Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Perkins motorok - tapasztalatok és vélemények

Létrehozta: Vendég , 2008-02-12 20:48:29

Kedvencekhez Segítség
684 hozzászólás
#234 jamo
2013-01-15 20:34:34

Válasz #233. hozzászólásra

Nem hiszem hogy az olyan könnyen beépíthető lenne... Egyformák a kuplungharangjai az amobilnak és az mtznek?smile confused

Nincs profilkép
#233 VDénes
2013-01-15 20:30:31

Válasz #229. hozzászólásra

Hátha figyel és meg tudja mondani. Jó lenne szerezni valami motort, ha véletlen megáll a technika... smile rolleyes

#232 jamo
2013-01-15 20:26:39

Válasz #230. hozzászólásra

Nem találtam volna ki. Csak valahogy az a adagolós vonal sántított nekem az elejétől fogva. Ezért érdeklődtem. De akkor jó volt a megérzésem ezek szerint. smile rolleyes

#231 gjoni
2013-01-15 20:25:03

Válasz #228. hozzászólásra
Annak a gyártását nem kellett volna abbahagyni ,sajnos már rég láttam élőben ilyen zöld csodát ,de elfogadnék egyet.smile thumbupcool

#230 Drisa
2013-01-15 20:21:49

Válasz #227. hozzászólásra

Sosem találnád ki mi volt:)
Szelepfedél le, és 3. henger szívó szelep himbája alól ki volt ugorva az ami emeli a bütykös tengelyről

#229 jamo
2013-01-15 20:21:30

Válasz #228. hozzászólásra

Kérdezd Diesel Tibit neki van egy.

Nincs profilkép
#228 VDénes
2013-01-15 20:20:49

Sziasztok

Azt lehet tudni, hogy még anno az Amobilba amit Újfehértón gyártottak milyen Perkins motort raktak az MTZ motor helyére?

#227 jamo
2013-01-15 20:19:12

Válasz #199. hozzászólásra

Van hírek a maniról? smile confused Megvan már a hiba?

#226 CNHS
2013-01-08 23:26:33

Válasz #225. hozzászólásra

Nagyon él még a mai napig.Ahogy kinéz nem hódol besenkinek.

#225 (Claastra)
2013-01-08 22:50:42

Perkins töténelemennyit az MF saját motorjárolsmile lolsmile lolsmile lolsmile lol

#224 Zoli 63
2013-01-08 22:43:51

Válasz #223. hozzászólásra

Akkor nekem nem esik útba kecskemétről . smile biggrin

#222 Zoli 63
2013-01-08 21:26:55

Válasz #219. hozzászólásra

Géza bácsi merre található , h tudható legyen a távolság ?

#221 jamo
2013-01-08 16:55:47

Válasz #218. hozzászólásra

206 os hozzászólás. smile smile

#220 jamo
2013-01-08 16:54:34

Válasz #218. hozzászólásra

Nekem isk eltt rá a nyáron vennem egy komplette. húzós volt.smile sweatdrop

múltkorába belinket ide valaki bolgár perkins adagolókat, néztem is őket, lett volna ami paszol az enyémre. oldalt is lementettem, csak bexart a monitorom és most másik gépről vagyok itt. Így nem tudom megmutatni. Keresgélj vissza nem olyan régen volt.

#219 mtz1221
2013-01-08 14:45:46

Válasz #218. hozzászólásra
hivd föl öt ugyan mit mond,ö szokta házasitani a lukas-t is hazai ipm alkatrészekel,hátha látot már ilyet is,+38163547926-géza bácsi,ja és 200eurótól többet még a lukas telyes felujitásáért sem fizettem

Nincs profilkép
#218 sofi
2013-01-08 12:30:40

Sziasztok!

Perkins motoros JCB FASTRACKom ( 7000 üó) elromlott az adagolója( DELPHI).
Keceli adagolós műhely 388 + áfáért javítaná meg(Elosztótest, szabályzófedél csere, tömítések).

Segítségeteket szeretném kérni:

-mennyibe kerülne egy új, hol lehet beszerezni?
-lehetne e pótolni más gyártmányúval (volt lentebb belinkelve két gyártó is) és azok mennyibe kerülnek?
- Porlasztócsúcsokat hol lehet jó áron beszerezni?

Segítségeteket előre is köszönöm!!!



#217 MTZ1025.3
2013-01-05 08:54:34

Válasz #216. hozzászólásra

Köszönöm a válaszokat.

