Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Homlokrakodók, targoncás, törzscsuklós rakodók

Létrehozta: Marci3 , 2011-01-31 19:08:34

Kedvencekhez Segítség
2373 hozzászólás
#1023 MFM
2017-02-22 08:33:49

Válasz Farkas Gyula #1021. hozzászólásáraÉs mégis miért kopogtatnának? Milyen bűnt követek el azzal, ha nem az itthoni lehúzós, mézes-mázos a vásrlás után meg jó magasról a fejedre szarós gépkereskedőtől veszem meg, hanem közvetlenül a gyárból? Ha így lenne már halálra is ítéltek volna amennyi mindent külföldről vettem megkerülve a hazai hiénákat.

#1022 MFM
2017-02-22 08:28:35

Válasz Toxi #1018. hozzászólásáraTöbb gyár is gyárt többek közt a Pronár, Metal-Fach, Zaslaw...

Nincs profilkép
#1021 Farkas Gyula
2017-02-22 08:23:12

Válasz Toxi #1005. hozzászólásáraHozzatok ,de a Műszaki Intézettől Gödöllőről szerezzétek be hozzá a forgalomba hozatali engedélyt is ,hogy össze lehessen vizsgáztatni a traktorral. Folyamatosan féloldalas megoldásban gondolkodtok. Ha lezuttyan és nincs műbizonylata és balesetet okoz ,akkor mehetsz Baracskára cukorrépát egyelni. Egyébként meg ezekkel az írásokkal felhívjátok magatokra a hatóság figyelmét. Ne gondold , hogy Ők hűlyék és nem nézik az internetes oldalakat. Akkor lepődsz meg ha egy reggel kopogtatnak nálad.

Nincs profilkép
#1020 ano
2017-02-22 06:35:57

Válasz Bárány #1019. hozzászólásáravagy forgalomba kell helyezni kint, és úgy megvenni...

#1019 Bárány
2017-02-22 06:30:41

Válasz MFM #1017. hozzászólásáraHa tényleg ilyenben gondolkodsz, előbb menj be az okmányirodába, hogy miket kérnek majd a forgalomba helyezéshez, átíráshoz, mert később lehet vele szívni. Egy ismerősöm tartálykocsit hozott Lengyelből, és itthon jól megfuttatták.
Hiába egy a jogszabály, ahány okmányiroda, annyiféle az értelmezés.

Nincs profilkép
#1018 Toxi
2017-02-22 01:30:48

Válasz MFM #1017. hozzászólásáraAzt is gyárt,nem csak homlokrakodót ?

#1017 MFM
2017-02-22 00:08:16

Válasz Toxi #1002. hozzászólásáraNekem egy bálaszállító pótkocsit hozhatnál, ha már úgy is kimész!smile thumbupcool

Nagyon megéri kinnt vásárolni, ez a pót pl 1 milkával olcsóbb lenne lengyelbe.

#1016 atisgyulai
2017-02-20 19:29:51

Válasz ..MZ/X.. #1013. hozzászólásáraVéletlenül nem akkor feszül be, amikor a rakodó leengedve, a munkaeszköz teljesen visszafelé, a traktor eleje felé néz?

Nincs profilkép
#1015 Bobi82
2017-02-20 18:16:57

Válasz ..MZ/X.. #1012. hozzászólásáraHello linket tudsz ahol meg tudom nézni?

#1014 6620
2017-02-20 18:14:28



Moderátor által módosítva: 2017-02-24 12:25:33

#1013 ..MZ/X..
2017-02-20 16:31:13

Válasz atisgyulai #999. hozzászólásáraKomoly gép a TL, csak éppen azt nem reklámozza Gyula bátyánk, hogy rendre kiflire hajtja a kanálmozgató munkahengereket. Nekem idehaza már van papírnrehezéknek 3 db.smile wacko

#1012 ..MZ/X..
2017-02-20 16:26:49

Válasz Bobi82 #1004. hozzászólásáraEnnél sokkal komolyabb rakodó a lengyel, árban közel ugyan ennyibren.

