Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.23 Ft USD 311.43 Ft CHF 384.62 Ft GBP 411.02 Ft

Fórum

Kukorica terményárak

Létrehozta: , 2008-11-25 20:06:27

Kedvencekhez Segítség
15433 hozzászólás
#4883 levi
2014-09-17 21:03:45

Válasz #4884. hozzászólásra

Én bízom benne meg kapott mindenféle földi jót nem panaszkodhat smile smile ahogy szokták mondani majd a mázsa meg mondja

#4882 Koszi.
2014-09-17 20:50:41

Válasz #4883. hozzászólásra

Korai még elkiabálni , majd a mázsa megmondja. De ha olyan vadkárunk lenne mint szokott akkor egyáltalán nem lennék bizakodó, idén jó helyre került szerencsére.

#4881 levi
2014-09-17 20:47:35

Válasz #4879. hozzászólásra

Hát a vadkár elég kemény dió lesz nagyon nem akarnak fizetni de majd meg látjuk . Lehet szar az ár, de most kárpótol a mennyiség, osztottam szoroztam ,ezzel az árral is lesz egy kis pénz a zsebbe

#4880 gjoni
2014-09-17 20:41:22

Válasz #4880. hozzászólásra

Még ha ez az ár maradna ,de majd meg látjuk itt Szabolcsban is nagyon vizesek még smile oopsÁrat meg itt még nem mondott senki!

Nincs profilkép
#4879 figo
2014-09-17 20:38:50

Válasz #4878. hozzászólásra
A vadakkal felénk is lesznek gondok

#4878 levi
2014-09-17 20:37:37

Válasz #4875. hozzászólásra

Ja azt nem írtam hogy ez nedves ár pl. be viszem 24-es vízzel leveszi a 10% és kész nem kel szárítást fizetni

#4877 Koszi.
2014-09-17 20:37:08

Válasz #4878. hozzászólásra

Hát igen itt is garázdálkodni szoktak de hála az égnek eddig szinte jelentéktelen kárt tettek a sajátunkban , mert sok volt a kuki körülötte. Nem negyven mázsák jönnek majd mint szoktak, a vadkár miatt...

#4876 levi
2014-09-17 20:32:40

Válasz #4876. hozzászólásra

Az a gond mifelénk hogy a kereskedők egyháza után mennek , egykét száz a különbség, de ide vihetem nedvesen leveszi a vizet azt alap kabát és nem kel szárítást fizetni , a fő gondom az hogy a vaddisznók + a szarvasok garázdálkodnak és jó lenne mihamarabb le aratni smile cowboy

Nincs profilkép
#4875 figo
2014-09-17 20:25:38

szia ez komoly ár

#4874 Koszi.
2014-09-17 20:21:01

Válasz #4875. hozzászólásra

Vicc az az ár, nemtudom itt felénk mennyi lehet de 3500 alatt inkább várunk, majd talán jövőre....smile pimp

#4873 levi
2014-09-17 20:02:43

Szabadegyháza 30500/t + komp smile sad okt15-nov15 közti szállítással nem várok tovább ha meg nyerte had vigye smile confused

Nincs profilkép
#4872 VAD-KAN
2014-09-06 22:34:27

Válasz #4871. hozzászólásra

Mizu?

Milyen lesz a Naprád és a kukoricád?

#4871 Agromókuss
2014-09-04 23:42:40

Még felénk de sárgulnak smile blinksmile biggrin

#4869 F-A-R-M-E-R \\
2014-09-03 19:57:53

Válasz #4870. hozzászólásra

Itt is ez van mindennap esik, az előbb is volt zivatar....smile wacko

#4868 Koszi.
2014-09-03 19:51:43

Válasz #4869. hozzászólásra

Igen, plussz még mikorra..... Itt csak szakad, ebbe a három napba már majd 100 mm esett itt.... A 320 as fao számosnak is még csak a csumája sárgul....

