Nagyon szívesen megmutatom élőben is a gépet. Még most tesztelgetem komolyabban, azért nincs még festve.
Szabolcs megyében lakom, kicsit messze.
Egyébként mutathatok képeket a felfogatásról, erről arról mailban ha gondolod.
sziasztok,találtam egy spc 4 soros vetőgépet,és meg is venném,csak az a probléma hogyha benyomom a kuplungot megáll a gardán,Az a kérdésem hogy használ e valaki ijet.köszönöm
erdekel es ha megy nagy traki utan talajmaro akor egy 80-anas mtz is erdekel jo alapotba,nem tudom miert de az universal 650-nes utan senkise ajanlja a talajmarot hogy miert azt nemtudom:(
Tetszik a homlok rakodós megoldás, amit a vlagyira csináltál.
Én is gondolkodok egy ilyenben, a télen lehet meg is csinálnám, de szívesen megnézném a tiedet élő egyenesben. Nem tudom merre lakhatsz Én heves megyei vagyok, Eger mellől. Ha lenne rá mód egyszer a megtekintésére megköszönném!
Mi éppen Novor 1005 ös vegyszerezőt szoktunk huzni a T25 el. Simán elbírja. Valami 4 hengeres szivattyú van rajta, nem kicsi. Azt hiszem lengyel szivattyú. Na de azt is nézni kell, hogy annak a szivattyúnak nem 40 bart kell csinálni, hanem csak 3-5 bart a szántóföldi permetezéshez. Így aztán sokkal könnyebb hajtani mint egy axiál permetezőt pl. De az axiált is viszi, ugyancsak 4 hengeres szivattyúval, akár 40-50 barral is. Nem olyan gyenge gép ez.
Üdv!!!!
Nem akarok hülységet mondani, de én ugy tudom hogy a Kertitox 1000 est elhúza a T25, akkor szerintem a Novor-t is bírnia kell. Bár ez függ attol hogy milyen szívatyú van rajta.
bocs h közbeszólók de lennek egy kérdésem hogy a t-25 re kb egy novor 1005 ös permetező sztek jó lesz még mejd utánajárok a lóerő igénynek de azért megkérdezem?!
Hali! Én megcsináltam. A hátsó ablakot 12-16db csavar fogja keretestől. Ezeket kivettem, tettem felülre 2db zsanért, alulra egy kapaszkodót, amivel be tudom húzni a helyére. Egyenlőre csak így van, de megfogod látni, hogy ez így elég gyenge és nyeklik össze-vissza. még valami úton-módon teszek bele merevítést azt megcsinálom gázteleszkóposra. Csak azért vigyázni kella nyithatósággal, mert körbálát emeltem vele, megfeledkeztem az ablakról azt szétrobbantottam az üveget.
Üdv!!
Érdeklödnék hogy a hátsó ablakot csinálta-e már meg valaki nyithatóra és ha igen akor hogyan?
Én ugy tudom hogy a T30 nak nyitható a hátsó szélvédője azt nem -e lehet belerakni?
Sziasztok! nem tudtok segíteni abban,hogy miből lehetne a 2 fejes lengyel ekémre beforgatólemezt készíteni, mert a régiek anyaghiba véget eltörtek, hiányosak. Esetleg a műanyagok milyen anyagból van és ehez lehet kapni anyagot?
köszönöm a hozzá szólásokat. Meg van a probléma. bátortalanul húztam hátra a kart. Végig probáltam a 4 állást nem járó motornál és meglett mind. Ezentúl traktorozás elött több zsíros kenyeret eszek majd!
Szerintem két lehetséges hiba lehet!
1. A hidraulika szivattyúd nem tud elég nyomást létre hozni. / lehet már öreg és cserére szorul /
2. A vezérmű több tolattyúd ki van kopva. Az enyémnek ez volt a baja, én a balos tolattyút megcseréltem a jobbossal, igaz ez egy kicsit "nagy meló", de nekem így már kifogástalanul működik, hogy meddig azt nem tudom, de ennek már több mint egy éve és még bírja.
Van olyan aki pedig átköti a másik karra, ami hátra megy ki, csak oda kell hidraulika cső még, meg akkor addig pl: pótkocsit nem bírsz billenteni.
