Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 352.36 Ft USD 308.45 Ft CHF 381.24 Ft GBP 408.5 Ft

Fórum

Epertermelés

Létrehozta: Hydro , 2012-09-05 14:14:41

Kedvencekhez Segítség
19423 hozzászólás
Nincs profilkép
#5872 zelnikpeti
2017-03-04 19:22:43

Válasz Balu90 #5871. hozzászólásáraSzia
smile thumbup
Szép kb 1 héttel vagy előbb mint mi.
Ez biztos nem kapott fagykárt.

Nincs profilkép
#5871 Balu90
2017-03-04 19:03:17

Nincs profilkép
#5870 Balu90
2017-03-04 18:59:37

Clary smile cowboy

#5869 Viktor 12045
2017-03-04 17:29:27

Ez egy alba

Nincs profilkép
#5868 mozsi74
2017-03-03 20:26:55

Válasz clanki #5867. hozzászólásáraClanki onnan inkább jönnek az emberek smile thumbup

Nincs profilkép
#5867 clanki
2017-03-03 19:39:29

Válasz mozsi74 #5866. hozzászólásáraMindenesetre tanultam ebből is... Veszek valahol közép Afrikában földet, biztonság esetére....smile hammersmile hammersmile hammersmile hammer

Nincs profilkép
#5866 mozsi74
2017-03-03 19:23:50

Válasz clanki #5860. hozzászólásáraSzia !

Remélem neked lesz igazad és nem nekem .
üdv,mozsi

Nincs profilkép
#5865 L. M.
2017-03-03 18:11:27

Válasz clanki #5863. hozzászólásárafő a pozitív hozzáállássmile thumbup

Nincs profilkép
#5864 bujdi05
2017-03-03 18:10:40

Helló Mindenkinek!!

Persze hajt-hajt... nekem úgy látom hogy a másodévest viselte meg a nagy fagy,azt nem is siettetem, a tápkockásaim nagyon szépek, azok vismile huhsmile cowboygasztalnaksmile cowboy na de hátha pozitív meglepetést ad a másodéves is...

Nincs profilkép
#5863 clanki
2017-03-03 17:18:37

Válasz L. M. #5861. hozzászólásáraNa idén nem kell még azért is aggódni, hogy jó a termés. Egy gonddal kevesebb....smile laughsmile lolsmile w00t

Nincs profilkép
#5861 L. M.
2017-03-03 16:06:24

Válasz clanki #5860. hozzászólásáraén is általában akkor aggódok, ha jó termés igérkezik, mert az úgy leveri az árakat, hogy a bruttó bevétel úgysem lesz annyival több, mint amennyivel a kiadás is több...gyakorlatilaag sokszor inkább többet kell dolgozni ugyanazért a pénzért...

Nincs profilkép
#5860 clanki
2017-03-03 15:55:29

Válasz mozsi74 #5859. hozzászólásáraAhogy írod, de ha annyira sérült valószínűleg ki se hajt! Ha kihajt nagy eséllyel termést is ad! Nekem egy évben volt egy teljes telepítés nagy fagykárokat szenvedett talán 2012-ben thutop fajta! Elég fagyérzékeny fajta, szerencsétlen nagyon nehezen indult meg, nem nőtt nagyra alig akarta elhagyni a talajszintet 8-10 cm magas volt max. És egyszer csak virágozni kezdett, nem hittem a szememnek. Termés is lett rajta 20-25 dkg, örültem mint majom a farkának. Szépek voltak csak kevés, de termett rendes szép bogyókat. Saját véleményem szerint amelyik megindul az terem is, csak az a kérdés mennyi termőrügy maradt! Nem idén szedünk csúcsokat, de én személy szerint örülök is neki! Ára is lesz, meg most ugrik a majom a vízbe.smile laughsmile laughsmile laugh