#4867 F-A-R-M-E-R \\
2014-09-03 19:49:11

Válasz #4868. hozzászólásra

Akkor az holnapra benéz 3200-re, mert ma nagyot zuhant a az oktoberi. kötés kukkko. Ha így folytatodik lessz 2900-as kukorica amiből még lejön vagy 6-700 ft, azt K.O. Most már csak a 15t és a feletti kukoricák hoznak hasznotsmile cursingsmile cursingsmile cursing

#4866 pamko
2014-09-03 19:39:42

Válasz #4867. hozzászólásra

tegnap Trigo 33500 ftsmile sweatdrop

#4865 Garfield
2014-09-03 16:15:15

Válasz #4866. hozzászólásra
Egy hete 34.5 volt.

#4864 Agromókuss
2014-09-02 22:05:30

Valaki tud friss kötési ajánlatokat hogy mennyiért kötik most?smile blink

Nincs profilkép
#4863 Gremi GL
2014-08-11 22:12:06

Valaki.. Mennyiért kötnek most??

Nincs profilkép
#4862 Keksz007
2014-07-28 13:10:44

Válasz #4863. hozzászólásra

Sztem sokan örülnének itt ha igazad lenne evvel a 40 feletti árral!
De a jelenlegi adatok nem arra adnak indokot hogy igaz is legyen!
Először is országosan jobb termés lesz mint tavaly és tavaly is 38-39 volt az ár aratáskor, továbbá most még az ukrán kuki is jön majd hozzánk!
A keleti régióba szerintem jó ha a 35 öt el fogja érni az ár, nyugaton lehet kicsivel magasabb lesz!

#4861 vasist
2014-07-28 09:12:52

Válasz #4861. hozzászólásra
Azt nem írtam, hogy rekord ára lesz, de hogy negyven fölött lesz az biztos...

#4860 papa maci
2014-07-27 12:02:34

Ezen kár idegeskedni...mindig a ház nyer. Lavírozunk, kockáztatunk. Vannak jó üzletek.Vannak elcsúszott tranzakciók. Van hol a tárolás hoz pénzt..van hogy semmit nem hoz. A közvetlen piac fizet a leg többet. Persze ahhoz ott is kel lenni. Ahhoz mennyiség és minőség valamint kiszámíthatóság kell.

Nincs profilkép
#4859 Dinnyés Laci
2014-07-27 11:07:16

Válasz #4859. hozzászólásra

de mitől menne feljebb az ára?
tavaly 45 volt aratáskor,betároltam, és most nemrég szintén 45-ért adtam el.
az idén jobb termés várható mint tavaly volt,szerintem nagy áremelkedés nem várható,hacsak jövő szezon elején nem lesz valami baj

Nincs profilkép
#4858 mazda 5
2014-07-27 09:40:12

Van egy 19 éves MTZ traktorunk akkor 3000Ft/q kukorica árán vettük.A vetőmag 5000Ft alatt volt a műtrágya 3000 ft alatt stb...
Már tíz éve nem emlegetjük azt a bizonyos agrárollót.

#4857 vasist
2014-07-25 18:19:58

Tipikus kereskedői fogás, hogy letolják az árat 38-ra. Nem tudom ki az aki ennyiért köt? Én egy szemet sem adok el, amíg vissza nem megy az ára legalább 40 fölé. Szvsz ha teheti ne kössön senki ilyen szar áron, mert úgyis feljebb fog menni...

Nincs profilkép
#4856 Dinnyés Laci
2014-07-25 13:17:00

Válasz #4854. hozzászólásra
nem mindenhol lesz 10 tonnás ,felénk sok 5-6 tonnás lesz az aszály miatt,és be kell érni a35-38-as árral
ha nekem 10t fölött lenne az átlag egy kukot sem szólnék

#4855 .Feco.
2014-07-25 12:47:29

Válasz #4855. hozzászólásra

Mert a kereskedőnek több sze van, mint nekünk! O garantáltan nem köt úgy, hogy nincs neki meg szerződéssel az az áru!
Csak mi lavírozunk, hogy kötünk szerződést, es reménykedünk, hogy terem annyi kukorica...