Hát remélem tudtam segíteni, de vannak itt fórumon nálam tapasztaltabb kollégák is.
sziasztok! lenne egy kérdésem! t25-nél mi lehet a probléma, ha ne marad úszófokozatban a hidraulika? mindig visszarúg a kar? szántani szeretnék vele, de szerintem jobb lenne úgy, ha jól működne. előre is ksözi a segítséget!
Na én ugyanúgy jártam, behúzva a csavarokat alig-alig tudtam forgatni de második széthúzásra már rájöttünk a bajra és lehet neked is az a problémád mint nekem, vagy az hogy a tengely nem megy bele a csapágyba, mi is kicsit leköszörültük a végét és úgy már sikerült összehozni és szintén megfogadtam azt a tanácsot hogy mindent a tengelyre felfűzni és úgy összetolni, csak ajánlani tudom az ötletet!
Üdv Urak!
Jó neked Attika, én már rekordot döntök a vlagyi széthúzásában, az elmúlt egy hétben annyiszor rántottam szét. De már körvonalazódik a problematika. A bordás hüvelyes tengely szorítja meg valami oknál fogva. Egészen addig, amíg a blokk és a kuplungharang között van 1cm rés könnyen forog a moci ( kézzel lazán hajtom). amint behúzatom koppig, megszorul, de olyan baszott módon, hogy nagy villással is alig bírom átfordítani.Holnap megpróbálom ahogy Jancsika mondta felfűzök mindent a tengelyekre (szerkezetet, tárcsát) azt úgy tolom rá a motort.
Na csak sikerült rájönni a rejtélyre és az volt a géppel hogy most gyártási hibából vagy nem tudom miből eredően a kuplungtárcsa bordázata nem passzolt a bordástengelyre csak ezt összeszerelés előtt nem ellenőriztük, hát ki gondolta volna... és összetolásnál max 1,5 centire ment rá a tárcsa a tengelyre és attól tovább már csak a teteje hajlott elég szépen és ez feszült be és 1 órás reszelés után(a tárcsán lévő bordákat keskenyítettem és mélyítettem) és 1 órás centirozgatás után sikerült is rátenni és a tengelyvégét is leköszörültük kicsit hogy jobban belekapjon a csapágyba és kicsit noszogatni kellett az utolsó centin de sikerült, úgyhogy most már igen csak húz a kicsike!
Azok a hornyok azért vannak hogy kiverődjön rajta a lekopott ferodol..A hornyosat úgy kell berakni hogy ha szembe állsz a lendkerékkel jobbra felfelé álljanak..De ez csak azért fontos hogy a kopott ferodol kiverődjön..De nem minden tárcsa ilyen...
Hogy milyen a tárcsa? Én érdeklődtem itt a múlt héten a felsőzsolcai kereskedésről mert ott tudtam hogy kapok tárcsát, bementem és T 25öshöz kértem kuplungtárcsát, a ferde hornyokra pedig nem emlékszek de holnap megnézem.
Akkor jó ha érted, mert ha nem is tudom a szakszót akkor próbálom körülírni és köszönöm a segítséget holnap egy újabb széthúzás jön valamit próbálunk ügyködni és köszi a tippet mindenképp megnézzük azt is ha már ennyire benne vagyunk!
És így is nehezen ment össze???Fura..Ami ellenálásba ütközhet,az a lendkerékben lévő csapágy amibe a nyelestengely megy bele..A régebbi typusoknál sima golyóscsapágy volt az újakban önbeállós csapágyat raktak..
Na hogy pontosan hogy is lett összerakva azt már nem tudom, de a bordás tengelyre próbáltuk rápasszintani a dolgokat amikor toltuk összefelé és a végén lett a 6 csavarral a kis oldaldeklin keresztül a lendkerékre felfogatva az a rész ahol utána állítottuk a résméretet! (bocsi ha néha érthetetlen vagyok de a szakszavakban még nem teljesen vagyok otthon)
Hogy lett összerakva???Én mindig úgy rakom össze hogy ráfőzgélem a tengelyre a dogokat,és mikor összetoltam aztán csavarozom rá az acéllemezt a lendkerékre..Lóg a vlagyin minden..Nyelestengely,bordás csőtengely..Így nagyon könnyű összetolni..Ezt Balázsnak elfelejtettem mondani múltkor..
