Válasz Sanyiii70 #4831. hozzászólásáraEzzel tisztában vagyok vele.. De gondolom vhogy be lehetne állítani egy középértékre, pl 4 báron 400 liter /perc. Csak kérdés hogy mekkora fúvóka kell és mennyi lesz például az öntözési sugár? 30 m? 60m? Azért ez nagyon nem mindegy. Annyit tudok hogy a szomszédom egy honda wh20 al 200 mre öntöz 52 es tömlő végig, szépen tolja öntözési sugár 36 méter. Na most van a nagytestvére a honda whp 30(9 lóerő) , ami 75 ös a nyomóoldal és vízhozamba max 600 liter és nyomásba 5,5 bar is jobb. És az általam említett szivattyú pedig 13 lóer max 1000 liter max 8 bar.
Válasz máris szomszéd #4826. hozzászólásáraHát annyit nem is akarnék mivel a dobra is ez maximum értéknek van feltüntetve. A nyomás az ugy van irva hogy 3-8 bar igény. Van jelleggörbéje de mindenhol emelési magasság vs vízhozam van feltüntetve.
Válasz Sanyiii70 #4831. hozzászólásáraAmikor elküldtem észrevettem én is, a szivattyú max nyomáson mondhatni nincs szállítás, max szállításnál nincs nyomás.
Válasz csuti0 #4830. hozzászólásáraNagyon macerás, ha messze ven egymástól a két szivattyú.
Ráadásul ha valami miatt leáll a wb30, és 15-20 percig szárazon megy a wh 20, akkor annyi a tengelytömítésnek.
Én egymáshoz közel gégecsővel szoktam összekötni őket, ha kell, mert akkor is tud szívni a második, ha az első leáll.
Válasz _NB_ #4829. hozzászólásáraAkkor se tudja.
A két érték fordítottan arányos.
800 liter szabadkifolyással vagy max 1 bárral.
8 bar 100 l/perc szállított mennyiséggel.
Válasz Rabó001 #4828. hozzászólásáraSzia!
A szükség az nagy úr, csináltam már jómagam is sok érdekeset. 2 szivattyúval nem is akkora mutatvány. WB 30-as Honda középgázon a kútból 100 as csövön 300 méterre nyomja, onnan WH 20as nyomó Honda tolja 80-as csövön a szórókra a vizet. Ez a mutatvány óránként 3 liter benzin.
De olyan is volt mikor kútból medencébe kiemeltem a vizet, onnan traktor hajtotta caprari szivattyúval toltam 150-es csövön 4-500 méterre és ott volt a 75-300 as dob, amin így megvolt az 5 bár nyomás és vitte hibátlanul a 22 fúvókát az ágyúban.
Üdv.: Csuti
Válasz Csabesz555 #4825. hozzászólásáraAhogy Máris Szomszéd is írja nézd meg jól a szivattyúd paramétereid a legjobb ha van egy diagram is.
A max 800 liter és 8 bár az amolyan elmélet magyarán vízszintesen kiterítve, ha nem kell felszívnia és nem kell emelnie a vizet akkor tudja.
Ha már x méterről szívnia kell és y méter magasra nyomnia és a csőátmérő is változik, akkor változnak a számok is.
Válasz máris szomszéd #4826. hozzászólásáraVagy 2 pompat hasznàlsz. Nalunk van aki , kutbol 5-6meter felhuzassa , nyom kb 200 metret, es a tambur elè be van rakva egy ugyan olyan pompa es az akkor mar tud nyomast is csinalni.
Válasz Csabesz555 #4825. hozzászólásáraAzzal a tizen pár lóval nem tudsz te 800litert 8barral nyomatni percenként. A 8 bar mellett szerintem jó ha tud 250l/percet.
De a szivattyúnak valahol kell legyen egy teljesítmény grafikonja-görbéje,hogy milyen vízmennyiség mellett mennyi a nyomás.És még attól egy hangyányival kevesebbel számolnák.
Válasz Sanyiii70 #4824. hozzászólásáraHát teljesen kezdő vagyok még a témában. Egy új turbojet es dobra gondoltam és az említett szivattyúra. A dob leírásában az szerepel hogy a vízigénye max 800 liter és max 8 bar. A szivattyú pedig ezzel szinte megegyezik.
Válasz Csabesz555 #4820. hozzászólásáraMost olvasom, miután az előzőre válaszoltam.
