És ez a termés javára vagy kárára válik,hogy ilyen magas?
Kerítésnek jó lesz a szára régen napraforgó kóróból csinálták ezen biztos nem látnak át.Bocsi.
Pihenés képpen, napra szemlén faterral (na meg a mi szemünk neveli, muszáj megnézni mert nem nő ) .
Fatert levágtam a képről és egy másik jó gazdát beraktam ...
Vetés óta 30mm.
Így néz ki a május 4-én vetett Neoma, 10 AK-s réti földbe
220kg Pétisó szórva - 150kg Timac 49NPS /3-22-24/
Gyomírtva : 1l Pulsar + 3kg AN (első év, hogy került mellé. kötelezőnek látom!)
Gyomkezelés : 2x, véknyan kevés földdel. Megérte, a szomszéd táblába ha leesne a telefon, nemigen lenne meg a repedések között. Itt még nincs!
Lombtrágy :
15kg Epso Microtop + 3kg karbamid + 0,3l PIctor
15kg Epso Microtop + 5kg karbamid + 0,5l Pictor
A dűlőt, 2 héttel utána vetettük. Gyomírtáskor amikor tapostuk, azt mondtuk jó nagy pogácsák lesznek legalább. Sorközműveléskor a traktorkormányit mondogattunk, első lombtrágyázskor nagyobb lesz mint a kormány. Második kulti buszkormány. Hétvégén amikor permeteztem és tapostam a kövér naprát traktorkereket mondogattam
Keléskor a tábla mellett mellkasig ért a fű. A tücsök, fácán, nyúl, őz ebbe zabálni, de úgy néz ki lesz valami azokból is.
Jól van na szép!! De a tányér a lényeg szerintem is, a szára meg jó lesz tüzelőnek majd a télvíz idején!! Szerintem elég lenne a 140-150 magas növény csak lennének a tányérok kamion felni méret!!
Azért kérdeztem mert nekem is van ami 130 cm magas kb. Tavaly magasabb volt, sőt másik földben ugyanaz a Neoma 180 cm. Az LE 25 is ott körül van magasságba. Aztán nem tudom mi miatt van ez... De akkor ez normális?
Kite.Itt is annyi volt még múlthéten.Nem tudok okos lenni mi lett volna
a jó megoldás.Betakarításkor mindenféle képen pénzre lesz szükség
ha lekötöm ha nem valamennyit muszáj eladnom.Szerintem a betakarításkori ár itt körül lesz a fennmaradót meg betárolom ha lesz értelme.
Egyébként volt egy gazdatársnak is. A miénk kb 180cm magas lehetett, az övé min 250cm. Irigykedtem is nyáron, hogy mekkora napra, 1,8t lett a vége a magasabbnak... Inkább örülök most a kis törpe neomának
Tavaly volt Sikllos-unk, 1 hónapig sárgitottuk, gyönyörűszép citromsárga volt. Tettünk is érte! 2x0,8l Press, plusz még egy egyszikűírtó max dózissal. és még így se lett tiszta, de 2,6t lejött róla 3q pétivel, ratyi földben.
Gyönyörű , egységes nagyon , szép állomány.
Biztos, nem hazardiroztal és gombaolőzted.Én is napraforgót termelek, most lett kezelve gomba ellen Én szeretek valamennyire nyugodtan aludni. Az időjárás kiszámithatatlan. ,nem tudunk ellene tenni.
10440 hozzászólás
Válasz #2438. hozzászólásra
Bocsi.
És ez a termés javára vagy kárára válik,hogy ilyen magas?
Kerítésnek jó lesz a szára régen napraforgó kóróból csinálták ezen biztos nem látnak át.
Válasz #2438. hozzászólásra
betyár! csak legyen termés is
ha szabad kérdezni milyen talaj, hibrid ill mennyi kaját kapott?
Egy kicsit megnőtt:

Ma lekötöttem a kite fele a 2. 6q 86000e ft/tonna így a 12q átlaga 93000ft
Válasz #2435. hozzászólásra
Mi is így vetettük, meg is nézem 7 végén..
Komoly tányérok..
Válasz #2434. hozzászólásra
2.5 ha/zsák 600000 ezer.
Válasz #2429. hozzászólásra
Méretes tányérok!
Mekkora tőszámmal vetetted?
Az idén is én aratok elsőnek a környéken.