Nincs profilkép
#5859 mozsi74
2017-03-03 12:16:27

Válasz csuti0 #5858. hozzászólásáraSzia Csuti!
Az én véleményem az hogy tavaly egy erős,egészséges,vitális növényről fagytak le a virágok és természetes reakció volt hogy a tarsolyban lévő lehetőségek közül másikat választott a szaporodásra,valóban nyomta is a kacsokat.Idén egy szállításra ,fotoszintézisre alig alig képes növény szerintem nem fog tudni ostorindákat nevelni , bogyókat fog hozni sok maggal és azokat fogja kényszerrel vontatottan beérlelni a saját pusztulása árán is.
Persze ha a fagykár nagyobb és a tápanyagszállító csatornák nagy mértékben roncsolódtak akkor a fent leírtak nem valósulnak meg mert elpusztul már a lombterhelés alatt.
Üdv,mozsi74

Nincs profilkép
#5858 csuti0
2017-03-03 11:50:59

Válasz clanki #5854. hozzászólásáraSzia!
Ebből kérlek szépen az következik,hogy fog teremni amennyit fog. Nem kell itt hiú ábrándokat kergetni,akinek elfagyott az sajnos sok mindent nem tehet. Emlékszel tavaly a 80% ban elfagyott ültetvényemre? Azt hiszem pont te mondtad, lesz ott termés,majd az alvó rügyek stb.. Hát nem lett,vagyis ami maradt annak a fele is deformált bemagvasodott gyümölcs lett,és itt van igazad túlélésre mag nevelésre törekszik a növény,és pont nem a gyümölcs hús méretét fogja növelni. És ami a dolog pikantériája,annyi indát mint a tavalyi évbe még nem igen láttam,lehet az is egy túlélési stratégia, hogy ha már nincs mag,akkor hoz sok indán utódot?
Üdv.:Csuti

Nincs profilkép
#5857 mozsi74
2017-03-03 08:17:13

Sziasztok !
A természet valóban a túlélésre törekszik !
A növényben genetikailag kódolva van az utód létrehozása arra fog törekedni ,hogy bogyót hozzon és azon asztmagok legyenek ezáltal biztosítja a továbbszaporodását, ez eddig rendben is van!
Csakhogy most a fagytól sérült a rizóma , a szállítás gátolt a fagykárosodástól függően , de amelyik csak kevésbé sérült annál sem lesz tökéletes szállítás.
Hiába adunk neki csodaszereket ami gyökeresít ,stb mert a gyökérrel semmi gond ártani nem árt de a növény magától is fog rengeteg gyökeret hozni sokat már hozott is. Olyan szerre lenne szükség ami a gyöktörzset vastagítja vagy regenerálja ,de szerintem ilyen nincs !
Amit várhatunk az az hogy ha megnövekszik a zöldállomány + erősen sütni fog a nap és párologtatni kell az eprünk nem tud majd ,mert hiába lesz sok gyökér ha a szállítás elakad vagy leszűkül A növény védekezni kezd először próbálja majd a leveleit összehúzni,bekanalasítani hogy minél kisebb felületen kelljen párologtatnia aztán meg elkezdi leszárítani a leveleit. A termést elrúgni biztosan nem fogja épp azért mert magokat akar produkálni .Az összes termőrügyet ki fogja tolni(ha azok el nem fagytak) és minden bogyóhoz ragaszkodni fog, inkább a leveleket szárítja le . Rengeteg eper lesz majd , de azokat csak akkorára fogja növelni amekkora szükséges ahhoz hogy azon már életképes asztmagok legyenek . A legnagyobb baj nem is azzal lesz hogy az epreink aprók lesznek hanem azzal hogy mind matt ,gumis és ehetetlenül érik majd be kényszerbe. Kíváncsi vagyok a véleményekre.
üdv,mozsi

Nincs profilkép
#5856 clanki
2017-03-03 07:28:20

Válasz clanki #5855. hozzászólásáraNa, de viccet félretéve lesz termés biztos. Még egy jó fél termés is faxa lehet.

