Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.75 Ft USD 312.6 Ft CHF 385.8 Ft GBP 412.2 Ft

Fórum

Földvétel, elővásárlási jogok

Létrehozta: Géza , 2008-07-24 21:20:53

Kedvencekhez Segítség
9163 hozzászólás
#1013 Meggyespite
2013-01-04 19:47:43

Válasz #1012. hozzászólásra

Van olyan,hogy földhasználati bejelentési adatlap.
Azt kell kitölteni,föld adatai,név cím,időtartam... a használat jogcíméhez beírni,hogy szívességi használat és alá kell írnia a tulajnak valamint a használónak.

#1012 Attikaa
2013-01-04 19:32:29

Válasz #1010. hozzászólásra

És ez a szívességi használat mit takar? Erről milyen szerződés kell a f.hivatalnak? Ezt is ki kell függeszteni?

#1011 Meggyespite
2013-01-04 19:27:56

Válasz #1008. hozzászólásra

2012. dec. 28.-a után nem lehet bevinni a JÁRÁSI FÖLDHIVATALBA csak olyan szerződést ami 60 napra lett kifüggesztve!!!Tehát ami ma járt le de csak 15 napot lógott kint az nem jó,vissza kell vinni,és további X napra kifüggeszteni.De azt mondta a hivatali ügyintéző,még ők sem tudják igazán mit iktathatnak be és mit kell elutasítaniuk.

#1010 Meggyespite
2013-01-04 19:24:45

Válasz #1007. hozzászólásra

Közeli hozzátartozó szívességi használattal tudja bejelenteni a földhasználatot.Az jogosít felvenni a földalapút.Nekem is van ilyen.

#1009 Attikaa
2013-01-04 19:20:31

Válasz #1007. hozzászólásra

Én sem várok teljes megváltást csak valami irányvonalat amin elindulhatok, az eddigi segítséget is köszönöm!
Megyek a földhivatalba aztán a többit megtudom ott!smile thumbupcool

Nincs profilkép
#1008 Hubcika
2013-01-04 19:14:24

Válasz #1003. hozzászólásra
Amit tudok, hogy adás- vétel esetében 15 munkanap volt, a többit nem tudom.

Nincs profilkép
#1007 Hubcika
2013-01-04 19:12:39

Válasz #996. hozzászólásra
Közeli hozzátartozót nem tudom, nem voltam ilyen szituban. Az MVH nézi a földhasználatot ( idén kezdte), és ha más nevére szól vagy senkijére, akkor cumi van, azaz arra a területre nulla elfogadható területet kapsz. Még ez nem is lenne gond, de:
pl: számolás kedvéért 10ha-on gazdálkodsz és a mama földje 1 ha, az 10%. Na, ha megállapítja a hivatal, hogy van 1 ha jogosulatlan használatú földed, az jelen esetben 10%-os túligénylés, azaz a 3%-ot meghaladva dupla szorzóval 2ha után nem kapsz támogatást, ami 120 eft.
Ezt nem tudom, hogy a közeli hozzátartozó földjét ki kell-e függeszteni, mert volt olyan ember, aki saját földjét használta, de a föld a cége nevén lett beadva támogatásra. Az MVH elutasította, mert xy nem a wqw Kft.
Amit tudok segítek, de nem vagyok koponya a dolgokban, csak amik velem megtörténtek.
Üdv

#1006 Bán Zsolt
2013-01-04 19:11:42

Válasz #1001. hozzászólásra

és azt nem tudod visszamenőleg is megszűnik a haszonélvezeti jog vagy csak ezután nem lehet bejegyeztetni ill. csak termőföldnél vagy háznál is?

#1005 Meggyespite
2013-01-04 19:09:28

Válasz #1002. hozzászólásra
minden TULAJDONOS hivatalos papirral(pl.:vázrajz)igazolja melyik ter. az övé!!

#1004 Mf-es
2013-01-04 19:06:08

Válasz #1000. hozzászólásra

Elvileg,a többit a földhívatal megmondja.

#1003 Mf-es
2013-01-04 19:04:48

Válasz #1001. hozzászólásra

Ez eddig is így volt!

#1002 otis
2013-01-04 18:59:20

Válasz #1001. hozzászólásra

Tulajdonos vagy földhasználó? Inkább utóbbi, nem?

