Mind a levendula illatú, adblus motor az EU miatt.
Mindez azért , mert légmentesen le van zárva az EU határ, míg a szerbek, bosnyákok, ukránok megfulladnak a kipufogó füstben és mindenki meghal tüdőrákban, addig itt mi az EU ba majd boldogan élünk.
A kínai sem hülye, míg máshol szarnak erre és ez a piac 95 % -a, addig nem fogja elrontani a jól működő technikáját a barom EU-s zöldek, meg Van Még Lejjebb asszony kedvéért.
Válasz meszibz #1257. hozzászólásáraItt nagyon szeretik,csak minden 20ból egy szar, garanciális problémás. De nem hinném hogy nálatok mutyi nélkül kapható azzal a 7800 köbös szívó motorral.
Érdeklődni szeretnék az YTO márkával kapcsolatban. A 1304-es szimpatikus, így netről... de nulla tapasztalattal bírok.
Valaki esetleg tud pár szót róla írni? Ár/érték arány, megbízhatóság, stb.? Szervíz? Ez a típus van már Magyarországon?
Nálam a legextrémebb dolog az volt, amikor a traktor ismételt forgalomba helyezése közben, az aknán állva, a vizsgabiztos valmi kifogást talált (nem szabályos az alváz vagy a motorszám vagy valami hasonló, mem emlékszem pontosan) és kérte keritsem elő a számlát, ami az előző (első tulaja ) vette Magyarországon -aki a világ másik oldalán több ezer km távolságra volt tőlem.
Felhívtam kétségbeesetten őket és a kiscsaj (aki nem is kiscsaj) kb5-6perc múlva már hívott is vissza.
Alkatrész nem drága hozzá, van minden, ha van. Ha nincs akkor megpróbálnak segíteni. Azonban ha nincs megoldás, akkor hónapok.
Fogyasztást nem tudom mennyi, de szerintem 4-5liter saccra hektáronként a tárcsázás, permetezés szőlőben a mi régi technikánkkal.
Ha kecskeméti vagy, menj be mindkettőhöz és tájékozódj.
Én végignéztem, megfogdostam egy kivételével több keleti csodát és beszéltem a keresekdőkkel is.
Piros, kék, szürke (kék), zöld.
4gyartmany, 4 cég.
Az ár gyakorlatilag ugyanannyi 13,5-14+Áfa.
Az egyik színű nagyon puruttya, fapados volt. Ránézésre 3év múlva télen széttörő,.nyáron kifakulo műanyag belső még erdekes szagú is volt. A másik kereskedőjét már kiismertem. Nem adnak ki egyszerű alkatrész méreteket sem, csakhogy náluk vedd meg sokszoros áron.
Van egy amit nem láttam még testközelben csak telefonon beszéltem a kereskedővel. Feltettem egy egyszerű technikai kérdést, nem tudta a választ rá, pedig alapvető konstrukciós dolog volt, majd azt mondta, ha ismerem a Foton/Lovol traktorokat, akkor ez szinte pontosan ugyanolyan traktor. Mondom neki, a szűrőkön YTO felirat van, nem Lovol. Azt mondja, az is olyan, arra is hasonlít!
Tehát ha bemégy a Szolárkeresekhez, hidd el, hozzáértő szervizesek fogadnak ha bármi problémád lesz később a traktorral és ez az egyik legnagyobb érték!!!!!!! Te pedig az értéket keresed, mert az ár ugyanaz!!!!
Válasz trikolor5 #1254. hozzászólásáraItt nálunk sima eurós motorokkal kínai. De már beraktam párszor, a solo arma a max 75 lóra tervezett váltót difit rakja a 90 lovasba meg a 60 lovasba is. Kínaiba meg egy első difi van a 90 lovasban és a 120 lovasban is.Sokkal vaskosabb az egész. Csak motornál meg én jobban félnék a kínai crditől mint az indiaítól.
Válasz mtz1221 #1252. hozzászólásáraItt Kecskeméten van az odisys is a solis magyarországi képviselője. Solis90 15+áfa volt legutóbb. Yto mennyi lehet? Solis vs yto árérték arányban vajon ki nyerne?
Válasz trikolor5 #1250. hozzászólásáraMost jó felé nézegetsz, csak meg kéne őket kérdezni jem e akarják a 1024est bemutyizni, mint az mtzket. Azt hamarább megvenném mtz helyett, mint bármelyik másik délkeletit.
Egyébként a bajai zöld YTO-krol mit kell tudni??? A jófogás hirdetik Agri Tracking TD1004 traktor néven. Ez valami márka nélkül gyártott YTO, amit a vevő kedve szerinti névvel ellátva dobnak piacra.
Volt régen kék színű YTO ami valami lengyel vonalon érkezett. Ez is valami hasonló???
Válasz Ohaza63 #1243. hozzászólásáraEnnél azért picit összetettebb a dolog szerintem, de ha valós a szándék, nem túl komplikált felvenni velük a kapcsolatot. Nem kell kínai ügyvéd, mert ha érdekes akcentussal is, de van angolul értő munkatárs minden a nagyvilág felé nyitott cégnél.