#4854 Mf-es
2014-07-25 12:26:09

Válasz #4854. hozzászólásra

NEM, mert a VIS MaJOR törvény...És te elhitted ezt a kereskedői dumát.Kinézett az ablakon,és ő is látta,hogy esik az eső.smile lol

#4853 Mf-es
2014-07-25 12:24:16

Válasz #4854. hozzászólásra

Mit háborogsz??A kereskedő miért nem kötött januárba 5000-be?Aztán majd vesz a termelőktől aratáskor.Most jól jártak volna,aszályban,meg egymásra vernék az árat a kereskedők.

Nincs profilkép
#4852 Cafi
2014-07-25 12:09:38

Tolna is 38.000 Ft/t

Szuper ár! És még mindig csak max 5-6t/ha-t lehet szerződni, mert ugye van az a GAZDAVÉDŐ, PARASZTVÉDŐ "diódák" által létrehozott törvény-szabály... Nehogy, még véletlenül sem! Hogy képzeli a földet művelő, akkor adjon el amikor Ő akar? Hogy meri, hogy májusban eladja a várható kukoricája 50-70 %-át? 45-50.000 Ft/t közötti áron???? Áhhhh, azt nem lehet!!!!! Mert ebben a ********************** országban a *************-nél-nál is vannak **************-ek.
Nem baj, majd szépen eladja 35.000-ben..... az kell ide, 35.000-es kukorica ár!

Egy üzletkötő megnyugtatott, 110 EUR alá nem mehet a kukorica, mivel annyi az intervenciós ár :) 33-34.000 ez lesz az alja, GARANTÁLTAN! :)

Kis Tolnai-Somogyi-Baranyai körkép, vannak a nagy-hatalmas, több ezer ha-on gazdálkodó, TSZ-ből átalakult Zrt-k és társaik! Kikről hinné az egyszerű, kis-pici-gyenge-esetlen gazda, hogy na ők aztán tuti eladták már a kukoricájukat 45-50.000 körül! Amennyit csak lehetett, mindet!
De NEM! Az üzletkötő azt mondta, szinte semmit, vagy inkább semmit! Mikor még 50 körül volt, akkor azt mondták, NEM, marad ez 50 későbbre is. Mikor lement 45-re, akkor meg azért nem mert már csak 45, majd ha visszamegy 50-re. Most, hogy már csak 40 vagy volt 1-2 hete, most meg MÁR AZÉRT SEM :) HA nem adta el 45-50-en, nehogy eladja már 38-40-en!!! Nem baj, majd eladják 35-ön...

És igen, én el a akartam adni már május első felében, akkor még adtak érte 45.000-et, előtte két héttel még 50.000-et is - azt hittem akkor még nem szerződnek az vis maior törvény miat.... - ! Sikerült eladni 3 t/ha mennyiséget 44.5-ön, majd rá két hétre a KERESKEDŐ, megemelte 1 t/ha-al a köthető mennyiséget! 1 t/ha + a 3 t/ha-ra!!!! Nehogy szegény gazda rába***on alapon, a törvény minden betűjét betartva.
Gyorsan eladtam még 1 t/ha-nyit 44-en.... kis ügyeskedéssel sikerült 4,8 t/ha-ra felvinni...
Hívom bőszen az üzletkötőt, szeretnék még-MÉG_MÉG szerződni, mert az eső csak esik-esik-esik, a kukorica nő-nőnőőőőőőőőőőőőőő, a termés meg lesz inkább 9-10 t mint csak 8 t!!! Had adjam már el, míg jó az ára :)
NEM, mert a VIS MaJOR törvény....
Mire megemelték a köthető mennyiséget, már 38.500 volt az ár......
Azóta meg a kuki várható mennyisége 10-12 t/ha vagy csillagos ég....

Ezúton GRATULÁLOK annak a sok ********************-nek, ott fenn, kik leszabályozzák és megmondják mikor mit CSINÁLHATOK! Elvileg az ÉN ÉRDEKEMBEN! Hát ne, ne tudja nálam jobban senki, mikor mi a jó nekem. Ha elrontom, akkor így jártam, ha meg extrát nyernék, akkor meg úgy!

