Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak610 FtBenzin árak600 FtEUR400.16 FtUSD367.51 FtCHF426.08 FtGBP480.31 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
üdv!
valakinek van tapasztalata AVK rúgós kapás ültetvény kultivátorral?
80as MTZvel szeretném húzni és az érdekelne hogy úszóba letéve pozíció határoló nélkül úgy hogy csak a rögtörő tartja tudok e vele dolgozni vagy belebukik nagyon az eleje?, vagy inkább előre szereljek rá mélység határoló kerekeket?
Mátraalján 3 ha-os földem szőlő telepítésre elő van készítve, oltványok készenlétben állnak, de nem jön aki bele tenné a földbe
Tudnátok nekem ajánlani valakit elérhető közelségben (vagy esetleg éppen erre lesz dolga a közeljövőben) van és van ültetőgépe, lehetőleg gps-el?
Előre is köszönöm
Bence
Nemtudom milyen anyagi ráfordítással tervezed a leendő készülékedet megalkotni, illetve hogy milyen meglévő alapanyagaid vannak, de egy alternatíva a kiszedésre:
https://www.youtube.com/watch?v=NJ7LlSRMBFc
Sajnos nemtudom hogy annak a kistraktornak milyen hidraulika jellemzői vannak, de talán érdemes egy ilyenben elgondolkodni. T-25-ösre szerintem még egy ilyen lenne a legoptimálisabb (talán). Majd meglátod, ha sikerül valamit összehozni akkor majd oszd meg velünk! Sok sikert!
Valami jó erős egyes eke szántástól eltérően kicsit hátra buktatva, kicsi vagy levágott kormánylemezzel penge élesre köszörült ekevassal maximum amit tudsz T-25 el mahinálni,aztán vagy viszi vagy nem.
Hú, nagyon szépek! Köszi a válaszokat. Házilag valamit összedobunk. Csak az a probléma, hogy T25 trakink van! Sem nem összkerekes, sem nem erős. Azért egy próbát teszünk, ha nem sikerül marad a fejsze és az irtó kapa....
Homokon 80 ló összkerékbe vitte orrsúly nélkül Akkor volt baj ha a karó beletört vagy valami extra erős tőke volt mert akkor megáll kiemel és megy tovább Amúgy ugyan ez a rendszer volt amit említettél
Nekünk olyan van mint egy 2 késes lazító csak alul össze van kötve a 2 kés "U" alakba és még az alsó összekötőn hátul kiáll 2 vas ami kicsit kiemeli a tőkét de az csak segítségnek van annélkül is jó, Lóerő igénye:mi 82-el nem bírtuk húzni olyan volt mintha kikötöttük volna 1 fához
Lehet nem ide kéne írnom, de esetleg van valakinek ötlete, hogy ha szőlőt szeretnénk kivágni, milyen eszközzel lehet a leghatékonyabban?
Traki után valaki eszkábált már valami hatékony szerkezetet?
A kérdésem az lenne, hogy ha én borversenyre szeretném nevezni a borom, de viszont én most szeretnék komolyabban foglalkozni a palackozással. Értékesíteni ha nem szeretném csak a versenyre nevezni akkor is kell engedélyeztetnem a palackozót?
Nem tudtok olyan oldalt ahol össze vannak gyűjtve a borversenyek amelyiket kis hazánkba rendeznek?
Nem néztem,hogy van e támogatás.Nem akarok hektárokat telepíteni.Elsősorban hobby szinten gondoltam 1000-1500 tőkével.Csak annyira nincs már erre szőlőkultúra,hogy tavaly 1/5 ha szőlőt pajtával és pincével 15 000 Ft -ért vettem.:-)))Az igaz ,hogy a szőlőt kiszántottam és a pajta tetejét megjavítottam,de akkor is nevetséges.Tehát csak ekkora területen szeretnék telepíteni.Ezért sem nagyon gondolkodom reduktiv borokban.Nem a piacnak akarok tetszeni.
Szia,
mi kisebb tételeket (80-100palack) szoktunk palackozni, pl esküvői ajándéknak.
ált egyéves bort, ami bentonittal volt derítve, 2x fejtve.
kap egy 12 lapos (20x20) Colombo szűrővel egy steril szűrést (5ös lap) és egy kis K-Szorbátot, és még az édes borok is elálnak évekig.
a mi esküvős borunk ilyen után 5 éve áll a szekrény tetején, és semmi baja.
a durva/finomszűrés annyiból célszerű, hogy növeli a steril lap élettartamát, mert ha pl felkap egy kis finom seprőt, akkor gyorsan behal.
