Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.86 Ft USD 310.75 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

T-25/A kistraktor

Létrehozta: Vendég , 2008-01-03 15:15:08

Kedvencekhez Segítség
25351 hozzászólás
Nincs profilkép
#13551 parragi
2013-04-23 16:20:04

Sziasztok

Segitségeteket szeretném kérni van egy 25 ös kistraktorom de köztudott hogy rossz a kormányzása ezt szeretném szervosra áttalakitani ehhez szeretnék tőletek segitséget kérni hogy fotokkal és pontos leirással tudna e valaki szolgálni
mert én nem igazán vágom ezt a témát és ezért szeretném tudni hogy a kormány keréktöl a kormányzott kerekekig milyen alkatrészek kellenek hozzá előre is köszönöm a hozzáértők pontos segitségét

Üdv Parragi

#13550 Gerimur
2013-04-23 15:55:41

Válasz #13552. hozzászólásra
Szia!

Bocs! Akkor félreértettem.

#13549 green
2013-04-23 07:58:39

Válasz #13553. hozzászólásra

köszönöm a választ :)
smile thumbupcool

Nincs profilkép
#13548 Bebe
2013-04-22 23:15:08

Válasz #13549 hozzászól

Üdv!

A váltó jobb oldalán elöl van az olaj betöltő nyílás, ami egyben a nívó szerepét is betölti... a kuplungház alján a sasszeg csak azért van benne, hogy a furat ne tömődjön el olajsárral, porral, ha csöpög az olaj, minimális mennyiségnél nincs túl nagy gond, hiszen az orosz csoda kevés kivétellel ilyen... a szivattyú hajtőmű házából(felénk: darázsderék) engedhet át a szimering némi olajat, esetleg a főtengely szimering is kopás miatt átengedhet, köv. kuplungozásnál szimering csere megoldja... szerintem.

Nincs profilkép
#13547 Sanyi74
2013-04-22 22:52:35

Válasz #13547. hozzászólásra
Szia.Én konkrétan a dugattyú rúdról írtam.

Nincs profilkép
#13546 Kiskér
2013-04-22 21:29:19

Sziasztok! Nekem is menet kozben gyakran kellett emelgetnem a hidraulikát.Mivel most szervókormányt
szereltunk a traktorra,és ki kellett cserélni a hid-
raulikus elosztót/nem bírta a sorba kapcsolásnál a
nyomást-csurgott az olaj belole/ így a problémám is megoldódott,annak ellenére,hogy a munkahengeren picit
látni olajat, nem enged, nem sullyed a munkagép.
Kicsit hiányzik z úszó funkció,de ez nem annyira
vészes.
De lenne egy kérdsem is, hogyan mukodik a "mélységhatároló".
Tisztelettel Kiskér.

Nincs profilkép
#13545 Árpy
2013-04-22 20:32:33

A hidraulika működik.
A két csavart kicsavartam, fedelet leszedtem, majd a szelepet is kivettem megnézni.
Vissza minden, szépen működik.smile thumbupcool

#13544 green
2013-04-22 19:55:29

Sziasztok! Tudna nekem valaki képet küldeni arról, hogy hol van a nívó csavarja a váltónak, és hogy hol kell beleönteni az olajat? Meg van egy luk a váltónál és kilóg belőle egy csapszeg, ezen szépen csöpög ki az olaj!! Mi lehet ez?

Nincs profilkép
#13543 Titti
2013-04-22 19:12:54

üdv '94-es T-25ös traki 1250 üzemórával 2-es ekével boronával egy tengelyes pótkocsival szerintetek mit ér még rendszám nincs rajt, meg apróbb gondjai vannak (világítás) de egyébként jó, megkímélt állapotban van?
köszi

#13542 Gerimur
2013-04-22 18:07:33

Válasz #13545. hozzászólásra
Szia!

Én ma kíváncsiságból szétszedtem az én tartalék munkahengeremet és kiszereltem a szelepet, és abba nem találtam semmilyen műanyag szelepvezetőt.A havernál a boltban megnéztünk egy újat és abban sem volt.A száron van egy gumigyűrű és a tartón
amiben mozog azon van egy külső és egy belső gumigyűrű. Tehát 3db gumigyűrű. Mind a két helyen ilyenek voltak bent:

A tiéd lehet más fajta?

