Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356.76 Ft USD 314.86 Ft CHF 387.15 Ft GBP 414.08 Ft

Fórum

John Deere traktorok, kombájn minden mennyiségben

Létrehozta: korzo , 2009-01-10 20:09:16

Kedvencekhez Segítség
25437 hozzászólás
Nincs profilkép
#19886 Lacika...
2018-06-12 22:15:49

Válasz 6620 #19887. hozzászólásáraHol bontotad meg a dobot,levettél egy léc sort,közepén lévő csavarokat honnand érted el?

#19885 6620
2018-06-12 21:49:54

Válasz decsi #19886. hozzászólásáraÉn szétszedtem és kipucoltam kézzel! Rengeteg szemét volt benne! Szétszedés nélkül nem lehet teljessen kipucolni! És nem tart tovább 3 4 óránál! Tudod a számom hívj fel elmondom hogy kell!

#19884 decsi
2018-06-12 21:44:05

Válasz Lacika... #19883. hozzászólásáraÉrthető.Meg is csinálom az enyém nagyon remeg.

Nincs profilkép
#19883 Lacika...
2018-06-12 21:42:36

Válasz .Feco. #19881. hozzászólásáraEz a így jó ahogy írtad! Háromszög alakú kis luk.

Nincs profilkép
#19882 Lacika...
2018-06-12 21:40:42

Válasz decsi #19882. hozzászólásáraHívj fel holnap elmondom érthetőbben!

Nincs profilkép
#19881 Lacika...
2018-06-12 21:38:12

Válasz decsi #19878. hozzászólásáraJobb bal oldalon levenni a burkolatokat,kell egy kb 2 méteres 8 As köracél amivel át lehet nyúlni a dobon. Meg fogjátok találni,hogy hol van ez. Ezzel kissé fel lazitod a port,utánna levegő jóbbról balra balról jobbra. Le kell venni a dobnak a meghajtó ékszíjját bal oldalon. Kézzel lassan lehet forgatni közben meg fújatni addig míg jön belőle por! Ez lehet hogy két órába is telhet. Akkor szok gond lenni mikor fel kell gyorsítani a dobot 900ra. Nagy gondokat tud ez a rázkódás csinálni! Fújatási hely a dobra ahogy rá vannak csavarozva a fülek. Háromszög alakú kis nyílás oldalról nézve! Sajnos most nem tudok képet felrakni erről. Nem biztos,hogy elég érthetően írtam le de ha valakinek több infóra lenne szüksége itt a telefon számom,szívesen segítek!
0630 3107733

#19880 decsi
2018-06-12 21:32:23

Válasz 2266 #19880. hozzászólásáraZártak a dobok ezért az értetlenkedés.

#19879 .Feco.
2018-06-12 21:20:36

Válasz 6620 #19879. hozzászólásárahosszú merev cső, lehajlított húvóka, oldalról benyúlni a doblécek mögé és kifújni a beletapadt dzsuvát.

#19878 2266
2018-06-12 21:13:01

Válasz 6620 #19879. hozzászólásáraMiért nem értitek?? Nagy nyomású levegővel ki kell fújni... Egy jó hosszú szárú csővel benyúltok a réseken és jól meg fújjátok nem egyszerű munka de ezek szerint működőkepés

#19877 6620
2018-06-12 21:09:19

Válasz Lacika... #19868. hozzászólásáraHogy érted hogy ki kell fujatni?

#19876 decsi
2018-06-12 20:48:52

Válasz Lacika... #19868. hozzászólásáraHogyan kell elképzelni ezt a kifúvatást?

#19875 72
2018-06-12 19:47:12

Ezeket a beszorult kukorica csutkákat hogy szoktátok ki operálni a kosárból?smile confused
Kb a felit már sikerült ki szedni ,két oldarról meg a szalmaládák felöl,de a többihez egyszerűen nem férünk.

Nincs profilkép
#19874 Lacika...
2018-06-12 17:40:24

Válasz .Feco. #19872. hozzászólásáraGabonában,repcében sok a törek , szépen is téríti az anyagot,de ha fúj a szél nagyon sok töreket fel kever a motorhoz. A tükörben lehet jól látni,hogy mennyire szívja be a ventilátor. Ezért nem szeretem. Kukoricában le is veszem,úgy szokott ki nézni a motor mint egy sün disznó,tiszta kukorica levél minden!

#19872 ermike
2018-06-12 10:49:29

Válasz .Feco. #19872. hozzászólásáranekem is tetszik rajta!!!!!