Így szerintem nem lesz gond vele.
Persze az is kérdés, hogy milyen széleset akarsz öntözni, mert minél nagyobb a szórófejen a nyomás annál hosszabb a vízsugár. (bár a fúvókákkal és a behúzási idővel sokat lehet variálni)
Válasz Csabesz555 #4816. hozzászólásáraHa van elég vized, és jó a vízturbinája a dobnak, akkor símán elviszi.
Nyilván nem a legnagyobb fúvókával, csak kb. 14-essel.
Válasz tusalevi #4818. hozzászólásáraHát maga a szivattyú a csatornaparton lenne, szívótömlő 3-4 méter kb. A szivattyútól kb 5m re a dob.. A dobon pedig 350-400.méter 75 ös kpe cső van.
Válasz Csabesz555 #4816. hozzászólásáraSzia!
Nekem van egy ilyen szivattyúm, dobot nem üzemeltettem vele. 14 db S-mark szórófejet a legnagyobb fúvókákkal, fekete nagy, zöld kicsi gond nélkül viszi.
Elméletben egy dobot is kéne tudjon vinni, bár sok minden befolyásolja, szívó mélység, csővezeték átmérője hossza amíg a dobhoz ér, vízágyú fúvóka mérete.
Fogyasztása, 6 literes tankot full gázon 1,5 óra alatt kiszárítja úgyhogy pót tank mindenképp kell rá.
Üdv.: Csuti
Válasz Csabesz555 #4816. hozzászólásáraÉn nem tudom.
De akarok venni Én is egy dobot, mert vászon, meg selyem tömlőkkel nagyon körülményes locsolni. Mire ki gurítom meg össze rakom azt a 150-200 métert másfél óra. Utána kitaposni belőle a vizet, meg össze tekerni, hogy át tudjunk állni máshova az megint másfél óra. Rá adásul akkor már tiszta sár minden. Aztán megint másfél óra a kigurítás , össze szerelés.
Úgyhogy kíváncsi leszek erre a szivattyúra milyen dobot fognak mondani.
Sziasztok tanácsot kérnék hogy egy 75/400 öntöződobot meg lehetne e táplálni egy benzinmotoros honda gx390 motorral szerelt szivattyúval ami 13 LE, max 1000 liter /perc, max 8 bar, teljesítményű. Szívó és nyomócsonk 3". Működne rendesen?
Tudom hogy vannak nagy szivattyúk is. Nyilván egy kicsire gondoltam a 10-20 liternél. Nekünk egy HECHT 3680-as van. Óránként kb másfél liter benzint eszik. És 1-2 hektár krumplit azzal is meg lehet locsolni. Talán még többet is. De akkor ne 10-20 literrel számoljunk hanem 50-100 literrel. Még az is megtérül ha megvan locsolva a terület. Én régebben úgy voltam hogy locsolnék bármivel csak legyen mivel és legyen mit.
Válasz Radocz #4794. hozzászólásáraJa meg ki akarom próbálni a Yanmar kéthengeressel általam összeépített kétlépcsős Digép szivattyút. Hátha egyben öntözve elbírja az összes szórófejet.
Válasz Radocz #4794. hozzászólásáraNem tudom, de a szomszég kútja ami nagyobb átmérőben de ikerkút összekötve mint az enyém bírta a 40 méteres konzolt a 400/90-es dob végén.
De egyelőre nem akarok újítani.
A tervek szerint marad a dob + kölcsönkonzol 1 hektáron, a másik 1 hektárra meg mennek a Meganet szórófejek.
Azzal valakinek tapasztalat?
Mennyit lehetne egy ilyennel bedagasztani egy szezonban?
Mennyi vizigénye van ennek mekkora fúvókákat lehet ezeken a konzolokon max használni ha lehető leggyorsabban akarom az 500as dobbdl.berántani.....mekkora adagot lehetne kinyomni vele így egyszerre kukoricára mondjuk?
Válasz Rabó001 #4803. hozzászólásáraIgen, az utóbbi. Nem a semmiből terem, az tény. De szerintem kevés dolog van, amibe érdemesebb fektetni újabban, a mezőgazdaság területén. Persze ahol van rá lehetőség. Ha van öt átlagos év, akkor fel sem tünik. De ha van 5 száraz év egymás után, az a kemény.