#1001 Meggyespite
2013-01-04 18:56:11

Földhivatalban jártam:
- termőföld adás-vétel esetén a kifügg.:60NAP!!
- osztatlan közösből csak ugy lehet bérelni,v szerződést hosszabitani ha minden tulajdonos hivatalos papirral(pl.:vázrajz)igazolja melyik ter. az övé!!
- az 1ha alatti használatot is be kell jelenteni!!
- megszünik a haszonélvezeti jog...
Egyenlőre ennyi,jövő héten többet tudok!
smile oopssmile hammersmile surrendersmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdropsmile cursing

#1000 Attikaa
2013-01-04 18:48:18

Válasz #999. hozzászólásra

Nagyon köszönöm! Akkor ezt csak kitöltetem és beviszem a földhivatalba? Más teendőm nincs vele?

#998 Attikaa
2013-01-04 18:24:01

Válasz #997. hozzászólásra

Ez a haszonbérlet mit is takar?

#997 Mf-es
2013-01-04 18:10:27

Válasz #996. hozzászólásra

Haszonbérlettel előrébb leszel.Később előnyét élvezheted.

#996 Attikaa
2013-01-04 16:21:01

Válasz #995. hozzászólásra

Most úgy használja egy emberke hogy tessék ott van csináld, nagymutter meg felveszi a támogatást(tudom nem szabályos) ezért is szeretném ha minden le lenne papírozva és hivatalosan is használhatnám. Akkor egy haszonkölcsönnel müködne a dolog?

#995 Mf-es
2013-01-04 14:29:41

Válasz #994. hozzászólásra

Mamád az közeli hozzátartozó,szerintem a haszonbérletet sem kell kifüggeszteni.Kérdés,most ki használja.

#994 Attikaa
2013-01-04 14:21:55

Válasz #992. hozzászólásra

Én is ilyen helyzetben vagyok, csak nekem az a szitu hogy 3 néven van Ak a helyi TSz-ben és azt szeretném a saját nevemen tudni aztán kimérettetni, nem nagy terület lenne, de nekem már bőven jó lenne.

Még egy másik kérdés. Mamám nevén van 1 ha föld kimérve, azt hogyan tudnám használni, hogy a földalapút is igényelni tudjam? Van most akkor haszonkölcsön szerződés vagy sem? Ha van gondolom elég lenne azt megkötni.

#993 Ebcsont
2013-01-04 11:10:33

Válasz #991. hozzászólásra

Ezzel egyet tudok érteni, és elfogadom.

Nincs profilkép
#992 Hubcika
2013-01-04 11:01:27

Válasz #985. hozzászólásra
Nem sok a kiskapu van. Persze hogy büdösnek tűnik a dolog( az is), de az is aki kitalálta az egész kifüggesztést. Nekem elúszott a tanyám, olyan vette meg, aki az épületeket hagyja összedőlnismile crying
Nem veszik figyelembe, hogy munkát adtam volna és fedelet egy gondozó családnak, na meg fizetést.
Ahhh, még mindig mérges vagyok.
Visszatérve, nagyon sok olyan kifüggesztést látni a magyarorszag.hu-n, ahol nem írják a terület nagyságot ki, ezzel is akadályozva a figyelést. Nagyon sok az 500-3000nm-ig terjedő terület vásárlása is, ez már nem annyira feltűnő.
Vegyél akkor területet és ne Ak-t.
Üdv

#991 Északi
2013-01-04 10:12:44

Válasz #989. hozzászólásra

Enni nem kér, hektáronként 40 aranykoronás , pénz nem kell most , fiatal is vagyok.

#990 Ebcsont
2013-01-04 09:07:46

Válasz #987. hozzászólásra

Én nem emlékszem, hogy kiabáltam volna...

#989 Ebcsont
2013-01-04 09:06:47

Válasz #988. hozzászólásra

A Te döntésed.
Ismerve az ipari ingatlanok iránti lanyha keresletet. Továbbá, hogy azt az utat mindenképp meg fogják építeni legfeljebb jóval drágábban a mostaninál. Nem látom, hogy mitől őrízné meg 10 éves viszonylatban a jelenlegi piaci értékét. Az a föld csak akkor lesz érdekes ipari ingatlannak, ha az az út tényleg megépül.