Üdv Mindenkinek. Van egy pár méter kédergumim eladó, T-16oshoz, vagy T-25öshöz, ha jól tudom stimmel. Az ablak körülire gondolok. én újrafűztem az összes ablakot és maradt pár méter, a feszítő gumicsík is megvan hozzá természetesen. Ha valakit érdekel, jelezze és lemérem pontosan mennyi az annyi.
Sziasztok, újra én vagyok, olyan problémám lenne hogy kicseréltük a kuplung tárcsát és összerakás után, már ekkor is nehezen toltuk össze, a csavarokkal sikerült összehúzni teljesen, valami szorul a forgattyústengelyt csak nagy erővel tudjuk mozgatni, beindítás után hallani hogy valami szorul a motor fúl lefelé, és ha le van állítva és előremenetbe van téve, kinyomott kuplunggal sem old. Mi lehet a probléma? Talán fordítva raktuk bele a kuplungtárcsát??? Vagy milyen ötletetek lenne! Segítségeteket előre is köszönöm!
Köszönöm szépen, azt hiszem megtalálom én Miskolcra járok egyetemre úgyhogy nem ismeretlen a környék és így már biztos meglesz főleg hogy a cég nevét is tudom! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Nem tudom mennyire vagy ismerős zsolcán,az onga felé vezető uton,megtalálod ,azt hiszem ongai ut a cím de nem vagyok biztos,amúgy meg elég feltünő jelenség a tetejére ki van írva traktorker kft,meg az udvaron temérdek mtz,jumz,fortschritt kombájn bontva ,meg egyébb munkagépek is,de bárki megmondja zsolcán hol van nem nagy zsolca,de mondom onga felé vezető ut ott lesz bal kézre,ha meg szerencs felé mész a főúton akkor meg még jobb megtalálni csak akkor jobb kézre van,biztos van hozzá cucc,de amúgy ha messze laksz,akkor el is postázzák neked ,írd be keresőbe felsőzsolca traktorker kft és ott a cyím meg taló ,és postán is meg tudod venni.
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni hogy Felsőzsolcán merre találom azt a boltot ahol T 25öshöz lehet kapni kuplungtárcsát, mert hallottam hogy ott biztos van de sajnos pontosan nem tudom hogy merre van, utca, házszám ilyenek!
25351 hozzászólás
Válasz #5398. hozzászólásra
Szia Gripen
Nagyon szívesen megmutatom élőben is a gépet. Még most tesztelgetem komolyabban, azért nincs még festve.
Szabolcs megyében lakom, kicsit messze.
Egyébként mutathatok képeket a felfogatásról, erről arról mailban ha gondolod.
Üdv.:Atti
Válasz #5400. hozzászólásra

kosszi szepen
sziasztok,találtam egy spc 4 soros vetőgépet,és meg is venném,csak az a probléma hogyha benyomom a kuplungot megáll a gardán,Az a kérdésem hogy használ e valaki ijet.köszönöm



Válasz #5399. hozzászólásra

Hali Robix.
Íme.
talajmaró
Feladva: 2010-07-14 17:34:44
Frissítve: 2010-09-27 13:19:34
Ár: 1000000
Feladó adatai:
Név: Pausits Szilárd
E-Mail: crazyhunter@citromail.hu
Telefonszám: +36304769522
Helység: feketeerdő
Elado 1db oldalazó talajmaró megkimelt állapotban gyátmánya olasz MASCHIO GYÁRTÁSI ÉV 2004. Munka szélesség 2m
Válasz #5387. hozzászólásra
erdekel es ha megy nagy traki utan talajmaro akor egy 80-anas mtz is erdekel jo alapotba,nem tudom miert de az universal 650-nes utan senkise ajanlja a talajmarot hogy miert azt nemtudom:(
Válasz #5397. hozzászólásra

Nem tudom merre lakhatsz Én heves megyei vagyok, Eger mellől. Ha lenne rá mód egyszer a megtekintésére megköszönném! 
Üdv Atti!
Tetszik a homlok rakodós megoldás, amit a vlagyira csináltál.