#1010 csoppika
2017-02-20 13:28:59

Válasz Bobi82 #1009. hozzászólásáraA te dolgod. De ha a szelvénye egyforma széles végig, akkor sanszos, hogy esetleg zártszelvény lehet... Én nem venném meg akkor... (szubjektív véleményem , ha esetleg csörögne a telefon)
Esetleg kérdezd meg, hogy a szelvény belsejét meg tudja-e mutatni egy félkész terméken...

Nincs profilkép
#1009 Bobi82
2017-02-20 13:20:43

Válasz csoppika #1007. hozzászólásáraHa jól emlékszem 1.6 tonnát mondot és 4 mer emelést,fél köbnél nem kell nagyobb kanál,mert csak magamnak kell a tárolóba összerakni azt sem ezer tonnákat,csak amit nem akarok hirtelen eladni!

Nincs profilkép
#1008 Bobi82
2017-02-20 13:18:53

Válasz csoppika #1006. hozzászólásáraMég nem voltam lent személyesen, illetve csak telefonon beszéltem a gyártóval,mondta idén nem valószínű lesz áremelés,a két év gari és ingyen leszállítás beüzemelés nagyon csábító,láttam már sokat országszerte ilyen rakodót illetve a youtubon is munka közben,csak aratás utáni téma lesz addig marad a saját maszek rakodóm!Másik fórumon intéztem hozzád egy kérdést ha gondolod adok email címet jöhet privátba is,mtz index forumon köszi előre is!

#1007 csoppika
2017-02-20 13:16:10

Válasz Bobi82 #1004. hozzászólásáraA fél köb gabonát meg a 400 kilós bálát bírhatja... De ha beszerzel a halaós meló miatt egy 1.80-as kanalat...ott már lehet probléma...
Mennyi emelési súlyt írnak rá?

#1006 csoppika
2017-02-20 13:13:14

Válasz Bobi82 #1004. hozzászólásáraAz a minimum hogy meg tudj nézni egy gyártáshoz használt szelvényt. Kellene benne lenni egy vakküszöbhöz hasonló lemeznek az autó küszöbhöz hasonlóan a merevség miatt... A nyugatiakban mindben van... A szelvény két félből van összepasszítva...

Nincs profilkép
#1005 Toxi
2017-02-20 13:00:25

Válasz Farkas Gyula #1003. hozzászólásáraTisztelt!
Ha már igy irtad Gyuluskám /cigányul/ !

Ne sírjál hozunk neked is.
smile lolsmile lolsmile lol

Nincs profilkép
#1004 Bobi82
2017-02-20 13:00:12

Kocséri rakodóról mi a vélemény? csak bálarakodásra és terménykanalazásra kéne 630+ áfa 0.5 köbös kanállal+ bálaszuronnyal két év garival. www.lazaracélkft.hu

Nincs profilkép
#1003 Farkas Gyula
2017-02-20 12:56:13

Válasz Toxi #1002. hozzászólásáraHajrá, tietek a jövő, rosszabbak vagytok mint a román cigányok !

Nincs profilkép
#1002 Toxi
2017-02-20 12:45:09

Válasz atisgyulai #1001. hozzászólásáraOké akkor indulok Lengyelbe,ha van még gazdatárs aki ilyenbe gondolkodik mehetünk együtt!!
Lehet ha többet hozunk jobban kijön.
smile thumbupsmile thumbup

#1001 atisgyulai
2017-02-20 12:34:03

Válasz Toxi #996. hozzászólásáraA 997-es hsz-ban megkaptad a választ, miét kerül itthon minden annyiba-amennyibe!

Nincs profilkép
#1000 Toxi
2017-02-20 12:18:08

Elnézést teljesen laikus vagyok.

A fos az eltörik vagy nem bírja emelni?
a régi 10-éves meg tökéletes és még használtan is 500000 ft-al többet ér?

Csak kérdezem?

