Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.75 Ft USD 312.6 Ft CHF 385.8 Ft GBP 412.2 Ft

Fórum

Co2 hegesztő vagy Dinamó-hegesztő melyik jobb...

Létrehozta: alesi007 , 2008-02-28 21:52:16

Kedvencekhez Segítség
555 hozzászólás
#254 PBandi
2014-08-20 19:28:33

Válasz #253. hozzászólásra

10 felett nem az igazi.Kocsit körzőt megvettem hozzá de nem nagyon hasznŕlom.

#253 Mf-es
2014-08-20 19:24:31

Válasz #252. hozzászólásra

Nem tudja a 12-16 mm-es vágást?

#252 PBandi
2014-08-20 19:14:04

Válasz #251. hozzászólásra

Ár érték arányban az egyik legjobb.Nekem ilyenben van 200A-s MMA-AWI-MIG/MAG 166000+Fa volt.Plazmavágóba neked kicsi az 50A.

#251 Mf-es
2014-08-20 18:12:27

Válasz #250. hozzászólásra

Csak.smile flowersAmúgy véleményezd a 247-es hozzászólásban lévő gépet.Ár érték arányba milyen?

#248 .Feco.
2014-08-20 17:40:18

Válasz #247. hozzászólásra

Amúgy ha nincs mellette más hegesztő, a multifunkciós gépek közül minek van több értelme. MIG+AWI+MMA, vagy AWI+MMA+plasma?

#246 VTR-es
2014-08-20 16:36:15

Válasz #241. hozzászólásra

Ez így van , én dolgoztam is ilyen helyen erőműben, awi gyök-bázikus takaró, utána hőkezelelés nagynyomású gőzcsöveket csak így lehetettsmile thumbup

#245 ..MZ/X..
2014-08-20 16:34:00

Válasz #244. hozzászólásra

Mi élkefémet és öntvény elektródát használunk kasamast eddig nem volt vele gond.

#244 röfik
2014-08-20 16:30:25

Kasamas elektrodárol vélemény?Jobban hegeszt mint az esab 4616-os.smile confused

#243 PBandi
2014-08-20 15:39:49

Válasz #239. hozzászólásra

Ezt mondtam én is.

#242 Mf-es
2014-08-20 14:45:34

Válasz #241. hozzászólásra

Nálam a kazánt mikor hegesztette,a sarkokat más elektródával áthegesztette.

#241 decsi
2014-08-20 14:32:11


Ezen kár vitatkozni,több szakító próbát láttam,A co 3-4 x hamarabb elszakad
mint a bevonatos.Komolyabb Helyeken (mol)még mutatóban sem lehet co
látni esetleg kerítés hegesztésnél.Awi-val rakják a gyököt,a töltő,takaró varratot pedig bevonatos elektródával.

Nincs profilkép
#240 kérdező
2014-08-20 14:16:32

Válasz #238. hozzászólásra

Igen a kevert gáz sokkal jobb. Teljesen más áramerősség kell hozzá mint a szénsavhoz. Szinte csak corgont használok, nem sokkal drágább mint a szénsav.

Nincs profilkép
#239 kérdező
2014-08-20 14:12:21

A co is ívhegesztő, pont úgy mint a bevontelektródás!!
A jó kazánosok a vízteret mindig bevontelektródással hegesztik nem azért mert erősebb, hanem azért mert a zárvány egyszerre látszik. Co-nál keletkező zárvány vagy szélbeégés lehet hogy csak évek múltán jön elő. Akkor viszont már senki sem szívesen bújja a kazán belsejét!! A szakítószilárdságnak semmi köze sincsen ahhoz hogy mivel hegeszted! Azt a hozamanyag, a gyökméret és még pár apróság határozza meg!!!

#238 CNHS
2014-08-20 14:09:16

Válasz #229. hozzászólásra

A 12 szakmásnak igaza van, de nem azért mert erősebb.

Tartályokat ahol minőség kell, nem heggesztenek CO val mert a gáz minőséget nehéz garantálni, és a legkisebb állapot változásra szélre huzatra buborékosodik a varat ami sokszor szabadszemmel nem is látható de nyomás próbánál ez mindig kiderül.Zárványos varat meg gyenge . Kevert gáz egy kicsivel jobb de annál is nagyon kell figyelni. Co nál szén visszapótlás van , ami végett viszont egyáltalán nem gyöngébb a varat,igaz ha tul van hűtve ridegszik, és nem égbe rendesen.Szóval a rutin az kell.