Én is gondolkodok egy ilyenben, a télen lehet meg is csinálnám, de szívesen megnézném a tiedet élő egyenesben.
További kellemest Neked!
Válasz #5391. hozzászólásra
Szia!
Mi éppen Novor 1005 ös vegyszerezőt szoktunk huzni a T25 el. Simán elbírja. Valami 4 hengeres szivattyú van rajta, nem kicsi. Azt hiszem lengyel szivattyú. Na de azt is nézni kell, hogy annak a szivattyúnak nem 40 bart kell csinálni, hanem csak 3-5 bart a szántóföldi permetezéshez. Így aztán sokkal könnyebb hajtani mint egy axiál permetezőt pl. De az axiált is viszi, ugyancsak 4 hengeres szivattyúval, akár 40-50 barral is. Nem olyan gyenge gép ez.
Üdv!!!!
Nem akarok hülységet mondani, de én ugy tudom hogy a Kertitox 1000 est elhúza a T25, akkor szerintem a Novor-t is bírnia kell. Bár ez függ attol hogy milyen szívatyú van rajta.
hali ha valaki turbózott már t25ös vlagyit az megírná nekem a tecnologiát köszi. tamas810404@freemail.hu

http://www.youtube.com/watch?v=_dNu4G4StXU&feature=related
ez is egy ilyen video
mert láttam a yutubon egy ilyen videot is ha valaki érdekel feltőltőm http://www.youtube.com/watch?v=g5m3FU6cC7U
még egy kérdésem lenne szerintetek a t-25 re való 2 es váltvaforgatós
bocs h közbeszólók de lennek egy kérdésem hogy a t-25 re kb egy novor 1005 ös permetező sztek jó lesz még mejd utánajárok a lóerő igénynek de azért megkérdezem?!

A T-30-asban gyárilag vékony szögvas keret van merevítésnek.
köszi az infokat
A képeket pedig megköszöném
az enyém nyitható, gáztelos, és elég masszív. holnap estére teszek fel képet.
Válasz #5386. hozzászólásra
Használnak!
Tudok is 1 eladót jó állapotban,új késekkel....már ha érdekel.
meg tudna valaki mondani miert nem hasznalnak talajmarot az mtz 80-anas utan??talan nincs hozza valo talajmaro??
Válasz #5383. hozzászólásra
Hali! Én megcsináltam. A hátsó ablakot 12-16db csavar fogja keretestől. Ezeket kivettem, tettem felülre 2db zsanért, alulra egy kapaszkodót, amivel be tudom húzni a helyére. Egyenlőre csak így van, de megfogod látni, hogy ez így elég gyenge és nyeklik össze-vissza. még valami úton-módon teszek bele merevítést azt megcsinálom gázteleszkóposra. Csak azért vigyázni kella nyithatósággal, mert körbálát emeltem vele, megfeledkeztem az ablakról azt szétrobbantottam az üveget.
vennek t 25-ost.............
Üdv!!

Érdeklödnék hogy a hátsó ablakot csinálta-e már meg valaki nyithatóra és ha igen akor hogyan?
Én ugy tudom hogy a T30 nak nyitható a hátsó szélvédője azt nem -e lehet belerakni?
Sziasztok! nem tudtok segíteni abban,hogy miből lehetne a 2 fejes lengyel ekémre beforgatólemezt készíteni, mert a régiek anyaghiba véget eltörtek, hiányosak. Esetleg a műanyagok milyen anyagból van és ehez lehet kapni anyagot?
Ismét rájöttünk a hibára..
köszönöm a hozzá szólásokat. Meg van a probléma. bátortalanul húztam hátra a kart. Végig probáltam a 4 állást nem járó motornál és meglett mind. Ezentúl traktorozás elött több zsíros kenyeret eszek majd!
Válasz #5377. hozzászólásra
Te az biztos hogy az úszó???Csak mert 4álás van.felfele emelés ,eggyel lejjebb zárás,még lejjebb süllyesztés,még lejjebb úszó..
Válasz #5377. hozzászólásra


Üdv!
Szerintem két lehetséges hiba lehet!
