Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.86 Ft USD 309.41 Ft CHF 383.44 Ft GBP 409 Ft

Fórum

MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus!

Létrehozta: , 2008-12-14 20:41:19

Kedvencekhez Segítség
96450 hozzászólás
#22100 röfik
2013-02-04 18:45:58

Válasz #22086. hozzászólásra

Fasza melo.Mi csak magunknak javitunk.Tavaly télen 2 mtz motort generáloztunk.Most ha javul az idö lessz egy elsö difi javitás hátso difizár 1025 mtz-én meg fék.550-esen meg hengerfej leszerelés és meglátjuk hogy milyen a bele.Bele pufog a levegöszüröbe.4 éve kapott uj hengerfejet.Meg a szokásos tavaszi felkészités,ja meg egy potkocsi müszaki.Sajnos nincs a mühely téliesitve igy nem nagy kedv van szerelni.smile helpsmiliesmile helpsmilie

Nincs profilkép
#22099 VDénes
2013-02-04 18:37:00

Válasz #22098. hozzászólásra

Ha nem orbitos én nem foglalkoznék vele.
Ha a hagyományos és menet közben se működik akkor kezdenék neki. Amúgy álló helyzetben nem kell azt tekergetni smile lolsmile lol
Komolyan, ha menet közben fordul akkor nincs gond. (szerintem) vagyis nem éri meg küszködni vele, mert sokba lesz

#22098 Rönó
2013-02-04 18:29:19

Sziasztok!
4 hónap után ma beindítottam a kisfülkés 50-es mtz-met. Meglepően könnyen beindult...! Viszont az fura volt,illetve aggodalomra ad okot hogy a szervó eleinte nem működött. 3-4 perc után már kezdett életre kelni. KB. 10 percet pöfögött de nem volt tökéletes a kormány..
Lehet hogy nagyon besűrűsödött a téltől az olaj? Vagy esetleg más baj lehet? Mi a véleményetek?
Üdv: Rönó

#22097 jano32
2013-02-04 18:28:13

Üdv. egy Mtz 80 a vízpumpáját hogy a legkönnyebb ki cserélni, ha tud valaki akkor, írjon köszönöm előre is .smile confused

Nincs profilkép
#22096 VDénes
2013-02-04 18:14:23

Válasz #22094. hozzászólásra

A lapátok szöge és hossza a szóráskép egyenletességét befolyásolja. Mennyire homogén.
De a mindkét oldalra szórást a furatokkal lehet. Nekem itthon gyártott van és azon 3 is van, igaz egyszerre csak 2 van használva rajta és 5 lapátos.

#22095 mtz1221
2013-02-04 18:01:34

Válasz #22094. hozzászólásra
az hogy figyeld meg a baloldaliból dobb jobra a melette levöböl hátra nincs amiböl balra dobna,a lapátok nekem ugyáltak hogy kettö kinyitva kettö becsukva amenyire a slicc engedte,igy egyenletesebben szórt

#22094 Antesz
2013-02-04 17:58:03

egy tárcsás.
de hol a baj?
a lapátok állitásával mi fog történni változni?

#22093 mtz1221
2013-02-04 17:54:43

Válasz #22092. hozzászólásra
ott a baj,én vágtam mégegy lukat a baloldalival szemben,és akkor szebben szórt nmint most a kétárcsás szögletes

#22092 Antesz
2013-02-04 17:45:36

2db max 5cmre egymástól

#22091 Gabesz2
2013-02-04 17:43:40

Válasz #22089. hozzászólásra

ha két nyílás van a tiéden is, akkor mind a kettőt meg kell nyitni.
Amelyikkel mindkét irányba dob azt megnyitod és a másikat csak annyira, hogy egyformán dobjon balra és jobbra is.

Nincs profilkép
#22090 VDénes
2013-02-04 17:43:09

Válasz #22089. hozzászólásra

Hány kifolyó nyílás van rajta?

#22089 Antesz
2013-02-04 17:02:38

akkor ha nézzük a nyílást akkor a kardánhoz közelebbivel lehet a baj?
nem a lapátok szöge a baj?

#22088 Gabesz2
2013-02-04 16:57:26

Válasz #22087. hozzászólásra

A nyílás a probléma. Két nyílással jobban belehet szabályozni. A második nyílás általában azért van, hogy lehessen vele csak egyik oldalra szórni.smile confused

#22087 Antesz
2013-02-04 16:52:13

helló,
inkább itt kérdezem hátha többen megfordultok.
mért van az hogy a tölcséres műtrágyaszóró balra több sort szór be mint jobbra?
oldalt van a sónak a nyílás s nem az alján.
a lapáttal van a baj vagy mivel?

