Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Műtrágya árak

Létrehozta: , 2009-01-24 13:10:17

Kedvencekhez Segítség
14474 hozzászólás
Nincs profilkép
#12123 Sk Laci
2023-01-19 20:19:10

Válasz ..,-:) #12119. hozzászólásáraMiből gondolod, hogy 150 lessz?

Nincs profilkép
#12121 ..,-:)
2023-01-19 13:29:10

Válasz barkaspisti #12120. hozzászólására120 €-s ttf gáznál volt 210-230 körül.
Most 50-60 a ttf gáz……smile oops

#12120 barkaspisti
2023-01-19 13:22:11

Válasz ..,-:) #12119. hozzászólásáraMajd május 40 ben lesz 150.

Nincs profilkép
#12119 ..,-:)
2023-01-19 13:20:44

Válasz Josku #12114. hozzászólására225......smile oops
150 lesz.....smile biggrin

Nincs profilkép
#12118 Full Random
2023-01-19 12:48:24

Válasz Josku #12115. hozzászólásáraOlyankor mi a célod a szilárd karbamid kijuttatással. Légkör ammónia tartalmának dúsítása?

#12117 Josku
2023-01-19 12:01:26

Válasz Koczka József #12116. hozzászólásáraSajó folyó nálunk is kezd kijönni, repcére búzára, meg a belvíz is jövöget, kise megyek megnézni, szóras is csak feb.végén, marcius elején.
A szántottak is megtelnek úgy hogy még áprilisban is kerülgetni kell a vályus rrészeket.

Nincs profilkép
#12116 Koczka József
2023-01-19 11:53:11

Válasz Josku #12114. hozzászólásáraMa reggel néztem hogy 27000 Ft a karbamid itt a piactéren. Mi a tavaszi kiszórással bajban leszünk mert már akkora a belvíz.

#12115 Josku
2023-01-19 11:43:54

Válasz Agrokópé #12100. hozzászólásáraFejtrágyának bőven jó a 27-es LAT. osztrák.
Karbamidot már a kikalászolt állományba szoktam volt perdíteni, csak az íze végett, de ilyen árak mellett ez az éven nem lessz.
Majd gombaölővel eggyütt azospeed vagy agrocean alga és fakereszt.

#12114 Josku
2023-01-19 11:37:02

Válasz Koczka József #12110. hozzászólásáraSzerdán vettem 24 t. 27-est 250 ért, lehet hogy lentebb is megy majd, de már megakartam venni a fejtrágyának valót mindenképpen.

#12113 Gandhy
2023-01-17 14:51:24

Nálunk ma 265 ezer kamion kiszerelésben

Nincs profilkép
#12112 Koczka József
2023-01-16 14:26:29

Válasz apuci #12111. hozzászólásáraÉn is azt használom itt a piactéren az is csak 27000 Ft igaz ez csak kamionos tételre vonatkozik.

#12111 apuci
2023-01-16 14:21:04

Válasz Koczka József #12110. hozzászólásáraKöszönöm,a karbamidra hallottam 31-et.

Nincs profilkép
#12110 Koczka József
2023-01-16 12:36:52

Válasz apuci #12109. hozzászólásáraItt a piactéren a 27%os már csak 25000ft/t és esik még egy kicsit szerintem.

#12109 apuci
2023-01-16 11:30:09

Friss árakat tudtok esetleg?

Nincs profilkép
#12108 Koczka József
2023-01-11 18:11:39

Válasz Vén cigány #12107. hozzászólásáraNem olvastam sehol. Meg kérdeztem telefonon, és ezt mondták. Én személyesen érdeklődöm mindig mindennek az ára után. Ezért tettem fel a búza és kukorica árakat is. Mert itt hetek óta megyen egyesek részéről a rémiszgetés. Bármit tudok segítek csak keress nyugodtan.

Nincs profilkép
#12104 arashan
2023-01-11 15:35:25

Vsmile thumbupcoolsmile cowboyálasz Koczka József #12103 hozzászólására smile thumbup

Nincs profilkép
#12103 Koczka József
2023-01-11 15:33:13

Válasz arashan #12102. hozzászólásáraSzerintem mint korábban írtam ez még lefelé fog korrigálni. A január végén lesz akció a beigénél a Peti 27 - es úgy 20-25ezer között lesz.