Egyszer én váltottam valakivel 2-3 levelet. Már nem emlékszem honnan googliztam/vettem az elérhetőséget, de őszintén leírtam nekem egy traktor kellene és annak a lehetőségét szeretném velük egyeztettni, hogy az általam kért kiegészítéseket/módosítasok elvégezhetőek lennének e illetve a megnevezett Dél európai kikötőbe kivitelezhető e a konténer szállítása.
Én nem Magyarországra hozattam volna.
A matekrol nem volt szó/vágy már nem emlékszem, de nem töredéke volt az általunk ismert áraknak.
Azt sem tudom végül valami kereskedőre találtam vagy kire, de pl felajanlotta menjünk ki és személyesen egyeztessünk. Azt ígérték, várnak a reptéren. Tehát a segítőkészség atlag feletti volt.
Lehet hogy van pár előre megírt sablon levelük és abból kaptam én is. Nem tudom.
Úgy gondolom, a térségekben működő forgalmazókat védik annyira (teljesen jogosan) hogy ilyen partizánakcióknak ne lehessen a végén az az eredménye, hogy szürke importon keresztül lehessen forgalomba helyezett traktorunk.
Nagyon pontos.
Van egy mérnök barátom, aki javítja a CNC gépeket több nagy multi cégnél, kölcsönkérte, letesztelte a komoly gépeken és rendelt magának kettő db-ot és azóta is azt használja a CNC -k szervizelésére.
Válasz mtz1221 #1240. hozzászólásáraA traktor Kínában készült. Olcsó és jó. 4000 dollárba kerül.
17 649 megtekintés 2018. aug. 5.
Vannak olyan traktorok, amelyeket Kína első traktorgyára gyárt, amelyek olcsók és jó minőségűek, megbízható teljesítményűek és erősek. Üdvözöljük ügynökei, forgalmazói és barátai a világ minden tájáról, hogy látogassanak el a gyárakba útmutatásért. Egyezzen meg az árról. Postafiókom: 13603799759 @ 139.comMobiltelefon: + 8613603799759 Tang Yajie
Válasz szervezkedo #1236. hozzászólásáraÉrtelek, de nekem az a kínai adblues crdi motor nem kéne még nyugatiból sem. Volt itt full nyugati zöld színű lovol, 36000 euróért, de nem jött be a sok gomb rajta.
Én nem mértem le a tlt fordulatot. Nálam a permetezőhoz kell nyomás és kell hogy forogjon a ventilátor rendesen. Annyi, amennyi, szerintem nem tudnék vele csalni, max ha sokkal kisebb sebességgel haladok, de akkor meg sosem érek a végére.
Ohaza63 traktorát a rizsfoldekről összeszedett emberek csinálták, de az enyém régebbi verzió. Ezt még konkrétan a rizsfold mellett.
Enyém 90es, lassú váltóval.
Válasz envagyok2 #1230. hozzászólásáraÉn ezzel csak az mtz amúgy is gyenge tlt-én találkoztam csak, 1200as motorfordulatnál. 10 év után a kezembe került a csőtörő használatija, akkor derült ki hogy átlehet a fogaskerekeket rakni a difiben, 720 bemenő fordulatra. Azóta 1500-1600as motorfordulaton húzza, gond nélkül úgyanúgy 1000 tltre csapva.
Válasz Ohaza63 #1222. hozzászólásáraHa nem esik nehezedre, tkornel1221@gmail.com . Jut eszembe biztos váltócsapágy volt a gond, nem a tlt-t hajtsa meg a nyelestengely ??? Mert ha azt akkor qrva jó az egész. Én még 1000 kardánon üzemeltettem mtz-vel a csőtörőt, két három évente megette a nyomaték az egész tlt kihajtást, elejétől a végéig.
A motor 1000 -1100 fordulaton ketyeg, a TLT 530-550 forog, hangja nincs semminek, fogyasztás minimális.
A motor alapjárat 500 f/perc, így alapjáraton sincs semmi probléma, nem esik le a szem és nem áll le a permetező.
A vetőgépben tökéletes a vákuum, a permetezőben a nyomás, szárzúzónál a fordulat és 2-3 l/Ha a fogyasztás.
Válasz szervezkedo #1223. hozzászólásáraMegkéne a kiskaput találnotok és pályazat nélkül vinni rendes euro1 es motorral. Biztos van rá lehetősèg valahogy, mert pont 3z a cég árulja a zerorokat is, és pár hónapja 100+darab volt náluk abból a jó szériából, amit nekünk nem is hoznak. Nagy nehezen elmondták hogy a Románoknak megy, a missziós marhaságok miatt tőlünk.
Válasz Ohaza63 #1206. hozzászólásáraNa végre valaki aki kedveli az 1000-res fordulatot,én az SPC-t használom ezzel,tökéletes,a motor 1400-1500 körül forog.Kukoricát naprát is így vetem.
... már csak egy pályázat kellene, amibe be lehet tenni a traktort és le lehetne cserélni a régieket.
Én tavaly intenzíven tartottam a kapcsolatot Robival és a Solarkereseknel is napi/heti vendég voltam. Akkor azt mondták lesz új kínálat kisebb nagyobb, mindenki tud választani.