Válasz hashtag #4802. hozzászólásáraViszont a korforgo meg nem a semmiből terem ott a földön.
Neked akkor van, ahogy írod. Milyen meghajtású? Ha dieselmotoros akkor az hajtja a szivattyút és az termeli az áramot is. Vagy a tiéden motoros a szivattyú, de a hajtashoz a villanyt hálózatról kapja?
Válasz Georgosz #4801. hozzászólására25 milit kiteszek 15 literből, ha az áramot nem nézzük, amivel arrébbmegy a gép néha, meg a végágyú villanymotorja az folyamatos, de ezek nem nagy dolgok. De feszesebb gépnél ahol nagy a táv a gerincen, ott is 20/20.
Válasz hashtag #4800. hozzászólásáraMit takar az "egy locsolás"? Mert ha már belekezdtünk, akkor egy gyenge 20mm-t mindig kipakoltunk, az nem jön ki annyiból.
Válasz mihaszna #4796. hozzászólására10-20 liter tudod mire elég? Kihúzni a kocsit meg költöztetni a dobot hidránstól hidránsig. Ha pakolni kell a csövet a dob és a szivattyú között akkor még kevés is. 90/200 dobot kiszolgáló tlt hajtású szivattyú elkéri óránként minimum a 10 litert!
Válasz Radocz #2569. hozzászólására"Ha pénzt (költségtérítést) kapna minden termelő a kijuttatott víz arányában, akkor mindjárt nagyobb kedvünk lenne elővenni a szórófejeket és öntözőcsöveket."
Ha nem locsol valaki és aszály van oda a termés.
A saját érdeke hogy elő vegye.
Milyen költség térítést kéne kapnia?
Üzemanyag és munkabéren kívül öntözéskor nincs más jelentős kiadás.
Azt a 10-20 liter gázolajat meg bőven megéri.
Sanyi van- olyan kutad, ami az MA hathengeres szivattyút el tudja látni vízzel?
Talán 2 ha- ra elegendő felszerelésem van.
700 méter 120- alu cső és szárny vezeték van a "padon".
A Chrysanthemum cinerariaefolium tudományos neve dalmát krizantém vagy rovarporvirág, magyarul. Gyakran hivatkoznak rá rovarölő aranyvirágként is, mivel a növény virágai és más részei természetes rovarirtó szert, piretrint tartalmaznak.
Válasz _NB_ #4791. hozzászólásáraA sáska a szomszéd parlagján szaporodik-él,addig nincs is gond amíg zöld.Csakhát az idén gyorsan megoldotta az időjárás a kérdést mert csontra elszáradt.
Honnan a fenéből vegyek én oda 1000 baromfit?
Egyébként megállítottam a problémát de ne kérdezzétek miként.
Megérte a facséra is feldobni,mert reagáltak rá gyorsan.
Voltak kint a növény egészségügytől,megkérdezték,hogy mennyi küzdelem-permetezés után jött létre a látott állapot -hát nem gondolták volna hogy ilyet látnak. Nem is firtatták mivel permeteztem (piretroid) de azért elmondtam nekik-nem is kötöttek bele ők is így tettek volna mivel garantáltan szer maradék mentes lesz mire ezt szedni kell.
Egyébként fejlemény van az ügyben,hirtelen lett négy szer ami eseti engedélyt fog kapni vagy már meg is kapta erre (tudom mik de megvárom hogy kijöjjön a rendelet) . Csakhát a szomszéd földjét kellene vele lefújni hisz ott vannak és folyamatosan jönnek át.És talán jövőre próbálnak valami egyedi megoldást szerkeszteni erre a problémára.
Majd valakivel csináltatok drónos videót akkor látszik minden.
Majd a másik topikban folytatom ha lesz valami érdemi dolog.
Válasz hashtag #4785. hozzászólásáraén a nyelveete alapjéán még mindig ugyan azt a vizügyes hozzállást olvasom ki ebből, amivel eddig is élték életüket, ők majd megőrzik meg majd ők megmondják, hogy ki és mit és hogyan. semmiféle szemléletváltás nincs, minden csak üres duma.
amúgy pár napja mondtad az öntözésnél, hogy a felszíni víz helyett fúrt kút, akkro is mondtam, előbb-utóbb ezeknek vége lesz. épp ezért. mert majd ők megmondják, akár igazolja őket az élet, akár nem. de inkább nem fogja. de az semmit sem számít ebbe az országbha.
