Válasz szantofold22 #37499. hozzászólásáraEn is ezt tanultam az ottani talajrol.
Meg azt is hogy a Föld tüdeje, most meg kiderül hogy mégse az, mert az oxigén nagyobb része nem itt keletkezik.
A nyáron nézegettem a műholdképeket Google mapson, meg az utcaképet, sok utat be lehet járni, már sok az aszfalt út az őserdőben, de még van burkolatlan is.
Válasz Gatti #37500. hozzászólásáraA meleg hstására az olvadó jég miatt a többlett párolgás helyenként a légkörbe jutva mint ez is üvegházhatást tud generálni.Nincs extinkció.Kisugárzási hő a világürbe.
Ergo egy perpentu mubile reakció jön létre ami képes úgy felpörögni hogy az Isten se állítja le....
Gyermek korunkban hánytuk villáztuk a szénát imádtam a fü illatát.Ma asztma pipám van. A gyermekek jó része az iskolákban hajlamos a befulladásra.A szálló por szinte néha érzékelhető.Továbbá este akár a leszálló kéményfüst égéstermék is olyan köhögést tud rámjozni hogy majd megdöglök. Itt az a borzasztó hogy a mostani kisiskolások igen gyakori vendégeik a tüdő klimikáknak.A régi B 30 as lakások elviselhetetlen melegek nyáron.Azért régen meg lehetett benne lenni.Ma meg légkondi kell rá mert kibirhatatlan.Szembetűnö a változás ezt kár tagani.Az elszáradó kukoricák ki nem kelő vetések , a csapadék hiány.
Ha megnézzük Januárt semmi csapadék nincs .Hónak kellene lenni.Gyermekként lovas szánoztunk.Az ok ma már ló sincs ,de hó sem!.Ez fontos lenne.Voltam voltam kint egy zárt kertben mélyen van a talajvíz egy régi téglával kirakott kutat néztem.. Ujra nem töltődik fel a vízkészlet és jön az áprilisi 30 fok a nyári perzselő hőséggel. A száraz villámmal teli ,porviharokkal, jéggel..
Nem tudom milyen sors vár majd a mostan született kisbabákra 80 év mulva. Komoly baj van kibontakozóban...
Válasz szantofold22 #37499. hozzászólásáraígy van, nem is azzal van itt a legnagyobb gond hogy rengeteg füst és égéstermék kerül a légkörbe, hanem a rengeteg zöld növényzet ami tisztította/hűtötte a levegőt. Minél kevesebb zöld övezet lesz annál melegebb lesz a helyzet :/ Arról nem is beszélve hogy az adott területen elősegíti a csapadékképződést, bár ez az ottaniak baja :/
Válasz Rabó001 #37498. hozzászólásáraSzia! Az a baj ezzel az őserdő irtással (az ökoszisztéma pusztulásán túl)
Ott úgynevezett Laterit talaj van.
A humusz réteg alatt egy piros szinü vörös föld.Mely hirtelen sokat ad,de nagyon hamar kimerül. És terméketlenné válik.
Nem való művelésre. E miatt újabbat "kell" szerezni és így tovább. A szójatermesztők a gmo szóját termelők és a "púpos " marhát tartó "pampák királyai" basszák szét a föld tüdejét...
Válasz .Richard. #37492. hozzászólásáraNe a magyarból indulj ki! Nálunk szigorú és pontos nyilvántartás van, és mondhatjuk hogy ilyen szempontból be is tartják azért nagy általánosságban.
Az mondjuk szerintem baromság nálunk, hogy sok földnél a mellette lévő erdősáv teljesen más emberek tulajdonában van, vagy a földbe benyúló fás liget.
Nem ismerem a brazil viszonyokat ilyen szempontból, de tuti hogy százszor lazább. Tulajdonilag pl. kié az esőerdő, a területe? Lehet hogy az államé. De ha az állam nem foglalkozik azzal, hogy mi történik vele, akkor hiába az övé. Az esőerdő a mi számunkra hihetetlen méretű, még a meglévő része is, szinte korlátlannak tűnik (persze nem az, de nagyon nagy). Gondold el, hatalmas lakatlan területek vannak az országban, ami nagyjából a senkiföldje, szabad terület. És a brazil állam is bevételi forrásként tekint rá, megoldást lát benne, termőterület növelés, embereket földhöz juttathatnak. A valóságban meg sok területet óriáscégek fognak művelésbe.
Az ausztrál az szerintem megint csak komolyabb ilyen szempontból, de leírták már előttem az ottani viszonyokat, a tűzvész oldaláról.
Válasz .Richard. #37492. hozzászólásáraSzia!Annó Nagyszüleimnek volt kint rokonuk.Még kivándorló korból.Az egész kontinens egy nagy sivatag.Ami ér valamit egy ugynevezett Nagy -vízválasztó hegységen ami kivül esik.A kontinens tenger felőli részéhez a hegyvonulattól számítva.Belől sivatag.