Válasz mtz1221 #1221. hozzászólásáraSzárzúzóztam, magas 4. fokazat 18-20 km/h sebesség, 1000 motor és 540-560 TLT fordulat, ilyenkor szinte nincs hangja a gépnek, csak a szárzúzó fütyül egy kicsit, na akkor hallottam, hogy a kuplungház és a váltó közötti részen kattog valami, azonnal abbahagytam a munkát és óvatosan hazajöttem, szóltam egy ismerős szakinak, hogy hallgassa meg a hangot, aki szerint a váltó felől jön.
Szóltam a Solarkeres fiúknak, azután teherautóval elvittem Kecskemétre és akkor kaptam kölcsön az új YTO LNY 1054 próba traktor, amivel befejeztem az évet, szárzúzózás, tárcsa és szántás.
Mindezért azt kérték, hogy értékeljem és véleményezzem.
Ha érdekel és küldesz privát e-mailt, elküldöm neked a felhasználói szakvéleményt, amit írtam az YTO nak, hogy milyen az új gépük és mit szeretnék még bele és mi az a mi túl sok.
Egyébként még utána fél évig hívogatott a Solarkeres kis főnök, mert a kínai erre is, meg arra is rákérdezett az anyagom kapcsán, hogy hogy gondolom ezt meg azt.
Azt, hogy bele ér az olajba azt nem tudom, de azt tudom, hogy a Landininek volt egy gyári hibás szériája, ahol volt a váltóban ilyen csapágy.
A komám perre is ment a forgalmazóval és a negyedik bírósági kör végén meg is nyerte az ügyét.
Kiderítette, hogy az összes ilyen tipusú gépben az az egy csapágy ment tönkre , ami nem kapott olajat és a 6.000 Ft-os csapágyat, 855.000 Ft+Áfa ért cserélték ki neki, na akkor ment a bíróságra. Bizony 3 év alatt elköltött az új traktorra még 3,5 millió Ft--ot, a két adagoló csere+ csapágy csere + egyéb apróságok. Nagyon bosszantó az ilyen.
Sok energiát ölt bele, mert kiderítette kinek van ilyen tipusú traktora és mindenkivel beszélt, akit csak elért és kiderült mindenkinél hasonló probléma volt.
Válasz Ohaza63 #1220. hozzászólásáraAkkor ment eleget, ki kereste a csapágy árát bőven. Volt ismerősnek kubotánál 2300 óránál, akkor kapott bele egy új váltót, hogy ennek nem lett volna szabad. 3700nál meg a mesterek előtt szállt szét a kardánhajtás, az már 7000+eurós kár volt. Dupla árad traktornál. Hogy vetted észre a csapágy hibát ??? Nem olyan Imt-és betegsége volt ennek is hogy túl kell önteni a váltóolajat, mert szántás közben nem kap eleget a csapágy ?
Az másik YTO-s ismerősömnek ugyanazt ment tönkre, abban 4800 Üó volt.
Ez a nyeles tengelyen lévő csapágy, ami a kuplungtól viszi be a hajtást a váltóba.
Én gyári kínait rakattam bele, Ő SKF csapágyakat rakott bele.
Én szervizbe vittem a Solarkerhez, Ő otthon felbakkolta és megcsinálta.
Viszont csak dicsérni tudom a Solarkeres szerelőket, mert az a váltóhang/morgás, ami 15 évig zavart , na az eltűnk, mert olyan jól sikerült nekik kihézagolni a váltót, hogy teljesen hangtalan lett.
De mindketten kint voltunk Újvidékem alkatrészért, fél év különbséggel, mert itt hiányzott kúpkerék pár , de kint kilóra van minden, igaz drágább, mint a Solarkernél, ha van.
Viszont az Alibaba.com oldalon, ha van időd és szerencséd, akkor féláron van.
Az alkatrész kint 150.000 Ft, itt 125.000 Ft az Alibabán pedig 80.000 Ft volt.
Megjegyzem a komám Landinije ugyanilyen hibával állt le egy hónappal később, neki az alkatrésze, amit az Axiál szerzett és pont olyan, mint az enyém, na az 780.000 Ft+Áfa volt.
Válasz Ohaza63 #1218. hozzászólásáraNa még egy őszinte kérdésem volna, kb mennyi üzemóra lehetett benne a csapágy problémánál. Tudom hogy nem tökéletes a mérésük, de kbra úgy is tudod. Csapágyat sajátot, vagy márkásat használnak a váltóba ?
Nekem is MTZ 82 -em volt.
Mikor megvettem használtan, azonnal felújítottam a motorját egy szakival, majd utólagosan rá lett rakva egy turbó, amitől iszonyatosan erős lett.
A szomszéd településen lévő TSZ nek dolgoztunk kamerás rendszereket és riasztót építettünk és ott a helyi műszaki vezető megrendelte egy cégtől a traktorok teljes felülvizsgálatát, amibe beletartozott a teljesítmény mérés is.
A mérés eredménye az volt, amit a TLT hajtásokon keresztül csináltak, hogy az összes nyugati traktor tudta azt, ami a névleges teljesítménye, tehát a 80 Le 78-82 Le között a 100 Le 95-105 között, de az MTZ ket mérve a legmagasabb teljesítmény TLT mérve 60 Le volt.