#216 (Claastra)
2013-01-05 08:48:11

Válasz #215. hozzászólásra

smile nononosmile nononosmile nononosmile nonono,ez kezelő függő mint mindeggyiknél,láttam már 3000órás manitout is csapágyasan,az első Sisumat apósom 11000óránál megfőzte,ami még elment volna sokat

#215 jamo
2013-01-05 06:06:21

Válasz #214. hozzászólásra

Fogyasztásba jobb de előbb széthullik...

Nincs profilkép
#214 VDénes
2013-01-04 22:01:46

Válasz #213. hozzászólásra

Azt mondják a Sisu jobb. Fogyasztásba is meg erőbe is...

#213 MTZ1025.3
2013-01-04 20:44:07

üdv.
azt szeretném kérdezni hogy a sisu motorok jobbak mint a perkins?

#212 mtz1221
2012-12-16 21:54:34

Válasz #211. hozzászólásra
mentem reggel kelés,ba..meg a fokhagymát,ezután nem lehet meggsmile w00teni a chinai vackot

Nincs profilkép
#211 .Szabi.
2012-12-16 21:50:26

Válasz #210. hozzászólásra

volt hó,de már elolvadt

#210 mtz1221
2012-12-16 21:49:42

Válasz #209. hozzászólásra
tud,milyen az idö,ott is befujt minden utat?

#208 mtz1221
2012-12-16 21:45:14

Válasz #207. hozzászólásra
nincs,de a faszi visza hivott,azt mondta keres.a másikat hivtad

#206 mtz1221
2012-12-16 21:39:37

ilyen is vanhttp://www.ipm-factory.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=38&Itemid=19és kb 280euro az uj 6 hengeres,250 a négy-és semivel se roszabb a lucas-cav-tól

Nincs profilkép
#205 gyöngyösi csaba
2012-12-16 20:49:38

Válasz #203. hozzászólásra

http://www.szervort.hu/index.php?n=old&kod=59 Könnyitek!

Nincs profilkép
#203 forgo
2012-12-16 20:09:32

Válasz #201. hozzászólásra
Itt
mefin nézegethetsz adagolókat.

#202 .Norbert
2012-12-16 19:58:22

Válasz #201. hozzászólásra

Jaja én is kíváncsi lennék, eléggé furcsán fogalmaz smile lolsmile lol

#201 Drisa
2012-12-16 19:03:35

Válasz #200. hozzászólásra

gondolom 1000 euro de igen értem, ő nem magyar?

Nincs profilkép
#200 forgo
2012-12-16 09:56:54

Válasz #198. hozzászólásra


Mi az hogy 1000 körül megáll?smile blinksmile blink

#199 Drisa
2012-12-16 09:17:56

Válasz #196. hozzászólásra

Ez még ebbe a hidegben is pöccre indul. Aki már sokat látott az mondta hogy adagolót kell levenni.

Nincs profilkép
#198 gyöngyösi csaba
2012-12-15 21:24:18

Válasz #197. hozzászólásra

Akkor mitisakarszkézrátételesmódszerreljavittatni? Ujadagoló ami mefin megáll 1000 körül cav gyári felujitott ugyanott! de mint látom vágod a témát és küldödjavitásra!smile tongue Soksikert! Ezen énmártulvagyok! Mondjuk levettek mint a leninképet a falról!

#197 jamo
2012-12-15 18:56:30

Válasz #196. hozzászólásra

Nem mondtál újat.smile whistling

Nincs profilkép
#196 gyöngyösi csaba
2012-12-15 18:45:05

Válasz #195. hozzászólásra

Iszonyusokat nemkelltalálgatni! Ha perkins akkor lucas dpa vagy ujabb adagoló! Megette a repceolaj amihez vizistársul,és ahogy megnézed a gázolajszámládon elégszépszázalékbanvan nálunk a gázolajban! Kisnyomásu szivattyu kenését a gázolajlátnáel,de adagolósok nempublikus továbbképzéseszerint lucas adagolóesetén kenésmiatt javasolnikell mindenkinek 2t hozzáadását gázolajhoz! Magyarszabvány az oké de nincsmeg a megfelelő kenés,mivel azt a kéncsinálta és nálunk kilettvonva! De ha dpa adagoló és régebbi a gép akkor nézszét a mefin adagolókközt! 4 hengeres mocira valami 74 meg fa a zsiruj! dpa adagolónál kicsit kényestéma! Adagolós felujitja,teszrá nagynyomásufejet ugymint rotort,kicseréli kisnyomásuszivattyut padjaszerint minden oké!de mivan ha az előbefecskendezésiszögállitódhaltbe? Akkorsemindul a motor dadog meg füstöl!