A földviszonyok. Van ahol a legközelebbi szomszéd 200-400 km re van.Ezért járnak helikopterrel.A birkák közt azért van 1-1 fekete, hogy látszódjon fentről hol a nyáj.Óriási száraz préri. Itt van a legtöbb juhászat is .Meghatározó a gyapjú termelés is. A farmok úthálózatát úgy tartják karba hogy viszik a lakókocsikat is mert napokig oda vannak...
Voltak olyan farmok ahol 50-70 km es kukoricavetések is voltak...Ezt még a rokonok mesélték.Csupán másabbak a méretek..A székely azt mondja :Neki annyi föld kell amit egy nap alatt be tud keriteni.
Anyaországi "magyar" amit be tud járni!
Trianon után Csörcsil(hivjuk csak igy az angolok is ludasak voltak) Budapestre jött.
Azt mondták neki nézze meg az országunkat!
Mire ő : Jó jó de mit csinálunk délután?
(Undorító hisz ők tették velünk)
Válasz .Richard. #37492. hozzászólásáraAzért civilizált országban nem úgy működik, hogy ha leég egy erdő, tavasszal be lehet vetni! Attól nem változik meg a művelési ág!
Hogy a brazilok mit csinálnak az ő szégyenük, de ha nézel videót az ausztrál a nagy vetőgéppel kikerüli, körbeveti az egyetlen fát a dűlőben, mert speciel védelem alatt áll az a fa! Gondolom egyszerűbb lett volna már véletlenül beleakasztani az ih tárcsa sarkát
Válasz szantofold22 #37490. hozzászólásáraAz komoly, elég dúrva!
Na ennyit az önkénteskefésről! Akkora láng és füst keletkezik, hogy még az út mellett állva is veszélyes!
Nem csak egy avartűz ahol beállsz az út közepére és nem ér el semmi.
Egyébként szerintem a tüzek okozója a hónapokon át tartó szárazság. Csapadékot is csak márciusra mondanak a kontinensre.
Pár álattartó gazda a bálákat már a nyáron több ezer kilóméterről rendelte be, akkora volt a szárazság.
Ebből adódik a száraz bozót és a csapadéknélküli időben, hogy egy pár villámcsapás is begyújtja az egész kontinenst.
Nem hinném, hogy kizárólagos emberi tett a földek miatt!
Válasz Rabó001 #37488. hozzászólásáraKicsit lazák lehetnek ott a földtörvények. Sok erdő van itt szántok mellett amik máshoz tartoznak. Most ugye azokat az Amazonaszhoz hasonloan itt is föl kéne gyujtani a picsba mert jobb lenne az a 80hektár szántonak. Ugy Mint ott. Azt mondják felgyujtják 'hogy legyen terület. Ausztrál az mit csinál. Tuti véletlen?
Válasz Sanyee #37486. hozzászólásáraIsmerjük ezt a videót! De kár lenne ebből kiindulni. A traktor füstben sose ment, a szél amarra fúj! Ha felé fújna nem kéne ott emberkedni. Azt nem láttad amikor a turista autóval belehajtott egy nagy fekete fellegbe ausztráliában? Azt hitték viharfelhő, de nem az volt hanem füst, tűzvihar!
Mire megfordúlt benne majdnem ottmaradtak, mert olyan sötét volt mint az éjszaka, csak a tűz világított, és a füst meg az égéstermék miatt éppen csak köhögött a motor, úgy megszívta magát pár perc alatt, ha leáll akkor ottmaradnak
Válasz Rabó001 #37487. hozzászólásáraNem is szeretnék mindenhez érteni!Ezermester vagyok!Több nem fér bele!Akkor égjen le a kontinens!A híradásokban pár ezer ember olt!Utaltam rá!Ha kell,mindenkinek menni kell!Ásóval lapáttal,kinek mije van!De egyszerűbb elbújni a klímás szobába,meg strandokra,mert meleg van!Tisztelet a kivételnek!
Válasz hasutas1 #37450. hozzászólásáraAz Amazonasi tűz mellett sokkal nagyobb hiszti volt. Aztán közbe kiderült hogy 4 vagy 5 éve meg vagy ötször ekkora területen égett, és hogy majdnem akkora területen ég Afrikában is. Azóta meg még rákeresve se lehet találni infot róla, hogy mi is lett a tüzekkel. Mondjuk szerintem azóta beköszöntött az esős évszak a tüzek kialudtak, majd jövőre újra kezdik.
Válasz medikus #37454. hozzászólásáraAz a helyzet, hogy sajnos te sem értesz mindenhez.
Ha olyan egyszerű lenne megfékezni a tüzet, akkor az ausztrálok is már rég megették volna.
Én csak egy-két gabonatüzet láttam, tényleg nem sokat, egyiket azt közelről. Igazi nyári meleg kánikulában, szárazságban, viszonylag erős széllel. Amíg a szél irányában gabona volt, addig égett, a széles aszfaltúton meg árkokon simán átment. És ez nem egy kontinens méretű, ritkán lakott, száraz éghajlatú országban volt.