Az Én megpiszkált, turbósított MTZ -m, majdnem 85 Le tudott, de hiába sok LE pl. az első kerekekre nem tudta átvinni a teljesítményt
Szöghajtások volt az eleje és törtek a kúpkerekek folyamatosan, amikor a szakim szerzett eredeti gyári alkatrészeket, akkor meg a malacot csavarta le, meg az orrnyerget repesztette meg, úgy hogy mennie kellett, pedig nagyon jó állapotú gép volt.
Ekkor vettem meg az YTO-t 2008-ban , amit nem is lehetett összehasonlítani az MTZ vel semmiben.
Sokkal erősebb, jobb, kényelmesebb és jobban fogyasztott, mint az MTZ, pedig azt az YTO-t még a rizsföldekről bejövő emberek rakták össze.
Eltelt 16 év és ami nálam volt próbára új traktor az semmiben nem különbözik a Landini vagy a New Hollandtól, szóval keletről jött, de nyugati a színvonala, viszont az ára fele a nyugatinak itt nálunk , de nálatok még olcsóbb.
Ha fordulatszámot akarsz mérni itt van egy 6.000 Ft-os ami olcsó és nagyon pontos, nekem is ilyen van.
Válasz Ohaza63 #1216. hozzászólásáraFelhúzod a vizem, muszáj lesz venni egy fordulat mérőt. Hátha a 102 lovasnak változott. Ez így qrva jó lenne, lecsupaszítva 3.5 tonna körül, igazi univerzális lenne.
Válasz Ohaza63 #1212. hozzászólásáraEzeken még a régi kézikuplungos kapcsolás van. Nem is értem miért nem szólt még senki nekik hogy Európába 540E hozzanak az 1000 helyett.
Válasz mtz1221 #1211. hozzászólásáraEzek az új szép traktorok TLT je már hidromotoros, legalábbis ami nálam volt, az olajos volt már, nem mechanikus.
Rátettek a régi olajszivattyú mellé egy másik jó nagyot és kívülről a sárvédőről is lehetett kapcsolgatni.
Sajnos, azt nem teszteltem le, mert késő ősszel kaptam meg próbára és csak tárcsáztam és szántottam vele, igaz az is, hogy két féle tárcsát és két féle ekét is kipóbáltam, de TLT hajtást azt munka közben nem.
Ki kellene próbálnod a saját gépeiddel, hogy működik e, ne dobd el azonnal az ötletet.
Szerintem most úgy beállt a piac, hogy a gépkereskedő ebbe is belemenne, ha komolyak a szándékaid.
1361 hozzászólás
Válasz mtz1221 #1258. hozzászólásáraKöszönöm! ????
Válasz Ohaza63 #1259. hozzászólásáraKöszönöm! ????
Válasz mtz1221 #1258. hozzászólásáraAhogy tudom, itt Magyarországon a 70, 80, 105, 115 Le van/lesz és egyik sem hagyományos szívó motorral.

, míg a szerbek, bosnyákok, ukránok megfulladnak a kipufogó füstben
és mindenki meghal tüdőrákban, addig itt mi az EU ba majd boldogan élünk.
Mind a levendula illatú, adblus motor az EU miatt.
Mindez azért , mert légmentesen le van zárva az EU határ
A kínai sem hülye, míg máshol szarnak erre és ez a piac 95 % -a, addig nem fogja elrontani a jól működő technikáját a barom EU-s zöldek, meg Van Még Lejjebb asszony kedvéért.
Marhára igaza van.
Válasz meszibz #1257. hozzászólásáraItt nagyon szeretik,csak minden 20ból egy szar, garanciális problémás. De nem hinném hogy nálatok mutyi nélkül kapható azzal a 7800 köbös szívó motorral.
Tisztelt Fórumozók!
Érdeklődni szeretnék az YTO márkával kapcsolatban. A 1304-es szimpatikus, így netről... de nulla tapasztalattal bírok.
Valaki esetleg tud pár szót róla írni? Ár/érték arány, megbízhatóság, stb.? Szervíz? Ez a típus van már Magyarországon?
Köszönöm a segítséget!
Válasz trikolor5 #1254. hozzászólásáraAmit Ohaza63 írt, az kiegeszíteném annyival, hogy szorozd meg kettővel!
Nálam a legextrémebb dolog az volt, amikor a traktor ismételt forgalomba helyezése közben, az aknán állva, a vizsgabiztos valmi kifogást talált (nem szabályos az alváz vagy a motorszám vagy valami hasonló, mem emlékszem pontosan) és kérte keritsem elő a számlát, ami az előző (első tulaja ) vette Magyarországon -aki a világ másik oldalán több ezer km távolságra volt tőlem.
Felhívtam kétségbeesetten őket és a kiscsaj (aki nem is kiscsaj) kb5-6perc múlva már hívott is vissza.
Alkatrész nem drága hozzá, van minden, ha van. Ha nincs akkor megpróbálnak segíteni. Azonban ha nincs megoldás, akkor hónapok.
Fogyasztást nem tudom mennyi, de szerintem 4-5liter saccra hektáronként a tárcsázás, permetezés szőlőben a mi régi technikánkkal.
Ha kecskeméti vagy, menj be mindkettőhöz és tájékozódj.