#195 jamo
2012-12-15 18:00:05

Válasz #194. hozzászólásra

Értem. Azért majd írd meg ha megvan a gebasz. Kíváncsi vagyok rá.smile rolleyes

#194 Drisa
2012-12-15 16:27:30

Válasz #193. hozzászólásra

Még nincs mert adagolót vesszük le, de axiált hívjuk ki mert nem szeretném elrontani, csak januárban jönnek ki, utána megy az adagoló kecelre, benedeczkyhez.

#192 jamo
2012-12-06 17:02:45

Válasz #189. hozzászólásra

Mi a helyzet a manival? Meglett a hiba?

#191 mtz1221
2012-11-25 20:50:20

Válasz #189. hozzászólásra
milyenek az izitó gyertyák,nekem volt hogy behu..ozot és akor is ilyesmit csinált,de régifajta perkins motron

#190 (Claastra)
2012-11-25 20:43:11

Válasz #189. hozzászólásra

valami adagoló membrán is szokott bexarni a szervizes mondta

#189 Drisa
2012-11-25 20:36:03

Válasz #186. hozzászólásra

Adagolót levenni róla halál, úgy körbe van pakolva. Nyilván kompressziót mérünk majd rajta izzító gyertya helyén. De ha az rendben van akkor csak az adagoló lehet elállítódva. Nyom minden porlasztóhoz mert feltágítgattunk a hollandereket, kérdés jó ütemben e?

#188 Józsik
2012-11-23 06:32:56

JCB homlokrakodónk van teleszkópos 4 hengeres Perkins motorral kb.1000 óra ha van benne. Na ez is azt csinálja ha hidegen beindítom le-fel megy a fordulat alapjáraton ha nem lépek a gázra meg is áll,ha olyan 1200 ön forgatom 6-10 másodpercig ki simul és utána már nem csinálja,csak hidegen és kb 1 hónapja mióta kicsit hidegebbek az éjszakák./szűrők túlnyomásszelep renbe,terhelés alatt rendesen dolgozik/

#187 Szomjas Feri
2012-11-23 05:56:29

Válasz #185. hozzászólásra

Gázolaj kóser benne?

Egy jó hónapja jártam úgy a Berlingommal (sima szívódízel, nem egy kényes űrtechnika)hogy alig akart indulni, meg nem is húzott úgy ahogy szokott.

Szerelő megnézte az izzítógyertyákat, tökéletes mind, akkor kérdezte hogy hol tankoltam.
A helyi diszkont kúton (csak ez az egy kút van a lakhelyemen). Nem is csodálkozott ezután a hibán. Nem én voltam az első.

Üzemanyagot leszívtam, hoztam bele "rendes kutas" gázolajat, azóta megjavult az autó.

#186 jamo
2012-11-23 02:16:02

Válasz #185. hozzászólásra

Az a zavaró ebben, hogy se a zakatolás se a füstölés nem jellemző az adagolóproblémára. smile scared Adagoló ha bexarik akkor vagy nem nyom és akkor nem is füstöl és nem is indul, vagy "elállítódik" valamitől és akkor rosszkor nyom. akkor pedig erőtlenné válik a motor és füstöl(fehéren, olajkályhaszagúan). Ha zakatol is, szerintem nézz szét a motor tájékán is. mondjuk egy kompresszió mérés sokat elárulna van e bibi.smile blink

#185 Drisa
2012-11-22 23:05:20

Porlasztó csúcsok kicserélve, ugye kettő rossz volt. Összerakva, de gond ugyanaz maradt! Zakatolva jár füstöl és erőtlen. Hogy lehet két porlasztó is elromlott és az adagoló is? Egyszerre? Vagy mi van vele...

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Már nemcsak a termés van veszélyben, az erdők is pusztulnak
Már nemcsak a termés van veszélyben, az erdők is pusztulnak
Az Alföld egyre inkább elveszíti vizes jellegét, sivatagosodás jelei látszanak.
Fókuszban az őszi mák: nő a vetésterület, de sok a kockázat
Fókuszban az őszi mák: nő a vetésterület, de sok a kockázat
A mák érzékenysége miatt a termesztés sikerét alapvetően az időjárás határozza...
Kameruni juh
Kameruni juh

100.000 Ft

Lucerna eladó
Lucerna eladó

25.000 Ft

Kanca ló
Kanca ló

550.000 Ft

Rozs eladó
Rozs eladó

7.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]