Válasz ND #37453. hozzászólásáraNézd meg rendesen hogy mi volt az a jármű, és mire használták, olvass utána! Koncentrált olaj vagy gáztüzek eloltására. Egy egy kút eloltásánál az előkészület sokkal tovább tartott, mint maga az effektív oltás. Több medencényi vizet kellett odavinni az oltás környékére, víztárolókat kialakítani, és odatelepíteni a szivattyúkat. A vizet a tengerből vitték az olajszállító csővezetékeken.
Láttatok ti már erdőtüzet? Akkor nem írkálnátok hülyeséget.
Én láttam és mikor alig bírsz kitolatni az úton olyan gyorsan terjed a tűz akkor átértékeled a dolgot.Meg a tűzvihar felviszi a parazsat és 1 km-re onnan kezd el égni.
Nem azért vetnek 40 méteres vetőgéppel búzát mert nincs kisebb. Hanem mert akkorák a területek, távolságok. Ha 50-100 kilóméterenként van egyáltalán lakott terület, akkor hogy meg mit oltasz? Ha azonnal észrevennéd hogy ég, akkor is órák, mire odaérsz a gíppel
Válasz .Richard. #37480. hozzászólásáraAkkor kezdje 30-50 kilóméterre onnan a felkészülést ahol most ég,és ismeri a széljárást!Ez ott nem távolság!Persze,mondhatjuk a tűznek sem?Lényeg hogy azért valamilyen formában előre is kellene nézni!Persze politika!Erdő helyett jó szántó lesz!
Válasz medikus #37479. hozzászólásáraPolitika ez is. Oltotta volna még kissebb. Hacsak nem ma megyullad egy levél 80kmws szélben aztán 3ora mulva egy 10 kilométer. Nehéz lenne eleébe menni.megelőzni valahol mert lehet keveri a szél a bozotban.
Összeségében lehetséges, viszont nem voltak nyáron azok a 36 fokos melegek, talán egyszer kétszer 1-2 napig. Késő ősz se volt az a nagy meleg, inkább a tavasz volt kicsit eltérő a többi évhez.
Pl ma is nyugat magyarországon sokkal melegebb volt mint keleten(nálunk ma napközben a legmelegebb -1,7 fok volt). Szóval egy ilyen kicsi országban is nagy különbségek vannak, bár ez egy év alatt lehet kiegyenlitődik.
Válasz hasutas1 #37474. hozzászólásáraBiztos igaz. 2000es évek eleje egész 2010ig joval melegebb volt napi szinten mint 10 utániak .valaki ferditi a képet .sokkal több nap volt 40 fok meg 25 fölött meg éjel is
Sokkal melegeb volt'22 23 fok mint most. Ezt lehet mondani kell'mert mondták. Csak akkor kussoltak a politika miatt. Ma ha meleg van 38fok akkor már baj van. Nem egynes ez a statisztika. A tüzijáték akkori eseményei kinyitottak egy kaput. ha a felnövő generáciot tuszkoljuk'hogy ez már igy van el is hiszi. Nix mire emlékezzen. Aki a természetben semmit nem csinál meg is vezetik vele. Ezzel mi a cél? Nem terád céloztam mert a csapbol is ez folyik. Tudatosan környezet baj van. Valahol ez jo' de beteges. Eddig Értelmes emberek szinesujság pánikban vannak hogy el ne égesd meghalunk 'meg zacsi helyett a gyümölcsöt krumplit egy szatyorba szorja a káposztával kenyérrel mert én egy nagyon zöld vagyok. Ha egyszer mondanák 'hogy az autoja mennyit szennyez mikor csak a szarásra gondol már beinditja akkor lenne valos a kép. A lekoptatott gumival együtt. Az auto ameddig nem baj egy zacsihoz képwst addig faszság az egész. Képmutatás tudatos félrevezetés. Ennek ellenére biztos olvad a jég de ettől még fog is.
Azért ne gondoljuk már hogy az égő 1000 hektáros búzatáblához odamegy a paraszt a tárcsával eloltani! 1 kilómétertől közelebb nem mersz menni! Van 45 fok, fújja a forró levegőt a szél, ha változik a szélirány, gyorsabban begyullad a búza körülötted mint ahogy a gép menni tud! Nem olyan mint egy lokális tűz ami itthon szokott lenni!
Válasz hasutas1 #37474. hozzászólásárade ennek ellenére ennél rosszabb évet sose mint 2019ben
inkább a nyári esti melegek tolták fel a középhm. nem? vagy az enyhe télnek köszönhetően
meleg terén ami meleg volt május vége körül meg aug közepe körül utóbbi volt a 33-34 fok de nagy picsa volt hála istennek a tavalyi év meleg téren
2019 középhőmérséklete országos átlagban 12,19 °C volt, ez a legmagasabb érték 1901 óta az OMSZ éghajlati adatbázisának jelen állapota szerint. Az 1981-2010-es normál értéket 1,87 fokkal múlja felül. A tavalyi év után ismét megdőlt az éves átlaghőmérséklet rekordja, ugyanis 2018 volt az eddigi csúcstartó. Az első 10 legmelegebb év közül 8 az ezredforduló utáni évek közül kerül ki. A melegedés mértéke 1,3 fok a múlt század elejétől, a globális melegedés mértékét ez némileg meghaladja.