Én végignéztem, megfogdostam egy kivételével több keleti csodát és beszéltem a keresekdőkkel is.
Piros, kék, szürke (kék), zöld.
4gyartmany, 4 cég.
Az ár gyakorlatilag ugyanannyi 13,5-14+Áfa.
Az egyik színű nagyon puruttya, fapados volt. Ránézésre 3év múlva télen széttörő,.nyáron kifakulo műanyag belső még erdekes szagú is volt. A másik kereskedőjét már kiismertem. Nem adnak ki egyszerű alkatrész méreteket sem, csakhogy náluk vedd meg sokszoros áron.
Van egy amit nem láttam még testközelben csak telefonon beszéltem a kereskedővel. Feltettem egy egyszerű technikai kérdést, nem tudta a választ rá, pedig alapvető konstrukciós dolog volt, majd azt mondta, ha ismerem a Foton/Lovol traktorokat, akkor ez szinte pontosan ugyanolyan traktor. Mondom neki, a szűrőkön YTO felirat van, nem Lovol. Azt mondja, az is olyan, arra is hasonlít!
Tehát ha bemégy a Szolárkeresekhez, hidd el, hozzáértő szervizesek fogadnak ha bármi problémád lesz később a traktorral és ez az egyik legnagyobb érték!!!!!!! Te pedig az értéket keresed, mert az ár ugyanaz!!!!
Válasz trikolor5 #1254. hozzászólásáraItt nálunk sima eurós motorokkal kínai. De már beraktam párszor, a solo arma a max 75 lóra tervezett váltót difit rakja a 90 lovasba meg a 60 lovasba is. Kínaiba meg egy első difi van a 90 lovasban és a 120 lovasban is.Sokkal vaskosabb az egész. Csak motornál meg én jobban félnék a kínai crditől mint az indiaítól.
Válasz mtz1221 #1252. hozzászólásáraItt Kecskeméten van az odisys is a solis magyarországi képviselője. Solis90 15+áfa volt legutóbb. Yto mennyi lehet? Solis vs yto árérték arányban vajon ki nyerne?
Válasz Ohaza63 #1251. hozzászólásáraKöszi.
Válasz trikolor5 #1250. hozzászólásáraMost jó felé nézegetsz, csak meg kéne őket kérdezni jem e akarják a 1024est bemutyizni, mint az mtzket. Azt hamarább megvenném mtz helyett, mint bármelyik másik délkeletit.
Válasz trikolor5 #1250. hozzászólásáraIgen , 16 éves kapcsolatom van velük. Régen Solarkernek, most Solar Agronak hívják őket.
Csak jókat mondhatok róluk. Nagyon korrekt cég. A dolgozók segítőkészek, barátságosak.
Nagy alkatrész bázissal rendelkeznek az YTO traktorokhoz. Ők az importőrök.
Ők hozták be annak idején (2008-tól) is az YTO traktorokat és általuk forgalmazták a többiek is a gépeket.
A szerelőik, szervizeseik toppon vannak a szakmában.
Nem tudtam tőlük olyat kérdezni az elmúlt 16 évben, hogy ne csípőből vágták rá a választ.
Na Ők tényleg értünk vannak és nem fordítva, mint a többi cégnél tapasztalható.
https://gepmax.hu/hir/gep-yto-traktorok-magyarorszagon-mezogazdasag/
Solaragróval van valakinek tapasztalata?
Válasz Ohaza63 #1180. hozzászólásáracsak érthetetlen számomra hogy nem a méltán hires gyártó a weichai motorjai lettek belerakva
Egyébként a bajai zöld YTO-krol mit kell tudni??? A jófogás hirdetik Agri Tracking TD1004 traktor néven. Ez valami márka nélkül gyártott YTO, amit a vevő kedve szerinti névvel ellátva dobnak piacra.



Volt régen kék színű YTO ami valami lengyel vonalon érkezett. Ez is valami hasonló???
Válasz Ohaza63 #1243. hozzászólásáraEnnél azért picit összetettebb a dolog szerintem, de ha valós a szándék, nem túl komplikált felvenni velük a kapcsolatot. Nem kell kínai ügyvéd, mert ha érdekes akcentussal is, de van angolul értő munkatárs minden a nagyvilág felé nyitott cégnél.
Egyszer én váltottam valakivel 2-3 levelet. Már nem emlékszem honnan googliztam/vettem az elérhetőséget, de őszintén leírtam nekem egy traktor kellene és annak a lehetőségét szeretném velük egyeztettni, hogy az általam kért kiegészítéseket/módosítasok elvégezhetőek lennének e illetve a megnevezett Dél európai kikötőbe kivitelezhető e a konténer szállítása.
Én nem Magyarországra hozattam volna.
A matekrol nem volt szó/vágy már nem emlékszem, de nem töredéke volt az általunk ismert áraknak.
Azt sem tudom végül valami kereskedőre találtam vagy kire, de pl felajanlotta menjünk ki és személyesen egyeztessünk. Azt ígérték, várnak a reptéren. Tehát a segítőkészség atlag feletti volt.
Lehet hogy van pár előre megírt sablon levelük és abból kaptam én is. Nem tudom.
