Ott van a gabona kutatónak az aszálytürő fajtái amit génszerkesztenek egy bőtermővel és a tavalyi aszályban nem 6 tonnát terem hanem 8-at...
Plusz gyorsabb is mint a sima nemesítés nem kell neki 8-10 év..
Válasz Ares 826 #13057. hozzászólásáraLovak közé van csapva a gyeplő.
Egy hete belinkeltem egy cikk részlelet „Mi lesz veled mg..” be az orosz mezőgazdasági miniszter nyilatkozatából. A volumenen kívül az a megdöbbentő, hogy van állami terv, van iránymutatás, és szándék a mezőgazdaságuk fejlesztésére. Ha megnézem náluk az elmúlt 10 évet, a fejlődés kimondhatatlan. Tehát lehetne ezt másként is csinálni.
Válasz Ohaza63 #13054. hozzászólásáraSajnos megint igazad van! Nagyon de nagyon kevés lesz a nyári gabonák árai, ezt a kupecok is tudják na pont azért is jönnek ezekkel az árakkal! A téli csapadék az meg is van ami kell a gabonáknak, már ezzel a vízzel már egy közepes termés lesz is az országban ha a jégeső nem veri sz@rrá a növényeket!
Bizony elég alacsony az ár, úgy hogy még a Dél -Amcsi gabona meg sem jelent az EU piacán.
Lassan odajutunk, hogy majd nekünk kell fizetni a kereskedőnek, hogy átvegye és ne kelljen az árokba borítani a terményünket.
Nem vagyok egy nagy jövős-menős, autózós, de szombaton a találkozóra menvén végig nézegettem az úton, hogy mindenhol zöld a határ, vagyis búza vagy árpa, de repce vetés nulla és minimális szántott, vagy tavaszira előkészített föld volt, legalábbis itt azon a 100-110 km en.
Valószínűleg ezzel tisztában vannak a kereskedők is, hogy lesz itt akkora búza dömping, hogy bele is fogunk fulladni.
Ezért is jönnek ki ezekkel a gyalázatos árakkal.
Válasz Nagy Péter 40 #13041. hozzászólásáraAszalyban ugyanannyit tud mind a többi, de ideális évben jobbak az isterras magok. Legalábbis a mi területünkön ez a tapasztalat.
Válasz Sam88 #13043. hozzászólásáraNekem oprimális időben tudta a Nádor becenevét hogy "10 tonnás malmi búza"..,most meg az aszályos években se marad le a többiekétől,így nincs okom váltani.
Tavaly volt Basilio de nem tapasztaltam volna hogy kényes fajta igaz aszály volt így a betegség ellenállósága nem is tudott kibontakozni.
A GMO egy másik történet.Európában az lenne a búzatermesztés halála...
Már így is túl sok van, mi lenne ha még Európa 40-50 %-al emelni tudná a termelését GMO-s búzával...
Válasz hashtag #13046. hozzászólásáraTápanyagutánpótlásba nem megyek bele mert még a talajminta vevők jó része is csak a sötétben tapogat..
Sajnos azon a helyen vagyok ahol az utóbbi években a 7 tonna kiváltság..De hiába is termelnék prémium javító búzát van egy olyan csúnya dolog hogy elkell érni az olasz és bosnyák piacot hogy lehessen érdemben beszélni arról hogy megérje prémium búzát termelni..oda meg nem egyszerű jutni és sajnos most hiába is jut el oda az ember nem sokkal adnak többet érte ha egyáltalán kell nekik mert bevásároltak..
Kazánba való? Tudtommal nem vagy kereskedő mégis az ő meséjüket szavalod el hogy halaknak meg kazánba való búza.. A valóságban meg abból a fuzáriumos semmitérő búzából lesz a legfinomabb kenyér.. mert olcsó...
2018 körül volt fuzárium itt keleten aki emlékszik rá tudja mi volt akkor...de hogy frissebbet mondjak 2024 őszén is láttuk hogy az aratáskori 4500 forintos full toxinos kukorica novemberre "átalakult" mindegy milyen 7000 forintos kukoricává...