A későbbiekben honlapunkra felkerül majd egy részletesebb tanulmány is ;)"
Válasz medikus #37459. hozzászólásárayoutube-n is van rengeteg videó, ahol az amerikánó a Zöld-sárgával pár lépésnyire a lángoktól cibálja a krva nagy tárcsát hogy mentse ami menthető, mert ő dolgozott érte, és valsz a megélhetése is függ tőle, hogy a lehető legtöbbet megmentse
Válasz medikus #37467. hozzászólásáraJaja, volt egy amerikai csatahajo amit elsüllyedt tettek és nem jött segitseg. Arról az emberek tobb napig úsztak egy szigetre és alig pár ember élte túl. Az egyik faszi nyilatkozta hogy egy nap többször is felbukkantak és mindig elvitték pár katonát, csak a szerencse kérdése volt H ki maradt életben.
Válasz Gatti #37464. hozzászólásáraAzon a környéken van a legtöbb!Láttad a filmet?A II.világháborúban a csendes óceánba pottyan Japánokat,mint a kapásjelzőt,úgy húzgálták,harapták ketté!Sehova az ország közepéről!
Válasz csoppika #37465. hozzászólásáraAz biztos hogy nagy élmény lenne,de csakoda 30-35 naplenne.Rendes személyszállitó járat nincs,nagy teherhajók szoktak néhány embert elvinni a repülötōl jóval drágábban.Plusz a tengeri betegség levágja az embert rendesen állitólag.Nekem már csak a hazautat kell kihuzni vhogy.
Válasz Földönfuto #37461. hozzászólásáraNem megyek!Repülőre nem ülök!Majd ha híd lesz Ausztráliába!Azt akartam pusztán az írásaimmal kifejezni,hogy olyan nincs hogy elolthatatlan!
Ha kell,mindnyájunknak el kell menni!Nem szörfözni,meg vakarózni hogy meleg van!
Válasz medikus #37454. hozzászólásáraAzért ezt ne hasonlitsuk ahhoz amikor anno a tsz-ben égettük a szalmát,és elég volt az MTZ-vel körbe szántani,bár ott is láttam MTZ-t elégni.Itt a 10m széles betonut egy másodpercre se állitja meg a tüzet.A házakat sokszor ugy sem lehet megvédeni,hogy közben a tüzoltók és a család locsolja.Mondjuk itt a házak fából és gipszkartonból vannak néhány téglapillért kivéve.Amugy javaslom,hogy a jövö évi tüzszezonra gyere ki önkéntesnek és kipróbálhatod az ötleteidet.
Néhány hónapja az Amazonas égett, most meg Ausztrália nagy része..
Van egy olyan érzésem hogy ez túl sok jót nem vetít előre időjárás tekintetében! Így is mindenhol a globális felmelegedésről van szó, gondolom ez a két eset még tett egy jó nagy lapáttal rá
Válasz ND #37453. hozzászólásáraLétezik tolólapos harckocsi is! Nálunk volt Orosz-Magyar lőtér!!Számtalanszor kigyújtották az erdőt,a gabona táblát!Mindig eloltották,nem égett le a fenyves,úgy mint mióta nincsenek itt!A Nemzeti Parknak nincs olyan járműve ami oda megy a homokban a tűz mellé!Ezért égett le Bugacon vagy 100 hektár!
63503 hozzászólás
Válasz Diesel Tibor #37502. hozzászólásáraOké, de ez nem az ausztrál bozóttüz.
Válasz szantofold22 #37499. hozzászólásáraEn is ezt tanultam az ottani talajrol.
Meg azt is hogy a Föld tüdeje, most meg kiderül hogy mégse az, mert az oxigén nagyobb része nem itt keletkezik.
A nyáron nézegettem a műholdképeket Google mapson, meg az utcaképet, sok utat be lehet járni, már sok az aszfalt út az őserdőben, de még van burkolatlan is.
Válasz Rabó001 #37487. hozzászólására
Válasz Gatti #37500. hozzászólásáraA meleg hstására az olvadó jég miatt a többlett párolgás helyenként a légkörbe jutva mint ez is üvegházhatást tud generálni.Nincs extinkció.Kisugárzási hő a világürbe.
Ergo egy perpentu mubile reakció jön létre ami képes úgy felpörögni hogy az Isten se állítja le....
Gyermek korunkban hánytuk villáztuk a szénát imádtam a fü illatát.Ma asztma pipám van. A gyermekek jó része az iskolákban hajlamos a befulladásra.A szálló por szinte néha érzékelhető.Továbbá este akár a leszálló kéményfüst égéstermék is olyan köhögést tud rámjozni hogy majd megdöglök. Itt az a borzasztó hogy a mostani kisiskolások igen gyakori vendégeik a tüdő klimikáknak.A régi B 30 as lakások elviselhetetlen melegek nyáron.Azért régen meg lehetett benne lenni.Ma meg légkondi kell rá mert kibirhatatlan.Szembetűnö a változás ezt kár tagani.Az elszáradó kukoricák ki nem kelő vetések , a csapadék hiány.