Úgy gondolom, a térségekben működő forgalmazókat védik annyira (teljesen jogosan) hogy ilyen partizánakcióknak ne lehessen a végén az az eredménye, hogy szürke importon keresztül lehessen forgalomba helyezett traktorunk.
Válasz mtz1221 #1241. hozzászólásáraBizony, bizony ekkora haszonkulccsal dolgoznak a gépkereskedők sajnos.
Ha GLS futár kitudná hozni már régen rendeltem volna ennyiért az Alibabáról magamnak kettőt, egyet hétköznapokra, egyet ünnepnapokra.
Válasz mtz1221 #1239. hozzászólásáraPont olyan, mint az enyém, csak olcsóbb.
Nagyon pontos.
Van egy mérnök barátom, aki javítja a CNC gépeket több nagy multi cégnél, kölcsönkérte, letesztelte a komoly gépeken és rendelt magának kettő db-ot és azóta is azt használja a CNC -k szervizelésére.
Válasz mtz1221 #1240. hozzászólásáraA traktor Kínában készült. Olcsó és jó. 4000 dollárba kerül.
17 649 megtekintés 2018. aug. 5.
Vannak olyan traktorok, amelyeket Kína első traktorgyára gyárt, amelyek olcsók és jó minőségűek, megbízható teljesítményűek és erősek. Üdvözöljük ügynökei, forgalmazói és barátai a világ minden tájáról, hogy látogassanak el a gyárakba útmutatásért. Egyezzen meg az árról. Postafiókom: 13603799759 @ 139.comMobiltelefon: + 8613603799759 Tang Yajie
Nem keresünk egy Kínaiul tudó ügyvédet, és hozatunk pár darabot ??? Eszem megáll milyen marhák vagyunk, és a kereskedőket tömjük. https://www.alibaba.com/product-detail/High-quality-YTO-Tractor-904-90HP_1600283400312.html?spm=a2700.details.you_may_like.2.490974a1qsyyQF
Válasz Ohaza63 #1235. hozzászólásáraRendeltem ebből 1-et, majd csak jó lesz. Hasonlít a tiédre.
Válasz mtz1221 #1237. hozzászólásárahttps://www.youtube.com/watch?v=uzRtqiLWEOw
Válasz szervezkedo #1236. hozzászólásáraÉrtelek, de nekem az a kínai adblues crdi motor nem kéne még nyugatiból sem. Volt itt full nyugati zöld színű lovol, 36000 euróért, de nem jött be a sok gomb rajta.
Válasz mtz1221 #1226. hozzászólásáraNem jó a matek sehogy. Ha van pályázat, akkor a legvégén itthon kell kevesebbet fizetni.



Én nem mértem le a tlt fordulatot. Nálam a permetezőhoz kell nyomás és kell hogy forogjon a ventilátor rendesen. Annyi, amennyi, szerintem nem tudnék vele csalni, max ha sokkal kisebb sebességgel haladok, de akkor meg sosem érek a végére.
Ohaza63 traktorát a rizsfoldekről összeszedett emberek csinálták, de az enyém régebbi verzió. Ezt még konkrétan a rizsfold mellett.
Enyém 90es, lassú váltóval.
Válasz mtz1221 #1234. hozzászólásáraIgen megjött.
Üdv
Válasz Ohaza63 #1233. hozzászólásáraVálaszoltam emailben, nem ért oda ???
Válasz mtz1221 #1232. hozzászólásáraAkkor ezek szerint megkaptad.

Remélem tetszik és jó az anyag.
Üdv
Válasz Ohaza63 #1228. hozzászólására


Válasz envagyok2 #1230. hozzászólásáraÉn ezzel csak az mtz amúgy is gyenge tlt-én találkoztam csak, 1200as motorfordulatnál. 10 év után a kezembe került a csőtörő használatija, akkor derült ki hogy átlehet a fogaskerekeket rakni a difiben, 720 bemenő fordulatra
. Azóta 1500-1600as motorfordulaton húzza, gond nélkül úgyanúgy 1000 tltre csapva.
Válasz mtz1221 #1229. hozzászólásáranah látod, itt a válasz a 1500as fordulaton üzemeltett motorra. a nyomaték öl, nem a fordulat.
Válasz Ohaza63 #1222. hozzászólásáraHa nem esik nehezedre, tkornel1221@gmail.com . Jut eszembe biztos váltócsapágy volt a gond, nem a tlt-t hajtsa meg a nyelestengely ??? Mert ha azt akkor qrva jó az egész. Én még 1000 kardánon üzemeltettem mtz-vel a csőtörőt, két három évente megette a nyomaték az egész tlt kihajtást, elejétől a végéig.
Válasz Igazi Földönfutó #1224. hozzászólásáraIgen Én mindent TLT 1000 fordulaton csinálok. Vetés, permetezés, szárzúzózás.
A motor 1000 -1100 fordulaton ketyeg, a TLT 530-550 forog, hangja nincs semminek, fogyasztás minimális.
A motor alapjárat 500 f/perc, így alapjáraton sincs semmi probléma, nem esik le a szem és nem áll le a permetező.
A vetőgépben tökéletes a vákuum, a permetezőben a nyomás, szárzúzónál a fordulat és 2-3 l/Ha a fogyasztás.
