Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 353.86 Ft USD 309.41 Ft CHF 383.44 Ft GBP 409 Ft

Fórum

Napraforgó gyomirtás

Létrehozta: feco , 2008-05-02 21:54:21

Kedvencekhez Segítség
5508 hozzászólás
#2758 blink
2014-05-14 15:12:33

Ja, Estiva fajta.
Mi gabonában IDKT 04 fúvókával szórtuk rovarölőt gombaölővel együtt, jól dolgozott. Azt viszont nem tudom levéltetűre mennyire jó, eléggé rejtve vannak naprában ugye.

#2757 kukaccsosz
2014-05-14 15:11:56

Válasz #2756. hozzászólásra

Fajtától függetlenül erre felé minden napra levéltetves. LE25, Neoma mindegy. Sőt még búzán sem láttam ennyit, különösen a tar kalászúakon.

Mehet ugyan azzal a fúvókával, de ne durva csepekkel (3,5-4 bar kellene).

#2756 blink
2014-05-14 15:08:26

Az egyik kis darab amit nem alapgyomirtottunk tele van tetűvel. A többi még nem veszélyes és mindenhol van katicabogár, nem bánnám, ha megoldanák a problémát.

Nincs profilkép
#2755 pto540
2014-05-14 15:01:47

Válasz #2736. hozzászólásra
A rovarölőt ki lehet fújni ugyanazzal a fúvókával (légbeszívásos IDK04), mint a gyomírtót? Esetleg mehet pl. Panterával együtt? Az LE25 mindenkinek tele van idén tetűvel vagy a neoma is?

#2754 Bán Zsolt
2014-05-14 15:00:37

Válasz #2754. hozzászólásra

de a 2.4d az egy gyors hatóanyag mert egy óra múlva már tekeredik a levele és akkor hogyan jut el totális hatóanyaga a gyökerekhez?

#2753 bandigh
2014-05-14 11:19:12

Válasz #2753. hozzászólásra

Tegyél mellé Dezormont!

#2752 Bán Zsolt
2014-05-14 10:02:50

Válasz #2752. hozzászólásra

6l glifo ment plusz nitrosol

#2751 ARES-826
2014-05-14 07:02:17

Válasz #2751. hozzászólásra

Ennek a tetves növénynek nagyobb dózis kell, legalább ott ahol foltokban van!! Előbb utóbb kidöglik!!smile blinksmile blinksmile blink

#2750 Bán Zsolt
2014-05-14 06:47:14

Válasz #2747. hozzászólásra

az a gond hogy kiheveri smile hammer

én minden gabonatarlót fújok glyfóval a tarack szépen kopik de ez a g.ci csak szaporodiksmile cursing

#2749 bandigh
2014-05-13 22:48:08

Válasz #2749. hozzászólásra

A szomszéd parcellája, de holnap rákérdezek. Mindenesetre mondtam nekik h a selyemkórót meg kell fogni, mert hosszabb tŕvon baj lesz belőle.

Nincs profilkép
#2748 TYLLA46
2014-05-13 22:27:32

Válasz #2747. hozzászólásra

Hány napra? A naprát mennyire stresszelte, és mennyi idő alatt tér(t) magához?

Nincs profilkép
#2747 Dinnyés Laci
2014-05-13 20:58:14

Válasz #2741. hozzászólásra

40-50mm az nem sok kötött földön,annyitól nem csinál kárt, nálam tavaly 150-200 milit kapott

#2746 bandigh
2014-05-13 20:54:15

Pulsar VS selyemkóró.

Nincs profilkép
#2745 ural
2014-05-13 20:36:04

Válasz #2742. hozzászólásra
Erre garanciát vállalt Gábor ők is ezt szórják a sajátjukra .

#2744 VTR-es
2014-05-13 20:34:46

Válasz #2741. hozzászólásra

Nálad azokon a kötött földeken nincs veszélysmile thumbup

#2743 VTR-es
2014-05-13 20:33:07

Pedig ezt a Winget hogy istenítik hogy mennyire szelektív, 2 éve én is megjártam vele még szerencse hogy csak egy kis 0,8 ha -os későn vetett darab volt a homokos részén felét kivittesmile sweatdrop

Nincs profilkép
#2742 Mpeti
2014-05-13 20:31:26

Válasz #2740. hozzászólásra
Nehéz megítélni a pontos kárt azon a 6 ha-on, foltszerűen változik 20- 80% között minden van. 1-2 helyen még csak most próbál kelni, pedig április 5-én lett vetve.
Sajnálom kinyomni, de félek meghagyni.