Ha megnézzük Januárt semmi csapadék nincs .Hónak kellene lenni.Gyermekként lovas szánoztunk.Az ok ma már ló sincs ,de hó sem!.Ez fontos lenne.Voltam voltam kint egy zárt kertben mélyen van a talajvíz egy régi téglával kirakott kutat néztem.. Ujra nem töltődik fel a vízkészlet és jön az áprilisi 30 fok a nyári perzselő hőséggel. A száraz villámmal teli ,porviharokkal, jéggel..
Nem tudom milyen sors vár majd a mostan született kisbabákra 80 év mulva. Komoly baj van kibontakozóban...
Válasz szantofold22 #37499. hozzászólásáraígy van, nem is azzal van itt a legnagyobb gond hogy rengeteg füst és égéstermék kerül a légkörbe, hanem a rengeteg zöld növényzet ami tisztította/hűtötte a levegőt. Minél kevesebb zöld övezet lesz annál melegebb lesz a helyzet :/ Arról nem is beszélve hogy az adott területen elősegíti a csapadékképződést, bár ez az ottaniak baja :/
Válasz Rabó001 #37498. hozzászólásáraSzia! Az a baj ezzel az őserdő irtással (az ökoszisztéma pusztulásán túl)
Ott úgynevezett Laterit talaj van.
A humusz réteg alatt egy piros szinü vörös föld.Mely hirtelen sokat ad,de nagyon hamar kimerül. És terméketlenné válik.
Nem való művelésre. E miatt újabbat "kell" szerezni és így tovább. A szójatermesztők a gmo szóját termelők és a "púpos " marhát tartó "pampák királyai" basszák szét a föld tüdejét...
Válasz .Richard. #37492. hozzászólásáraNe a magyarból indulj ki! Nálunk szigorú és pontos nyilvántartás van, és mondhatjuk hogy ilyen szempontból be is tartják azért nagy általánosságban.
Az mondjuk szerintem baromság nálunk, hogy sok földnél a mellette lévő erdősáv teljesen más emberek tulajdonában van, vagy a földbe benyúló fás liget.
Nem ismerem a brazil viszonyokat ilyen szempontból, de tuti hogy százszor lazább. Tulajdonilag pl. kié az esőerdő, a területe? Lehet hogy az államé. De ha az állam nem foglalkozik azzal, hogy mi történik vele, akkor hiába az övé. Az esőerdő a mi számunkra hihetetlen méretű, még a meglévő része is, szinte korlátlannak tűnik (persze nem az, de nagyon nagy). Gondold el, hatalmas lakatlan területek vannak az országban, ami nagyjából a senkiföldje, szabad terület. És a brazil állam is bevételi forrásként tekint rá, megoldást lát benne, termőterület növelés, embereket földhöz juttathatnak. A valóságban meg sok területet óriáscégek fognak művelésbe.
Az ausztrál az szerintem megint csak komolyabb ilyen szempontból, de leírták már előttem az ottani viszonyokat, a tűzvész oldaláról.
Válasz .Richard. #37492. hozzászólásáraSzia!Annó Nagyszüleimnek volt kint rokonuk.Még kivándorló korból.Az egész kontinens egy nagy sivatag.Ami ér valamit egy ugynevezett Nagy -vízválasztó hegységen ami kivül esik.A kontinens tenger felőli részéhez a hegyvonulattól számítva.Belől sivatag.
A földviszonyok. Van ahol a legközelebbi szomszéd 200-400 km re van.Ezért járnak helikopterrel.A birkák közt azért van 1-1 fekete, hogy látszódjon fentről hol a nyáj.Óriási száraz préri. Itt van a legtöbb juhászat is .Meghatározó a gyapjú termelés is. A farmok úthálózatát úgy tartják karba hogy viszik a lakókocsikat is mert napokig oda vannak...
Voltak olyan farmok ahol 50-70 km es kukoricavetések is voltak...Ezt még a rokonok mesélték.Csupán másabbak a méretek..A székely azt mondja :Neki annyi föld kell amit egy nap alatt be tud keriteni.
Anyaországi "magyar" amit be tud járni!
Trianon után Csörcsil(hivjuk csak igy az angolok is ludasak voltak) Budapestre jött.
Azt mondták neki nézze meg az országunkat!
Mire ő : Jó jó de mit csinálunk délután?
(Undorító hisz ők tették velünk)
Blake menti meg a lángoló Ausztráliát!
Válasz Sanyee #37493. hozzászólására183 ember van sitten,gyújtogatás miatt!Velük is oltatni kellene a tüzeket!
Válasz .Richard. #37492. hozzászólásáraAzért civilizált országban nem úgy működik, hogy ha leég egy erdő, tavasszal be lehet vetni! Attól nem változik meg a művelési ág!
Hogy a brazilok mit csinálnak az ő szégyenük, de ha nézel videót az ausztrál a nagy vetőgéppel kikerüli, körbeveti az egyetlen fát a dűlőben, mert speciel védelem alatt áll az a fa! Gondolom egyszerűbb lett volna már véletlenül beleakasztani az ih tárcsa sarkát
Válasz szantofold22 #37490. hozzászólásáraAz komoly, elég dúrva!