Akik meg úgy gondolják, most aztán jól kibasztak a gonosz kereskedőkkel meg a mocskos háttérhatalommal a vis maior törvénnyel, azoknak csak megjegyzem: a Vis Major a GAZDÁKKAL BASZOTT KI!
smile hammersmile hammersmile hammersmile hammersmile hammer

bizonyíték?
45>38, 2014.07.25-én
45>3? 2014.11.15-én?
sajnos így jártunk...

Májusban még az üzletkötővel vitatkoztam, szerintem rossz a vismajor, mert korlátoz és... nem-nem, jó az, hát a gazdákért van.... már ő is belátta, nem jó. remélhetőleg jövőre eltörlik, örökre!!!!!

#4851 Sz.I.
2014-07-24 15:38:33

Válasz #4844. hozzászólásra

Tegnap már csak 38.000. Baranyasmile hammer

Nincs profilkép
#4850 Sz_Pisti
2014-07-24 09:27:47

kötni kockázat a kereskedőnek is a termelőnek is, itt az a gáz, hogy a felelősség szinte egészében a termelőkre rakódik a végén.

Nincs profilkép
#4849 Cafi
2014-07-24 08:55:10

Válasz #4850. hozzászólásra

ha nem akarsz kockáztatni nem kötsz. de aki akar és kötne is, az azért nem tud mert vannak akik csak úgy kötnének, hogy 0-át kockáztatnak? ebben az eszement felfogásban partner a kormány, szerencsére csak részben. kis szerencsével meg következő évre még ennyire sem.

aki kockázatosnak véli az előre eladást az ne kössön és várjon a jószerencsére. idén pont ilyen év van. ha igazad van akkor idén kis szerencsével aratáskor eladod terményed egy részét, kb 30-35 között, majd pár(1-10) hónapot várva és betárolva eladod a maradékot 30-40 között.

az EU-ban vagy a világ értelmesebb felén van egyáltalán olyan ország ahol így belenyúlnak a "határidős" termény eladásba központilag? ebben is dobogósok vagyunk a világon, kb Bolívia, Argentína előzhet meg. Észak-Korea azért nem, mert ott már annyira odavannak szellemileg, hogy termelni se tudnak, nincs is mit eladni...

#4848 Mf-es
2014-07-24 05:59:27

Válasz #4848. hozzászólásra

Nincs igaza a cikknek.Igenis meg kell védeni a gazdát.Neki épp elég kockázatos a termelés,nem hogy még a szerződésből eredő kötbért is a paraszt vigye el.A kereskedő,igen is kössön a tőzsdén előre a saját bőrére.És annak lenne aratáskor árfelhajtó ereje,mivel a kereskedő teljesíteni akarja a kötéseit.

#4847 ARES-826
2014-07-23 23:20:13

Válasz #4847. hozzászólásra

Nem kell szerződést kötni senkivel sem!!! Ha a gazda nyomott áron is hajlandó kötni és még utána is viszik le az árakat és még akkor is köt,m akkor miért is ne nyomnák le az árakat a kereskedők???? Az lenne a barom kereskedő aki ezt nem használja ki!! Ha bizonytalanságba lennének tartva akkor még magasabb árat is megadnának csak tudjanak venni, szerintem ez lenne a megoldás!!smile blinksmile blink

Nincs profilkép
#4846 Cafi
2014-07-23 23:03:41

Válasz #4845. hozzászólásra

Teljes mértékben egyet lehet érteni a cikkben írtakkal, hozzáértés hiányában a "megvédeni" akart gazdákkal baszott ki a kormányzat.
Ez egy vicc amúgy, megvédeni a gazdákat, kitől???
Leginkább a kormánytól kellene, a mindenkori magyar kormánytól!
Jó lenne ha következő évre módosítanák vagy visszahoznák a "szabad" határidős kereskedést, mert így valóban lehetetlen - szinte - időben eladni a terményt. Pl lehet sok kamu HRSZ bediktálásával, de az meg már milyen?
Tegnapelőttől lehet a Trigofix-el ha-onként 4 tonna fölé kötni, hihetetlen. És még így is csak 6 tonnára max!
Mondjuk úgy is meg lehetett volna oldani, hogy májusban kötök ugyan arra a területre Trigo-val és Cargillal is, meg még 3.-al... Úgyse látják egymás kötéseit a kereskedők.
Talán így lehet a legkönnyebben kijátszani a termelőknek ártó törvényt.