Válasz buszsofőr #4788. hozzászólásáraNálunk Ruzsán +-5m a vadaknak ásott itatókban-és ugye az nem a dombra van ásvsa. De Mórahalom-Zákányszék-Domaszék az kicsivel mélyebb terület talán olyan átlag 1-1.5m-el.
Az a baj,hogy a kertészeti növény vízigényes és mellé eléggé szar homokok vannak,így nagyon sok víz kell az öntözéshez.
Most néztem a sentimel műhold képet eddig is tudtuk,hogy nagy a baj de a képet nézve és ismerve az eddigi változást kb itt az látszik max 10 év és itt vége a dalnak.
Persze majd lesz próbálkozás előbb-utóbb lehet ideér a vízpótlás-de ebben nem hiszek-túl késő lesz akkor már még ha meg is valósul.
Aki nem hiszi azt szívesen körbe vezetem egy kis igazi aszály túrára-időm lesz mert a sáskák elintézik hogy ne legyen sok elfoglaltságom-megyek is permetezni őket.
Válasz hashtag #4785. hozzászólásáraNaná,hogy illegális nagy része-főleg a 200m-esek-ezek már bőven az ivóvíz réteget használják. Viszont komoly akár több mint 100 hektáros kertészetek vannak ráépülve ezekre a kutakra. Sőt van ahol komoly centereket építettek ki a kútvízre alapozva-az biztos hogy "izgalmas" lesz a jövő ha tényleg el kezdik bactatni,pedig előbb-utóbb el fogják ha tetszik ha nem.
Felénk kb a max. 70m mély az a kút ami nem ivóvíz bázist érint zöme(legyen saccra 10.000) ettől nem is mélyebb ,a szabály szerint 50 m talpmélységig a legális.
Válasz Szlovákiából #4775. hozzászólásáraEzek az emberek sosem jártak a határba,maximum a városban a parkben és ott jól érezték magukat az árnyékban,ezt tovább gondolták,hogy ez jó lehet a mezőgazdaságban.Plusz a vadak esténként csak néhány métert sétálnak a táblaszéli erdőből,és a vacsora megoldva.
4835 hozzászólás
Válasz Sanyiii70 #4831. hozzászólásáraEzzel tisztában vagyok vele.. De gondolom vhogy be lehetne állítani egy középértékre, pl 4 báron 400 liter /perc. Csak kérdés hogy mekkora fúvóka kell és mennyi lesz például az öntözési sugár? 30 m? 60m? Azért ez nagyon nem mindegy. Annyit tudok hogy a szomszédom egy honda wh20 al 200 mre öntöz 52 es tömlő végig, szépen tolja öntözési sugár 36 méter. Na most van a nagytestvére a honda whp 30(9 lóerő) , ami 75 ös a nyomóoldal és vízhozamba max 600 liter és nyomásba 5,5 bar is jobb. És az általam említett szivattyú pedig 13 lóer max 1000 liter max 8 bar.
Válasz máris szomszéd #4826. hozzászólásáraHát annyit nem is akarnék mivel a dobra is ez maximum értéknek van feltüntetve. A nyomás az ugy van irva hogy 3-8 bar igény. Van jelleggörbéje de mindenhol emelési magasság vs vízhozam van feltüntetve.
Válasz Sanyiii70 #4831. hozzászólásáraAmikor elküldtem észrevettem én is, a szivattyú max nyomáson mondhatni nincs szállítás, max szállításnál nincs nyomás.
Válasz csuti0 #4830. hozzászólásáraNagyon macerás, ha messze ven egymástól a két szivattyú.
Ráadásul ha valami miatt leáll a wb30, és 15-20 percig szárazon megy a wh 20, akkor annyi a tengelytömítésnek.
Én egymáshoz közel gégecsővel szoktam összekötni őket, ha kell, mert akkor is tud szívni a második, ha az első leáll.
Válasz _NB_ #4829. hozzászólásáraAkkor se tudja.
A két érték fordítottan arányos.
800 liter szabadkifolyással vagy max 1 bárral.
8 bar 100 l/perc szállított mennyiséggel.
Válasz Rabó001 #4828. hozzászólásáraSzia!
