Gázolaj árak 608 Ft Benzin árak 591 Ft EUR 396.83 Ft USD 337.84 Ft CHF 428.08 Ft GBP 457.46 Ft

Fórum

Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része)

Létrehozta: Bárány , 2008-11-03 18:52:10

Kedvencekhez Segítség

136762 hozzászólás
#61862 Radocz
2017-04-02 03:03:10

Válasz rilex #61877. hozzászólásáraA volt menyasszonyom ezen a nevezetes napon ismert meg, 1976 héttel ezelőtt.

Hány éve is volt?

smile cowboy

#61861 rilex
2017-04-01 07:19:06

ÁPRILIS 1. - BOLONDOK NAPJA

Április elsejéhez - a bolondjáratás napjához - régebben több babonás hiedelem is tartozott. Minthogy ekkor akasztotta fel magát az áruló Júdás, e napot a népi vallásosság hívei szerencsétlen napnak tartották. Nem volt tanácsos tyúkot ültetni, esküvőt tartani, útnak indulni, építkezést kezdeni, sőt eret vágatni sem. Az asszony- és lánynép feketébe öltözve ment templomba. Ha eső támadt abból rossz, a derült időből pedig jó és bőséges termést jósoltak.
Egyébként az "áprilisjáratás" sokakat rászedő, beugrató, tréfás, bolondozó szokása szinte egész Európa szerte ismert. A hagyomány gyökerei az ókorba nyúlnak vissza, és igen gazdag irodalma van már a letűnt századokból is az e naphoz fűződő, híres-hírhedt bolondériáknak. Ilyen volt például az augsburgi országgyűlés által 1538. április elsejére meghirdetett nagy pénzleértékelés, amely csak trükk maradt, és amire kegyetlenül ráfizettek a spekulánsok. Mivel április elseje a téli napfordulótól számított századik nap, ezért régente "száznapnak" is nevezték. Alkalmasnak vélték e napot a régiek az indás növények, a dinnye, az uborka vagy a tök vetésére és ettől számítva a századik napon várták a zsendülésüket.
A régi magyar kalendáriumok "Virághozó, vigasztaló Szent György havának" - is nevezték az áprilist, amikor már a gazdák figyelmét a sürgető, kinti tennivalókra terelte a gyümölcsfák virágait kipattantó vegetáció. "Nyessd a barackfát. Irtsd a kerti férget. Most ültesd, akkor lesz szép sűrű sövényed. Szőlőt is bujthatsz még, most a legjobb karózni. A palántát is lehet ki szabadba hozni" - ezt ajánlotta dédanyáink korában Szent György, azaz április havára a Bácskai naptár.

#61860 Radocz
2017-03-20 05:59:32

Válasz rilex #61873. hozzászólására"Néhol úgy tartják, hogy József napkor kell elkezdeni a szántást, mert akkor jó termés várható."

Ez nekem új.

Fekete földön ősszel homokon tavasszal illene szántani. Én így olvastam.

smile cowboy

#61859 Radocz
2017-03-20 05:56:10

Válasz szanberg #61870. hozzászólásáraSzámomra új zenekar. Köszönöm, hogy megismerhettem.
A klip egy percénél látható itatóról készült az avatar képem.