Nincs profilkép
#12102 arashan
2023-01-11 15:07:38

Válasz Koczka József #12101. hozzászólására Ez ha így marad elfogadható a tavalyi árakhoz képest...smile thumbupsmile surrendersmile cowboy

Nincs profilkép
#12101 Koczka József
2023-01-11 15:02:41

Tisztelt Partnereink! Kedves Termelők!

Sikerekben, jó termésben és jó árakban gazdag új esztendőt kívánunk Önöknek!

Tájékoztatásul küldjük a jelenlegi műtrágya választék és árlistánkat,
Műtrágya - a készlet erejéig!
Ammónium Szulfát NS 20 - 24 - 1000 kg - 240.000 Ft/tonna - Csak egész kamion, az ár a szállítást tartalmazza!
Karbamid granulált/prillezett - 1000 kg - 305.000 Ft/tonna - Csak egész kamion, az ár a szállítást tartalmazza!
N 27% - 1000 kg - 260.000 Ft/tonna - Csak egész kamion, az ár a szállítást tartalmazza!
NPK 10-26-26 - 1000 kg - 388.500 Ft/tonna - Csak egész kamion, az ár a szállítást tartalmazza!
NPK 8-20-30 - 1000 kg - 388.500 Ft/tonna - Csak egész kamion, az ár a szállítást tartalmazza!

Az árak az ÁFA-t (27%) nem tartalmazzák!


Tavaszi vetőmagok széles választékával állunk rendelkezésükre:

Összes kukorica vetőmag:
https://varganetunde.com/dok/kukorica.pdf

Nincs profilkép
#12100 Agrokópé
2023-01-09 20:39:51

Sziasztok
Használ valaki Utec karmabidot?
Mi a vélemény róla, érdemes vele foglalkozni, vagy sima 27-es?
Mert amit olvasható róla, az mind szép és jó, csak a gyakorlati tapasztalat is kellene mellé.
Köszi a válaszokat.

Nincs profilkép
#12098 Koczka József
2023-01-04 10:16:04

Válasz rxrally #12096. hozzászólásáraSzia. A piactéren ott vannak az aktuális árak, olyan nagy eltérés biztos nem lesz. De úgy 27000-30000 Ft között ami valamicskét lefelé fog korrigálni.
Üdv:Koczka

Nincs profilkép
#12097 Boldizsar90
2023-01-04 09:56:09

Válasz rxrally #12096. hozzászólására40.000 ezer körül mozog.

Nincs profilkép
#12096 rxrally
2023-01-04 07:47:32

Sziasztok!
Pétisó friss árat tud valaki? smile hammer

#12095 Csavarkulcs
2023-01-03 23:17:35

Válasz termelo #12094. hozzászólásáraFolyékonnyal rugalmasabb. A teleszkópos rakodó az 1000 literes tartályokkal pillanatok alatt tankolja még a permetezőt is. Az 1000literes fronttartályt pedig pláne.

Nincs profilkép
#12094 termelo
2023-01-03 23:09:16

Válasz Csavarkulcs #12093. hozzászólásáraA matekkal és az eredménnyel egyetértek de nagyüzemben elég nehéz lehet ennyi folyadékot kijuttatni. Mi is vetettünk karbamiddal kukoricát igaz kb 160 kilóval de annyira lelassította a vetést, hogy ráhagytuk. Itt van aki hígtrágyázik az 12e litert szór 1 ha ra de ha el akarsz vetni 200 ha napraforgót akkor már nem marad időd sok mindenre. Arról nem beszélve, hogy ilyen kevés esősmile hammer mellett minden kiadott forint számít. Szerintem jó volt tavaly a 3 t-is nagyüzembe 1t-ás ráfordítással csak az a baj, hogy ilyen árak mellett ezt idén ennyiből már nem tudom előállítani smile ohmy

#12093 Csavarkulcs
2023-01-03 22:39:21

Válasz termelo #12086. hozzászólásáraKb 15x10 cm-re fog menni tő mellé a keverék..miben hektáronként 40 liter nitrosol van a többi az egyébb tápanyag. Majd Y-nal..szintén ez a recept, két alkalom 200liter..kb,,500 liter már alatta van. Idén hol volt kakaó és víz is a naprának a 4,5-5 tonnát tudott. Vagyis 700 liter /ha keverék osztottan. Maga a keverék káliumban erős,nem nitrogénben. Hatóanyagban a tavaszi játék cirka 30kiló nitrogén lesz az is osztottan.700 liter keverék össz költsége cirka nettó 45-50 ezer Mivel nettó 69 volt tonnája. A keverékben nitrosol van..ami karbamid-ammonium nitrát-szalmiák oldat keveréke. Karbamidból 200 kilóval a tő mellé vetéssel egymenetben már volt 120 plusszos kukorica is üzemi átlagba. Mikor hogy.