#2741 VTR-es
2014-05-13 20:29:23

Válasz #2737. hozzászólásra

Szerintem sincs vele gond, egész pontosan gyártónak a BASF van feltüntetve Svájci székhellyel, származási országnak meg Bulgária és nem Pulsar 40Sl a neve hanem csak Pulsar 40 és ugye ciril betűs.

Nincs profilkép
#2740 ural
2014-05-13 20:26:47

Válasz #2738. hozzászólásra
Csak azt szeretném kérdezni hogy szorás után hány napra kapta a40mm mert enyém 3napra 10mm 21 napra 28mm de erős kötött talaj.

Nincs profilkép
#2739 Dinnyés Laci
2014-05-13 20:24:35

Válasz #2738. hozzászólásra
mennyi a kár hány %
nekem is kivitte tavaly a wing 70hektárt gondolkodtam,én is hogy újra vetem de meghagytam kb 30-40ezer lehetett a tőszám 20-25 mázsát adott
még jó hogy a többi ami nem lett kezelve jól adta és felhúzta az átlagot

#2738 gjoni
2014-05-13 20:20:20

Válasz #2738. hozzászólásra

Ismerős téma wing meg a laza talaj nekem is be tett smile oopsHála az égnek csak 1200 ölről van szósmile pimp

Nincs profilkép
#2737 Mpeti
2014-05-13 20:17:11

Kinek mi a véleménye?
A sok eső hatására (2x10 mm, 1x40 mm)szépen dolgozott a Wing, de vitte a napraforgót is. 10 ha-ból 2 ki sem kelt a lazább talajszerkezetű részeken, de 6 ha is olyan gyenge (törik mint az üveg), hogy lehet, hogy ki kell azt is nyomni. Csak 2 ha van rendben. Területi képviselő azt mondta, ő inkább kukoricával vetné felül, az jobban bírja a vegyszernyomást. Megjegyzem 2x már az volt, így most lenne ott harmadszor.

Nincs profilkép
#2736 ural
2014-05-13 19:35:37

Válasz #2727. hozzászólásra

Ma utánna érdeklődtem a pulsár kérdésnek azt mondják csak egy gyártásu van csak cimke felirata lehet a cél országé de a minőség ugyan az Németországban nálunk meg Ukrajnába is csak az ár nem egy.

#2735 kukaccsosz
2014-05-13 12:58:29

Válasz #2735. hozzászólásra

Igen az a baj a rapiddal meg a többi piretroiddal, hogy kontakt. A rejtett helyekre nem jut és ott megbújik a levéltetű. Nem lessz hatástalan, de közel sem tökéletes megoldás.

#2734 blink
2014-05-13 12:55:39

Válasz #2732. hozzászólásra

Rapid CS még jobb árban lenne. Vagy hajtáscsúcsnál, levélfonákon nem lenne hatékony?

Nincs profilkép
#2733 JD 4630
2014-05-13 07:55:22

Válasz #2733. hozzászólásra

A tanácsoddal az a baj, hogy itthon nem engedélyezett technológiát javasolsz amivel ha megbukik kapásból 500 pénz, és két irányból is megbukhat, hacsak nincs olyan kultúrája amire elírja(hagyma, cukorrépa stb)

Nincs profilkép
#2732 Sk Laci
2014-05-13 07:35:55

Válasz #2724. hozzászólásra
Elküldtem még egyszer a tiedre. Az első visszajött az enyémre 4 órával az elküldés után, amit az agroinformon keresztül küldtem. Nem tudom miértsmile confused

#2731 kukaccsosz
2014-05-13 06:48:10

Válasz #2718. hozzászólásra

Naprában legális és hatékony megoldás levéltetű ellen a Biscaya 0,15 l/ha.
Még 0,2 literrel sem drága.

#2730 Mf-es
2014-05-13 06:39:47

Válasz #2725. hozzászólásra

NT kft. 10367 ft/l.És elképzelhető,hogy ősszel még kapunk rá hűség bónuszt.Tavaly is adtak.

