrni az elsőkhőz?
Válasz Lacika... #19868. hozzászólásáraMiért jó levenni??? Én alig várom hogy végre legyen egy amin van, új korában sajnáltam rá a 4 milliót de azóta is bánom...
Válasz 72 #19865. hozzászólásáraA rendbe is lehet fújatni!
Nekem felhajtható, de annál is le kell venni az olajcsöveket!
Válasz Lacika... #19869. hozzászólásáraKöszönöm szépen!
Igen T 670 2010-es
Válasz 72 #19865. hozzászólásáraT kombájn?
Válasz 72 #19865. hozzászólásáraHa nem szeretnél szórni vele akkor le lehet szerelni,de a csőveket össze kell kötni. Különben tönkre megy a szivattyúja. Gabonában,repcében jó,kukiba nem igazán van jelentősége, én személy szerint le szoktam venni. Gratula a géphez!
Ha a második dobot felgyorsítod 900-ra és ráz a kombájn akkor ki kell fujatni a dobot! Ez csak egy jó tanács!
Válasz szanberg #19866. hozzászólásáraRánézésre kb 3 perc meg két ember.
Vagy a terelö lapátot leállítom a föld felé és akkor csak egy vékony sávba szórja!?
Válasz 72 #19865. hozzászólásáraLátom, de ez nem lehajtható a vonófejtől, szóval le kell szerelni ha nem akarsz szóratni.
Válasz szanberg #19846. hozzászólásáraEz így néz ki!


Válasz .Szabi. #19859. hozzászólásáraAzért írtam így mivel nekünk akkor csak egyik érzékelő müködik mert a jó bbot megmozgatták és néha müködött az eleje fékezése is.. Mindig össze kapcsolt fékkel járok amúgy :)
Válasz .Szabi. #19859. hozzászólására:)
Válasz .Szabi. #19855. hozzászólásáraSikerult.
Az erzekelot benyomva lekotegeltem.
Válasz mtz1221 #19860. hozzászólásáraDe nem ám
Válasz .Szabi. Főúton sem ártana neki ha összeakasztaná.
Válasz Mtz-s gyerek #19858. hozzászólásáraGondold át még 1x,vagy próbáld ki.
Félféket bármelyiked nyomod nem zár össze az eleje és ég a féklámpa.(gyárilag)
Válasz .Szabi. #19853. hozzászólására6410es nél csináltam és csak egyikkel müködött a féklámpa a másikkal meg az első hajtás. Azért írtam így le :)
Válasz BMWs paraszt,JD fanatikus #19856. hozzászólásáraAmiért te is szeretnéd
Válasz .Szabi. #19855. hozzászólásáraMegprobalom , koszi.
Te milyen okbol kapcsoltad le?
Válasz BMWs paraszt,JD fanatikus #19854. hozzászólásáraAz egyiket úgy állítsd , hogy benyomva se kapcsolja a féklámpát, én mindkét traktoron kötegelővel rögzítettem.
Válasz .Szabi. #19853. hozzászólásáraA a pedalnal a csavaron tekertem meg ki vettem, mindkettore az a jelenseg hogy vilagit a feklampa.
Mit csinaljak akkor?
Válasz Mtz-s gyerek #19851. hozzászólásáraMajdnem.
Mindkét pedálon féklámpa kapcsoló van,az elsőhajtást csak mindkét pedál lenyomásakor kapcsolja félféknél nem.Úgy állítsd be valamelyik kapcsolót, hogy ne kapcsoljon ha fékezel, azonban difizár használatakor mindíg akaszd össze a pedálokat,mert csak a másik pedál lenyomása fogja oldani.
Válasz Mtz-s gyerek #19851. hozzászólásáraKoszi
Válasz BMWs paraszt,JD fanatikus #19848. hozzászólásáraFékpedáloknál van két érzékelő.Az egyik a féklámpa ,másik az első híd fékezés le kell húzni róla a kábelt vagy a csavart ami benyomja az érzékelőt ki kell hajtani,hogy nem müködtesse. Jobb oldali érzékelő az elsőhídé.
Válasz decsi #19849. hozzászólásáraLehet hogy a lassan csökkenő dobfordulatomnak is ilyen oka van
Válasz mtz1221 #19838. hozzászólásáraMegoldódott.Ebben nem volt piszok,szemcse.Szét-össze a tömböt és megjavult.Nem tudom mi lehetett
a hiba oka!?
Valakinek otlete hogy lehet kikapcsolni elsohid kapcsolast fekezeskor?
Rakodozaskor kellemetlen amikor fekezek bekapcsol kozben tekerem a kormanyt felengedem a feket ugrik kicsit az elsohid meg nem hasznal szerintem igy neki.
Válasz szanberg #19846. hozzászólásáraLehozták Nádudvarra,onnan meg nem volt gáz haza hozni bár füredtől izgalmasabb volt azokon a szűk utakon.Tegnap előtt hívtalak de valamiért nem voltál elérhető!
Itt tegnap elkezdték vágni az árpákat 10-14-es vizekkel meg 4-6 tonna közötti átlagokkal.
Nem soká megyek egy kombájnosért aki felajánlotta a segìtségét hogy segìt átnézni meg elmondani mi hogy működik.
JD meg a mf kombájnba kb csak a kormánykerék meg a fék pedál egyforma,minden más külömbözik!
Válasz 72 #19844. hozzászólásáraNem szóltál, elszaladtam volna felvezetőnek mutatni az utat miskolc körül ahogy említettem.
A Poroszló utáni szakasz gondolom élmény volt a hosszú hídon hehe
A fékezés a mieinken is ilyen, nehezek, hosszú a váltó áttétele ugye, gyorsan mennek, ezek 40-el is tudnak csellengeni csak legyen széles jó út meg ne legyen forgalom hehe, amúgy éni is 32körül járok vele onnan megállni is még úgy ahogy meglehet de hiába húzod a kart a régi fergák lindéje keményebben fogta a gépet itt meg taposni kell a féket de nagyon főleg ha kocsi is van utánad.
Jobb a két tengelyes kocsi, tolatni az cumi vele kb nem is lehet mert ha már látod valamelyik oldalt a tükörben akkor a rudad már nagyon bevan bicskázva és korrigálni már nem nagyon tudod vissza, egyébként megáll a saját lábán, leakasztod nemkell lábat tekergetni neki meg ilyesmi és stabilabban is fut a gép után, meg szerintem is jobb vele kanyarogni is.
Gratula, gyorsan nézzétek át aztán toljadneki, ez fogja szeretni az előtolást.
Válasz ermike #19842. hozzászólásáraNem azt már kétéve elvitték, Nemkinéktől származik, jó gazdája volt egyben van a gép.
Válasz bandigh #19843. hozzászólásáraAzt észrevettem a piros lámpánál,majdnem begurultam a kereszteződésbe!Azt hittem sose áll meg,pedig időben elkezdtem lassìtani!
Válasz 72 #19830. hozzászólásáraA két tengelyes kocsival úgy taktikázzál hogy tolatni sose kelljen..
Lassítás ál a féket is nyomhatod ha úgyvan, elég nyúlós a linde ha hirtelen kell.
Válasz 72 #19840. hozzászólásáraFestő féle?
Válasz ermike #19839. hozzászólásáraSzerencsére meg vannak a könyvei!
Köszönöm szépen!
Válasz ermike #19839. hozzászólásáraJól látod,onnan való!