Fórum
- Búza termény felvásárlási árak új
- Segítség villanypásztor vételhez új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Agrártámogatások kifizetése új
- Cirok termesztése új
- Őszi árpa felvásárlási ár új
- Őszi borsó új
- Lucerna telepítése, termesztése új
- Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás új
Cikkajánló

Bajban az orosz aratás: hiába a sok kőolaj, kevés az üzemanyag
Az orosz üzemanyagpiac súlyos kihívásokkal néz szembe, miután az olajfinomítókat...

555 hozzászólás
Válasz #252. hozzászólásra
141000 ft.
Válasz #253. hozzászólásra
10 felett nem az igazi.Kocsit körzőt megvettem hozzá de nem nagyon hasznŕlom.
Válasz #252. hozzászólásra
Nem tudja a 12-16 mm-es vágást?
Válasz #251. hozzászólásra
Ár érték arányban az egyik legjobb.Nekem ilyenben van 200A-s MMA-AWI-MIG/MAG 166000+Fa volt.Plazmavágóba neked kicsi az 50A.
Válasz #250. hozzászólásra
Amúgy véleményezd a 247-es hozzászólásban lévő gépet.Ár érték arányba milyen?
Csak.
Válasz #249. hozzászólásra
Minek neked awi?
Válasz #247. hozzászólásra
Válasz #247. hozzászólásra
Amúgy ha nincs mellette más hegesztő, a multifunkciós gépek közül minek van több értelme. MIG+AWI+MMA, vagy AWI+MMA+plasma?
ez milyen?
Válasz #241. hozzászólásra

Ez így van , én dolgoztam is ilyen helyen erőműben, awi gyök-bázikus takaró, utána hőkezelelés nagynyomású gőzcsöveket csak így lehetett
Válasz #244. hozzászólásra
Mi élkefémet és öntvény elektródát használunk kasamast eddig nem volt vele gond.
Kasamas elektrodárol vélemény?Jobban hegeszt mint az esab 4616-os.
Válasz #239. hozzászólásra
Ezt mondtam én is.
Válasz #241. hozzászólásra
Nálam a kazánt mikor hegesztette,a sarkokat más elektródával áthegesztette.
Ezen kár vitatkozni,több szakító próbát láttam,A co 3-4 x hamarabb elszakad
mint a bevonatos.Komolyabb Helyeken (mol)még mutatóban sem lehet co
látni esetleg kerítés hegesztésnél.Awi-val rakják a gyököt,a töltő,takaró varratot pedig bevonatos elektródával.
Válasz #238. hozzászólásra
Igen a kevert gáz sokkal jobb. Teljesen más áramerősség kell hozzá mint a szénsavhoz. Szinte csak corgont használok, nem sokkal drágább mint a szénsav.
A co is ívhegesztő, pont úgy mint a bevontelektródás!!
A jó kazánosok a vízteret mindig bevontelektródással hegesztik nem azért mert erősebb, hanem azért mert a zárvány egyszerre látszik. Co-nál keletkező zárvány vagy szélbeégés lehet hogy csak évek múltán jön elő. Akkor viszont már senki sem szívesen bújja a kazán belsejét!! A szakítószilárdságnak semmi köze sincsen ahhoz hogy mivel hegeszted! Azt a hozamanyag, a gyökméret és még pár apróság határozza meg!!!
Válasz #229. hozzászólásra
A 12 szakmásnak igaza van, de nem azért mert erősebb.
Tartályokat ahol minőség kell, nem heggesztenek CO val mert a gáz minőséget nehéz garantálni, és a legkisebb állapot változásra szélre huzatra buborékosodik a varat ami sokszor szabadszemmel nem is látható de nyomás próbánál ez mindig kiderül.Zárványos varat meg gyenge . Kevert gáz egy kicsivel jobb de annál is nagyon kell figyelni. Co nál szén visszapótlás van , ami végett viszont egyáltalán nem gyöngébb a varat,igaz ha tul van hűtve ridegszik, és nem égbe rendesen.Szóval a rutin az kell.
Válasz #235. hozzászólásra
Co-val az életbe nem tudsz olyan erős varratot húzni mint bevonatos elektródával hidd el.
Válasz #234. hozzászólásra
Szerinted a "co" az nem ívhegesztő?
Válasz #229. hozzászólásra
Ez egy faszság a szakítószilŕrdsŕgot a heganyag és a varrat mérete hatŕrozza meg.
Nem régóta hegesztgetek, de mióta egy 250 amperos co-t vettünk azóta nem is használunk ívhegesztőt. A varrat erősségre nem vettünk észre különbséget. Árban viszont, igen, illetve a lehetetlen , rosszul hozzáférhető helyeken is lehet szép varratot húzni co-val, persze aki gyakorlottabb lehet tud ívvel is. Nekünk a co nagyon bevált, egy kisgazdaságba elengedhetetlen ahol kell néha hegeszteni ezt- azt.
Mindegyikkel tudni kell hegeszteni.Nekem van minden fajtából,Az awi nagyon körülményes avval általában alut,öntvényt,rezet szoktunk hegeszteni,kész tortúra felkészülni pl egy alu meg hegesztésére.A bevonatos elektródával lehet a legerősebb varratot
húzni,de én mégis a co-t pártolom gyors,igénytelen.Van egy nagy gépem
meg egy kicsi vállra akaszthatós kis palackkal,ha körülményesebb helyen kell hegeszteni.
Válasz #231. hozzászólásra
A co fog mert a gázmiatt gyorsabban lehül és nem melegszik át anyira az anyag körülötte hogy feszültségek eloszoljonak.Nálunk aki tárcsákat gyárt A hegesztés után rögtön Felmelegitik brénerel A varat melett 60-70mm feszültség mentesitesként.
Válasz #229. hozzászólásra
Csak egy kérdés, mi is fog hamarabb repedni/szakadni? Mert szerintem a hegesztés mellett.
Válasz #223. hozzászólásra
Nekem
ilyen van 5éve brutális 50méter vezetékről is 160amperon egésznap tud hegeszteni.Egy gondja hogy a bázikus meg keményfém elektródát(Azok kérik a 70+ voltot) nem tudja felrakni rendesen.Abban meg igazad van hogy bevonatos az igazi nemhiába hegesztik a házak vasalatát meg a hidakat a mai napig is azokkal.
Válasz #228. hozzászólásra
Szerinte,a pálcával hegesztett varrat 3x erősebb.Lényegébe ez.
Válasz #225. hozzászólásra
Ezt most fejtsd ki légy szíves, mert pont ilyesmin forgok. Amit korábban belinkeltel pont azert tetszik mert pálca mellett AWI heggesztes is tud, en csak az egyszerű dolgokat heggesztenem pálcaval, mert nem tetszik. Alapból MIG-et vennék, de az előző azert tetszett mert akkor az egyszerű dolgokat meggeccsolja az ember pálcaval, a komoly heggesztesre pedig AWI
Válasz #226. hozzászólásra