#237 decsi
2014-08-20 13:54:00

Válasz #235. hozzászólásra

Co-val az életbe nem tudsz olyan erős varratot húzni mint bevonatos elektródával hidd el.

#236 PBandi
2014-08-20 13:25:18

Válasz #234. hozzászólásra

Szerinted a "co" az nem ívhegesztő?

#235 PBandi
2014-08-20 13:23:52

Válasz #229. hozzászólásra

Ez egy faszság a szakítószilŕrdsŕgot a heganyag és a varrat mérete hatŕrozza meg.

#234 Koszi.
2014-08-20 12:09:44

Nem régóta hegesztgetek, de mióta egy 250 amperos co-t vettünk azóta nem is használunk ívhegesztőt. A varrat erősségre nem vettünk észre különbséget. Árban viszont, igen, illetve a lehetetlen , rosszul hozzáférhető helyeken is lehet szép varratot húzni co-val, persze aki gyakorlottabb lehet tud ívvel is. Nekünk a co nagyon bevált, egy kisgazdaságba elengedhetetlen ahol kell néha hegeszteni ezt- azt.smile thumbup

#233 decsi
2014-08-20 11:28:59


Mindegyikkel tudni kell hegeszteni.Nekem van minden fajtából,Az awi nagyon körülményes avval általában alut,öntvényt,rezet szoktunk hegeszteni,kész tortúra felkészülni pl egy alu meg hegesztésére.A bevonatos elektródával lehet a legerősebb varratot
húzni,de én mégis a co-t pártolom gyors,igénytelen.Van egy nagy gépem
meg egy kicsi vállra akaszthatós kis palackkal,ha körülményesebb helyen kell hegeszteni.

#232 mtz1221
2014-08-20 11:24:27

Válasz #231. hozzászólásra
A co fog mert a gázmiatt gyorsabban lehül és nem melegszik át anyira az anyag körülötte hogy feszültségek eloszoljonak.Nálunk aki tárcsákat gyárt A hegesztés után rögtön Felmelegitik brénerel A varat melett 60-70mm feszültség mentesitesként.

Nincs profilkép
#231 Márk_
2014-08-20 11:19:35

Válasz #229. hozzászólásra

Csak egy kérdés, mi is fog hamarabb repedni/szakadni? Mert szerintem a hegesztés mellett.

#230 mtz1221
2014-08-20 11:12:51

Válasz #223. hozzászólásra
Nekem
ilyen van 5éve brutális 50méter vezetékről is 160amperon egésznap tud hegeszteni.Egy gondja hogy a bázikus meg keményfém elektródát(Azok kérik a 70+ voltot) nem tudja felrakni rendesen.Abban meg igazad van hogy bevonatos az igazi nemhiába hegesztik a házak vasalatát meg a hidakat a mai napig is azokkal.

#229 Mf-es
2014-08-20 10:10:50

Válasz #228. hozzászólásra

Szerinte,a pálcával hegesztett varrat 3x erősebb.Lényegébe ez.

#228 .Feco.
2014-08-20 10:06:56

Válasz #225. hozzászólásra

Ezt most fejtsd ki légy szíves, mert pont ilyesmin forgok. Amit korábban belinkeltel pont azert tetszik mert pálca mellett AWI heggesztes is tud, en csak az egyszerű dolgokat heggesztenem pálcaval, mert nem tetszik. Alapból MIG-et vennék, de az előző azert tetszett mert akkor az egyszerű dolgokat meggeccsolja az ember pálcaval, a komoly heggesztesre pedig AWI

#227 Mf-es
2014-08-20 08:03:28

Válasz #226. hozzászólásra

Aki mondta,annak 12 szakmája van a vasról,és elismert szakember.Jó lesz vita indítónak.smile flowers

#226 ARES-826
2014-08-20 07:52:48

Válasz #225. hozzászólásra
Szerintem meg baromság, a co2 folyamatosan tudsz varratot készíteni, esély sincs a salakzárra! De a te pénzed azt veszel amit akarsz, én csak leírtam a véleményem! smile blinksmile blink

#225 Mf-es
2014-08-20 07:50:09

Válasz #224. hozzászólásra

Van egy 400 amperes.De nagyon helyhez kötött.Meg egy szakember szerint,a pálcának 3 x nagyobb a szakító szilárdsága,mint a co-nak.Véleménye szerint,az a jó kazán gyártó,aki nem co val hegeszti össze.