Nem szeretném sokszor derítés után gondoltam egy durvalappal szűrni vagy finomlapos szűrés és közvetlenül palackozás előtt egy steril lap plusz egy gyertyaszűrő.
Ez így elég úgy gondolom az sem jó ha sokszor szűrőm törik a bor nem akarom annyiszor járatni a bort.
Igen én is ezen töröm most a fejem elindulni nehéz meg a betörés mert valóban minden sarkon lassan van egy borászat.
Nekünk ez a két fajta van a többi bort szőlővásárlásból oldanám meg.
Több fajtára gondoltam én is csak itt az elején a saját anyagból szeretnék dolgozni.
A kékfrankos rozéval meg én is kivagyok békülve abból valóban jó rozés lehet készíteni.
Kicsiben kezd mindenképpen nagy pénzt ne fektessenek bele ha megy akkor a bevételből úgy is tudsz fejleszteni.Telített a piac annyi a borászat ,hogy lassan egymásba ér a f.......k.Ha van szivattyúd vegyél hozzá egy 20x20as lapszűrőt meg valami egyszerű töltőt, kezdésnek akár egy Enolmatic is .0,75-ös mellett kezdetben PET palackba is gondolkozhatsz.Viszont ha nagyban gondolkodsz a két fajta kevés lesz.Írtad ,hogy az egyik fajták Kékfrankos abból nagyon kellemes rozét készíthetsz érdemes enne ezt a divathullámot meglovagolnod van rá kereslet.A másik amiben még fantáziát látok az a habzóbor valami reális áron.Lényeg a fokozaosság szerintem.
járdovány, olaszrizling, kékfrankos, kövérszőlő, szerémi zöld.
miért akarsz oxidatívakat csinálni? Azért mert reduktív egy bor, még lehet kézműves bor, szntem.
Az alanyt is ki kell választanod, arra a legjobb az lenne, ha a tápanyag-gazdálkodást készítő ajánlana.
támogatás lenne rá? Kell h legyen ott szőlőkataszter? Gondolom kell hozzá kvóta is. Nem egyszerű.
Sziasztok!
Segítsetek!A valaha létező érmelléken van szőlőnk (ez is a homokos részen)inkább alfoldi adottságok.De itt már mindenki csak ohello szőlőt termeszt.:-)Míg a településen1987-ben 135Ha volt művelve,ma már 5 Ha sincs!Szeretnék valamit tenni hogy megmaradjon valamennyire a szőlőkultúra.Bár így nehéz ajánlani kék és fehér fajtákat,amelyek elvannak homokon is.De szeretnék valami "rendes" borszőlőt telepíteni..A talaj és a klíma alkalmas.mert nagyon sok szőlő volt! Eddig Cabernet Franc,Kadarka,Oportó,Pinot Noir fajtákat ajánlották szőlőoltványosok.Fehérből Chardonnay,Olaszrizling,Rajnai Rizling.Irsa Olivér,Szürkebarát.Kövidinka fajtákat.Csak engem érdekelne annak is a véleménye aki ért is hozzá és nem üzleti érdekből javasol.:-)Tudtok ajánlani szőlőfajtákat?Még annyi a szempont hogy elsősorban oxidativ borokat szeretnék készíteni.Csak azért hogy fennmaradjon valamilyen szőlőkultúra.hátha más is kedvet kap és nemcsak othello lesz.
Közel 20 hektáron területen gazdálkodók és ezen csak szőlő van.
Két nagy fajta ami van kékfrankos és cserszegi a tavalyi évben mindent eladtam szőlőként.
Az idei évban gondolkodom, hogy belevágok a palackozásba ehhez szinte minden adott feldolgozni fel tudom tárolni is egyedül a palackozáshoz kellenek képek.
Lapszűrő tőltögép stb.. ami nem kevés összeg.
A kérdésem az lenne, belemerjek vágni ebbe az egész dologba vagy már annyira telitett a piac hogy előfordul h el sem tudom adni.
Mi a véleményetek erről?
2010 -es tavaszi ültetés vadalany, van homokos és kemény része is a táblának és 1000q/ha trágyát kapott. De most ültettünk (decemberbe) még melléje 4harmad hektárt az 2000q trágyát kapott annak kis része vad alany a nagyobb része sima vessző hátha az nőne normálisan végre
Köszönöm a tanácsokat megpróbáljuk a N-t!