Na ennyit az önkénteskefésről! Akkora láng és füst keletkezik, hogy még az út mellett állva is veszélyes!
Nem csak egy avartűz ahol beállsz az út közepére és nem ér el semmi.
Egyébként szerintem a tüzek okozója a hónapokon át tartó szárazság. Csapadékot is csak márciusra mondanak a kontinensre.
Pár álattartó gazda a bálákat már a nyáron több ezer kilóméterről rendelte be, akkora volt a szárazság.
Ebből adódik a száraz bozót és a csapadéknélküli időben, hogy egy pár villámcsapás is begyújtja az egész kontinenst.
Nem hinném, hogy kizárólagos emberi tett a földek miatt!
Válasz Rabó001 #37488. hozzászólásáraKicsit lazák lehetnek ott a földtörvények. Sok erdő van itt szántok mellett amik máshoz tartoznak. Most ugye azokat az Amazonaszhoz hasonloan itt is föl kéne gyujtani a picsba mert jobb lenne az a 80hektár szántonak. Ugy Mint ott. Azt mondják felgyujtják 'hogy legyen terület. Ausztrál az mit csinál. Tuti véletlen?
Válasz Sanyee #37486. hozzászólásáraIsmerjük ezt a videót! De kár lenne ebből kiindulni. A traktor füstben sose ment, a szél amarra fúj! Ha felé fújna nem kéne ott emberkedni. Azt nem láttad amikor a turista autóval belehajtott egy nagy fekete fellegbe ausztráliában? Azt hitték viharfelhő, de nem az volt hanem füst, tűzvihar!
Mire megfordúlt benne majdnem ottmaradtak, mert olyan sötét volt mint az éjszaka, csak a tűz világított, és a füst meg az égéstermék miatt éppen csak köhögött a motor, úgy megszívta magát pár perc alatt, ha leáll akkor ottmaradnak
Nincs itt klímaváltozás aaaaaa dehogy...Ontsuk csak a füstöt tovább...
https://24.hu/kulfold/2020/01/06/ausztralia-tuzvesz-allattetem-video/https://24.hu/kulfold/2020/01/06/ausztralia-tuzvesz-allattetem-video/https://24.hu/kulfold/2020/01/06/ausztralia-tuzvesz-allattetem-video/
Válasz Rabó001 #37487. hozzászólásáraNem is szeretnék mindenhez érteni!Ezermester vagyok!
Több nem fér bele!Akkor égjen le a kontinens!A híradásokban pár ezer ember olt!Utaltam rá!Ha kell,mindenkinek menni kell!Ásóval lapáttal,kinek mije van!De egyszerűbb elbújni a klímás szobába,meg strandokra,mert meleg van!Tisztelet a kivételnek!
Válasz hasutas1 #37450. hozzászólásáraAz Amazonasi tűz mellett sokkal nagyobb hiszti volt. Aztán közbe kiderült hogy 4 vagy 5 éve meg vagy ötször ekkora területen égett, és hogy majdnem akkora területen ég Afrikában is. Azóta meg még rákeresve se lehet találni infot róla, hogy mi is lett a tüzekkel. Mondjuk szerintem azóta beköszöntött az esős évszak a tüzek kialudtak, majd jövőre újra kezdik.
Válasz medikus #37454. hozzászólásáraAz a helyzet, hogy sajnos te sem értesz mindenhez.
Ha olyan egyszerű lenne megfékezni a tüzet, akkor az ausztrálok is már rég megették volna.
Én csak egy-két gabonatüzet láttam, tényleg nem sokat, egyiket azt közelről. Igazi nyári meleg kánikulában, szárazságban, viszonylag erős széllel. Amíg a szél irányában gabona volt, addig égett, a széles aszfaltúton meg árkokon simán átment. És ez nem egy kontinens méretű, ritkán lakott, száraz éghajlatú országban volt.
Válasz bandigh #37476. hozzászólásáraRespect!
https://youtu.be/0ZjCOAnmUaQ
Válasz ND #37453. hozzászólásáraNézd meg rendesen hogy mi volt az a jármű, és mire használták, olvass utána! Koncentrált olaj vagy gáztüzek eloltására. Egy egy kút eloltásánál az előkészület sokkal tovább tartott, mint maga az effektív oltás. Több medencényi vizet kellett odavinni az oltás környékére, víztárolókat kialakítani, és odatelepíteni a szivattyúkat. A vizet a tengerből vitték az olajszállító csővezetékeken.
Válasz máris szomszéd #37483. hozzászólásáraVolt előttem is,mögöttem is! Azért még nem égett végig a Kiskunság!
Láttatok ti már erdőtüzet? Akkor nem írkálnátok hülyeséget.
Én láttam és mikor alig bírsz kitolatni az úton olyan gyorsan terjed a tűz akkor átértékeled a dolgot.Meg a tűzvihar felviszi a parazsat és 1 km-re onnan kezd el égni.