Válasz mtz1221 #13045. hozzászólásáraEnnyiért én lekötném a takarmányt.
Sajnos felénk csak 150 e/t kínáltak talán 2 hete. Mára lehet lejjebb ment az ár......
Válasz Nagy Péter 40 #13042. hozzászólásáraMeg ugye másfélszer annyi szemterméssel, másfélszer annyi mikro/makroelemet viszel le a területről, ennek a pótlása meg többnyire a szentlélekre van bízva.
Amúgy vannak területek, ahol ha egész évben fejen állsz, akkor sem lesz több 7 tonnàtól, és leginkàbb 5t körül szór az üzemi àtlag, ott talán elgondoljodhatnak, hogy nem a bőtermő felé kell menni, mert nem fog az se bőt teremni. Cserébe lehet lesz egy csomó kazánba való fehér búzája. Amúgy visszatérve, a jobban eladhatót úgy kell érteni, hogy a ha van egy nagycsomó mennyiségű takarmánybúza(pl mint idén lesz) akkor azért időnként hajlandóak zsebbe nyúlni a jobbért, mert valamivel csak jó lenne euróvá pofozni a sok szemetet.
Válasz Nagy Péter 40 #13041. hozzászólásáraNekem mindig euclidom volt a tulsúlyos, aszályban a legjobb. Volt. Megszűnt már tavaly nem volt. Basilio egy kényes fajta de még nekem nem volt. A nador meg optimalis időben erősen lemaradt.
Válasz butique #13040. hozzászólásáraKicsit nagyot mondott mert az okosabb ezt úgy szokta előadni hogy2 tonna a különbség közte pl 5 tonna minőségi 7 tonna takarmány és akkor bevételben kb fifti fifti az eredmény ha ekkora a különbség a két felvásárlási ár között és akkor amit nem fejtett ki de mások szoktak hogy elvileg több cucc kell a 7 tonnához vagyis elvileg költség oldalon majd látod a különbséget.
Csak azt szokták elfelejteni hogy attól hogy malmi vagy javítóra képes az a fajta az még nulla inputtal ugyanúgy takarmány vagy jó esetben euro lesz, csak a potenciál van meg, ahhoz hogy az meg is valósuljon azért etetni kell azt is...
Mondjuk azt megnézném hogy most adna e érte 9-10 ezer között..
Válasz Gatti #13039. hozzászólásáraNekem is volt tavaly Basiliom de semmivel nem tudott többet mint a Nádor,pedig kevés volt a csapadék, kijöhetett volna különbség.
De a nagyobb baj hogy a kimondottan takarmány fajtát vetők se termeltek többet.
Miest lesz egy olyan fajta ami aszályos körülmények között is tönkre veri azonnal csere lesz.
?????????Ha:
Malmi: 5t x 90-100ft=450-500
Középszerű: 8t x 68-75ft=544-600
A mértékegységektől eltekintve valami nem jön ki.
Legalábbis a molnár által bemondott számok alapján.
Válasz Nagy Péter 40 #13037. hozzászólásáraNálunk a basilio vagy cellule csúnyán megverte több évben is a nádort. Sokáig vetettük a nádort de 6-7 tonnánál nem ment feljebb, de az isterrás magokból többször vágtunk 8 tonnát, pedig ugyanaz a tech.
Válasz mtz1221 #13033. hozzászólásáraJól hangzik de a valóság más.
Először is alig adnak érte többet, de végül nem is adnak.
Beviszed a mintát, "jó ezt hozza étkezési!"
Mire beérnek a pótkocsik már takarmány. Csak az idegeskedés van vele, ott kell lenni mérésnél, várod hogyan akarnak átbaszni..
Én már nem hogy a minőséget nem nézem, hanem a legközelebbi felvásárlóhoz vitetem azt jólvan. Aki termelésből akar megélni tévúton jár.
Válasz hashtag #13036. hozzászólásáraDe a probléma éppen az hogy nem jobban eladható...
