Fórum
Perkins motorok - tapasztalatok és vélemények
Létrehozta: Vendég , 2008-02-12 20:48:29
Kedvencekhez
Segítség
- Offtopic / Kocsma (chat minden egyéb része) új
- Búza termény felvásárlási árak új
- S.O.S. új
- Aratás új
- Minden ami a kútfúrással kapcsolatos! új
- Kukorica és napraforgó vetése új
- Kukorica várhatóan........! új
- Vadászat, vadgazdálkodás, vadászati jog – minden ami vadászat....... új
- Cirok termesztése új
- Fortschritt E-514 kombájn új
Cikkajánló

Már nemcsak a termés van veszélyben, az erdők is pusztulnak
Az Alföld egyre inkább elveszíti vizes jellegét, sivatagosodás jelei látszanak.

684 hozzászólás
Válasz #233. hozzászólásra

Nem hiszem hogy az olyan könnyen beépíthető lenne... Egyformák a kuplungharangjai az amobilnak és az mtznek?
Válasz #229. hozzászólásra

Hátha figyel és meg tudja mondani. Jó lenne szerezni valami motort, ha véletlen megáll a technika...
Válasz #230. hozzászólásra

Nem találtam volna ki. Csak valahogy az a adagolós vonal sántított nekem az elejétől fogva. Ezért érdeklődtem. De akkor jó volt a megérzésem ezek szerint.
Válasz #228. hozzászólásra
Annak a gyártását nem kellett volna abbahagyni ,sajnos már rég láttam élőben ilyen zöld csodát ,de elfogadnék egyet.
Válasz #227. hozzászólásra
Sosem találnád ki mi volt:)
Szelepfedél le, és 3. henger szívó szelep himbája alól ki volt ugorva az ami emeli a bütykös tengelyről
Válasz #228. hozzászólásra
Kérdezd Diesel Tibit neki van egy.
Sziasztok
Azt lehet tudni, hogy még anno az Amobilba amit Újfehértón gyártottak milyen Perkins motort raktak az MTZ motor helyére?
Válasz #199. hozzászólásra
Megvan már a hiba?
Van hírek a maniról?
Válasz #225. hozzászólásra
Nagyon él még a mai napig.Ahogy kinéz nem hódol besenkinek.
Perkins töténelemennyit az MF saját motorjárol



Válasz #223. hozzászólásra

Akkor nekem nem esik útba kecskemétről .
Válasz #222. hozzászólásra
szerbia,ada
Válasz #219. hozzászólásra
Géza bácsi merre található , h tudható legyen a távolság ?
Válasz #218. hozzászólásra

206 os hozzászólás.
Válasz #218. hozzászólásra

Nekem isk eltt rá a nyáron vennem egy komplette. húzós volt.
múltkorába belinket ide valaki bolgár perkins adagolókat, néztem is őket, lett volna ami paszol az enyémre. oldalt is lementettem, csak bexart a monitorom és most másik gépről vagyok itt. Így nem tudom megmutatni. Keresgélj vissza nem olyan régen volt.
Válasz #218. hozzászólásra
hivd föl öt ugyan mit mond,ö szokta házasitani a lukas-t is hazai ipm alkatrészekel,hátha látot már ilyet is,+38163547926-géza bácsi,ja és 200eurótól többet még a lukas telyes felujitásáért sem fizettem
Sziasztok!
Perkins motoros JCB FASTRACKom ( 7000 üó) elromlott az adagolója( DELPHI).
Keceli adagolós műhely 388 + áfáért javítaná meg(Elosztótest, szabályzófedél csere, tömítések).
Segítségeteket szeretném kérni:
-mennyibe kerülne egy új, hol lehet beszerezni?
-lehetne e pótolni más gyártmányúval (volt lentebb belinkelve két gyártó is) és azok mennyibe kerülnek?
- Porlasztócsúcsokat hol lehet jó áron beszerezni?
Segítségeteket előre is köszönöm!!!
Válasz #216. hozzászólásra
Köszönöm a válaszokat.
Válasz #215. hozzászólásra



,ez kezelő függő mint mindeggyiknél,láttam már 3000órás manitout is csapágyasan,az első Sisumat apósom 11000óránál megfőzte,ami még elment volna sokat
Válasz #214. hozzászólásra
Fogyasztásba jobb de előbb széthullik...
Válasz #213. hozzászólásra
Azt mondják a Sisu jobb. Fogyasztásba is meg erőbe is...
üdv.
azt szeretném kérdezni hogy a sisu motorok jobbak mint a perkins?
Válasz #211. hozzászólásra
eni a chinai vackot
mentem reggel kelés,ba..meg a fokhagymát,ezután nem lehet megg
Válasz #210. hozzászólásra
volt hó,de már elolvadt
Válasz #209. hozzászólásra
tud,milyen az idö,ott is befujt minden utat?
Válasz #208. hozzászólásra
tud magyarul?
Válasz #207. hozzászólásra
nincs,de a faszi visza hivott,azt mondta keres.a másikat hivtad
Válasz #206. hozzászólásra

motor van már?
ilyen is vanhttp://www.ipm-factory.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=38&Itemid=19és kb 280euro az uj 6 hengeres,250 a négy-és semivel se roszabb a lucas-cav-tól
Válasz #203. hozzászólásra
http://www.szervort.hu/index.php?n=old&kod=59 Könnyitek!
Válasz #200. hozzászólásra
bocs 100000 Ft
Válasz #201. hozzászólásra
Itt
mefin nézegethetsz adagolókat.
Válasz #201. hozzászólásra