Aki mondta,annak 12 szakmája van a vasról,és elismert szakember.Jó lesz vita indítónak.
Válasz #225. hozzászólásra
Szerintem meg baromság, a co2 folyamatosan tudsz varratot készíteni, esély sincs a salakzárra! De a te pénzed azt veszel amit akarsz, én csak leírtam a véleményem!
Válasz #224. hozzászólásra
Van egy 400 amperes.De nagyon helyhez kötött.Meg egy szakember szerint,a pálcának 3 x nagyobb a szakító szilárdsága,mint a co-nak.Véleménye szerint,az a jó kazán gyártó,aki nem co val hegeszti össze.
Válasz #221. hozzászólásra



Miért akarsz pálcával hegeszteni????? Nagy CO2 vegyél!!
Válasz #222. hozzászólásra
Most ilyen van.Gondolom,helyébe nem rossz választás.
Válasz #221. hozzászólásra
Olyant keres amin nem( Üresjárati feszültség ) hanem hegesztés közbeni legalább 70 volt.Meg a bekapcsolási idő legalább 60/ék
Erről vélemény?Érdemes venni??
Válasz #217. hozzászólásra
Próbáld úgy hogy egyenáramunál A +-ra tenni az elektródát,De 70Voltot nagyon profi gépek tudnak csak hegesztés közben tartani.
Válasz #217. hozzászólásra

Ez érdekes mert egyen és váltóáramhoz is jó.
Válasz #212. hozzászólásra
Bázikus elektróda csőhegesztéshez ,gyengén ötvözött anyagokhoz.Szakítósziárdság 620Mpa.
Válasz #216. hozzászólásra
Kaptam egy dobozzal,aki adta,az se tud vele hegeszteni.Ez!
Válasz #214. hozzászólásra

Vegyél egy pár szálat és kipróbálod.
Válasz #214. hozzászólásra

Van egy hegesztő bolt, ha nagyon akarod, akkor megkérdem.
Válasz #212. hozzászólásra
Senkinek nincs ilyen piaci elektródája??
Válasz #211. hozzászólásra
Szia! A fliegelnek hogyan lehet bedolgozni? Van még ilyen lehetőség?
Milyen elektróda az ELGA P48P ??
Én toltam is, meg húztam is, de a tolás jobb. A pillanatnyi varratot így is látod, abból pedig már látszik, hogy jó-e.Illetve ha kitapasztalja az ember a pisztoly mozgatását, szögét, állását, hogy csináljon jó varratot, akár vakon is lehet menni.

Röntgenre hegesztettem.
Többek között 1000 darabszám feletti létrát hegesztettem a Flieglnek Abdára a mezőgazdasági pótkocsikra...
Válasz #209. hozzászólásra
Baszus a nök legyenek szépek,a varatoknak elég ha törés mentesek lesznek
Válasz #206. hozzászólásra
Igazat adok nektek, de nekem nagyon nem áll kézre tolni.Sokkal szebb varratokat csinálok húzva.
Válasz #206. hozzászólásra




de szépen mondtad
Válasz #205. hozzászólásra
Rendi, akkor nem hirdetem.Majd írsz vagy csörögsz.
ádámnak van igaza,tolni kellene igaság szerint(de én is huzom megszokásból)ha tolva van akkor mélyebre beég meg erösebb a varat.Ha megnéztek videókat akkor a robot karok is minden nagy gyártósoron tolják