Lehet szidni a felvásárlókat de a malmok se akarnak többet adni érte...
Kerestem fel jópárat az elmúlt években mind szépen lekövette a felvásárlók árait..
Az hogy most mázsánkánt 100-200 forinttal többet adna adott ha éppen nagyon kell neki azzal nem sokra megyek és legtöbb esetben nem ad érte semmivel se többet...
Az meg nem semmi hogy ahogy hallom jelenleg mindegy milyen búzád van egy áras verzió van mert a legjobb árat jelenleg a takarmánykeverősök mondanak...nekik meg nem kell hogy malmi legyen de megveszik azt is..
Ami a cikket illeti meg végülis jól mondja hogy mibe kerül a 8 tonnás takarmány meg az 5 tonnás malmi búza előállítása csak éppen szerintem fordítottan mondja...
Ha normális évek lennének olcsóbban tudnék 8 tonnás takarmányt előállítani mint 5 tonnás malmi minőségűt ami igazából nem is malmi hanem a javító csúcsa lenne amit esetleg magasabb áron vennének meg mert ahogy mondja nem csak a sikér meg a fehérje számít hanem most mindenki a W értékre van rámozdulva hogy az legyen jó.. De most akik meghagyták hiába szuper a W érték is, nem kell vagy csak nyomott áron..
Egy baj van hogy olyan évek vannak itt keleten hogy egy pl egy nádor ugyanazt tudja produkálni terméshozamban mint egy takarmány fajta csak ezért nem váltok mert nem terem többet a takarmány és hátha a piac is egyszer tolerálja a minőséget.. de idén már szinte biztos hogy nem fogja..
Válasz jaromiv #13034. hozzászólásáraNem is kell mindenkinek minőséget előállítani. Hanem arra céloz, hogy aki azt állít elő, az jobban eladható a piacon. Persze itt nem a felvásárlóra céloz, aki +5%-ot ad érte..
Nem is lehet más, amikor a riport alany „pék, molnár és búzatermelő” egy személyben.
Mondom ezt úgy, hogy az alapítástól tíz évig tagja voltam Miskolcon egy egyik nagy pékségnek.
1. A malmok/molnárok mindig is búzakeverékből csinálták a lisztet.
2. A sütőszerek 2000 utáni elterjedésével, megszűnt az élesztős kovászolt kenyér. A sütőszerrel gyakorlatilag a legócskább lisztből is lehet sütni.
3. A régi malmok bezárásával, leszerelésével gyakorlatilag megszűnt a minőségi liszt. De nincs is rá szükség, mert a liszt egy árérzékeny termék.
Az, hogy van néhány kézműves pékség, sütő vagy cukrász, a horror áraival, akinek a bolti lisztnél jobb minőség kell, nem jelent semmit, mert az nem volumen.
Ez kb olyan, mint a borász barátaim. Mind dicséri a díjnyertes borát. Beárazza a csillagos égbe, és tátja a száját, hogy nem kell senkinek.
Válasz VMisi #13031. hozzászólásáraEz elég jó.
Felénk 150 euró, ami a jelenlegi 381 Ft/eurós árfolyamnál 57 150 Ft/t, amit kevesellek.
Ti árkínálatotokért aláírnám az termelési szerződést.
Válasz hashtag #13024. hozzászólásáraEz a show az egészben,nem kell hogy jöjjön ,elég ha jöhet.A termelő itthon úgyis házhozszállítja leadáskor,termeltetés haszna/input oldal/megint csak nem a termelőé,kérdés lesz e piaca annak amit megtermel az ország ha már külső piac nemigen lesz.Az i-re a pontot felteszi a támogatások megvonása-lebontása. Nézd meg ,legtöbb hirdetés gabonánál kukoricából van,és a fél örszág felsült tavaly de másból is beszorult sok.Rájön egy átlagos termés a nyáron 20-30%-al több területről,nem művészet bedőlteni ezt az ágazatot sem.És nem feltétlen csak gabona van a világon,ezért rendült meg az általános termelési-beruházási kedv és a bizalom.Próbálkoznak sokan ágazatot váltani vagy hígítani,nem hoz jót az sem.