#13541 Attikaa
2013-04-21 20:23:29

Válasz #13545. hozzászólásra

Köszönöm, ezekre már nem emlékszem, de jövőhét végén szétszedem mert így csak kárba megy a hidraulika olajam smile smile

Nincs profilkép
#13540 Sanyi74
2013-04-21 20:20:27

Válasz #13544. hozzászólásra
Kosz lehúzó lemezek azok azért vannak ott,az alatt van öntvény rész és az alatt fogod találni a gumigyűrűt meg egy műanyag gyűrűt.

#13539 Attikaa
2013-04-21 20:08:59

Válasz #13543. hozzászólásra

szét kell szedni úgyis az egészet, úgyhogy kicserélem amint tudom az egészet, csak a mélységhatárolót nem piszkálom, de ha csak a lemezek maradnak akkor sem folyhat attól az olaj?

Nincs profilkép
#13538 Sanyi74
2013-04-21 20:05:17

Válasz #13542. hozzászólásra
Találsz gyűrűt de nem a lemezek alatt.

#13537 Attikaa
2013-04-21 19:59:48

Válasz #13541. hozzászólásra

Köszönöm, tudom a mélységhatárolónál már cseréltem 2 éve, nagyon pici van. A dugattyúnál volt 2 gumigyűrű belöl, gondolom az ment szét, ne ma mélységhatárolónál folyik, csak az lepett meg hogy a lemezfedél alatt csak lemezkarikák voltam semmi más gumitömítés anno.

Nincs profilkép
#13536 Sanyi74
2013-04-21 19:53:21

Válasz #13538. hozzászólásra
Nem rég csináltam az ennyimet,a mélység határolónál van két gumigyűrű egy nagyon kicsike amit csak én gombostűvel tudtam kiszedni.

Nincs profilkép
#13535 Sanyi74
2013-04-21 19:48:36

Válasz #13538. hozzászólásra
Szia.Az a sok lemez alatt van egy gumigyűrű,az alatt találsz egy műanyag megvezető gyűrűt.Cseréhez szét kell szedni az egész munkahengert.

#13534 Gerimur
2013-04-21 19:47:19

Válasz #13538. hozzászólásra Hali!
Amit leírtál az munkahenger mélységhatárolója.Ott vannak 5db 6-os csavarral lefogatott hézagoló lemezek.Ezeket, ha kiveszed kitudod venni a szelepet amin egy gumigyűrű van. Azt cseréld ki és jó lesz.{ha ott folyik az olaj}.

Sok szerencsét!

#13533 Attikaa
2013-04-21 19:34:18

Na két nap meló után csak elkezdett folyni az olaj a munkahengerembőlsmile hammer 2 éve cseréltem benne az egészet mert annál a kis pöcöknél a tetején szivárgott. Viszont most a, nem is tudom hogy nevezzem, a dugattyú rúd ahol kijön a munkahengerből. Ott van egy lemez talán 6 csavarral lefogatva, az alatt nekem egy jópár vékony lemezkarika van betéve. Nektek is ilyen vagy van ott valami gumitömítés? vagy talán bentebb van a baj? a dugattyúnál? remélem érthető voltamsmile rolleyes

#13532 kaposztas1017
2013-04-21 00:17:24

Válasz #13532. hozzászólásra
Én úgy vagyok vele hogy mindig tele van a tank és egy nap alatt elég nehéz lenne kiüríteni a tankotsmile lol

Nincs profilkép
#13531 a2457
2013-04-20 21:44:29

Válasz #13525. hozzászólásra

ott inkább a szivattyú a hibás.
elvan kopva. valahol neten talán láttam felújító szettet, de annyira nincsen ára egy ilyen pici szivattyúnak hogy én biztosan cserélném.

Nincs profilkép
#13530 Sanyi74
2013-04-20 20:03:21

Válasz #13530. hozzászólásra
Szia.Le kell szedni az egészet és csak úgy tudod javítani.

#13529 Gerimur
2013-04-20 19:01:28

Válasz #13531. hozzászólásra
Szia!
Lehet, hogy letörött a tankban levő réz érintkező valamelyik fele.Én vissza forrasztottam, kicseréltem a vezetékeket és annyira jutottam, hogy mindig 1/2-ed mutat.Lehet már az órám rossz.Inkább a mérő pálcára hivatkozok, mert az új mérő egy kicsit drága!