#999 atisgyulai
2017-02-20 12:03:54

Válasz Farkas Gyula #997. hozzászólásáraÜdvözletem!

Ezt már egyszer letárgyaltuk, hogy ne mondjon olyan dologról negatív véleményt, amit nem ismer. Ha maga terítené ezeket itthon, akkor 1,5 lenne az áruk, meg persze agyon lennének dicsérve.
Tudjuk hogy az ön által forgalmazott TL rakodók komoly gépek, (a maguk 2 millájával), azokat ez meg sem közelíti. Árban biztosan nem. smile oops

#998 Tomi81
2017-02-20 11:44:08

Válasz Farkas Gyula #997. hozzászólásáraTisztelt Farkas Úr!

Azért nagyon sokunknak még a 800e Ft is sok pénz.
Pláne úgy, hogy kell egy évben max. egy hétig, 20rl big-bag lepakolására felpakolására, meg elnyomni a havat egy télen háromszor.

Nincs profilkép
#997 Farkas Gyula
2017-02-20 11:37:40

Válasz Toxi #996. hozzászólásáraGondolhatod , hogy 800 000 Ft-ért kapsz egy fost, a másfél millás meg egy komoly rakodó

Nincs profilkép
#996 Toxi
2017-02-20 10:04:24

Válasz atisgyulai #994. hozzászólásáraAzért még van "egy" dolog amit még nem értek
nézegetem a hirdetéseket és használt 10-en éves nem joystickes rakodókért elkérnek 1-1,5-milió forintot ez a TUR 5-ös meg újan kb 800000 ft akkor ez most hogyvan??????

#994 atisgyulai
2017-02-20 09:39:04

Válasz Toxi #993. hozzászólásáraHa már kimész érte, akkor a gyártótól hozd.
Olimet tur 5, így rákeresel és megtalálsz minden elérhetőséget.

Nincs profilkép
#993 Toxi
2017-02-20 09:19:19

Válasz atisgyulai #990. hozzászólásáraHali!

Néztem a lengyel OLX-et több helyen is árulják nem tudom melyik az igazi.
Valami úniós adószámot is emlegetnek
,ha tudod a "tuti" linket kérném.
Van 9000 zl-12000 zl-ig.
Alkudni lehet-e
smile thumbupsmile thumbup
Előre is köszönöm.
Lehet,hogy én is kettőt hozok smile lol

#992 atisgyulai
2017-02-20 09:06:37

Válasz Nagyfejeő József #991. hozzászólásáraOlvass vissza itt egy pár oldalt, minden kérdésedre megkapod a választ.
smile cowboy

Nincs profilkép
#991 Nagyfejeő József
2017-02-19 20:27:51

jó estét
820 as Mtz re valami komoly vagy normálisabb homlokrakodót szeretnék bálarakásra és trágyázáshoz leginkább.
tur5 ös homlokrakodóról kinek mi a véleménye? tapasztalata?és honnan lehet beszerezni?címet elérhetőséget tud e valaki?

#990 atisgyulai
2017-02-10 12:04:46

Válasz ..MZ/X.. #988. hozzászólásáraCsak egy kicsit lengyelül beszélő segítség kell.
Egy srác (kb. 1 éve így télen) rátalált a neten erre a rakodóra.
"Felállt a fotelből" smile biggrin és keresett egy tolmácsot, aki segített neki lebeszélni a gyártóval az üzletet.
Majd autóba ült, és kiment érte.
A tolmács meg kapott egy kis hazait, honoráriumként.
Majd egy havernak is megtetszett, újra tolmács, de akkor már hozzanak kettőt. A fölösleget eladva megvan az útiköltség. Ebből már kellett az öregnek is.
És ekkor csapott rá az üzletre,(a többieket kihagyva). Azóta hordja befelé ezeket, munkaeszközökkel meg más apróbb gépekkel (kasza,sodró, stb.) együtt.
Szóval ha kell, neten megvan minden név, cím, telefonszám, emil.
Csak lebeszéled és mehetsz érte.
Kb. 600km. smile wink