#22086 ATIS78
2013-02-04 16:45:46

Válasz #22079. hozzászólásra

Ma reggel kezdtem hozzá egyhez a melóhelyen...144+fa volt az anyag és nincs benne főtengely meg vezérmű és adagoló cucc sem...
plusz van egy lendítő kerék ami maga 38+fa

#22085 gjoni
2013-02-04 14:01:21

Válasz #22084. hozzászólásra

Az biztos haver ,nem volt első hajtás csak ennyi volt a probléma.Kajtattam utána sokat ,hogy lehetett volna megoldani sokkal nehezebb ,mint az mtz elejét megcsinálni!smile cowboy

Nincs profilkép
#22084 VDénes
2013-02-04 13:23:29

Válasz #22083. hozzászólásra

Ez nagyon jó állapotban volt!
De akkor miért adtad el? smile huh

#22083 gjoni
2013-02-04 13:18:13

Válasz #22080. hozzászólásra
Nem arról beszélve fogyasztásban is nagyon jó!smile cowboyAz én gépem így nézett ki!

#22082 gjoni
2013-02-04 13:00:27

Válasz #22080. hozzászólásra
Nekem volt olyan erős ,mint a bivaly a vetéshez is tökéletes a kardánja is jobb nem szalagos sose cseréltem benne semmit 12 év után kuplungoztam ennyi.smile thumbupcool

#22081 röfik
2013-02-04 12:45:27

Válasz #22080. hozzászólásra

A régi árokások ilyen alapon voltak.Elég ritka szerkezetek már.

#22080 Angyal4
2013-02-04 12:36:59

Válasz #22070. hozzászólásra

az a helyzet, hogy nekunk van egy MTZ 82 es most adtunk el egy MTZ50-est 80-as motorral.A parom azert szeretne a Jmps-ot mert abban tobb a loero, csak meg eddig ilyenunk nem volt is jo lenne tudni rola par dolgot, mondjuk neki csak vetni kell
smile helpsmilie

#22079 röfik
2013-02-03 20:58:23

Válasz #22078. hozzászólásra

A profi hengerfej felujitás 60 ezer,drágább mint egy uj szerelt hengerfej.De az ujnál fenn áll a veszélye hogy selejtes.smile cursingsmile cursingsmile cursingHüvely dugo plussz aproságok kb 50 ezer.Ha a fötengely és vezértengelyt is kell javitani cserélni huzos számla jön össze.Nálam a 820-as már 2x volt hüvelyezve 3-ik hengerfej van rajta de a fötengely még nem volt kinn melegen is 2.5bar az olajnyomás.A 2000-es évek elejei és elötti régiek sokkal jobb minöségü gépek voltak.smile whistlingsmile whistling

Nincs profilkép
#22078 Zsolti20
2013-02-03 20:45:38

Válasz #22077. hozzászólásra

Ez mennyibe kerül megcsinálni amiket mondtál kb? Az olajat csipekedi egy kicsit de lehet a kompresszor dolgozz el belőle!

#22077 röfik
2013-02-03 20:40:09

Válasz #22076. hozzászólásra

Ha gyári szerelésü akkor már biztos elvannak keményedve meg a szelep vezetö is kopott a szelepszárral együtt.Általában ezért eszi itt az olajat a motor.Ha nem eszi az oljat akkor nem kell vele vergödni megha jol megy a motor.smile whistling

Nincs profilkép
#22076 Zsolti20
2013-02-03 20:33:25

Válasz #22074. hozzászólásra

Mtz 550E-s 1987 üzemóra van benne óra szerint!

#22075 PBandi
2013-02-03 20:33:14

Mútkor írta valaki ,hogy nem melegszik az 50-se új termosztáttal.Tegnap teszteltem le 6km re levő műhelyünkből hoztam haza tüzifát raklapvillával szóval elhanyagolható súly, útközben 3 kereszteződés pár elsőbbségadás de már a3/4-nél 80fokos volt a víz a hűtő persze le van zsaluzva teljesen.Szóval lehet ,hogy az új termosztát nyitva maradt mást nem tudok elképzelni.

#22074 röfik
2013-02-03 20:25:57

Válasz #22073. hozzászólásra

Az lehet porlaszto hiba is.Amilyen sz..k a szelep szimeringek lehet hogy már egy hét alatt leeszi a fene s észre sem veszed.Milyen gép?Menyit ment hogy erre gondolsz?smile confused

Nincs profilkép
#22073 Zsolti20
2013-02-03 20:15:08

Hali!
Segitséget szeretnék kérni tőletek! Mtz-nél honnan lehet tudni hogyha szelepszár szimeringes? Mert a múltkorában észre vettem hogy 50°C víznél alapjáraton füstölt egy kicsit kékesszürkén! De nem mindig!

#22072 medikus
2013-02-03 19:42:10

Válasz #22071. hozzászólásra

Mondjuk az előbb írtam!! Lapozz vissza!! De ha nem, akkor meg mondom a válasza 21988-on van!

Nincs profilkép
#22071 Bzsr
2013-02-03 19:36:02

Megtudná nekem mondani valaki, hogy 50-es MTZ-be milyen motorolaj kell és a kormány hidraulikus rásegítőbe miylen kell?

Előre is köszönöm

#22070 PBandi
2013-02-03 19:26:53

Válasz #22068. hozzászólásra

Szia!