A szükség az nagy úr, csináltam már jómagam is sok érdekeset. 2 szivattyúval nem is akkora mutatvány. WB 30-as Honda középgázon a kútból 100 as csövön 300 méterre nyomja, onnan WH 20as nyomó Honda tolja 80-as csövön a szórókra a vizet. Ez a mutatvány óránként 3 liter benzin.
De olyan is volt mikor kútból medencébe kiemeltem a vizet, onnan traktor hajtotta caprari szivattyúval toltam 150-es csövön 4-500 méterre és ott volt a 75-300 as dob, amin így megvolt az 5 bár nyomás és vitte hibátlanul a 22 fúvókát az ágyúban.
Üdv.: Csuti
Válasz Csabesz555 #4825. hozzászólásáraAhogy Máris Szomszéd is írja nézd meg jól a szivattyúd paramétereid a legjobb ha van egy diagram is.
A max 800 liter és 8 bár az amolyan elmélet magyarán vízszintesen kiterítve, ha nem kell felszívnia és nem kell emelnie a vizet akkor tudja.
Ha már x méterről szívnia kell és y méter magasra nyomnia és a csőátmérő is változik, akkor változnak a számok is.
Válasz tusalevi #4827. hozzászólásáraLehetni sok mindent lehet. De akkor 2 motort kezelni 2 helyen, ahh, felejtős.
Válasz máris szomszéd #4826. hozzászólásáraVagy 2 pompat hasznàlsz. Nalunk van aki , kutbol 5-6meter felhuzassa , nyom kb 200 metret, es a tambur elè be van rakva egy ugyan olyan pompa es az akkor mar tud nyomast is csinalni.
Válasz Csabesz555 #4825. hozzászólásáraAzzal a tizen pár lóval nem tudsz te 800litert 8barral nyomatni percenként. A 8 bar mellett szerintem jó ha tud 250l/percet.
De a szivattyúnak valahol kell legyen egy teljesítmény grafikonja-görbéje,hogy milyen vízmennyiség mellett mennyi a nyomás.És még attól egy hangyányival kevesebbel számolnák.
https://www.google.com/search?sca_esv=b9187f4daeb51a28&rlz=1C1GCEA_enHU930HU930&sxsrf=AE3TifMOcJTgJkaBoz7vuRObB7q5dyfjaA:1752523401235&q=v%C3%ADzszivatty%C3%BA+teljes%C3%ADtm%C3%A9ny+diagram&udm=2&fbs=AIIjpHwXYzS39-WXOv-RmQI635nSAKvBRlU9xo20qUS3MBQ5rK9kWrS4reKZsW2pwDwCtwoxRh_P8bdJFXbbhgHGsYPwaHBDdGgGc4fCWsGZEo5ap7Y4Yb0cHSJs2r9LffZ1bJxDx5xEEVOvuxRAKZABTnVm89JbQ0gzEsLTTpcPsYu_Y0zVicGLax2hVMiDQZth8HSTP_khuBD7Wf9xgsLBc5ctFTvWdw&sa=X&ved=2ahUKEwj8-Km2kr2OAxW80gIHHeKCIvgQtKgLKAF6BAgTEAE&biw=1366&bih=607&dpr=1
Válasz Sanyiii70 #4824. hozzászólásáraHát teljesen kezdő vagyok még a témában. Egy új turbojet es dobra gondoltam és az említett szivattyúra. A dob leírásában az szerepel hogy a vízigénye max 800 liter és max 8 bar. A szivattyú pedig ezzel szinte megegyezik.
Válasz Csabesz555 #4820. hozzászólásáraMost olvasom, miután az előzőre válaszoltam.
Így szerintem nem lesz gond vele.
Persze az is kérdés, hogy milyen széleset akarsz öntözni, mert minél nagyobb a szórófejen a nyomás annál hosszabb a vízsugár. (bár a fúvókákkal és a behúzási idővel sokat lehet variálni)
Válasz Csabesz555 #4816. hozzászólásáraHa van elég vized, és jó a vízturbinája a dobnak, akkor símán elviszi.
Nyilván nem a legnagyobb fúvókával, csak kb. 14-essel.
Válasz Sanyiii70 #4814. hozzászólásáraHa nem bírja, szakaszolni kell.

Mi 1-1.5 ha ontoztunk a másikat telepítettük.
Dupla cső és szorofej volt,
Régen vót, mese vót tán igaz se vót.
Úgy volt régen, hogy a nyomás és vízmennyiség fontos a méretezésnél.