#13528 Gerimur
2013-04-20 18:54:49

Válasz #13530. hozzászólásra
Hali!
Én már régen szedtem szét a hátulját a szétszedés menetére nem nagyon emlékszem.Nekem 16-os sűrű menetű csavarok fogják fel 3db rögzítő stifttel.Ha nem tudod kiszedni a törött csavarokat akkor egyel nagyobbra kell felfúrni őket. Talán ez segít:

#13526 Ati88
2013-04-20 16:04:58

Sziasztok!
Szerintetek ez miért van,hogy eltünt az üzemanyag órának a mutatója?Mi lehet vele mit kéne vele csinálni?smile confused

#13525 Istvánka 30
2013-04-20 15:45:54

Heló.Lenne egy problémám a t25 bal hátsó sonkájába lehajtásba beleszakadtak a csavarok kiszeretném csavarkiszedővel szedetni de nem tudom levenni a sonkát hogy kitudjuk szedni ,légyszíves aki tud írjon,hogy hogy lehet levenni hogy van felfogatva. köszönöm.

Nincs profilkép
#13524 Asztalostóth
2013-04-20 10:20:58

Válasz #13528. hozzászólásra

nekem mikor kevés volt a hiraolikaolajam akkor ejtette le a tárcsát. alig tudtam félre állni.Most szépen lassan engedi le a szerszámot,Kb 2 percenként rá kell emelnem menet közben. A munkahengert már kicseréltem, most a tömb jön,

#13523 Gerimur
2013-04-20 08:01:28

Válasz #13521. hozzászólásra Szia!
Az enyém is ilyen,nem tudok ráemelni, mert leenged.
Ameddig tudom húzom-halasztom a tömb cserét.Az új tömböket nem nagyon dicsérik.

#13522 Gerimur
2013-04-20 07:55:26

Válasz #13526. hozzászólásra Hali!
Járj utána miért van a rossz égés és miért fúj ki.Mikor megvettem nekem is kifújt, de utána húztam a hengerfej csavaroknak és megszűnt.Nekem a kipufogócsonkom száraz kormos.A gázolaj a dugattyú, dugattyú gyűrűk és a henger közt is letud lejutni az olajba.Ha viszont ott jut le akkor baj van.Hígítja a motorolajat is.

#13521 Bucó
2013-04-19 21:35:13

Válasz #13520. hozzászólásra

Szia.
Az a bajom ,hogy egyenes betonon áll minden nap és reggel indítás előtt szoktam nézegetni. Olaj csere óta nem öntöttem rá és akkor csak a nívó fölső vonala alatt volt kb.2mm-vel. Én arra gondolok ,hogy a kettes hengerfejnél kifúj és a gázolaj bejut a rossz égés miatt a motorolajba, ez megmagyarázná a kettes henger kipufogó csonk kormolódását is. Én erre gondoltam bár nem értek hozzá.smile confused

#13520 Attikaa
2013-04-19 21:24:54

Válasz #13515. hozzászólásra

Hát nagyon nem, az enyém is nehezen emel, pedig van benne olaj, igaz kicsit szivárog a munkahenger, de nem fogyhatott ki, az nem hiszem el, de még is pörgetni kell a trakit hogy emeljen.smile confused

Nincs profilkép
#13519 dzsimbo71
2013-04-19 20:55:45

Sziasztok!
Érdeklődnék hogy ti mennyiért szoktatok bérbe kombinátorozni? ill.üzemórára,vagy területre jobb dolgozni.

Nincs profilkép
#13518 a2457
2013-04-19 20:29:08

Válasz #13517. hozzászólásra

az a gond hogy elkopott a vezérlő tömb.
a tömbcsere megoldja a dolgot.

Nincs profilkép
#13517 amber57
2013-04-19 20:25:13

Sziasztok!
Nekünk is van egy T25-ös traktorunk de mivel már nem foglalkozunk mezőgazdasággal így eladjuk.1200 üzemórás, van hozzá egy egytengelyes pótkocsi és a traktor hátuljára szerelhető kőrbála szállító, 2-es eke és rengeteg pótalkatrész / henger, dugattyú, adagoló, hidraulika, munkahenger stb./ (így összesen 950000Ft) de több helyen meghirdettük csak a traktort is.

Nincs profilkép
#13516 Sanyi74
2013-04-19 20:22:48

Szia.Árpi,Pakesz.Én már jártam úgy hogy a permetezőt akartam menet közben emelni köves úton,és le engedett menet közbe,volt ám meg lepi.

#13515 Gerimur
2013-04-19 17:45:18

Válasz #13518. hozzászólásra
Azzal nem kell foglalkozni. Lehet egy kicsit lejtősebb helyen álltál meg és azért magasabb a szint.Én mindig leállítás után KB:20-30min-el eltelte után ellenőrzöm.