Cserszegi: Ha alaptrágyát kapott, akkor told neki a nitrogént. Kis adagokban , akár levélen át, akár földre.
Jah és költözz oda a szőlőbe, mert inkább nevel 4 hónaljhajtást mint nőjön 3 cm-t. Folyamatosan szedni kell a hónaljhajtásokat, és válogatni a főhajtásokat mert sosem megy fel.(1-2 maximum)
Ilyen a fajta. Igazi kisipari szőlő :)
Szeretnék egy pár sor csemege szőlőt telepíteni. Szerintetek tavaszi ültetést mikor lenne célszerű megkezdeni? Valamint az is érdekelne, hogy az ültetéskor a gödör aljába szoktatok-e műtrágyát rakni? A válaszokat előre is köszönöm!
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, az a probléma hogy nem akar hajtani eléggé a szőlőnk (cserszegi fajta) a kérdés pedig az hogy mit adjunk neki , milyen csodaszert vagy műtrágyát
Köszönöm szépen
Üdvözlöm!
Nos nálunk mindkét feltétel megvan. Elég hosszúak a sorok és van néhány meredek rész is! A puttonyozással a legnagyobb problémánk hogy normális embert felénk egyszerűen nem lehet találni aki alkalmas egész napi puttonyozásra!
Szép Estét Mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Most szeretnék csinálni egy targonca toronyra szerelhető szüretelő puttonyt!
Ha valakinek van ilyen szeretném ha megosztaná róla a tapasztalatait!
Képeket is szívesen fogadnék.
Főleg a billentési mechanizmus érdekelne. Munkahengeresre szeretném megcsinálni, ehhez kérnék segítséget!
Az ötleteket, tapasztalatokat előre is köszönöm!
Ja, úgy más! Nekem kicsit többet kellett megcsinálni. jó is az, mikor annyi van, hogy minden apróságra jut idő.én pl. nem is gondolhatok a törzs drótkefézésére....
2027 hozzászólás
üdv!
valakinek van tapasztalata AVK rúgós kapás ültetvény kultivátorral?
80as MTZvel szeretném húzni és az érdekelne hogy úszóba letéve pozíció határoló nélkül úgy hogy csak a rögtörő tartja tudok e vele dolgozni vagy belebukik nagyon az eleje?, vagy inkább előre szereljek rá mélység határoló kerekeket?
Válasz #675. hozzászólásra:
Egy lézeres gép van fent : B.László 20/9517-970
Sziasztok.
Mátraalján 3 ha-os földem szőlő telepítésre elő van készítve, oltványok készenlétben állnak, de nem jön aki bele tenné a földbe
Tudnátok nekem ajánlani valakit elérhető közelségben (vagy esetleg éppen erre lesz dolga a közeljövőben) van és van ültetőgépe, lehetőleg gps-el?
Előre is köszönöm
Bence
Válasz #673. hozzászólásra
akkor még egyszer
http://www.csalomoncsapdak.hu/
Válasz #672. hozzászólásra
csalomom
Szőlőbe kell kiraknom feromon csapdákat szőlőmoly és valami másik kártevővel szemben.
Tudnátok valami oldalt ajánlani ahol be tudnám szerezni ezeket a csapdákat.
Esetleg az is jól jönni mit ajánlotok.
Már megint nem jött össze a videó beágyazása, így nem kell másolgatni:
https://www.youtube.com/watch?v=NJ7LlSRMBFc
Szia kamus!
Nemtudom milyen anyagi ráfordítással tervezed a leendő készülékedet megalkotni, illetve hogy milyen meglévő alapanyagaid vannak, de egy alternatíva a kiszedésre:
https://www.youtube.com/watch?v=NJ7LlSRMBFc
Sajnos nemtudom hogy annak a kistraktornak milyen hidraulika jellemzői vannak, de talán érdemes egy ilyenben elgondolkodni. T-25-ösre szerintem még egy ilyen lenne a legoptimálisabb (talán). Majd meglátod, ha sikerül valamit összehozni akkor majd oszd meg velünk! Sok sikert!
Válasz #666. hozzászólásra
Valami jó erős egyes eke szántástól eltérően kicsit hátra buktatva, kicsi vagy levágott kormánylemezzel penge élesre köszörült ekevassal maximum amit tudsz T-25 el mahinálni,aztán vagy viszi vagy nem.