Válasz szelindi1965 #13023. hozzászólásáraLesz belső termelés efelől nincs kétségem. Annyi hogy majd csak a legnagyobbak maradnak.A nemzeti bajnokaink ahogy a vezér fogalmazott pár éve hogy rájuk van szükség.
Ahogy a világ nagy része mutatja nem az 50-100 hektárosoknak áll a világ hanem a 10 ezer hektárosnak..
Nem gondolnám hogy az amerikai gengszter bácsi miatt lenne majd egészségesebb termelési struktúra hanem sokkal inkább azét mert a világ lakossága fogyni fog és ennyi terményre nem lesz szükség.. hanem inkább prémium minőségre kell ráállni és egy jó marketinggel beetetni a gazdagokat hogy vegyék meg.... vagy valami hasonló, a lényeg hogy a gazdagok bekajálják a marketinget és vegyék.
Elég megnézni Kínát hogy már ők is bajban vannak a gyerekválallással,ahogy okosodnak ott is nem 4-5 gyereket akarnak hanem elég 1 is..Európában ez már 10 éve így megy.
Közben meg olvadnak a jégmezők egyre több múvelhető terület lesz mellé jönnek folyamat a bőtermőbb fajták,a GMO meg kétszer olyan gyorsan fog fejlődni tehát a növénytermesztésnek én nem nagy jövőt látok..
Válasz szelindi1965 #13023. hozzászólásáraMármint hogy van blokkolva a belső termelés? Ilyen elbaszott útdíjakkal, és nemlétező vasúti fuvarozással, hogy fog ezer kilóméterekről bejönni 4 millió tonna termény? Persze, bejöhet. Mint mondtam, minden azon múlik, mi a szándék. Akár országokon belül is.
Válasz Nagy Péter 40 #13022. hozzászólásáraIgen a szándék, ha blokkolva van a belső termelés,a kitettség nő és attól hogy hozzák be akárhonnan-akármennyiért is, miért lenne olcsóbb a szemét cucc a végfogyasztónak ? 22-es csapdája az egész. Talán annyi remény lehet hogy a Trump és társai eszeveszett energiazsarnoksága-éhsége egy egészségesebb termelési struktúrát és árut alakíthat ki itthon,de ezt lehet közülünk már kevesen érik meg.
Válasz hashtag #13017. hozzászólásáraJól mondod azon múlik mi a szándék.. Ahogy Lölö szándéka is az volt hogy aszálynál jöjjön be olcsó gabona ugyanúgy Európának is az az érdeke hogy Európai aszály esetén jöjjön be olcsó gabona...Minden ország olcsó élelmiszert akar mert választások dőlhetnek el rajta.. a minőség harmadlagos a lényeg hogy olcsó legyen..
Az egy naív gondolat hogy nem lehet majd átpapíroznia Dél Amcsi kukoricát Európaivá..
Láttuk már hogy az ukrán cuccos is tud Lengyel,szlovák,Román lenni..
Onnastól meg ha a Dél Amcsik meg az Ukránok hordják befele a cucost optimatizálhatod a költségedet ahogy akarod .. nem fog kijönni a matek...
Elég megnézni hogy a németek mit csináltak az extra tejükkel fillérekért rászabadították az Európai piacra aminek a vége az lett a kicsiknél nem hogy alacsony áron akarták megvenni egyáltalán nem adtak érte a pénzt mondták hogy nem kell ingyen se...
Olyankor hogy optimatizálod a költséget?
Elhiszem hogy te azt gondolod hogy ezt végig gondolták a döntéshozók statisztikákkal meg minden de mint az elmúlt években már bizonyították hasonló szinten vannak mint a mi Óz a Nagy varázslónk...