#13514 Bucó
2013-04-19 16:01:48

Sziasztok.
Mitől lehet ,hogy a motorolaj több lett a kelleténél a motorban? Már nívó felé ér 2mm-vel.smile confused

#13513 Gerimur
2013-04-19 13:51:04

Válasz #13514. hozzászólásra Hali!
Sajnos nekem is adódott egy kis hidraulika problémám!
A talajmarót,tárcsát nehezen emeli meg,de ha megmozgatom a másik kart akkor meg simán gond nélkül emel. Ilyenkor mi lehet a gond?

Nincs profilkép
#13512 Árpy
2013-04-19 11:44:23

Válasz #13515. hozzászólásra

Így megismerkedünk egyéb problémákkal is, amit a későbbiekben könnyebben kezelni tudunk!
Bár akkor jó ha előjön a probléma, amikor nem eget verően szükséges a gépnek azon része.

#13511 Pakesz
2013-04-19 11:16:45

Válasz #13514. hozzászólásra

Az idei tavasz nem kedvez a hidraulika rendszernek!

Nincs profilkép
#13510 Árpy
2013-04-19 11:06:51

Válasz #13478. hozzászólásra

Úgy tűnik nekem is ez a problémám adódott, reggel még feltudtam emelni a karokat, aztán utána már semmi. Se pótkocsi billentés, se karok.
A tartályban van olaj bőven(pálcáig).
Elvégzem ezt a megbontó műveletet.

#13509 green
2013-04-18 21:19:19

Egy kis esti munka smile smileEste

#13508 Pakesz
2013-04-18 21:06:39

Válasz #13511. hozzászólásra

Szia Sanyi!

Egyenlőre ez lenne, várunk még egy ajánlatot.

Nincs profilkép
#13507 Sanyi74
2013-04-18 21:00:48

Válasz #13510. hozzászólásra
Szia.Néztem a gép igényt bírná.

#13506 Pakesz
2013-04-18 19:51:10

Sziasztok!

Szerintetek Vlagyi bírna vele dolgozni?
Csak üres,gazos területen.

http://agroshop.hu/GEO_g%C3%A9pek/sz%C3%A1rz%C3%BAz%C3%B3/GEO%20sz%C3%A1rz%C3%BAz%C3%B3%20EFG%20125

#13505 ÖSzabi
2013-04-18 10:09:43

Válasz #13508. hozzászólásra

én permetezek magamnak!
Azt hogy mivel azt még én sem tudom. Mivel a kalászosok betegségeit még nem is merem meg azt sem hogy mikor mivel kell permetezni ezért mindég megyek a növényvédős ismerősömhöz és ő segít h mivel kell permetezni meg mikor, sajnos ezt előre nem tudom neked megmondani!
Annyit tudok hogy gyomirtózva U46-al lesz.
Annyiban tudok segíteni hogy ha figyeled a fórumot akkor megírom neked amit tudok valamit a permetezésről!

Nincs profilkép
#13504 Gabó87
2013-04-17 20:25:28

Helló!Köszi a választ én is anyit gondoltam vagy250kg még nem tudom!A permetezést azt te meg tudod magadnak oldani a t-25 el,vagy bérbe csináltatod?mivel szoktad és mikor?köszi a választ

#13503 ÖSzabi
2013-04-17 12:14:20

Válasz #13501. hozzászólásra

Helo!
Nekem sincs még olyan sok tapasztalatom! smile smile
Amúgy nekem is tritikálém van! De szerintem nem érdemes a tritikálét agyon műtrágyázni mert jóval igénytelenebb mint a többi kalászos! Én 200 kg 27%-os pétisót teszek rá szerintem az untig elég rá!(növényvédős is ugyan ezen a véleményen van)

#13502 monolit
2013-04-17 06:59:50

Válasz #13503. hozzászólásra

Kösz a tippet, közben találtam gyártót is, de az autósbolt gyorsabbnak és egyszerűbbnek tűnik.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Az európai almapiacon fokozatosan kifutnak a tárolt készletek. A piaci helyzet...
Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Eladó Limuzin borjak
Eladó Limuzin borjak

590.000 Ft

TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes rendsodró
TONUTTI RCS 12 V csillagkerekes...

1.350.000 Ft

Amazone Za-m mérleges műtrágyaszóró
Amazone Za-m mérleges műtrágyaszóró

2.750.000 Ft

Törpenyuszi eladó vagy csere
Törpenyuszi eladó vagy csere

5.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]