Válasz #666. hozzászólásra
Esélytelen!
http://utazzmaskepp.cafeblog.hu/2014/04/03/tudod-hol-van-a-vilag-legnagyobb-borospinceje-meg-fogsz-lepodni/
Hú, nagyon szépek! Köszi a válaszokat. Házilag valamit összedobunk. Csak az a probléma, hogy T25 trakink van! Sem nem összkerekes, sem nem erős. Azért egy próbát teszünk, ha nem sikerül marad a fejsze és az irtó kapa....
Köszi!
Válasz #664. hozzászólásra
Válasz #663. hozzászólásra
ez oltványkiszedő
ez a szőlőtőke kivágó
Itt hirdetik :
ez komolyabb jószág
http://www.agroinform.com/aprohirdetes/4542953/Szolo-kivago-tokevago.html
Válasz #661. hozzászólásra
Homokon 80 ló összkerékbe vitte orrsúly nélkül Akkor volt baj ha a karó beletört vagy valami extra erős tőke volt mert akkor megáll kiemel és megy tovább Amúgy ugyan ez a rendszer volt amit említettél
Válasz #660. hozzászólásra
Nekünk olyan van mint egy 2 késes lazító csak alul össze van kötve a 2 kés "U" alakba és még az alsó összekötőn hátul kiáll 2 vas ami kicsit kiemeli a tőkét de az csak segítségnek van annélkül is jó, Lóerő igénye:mi 82-el nem bírtuk húzni olyan volt mintha kikötöttük volna 1 fához
Sziasztok,
Lehet nem ide kéne írnom, de esetleg van valakinek ötlete, hogy ha szőlőt szeretnénk kivágni, milyen eszközzel lehet a leghatékonyabban?
Traki után valaki eszkábált már valami hatékony szerkezetet?
Üdv: Balázs
Kibújtak az elsők!
Valaki tudna nekem egy oldalt mutatni ha van ilyen ami összefoglalja a hazánkban megrnedzésre kerülő borversenyeket.
Üdv mindenkinek!
Van valakinek tapasztalata a rapid gyártmányú vessző kötözőről, amelyik egy fém kapcsot hajlít rá a vesszőre?
Köszönöm
Válasz #655. hozzászólásra
Hali!
Mintakčnt palackozhatsz ehhez nem kell külön engedély a csökkenést a szőlőbor pincekönyből ki tudod vezetni mintaként vett tétel jogcímen.
Kedves szőlőbarátok!
A kérdésem az lenne, hogy ha én borversenyre szeretném nevezni a borom, de viszont én most szeretnék komolyabban foglalkozni a palackozással. Értékesíteni ha nem szeretném csak a versenyre nevezni akkor is kell engedélyeztetnem a palackozót?
Nem tudtok olyan oldalt ahol össze vannak gyűjtve a borversenyek amelyiket kis hazánkba rendeznek?
http://hetivalasz.hu/itthon/magyarorszag-elvesztette-a-csatat-aggodnak-a-boraszok-korkep-73479
Nem néztem,hogy van e támogatás.Nem akarok hektárokat telepíteni.Elsősorban hobby szinten gondoltam 1000-1500 tőkével.Csak annyira nincs már erre szőlőkultúra,hogy tavaly 1/5 ha szőlőt pajtával és pincével 15 000 Ft -ért vettem.:-)))Az igaz ,hogy a szőlőt kiszántottam és a pajta tetejét megjavítottam,de akkor is nevetséges.Tehát csak ekkora területen szeretnék telepíteni.Ezért sem nagyon gondolkodom reduktiv borokban.Nem a piacnak akarok tetszeni.
Válasz #651. hozzászólásra
Szia
Értem köszi a leírást.
Metavin nem tesztek bele a borkőstabilizására csak ezt a k-szorbátot?
Én is colombo tervezem a szűrést csak ez 18 lapos.
És a palackozás az engedélyeznem kell hogy palackozok, vagy megvan hogy meddig lehet szabad?
Én kezdetnek 50-100 hektot szeretnék aztán majd kialakul.
Csak egyfajta bort szoktatok?
Válasz #650. hozzászólásra
Szia,
mi kisebb tételeket (80-100palack) szoktunk palackozni, pl esküvői ajándéknak.
ált egyéves bort, ami bentonittal volt derítve, 2x fejtve.
kap egy 12 lapos (20x20) Colombo szűrővel egy steril szűrést (5ös lap) és egy kis K-Szorbátot, és még az édes borok is elálnak évekig.
a mi esküvős borunk ilyen után 5 éve áll a szekrény tetején, és semmi baja.
a durva/finomszűrés annyiból célszerű, hogy növeli a steril lap élettartamát, mert ha pl felkap egy kis finom seprőt, akkor gyorsan behal.
a lapszűrés hányszor célszerű?