Válasz hashtag #13020. hozzászólásáraKolléga,ha értelmetlenné válik az egész amire ráállt-beinvesztált/pályázat-hitel-anyámtyúkja/,tudod milyen gyorsan ki kétszerkettőzi bárki hogy jó lenne ebből kiszállni főleg ha sok föld és/vagy jószág van a nyakán,jó példa most a sertés,tej,egyebek.Ha feleannyiért akarnak megtermeltetni bármit amit ér vagy amibe kerül, nem a dolgozók iránti rokonszenv-felelősségvállalás vagy az elhivatottság lesz a döntő.A közösködésbe anno/TSZ/ sok embert be lehetett könnyen vonni képzetlensége-immobilitása miatt,ma már más világot élünk.
Válasz szelindi1965 #13019. hozzászólásáraA kicsiknél azért nincs baj, mert van mellette munkahely. Attól baj ott is van. Attól hogy a saját munkádat nem számolod, még rá lett költve.
A közepesek, “majd megcsináltatjuk egy részét bérbe” meg azzal szembesülnek hogy a bérmunka felment az égbe. De miért ment fel?
Mert a “nagyok” eddig begépesítettek bőven, meg alkalmazott is volt bőven, aztán jutott idő a bérmunkára is. Mostmeg ha kiszámolja, hogy mennyi az a plusz 1-2-3 ember évente, akkor látja, hogy annyit nem keres a bérmunkával, szóval inkább leépíti őket, aztán annyival kevesebbet vállal el. Ugyanott van, csak nem veri szét a gépparkot a plusszmunkával.
Nehéz ezt kisakkozni, hogy a jobb.
Válasz hashtag #13011. hozzászólásáraA kicsik változtatnak és tudnak is/már folyik/,ezt a helyben megtermelek-eladok-feldolgozok mindent dolgot felejtsd el,az igazán nagy bajok úgy 50-100 ha felett jelentkeznek hamarosan és komplexen,figyeld a hirdetéseket.A közösködést hiába erőltetnéd lásd nyugaton is csak a támogatásokért törnek lándzsát ,hisz sokba került a lakodalom.
Válasz Ohaza63 #13016. hozzászólásáraIde azért jött be, mert akarták hogy bejöjjön. Lőrinc vette meg a legtöbbet. Szóval minden azon múlik, mi a szándék..
Az ukrajnai gabona simán bejött úgy hozzánk 2022 ben , hogy senki nem tudta, hogy miképp került ide és egyáltalán kié.
Ezért is csörtéztem itt a Győrffi Balázzsal a NAK elnökével, amikor itt volt nálunk, hogy hétfő reggel az legyen az első dolga, hogy a 20 millió tonnás tároló kapacitásból, hogy lehet kb 12 millió tonna termény, amiről senki nem tud semmit.
Szóval a Dél Amcsi termény ugyanúgy fog ide bejönni, mint az ukrán hozzánk, hogy Hamburgban majd azt mondják, hogy olasz, vagy spanyol, Olaszba meg azt mondják a hajóra, hogy Francia vagy Dán termény van rajta.
Hozzánk románként és lengyelként érkezett akkortájt, de volt benne Beloruszon keresztül átjövő orosz is. Szóval ez csak fuvarlevél kérdése.
Itt Nagylaknál bejövő ukrán/moldáv/román kamionosnak volt 2 db fuvarlevele, az egyik arról szólt, hogy tranzit Olaszba, a másik meg, hogy magyar a cél, de általában mind itt maradt nálunk bértárolásra, majd leverte az árakat.
Csak érdekességképpen írom, hogy a Dél Amerikai több tíz millió hektárnak és az ukrajnai tíz millió hektárnak ugyanaz a tulaja, a Black Rock és a Vanguard, akik mögött ugyanazok a családok állnak, akik a világpiacon eddig kénytelenek voltak jóval olcsóbban értékesíteni a szemét terményüket pl. Afrikába, na majd mostantól a gazdag Európai piacot is lefölözik, a Te terményed meg mehet majd féláron Etiópiába.