Nincs profilkép
#12092 termelo
2023-01-03 22:18:41

Válasz Sk Laci #12091. hozzászólásáraHa van a talajban 150-200 mg/kg P-d és K-d akkor próbálj ki pár hektárt NPK nélkül de DASA-t ugyanúgy rakd oda elvileg nem szabadna, hogy legyen különbség csak olcsóbb lesz.

A poszt nitrogén a kukoricánál veszélyesebb a napraforgó a virágzás után mivel rövidebb ideig él ezért csak pár nap eltérés van amit nem veszel észre...

Nincs profilkép
#12091 Sk Laci
2023-01-03 21:49:12

Válasz termelo #12090. hozzászólására25-40 évfőggő.
Idén 30 lessz.
Kicsit be van sürítve a napraforgó a vetésváltásba, de ki kell bírnia.

Nincs profilkép
#12090 termelo
2023-01-03 21:08:16

Válasz Sk Laci #12088. hozzászólásáraHány hektár átlagában?
5-10 hektáron a 4t megy műtrágya nélkül is.smile whistling

Nincs profilkép
#12088 Sk Laci
2023-01-03 20:40:14

Válasz termelo #12086. hozzászólásáraAmióta napraforgóban NPK mütrágyát adok ki vetőgéppel, majd húzatáskor kénes nitrogént DASA, a napraforgóim tudják a 4 tonnát, de volt felette is.
2022-ben nem volt napraforgóm.

Nincs profilkép
#12086 termelo
2023-01-03 19:34:13

Válasz Csavarkulcs #12085. hozzászólásáraBocs az offért, lehet hogy neked nem hasznos de megosztanék pár tapasztalatot. Napraforgó mellé vetéssel egy menetben 2 soron véletlen közel raktunk amnitrátot és azon a 2 soron csak 1/3 a kelt ki a magoknak. Barátom a kukoricának kb.10-12 leveles korában adott a 2012-es aszályban 150+ nitrosolt és egy csövet sem hozott telibe felsült, idén ugyanezt megismételte a volt TSZ ugyanezzel az eredménnyel. Másik kolléga sorközkultival jó évben ! adott 200 kg karbamidot és novemberben még 35-ös volt a kukorica vize.

Szóval vetéssel egy menetben történő kijuttatásnál érdemes a csírázásgátló hatás végett megfelelő távolságot tartani a magtól.

Állománykezelésben meg érdemes figyelembe venni a műtrágya feltáródási idejét ami 30-60 nap is lehet nitrogéntermékeknél és ne feledd a virágzás után adott nitrogén nyújtja smile hammera tenyészidőt!

Az alapműtrágyáknál mi annó úgy tanultuk, hogy 3-6 hónap a feltáródási idő de nem akartalak elriasztani mert a te folyékony keverékednél ez nem biztos, hogy így van.

Viszont volt egy cikk amiben kimutatták, hogy a napraforgónak adott NPK csökkenti a gyökértömeget és nem növeli a termést.

Többek között a fenti tapasztalatok végett többen már vetés után nem is adunk nitrogént, inkább előtte 2-3 héttel.smile thumbupcool

#12085 Csavarkulcs
2023-01-03 18:01:08

Válasz MTZ1221.3 #12082. hozzászólásáraKalászos alá fog menni amint lehet..az az pár hét és indula mandula. Hatóanyag miatt ilyenkor kicsit nagyobb a mennyiség mi literben ki van rakva. Ki menyit szán alá rakni. A beleoldott hatóanyag adja a kiindulási pontot. Y drop gyártása van tervben kora tavasszal. Most tele a placc javítanivalóval. Egy 6 soros verzió lesz. A lehető leg egyszerűbb,vélhetően működő verzióban. Egy kis permetezőre aplikálva.mi gyorsan visszaalakítható permetezővé. Gyakorlatilag egy 0-ás verzió lesz. Egyoldalról kapja majd a folyékonyat a sor, amint láttam kint sem minden sorközön használják. Alighanem EZ droppal láttam videót. A csávó így is elégedett volt a megoldással. Gyakorlatilag minden második sorpáron volt egy Y. Ki így-ki úgy. Hidraulika csövek fogják alkotni a gerincét, igy az egész konzol egyben a kijuttató alkatrész is lesz. Nincs külön tartó-külön csövezés, kivéve a tartó vázat.Napraforgóban fog mellémenni kevert folyékony. Az az az őszi alap mellé fog a vetéssel egymenetben szintén folyékony keverék menni. Majd később a sora,az az a tő mellé közvetlen. Az injektálót már kiegészítik Y-al,így kettős működésű az injektáló,az utóbbi már a sorközön megy. A folyékony keverék az nem saját.az már így jön.