#989 atisgyulai
2017-02-10 11:44:28

Válasz Toxi #978. hozzászólásáraNem tudom ha gond lenne a rakodóval mi lenne. Elvileg a "közvetítőt" kell keresnünk, és ő segít. De mi olyan baja lehet egy rakodónak?
Mondjuk az itthon vásárolt gépeknél sem egyszerű a helyzet, ha valami gikszer van. A forgalmazó úgy is azt állítja, hogy rosszul volt használva, túl lett terhelve, hülye a kezelő stb.! Aztán lehet pereskedni.
Na ez nem az a kategória.
A rakodót (a közvetítővel együtt) a gyártó embere hozta, mindenféle szerelési, CE megfelelőségi, garancia papírokkal.
Itt személyesen töltötte ki+pecsételte azokat.
Bármit kérdeztünk,(tolmácsolva vagy actyviti-zve) mindenre korrektül tudta a választ, látszott hogy van valami köze hozzá.

#988 ..MZ/X..
2017-02-09 23:30:56

Válasz ano #971. hozzászólásáraTudsz kint kereskedőt, helyet ahova érdemes menni?

#987 gabika82
2017-02-09 08:26:47

Válasz MFM #986. hozzászólásáraIgen 6100 6110 6125 R esekhez irja a könyve

#986 MFM
2017-02-09 00:01:55

Válasz gabika82 #973. hozzászólásáraHányas jd-n volt? Ha jól látom valami kisebb 4 hengeresen.

#982 gabika82
2017-02-08 23:15:43

Válasz Toxi #981. hozzászólásáraNincs kitámasztva a kanál van hozá jofogáson megtalálod

Nincs profilkép
#981 Toxi
2017-02-08 23:13:48

Válasz gabika82 #980. hozzászólásáraEz hátra nincs kitámasztva?
Mekkora a kanál?
Mi lenne az ára?

#980 gabika82
2017-02-08 23:08:44

Válasz Toxi #979. hozzászólásáraA konzol alja john deer hez van kifurva de szerintem mtz re is megoldható csak ki kwl cserélni az alsó vasat helyileg vas megye

Nincs profilkép
#979 Toxi
2017-02-08 23:04:01

Válasz gabika82 #977. hozzászólásáraA kérdésem MTZ 820.2-re fel lehet-e szerelni mert ha fellehet akkor engem érdekel!
smile loveyesmile loveyesmile loveye
Merre vagy az országban?

Nincs profilkép
#978 Toxi
2017-02-08 22:59:54

Válasz atisgyulai #968. hozzászólásáraAzért arra a garanciára kíváncsi lennék!
Szerintem teljesen igazad van abban ,hogy az idősnek is kell haszon ,mert megdolgozik érte,DE a vevőnek ebből nem kéne semmit "éreznie" ,gondolok arra,hogy lesz-e számla mennyiről lesz stb.
Vagy mondja meg,hogy ennyi lóvé kell vagy nem ,ha kell akkor utána nincs RINYA!

Nincs profilkép
#976 Toxi
2017-02-08 22:52:32

Válasz gabika82 #975. hozzászólásáraAnnyiért ajándék volt.
Az MTZ-re akarod felrakni?
A furatok jók hozzá?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
Ausztria 2024. július 1-jétől 4,9 százalékra csökkenti az alapvető élelmiszerek...
Mi lenne velünk fungicidek nélkül? Jobb, ha nem próbálod ki...
Mi lenne velünk fungicidek nélkül? Jobb, ha nem próbálod ki...
Egy szakember szerint ezek nélkül nem lehetne ellátni a világ népességét.
New Holland Braud SB 60
New Holland Braud SB 60

9.500.000 Ft

Futókacsa eladó
Futókacsa eladó

2.000 Ft

Érett szarvasmarha karámtrágya eladó
Érett szarvasmarha karámtrágya eladó

45 Ft

Terménytároló fém láda
Terménytároló fém láda

15.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]