Válasz szervezkedo #1225. hozzászólásáraMelyik tipús, mekorra motorral ??? Tlt fordulatot nem mértél ekkora motorfordulatnál ???
Válasz szervezkedo #1223. hozzászólásáraMegkéne a kiskaput találnotok és pályazat nélkül vinni rendes euro1 es motorral. Biztos van rá lehetősèg valahogy, mert pont 3z a cég árulja a zerorokat is, és pár hónapja 100+darab volt náluk abból a jó szériából, amit nekünk nem is hoznak. Nagy nehezen elmondták hogy a Románoknak megy, a missziós marhaságok miatt tőlünk.
Válasz Igazi Földönfutó #1224. hozzászólására... én a permetezőt használom így.1300- 1400et forog a motor a ventilátor itt már szépen mozgatja a lombot.
Válasz Ohaza63 #1206. hozzászólásáraNa végre valaki aki kedveli az 1000-res fordulatot,én az SPC-t használom ezzel,tökéletes,a motor 1400-1500 körül forog.Kukoricát naprát is így vetem.
... már csak egy pályázat kellene, amibe be lehet tenni a traktort és le lehetne cserélni a régieket.
Én tavaly intenzíven tartottam a kapcsolatot Robival és a Solarkereseknel is napi/heti vendég voltam. Akkor azt mondták lesz új kínálat kisebb nagyobb, mindenki tud választani.
Válasz mtz1221 #1221. hozzászólásáraSzárzúzóztam, magas 4. fokazat 18-20 km/h sebesség, 1000 motor és 540-560 TLT fordulat, ilyenkor szinte nincs hangja a gépnek, csak a szárzúzó fütyül egy kicsit, na akkor hallottam, hogy a kuplungház és a váltó közötti részen kattog valami, azonnal abbahagytam a munkát és óvatosan hazajöttem, szóltam egy ismerős szakinak, hogy hallgassa meg a hangot, aki szerint a váltó felől jön.
Szóltam a Solarkeres fiúknak, azután teherautóval elvittem Kecskemétre és akkor kaptam kölcsön az új YTO LNY 1054 próba traktor, amivel befejeztem az évet, szárzúzózás, tárcsa és szántás.
Mindezért azt kérték, hogy értékeljem és véleményezzem.
Ha érdekel és küldesz privát e-mailt, elküldöm neked a felhasználói szakvéleményt, amit írtam az YTO nak, hogy milyen az új gépük és mit szeretnék még bele és mi az a mi túl sok.
Egyébként még utána fél évig hívogatott a Solarkeres kis főnök, mert a kínai erre is, meg arra is rákérdezett az anyagom kapcsán, hogy hogy gondolom ezt meg azt.
Azt, hogy bele ér az olajba azt nem tudom, de azt tudom, hogy a Landininek volt egy gyári hibás szériája, ahol volt a váltóban ilyen csapágy.
A komám perre is ment a forgalmazóval és a negyedik bírósági kör végén meg is nyerte az ügyét.
Kiderítette, hogy az összes ilyen tipusú gépben az az egy csapágy ment tönkre , ami nem kapott olajat és a 6.000 Ft-os csapágyat, 855.000 Ft+Áfa ért cserélték ki neki, na akkor ment a bíróságra. Bizony 3 év alatt elköltött az új traktorra még 3,5 millió Ft--ot, a két adagoló csere+ csapágy csere + egyéb apróságok. Nagyon bosszantó az ilyen.
Sok energiát ölt bele, mert kiderítette kinek van ilyen tipusú traktora és mindenkivel beszélt, akit csak elért és kiderült mindenkinél hasonló probléma volt.
Válasz Ohaza63 #1220. hozzászólásáraAkkor ment eleget, ki kereste a csapágy árát bőven.
Volt ismerősnek kubotánál 2300 óránál, akkor kapott bele egy új váltót, hogy ennek nem lett volna szabad. 3700nál meg a mesterek előtt szállt szét a kardánhajtás, az már 7000+eurós kár volt. Dupla árad traktornál. Hogy vetted észre a csapágy hibát ??? Nem olyan Imt-és betegsége volt ennek is hogy túl kell önteni a váltóolajat, mert szántás közben nem kap eleget a csapágy ?
Válasz mtz1221 #1219. hozzászólásáraPontosan tudom, 3.450 Üó volt benne, gyári kínai csapágy ment bele.
Az másik YTO-s ismerősömnek ugyanazt ment tönkre, abban 4800 Üó volt.
Ez a nyeles tengelyen lévő csapágy, ami a kuplungtól viszi be a hajtást a váltóba.
Én gyári kínait rakattam bele, Ő SKF csapágyakat rakott bele.
Én szervizbe vittem a Solarkerhez, Ő otthon felbakkolta és megcsinálta.
Viszont csak dicsérni tudom a Solarkeres szerelőket, mert az a váltóhang/morgás, ami 15 évig zavart , na az eltűnk, mert olyan jól sikerült nekik kihézagolni a váltót, hogy teljesen hangtalan lett.
De mindketten kint voltunk Újvidékem alkatrészért, fél év különbséggel, mert itt hiányzott kúpkerék pár , de kint kilóra van minden, igaz drágább, mint a Solarkernél, ha van.