Nincs profilkép
#12084 Another MTZ1221.3 Owner
2023-01-03 16:42:55

Válasz MTZ1221.3 #12079. hozzászólásáraA pontos szóráshoz nem traktor kell(azért nem árt, ha van kettő), hanem egy Bogballe szóró. smile laugh
A művelőúton elmegyek egyenesen RTK nélkül is. A simítotton pedig 10 méterenként ott a csatlakozósor, azon megint csak végig érek egyenesen, ha már épp eleget ittam. smile thumbup

Nincs profilkép
#12082 MTZ1221.3
2023-01-03 16:40:00

Válasz Csavarkulcs #12081. hozzászólásáraZsír. Akkor kb úgy oldódik neked is, mint nekem. Köszönöm!
Ezt levélre teszed ki, vagy y droppal, esetleg injektálóval?
Valószínű az éven én levélen fogom inkább jobban táplálni, mert pétisóra sajnálom a sok pénzt kiadni. 20ezer/to a lélektani határ Pétisónál, nekem.

#12081 Csavarkulcs
2023-01-03 16:14:00

Válasz MTZ1221.3 #12028. hozzászólásáraEzt nyáron jó csinálni a nagy melegbe. 1000 literbe az 500kg szépen oldódik(prillezett.) Egy kis szivatyú 60cm-es szívószállal szépen keveri. Már ha ibc-ben van keverve. Nagyobb tárolóban nagyobb szivattyú. Majd idővel mehet mellé még pár adalék anyag..kijuttatás előtt. Epso esetleg réz..stb.

#12080 Gumóka
2023-01-03 15:02:46

Mosmá ne zavarítsatok' meg ennyi névvel!!smile lol

https://vm.tiktok.com/ZMFT6cDwj/

Nincs profilkép
#12079 MTZ1221.3
2023-01-03 14:44:43

Válasz Another MTZ1221.3 Owner #12076. hozzászólásárasmile thumbup
Jobb lesz a Kubota traki az tuti. Fordulokban, esetleg magad melle forgaskor verhetetlen lesz.
Rendeltel robot kormanyt, vagy csak a Kubotaban lesz?
Draga mutragyat pontosan kell szorni smile thumbup

Nincs profilkép
#12078 MTZ1221.3
2023-01-03 14:43:04

Válasz DDT #12077. hozzászólásárasmile lolsmile lolsmile lol
Ez a mutragyas topik amugy. Nem az irjunk osszefuggestelen mondatokat topik. Aki olvas az rajtad kacag, hogy osszefuggestelen hazugsagokat irsz.
Legyszi az offtopikba irkalj, mert ezt a kocsmai szint oda valo. Ez a Műtrágya árak című topik, maradjunk ennel.

Nincs profilkép
#12077 DDT
2023-01-03 14:35:19

Válasz MTZ1221.3 #12073. hozzászólásáraÉn egy kókler hülyegyerekről beszéltem, aki valami kókányolt mosógép fűtőszállal melegítette a vizet, te meg színt vallottál, hogy te vagy az, én nem tudtam!!! Mit nem értesz??? smile laugh

#12075 Gandhy
2023-01-03 13:55:39

Válasz MTZ1221.3 #12068. hozzászólásáraAzért ez így nem teljesen fedi a valóságot. Nekem az MTZ is jó gép, node a Kubota az még jobb lenne smile laugh

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből II. rész
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből II. rész
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Már nemcsak a termés van veszélyben, az erdők is pusztulnak
Már nemcsak a termés van veszélyben, az erdők is pusztulnak
Az Alföld egyre inkább elveszíti vizes jellegét, sivatagosodás jelei látszanak.
Eladó anyajuh
Eladó anyajuh

70.000 Ft

MBP 6, 5 t billenős pótkocsi
MBP 6, 5 t billenős pótkocsi

1.350.000 Ft

Ventilátorok
Ventilátorok

70.000 Ft

Borászati lapszűrő 20x20-as
Borászati lapszűrő 20x20-as

240.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]