A Jumz sem olcsóbb ha normális állapotút akartok venni,van hozzá alkatrész csak macerás a beszerzése.Szerintem is inkább Mtz.

#22069 Angyal4
2013-02-03 18:34:09

(en vagyok a sogor)smile biggrin

#22068 Angyal4
2013-02-03 18:33:21

Szoval talaltunk egyet 550ezer ft eleg jol nez ki 50 volt de 80 motoral es kisfulkes volt es rosz vele vetni azert gondoltuk a jumz

Nincs profilkép
#22066 VDénes
2013-02-03 18:24:40

Válasz #22065. hozzászólásra

Én inkább MTZ 50-est vennék, ahhoz legalább van alkatrész. A Jumz is nagyon jó, de alkatrész nem igazán van.

#22065 Anonimus82
2013-02-03 18:18:32

Jo estet mindenkinek erdeklodni szeretnek mi a velemenyetek az Mtz Jumpsz-rol mert a sogorom szeretne vasarolni egyet de nem tudunk rola semmit ezert kerem ha tudtok szoljatok hoza a temahoz elore koszonom

#22064 röfik
2013-02-03 18:13:45

Válasz #22063. hozzászólásra

Ez mi?Az elsö lehajtás?

#22063 mtz1221
2013-02-03 18:07:55

ha valakinek folyik az elsö csizmája itt a megoldás.az enyém már ha rásüttöt a nap akkor is fojt álö hejbenanyi hogy felülröl egy éles késel picit beüttem a zsirzógombott hogy tudjon lélegezni

#22062 csapszeg74
2013-02-03 13:14:20

Heló nem tud valaki Mtz 550-es amibe 50-es motor is van eladót aránylag normál állapóttut reális áron??smile cowboy

#22061 gjoni
2013-02-03 12:16:15

Válasz #22059. hozzászólásra
Azt úgy is érzed ,mert ha nem indul megpumpálod!

Nincs profilkép
#22060 dagadtmadar
2013-02-03 12:07:12

Válasz #22058. hozzászólásra

Értem köszi akkor úgy látom, hogy típusa válogatja, hogy milyen fordulatot igényel.

Nincs profilkép
#22059 dagadtmadar
2013-02-03 12:04:56

Válasz #22057. hozzászólásra

Üdv!
Mennyi állás után kell felpumpálni?
gondolom egy idő után elengedi az anyagot.

#22058 Tobszi
2013-02-03 12:01:45

Válasz #22051. hozzászólásra

Helló
Függesztett 3 méteres,2 késes függőleges tengelyű szolnoki szárzúzóhoz 1000/min a gépkönyv szerint!
Próbáltam 540/min is kevés volt!

#22057 gjoni
2013-02-03 11:56:17

Válasz #22055. hozzászólásra
Ha végkép nem indul , az üzemanyagcső rendszer legfelső pontján meglazítod a csavart és kijön a levegő miközben pumpálod.Én is csak feltöltöm aztán indulok!smile cowboy

#22056 gjoni
2013-02-03 11:53:32

Válasz #22055. hozzászólásra
Marad benne levegő a táp szivattyút pumpáld fel aztán idtítássmile lol

#22055 Antesz
2013-02-03 10:51:09

hali,
új tipusu gépnél a gázolajszűrő cserénél csak letekerem a régit az újba töltök gázolajat s annyi vagy ekkor már levegős lesz a rendszer?
mi a folyamata?

#22054 rigás
2013-02-02 16:42:35

Válasz #22051. hozzászólásra
540, RZ-3-mal nyomulunk.smile biggrin

#22053 Gabesz2
2013-02-02 16:41:42

Válasz #22051. hozzászólásra

540, de a szöghajtás áttételétől függ. A gyár csinálhatja 1000 -re is. Egyébként észere fogod venni, ha túl gyors mert lefogja a gépet.
A szöghajtás áttételét úgy tudod megnézni, hogy a kardán egy fordulatára a szártépő rotorja mennyi fordul.

#22052 vénkabi
2013-02-02 16:40:11

Válasz #22051. hozzászólásra
Attól függ van- e áttétel a szöghajtásban, de legtöbbnek 540 az előírás.

Nincs profilkép
#22051 dagadtmadar
2013-02-02 16:23:53

Hello!
Nem a topikhoz tartozik, de lenne egy kérdésem a szárzúzót, szártépőt, mulcsozót milyen fordulaton szokták használni 540, vagy 1000? mert nézegetem a videókat és ott eléggé gyorsan forog a gardán és elgondolkodtatott.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Baromfi állatjóléti támogatás: ezeket a határidőket nem szabad elmulasztani
Baromfi állatjóléti támogatás: ezeket a határidőket nem szabad elmulasztani
A Magyar Államkincstár közzétette a 2026/2027-es támogatási év baromfi...
Sárgabarack nagy tételben eladó
Sárgabarack nagy tételben eladó

700 Ft

Vágóbárány eladó
Vágóbárány eladó

1.800 Ft

Racka juh
Racka juh

25.000 Ft

Zetor 12011 crystal
Zetor 12011 crystal

850.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]