#4845 F-A-R-M-E-R \\
2014-07-23 13:44:25

Válasz #4846. hozzászólásra

40-ért már nem lehet sehol kötni max 35-36-ért, a nov. tőzsdei ára 40-en abból vonj le 4000-5000 tonnánként, de szerintem ezt te is tudodsmile wink

Nincs profilkép
#4844 4964
2014-07-23 13:38:08

Válasz #4843. hozzászólásra
ennyiért lehet jelenleg máshol is kötni,
aratáskor valószínűleg lejjebb megy így akinek sürgős az eladás az jobb ha köt le.
A tak. búzának sem omlott be a piaca, 4000 körül a kicsiktől is megveszik. A kukorica azért némileg piacképesebb portéka mint a tak. búza.

Nincs profilkép
#4843 Gox
2014-07-23 13:17:06

Mai hír.
Szerintem is jó volt valamennyit lekötni előre.

http://nol.hu/belfold/visszautott-a-gazdavedelem-1475715

Nincs profilkép
#4842 Cafi
2014-07-22 16:58:28

trigo, cargill 38.500.
tegnap még 39.500 volt.


#4841 F-A-R-M-E-R \\
2014-07-18 16:18:56

Ma kötöttem le 4000-ért kukoricát Agrimpexnél....Nem tudom máshol milyen árak vannak???

#4840 Dzotya
2014-07-09 18:43:31

trigó-4250+komp Baranya

#4839 GABY 33
2014-07-09 16:40:42

Válasz #4839. hozzászólásra

Szerintem nem lesz anyi mint ami tavaly volt 5000-5500ft
ha jól hallotam 3000-4000ft körül
Ha még nem fogják le vinni mert sok van és kitalálják,hogy szemetes vizes a kombájos tengeri!

#4838 GABY 33
2014-07-09 16:40:40

Válasz #4839. hozzászólásra

Szerintem nem lesz anyi mint ami tavaly volt 5000-5500ft
ha jól hallotam 3000-4000ft körül
Ha még nem fogják le vinni mert sok van és kitalálják,hogy szemetes vizes a kombájos tengeri!

Nincs profilkép
#4837 Gergely Péter
2014-07-09 16:15:53

Sziasztok.Valaki tud idei kukoricára árat mondani?Hol lehetne jó áron kötni?Tolna megye környékén.smile cursing

Nincs profilkép
#4836 DChris
2014-07-07 16:32:52

Lassan benéz a 400 cent alá...

Nincs profilkép
#4835 rongyos
2014-07-05 06:01:07

zuhanááááásss....Tolna....41...de hétfőn már nem biztos....azt mondta a kereskedő...belefulladnak a takarmánybúzába is...lehet velük vitatkozni...de sajna mindig az van amit mondanak...:/

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
A TalajNET több évtized kutatási eredményeit teszi könnyen elérhetővé a...
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
A közvélemény kevés támpontot kapott eddig, így nem tud mit kezdeni a...
Disces,  tárcsás kasza eladó
Disces, tárcsás kasza eladó

730.000 Ft

Tárcsás,  disces kasza eladó
Tárcsás, disces kasza eladó

770.000 Ft

Szénás-lucerna bála
Szénás-lucerna bála

15.000 Ft

Új Celikel Charger 12 takarmánykeverő-kiosztó kocsi kétoldalas kiosztással, készletről, házhoz szállítással eladó
Új Celikel Charger 12...

9.999.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]