1. A hidraulika szivattyúd nem tud elég nyomást létre hozni. / lehet már öreg és cserére szorul /
2. A vezérmű több tolattyúd ki van kopva. Az enyémnek ez volt a baja, én a balos tolattyút megcseréltem a jobbossal, igaz ez egy kicsit "nagy meló", de nekem így már kifogástalanul működik, hogy meddig azt nem tudom, de ennek már több mint egy éve és még bírja.
Van olyan aki pedig átköti a másik karra, ami hátra megy ki, csak oda kell hidraulika cső még, meg akkor addig pl: pótkocsit nem bírsz billenteni.
Hát remélem tudtam segíteni, de vannak itt fórumon nálam tapasztaltabb kollégák is.
sziasztok! lenne egy kérdésem! t25-nél mi lehet a probléma, ha ne marad úszófokozatban a hidraulika? mindig visszarúg a kar? szántani szeretnék vele, de szerintem jobb lenne úgy, ha jól működne. előre is ksözi a segítséget!
Válasz #5375. hozzászólásra
Na én ugyanúgy jártam, behúzva a csavarokat alig-alig tudtam forgatni de második széthúzásra már rájöttünk a bajra és lehet neked is az a problémád mint nekem, vagy az hogy a tengely nem megy bele a csapágyba, mi is kicsit leköszörültük a végét és úgy már sikerült összehozni és szintén megfogadtam azt a tanácsot hogy mindent a tengelyre felfűzni és úgy összetolni, csak ajánlani tudom az ötletet!
Üdv Urak!
Jó neked Attika, én már rekordot döntök a vlagyi széthúzásában, az elmúlt egy hétben annyiszor rántottam szét. De már körvonalazódik a problematika. A bordás hüvelyes tengely szorítja meg valami oknál fogva. Egészen addig, amíg a blokk és a kuplungharang között van 1cm rés könnyen forog a moci ( kézzel lazán hajtom). amint behúzatom koppig, megszorul, de olyan baszott módon, hogy nagy villással is alig bírom átfordítani.Holnap megpróbálom ahogy Jancsika mondta felfűzök mindent a tengelyekre (szerkezetet, tárcsát) azt úgy tolom rá a motort.
Na csak sikerült rájönni a rejtélyre és az volt a géppel hogy most gyártási hibából vagy nem tudom miből eredően a kuplungtárcsa bordázata nem passzolt a bordástengelyre csak ezt összeszerelés előtt nem ellenőriztük, hát ki gondolta volna... és összetolásnál max 1,5 centire ment rá a tárcsa a tengelyre és attól tovább már csak a teteje hajlott elég szépen és ez feszült be és 1 órás reszelés után(a tárcsán lévő bordákat keskenyítettem és mélyítettem) és 1 órás centirozgatás után sikerült is rátenni és a tengelyvégét is leköszörültük kicsit hogy jobban belekapjon a csapágyba és kicsit noszogatni kellett az utolsó centin de sikerült, úgyhogy most már igen csak húz a kicsike!
Válasz #5372. hozzászólásra
Azok a hornyok azért vannak hogy kiverődjön rajta a lekopott ferodol..A hornyosat úgy kell berakni hogy ha szembe állsz a lendkerékkel jobbra felfelé álljanak..De ez csak azért fontos hogy a kopott ferodol kiverődjön..De nem minden tárcsa ilyen...
Válasz #5371. hozzászólásra
Hogy milyen a tárcsa? Én érdeklődtem itt a múlt héten a felsőzsolcai kereskedésről mert ott tudtam hogy kapok tárcsát, bementem és T 25öshöz kértem kuplungtárcsát, a ferde hornyokra pedig nem emlékszek de holnap megnézem.
Válasz #5370. hozzászólásra
Milyen tárcsát vettél??Vannak a ferodolban ferdén hornyok???
De esetleg létezik az hogy fordítva van a kuplungtárcsa betéve? vagy az teljesen mindegy?
Válasz #5368. hozzászólásra
Oké, mindenképp megírom, remélem holnap összehozzuk!
Válasz #5367. hozzászólásra
Én kicsi körbe is köszörülöm a nyelestengely végét,hogy könnyebben belekapjon a csapágyba..Majd írd meg mire jutottál..