Nem azért vetnek 40 méteres vetőgéppel búzát mert nincs kisebb. Hanem mert akkorák a területek, távolságok. Ha 50-100 kilóméterenként van egyáltalán lakott terület, akkor hogy meg mit oltasz? Ha azonnal észrevennéd hogy ég, akkor is órák, mire odaérsz a gíppel
Válasz .Richard. #37480. hozzászólásáraAkkor kezdje 30-50 kilóméterre onnan a felkészülést ahol most ég,és ismeri a széljárást!Ez ott nem távolság!Persze,mondhatjuk a tűznek sem?Lényeg hogy azért valamilyen formában előre is kellene nézni!Persze politika!Erdő helyett jó szántó lesz!
Válasz medikus #37479. hozzászólásáraPolitika ez is. Oltotta volna még kissebb. Hacsak nem ma megyullad egy levél 80kmws szélben aztán 3ora mulva egy 10 kilométer. Nehéz lenne eleébe menni.megelőzni valahol mert lehet keveri a szél a bozotban.
Válasz bandigh #37476. hozzászólásáraAz 1000 hektároshoz 800-nál megy oda,hogy legalább az megmaradjon!Nem is a tűzben kell oltani!Előtte!

Válasz hasutas1 #37474. hozzászólásáraItt Észak keleten 2019-ben annyira nem tapasztaltuk hogy ez lett volna a legmelegebb év.
Összeségében lehetséges, viszont nem voltak nyáron azok a 36 fokos melegek, talán egyszer kétszer 1-2 napig. Késő ősz se volt az a nagy meleg, inkább a tavasz volt kicsit eltérő a többi évhez.
Pl ma is nyugat magyarországon sokkal melegebb volt mint keleten(nálunk ma napközben a legmelegebb -1,7 fok volt). Szóval egy ilyen kicsi országban is nagy különbségek vannak, bár ez egy év alatt lehet kiegyenlitődik.
Válasz hasutas1 #37474. hozzászólásáraBiztos igaz. 2000es évek eleje egész 2010ig joval melegebb volt napi szinten mint 10 utániak .valaki ferditi a képet .sokkal több nap volt 40 fok meg 25 fölött meg éjel is
ha a felnövő generáciot tuszkoljuk'hogy ez már igy van el is hiszi. Nix mire emlékezzen. Aki a természetben semmit nem csinál meg is vezetik vele. Ezzel mi a cél? Nem terád céloztam mert a csapbol is ez folyik. Tudatosan környezet baj van. Valahol ez jo' de beteges. Eddig Értelmes emberek szinesujság pánikban vannak hogy el ne égesd meghalunk 'meg zacsi helyett a gyümölcsöt krumplit egy szatyorba szorja a káposztával kenyérrel mert én egy nagyon zöld vagyok. Ha egyszer mondanák 'hogy az autoja mennyit szennyez mikor csak a szarásra gondol már beinditja akkor lenne valos a kép. A lekoptatott gumival együtt. Az auto ameddig nem baj egy zacsihoz képwst addig faszság az egész. Képmutatás tudatos félrevezetés. Ennek ellenére biztos olvad a jég de ettől még fog is.
Sokkal melegeb volt'22 23 fok mint most. Ezt lehet mondani kell'mert mondták. Csak akkor kussoltak a politika miatt. Ma ha meleg van 38fok akkor már baj van. Nem egynes ez a statisztika. A tüzijáték akkori eseményei kinyitottak egy kaput.
Azért ne gondoljuk már hogy az égő 1000 hektáros búzatáblához odamegy a paraszt a tárcsával eloltani! 1 kilómétertől közelebb nem mersz menni! Van 45 fok, fújja a forró levegőt a szél, ha változik a szélirány, gyorsabban begyullad a búza körülötted mint ahogy a gép menni tud! Nem olyan mint egy lokális tűz ami itthon szokott lenni!
Válasz hasutas1 #37474. hozzászólásárade ennek ellenére ennél rosszabb évet sose mint 2019ben
inkább a nyári esti melegek tolták fel a középhm. nem? vagy az enyhe télnek köszönhetően
meleg terén ami meleg volt május vége körül meg aug közepe körül utóbbi volt a 33-34 fok de nagy picsa volt hála istennek a tavalyi év meleg téren
Válasz hasutas1 #37473. hozzászólásáraÉs még ez:


"A tavalyi év után 2019 ismét rekordot döntött: 2019 a LEGMELEGEBB év 1901 óta Magyarországon
2019 középhőmérséklete országos átlagban 12,19 °C volt, ez a legmagasabb érték 1901 óta az OMSZ éghajlati adatbázisának jelen állapota szerint. Az 1981-2010-es normál értéket 1,87 fokkal múlja felül. A tavalyi év után ismét megdőlt az éves átlaghőmérséklet rekordja, ugyanis 2018 volt az eddigi csúcstartó. Az első 10 legmelegebb év közül 8 az ezredforduló utáni évek közül kerül ki. A melegedés mértéke 1,3 fok a múlt század elejétől, a globális melegedés mértékét ez némileg meghaladja.