Jaja én is kíváncsi lennék, eléggé furcsán fogalmaz
Válasz #200. hozzászólásra
gondolom 1000 euro de igen értem, ő nem magyar?
Válasz #198. hozzászólásra

Mi az hogy 1000 körül megáll?
Válasz #196. hozzászólásra
Ez még ebbe a hidegben is pöccre indul. Aki már sokat látott az mondta hogy adagolót kell levenni.
Válasz #197. hozzászólásra
Soksikert! Ezen énmártulvagyok! Mondjuk levettek mint a leninképet a falról!
Akkor mitisakarszkézrátételesmódszerreljavittatni? Ujadagoló ami mefin megáll 1000 körül cav gyári felujitott ugyanott! de mint látom vágod a témát és küldödjavitásra!
Válasz #196. hozzászólásra

Nem mondtál újat.
Válasz #195. hozzászólásra
Iszonyusokat nemkelltalálgatni! Ha perkins akkor lucas dpa vagy ujabb adagoló! Megette a repceolaj amihez vizistársul,és ahogy megnézed a gázolajszámládon elégszépszázalékbanvan nálunk a gázolajban! Kisnyomásu szivattyu kenését a gázolajlátnáel,de adagolósok nempublikus továbbképzéseszerint lucas adagolóesetén kenésmiatt javasolnikell mindenkinek 2t hozzáadását gázolajhoz! Magyarszabvány az oké de nincsmeg a megfelelő kenés,mivel azt a kéncsinálta és nálunk kilettvonva! De ha dpa adagoló és régebbi a gép akkor nézszét a mefin adagolókközt! 4 hengeres mocira valami 74 meg fa a zsiruj! dpa adagolónál kicsit kényestéma! Adagolós felujitja,teszrá nagynyomásufejet ugymint rotort,kicseréli kisnyomásuszivattyut padjaszerint minden oké!de mivan ha az előbefecskendezésiszögállitódhaltbe? Akkorsemindul a motor dadog meg füstöl!
Válasz #194. hozzászólásra

Értem. Azért majd írd meg ha megvan a gebasz. Kíváncsi vagyok rá.
Válasz #193. hozzászólásra
Még nincs mert adagolót vesszük le, de axiált hívjuk ki mert nem szeretném elrontani, csak januárban jönnek ki, utána megy az adagoló kecelre, benedeczkyhez.
Válasz #192. hozzászólásra



Válasz #189. hozzászólásra
Mi a helyzet a manival? Meglett a hiba?
Válasz #189. hozzászólásra
milyenek az izitó gyertyák,nekem volt hogy behu..ozot és akor is ilyesmit csinált,de régifajta perkins motron
Válasz #189. hozzászólásra
valami adagoló membrán is szokott bexarni a szervizes mondta
Válasz #186. hozzászólásra
Adagolót levenni róla halál, úgy körbe van pakolva. Nyilván kompressziót mérünk majd rajta izzító gyertya helyén. De ha az rendben van akkor csak az adagoló lehet elállítódva. Nyom minden porlasztóhoz mert feltágítgattunk a hollandereket, kérdés jó ütemben e?
JCB homlokrakodónk van teleszkópos 4 hengeres Perkins motorral kb.1000 óra ha van benne. Na ez is azt csinálja ha hidegen beindítom le-fel megy a fordulat alapjáraton ha nem lépek a gázra meg is áll,ha olyan 1200 ön forgatom 6-10 másodpercig ki simul és utána már nem csinálja,csak hidegen és kb 1 hónapja mióta kicsit hidegebbek az éjszakák./szűrők túlnyomásszelep renbe,terhelés alatt rendesen dolgozik/
Válasz #185. hozzászólásra
Gázolaj kóser benne?
Egy jó hónapja jártam úgy a Berlingommal (sima szívódízel, nem egy kényes űrtechnika)hogy alig akart indulni, meg nem is húzott úgy ahogy szokott.
Szerelő megnézte az izzítógyertyákat, tökéletes mind, akkor kérdezte hogy hol tankoltam.
A helyi diszkont kúton (csak ez az egy kút van a lakhelyemen). Nem is csodálkozott ezután a hibán. Nem én voltam az első.
Üzemanyagot leszívtam, hoztam bele "rendes kutas" gázolajat, azóta megjavult az autó.
Válasz #185. hozzászólásra
Adagoló ha bexarik akkor vagy nem nyom és akkor nem is füstöl és nem is indul, vagy "elállítódik" valamitől és akkor rosszkor nyom. akkor pedig erőtlenné válik a motor és füstöl(fehéren, olajkályhaszagúan). Ha zakatol is, szerintem nézz szét a motor tájékán is. mondjuk egy kompresszió mérés sokat elárulna van e bibi.
Az a zavaró ebben, hogy se a zakatolás se a füstölés nem jellemző az adagolóproblémára.
Porlasztó csúcsok kicserélve, ugye kettő rossz volt. Összerakva, de gond ugyanaz maradt! Zakatolva jár füstöl és erőtlen. Hogy lehet két porlasztó is elromlott és az adagoló is? Egyszerre? Vagy mi van vele...