Nincs profilkép
#5855 clanki
2017-03-03 07:26:32

Válasz clanki #5854. hozzászólásáraAz, ha allergiás vagy rà, baxhatod...smile laughsmile laughsmile laugh

Nincs profilkép
#5854 clanki
2017-03-03 07:24:46

Válasz Viktor 12045 #5825. hozzászólásáraNyugalom... A természet a túlélésre törekszik!!!! Túlélni meg a magból tud.. Mag meg a termésben van. Mi következik ebből???

Nincs profilkép
#5853 clanki
2017-03-03 07:21:21

Válasz hasutas1 #5851. hozzászólásáraBàr mondjuk, rántott gomba helyett én inkább a csülkös babgulyásra szavazok személy szerint. Aztán kipukkadok... Pukkkkk Pukkkkksmile sweatdropsmile sweatdropsmile sweatdrop

Nincs profilkép
#5852 clanki
2017-03-03 07:16:42

Válasz hasutas1 #5851. hozzászólásáraMaximálisan egyetértek...smile thumbupsmile thumbupsmile thumbup

#5851 hasutas1
2017-03-03 06:36:26

Válasz clanki #5850. hozzászólásáraSírva nevet a magyar. Nyugi! Gondoltam kicsit poènosra vesszük a figurát. Szerintem senki nem tudja megmondani jelen pillanatban a frankót!
Talán laboratóriumi körülmènyek között lehetne látni mennyire roncsolódtak a szövetek!

Nincs profilkép
#5850 clanki
2017-03-03 06:25:36

Csak nehogy sírás legyen a vége ennek a nevetési hullámnak.

#5848 hasutas1
2017-03-02 21:48:36

Válasz tanya álom #5846. hozzászólásáraMèg a vègèn el pirulok smile blush. Isten most nem èr rásmile blush. Látom figyelsz, csukd be ilyenkor a szemedsmile wacko

#5847 HoRo27
2017-03-02 21:48:21

Válasz Balu90 #5838. hozzászólásáravirág??? Most vagy én vagyok elkésve meg sztem még egy páran vagy te vagy túl korán smile blush 1-2 hónap és kiderül smile thumbupsmile thumbupsmile thumbup

Nincs profilkép
#5846 tanya álom
2017-03-02 21:39:52

Válasz hasutas1 #5843. hozzászólásáraHasutas király vagy!!!! Ne add fel, mert te vagy a a mi példaképünk!!! A jó embereket megsegíti az isten!!!!

#5845 máris szomszéd
2017-03-02 21:30:26

Válasz djohn #5826. hozzászólásáraAzt hiszem 7-8 éve használom a mikorrhiza gombát valószínűleg elsőként de ha mégse ne kövezzetek meg.Mi a palántát mártjuk bele volt két kisérlet legelőször csak azért mert nem volt elég anyag.Szemmel látható volt a kezelt és a nem kezelt közt a különbség.Nekem jó véleményem van róla.Szűk ismeretségi körömben mindenki használja.
Ezt használom és nem a reklám helye.

http://www.hortiservice.hu/bio-novenyvedelem/aegis-sym-mikorrhiza/aegis-sym-irriga

Nincs profilkép
#5844 j.kallai
2017-03-02 21:20:18

Válasz hasutas1 #5842. hozzászólásáraNagyon király vagy ,könnyesre nevettük magunkat :)
smile thumbupsmile thumbupsmile thumbupsmile thumbupsmile thumbupsmile thumbupsmile thumbupsmile thumbup

#5843 hasutas1
2017-03-02 21:20:09

Válasz hasutas1 #5842. hozzászólásáraJaj a lènyeg lemaradt... Saját termesztès, ezèrt ajánlom mindenkinek!

#5842 hasutas1
2017-03-02 21:13:43

Sziasztok.