#224 ARES-826
2014-08-20 07:44:28

Válasz #221. hozzászólásra

Miért akarsz pálcával hegeszteni????? Nagy CO2 vegyél!!smile thumbupcoolsmile thumbupcoolsmile thumbupcool

#222 mtz1221
2014-08-19 13:01:03

Válasz #221. hozzászólásra
Olyant keres amin nem( Üresjárati feszültség ) hanem hegesztés közbeni legalább 70 volt.Meg a bekapcsolási idő legalább 60/ék

#220 mtz1221
2014-08-19 12:46:36

Válasz #217. hozzászólásra
Próbáld úgy hogy egyenáramunál A +-ra tenni az elektródát,De 70Voltot nagyon profi gépek tudnak csak hegesztés közben tartani.

#219 PBandi
2014-08-19 12:43:46

Válasz #217. hozzászólásra

Ez érdekes mert egyen és váltóáramhoz is jó.smile confused

#218 PBandi
2014-08-19 12:42:19

Válasz #212. hozzászólásra

Bázikus elektróda csőhegesztéshez ,gyengén ötvözött anyagokhoz.Szakítósziárdság 620Mpa.

#217 Mf-es
2014-08-19 12:39:44

Válasz #216. hozzászólásra

Kaptam egy dobozzal,aki adta,az se tud vele hegeszteni.Ez!

#216 Radocz
2014-08-19 09:43:59

Válasz #214. hozzászólásra

Vegyél egy pár szálat és kipróbálod.

smile cowboy

#215 Radocz
2014-08-19 09:42:23

Válasz #214. hozzászólásra

Van egy hegesztő bolt, ha nagyon akarod, akkor megkérdem.

smile cowboy

#214 Mf-es
2014-08-19 06:01:16

Válasz #212. hozzászólásra

Senkinek nincs ilyen piaci elektródája??

Nincs profilkép
#213 kérdező
2014-08-18 22:26:08

Válasz #211. hozzászólásra

Szia! A fliegelnek hogyan lehet bedolgozni? Van még ilyen lehetőség?

#212 Mf-es
2014-08-18 19:55:33

Milyen elektróda az ELGA P48P ??

#211 Gumóka
2013-03-25 21:55:47

Én toltam is, meg húztam is, de a tolás jobb. A pillanatnyi varratot így is látod, abból pedig már látszik, hogy jó-e.Illetve ha kitapasztalja az ember a pisztoly mozgatását, szögét, állását, hogy csináljon jó varratot, akár vakon is lehet menni.
Röntgenre hegesztettem.

Többek között 1000 darabszám feletti létrát hegesztettem a Flieglnek Abdára a mezőgazdasági pótkocsikra...
smile cool

#210 mtz1221
2013-03-25 20:53:35

Válasz #209. hozzászólásra
Baszus a nök legyenek szépek,a varatoknak elég ha törés mentesek leszneksmile hammer

#209 gergő07
2013-03-25 20:48:48

Válasz #206. hozzászólásra

Igazat adok nektek, de nekem nagyon nem áll kézre tolni.Sokkal szebb varratokat csinálok húzva.

#207 gergő07
2013-03-25 20:46:16

Válasz #205. hozzászólásra

Rendi, akkor nem hirdetem.Majd írsz vagy csörögsz.

#206 mtz1221
2013-03-25 20:44:10

ádámnak van igaza,tolni kellene igaság szerint(de én is huzom megszokásból)ha tolva van akkor mélyebre beég meg erösebb a varat.Ha megnéztek videókat akkor a robot karok is minden nagy gyártósoron tolják

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Az orosz üzemanyagpiac súlyos kihívásokkal néz szembe, miután az olajfinomítókat...
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
Drámai számok Agárdról: olyan folyamat indult el a Velencei-tó medrében, amire kevesen számítottak
52 centiméterre süllyedt a vízszint, és a java még csak most jön.
Vaderstad Carrier 350X
Vaderstad Carrier 350X

3.800.000 Ft

Vietnámi malac
Vietnámi malac

7.000 Ft

Kubota KX 161-3 forgókotró
Kubota KX 161-3 forgókotró

1.000.000 Ft

Bálaszállító pótkocsi, 5 év műszaki vizsgával
Bálaszállító pótkocsi, 5 év műszaki...

1.750.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]