Válasz #5366. hozzászólásra
Akkor jó ha érted, mert ha nem is tudom a szakszót akkor próbálom körülírni és köszönöm a segítséget holnap egy újabb széthúzás jön valamit próbálunk ügyködni és köszi a tippet mindenképp megnézzük azt is ha már ennyire benne vagyunk!
Válasz #5364. hozzászólásra
Amúgy tökéletesen értem hogy mit írtál..
Válasz #5364. hozzászólásra
És így is nehezen ment össze???Fura..Ami ellenálásba ütközhet,az a lendkerékben lévő csapágy amibe a nyelestengely megy bele..A régebbi typusoknál sima golyóscsapágy volt az újakban önbeállós csapágyat raktak..
Válasz #5363. hozzászólásra
Na hogy pontosan hogy is lett összerakva azt már nem tudom, de a bordás tengelyre próbáltuk rápasszintani a dolgokat amikor toltuk összefelé és a végén lett a 6 csavarral a kis oldaldeklin keresztül a lendkerékre felfogatva az a rész ahol utána állítottuk a résméretet! (bocsi ha néha érthetetlen vagyok de a szakszavakban még nem teljesen vagyok otthon)
Válasz #5362. hozzászólásra
Hogy lett összerakva???Én mindig úgy rakom össze hogy ráfőzgélem a tengelyre a dogokat,és mikor összetoltam aztán csavarozom rá az acéllemezt a lendkerékre..Lóg a vlagyin minden..Nyelestengely,bordás csőtengely..Így nagyon könnyű összetolni..Ezt Balázsnak elfelejtettem mondani múltkor..
Igen, úgy lett összerakva, arra mindenképpen figyeltünk!
Üdv Mindenkinek. Van egy pár méter kédergumim eladó, T-16oshoz, vagy T-25öshöz, ha jól tudom stimmel. Az ablak körülire gondolok. én újrafűztem az összes ablakot és maradt pár méter, a feszítő gumicsík is megvan hozzá természetesen. Ha valakit érdekel, jelezze és lemérem pontosan mennyi az annyi.
Válasz #5359. hozzászólásra
Szia!!!A lendkeréken van három darab mélyedés ahova beleül a három darab kiemelőkar..Úgy lett összerakva???
Sziasztok, újra én vagyok, olyan problémám lenne hogy kicseréltük a kuplung tárcsát és összerakás után, már ekkor is nehezen toltuk össze, a csavarokkal sikerült összehúzni teljesen, valami szorul a forgattyústengelyt csak nagy erővel tudjuk mozgatni, beindítás után hallani hogy valami szorul a motor fúl lefelé, és ha le van állítva és előremenetbe van téve, kinyomott kuplunggal sem old. Mi lehet a probléma? Talán fordítva raktuk bele a kuplungtárcsát??? Vagy milyen ötletetek lenne! Segítségeteket előre is köszönöm!
Ma nekiálltam Vlagyit restaurálni



Köszönöm szépen, azt hiszem megtalálom én Miskolcra járok egyetemre úgyhogy nem ismeretlen a környék és így már biztos meglesz főleg hogy a cég nevét is tudom! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Válasz #5355. hozzászólásra
Nem tudom mennyire vagy ismerős zsolcán,az onga felé vezető uton,megtalálod ,azt hiszem ongai ut a cím de nem vagyok biztos,amúgy meg elég feltünő jelenség a tetejére ki van írva traktorker kft,meg az udvaron temérdek mtz,jumz,fortschritt kombájn bontva ,meg egyébb munkagépek is,de bárki megmondja zsolcán hol van nem nagy zsolca,de mondom onga felé vezető ut ott lesz bal kézre,ha meg szerencs felé mész a főúton akkor meg még jobb megtalálni csak akkor jobb kézre van,biztos van hozzá cucc,de amúgy ha messze laksz,akkor el is postázzák neked ,írd be keresőbe felsőzsolca traktorker kft és ott a cyím meg taló ,és postán is meg tudod venni.
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni hogy Felsőzsolcán merre találom azt a boltot ahol T 25öshöz lehet kapni kuplungtárcsát, mert hallottam hogy ott biztos van de sajnos pontosan nem tudom hogy merre van, utca, házszám ilyenek!
Válasz #5353. hozzászólásra
Kátya mondta tegnap este.