Nem szeretném sokszor derítés után gondoltam egy durvalappal szűrni vagy finomlapos szűrés és közvetlenül palackozás előtt egy steril lap plusz egy gyertyaszűrő.
Ez így elég úgy gondolom az sem jó ha sokszor szűrőm törik a bor nem akarom annyiszor járatni a bort.
Válasz #647. hozzászólásra
Igen én is ezen töröm most a fejem elindulni nehéz meg a betörés mert valóban minden sarkon lassan van egy borászat.
Nekünk ez a két fajta van a többi bort szőlővásárlásból oldanám meg.
Több fajtára gondoltam én is csak itt az elején a saját anyagból szeretnék dolgozni.
A kékfrankos rozéval meg én is kivagyok békülve abból valóban jó rozés lehet készíteni.
Válasz #643. hozzászólásra
Inkább reduktív boltokban gondolkodj.A Chardonnay már lassan kikopik én semmiképpen nem erőltetném.
Válasz #646. hozzászólásra
Kicsiben kezd mindenképpen nagy pénzt ne fektessenek bele ha megy akkor a bevételből úgy is tudsz fejleszteni.Telített a piac annyi a borászat ,hogy lassan egymásba ér a f.......k.Ha van szivattyúd vegyél hozzá egy 20x20as lapszűrőt meg valami egyszerű töltőt, kezdésnek akár egy Enolmatic is .0,75-ös mellett kezdetben PET palackba is gondolkozhatsz.Viszont ha nagyban gondolkodsz a két fajta kevés lesz.Írtad ,hogy az egyik fajták Kékfrankos abból nagyon kellemes rozét készíthetsz érdemes enne ezt a divathullámot meglovagolnod van rá kereslet.A másik amiben még fantáziát látok az a habzóbor valami reális áron.Lényeg a fokozaosság szerintem.
Válasz #645. hozzászólásra
Így van marketing az kell hozzá.
Mindenféleképpen borászat gondoltam és nem pezsgő készítésre, mondjuk eszembe sem jutott szóval jó hogy említetted.
Arra is gondoltam hogy először kicsibe kezdeném szóval olyan 50-100 hektot tárolnék be fehérből kékből majd a kékből ugye rozé.
És borversenyre nevezném be hogy ott milyen eredménnyel zárna. Az már egy marketing is jó lenne ha valami versenyen nyerne.
Válasz #642. hozzászólásra
Marketing és jó,ízletes bor és pince szükséges hozzá,de ha pl házi pezsgőt készítenél,lehet sokkal nagyobb keletje lenne. Azt sokkal könyebb eladni!
Válasz #643. hozzászólásra
járdovány, olaszrizling, kékfrankos, kövérszőlő, szerémi zöld.
miért akarsz oxidatívakat csinálni? Azért mert reduktív egy bor, még lehet kézműves bor, szntem.
Az alanyt is ki kell választanod, arra a legjobb az lenne, ha a tápanyag-gazdálkodást készítő ajánlana.
támogatás lenne rá? Kell h legyen ott szőlőkataszter? Gondolom kell hozzá kvóta is. Nem egyszerű.
Sziasztok!
Segítsetek!A valaha létező érmelléken van szőlőnk (ez is a homokos részen)inkább alfoldi adottságok.De itt már mindenki csak ohello szőlőt termeszt.:-)Míg a településen1987-ben 135Ha volt művelve,ma már 5 Ha sincs!Szeretnék valamit tenni hogy megmaradjon valamennyire a szőlőkultúra.Bár így nehéz ajánlani kék és fehér fajtákat,amelyek elvannak homokon is.De szeretnék valami "rendes" borszőlőt telepíteni..A talaj és a klíma alkalmas.mert nagyon sok szőlő volt! Eddig Cabernet Franc,Kadarka,Oportó,Pinot Noir fajtákat ajánlották szőlőoltványosok.Fehérből Chardonnay,Olaszrizling,Rajnai Rizling.Irsa Olivér,Szürkebarát.Kövidinka fajtákat.Csak engem érdekelne annak is a véleménye aki ért is hozzá és nem üzleti érdekből javasol.:-)Tudtok ajánlani szőlőfajtákat?Még annyi a szempont hogy elsősorban oxidativ borokat szeretnék készíteni.Csak azért hogy fennmaradjon valamilyen szőlőkultúra.hátha más is kedvet kap és nemcsak othello lesz.