Ezért érdemes betenni egy biztonsági szelepet.
Válasz tusalevi #4818. hozzászólásáraHát maga a szivattyú a csatornaparton lenne, szívótömlő 3-4 méter kb. A szivattyútól kb 5m re a dob.. A dobon pedig 350-400.méter 75 ös kpe cső van.
Válasz Csabesz555 #4816. hozzászólásáraSzia!
Nekem van egy ilyen szivattyúm, dobot nem üzemeltettem vele. 14 db S-mark szórófejet a legnagyobb fúvókákkal, fekete nagy, zöld kicsi gond nélkül viszi.
Elméletben egy dobot is kéne tudjon vinni, bár sok minden befolyásolja, szívó mélység, csővezeték átmérője hossza amíg a dobhoz ér, vízágyú fúvóka mérete.
Fogyasztása, 6 literes tankot full gázon 1,5 óra alatt kiszárítja úgyhogy pót tank mindenképp kell rá.
Üdv.: Csuti
Válasz Csabesz555 #4816. hozzászólásáraMilyen messzirol kellene nyomja a vizet a tamburba? Ha nincs messze simàn.
Válasz Csabesz555 #4816. hozzászólásáraÉn nem tudom.
De akarok venni Én is egy dobot, mert vászon, meg selyem tömlőkkel nagyon körülményes locsolni. Mire ki gurítom meg össze rakom azt a 150-200 métert másfél óra. Utána kitaposni belőle a vizet, meg össze tekerni, hogy át tudjunk állni máshova az megint másfél óra. Rá adásul akkor már tiszta sár minden. Aztán megint másfél óra a kigurítás , össze szerelés.
Úgyhogy kíváncsi leszek erre a szivattyúra milyen dobot fognak mondani.
Sziasztok tanácsot kérnék hogy egy 75/400 öntöződobot meg lehetne e táplálni egy benzinmotoros honda gx390 motorral szerelt szivattyúval ami 13 LE, max 1000 liter /perc, max 8 bar, teljesítményű. Szívó és nyomócsonk 3". Működne rendesen?
Válasz Georgosz #4798. hozzászólására"10-20 liter tudod mire elég? Kihúzni a kocsit meg költöztetni a dobot hidránstól hidránsig."
Tudom hogy vannak nagy szivattyúk is. Nyilván egy kicsire gondoltam a 10-20 liternél. Nekünk egy HECHT 3680-as van. Óránként kb másfél liter benzint eszik. És 1-2 hektár krumplit azzal is meg lehet locsolni. Talán még többet is. De akkor ne 10-20 literrel számoljunk hanem 50-100 literrel. Még az is megtérül ha megvan locsolva a terület. Én régebben úgy voltam hogy locsolnék bármivel csak legyen mivel és legyen mit.
Válasz Radocz #4794. hozzászólásáraJa meg ki akarom próbálni a Yanmar kéthengeressel általam összeépített kétlépcsős Digép szivattyút. Hátha egyben öntözve elbírja az összes szórófejet.
Válasz Radocz #4794. hozzászólásáraNem tudom, de a szomszég kútja ami nagyobb átmérőben de ikerkút összekötve mint az enyém bírta a 40 méteres konzolt a 400/90-es dob végén.
De egyelőre nem akarok újítani.
A tervek szerint marad a dob + kölcsönkonzol 1 hektáron, a másik 1 hektárra meg mennek a Meganet szórófejek.
Válasz Georgosz #4798. hozzászólásáraNalunk a Scova 75 lovas pompa kijon 5-6liter /ora , es ket drb 90/500as , 60 meter szeles szàrnyat müködtet.
Válasz envagyok2 #4808. hozzászólásáraPedig előfordulhat.
Válasz $HMP$ #4809. hozzászólásáraakkor nem köll. másnap fölbasz 100 milliót...
Válasz envagyok2 #4808. hozzászólásáraVoltak még képek mashol is

Mezőhegyesen is megborogatta takán 10be
Válasz $HMP$ #4807. hozzászólásáraodebbrakja a lineárt? eddig ezt senki se mondta
Válasz $HMP$ #4806. hozzászólásáraVagyis briggses konzol...
Ezek hogy viselkednek ilyen lazább szelekben ?
Viharban nem köll kinthagyni nagyon mi ha a linárt odebbrakja
Van a beinlichnek az a kuvanagy konzolja...