Ha Te lennél Csekonics Báró és Somogyban gazdálkodsz 50.000 holdon és örökölsz vagy veszel Szabolcsba és Békésbe is még50- 50.000 holdat és néger rabszolgák dolgoznak a földjeiden, nem mindegy hogy melyik területen vered majd le az árakat és fojtod meg a konkurenciát és nyúlod le a földjeiket.
Válasz Ohaza63 #13014. hozzászólásáraTudod, valóban nyilvántartják, mi, és mennyi köt ki európában.
Ukrajna kapcsán azzal jöttél, hogy az európai zsidóknak odakinn megterem a termény, és be akarják hozni az euba. Tegyük fel elhiszem.
Akkor ezeknek a lobbiköröknek miért jó ha bejön a délemerikai anyag?
Na? Semmiért. De enélkül nem irtàk volna alá a brazilok a 35% vámcsökkentést az autóiparra. Szóval hidd el, hogy lesz az számolva, mi és mennyi jön be. Ahogy te is szoktad számolni a napokat a Jézuskáig.
Éppen itt van az ideje felnőnöd.
Én 6-8 éves koromig, hittem a mesékben, meg a Télapóban, Jézuskában, meg a Vasorrú bábában, de Te még tényleg hiszel ezekben.
Talán leszállhatnál a bilikéről és átülhetnél valami nagyobbra, amit a felnőttek használnak.
Gondolom neked személyesen Ursula főboszi ígérte meg, hogy majd ott ül a Hamburgi kikötőben és minden 95 szem Európai kukoricához kiszámol 5 szem Dél Amerikait, ugye????
Megjegyzem, amivel mi foglalkozunk az nem az a kategória, hogy a piacon a "baboskendőben" az őstermelői soron, majd eladjuk literre a kukoricánkat és búzánkat, mint ahogy a babbal, meg a mákkal csinálják a mamókák.
Egyébként ha itt marad felénk az ilyen időjárás, akkor Mercosur ide, vagy oda, akkor is lelehet, lekell húzni a redőnyt.
Az összefogást a másik topicban a gazdatárs sajnos nagyon pontosan leírta, inkább beledöglik, de nem fog össze.
Tudod barátom Én egy más világból cseppentem ide, ott gyilkos küzdelem folyt minden munkáért, úgy gondoltam 2005-ben, hogy ez itt más világ, mert a Nagyapám és Apám elbeszélése mások voltak a paraszti világról - segítség , szolidaritás, összefogás - kurva nagyot csalódtam, ez rosszabb, mint az ahonnan jöttem.
Válasz hashtag #13011. hozzászólásáraMég hiszel a mesékben? Persze majd dekkázák hogy 5% Dél Amcsis kukoricát lehet behozni.. hogyne...
Ahogy az ukrán cuccosnál is csak Uniós követelményeknek megfelelőt lehetett behozni aztán mit ad isten egyszer csak jött a hír hogy a terméket visszakellett hívni mert az Unióban 30 éve betiltott cuccos kilett mutatva benne...
Abban a pillanatban ahogy hiány lesz Európában abból az 5-ből lesz 50% is..
Nem akarnak még egy 2022-es szintű árrobbanást..
Talán még időben felébredtek és azt megvétozták de már jött a másik agyhalott dolog hogy az ukránok jövőre jöjjenek az Euba....Hát hogyne rohadtul nem felelnek meg az Uniós csatlakozásnak de jöjjenek persze semmi gond...
Aztán optimalizálhatod a költségeid.. a mi piacainkat a Dél Amcsi foglalná be közben keletről meg jönne be az ukrán cuccos persze csak átszálltási szöveggel és "véletlen" pár millió tonna valami "csoda" folytán mégis magyarba ragadna mint 2023-ban....
Azért ennyire látványosan nem kellene szétverni az európai mezőgazdaságot kevesebből is lehetett látni hogy valami oknál fogva ez a cél na de nem gondoltam volna hogy ezt ennyire nyílvánvalóan fogják tenni...