A későbbiekben honlapunkra felkerül majd egy részletesebb tanulmány is ;)"
A met.hu facebook oldalán osztották meg https://masfelfok.hu/2020/01/07/az-ausztral-bozottuzek-es-a-meteorologia/
Válasz Földönfuto #37471. hozzászólásáraTe mostan nyaralni-telelni mentél Ausztráliába, vagy rokoni látogatás, esetleg valami más?
Válasz Gatti #37468. hozzászólására20 óra tiszta repülés,egy átszállás Dubajban,de van más variáció is.Különleges ország ill.kontinens az biztos.
Válasz medikus #37459. hozzászólásárayoutube-n is van rengeteg videó, ahol az amerikánó a Zöld-sárgával pár lépésnyire a lángoktól cibálja a krva nagy tárcsát hogy mentse ami menthető, mert ő dolgozott érte, és valsz a megélhetése is függ tőle, hogy a lehető legtöbbet megmentse
Válasz medikus #37467. hozzászólásáraJaja, volt egy amerikai csatahajo amit elsüllyedt tettek és nem jött segitseg. Arról az emberek tobb napig úsztak egy szigetre és alig pár ember élte túl. Az egyik faszi nyilatkozta hogy egy nap többször is felbukkantak és mindig elvitték pár katonát, csak a szerencse kérdése volt H ki maradt életben.
Válasz Földönfuto #37466. hozzászólásáraRepülővel mennyi? 12 óra körül? Gondolom párszor át kell szállni. Amúgy biztos szép hely, irigyellek
Válasz Gatti #37464. hozzászólásáraAzon a környéken van a legtöbb!Láttad a filmet?A II.világháborúban a csendes óceánba pottyan Japánokat,mint a kapásjelzőt,úgy húzgálták,harapták ketté!Sehova az ország közepéről!
Válasz csoppika #37465. hozzászólásáraAz biztos hogy nagy élmény lenne,de csakoda 30-35 naplenne.Rendes személyszállitó járat nincs,nagy teherhajók szoktak néhány embert elvinni a repülötōl jóval drágábban.Plusz a tengeri betegség levágja az embert rendesen állitólag.Nekem már csak a hazautat kell kihuzni vhogy.
Válasz Földönfuto #37463. hozzászólásáraÉn inkább hajóval mentem volna...az is egy kaland ..
Válasz Földönfuto #37463. hozzászólásáraA hajó valamivel biztonságosabb, már ha tudsz úszni és nincs a közelben sok cápa
Válasz medikus #37462. hozzászólásáraÉn se gondoltam,hogy rászánom magam a repülésre de igy hozta az élet.Még a hajózáson is gondolkodtam elōtte.
Válasz Földönfuto #37461. hozzászólásáraNem megyek!Repülőre nem ülök!Majd ha híd lesz Ausztráliába!Azt akartam pusztán az írásaimmal kifejezni,hogy olyan nincs hogy elolthatatlan!
Ha kell,mindnyájunknak el kell menni!Nem szörfözni,meg vakarózni hogy meleg van!
Válasz medikus #37454. hozzászólásáraAzért ezt ne hasonlitsuk ahhoz amikor anno a tsz-ben égettük a szalmát,és elég volt az MTZ-vel körbe szántani,bár ott is láttam MTZ-t elégni.Itt a 10m széles betonut egy másodpercre se állitja meg a tüzet.A házakat sokszor ugy sem lehet megvédeni,hogy közben a tüzoltók és a család locsolja.Mondjuk itt a házak fából és gipszkartonból vannak néhány téglapillért kivéve.Amugy javaslom,hogy a jövö évi tüzszezonra gyere ki önkéntesnek és kipróbálhatod az ötleteidet.
Néhány hónapja az Amazonas égett, most meg Ausztrália nagy része..
Van egy olyan érzésem hogy ez túl sok jót nem vetít előre időjárás tekintetében! Így is mindenhol a globális felmelegedésről van szó, gondolom ez a két eset még tett egy jó nagy lapáttal rá
Válasz ND #37458. hozzászólásáraTűzvédelem szempontjából mindig kint volt a tarlón a traktor ekével,aratásban!
Válasz medikus #37454. hozzászólásáratöbb olyan képet láttam, ahol lábon álló gabona ég.
Értelmes gazda ezt nem hagyná.
Vagy jobban megéri, ha leég...
Válasz Bigyófelügyelő #37425. hozzászólásáravki írta, hogy jól elhanyagolt vízelvezető árkok, na nálunk Vas-ban az ilyenre inkább a karbantartott jelzőt használnám
Válasz ND #37453 Nem tudom,de valószinuleg mindent bevetnének ami segitene.Gondolom nem jódolgukban kinlódnak már lassan négy hónapja.
Válasz ND #37453. hozzászólásáraLétezik tolólapos harckocsi is! Nálunk volt Orosz-Magyar lőtér!!Számtalanszor kigyújtották az erdőt,a gabona táblát!Mindig eloltották,nem égett le a fenyves,úgy mint mióta nincsenek itt!A Nemzeti Parknak nincs olyan járműve ami oda megy a homokban a tűz mellé!Ezért égett le Bugacon vagy 100 hektár!