#988 Északi
2013-01-04 07:51:03

Válasz #986. hozzászólásra

A fenéket jó föld az , meg ha bármi ipari létesítményt benzin kutat ,vagy bármit akarnak azt csak arra lehet építeni mert csak ott stabil a talaj , van róla geologia vizsgálat mert a szomszédba kerestek olajat, de csak meleg vizet találtak. Ezt a 450m2 se fizették k 2006 óta csk küldözgettek papírokat hogy van építési engedély utána meg hogy lejárt , én annak örülnék ha egy centi se kéne ezeknek a tetveknek meg az ügyeskedőknek , kupeceknek stb jobban aludnék. Bár így is jól és sokat alszok smile smile.

Nincs profilkép
#987 ano
2013-01-04 06:55:35

Válasz #986. hozzászólásra

wtf?????
hiszen egész eddig azt kiabáltátok itt, hogy mekkora ökör, aki a fődet eladja, ha jó pénzér, akkor meg még szőrös talpú spekuláns is ráadásul. most meg azt mondod neki, hogy jópénzér adja el?

#986 Ebcsont
2013-01-03 23:17:47

Válasz #983. hozzászólásra

Lehet, hogy meg kéne próbálnod "rájuk tukmálni" jó pénzért a maradék részét is az 1,7 ha-nak. Én legalábbis megpróbálnám.

Nincs profilkép
#985 jocek26
2013-01-03 20:58:25

Válasz #971. hozzászólásra

Hasonló szituban vagyok csak a ló túlsó oldalán. Ezt az 1AK bevásárlást sokért utána a többit nyugiban dolgot meg lehet/érdemes támadni ha létrejön? Mert ugye messziről trükkszaga van az egésznek, és sajna a telephelyem mellettit nem túl jó arcú egyén akarja mindenáron megvenni, egyébként meg hagynám az egészet.

#984 kulakman
2013-01-03 19:20:52

Válasz #976. hozzászólásra
Az úttal földszomszéd vagyok bizony ,tapasztalatból mondom, tavaly én is bejelentkeztem egy darab földre amit kitett az eladó az unokaöccsének eladva ,de nekem volt benne 3000 négyzetméterem , de ezzel nem lettem volna nyerő, hanem a másik földem az út túloldalán szomszéd így én nyertem , igaz azóta van egy falubeli aki nem köszön, de hát ezt is el kell viselni!

Valaki mondta itt egy régebbi hozzászólásba, hogy a törvényt ki kell használni, viszont ezért kell nagyon ügyelni ,hogy mielőtt nekivágsz egy vásárlásnak körbejárod az ügyet ,földhivatal,ügyvéd , ezt a legjobb olyan ügyvéddel csináltatni aki járatos a földügyekben!!

Így ha minden melletted szól csak akkor viszed kifüggesztésre , egyébként a kifüggesztés előtt is ki kellett értesíteni a társtulajt, így jártam meg én is egy jó szomszéddal , és így nem 9 hektárom van egyben ,hanem két táblám 4-5 ha-al!!!




#983 Északi
2013-01-03 18:48:37

Válasz #982. hozzászólásra

1,7 hektár ami a családé, 450m2et akar jelenleg 2006 óta az állam.

#982 Ebcsont
2013-01-03 18:45:27

Válasz #975. hozzászólásra

Az a 450 m2 termőföld vagy telephely? Így már értem az aggodalmaidat, de ez a harc akkor nem most kezdődött. Akkor a te helyzetedre is igaz, hogy "Nem jó ott fűnek lenni, ahol elefántok b.sznak!" (M.Gy.)? smile smile
Ha a 450 m2-ed mögött lenne még két nulla, akkor egész jó lenne a pozíciód szerintem, így viszont "csak" szálka vagy a szemükben. Van esetleg sorstársad, akivel össze tudnál fogni?