smile cowboy

#61857 rilex
2017-03-19 07:15:30

József napján megszűnik a szél?
A három jeles nap közül szokásokban és hiedelmekben a leggazdagabb József napja.Szent József Jézus nevelőapja. Méltán tartják sok országban ekkor az apák napját.
A Nap a mitológiában maga az apa vagyis a József napja - a tavaszi napéjegyenlőség - a meleg nem véletlenül került szinte egy helyre.
A bukovinai magyarok körében a tavasz első napja, munkatilalommal. Szlavóniában úgy tartották, hogy József-napkor mindenkinek meg kell fürdenie és tiszta fehérneműt vennie, na legalább ekkor! E nap az iparosok ünnepe, Szent József érthetően főként a famunkások védőszentje. Az iparosok céhes zászlóikkal vonultak a templomba.
József Magyarországon mindig a leggyakoribb férfinevek közé tartozott. A népszerűséget fokozta, hogy a XIX. század második felében a római katolikus egyház védőszentjének " kiáltották ki" Szent Józsefet. A Drávaszögben az ünnepeiteket a pincéjükben keresték fel, és ott folyt a névnapozás.
A József napi köszöntők egy rövid változata az alábbi:
József a neved napján a boroskancsót érd el
Amig a halál a torkodra nem térdel!
A hagyomány szerint a madarak megszólalnak ezen a napon, mert "Szent József kiosztotta nekik a sípot".
Ezen a napon érkeznek a fecskék, s ilyenkor mondogatták a gyermekek:
Fecskét látok, szeplőt hányok!
Ennek jelentése van ám: a magyar néphitben a fecske meg a pacsirta „isten madara". A fecske viszi el a lányok tavaszi szeplőit, ha elmondják neki a „Fecskét látok, szeplőt hányok" szövegű mondókát. Aki a fészkét leveri, annak családjából meghal valaki. A hiedelem szerint is a pacsirta segítette Jézus menekülését, ezért áldotta meg az Isten.
Népi megfigyelés, hogy:
Időjárás- és termés jóslás is fűződik József napjához, sőt haláljóslás is. Az Ipoly menti falvakban a József napi rossz azt jelenti, hogy sokan halnak meg az évben. Alföldön úgy vélik, ha szivárvány látható, a széles sárga sáv jó búzatermést, a széles piros sáv pedig bő bortermést ígér. A Mura-vidéken úgy vélik: "amilyen az idő József-napkor, olyan lesz Péter Pál napján és szénahordáskor".
Úgy tartják, hogy :
József-nap után kalapáccsal se lehet visszaverni a füvet: március 19-e után már feltartóztathatatlanul megindul a fű növése, mert itt a tavasz.
József kedvessége, jó év kezessége.
József-napkor már az özvegyasszony ekéje is kinn van a földeken, azaz a jó gazda már ennek előtte megkezdte a tavaszi munkáját.
Ha József napján derül, hőség hozzánk beül.
Ha József napján fúj a szél, sok tűz lesz.
Sándor, József a szegény ember ellensége: a böjti szelek sok kárt tettek régen, nagyon sokszor letépték a falusi házak tetejét.
Amilyen az idő József-napkor, olyan várható 40 napig.
József napja a méhek kieresztésének is megszabott ideje. Algyőn a gazda a következő szavak kíséretében engedte ki a méheket:
Atya, Fiú, Szentlélek Isten nevibe induljatok, rakodjatok, mindön mézet behordjatok!
Néhol úgy tartják, hogy József napkor kell elkezdeni a szántást, mert akkor jó termés várható.smile rolleyessmile smile

Nincs profilkép
#61856 nagypistivagyok2
2017-03-17 19:09:03

Válasz rilex #61869. hozzászólásáraKöszönöm szépen ,igen saját.Örülök,hogy tetszett!smile flowers

#61855 rilex
2017-03-16 21:42:51

Válasz szanberg #61870. hozzászólásáraGyönyörű!!!
De jó, hogy hoztad! smile flowers
Csodás képek, lélekbe markoló mondanivaló.....
Köszönöm! smile love

#61854 szanberg
2017-03-16 21:31:17

Válasz rilex #61865. hozzászólásáraÉn nem a versek-írományok embere vagyok, nagyon keveset ismerek sajnos, de erre most ez jutott épen az eszembe, igaz zene, de majdnem vers.

https://www.youtube.com/watch?v=YF3zBsYsDWg

#61853 rilex
2017-03-16 18:02:32

Válasz nagypistivagyok2 #61868. hozzászólásáraElőször is nyugodtan tegezzél, legalább fiatalodom. smile oopssmile innocent
Másodszor: elküldtem a véleményem priviben - remélem, működik a levelező rendszer. smile rolleyes

Nincs profilkép
#61852 nagypistivagyok2
2017-03-15 22:50:44

Válasz rilex #61867. hozzászólásáraSzeretném a véleményét kérni erről a versről.

Anyák napjára,mindenkinek.