Èn is hoztam egy csodaszert, saját fejlesztès, de higgyètek el, ebben nem fogtok csalódni.
Semmi sarlatánság nincs...
Legelső lèpès le kell venni a zsákról, utána szèpen megpucolni. Második lèpès után jön a harmadik, addig kell lèpni amíg a pincèből fel nem èrtek..
Ha felèrtetek ès mèg mindig úgy gondoljátok, hogy a bizodalom meg van, utána külön technikák vannak az el(ő)kèszítèsre. Itt sok minden rátok van bízva... Vèlemènyem szerint rántva a legfinomabb, de ahogy gondoljátok...

Ha ezt mind bekajáltátok, akkor az egèzsègetekre....

Nincs profilkép
#5841 Balu90
2017-03-02 21:09:07

Válasz pepec #5839. hozzászólásáraNincs két éves csak frigosmile cowboy

Nincs profilkép
#5840 kcseri
2017-03-02 20:52:47

Válasz Balu90 #5838. hozzászólásáraJúlius első napjaiban ültetett clerynek szinte semmi baja,asiának,ami frigós volt,május végén telepítve,virág leszedve szintén semmi baja.Lehet sokat köszönhetek az erdőnek,ami körbe veszi a portátsmile confusedsmile confused

Nincs profilkép
#5839 pepec
2017-03-02 20:50:24

Válasz Balu90 #5838. hozzászólásáraHa jól emlékszem nektek van 2évesetek is fóliában,az milyen?

Nincs profilkép
#5838 Balu90
2017-03-02 20:46:31

Nálunk clery van töbségében erösebb töveken már lehet egy-két bimbót látni. Szerintem 10 nap mulva megjelenek az első virágok. Holnap csinálok pár képet.smile cowboy

#5837 Viktor 12045
2017-03-02 20:14:02

Válasz HoRo27 #5836. hozzászólásáradettó ugyan ez nálam is. ha az albáról fogok szedni istenkrálycsászármegaszupercsillagharcos leszek smile laughsmile laughsmile laughsmile laughsmile laughsmile laugh

#5836 HoRo27
2017-03-02 20:05:42

Válasz Balu90 #5820. hozzászólásáraaz asia még csak csak de az alba smile censored ha ebből kihozok valami értelmeset akkor vagy nagy király vagyok vagy ku.va nagy mákom lesz smile hammersmile aikido

Nincs profilkép
#5835 csuti0
2017-03-02 20:01:39

Sziasztok!
Sajnos mikor megvan a baj, akkor az élet minden területén előkerülnek a csodatevők,csodaszerek (sarlatánok)!
Üdv.:Csuti

#5834 Viktor 12045
2017-03-02 20:01:27

Válasz Koresz #5833. hozzászólásáraitt mindent megtalálsz úgy láttama biogazdaboltban van 1 literes kiszerelés 6900-ért én 3200-ért vettem 10 literesben. döntsd el te milyet akarszhttp://agrosolution.hu/agrosol_liquid/ertekesites/

#5833 Koresz
2017-03-02 19:54:46

Válasz Viktor 12045 #5831. hozzászólásáraSzia Viktor

Régen néztem rola videot erről a szerröl.Hol és milyen árban lehet venni?

Nincs profilkép
#5832 z.istván
2017-03-02 19:53:49

Sátras

#5831 Viktor 12045
2017-03-02 19:44:14

lehet kicsit unalmas leszek már, hogy megint az agrosollal jövök, de én most minden hitem ebbe fektetem. Nem biztos, hogy mindenkinek le van írva az ami nekem így leírom szóról szóra ide, aztán lehet mérlegelni és összemérni a többi belinkelt anyaggal.
"Agrosol-hatás: Az agrosol a gázcserenyílásokon keresztül behatol a levél belsejébe . Az ásványi anyagok a növény belsejében leadják a co2-t. A stimuláció hatására avul a CO2 felvétel és a növény anyagcseréje->több CO2 hasznosul. Ezáltal több glükóz és protein termelődik, ami serkenti a növény növekedését.