Nincs profilkép
#2729 ME 109 G 14
2014-05-13 05:36:10

Válasz #2725. hozzászólásra
ÍBASF PULSAR 12000+ÁFA körül

#2728 Brunyo
2014-05-13 02:01:32

Válasz #2718. hozzászólásra

Tavaly a naprán megindultak a levéltetvek, nem volt még tömeges, de már figyeltük erősen, hogy ha kell, akkor muszáj és belemegyünk. Kockáztatva, hogy megtörjük az állományt. Végül megúsztuk, mert egy egész had katicabogár telepedett a 2ha-os táblába, és pikk-pakk lezabálták őket. Öröm volt nézni. :) Végül az a tábla átlagon felül teljesített: 42q/ha.

Nincs profilkép
#2727 ural
2014-05-12 22:40:26

Igen műtrágyát Újszilvásról vegyszert Nagykőrősről én azt hittem a pulsarnak csak egy helyen gyártják de akkor így már nemis olyan kecsegtető az ajánlat.

#2726 VTR-es
2014-05-12 22:30:26

Válasz #2726. hozzászólásra

Hogy számít e nem tudom, én csak egy ismerősnek hoztam nem magamnak, de tavaj akinek fújtam ukrán vagy ilyen bulgár gyártású volt és jól dolgozot. De Nagykőrösön Pesti-nél eredeti német egy szűk 1000-el drágább literje, én amúgy vegyszereket inkább ez utóbbitól hordom.

Nincs profilkép
#2725 ural
2014-05-12 22:22:50

Válasz #2725. hozzászólásra
Este beszéltem vele csak kiváncsi vagyok ennél van -e olcsobb valahol az számit-e valamit hogy bolgár mert ezt nem mondta.

#2724 VTR-es
2014-05-12 22:16:34

Válasz #2716. hozzászólásra

Altoterra, beszélj Matók-al neked földid(emlékeim szerint), bolgár gyártású van nekik kedvezménnyel 10700+fa volt még a múlt hétensmile thumbup

#2723 decsi
2014-05-12 22:12:54

Válasz #2723. hozzászólásra

Semmi:smile confusedPróbáld ide.:lackohorvath2008@gmail.com

Nincs profilkép
#2722 Sk Laci
2014-05-12 22:01:53

Válasz #2722. hozzászólásra

e-mail elküldvesmile wink

Nincs profilkép
#2720 Sk Laci
2014-05-12 21:47:07

Válasz #2718. hozzászólásra
Decsi ha jót, és hatásosat akarsz megírom privátban.

Nincs profilkép
#2719 JD 4630
2014-05-12 21:30:14

Válasz #2717. hozzászólásra

Nagyon jó világ van felétek smile cowboy

#2717 decsi
2014-05-12 21:23:16

Válasz #2715. hozzászólásra

Te mit ajánlasz ami a levél fonákáról is leviszi a tetűt?

Nincs profilkép
#2716 007
2014-05-12 20:57:25

Válasz #2715. hozzászólásra

Természetesen egyiknek sem de nem is ez volt a kérdés smile surrender

Nincs profilkép
#2715 ural
2014-05-12 20:55:39

Tud valaki pulsár árat hol alegolcsobb?

#2714 kukaccsosz
2014-05-12 20:40:33

Válasz #2714. hozzászólásra

Melyik dimetoátnak van engedélye naprában?

#2712 blink
2014-05-12 19:57:07

Válasz #2710. hozzászólásra

Jó kérdés! Itt is lehet majd nyomni eső után.smile hammer

#2710 Mf-es
2014-05-12 19:50:51

Pulsar viszi a szerbtövist?

#2709 decsi
2014-05-12 19:47:56


Napraforgóban levéltetű irtásra mit használtok?

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Baromfi állatjóléti támogatás: ezeket a határidőket nem szabad elmulasztani
Baromfi állatjóléti támogatás: ezeket a határidőket nem szabad elmulasztani
A Magyar Államkincstár közzétette a 2026/2027-es támogatási év baromfi...
Sárgabarack nagy tételben eladó
Sárgabarack nagy tételben eladó

700 Ft

Munkagép eladó
Munkagép eladó

900.000 Ft

Vágóbárány eladó
Vágóbárány eladó

1.800 Ft

Racka juh
Racka juh

25.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]