Megszülettél anyád táplált testéből kezéből,
gyönyörű világ tündökölt szeméből.
Óvott féltett minden bútól bajtól,
s lelkével takart el sok világi zajtól.


Felnőtt lettél,eltelt pár esztendő,
anyád őszes haját befedi egy kendő.
Megtört öreg vállát nyomják a hosszú évek s terhek,
vigyázz rá mert te lettél a felnőtt és ő lett a gyermek.



Nincs profilkép
#61850 nagypistivagyok2
2017-03-15 21:13:15

Válasz rilex #61865. hozzászólásáraHú de gyönyörű,és egyben szomorú vers.Köszönöm.

#61849 rilex
2017-03-15 20:51:50

WASS ALBERT:
EMLÉKEZÉS EGY RÉGI MÁRCIUSRA

Az erdőszélen hóvirág fehérlett.
Sarjadó gyepen az iskola
glédában állt, mint még soha.
Valaki a Talpra Magyart szavalta.
Aztán a tanító beszélt a szabadságról.
Hallgatta sok parasztgyerek,
oldalt a jegyző meg a pap
s tisztes, komoly, ősz emberek.

A harangozó tartotta a zászlót,
vén bajszos arcán zord egykedvűséggel.
S a tanító lelkesen magyarázta,
hogy mi is történt ezelőtt sok, nagyon sok évvel.
Hősökről beszélt és csatákról
s arról, hogy miként folyt a vér,
amikor annyi ember meghalt
valamiért.

A többiek hallgatták némán.
Hitték is, nem is a mesét.
Öreg volt már a múlt. Setét
s bizonytalan ködök takarták.
S egyszerre csak egy kisgyerek
hangosan megszólalt hátul:
„Édesanyám! Mi a szabadság?”

A tanítóban elakadt a szó.
Odanéztek mindannyian.
Az asszony pedig felsóhajtott
és azt felelte:
„Amikor hazajönnek a katonák, fiam.”

Ó, hóvirágos régi Március!
Azóta mennyi vér ömlött megint,
s részeg torokkal hányszor ordították
közénk a véres jelszót, hogy „szabadság!”
Voltunk azóta hősök, mi magunk is.
Hősök, pribékek, árulók, gazok,
honmentők és hazátlanok,
voltunk minden, amit csak akartak
a habzó szájú álapostolok.

Négyszer szabadítottak föl azóta
propagandás vad próféciával
és mind a négyszer más zászló alatt!
És mind a négyszer esküdtek reá,
hogy most lettem szabad!

Hát ez a szabadság, emberek?
Szónokló, híres emberek!
Élők s holtak mind ezt akarták?
S mi lesz, ha majd egy szép napon
megkérdezi egy kisgyerek:
„Édesapám, mi a szabadság?”

Ó, hóvirágos régi Március…
Talán sóhajtunk egyet mi is akkor
és csak annyit mondunk csöndesen: fiam,
szabadság az, ha majd
hazatérhetünk mindannyian.



#61847 Pintér Zoltán
2017-03-15 07:41:09

Kellemes Ünnepet, dicsőség a Hősöknek.kokárda

#61846 szanberg
2017-03-12 08:42:48

Válasz Radocz #61859. hozzászólásáraEzt is most mi a gyásznak kellett beszúrni ide amikor teljesen más topicba íródott?
Mit akarsz ezzel elérni? de most komolyan...

#61845 rilex
2017-03-11 22:08:25

Válasz Mézga #61858. hozzászólására...bocsánat...smile oops természetesen KEDVES vagy....!!! smile rolleyessmile lovesmile love

#61844 rilex
2017-03-11 22:07:33

Válasz Mézga #61858. hozzászólásáraKedve vagy! smile blushing
Nagyon szépen köszönöm! smile sweatdrop
smile love

#61843 Radocz
2017-03-11 07:44:05

"
Válasz »
#737 Wilde | 2017-03-09 21:30:00
Wilde

kegyetlenül fárasztó ez az oldal"

Sokan vagyunk úgy egy-egy topikkal, hogy nem olvassuk, mert nem érdekel bennünket.

Amennyiben fáraszt benneteket egyik másik oldal, akkor azt nem kell olvasni, csak akkor, ha pisztolyt tartanak a fejetekhez.

smile cowboy

#61841 apuci
2017-03-07 22:18:55

Válasz Mézga #61852. hozzászólásáraEgyértelműek lennének az odszok ha tipp-mix-en meg lehetne tenni!smile thumbupcool

#61840 rilex
2017-03-07 22:10:49

Válasz Mézga #61855. hozzászólásáraAhan... szóval nekem visszafelé jár az idő? smile oopssmile lol Értem már. smile rolleyes
Ez volt a nőnapi-előzetes bók. smile laugh
Azért köszönöm! smile smilesmile love

#61839 Mézga
2017-03-07 22:07:42

Válasz rilex #61853. hozzászólásáranővérkém fiatal vagy keresztanyunak

#61838 rilex
2017-03-07 22:04:22

Válasz apuci #61851. hozzászólásáraValószínű, hogy az, amit ír a keresztfiam. smile laugh

#61837 rilex
2017-03-07 22:03:16

Válasz Mézga #61849. hozzászólásáraMár nem is keresztanyám? smile ohmysmile unsure

Azért lásd, hogy én nem tagadlak meg. smile rolleyes
Egészségedre! smile laugh

#61836 Mézga
2017-03-07 22:02:59

Válasz apuci #61851. hozzászólásáraén azért sejtem, hogy ki nem mer majd elmenni smile biggrin

#61835 apuci
2017-03-07 22:01:10

Válasz rilex #61850. hozzászólásáraValami már elkezdődött ott,de kíváncsi vagyok hogy a következőn mi fog történni!smile wink

#61834 rilex
2017-03-07 21:58:29

Válasz apuci #61847. hozzászólásáraHáááát..... legalább ennyi előnye van a virtuális világnak. smile laugh
Isteni szerencse, hogy ez a beszélgetés nem a tali előtt folyt, mert igencsak rányomta volna a bélyegét. S ha ilyen indulatok dúltak a lelkekben, büszke vagyok a fiúkra, hogy tudtak úriemberként viselkedni. smile smile

#61833 Mézga
2017-03-07 21:58:20

Válasz rilex #61846. hozzászólásáraakkor igyunk egyet rokon smile wink

#61832 Mézga
2017-03-07 21:56:58

Válasz apuci #61847. hozzászólásáraahogy a borsodi legényeket ismerem annak is eljön az ideje

#61831 apuci
2017-03-07 21:52:53

Válasz rilex #61846. hozzászólásáraÁ ez nem olyan!smile nonono
Nem volt még bunyó!smile scared

#61830 rilex
2017-03-07 21:49:35

Válasz Mézga #61845. hozzászólásáraSzinte mint a valódi kocsmában. smile rolleyes

#61829 Mézga
2017-03-07 21:39:40

Válasz szanberg #61823. hozzászólásáracsak lesek, hogy mik vannak smile crying

Nincs profilkép
#61828 .Richard.
2017-03-07 20:24:27

Válasz *** HM *** #61843. hozzászólásáraHát ezek a szomorú tények...smile aikido

#61827 *** HM ***
2017-03-07 20:08:18

Válasz Claaastra #61842. hozzászólásáraHogy a ...... viszkessen 23órába minden földekkel spekuláló lump dolgozni nem akaró ......nak.smile cursing

Na de mindenki nem kötődhet a földecskékhez úgy mint mi...ezvansmile blinksmile aikidosmile pimp
Csak leveti őket magaról az anyafőd majdsmile devil

Nincs profilkép
#61826 Claaastra
2017-03-07 19:18:16

Válasz ermike #61840. hozzászólásáraő másra spekuláns,nincs pénze földre(vagy sajnáljará)megveteti mással,csak a más az első pénzesnek eladja az illetékmentesség(már ha van bérbeadásnál) lejárta után,több pénzért

#61825 oprita
2017-03-07 18:49:56

Válasz Mihály-963 #61833. hozzászólására500 volt az alja az aranykoronának,nem 100.Még évekig lehetett annyiért osztatlanba venni tsz tagi földet.2000 körül 1500-2000-ért ment,akkor adta el a tagság 3/4-e egy befektetői csoportnak a tulajdonát.

#61824 ermike
2017-03-07 17:46:15

Válasz Claaastra #61839. hozzászólásáraazért a jofarm mezőgazdaságból él, és nem tudok róla hogy több száz kilométerre földeket venne... de ha így látja ......

Nincs profilkép
#61823 Claaastra
2017-03-07 17:39:32

Válasz ermike #61838. hozzászólásáraő is az(ha úgy vesszük)

#61822 ermike
2017-03-07 17:25:42

Válasz Mf-es? #61831. hozzászólásáramár pár éve olvassom hozzászólásaid ugyhogy par dolgot azert ismerek, meg fergad is van.... smile thumbup

De ebben a kérdésben nagyon nem értünk egyet, a gazda társadalom legnagyobb ellenségei a spekulánsok.

Nincs profilkép
#61821 Claaastra
2017-03-07 17:22:58

Válasz Mihály-963 #61836. hozzászólásáracsak adjál ötleteket,mindjárt mennek az élősködőksmile karateka

Nincs profilkép
#61820 Mihály-963
2017-03-07 17:15:50

Válasz Mf-es? #61835. hozzászólására még annyi sincs na megnézem a jofogást v.a Magyarország.hu Kiskinizs v Markaz V mit tudom énsmile pimp

Nincs profilkép
#61818 Mihály-963
2017-03-07 16:44:58

Válasz szanberg #61823. hozzászólására emlékszel én ezt írtam neked már régen s nem is kellet hozzá külföldi mégis elviszik tőletek a földet ezért kell emelni az árát s akkor már nem is kapós annyira s csak 2000ha kell hozzá s 100 ha már ugaron maradhat két tárcsa augusztusban repce bele s kész v szeptembertől gabona ha semmit nem terem is hasznot hoz

Nincs profilkép
#61817 Mihály-963
2017-03-07 16:38:34

Válasz Mf-es? #61828. hozzászólására nyugtasd magad volt van s lesz ilyen pl. Újvároson 1ha föld 7millióért kelt el ezt a borsodi dimb-domb erdőben talán leadja 25 év múlva de nekem öregapám azt mondta fiam amelyik föld 10-év alatt nem termi ki az árát nem szabad megvenni de ahogy hallottam ott még mindig 400-500 ezer 1ha ha kárpótlásban 100ak volt valakinek és sikerült ak 100ft-ra vissza alkudni akkor szép kis területet mondhat magáénak ma s a helyben lakók akkor hol voltak miért nem tett ajánlatottsmile pimp

Nincs profilkép
#61816 Claaastra
2017-03-07 16:24:38

Szégyen szégyen és szégyen ,csodaparasztok,smile karatekasmile karateka

#61815 Mf-es?
2017-03-07 14:31:00

Válasz ermike #61829. hozzászólásáraHogyan,ha nem is ismerjük egymást?

Nincs profilkép
#61814 .Szabi.
2017-03-07 13:39:18

Válasz Mf-es? #61826. hozzászólásáraElküldeném oda ahová való....

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Nitrátérzékeny területek: jelentős változás!
Nitrátérzékeny területek: jelentős változás!
Könnyebbé válhat a gazdák élete – legalábbis e tekintetben.
Elvonják a támogatásokat? Drasztikus áremelések jöhetnek
Elvonják a támogatásokat? Drasztikus áremelések jöhetnek
Akár 2000 forintba is kerülhet a tej literje a boltokban.
2006 New Holland TG 285, 310 LE
2006 New Holland TG 285, 310 LE

12.000.000 Ft

Turán szőlő
Turán szőlő

270 Ft

Csúszókormányzású homlokrakodó Longdon LT-S390
Csúszókormányzású homlokrakodó Longdon...

2.590.000 Ft

Gyári gödörfúró, lyukfúró, földfúró
Gyári gödörfúró, lyukfúró, földfúró

430.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2025 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]