#981 Északi
2013-01-03 18:38:52

Válasz #979. hozzászólásra

Mond is meg neki hogy három vonal mint terhességi teszten . smile biggrin smile smile smile thumbup

#980 Ebcsont
2013-01-03 18:38:22

Válasz #979. hozzászólásra

Indokolatlanul nagy szavak ezek egy olyan embertől, aki 3 betű mögé bújik el. smile biggrin

Nincs profilkép
#979 ano
2013-01-03 18:35:18

Válasz #966. hozzászólásra

én érvekből?
mióta ide írsz, nem mondtál még egy épeszű mondatot.
egyetlen egyet sem.
csak nyomod a f_sz, üres, semmitmondó, értelmetlen lózungjaid.
és hogy egyszer igazad legyen, személyeskedek is egy kicsit: _____ ____ ______ vagy

#978 Északi
2013-01-03 18:26:05

Válasz #977. hozzászólásra

A másik szomszédok is civilek , sok kis parcella a szemét kupa az cicilé az az 001 es 5 tulaj van rá 5500m2 , a zöldre földhasználatom van nagyanyámé apámé , 002 003 , a csíkos föld az enyém 004 .
http://wikimapia.org/#lat=47.3974668&lon=19.3713829&z=19&l=21&m=b

Nincs profilkép
#977 Hubcika
2013-01-03 18:20:26

Válasz #976. hozzászólásra
Az is lehet, hogy a másik szomszéd anyagilag nem úgy áll, vagy nem járkál a hirdetőtáblát nézegetni.
Nem tudok mit írni, mert nem közöltél sok mindent Te sem.

Nincs profilkép
#976 Hubcika
2013-01-03 18:17:22

Válasz #973. hozzászólásra
A másik szomszéd van előrébb a ranglétrán. Fizesd be egy 1 hónapos kirándulásra, hogy kifüggesztéskor ne legyen itthonsmile lol
Ha volna egy út vagy árok vagy valami, akkor ő nem közvetlen szomszédnak minősül.
Passz, annyira nem vagyok dörzsölt, 1 év alatt sokszor megjártam már.
Cumiztam már
-kifüggesztéskor, hála az ügyvédemnek
-meg mikor elmentem megnézni a földet, és a bérlőnek kapásból kellett annyiért, amennyit ő nem akart érte adni. Szóval kiváló vagyok árfelverésből is.
Hülye aki ezt kitalálta.smile hammer

#975 Északi
2013-01-03 18:12:33

Válasz #972. hozzászólásra

Az és nem is jó nekem, de pont kell ebbe a szutyokba 450m2 http://regiolapok.hu/tovabb_huzodik_az_m4_es_epitese a birtokocskámból , eleve kövess úttól 50 métere vagyok , meg nálam nem süllyed a talaj és még ipari kis villany póznám is s van . 2006 óta akarják de pénzt azt nem adtak egy kanyit se , ellenben a monori földhivatal bejegyzett haszonbérletet rá , úgy hogy csak a neven stimmelt , de a Pest megyei földhivatallal töröltettem kezemben a papír hogy jogszabálysértő mod jegyezték be a földhasználatot , és szerintem e hónapban ismeretlen tettes ellen feljelentést is teszek majd , hivatallal való vissza élésért , közokirat hamisításért , hűtlen kezelésért , sőt talán hivatali korrupcióért is.

Nincs profilkép
#974 Hubcika
2013-01-03 18:10:29

Válasz #960. hozzászólásra
Na akkor ezt beszívtam. Árverésen vettem olyan földet, melyre az volt írva, hogy nincs a területnek bérlője. Ezt a hirdetményt lementettem természetesen a számítógépemre. Ezt megettem, mert 2014 dec 31-ig gazdálkodnak még rajta.
Most mi a francot csináljak?
Ki a hibás?
Vagy ilyenkor semmis a szerződés vagy bérlőstül vettem meg?
Miért nem valós adatot közöltek akik árvereztették?
Ez most 8 ha, számold ki a veszteségem.
Kit üssek agyon?
Először is látnom kellene a bérleti szerződést, hogy benne van e, hogy tulajváltásnál mi történik.

Üdv

#973 Északi
2013-01-03 18:05:26

Válasz #971. hozzászólásra

Olyankor mi van hogy szomszéd vagyok, de civil és nincs se aranykalászom se más gyújtósom ?

#972 Ebcsont
2013-01-03 18:04:19

Válasz #969. hozzászólásra

Nem fárasztó folyton azon aggódni, hogy ellopják a földedet? Őszintén irigyellek, hogy ilyen dolgokra van még energiád.