Auxinok: növekedést szabályzó, természetes és szintetikus anyagok csoportja, amelyek többszörösen hatnak a növekedési és fejlődési folyamatokra. Különösen a fiatal hajtások növekedését segítik, ezért a sikeres hatás eléréséhez alkalmazásuk főleg a korai életszakaszban fontos.

Citokininek: Sejtosztódásban játszott szerepük főleg a gyökérzetre gyakorolt hatásukban mutatkozik meg: intenzívebben fejlődik, jobban vastagodik a gyökérzet, ami főleg a hajszálgyökereknél figyelhető meg. A citokininek segítik a rügyképződést és az oldalhajtások képződését is, valamint hervadást gátló hatásuk is van.


Aminosavak: Az aminosavak fehérjék építőelemei, és ezzel minden élet alapjai. A növény anyagcseréjében központi jelentőségűek. Ezek képzik a növények könnyen bomló szerves nitrogénkötéseinek nagy részét. Az aminosavak fontos sejtfolyamatokat szabályoznak. 25-ből 18 aminosav megtalálható a keverékben.

Ezek a szerves, tisztán növényi hatóanyagok (auxin, Citokinin, aminosavak) főleg a stressz alatt álló növényeket támogatják.


remélem tudtam segíteni.

Nincs profilkép
#5830 zelnikpeti
2017-03-02 19:39:08

Üdv mindenkinek
Akinek nem tetszik nyugodtan TÁMADHAT VÁLLALOM.
Személyes véleményem az , hogy az elmúlt télnek köszönhetően sajnos sok haszonleső került elő, akik keresnek minket személyesen meg egyéb más módon is.
smile hammersmile hammersmile hammer
Szerintem a fagykárra csodaszer NINCS. Csökkenteni lehet a károkat, de nembiztos, hogy úgy ha agyontoljuk mindennel.Adni kell neki egy kicsivel több időt a regenerálódásra és csökkenthető a kár.
Idén nem az fog nyerni aki gyorsan ébreszti az állományát, hanem aki türelmes.
Lassú víz partot mos.smile thumbup

Nincs profilkép
#5829 j.kallai
2017-03-02 19:18:32

Válasz djohn #5826. hozzászólásáraSzámomra nagyon átlátszó a reklámotok .
Biztos hogy nem veszem meg .

Nincs profilkép
#5828 kcseri
2017-03-02 19:06:48

Válasz kcseri #5827. hozzászólásáraKözben megtaláltam :)

Nincs profilkép
#5827 kcseri
2017-03-02 18:59:30

Válasz djohn #5826. hozzászólásáraKöszönöm az infót,ezt a quiklink-et hol lehet beszerezni,mert sehol nem találok róla semmit,még infót sem.

Nincs profilkép
#5826 djohn
2017-03-02 18:27:18

Válasz djohn #5822. hozzászólásáraostermelo.com oldalon megtalálja akit érdekel.

Örülök, hogy én is raktam neki mikorrhiza gombát palantazas után :) Bár sose tudom meg mi lett volna nélküle.

Nincs profilkép
#5824 Mr. Farkas
2017-03-02 18:25:30

Válasz clanki #5813. hozzászólásáracsatlakoznék az előttem szólókhoz, engem is érdekelne!:)

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Csökken a tejtermelés, emelkedik az olasz ár
Csökken a tejtermelés, emelkedik az olasz ár
Lassú enyhülés jelei látszanak a tejpiacon, de az árak annyira a gödörben...
Olyan célt tűzött ki az EU, amivel a repce még sokáig sztár marad
Olyan célt tűzött ki az EU, amivel a repce még sokáig sztár marad
Hiába a használt olajokat, zsírokat előnyben részesítő uniós energiapolitika, a...
Charolais üszők eladó
Charolais üszők eladó

600.000 Ft

Burgonya
Burgonya

10 Ft

MTZ 80 alkatrésznek üzemképes
MTZ 80 alkatrésznek üzemképes

65 Ft

MTZ 50-es traktor
MTZ 50-es traktor

570.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]