Válasz Ohaza63 #13010. hozzászólásáraA jövőben ki akadályoz meg abban, hogy mezőgazdasàggal foglalkozz, és akár helyben értékesítsd a megtermelt dolgokat? Az, hogy az unió éves kukorica felhasználásában 5%-ig jelen lehet a brazil temény is, nem jelenti azt, hogy nincs igény az országok saját termelésére. Mert ha te abbahagyod, meg még sokan, akkor nyilván valamit emeledni fog az ár, és aki nem hagyta abba, az jobban jár. Épp ezért csinálja tovàbb mindenki, mert vár egy újabb pozitív periódust. Máshol már volt erről szó, hogy muszáj lesz a kicsiknek is költséget optimalizálni, ha talpon akarnak maradni, és jobb hiján ezt összefogással fogják tudni megcsinàlni, ha túrós ha nem.
Nem tudom, hogy tudod e , hogy kik is állnak e mögött?
Vagy azt, hogy hány nemzet/ország Nemzeti bankja önálló???
Megsúgom csak pár ország, mint Kína, Oroszország, Irán, Kuba Nemzeti Bankjai felett nincs a Rothschild bankháznak felügyelete.
Itt volt még Venezuela is, ahol Trump elrabolta a Maduro elnököt, majd az új elnök azonnal behódolt a Rothschildoknak, akik az Ukrajnai és Dél Amerikai földekből is több 10 millió hektárt birtokolnak.
Ezeken a földeken GMO os technikával, a legolcsóbb és tiltott vegyszerekkel, jobbágyokkal, olyan olcsó termelési költséggel gazdálkodnak, hogy nekünk semmi esélyünk nincs semmire, még a szállítási költséget figyelembe véve sem.
Európa pár évig még elagonizál, aztán jön nekik az aranykor.
13609 hozzászólás
Válasz Ares 826 #13051. hozzászólásáraEzt komolyan kérdezed?
Ott van a gabona kutatónak az aszálytürő fajtái amit génszerkesztenek egy bőtermővel és a tavalyi aszályban nem 6 tonnát terem hanem 8-at...
Plusz gyorsabb is mint a sima nemesítés nem kell neki 8-10 év..
Válasz Ares 826 #13057. hozzászólásáraLovak közé van csapva a gyeplő.
Egy hete belinkeltem egy cikk részlelet „Mi lesz veled mg..” be az orosz mezőgazdasági miniszter nyilatkozatából. A volumenen kívül az a megdöbbentő, hogy van állami terv, van iránymutatás, és szándék a mezőgazdaságuk fejlesztésére. Ha megnézem náluk az elmúlt 10 évet, a fejlődés kimondhatatlan. Tehát lehetne ezt másként is csinálni.
Válasz Ohaza63 #13054. hozzászólásáraSajnos megint igazad van! Nagyon de nagyon kevés lesz a nyári gabonák árai, ezt a kupecok is tudják na pont azért is jönnek ezekkel az árakkal! A téli csapadék az meg is van ami kell a gabonáknak, már ezzel a vízzel már egy közepes termés lesz is az országban ha a jégeső nem veri sz@rrá a növényeket!


Válasz Ohaza63 #13054. hozzászólásáraEzt már ősszel is jeleztem.




Lesz itt 4-essel kezdődő gabona ár……..
Sziasztok!
Ki hol nézi a búza árát? Nekem főleg a bérleti díjak fizetése miatt lenne érdekes.
Köszönöm
Válasz kajszi_71823 #13047. hozzászólásáraÜdv barátom!





Bizony elég alacsony az ár, úgy hogy még a Dél -Amcsi gabona meg sem jelent az EU piacán.
Lassan odajutunk, hogy majd nekünk kell fizetni a kereskedőnek, hogy átvegye és ne kelljen az árokba borítani a terményünket.
Nem vagyok egy nagy jövős-menős, autózós, de szombaton a találkozóra menvén végig nézegettem az úton, hogy mindenhol zöld a határ, vagyis búza vagy árpa, de repce vetés nulla és minimális szántott, vagy tavaszira előkészített föld volt, legalábbis itt azon a 100-110 km en.