Nincs profilkép
#19871 JD 4630
2018-06-12 10:46:03

Üdv mindenkinek! Valaki tudna tippet adni, hogy z kombinál a szalmaráró facsapágyait, hogy lehet cserèlni, ill. hogy lehet hozzáfèrni az elsőkhőz?

#19870 .Feco.
2018-06-12 10:42:47

Válasz Lacika... #19868. hozzászólásáraMiért jó levenni??? Én alig várom hogy végre legyen egy amin van, új korában sajnáltam rá a 4 milliót de azóta is bánom...

#19869 ermike
2018-06-12 09:12:58

Válasz 72 #19865. hozzászólásáraA rendbe is lehet fújatni!

Nekem felhajtható, de annál is le kell venni az olajcsöveket!

#19868 72
2018-06-11 22:09:07

Válasz Lacika... #19869. hozzászólásáraKöszönöm szépen!
Igen T 670 2010-es

Nincs profilkép
#19866 Lacika...
2018-06-11 21:40:34

Válasz 72 #19865. hozzászólásáraHa nem szeretnél szórni vele akkor le lehet szerelni,de a csőveket össze kell kötni. Különben tönkre megy a szivattyúja. Gabonában,repcében jó,kukiba nem igazán van jelentősége, én személy szerint le szoktam venni. Gratula a géphez!
Ha a második dobot felgyorsítod 900-ra és ráz a kombájn akkor ki kell fujatni a dobot! Ez csak egy jó tanács!

#19865 72
2018-06-11 21:21:05

Válasz szanberg #19866. hozzászólásáraRánézésre kb 3 perc meg két ember.
Vagy a terelö lapátot leállítom a föld felé és akkor csak egy vékony sávba szórja!?smile confused

#19864 szanberg
2018-06-11 20:58:22

Válasz 72 #19865. hozzászólásáraLátom, de ez nem lehajtható a vonófejtől, szóval le kell szerelni ha nem akarsz szóratni.

#19862 Mtz-s gyerek
2018-06-11 13:44:05

Válasz .Szabi. #19859. hozzászólásáraAzért írtam így mivel nekünk akkor csak egyik érzékelő müködik mert a jó bbot megmozgatták és néha müködött az eleje fékezése is.. Mindig össze kapcsolt fékkel járok amúgy :)

Válasz .Szabi. #19855. hozzászólásáraSikerult.
Az erzekelot benyomva lekotegeltem.

#19858 mtz1221
2018-06-10 21:27:30

Válasz .Szabi. Főúton sem ártana neki ha összeakasztaná.smile whistling

Nincs profilkép
#19857 .Szabi.
2018-06-10 20:43:01

Válasz Mtz-s gyerek #19858. hozzászólásáraGondold át még 1x,vagy próbáld ki.
Félféket bármelyiked nyomod nem zár össze az eleje és ég a féklámpa.(gyárilag)

#19856 Mtz-s gyerek
2018-06-10 20:29:14

Válasz .Szabi. #19853. hozzászólására6410es nél csináltam és csak egyikkel müködött a féklámpa a másikkal meg az első hajtás. Azért írtam így le :)

Válasz .Szabi. #19855. hozzászólásáraMegprobalom , koszi.smile thumbupcool
Te milyen okbol kapcsoltad le?

Nincs profilkép
#19853 .Szabi.
2018-06-10 19:39:01

Válasz BMWs paraszt,JD fanatikus #19854. hozzászólásáraAz egyiket úgy állítsd , hogy benyomva se kapcsolja a féklámpát, én mindkét traktoron kötegelővel rögzítettem.

Válasz .Szabi. #19853. hozzászólásáraA a pedalnal a csavaron tekertem meg ki vettem, mindkettore az a jelenseg hogy vilagit a feklampa.
Mit csinaljak akkor?

Nincs profilkép
#19851 .Szabi.
2018-06-10 08:33:15

Válasz Mtz-s gyerek #19851. hozzászólásáraMajdnem.
Mindkét pedálon féklámpa kapcsoló van,az elsőhajtást csak mindkét pedál lenyomásakor kapcsolja félféknél nem.Úgy állítsd be valamelyik kapcsolót, hogy ne kapcsoljon ha fékezel, azonban difizár használatakor mindíg akaszd össze a pedálokat,mert csak a másik pedál lenyomása fogja oldani.

#19849 Mtz-s gyerek
2018-06-09 21:44:12

Válasz BMWs paraszt,JD fanatikus #19848. hozzászólásáraFékpedáloknál van két érzékelő.Az egyik a féklámpa ,másik az első híd fékezés le kell húzni róla a kábelt vagy a csavart ami benyomja az érzékelőt ki kell hajtani,hogy nem müködtesse. Jobb oldali érzékelő az elsőhídé.