Viszont az Alibaba.com oldalon, ha van időd és szerencséd, akkor féláron van.
Az alkatrész kint 150.000 Ft, itt 125.000 Ft az Alibabán pedig 80.000 Ft volt.
Megjegyzem a komám Landinije ugyanilyen hibával állt le egy hónappal később, neki az alkatrésze, amit az Axiál szerzett és pont olyan, mint az enyém, na az 780.000 Ft+Áfa volt.
Válasz Ohaza63 #1218. hozzászólásáraNa még egy őszinte kérdésem volna, kb mennyi üzemóra lehetett benne a csapágy problémánál. Tudom hogy nem tökéletes a mérésük, de kbra úgy is tudod. Csapágyat sajátot, vagy márkásat használnak a váltóba ?
Válasz mtz1221 #1217. hozzászólásáraMég jobban felpiszkálom az agyadat.
Nekem is MTZ 82 -em volt.
Mikor megvettem használtan, azonnal felújítottam a motorját egy szakival, majd utólagosan rá lett rakva egy turbó, amitől iszonyatosan erős lett.
A szomszéd településen lévő TSZ nek dolgoztunk kamerás rendszereket és riasztót építettünk és ott a helyi műszaki vezető megrendelte egy cégtől a traktorok teljes felülvizsgálatát, amibe beletartozott a teljesítmény mérés is.
A mérés eredménye az volt, amit a TLT hajtásokon keresztül csináltak, hogy az összes nyugati traktor tudta azt, ami a névleges teljesítménye, tehát a 80 Le 78-82 Le között a 100 Le 95-105 között, de az MTZ ket mérve a legmagasabb teljesítmény TLT mérve 60 Le volt.
Az Én megpiszkált, turbósított MTZ -m, majdnem 85 Le tudott, de hiába sok LE pl. az első kerekekre nem tudta átvinni a teljesítményt
Szöghajtások volt az eleje és törtek a kúpkerekek folyamatosan, amikor a szakim szerzett eredeti gyári alkatrészeket, akkor meg a malacot csavarta le, meg az orrnyerget repesztette meg, úgy hogy mennie kellett, pedig nagyon jó állapotú gép volt.
Ekkor vettem meg az YTO-t 2008-ban , amit nem is lehetett összehasonlítani az MTZ vel semmiben.
Sokkal erősebb, jobb, kényelmesebb és jobban fogyasztott, mint az MTZ, pedig azt az YTO-t még a rizsföldekről bejövő emberek rakták össze.
Eltelt 16 év és ami nálam volt próbára új traktor az semmiben nem különbözik a Landini vagy a New Hollandtól, szóval keletről jött, de nyugati a színvonala, viszont az ára fele a nyugatinak itt nálunk , de nálatok még olcsóbb.
Ha fordulatszámot akarsz mérni itt van egy 6.000 Ft-os ami olcsó és nagyon pontos, nekem is ilyen van.
https://bshopy.hu/Fitnate-20713A-Digitalis-Fordulatszam-mero?gad_source=1&gclid=CjwKCAjw9cCyBhBzEiwAJTUWNfoH5G1Pa2CAQpZ1B6xNbMfUl1VxjQwx9I-yz9Sn-RO0qIJfbh_ACxoCK4UQAvD_BwE
Válasz Ohaza63 #1216. hozzászólásáraFelhúzod a vizem, muszáj lesz venni egy fordulat mérőt. Hátha a 102 lovasnak változott. Ez így qrva jó lenne, lecsupaszítva 3.5 tonna körül, igazi univerzális lenne.
Válasz mtz1221 #1215. hozzászólásáraMázsán nem állt, de a forgalmi szerinti súly 4.350 kg
Elöl 550 kg orrsúly , hátul a keréken egyenként 3 x 50 kg = 150 kg x 2 = 300 kg összesen
Válasz Ohaza63 #1212. hozzászólásáraJut eszembe mázsán állt e már. Hány kiló van benne, hány pár első és hátsó súllyal ?
Válasz mtz1221 #1213. hozzászólásáraItt volt az én gépem is, tudom. Csak valahogy az új piros kínai ember barátabnak tűnik.
Válasz Ohaza63 #1212. hozzászólásáraEzeken még a régi kézikuplungos kapcsolás van. Nem is értem miért nem szólt még senki nekik hogy Európába 540E hozzanak az 1000 helyett.
Válasz mtz1221 #1211. hozzászólásáraEzek az új szép traktorok TLT je már hidromotoros, legalábbis ami nálam volt, az olajos volt már, nem mechanikus.
Rátettek a régi olajszivattyú mellé egy másik jó nagyot és kívülről a sárvédőről is lehetett kapcsolgatni.
Sajnos, azt nem teszteltem le, mert késő ősszel kaptam meg próbára és csak tárcsáztam és szántottam vele, igaz az is, hogy két féle tárcsát és két féle ekét is kipóbáltam, de TLT hajtást azt munka közben nem.
Ki kellene próbálnod a saját gépeiddel, hogy működik e, ne dobd el azonnal az ötletet.
Szerintem most úgy beállt a piac, hogy a gépkereskedő ebbe is belemenne, ha komolyak a szándékaid.