Válasz #2429. hozzászólásra
Minimum 35,de lehet több is...
Válasz #2430. hozzászólásra

Akkor a 10-es kötésemmel még jó vagyok.
A mai nap abszurd megnyilvánulása 8600 + komp







Mai képek,az első Neoma a másikak Imeria-cs.Ebben az évben vetettem először napraforgót,szerintetek lehet rajta 30q/Ha?


Válasz #2426. hozzászólásra

Szép a tied is jó sűrű jól jártam ,hogy így vetettem a nagy szélvihar nem bántotta !
Válasz #2425. hozzászólásra


Április végi vetés.
Szép az enyémet is megkezdte az őz egy sarokban , most ilyen az elmúlt két napban rengeteg esőt kapott!
itt meg ilyesmi


Pihenés képpen, napra szemlén faterral (na meg a mi szemünk neveli, muszáj megnézni mert nem nő
) . 




Fatert levágtam a képről és egy másik jó gazdát beraktam ...
Vetés óta 30mm.
Így néz ki a május 4-én vetett Neoma, 10 AK-s réti földbe
220kg Pétisó szórva - 150kg Timac 49NPS /3-22-24/
Gyomírtva : 1l Pulsar + 3kg AN (első év, hogy került mellé. kötelezőnek látom!)
Gyomkezelés : 2x, véknyan kevés földdel. Megérte, a szomszéd táblába ha leesne a telefon, nemigen lenne meg a repedések között. Itt még nincs!
Lombtrágy :
15kg Epso Microtop + 3kg karbamid + 0,3l PIctor
15kg Epso Microtop + 5kg karbamid + 0,5l Pictor
A dűlőt, 2 héttel utána vetettük. Gyomírtáskor amikor tapostuk, azt mondtuk jó nagy pogácsák lesznek legalább. Sorközműveléskor a traktorkormányit mondogattunk, első lombtrágyázskor nagyobb lesz mint a kormány. Második kulti buszkormány. Hétvégén amikor permeteztem és tapostam a kövér naprát traktorkereket mondogattam
Keléskor a tábla mellett mellkasig ért a fű. A tücsök, fácán, nyúl, őz ebbe zabálni, de úgy néz ki lesz valami azokból is.
Válasz #2418. hozzászólásra


Ma fotóztam a jobbik Neomát , nem olyan ,mint a tiéd ,de ez se kapott esőt egy hónapja!
Válasz #2422. hozzászólásra



Neoma a teteje homok csak az alja jó fekete .Hát Szabolcs megyében már rég volt nálunk eső
Válasz #2421. hozzászólásra



Ja kiszált a hajóbol a dunaparton Mézga koma környékén, és leengedte a viskit
, vagy épp a rumot!!
Válasz #2420. hozzászólásra


És mit kell nézni?Rajta kaptatok egy matrózt,hogy hugyál a narában?
Válasz #2419. hozzászólásra


Hát most esti a kép, a fiam készítette a tabjával!!
Válasz #2418. hozzászólásra


Elég rossz kép rajzoltad?
Na és ehhez mit szólsz, eléggé felnézés van rá??????







Tavaly olyan 3tonna közelit adott.
Reméljük idén is meglesz annyi, persze minden plusz mázsának örül az ember.
Válasz #2414. hozzászólásra
Kapott szántásra 1mázsa káliumot, vetéssel egymenetben 1mázsa timac+ 15kg pannon starter.
Vetés előtt még 250kg Pétisót.
Kapott már egyszer Pictort szántóföldi géppel, keserűsót, multoleot+wuxal boron maxot is.....
Meg lett kultizva is.
Válasz #2412. hozzászólásra
műtrágyából mit kapott?
Válasz #2411. hozzászólásra