Azzal valakinek tapasztalat?
Mennyit lehetne egy ilyennel bedagasztani egy szezonban?
Mennyi vizigénye van ennek mekkora fúvókákat lehet ezeken a konzolokon max használni ha lehető leggyorsabban akarom az 500as dobbdl.berántani.....mekkora adagot lehetne kinyomni vele így egyszerre kukoricára mondjuk?
Válasz Rabó001 #4803. hozzászólásáraIgen, az utóbbi. Nem a semmiből terem, az tény. De szerintem kevés dolog van, amibe érdemesebb fektetni újabban, a mezőgazdaság területén. Persze ahol van rá lehetőség. Ha van öt átlagos év, akkor fel sem tünik. De ha van 5 száraz év egymás után, az a kemény.
Válasz Rabó001 #4803. hozzászólására
Válasz hashtag #4802. hozzászólásáraViszont a korforgo meg nem a semmiből terem ott a földön.
Neked akkor van, ahogy írod. Milyen meghajtású? Ha dieselmotoros akkor az hajtja a szivattyút és az termeli az áramot is. Vagy a tiéden motoros a szivattyú, de a hajtashoz a villanyt hálózatról kapja?
Válasz Georgosz #4801. hozzászólására25 milit kiteszek 15 literből, ha az áramot nem nézzük, amivel arrébbmegy a gép néha, meg a végágyú villanymotorja az folyamatos, de ezek nem nagy dolgok. De feszesebb gépnél ahol nagy a táv a gerincen, ott is 20/20.
Válasz hashtag #4800. hozzászólásáraMit takar az "egy locsolás"? Mert ha már belekezdtünk, akkor egy gyenge 20mm-t mindig kipakoltunk, az nem jön ki annyiból.
Válasz Georgosz #4798. hozzászólásáraKörforgónál azért ennyiből meg van egy locsolás, lehet arra gondolt.
Válasz Radocz #4797. hozzászólásáraMik ezek az utak benne nyergesekre lesz egyből dobálva ?
Válasz mihaszna #4796. hozzászólására10-20 liter tudod mire elég? Kihúzni a kocsit meg költöztetni a dobot hidránstól hidránsig. Ha pakolni kell a csövet a dob és a szivattyú között akkor még kevés is. 90/200 dobot kiszolgáló tlt hajtású szivattyú elkéri óránként minimum a 10 litert!
Válasz mihaszna #4796. hozzászólásáraEzen a területen (3,2 ha) burgonyát öntöztem.


Nem emlékszem, hogy mennyibe került, de 60 mm akkor is egy vagyon volt.
Most a jó Istennél rendeltem meg,
Eddig nem csapott be.
Válasz Radocz #2569. hozzászólására"Ha pénzt (költségtérítést) kapna minden termelő a kijuttatott víz arányában, akkor mindjárt nagyobb kedvünk lenne elővenni a szórófejeket és öntözőcsöveket."
Ha nem locsol valaki és aszály van oda a termés.
A saját érdeke hogy elő vegye.
Milyen költség térítést kéne kapnia?
Üzemanyag és munkabéren kívül öntözéskor nincs más jelentős kiadás.
Azt a 10-20 liter gázolajat meg bőven megéri.
Válasz Radocz #2569. hozzászólásáraMár 2013-ban ezt mondták.



Tegnap eljutott a hír, javaslat az Agrárminisztérium asztalára. (ismét)
Előre megyünk nem hátra.
Válasz Radocz #3130. hozzászólásáraAnno Tisza-II és Sió szóró fejjel öntöztem burgonyát.

Sanyi van- olyan kutad, ami az MA hathengeres szivattyút el tudja látni vízzel?
Talán 2 ha- ra elegendő felszerelésem van.
700 méter 120- alu cső és szárny vezeték van a "padon".
Válasz máris szomszéd #4792. hozzászólásáraPiretrinek
https://www.enfo.hu/node/4744
A Chrysanthemum cinerariaefolium tudományos neve dalmát krizantém vagy rovarporvirág, magyarul. Gyakran hivatkoznak rá rovarölő aranyvirágként is, mivel a növény virágai és más részei természetes rovarirtó szert, piretrint tartalmaznak.
Válasz _NB_ #4791. hozzászólásáraA sáska a szomszéd parlagján szaporodik-él,addig nincs is gond amíg zöld.Csakhát az idén gyorsan megoldotta az időjárás a kérdést mert csontra elszáradt.