#19848 bandigh
2018-06-09 11:58:57

Válasz decsi #19849. hozzászólásáraLehet hogy a lassan csökkenő dobfordulatomnak is ilyen oka van smile confused

#19847 decsi
2018-06-09 11:13:32

Válasz mtz1221 #19838. hozzászólásáraMegoldódott.Ebben nem volt piszok,szemcse.Szét-össze a tömböt és megjavult.Nem tudom mi lehetett
a hiba oka!?

Valakinek otlete hogy lehet kikapcsolni elsohid kapcsolast fekezeskor?
Rakodozaskor kellemetlen amikor fekezek bekapcsol kozben tekerem a kormanyt felengedem a feket ugrik kicsit az elsohid meg nem hasznal szerintem igy neki.

#19845 72
2018-06-09 09:22:19

Válasz szanberg #19846. hozzászólásáraLehozták Nádudvarra,onnan meg nem volt gáz haza hozni bár füredtől izgalmasabb volt azokon a szűk utakon.Tegnap előtt hívtalak de valamiért nem voltál elérhető!
Itt tegnap elkezdték vágni az árpákat 10-14-es vizekkel meg 4-6 tonna közötti átlagokkal.
Nem soká megyek egy kombájnosért aki felajánlotta a segìtségét hogy segìt átnézni meg elmondani mi hogy működik.
JD meg a mf kombájnba kb csak a kormánykerék meg a fék pedál egyforma,minden más külömbözik!

#19844 szanberg
2018-06-09 07:48:00

Válasz 72 #19844. hozzászólásáraNem szóltál, elszaladtam volna felvezetőnek mutatni az utat miskolc körül ahogy említettem.
A Poroszló utáni szakasz gondolom élmény volt a hosszú hídon hehe

A fékezés a mieinken is ilyen, nehezek, hosszú a váltó áttétele ugye, gyorsan mennek, ezek 40-el is tudnak csellengeni csak legyen széles jó út meg ne legyen forgalom hehe, amúgy éni is 32körül járok vele onnan megállni is még úgy ahogy meglehet de hiába húzod a kart a régi fergák lindéje keményebben fogta a gépet itt meg taposni kell a féket de nagyon főleg ha kocsi is van utánad.

Jobb a két tengelyes kocsi, tolatni az cumi vele kb nem is lehet mert ha már látod valamelyik oldalt a tükörben akkor a rudad már nagyon bevan bicskázva és korrigálni már nem nagyon tudod vissza, egyébként megáll a saját lábán, leakasztod nemkell lábat tekergetni neki meg ilyesmi és stabilabban is fut a gép után, meg szerintem is jobb vele kanyarogni is.

Gratula, gyorsan nézzétek át aztán toljadneki, ez fogja szeretni az előtolást.

#19843 szanberg
2018-06-09 07:42:41

Válasz ermike #19842. hozzászólásáraNem azt már kétéve elvitték, Nemkinéktől származik, jó gazdája volt egyben van a gép.

#19842 72
2018-06-09 07:14:59

Válasz bandigh #19843. hozzászólásáraAzt észrevettem a piros lámpánál,majdnem begurultam a kereszteződésbe!Azt hittem sose áll meg,pedig időben elkezdtem lassìtani!

#19841 bandigh
2018-06-09 06:29:17

Válasz 72 #19830. hozzászólásáraA két tengelyes kocsival úgy taktikázzál hogy tolatni sose kelljen.. smile laugh Lassítás ál a féket is nyomhatod ha úgyvan, elég nyúlós a linde ha hirtelen kell.

#19839 72
2018-06-08 22:33:18

Válasz ermike #19839. hozzászólásáraSzerencsére meg vannak a könyvei!
Köszönöm szépen!

#19838 72
2018-06-08 22:31:18

Válasz ermike #19839. hozzászólásáraJól látod,onnan való!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
A RAGT Vetőmag Kft. története a gazdák által alapított francia anyavállalattal...
Hirdetés
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Magyarországon a legtöbb esetben a mozaikos talajeloszlás miatt eltérő...
Claas Jaguar 690
Claas Jaguar 690

9 Ft

320/508 (12.00-20)
320/508 (12.00-20)

50.000 Ft

Holstein fríz vemhes üsző eladó
Holstein fríz vemhes üsző eladó

750.000 Ft

Massey Ferguson 8727 - 0%Áfa-Leszállítva-3750 órás
Massey Ferguson 8727 -...

32.500.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]