Jól van na szép!! De a tányér a lényeg szerintem is, a szára meg jó lesz tüzelőnek majd a télvíz idején!! Szerintem elég lenne a 140-150 magas növény csak lennének a tányérok kamion felni méret!!
Hát sztem is mindegy milyen magas, de ezek kb 140körüliek..
A tányér a lényeg+ szem...
Legyen inkább alacsony és erős szár kevésbé dölésre hajlamos.
Amugy Amistar Xtrat+multoleot+genezis napra levéltrágyát kapott tegnap.
Úgy gondolom idén megkapta a full-full technológiát!!
Válasz #2410. hozzászólásra
És itt?Felnéz a naprára,egy gebedt méhet vizsgál.
Válasz #2404. hozzászólásra





Hát igazából nem is tudom más honnan kellene a csávót és a naprát fényképezni, becsapós a kép!!
Válasz #2408. hozzászólásra
Azért kérdeztem mert nekem is van ami 130 cm magas kb. Tavaly magasabb volt, sőt másik földben ugyanaz a Neoma 180 cm. Az LE 25 is ott körül van magasságba. Aztán nem tudom mi miatt van ez... De akkor ez normális?
Válasz #2406. hozzászólásra
Hát 190 magas vagyok a napra átlagban sztem 130-40körül van.
Tavaly sem volt a neoma óriási, de nem is baj, nem dől meg annyira....
Viszont a H42 nagyobb, de kisebb tányérral.
Válasz #2405. hozzászólásra
Nekem LE25 van de akkora a szára hogy már bánom hogy nem a zöld részt lehet értékesíteni. Hogy mekkorák lesznek a fejek? Hááát....
Válasz #2405. hozzászólásra
Miért ilyen alacsony a napra? Vagy Te vagy olyan rettenetesen magas?
Elég szép egyelőre a Neoma és a H42 is!

A képen pár db neoma és én vagyok...
Válasz #2403. hozzászólásra
És itt?
Válasz #2402. hozzászólásra





Csak most látom térdel!!
Válasz #2398. hozzászólásra
Kite.Itt is annyi volt még múlthéten.Nem tudok okos lenni mi lett volna
a jó megoldás.Betakarításkor mindenféle képen pénzre lesz szükség
ha lekötöm ha nem valamennyit muszáj eladnom.Szerintem a betakarításkori ár itt körül lesz a fennmaradót meg betárolom ha lesz értelme.
Válasz #2399. hozzászólásra

Egyébként volt egy gazdatársnak is. A miénk kb 180cm magas lehetett, az övé min 250cm. Irigykedtem is nyáron, hogy mekkora napra, 1,8t lett a vége a magasabbnak... Inkább örülök most a kis törpe neomának
Válasz #2384. hozzászólásra
2x0,8l Press, plusz még egy egyszikűírtó max dózissal. és még így se lett tiszta, de 2,6t lejött róla 3q pétivel, ratyi földben.
Tavaly volt Sikllos-unk, 1 hónapig sárgitottuk, gyönyörűszép citromsárga volt. Tettünk is érte!
Válasz #2396. hozzászólásra
Hová?Felénk 110-be kötik.
Válasz #2393. hozzászólásra

ez már valami
Lehet nem ez lesz életem legjobb döntése,de 100000/tonnába
lekötöttem az idei termésből 6 mázsát hektáronként.
Válasz #2394. hozzászólásra
Nem kapott csak pulsart,de azt is későn,kicsit megcsúsztam a kijuttatással.
Gyönyörű , egységes nagyon , szép állomány.
Biztos, nem hazardiroztal és gombaolőzted.Én is napraforgót termelek, most lett kezelve gomba ellen Én szeretek valamennyire nyugodtan aludni. Az időjárás kiszámithatatlan. ,nem tudunk ellene tenni.
Válasz #2391. hozzászólásra
Itt a link is (a saját jégverés szintemet elírtam, én az R-3 és 80 %-os levélveszteségbe esek szerintem):
http://www.sunflowernsa.com/uploads/resources/129/hail-damage-adjustment-guide.pdf
Válasz #2387. hozzászólásra


A linket megkeresem, addig beteszem a táblázatokat képként (ha sikerül):
Levél károsodás:
szár károsodás: