Fórum
Perkins motorok - tapasztalatok és vélemények
Létrehozta: Vendég , 2008-02-12 20:48:29
Kedvencekhez
Segítség
- IFA L60 a mezőgazdasági csoda új
- Teleszkópos rakodógépben melyik a jobb? új
- Család és gyerekek új
- Napraforgó ára új
- Füge termesztés új
- MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus! új
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Hegesztés új
- Kukorica várhatóan........! új
- Versatile traktorok új
Cikkajánló

Az adat nem minden – Ember nélkül nincs működő digitalizáció + VIDEÓ
A digitalizáció csak akkor hoz eredményt, ha az ellátási lánc minden szereplője..._fill_540x300_0.jpg)
670 hozzászólás
Sziasztok nagy segítségre lenne szükségem mf 186 kombájnba 4 hengeres perkins motor van,aratás közben vagyok és kigyulladt az olaj nyomás visszajelző,minden tökéletesen működik,friss olajok 15w-40,szűrők,semmi kartergáz,nem kopog a motor,talán az olajszivattyú lehet hibás mert ez olajnyomást nem mér a műszer!!!Valami ötlet vagy esetleg az olajgomba lehet még hibás,kontakt a víz is csak 85 fokig megy fel,semmi rendellenességet nem tapasztalok,tanácstalan vagyok 10 hekinél tartok most vele??? Régóta a tulajdonomban van gép nagyon karbantartott,de attól még elromolhat!!!Segítséget előre is köszönöm!!!
Válasz jamo #367. hozzászólásáraNekem már a permetezőt sem bírta vinni. Szűrőtisztítás után szinte nem ismertem rá, és nálam is fokozatosan mentek el a pacik. Ha leszedted az üzemanyagcsövet és az alatta lévő közcsavart kivetted, akkor még nem fogod látni a szűrőt, mert kívül a ház, belül pedig egy cső takarja, de ha egy belső zéger fogóval belenyúlsz akkor sikerül kihúznod, jó szórakozást. Ja és egy pár szem nyugtatót.

Válasz jamo #367. hozzászólásáraHa az Ac-ben az egyik szelep szétesik akkor is elmegy az ereje.
Válasz Mfpisti #365. hozzászólásáraIgazad legyen, de kb a 3.-4. szűrőgarnitúra van rajta mióta ezzel xopok. Nem friss dolog és szép lassan jött elő. Tele tanknál szab kifolyással ömlik az adagoló előtt a nafta ha leveszem csövet.
Akkor volt ilyen mikor adagoló lett cserélve és össze lett cserélve a turbónyomás és a résolajcső és nem tett rá plussz kraftot az adagoló a turbónyomáshoz.
Válasz Mfpisti #365. hozzászólásárade hun?
Válasz jamo #359. hozzászólásáradugulás
Válasz .Szabi. #360. hozzászólásáraNem üresben. De Szerintem az nem lehet baj.
Válasz -subi #361. hozzászólásáraAzzal kezdtem de ebben az adagolóban nincs ilyen szűrő.
Válasz jamo #358. hozzászólásáraRégebben az adagolóban levő szűrővel mi is jártunk így, meg nemrég a turbóban az egyik csavar kicsit kicsavarodott.
Válasz jamo #359. hozzászólásáraNézd meg az adagolóban lévő kis szűrőt. Én tavaly ugyan így jártam!
Válasz jamo #358. hozzászólásáraTurbo nyomást terhelés alatt mérted?
Válasz Mfpisti #356. hozzászólásáraNincsen, vagy csak nagyon nagyon minimális. De ha nincs turbonyomás akkor az adagoló nem teszi rá a plusz naftát amitől füstölhetne... gondolom... Az adagolóhoz vezető csövet leellenőriztem jó. A résolaj kivezetést is ellenőriztem az adagolón lévő membrán alól nehogy az támaszji olja mögüle, szabadoon bír mozogni. A membránt is megnéztem ne lyukas, a tolórúd amit mozgat ujjal benyomható, nem szorul. Szerinted mi lehet a hiba?
Válasz tri #355. hozzászólásáraNem szedtem szét. A perkinses szerelési utasítás max 2,05bart ír a nyomáshatároló terhelhetőségére. Egyébként lekötöttem a karját és kézzel mozgattam egyértelműen érezni, hogy helyesen működik. Ha lefogom zárt állapotban akkor nyomja az 1,2 bart a turbó ha kicist is nyitok rajta hallom egyből hogy elereszti a nyomást és esik is a nyomás lefelé az órán. Zárt állapotban nincs süvítő hangja.
magasnzomasu pompa hiba
Válasz jamo #354. hozzászólásáraFekete füst van?
Válasz jamo #354. hozzászólásáraNekem a 145LE-s Landini-ről (u.a. a 6 hengeres turbós perkins, Garret) van adat, az 2.1-2.8 bar-t ír max.
De ha nem lóg a tengely, nem ér bele a házba, nem eszi az olajat, akkor szerintem max. a nyomáshatároló van rosszul beállítva.
Üdv!
Perkins motoron ekkora turbónyomásnak kellene lennie? Mérte már valaki vagy van valakinek róla adata? Én 1,17-1,18 bart mérek padló gázon az enyémen de nem sok erő van a trakiban. :( Egy éve generálozott motor. Egyébként hibátlan, olaajt nem eszi pöcc röff -10ben is. De nem adja le a 155lovat az tuti. Régen sokkal agresszívabb volt. Adagoló is volt már rajta cserélve. És nem egyik pillantról a másikre romlott el hanem szépen lassan fogyott el belőle az erő alig tűnt fel.... csak grubernál lazítónál veszem észre mikor egy év után ráakasztjul, hogy tavaly még jobban ment vele. :s
Ha felújításra kerül a sor hol érdemes csináltatni?
Perkins motorhoz a Maviprod Kft-nél kaptok alkatrészt (kizárólagos forgalmazó), természetesen beszerzi a Axiál vagy más kereskedő cég is, könnyen lehet, hogy rajtuk keresztül, csak az ár nem mindegy. Pl. az Axiál 18-ért szerzett volna porlasztócsúcsot, míg innen 7-8-ért megkaptam.
http://www.maviprod.hu/
Érd mellett találhatóak!
Válasz rsándor #350. hozzászólásáraNincs egy van a kombájnomban, meg egy van darabokban blokk meg főtengely nélkül.
Válasz sanyeee #349. hozzászólásáraa lista végtelen.
turbónyomás határon belül van e, adagolótól is lehet, természetes motorkopástól is lehet.
mérni kell.
turbó nyomást és kompressziót, majd adagolót bemérni.
Válasz mtz1221 #348. hozzászólására Van e beőle üzemképes eladó szívo motor érdekelne álló adagolos
Üdv!
Véleményt szeretnék kérni, van egy 6 hengeres turbós perkins motor, az a gond vele, hogy 1700 fordulat alatt nagyon elerőtlenedik, felette még még elfogadható lenne.
Mi okozhatja ezta jelenséget?
Válasz rsándor #346. hozzászólásáraVan is volt is,6 darab.Felénk sok mindenbe zmaj kombaj,imt, rakovica traktorokba, bágerokba stb.
4 Hegeres adagoló nem kell senkinek?
Válasz mtz1221 #341. hozzászólására Ez a motor a tiéd miben van? volt?
Válasz tri #343. hozzászólásáraA fekvőhöz fogalmam sincs,látni kellene a meghajtást.
Válasz Maszek Zs #340. hozzászólásáraláttam hogy januári, de megmondom őszintén amennyire lehet beszerezni perkins alkatrészt feltételeztem hogy még nem sikerült :D
de ezek szerint kitartó vagy.
közben..
aki még keres perkins alkatrészt, az megpróbálhatja felvenni a kapcsolatot
az irum.ro oldalon található céggel.
Perkins 1204E-44TA
és
Perkins 1104D-44T
Perkins 1104C-44T
motorokhoz biztosan tudnak mindent,
mivel a vonszológépeiket evvel szerelik.
cicifix hogy van hozzá cuccuk.
Válasz mtz1221 #341. hozzászólásáraSzemből nézve:

A képen a jobb felső az adagoló.
Válasz mtz1221 #341. hozzászólásáraEzeken már vízszintesen van az adagoló. Így:

Válasz tri #339. hozzászólásáraEgy képet tegyél most már a a motor adagoló felüli oldaláról mert összekeveredtem.92es kiadású perkinshez ha jól emlékszem van is valahol komplett meghajtásom valahol elrakva.A kérdés hogy a 8évben változott e a meghajtás vagy valami.Hidraulik pumpát vagy kompresszort hajt e meg az adagoló meghajtó tengely?
ez a motor?
Válasz a2457 #332. hozzászólásáraHát hallod sokat futkároztam utána.
Ez még egy Januári hozzászólás volt.Azóta minden rendben menne már mehetnénk aratni.
De sajna ez nem így van
Válasz mtz1221 #335. hozzászólásáraEgy ferdefogazású fogaskerékhez csatlakozna. Nincs meg ami az adagoló tengelyére menne, katalógus szerint a fogszáma 56 lenne. Az adagoló tengelye szabványos? A gyári fogaskerék passzolna rá?
Válasz mtz1221 #337. hozzászólására2000-es évjárat.
Válasz tri #336. hozzászólásáraAzt látom csak a miénket valamikor 2350 fordulaton állitoták 72cm3 re.Mikori kiadás a landini?
Válasz mtz1221 #335. hozzászólásáraA CAV-iskra szerintem csak az izzításra vonatkozik. A rávaló adagoló típusa Stanadyne DB2. A kihajtást holnap megnézem. Nem kombájn, Landini traktor, nincs 2000-re korlátozva fordulatszám, csak arra az értékre van megadva a 72,5mm3 átfolyás.
Válasz tri #334. hozzászólásáraEzen valamikor is a miénk volt azért cav iskra.Még a meghajtásról kellene egy kép hogy belső vagy mindkét fogazás benne van e ? Kombájn motor azért van a fordulat vissza véve 2000 rpm-re?
Válasz mtz1221 #333. hozzászólásáraSzia! Nem tudom milyen volt rajta, hozzám már adagoló nélkül került a gép. De ha ez alkalmas hozzá, akkor már mennék is érte
A felfogatás, fogaskerék hajtás passzolna?

Katalógus szerint ez volt rajta:
Válasz tri #331. hozzászólásáraHa ilyen kinézetű lukas volt rajta,bovdenes le állitóval akkor 300 +-20 euróért van.

Válasz Maszek Zs #330. hozzászólásáraejjj zsolti, szerintem összevásárolni ezt a 3 apróságot nagyon sokba fájna.
én inkább kiárulnám ami még jó (pl. adagoló és társai, főtengely stb..)
és....
be berhelnék egy 80 lovas mtz motort helyette ...
ami elsőre nem hat nagy ötletnek :D
annyi hogy ezt belátható időn belül, és szerintem kevesbből meg lehet úszni...
6 hengeres turbós 140LE perkins motorhoz keresek komplett adagolót. A korábbi hozzászólásokban írt szerb vonal eredményes volt?
Üdv!

Van nálam egy Perkis motor elég sok problémával 3 dolog kéne hozzá egy üres motorblokk;egy üres hengerfej; plusz még termosztát ház! Meg persze ami még közbe jön!
Vagy kéne szerezni egy kopott motort olcsón ami kopassz de ez a három dolog meg van és jó át szerelni mindent ebből???vagy haggyam a fenébe és tegyek rá másik motort?? Ez idáig azthiszem 70LE volt és egy kombájnt hajtott. Véleményekkel ne kiméljetek, de csak öszinte jó vélemények kellenek
Kösz!
Válasz #326. hozzászólásra
Onnantól kezdve kicsit ette az olajat, jelentős kartel gáza volt, és az utóbbi időben az erő is fogyatkozott benne és a téli hidegindítás se ment már "pöc-röff"-re. Szétszedve a motort azt tapasztaltuk hogy szép tiszta a belseje, semmiféle lerakódást nem találtunk benne. Olajcsatornái is teljes keresztemtszetben átjárhatóak voltak. A főtengelye gyári méreten van pl a nyugvó csapok gyári mérete: 76,16-76,19mm ebben a motorban pedig 76.18mmvolt egységesen mnidegyik csap. Berágódásnak rendellenes kopásnak nyomát se találtuk. 3 hengerben az olajlehúzú gyűrű be volt sülve a dugattyúba. Tulajdonképp ez okozta a hibajelenségeket és az hogy a gyűrűhézagok nagyok voltak (2-3)mm. A hüvelyekben még nyomokban látni lehetett a gyári hónolás nyomait, minimális válluk volt. Oljpumpa szemrevételelzés lapján kopott volt azt cseréltük. Kapott úgy csapágysort dugót hüvelyt gyűrűket. Hengerfejbe új suzelepek, szelepvezetők, szelepszárszimeringek. Aztán összeraktuk és most szépen ketyeg.
Ja ez egy 6 hengeres turbós hagyományosbefecskendezéses motor 155lóval. Sose volt benne márkás olaj de mindig a megfelelő API besorolású és mindig cserélve volt 250óránként. Legtöbbször mogul DTT extra, euroll vagy mannnol turbódízel olaj volt beletéve. Szóval nagyon meg vagyok elégedve a motorral. 
Ép vasárnap lett kész a saját traki motorom generálja. 15000óra fölött volt benne. A számláló szerint 14400de a taviszi indításkor kb 2hónapig nem működik a számláló már mióta nálam van (7éve ha jól számolom) tehát a tavaszi műtrágyaszórások, talajmunkák, vetések, permetezések ezen óraszámon felül vanak. A motor tökéletesen működött -10fokban is pöcc röfre indult de kb 2évvel ezelőtt éjszakai tárcsázásban elment a hűtő felső vízcsöve és mire rájöttem, hogy mi a hiba addigra megfőztem a motort.
Válasz #326. hozzászólásra
Nekünk az MC 100-as trakiba egy 4 hengeres van, eddig semmi extra vagy komoly baja nem volt. 7500 óra van benne. Tankoljuk meg olajcsere.
Érdeklődnék mennyi üó a perkins motorok élettartama kb?
Válasz #324. hozzászólásra
Köszönöm!
Azt nem lehet tudni hogy ők honnan szerzik az alkatrészt?
Ne legyen kétszeres kiadás.Értem itt hogy ők is megrendelik és rárakják a kis hasznukat és nekem azt is ki kell fizetni.
Válasz #323. hozzászólásra
Verbis kft. Gyarival egyenerteku vapormatic cuccok jo aron.
Üdvözlök Mindenkit!
Segítséget szeretnék kérni!
Perkins motorhoz honnan lehet gyári alkatrészt rendelni közvetlen a gyártótól?Remélem érthető a kérdés.
A segítséget előre is köszönöm!
Válasz #321. hozzászólásra
Ok. Előre is köszönöm! Ha minden összejön elméletileg csütörtökön lesz a napja de ez majd még holnap eldől pontosan. Mást nem szándékozom vásárolni, eléggé szűkös a költségvetésem.
Válasz #320. hozzászólásra
Utba, nemkel semmi,csak megismernélek ha már ere jársz.elküldöm email ra is a számomat ha véletlenül valami gond lenne vagy szerbet kelenne forditani hivhatsz nyugottan.elfelejttetem mondani ha valami tengejek vagy fogaskerekek kelenének az is van adán 2 harmad áron mint felétek meg ojan anyagból amijen kérsz