Sziasztok!
Közel 20 hektáron területen gazdálkodók és ezen csak szőlő van.
Két nagy fajta ami van kékfrankos és cserszegi a tavalyi évben mindent eladtam szőlőként.
Az idei évban gondolkodom, hogy belevágok a palackozásba ehhez szinte minden adott feldolgozni fel tudom tárolni is egyedül a palackozáshoz kellenek képek.
Lapszűrő tőltögép stb.. ami nem kevés összeg.
A kérdésem az lenne, belemerjek vágni ebbe az egész dologba vagy már annyira telitett a piac hogy előfordul h el sem tudom adni.
Mi a véleményetek erről?
Válasz #638. hozzászólásra
2010 -es tavaszi ültetés vadalany, van homokos és kemény része is a táblának és 1000q/ha trágyát kapott. De most ültettünk (decemberbe) még melléje 4harmad hektárt az 2000q trágyát kapott annak kis része vad alany a nagyobb része sima vessző hátha az nőne normálisan végre
Köszönöm a tanácsokat megpróbáljuk a N-t!
Ha teszel csak, kertészetit (clórmentest tegyél)
Cserszegi: Ha alaptrágyát kapott, akkor told neki a nitrogént. Kis adagokban , akár levélen át, akár földre.
Jah és költözz oda a szőlőbe, mert inkább nevel 4 hónaljhajtást mint nőjön 3 cm-t. Folyamatosan szedni kell a hónaljhajtásokat, és válogatni a főhajtásokat mert sosem megy fel.(1-2 maximum)
Ilyen a fajta. Igazi kisipari szőlő :)
Sziasztok!
Szeretnék egy pár sor csemege szőlőt telepíteni. Szerintetek tavaszi ültetést mikor lenne célszerű megkezdeni? Valamint az is érdekelne, hogy az ültetéskor a gödör aljába szoktatok-e műtrágyát rakni? A válaszokat előre is köszönöm!
Válasz #637. hozzászólásra
Mikori telepítés,illetve fontos,hogy milyen az alany!!!!?
Válasz #636. hozzászólásra
Én is örülök neki hogy még nem hajt, de az a baj hogy a nyáron se nőtt valami sokat a korához képest
Válasz #634. hozzászólásra
Én a helyedbe annak örülnék hogy még nem hajt.február közepe van ne sietesd.
Válasz #634. hozzászólásra
Szia Tanonc,
OK, hogy tavaszias az idő, de nincs még kicsit korán, hogy hajtson a szőlő? vagy a Cserszegi ennyire korai fajta?
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, az a probléma hogy nem akar hajtani eléggé a szőlőnk (cserszegi fajta) a kérdés pedig az hogy mit adjunk neki , milyen csodaszert vagy műtrágyát
Köszönöm szépen
Válasz #630. hozzászólásra
PBandi nyomott képet az egyik változatról a 609-es hozzászólásban.
Válasz #631. hozzászólásra
Üdvözlöm!
Nos nálunk mindkét feltétel megvan. Elég hosszúak a sorok és van néhány meredek rész is! A puttonyozással a legnagyobb problémánk hogy normális embert felénk egyszerűen nem lehet találni aki alkalmas egész napi puttonyozásra!
Válasz #630. hozzászólásra
Nekem az a tapasztalatom vele,hogy csak nagyon hosszú v. nagyon meredek sor esetén érdemes használni. Más esetben egyszerűbb a puttony.
Szép Estét Mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Most szeretnék csinálni egy targonca toronyra szerelhető szüretelő puttonyt!
Ha valakinek van ilyen szeretném ha megosztaná róla a tapasztalatait!
Képeket is szívesen fogadnék.
Főleg a billentési mechanizmus érdekelne. Munkahengeresre szeretném megcsinálni, ehhez kérnék segítséget!
Az ötleteket, tapasztalatokat előre is köszönöm!
Válasz #627. hozzászólásra
Ja, úgy más! Nekem kicsit többet kellett megcsinálni. jó is az, mikor annyi van, hogy minden apróságra jut idő.én pl. nem is gondolhatok a törzs drótkefézésére....
Válasz #627. hozzászólásra
Akkor ekkora területen a hajszálgyökerezést sem vállalod vagy nem is csináljátok?