Nincs profilkép
#971 Hubcika
2013-01-03 18:02:48

Válasz #945. hozzászólásra
Szia !
Sok lehetőséged nincs, mivel ő a szomszéd. Vagy 1 Ak vásárlás jó sok pénzért, és utána már tulajdonos leszel Te is. Az első kifüggesztéssel jár, de túl kell élni. A második már nem, mert tulajdonos társ vagy. Ilyenkor szerződést írtok és egy szándéknyilatkozatot ( védeni kell magad is, nehogy jól bevásárolj), hogy amennyiben sikeres lesz az 1 Ak vásárlás, úgy a többi területet is eladja Neked. Ez a papír nálad marad.
Vagy haszonélvezetet rátenni a földre és úgy kifüggeszteni. Melyik az a barom, amelyik megveszi így?
Több lehetőség nincs.
Beszélj ügyvéddel, de valami dörzsölttel, ne egy kis frissen végzettel, mert én is rácsesztem miatta egy földre. Azóta is kitaposnám a belitsmile sneaky
Üdv

Nincs profilkép
#970 Hubcika
2013-01-03 18:02:43

Válasz #945. hozzászólásra
Szia !
Sok lehetőséged nincs, mivel ő a szomszéd. Vagy 1 Ak vásárlás jó sok pénzért, és utána már tulajdonos leszel Te is. Az első kifüggesztéssel jár, de túl kell élni. A második már nem, mert tulajdonos társ vagy. Ilyenkor szerződést írtok és egy szándéknyilatkozatot ( védeni kell magad is, nehogy jól bevásárolj), hogy amennyiben sikeres lesz az 1 Ak vásárlás, úgy a többi területet is eladja Neked. Ez a papír nálad marad.
Vagy haszonélvezetet rátenni a földre és úgy kifüggeszteni. Melyik az a barom, amelyik megveszi így?
Több lehetőség nincs.
Beszélj ügyvéddel, de valami dörzsölttel, ne egy kis frissen végzettel, mert én is rácsesztem miatta egy földre. Azóta is kitaposnám a belitsmile sneaky
Üdv

#969 Északi
2013-01-03 18:00:58

Válasz #968. hozzászólásra

Én akkor is azt mondom hogy a szemetek a földemet akarják ellopni. Azért mert üldözési mániám van nem jelenti azt hogy nem üldöznek .

#968 Ebcsont
2013-01-03 17:59:09

Válasz #967. hozzászólásra

Az elővásárlási/előhaszonbérleti jogosultság például egy ilyen törvény adta jog. Ha az állam bejelentkezik egy adott földre, akkor neki is ki kell csengetnie a kifüggesztésben kihirdetett árat. Szerinted van erre az államnak pénze jelenleg?
A föld bizottságokból még bármi lehet, de amíg nem lesz a működésükről egy korrekt szabályozási terv fölösleges beléjük látni bármit is.

#967 Északi
2013-01-03 17:46:26

Válasz #966. hozzászólásra

Amúgy milyen törvények adta jogokról beszéltek , majd a földbizottság majd ha lesz az dönt majd ki kapja a földet, ha nem lesz rögtön államosítva az eladó föld . Volt aki régen 5-10-15 évet várt egy zsigára valaki fél év után 10 vett és 2-3 szoros áron adott tovább .

#966 Ebcsont
2013-01-03 17:38:59

Válasz #965. hozzászólásra

Magyarul kifogytál az érvekből, és csak a szánalmas személyeskedés maradt. smile biggrin

Nincs profilkép
#965 ano
2013-01-03 17:24:02

Válasz #954. hozzászólásra

mellébeszélsz ember.
szünet nélkül.
ráadásul ostobaságokat.

#964 ermike
2013-01-03 17:23:10

Válasz #959. hozzászólásra

és még az eladónak sem kell szja t fizetni!!!!!!!!

ez jó csali tud lenni!

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Az orosz üzemanyagpiac súlyos kihívásokkal néz szembe, miután az olajfinomítókat...
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
52 centiméterre süllyedt a vízszint, és a java még csak most jön.
Vaderstad Carrier 350X
Vaderstad Carrier 350X

3.800.000 Ft

Vietnámi malac
Vietnámi malac

7.000 Ft

Kubota KX 161-3 forgókotró
Kubota KX 161-3 forgókotró

1.000.000 Ft

Bálaszállító pótkocsi, 5 év műszaki vizsgával
Bálaszállító pótkocsi, 5 év műszaki...

1.750.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]