Honnan a fenéből vegyek én oda 1000 baromfit?
Egyébként megállítottam a problémát de ne kérdezzétek miként.
Megérte a facséra is feldobni,mert reagáltak rá gyorsan.
Voltak kint a növény egészségügytől,megkérdezték,hogy mennyi küzdelem-permetezés után jött létre a látott állapot -hát nem gondolták volna hogy ilyet látnak. Nem is firtatták mivel permeteztem (piretroid) de azért elmondtam nekik-nem is kötöttek bele ők is így tettek volna mivel garantáltan szer maradék mentes lesz mire ezt szedni kell.
Egyébként fejlemény van az ügyben,hirtelen lett négy szer ami eseti engedélyt fog kapni vagy már meg is kapta erre (tudom mik de megvárom hogy kijöjjön a rendelet) . Csakhát a szomszéd földjét kellene vele lefújni hisz ott vannak és folyamatosan jönnek át.És talán jövőre próbálnak valami egyedi megoldást szerkeszteni erre a problémára.
Majd valakivel csináltatok drónos videót akkor látszik minden.
Majd a másik topikban folytatom ha lesz valami érdemi dolog.
Válasz máris szomszéd #4789. hozzászólásáraA sáskákra baromfi nem lenne jó?
Vagy a kultúrnövény miatt nem lehet.
Válasz hashtag #4785. hozzászólásáraén a nyelveete alapjéán még mindig ugyan azt a vizügyes hozzállást olvasom ki ebből, amivel eddig is élték életüket, ők majd megőrzik meg majd ők megmondják, hogy ki és mit és hogyan. semmiféle szemléletváltás nincs, minden csak üres duma.
amúgy pár napja mondtad az öntözésnél, hogy a felszíni víz helyett fúrt kút, akkro is mondtam, előbb-utóbb ezeknek vége lesz. épp ezért. mert majd ők megmondják, akár igazolja őket az élet, akár nem. de inkább nem fogja. de az semmit sem számít ebbe az országbha.
Válasz buszsofőr #4788. hozzászólásáraNálunk Ruzsán +-5m a vadaknak ásott itatókban-és ugye az nem a dombra van ásvsa. De Mórahalom-Zákányszék-Domaszék az kicsivel mélyebb terület talán olyan átlag 1-1.5m-el.
Az a baj,hogy a kertészeti növény vízigényes és mellé eléggé szar homokok vannak,így nagyon sok víz kell az öntözéshez.
Most néztem a sentimel műhold képet eddig is tudtuk,hogy nagy a baj de a képet nézve és ismerve az eddigi változást kb itt az látszik max 10 év és itt vége a dalnak.
Persze majd lesz próbálkozás előbb-utóbb lehet ideér a vízpótlás-de ebben nem hiszek-túl késő lesz akkor már még ha meg is valósul.
Aki nem hiszi azt szívesen körbe vezetem egy kis igazi aszály túrára-időm lesz mert a sáskák elintézik hogy ne legyen sok elfoglaltságom-megyek is permetezni őket.
Válasz máris szomszéd #4787. hozzászólásáraAhol 200m mély a kút ott milyen mélyen van a talajvíz?
Válasz hashtag #4785. hozzászólásáraNaná,hogy illegális nagy része-főleg a 200m-esek-ezek már bőven az ivóvíz réteget használják. Viszont komoly akár több mint 100 hektáros kertészetek vannak ráépülve ezekre a kutakra. Sőt van ahol komoly centereket építettek ki a kútvízre alapozva-az biztos hogy "izgalmas" lesz a jövő ha tényleg el kezdik bactatni,pedig előbb-utóbb el fogják ha tetszik ha nem.
Felénk kb a max. 70m mély az a kút ami nem ivóvíz bázist érint zöme(legyen saccra 10.000) ettől nem is mélyebb ,a szabály szerint 50 m talpmélységig a legális.
Válasz Szlovákiából #4775. hozzászólásáraEzek az emberek sosem jártak a határba,maximum a városban a parkben és ott jól érezték magukat az árnyékban,ezt tovább gondolták,hogy ez jó lehet a mezőgazdaságban.Plusz a vadak esténként csak néhány métert sétálnak a táblaszéli erdőből,és a vacsora megoldva.