Valószínűleg ezzel tisztában vannak a kereskedők is, hogy lesz itt akkora búza dömping, hogy bele is fogunk fulladni.
Ezért is jönnek ki ezekkel a gyalázatos árakkal.
Válasz Nagy Péter 40 #13041. hozzászólásáraAszalyban ugyanannyit tud mind a többi, de ideális évben jobbak az isterras magok. Legalábbis a mi területünkön ez a tapasztalat.
Válasz kajszi_71823 #13047. hozzászólásáraAz a mostani euró árfolyammal nagy büdös LÓF@KSZ sajnos!



Válasz Sam88 #13044. hozzászólásáraMiért is bírná, szerinted????? Írd már le miért is??????



Válasz Sam88 #13043. hozzászólásáraNekem oprimális időben tudta a Nádor becenevét hogy "10 tonnás malmi búza"..,most meg az aszályos években se marad le a többiekétől,így nincs okom váltani.
Tavaly volt Basilio de nem tapasztaltam volna hogy kényes fajta igaz aszály volt így a betegség ellenállósága nem is tudott kibontakozni.
A GMO egy másik történet.Európában az lenne a búzatermesztés halála...
Már így is túl sok van, mi lenne ha még Európa 40-50 %-al emelni tudná a termelését GMO-s búzával...
Válasz hashtag #13046. hozzászólásáraTápanyagutánpótlásba nem megyek bele mert még a talajminta vevők jó része is csak a sötétben tapogat..
Sajnos azon a helyen vagyok ahol az utóbbi években a 7 tonna kiváltság..De hiába is termelnék prémium javító búzát van egy olyan csúnya dolog hogy elkell érni az olasz és bosnyák piacot hogy lehessen érdemben beszélni arról hogy megérje prémium búzát termelni..oda meg nem egyszerű jutni és sajnos most hiába is jut el oda az ember nem sokkal adnak többet érte ha egyáltalán kell nekik mert bevásároltak..
Kazánba való? Tudtommal nem vagy kereskedő mégis az ő meséjüket szavalod el hogy halaknak meg kazánba való búza.. A valóságban meg abból a fuzáriumos semmitérő búzából lesz a legfinomabb kenyér.. mert olcsó...
2018 körül volt fuzárium itt keleten aki emlékszik rá tudja mi volt akkor...de hogy frissebbet mondjak 2024 őszén is láttuk hogy az aratáskori 4500 forintos full toxinos kukorica novemberre "átalakult" mindegy milyen 7000 forintos kukoricává...
Válasz mtz1221 #13045. hozzászólásáraEnnyiért én lekötném a takarmányt.
Sajnos felénk csak 150 e/t kínáltak talán 2 hete. Mára lehet lejjebb ment az ár......
Válasz mtz1221 #13045. hozzászólására140€-s előkötési árat kaptam ma.

Erősen gondolkodom az ugaroltatáson.
Válasz Nagy Péter 40 #13042. hozzászólásáraMeg ugye másfélszer annyi szemterméssel, másfélszer annyi mikro/makroelemet viszel le a területről, ennek a pótlása meg többnyire a szentlélekre van bízva.
Amúgy vannak területek, ahol ha egész évben fejen állsz, akkor sem lesz több 7 tonnàtól, és leginkàbb 5t körül szór az üzemi àtlag, ott talán elgondoljodhatnak, hogy nem a bőtermő felé kell menni, mert nem fog az se bőt teremni. Cserébe lehet lesz egy csomó kazánba való fehér búzája. Amúgy visszatérve, a jobban eladhatót úgy kell érteni, hogy a ha van egy nagycsomó mennyiségű takarmánybúza(pl mint idén lesz) akkor azért időnként hajlandóak zsebbe nyúlni a jobbért, mert valamivel csak jó lenne euróvá pofozni a sok szemetet.
Felétek is sok búza van vetve ? Itt rengeteg van, repce helyett. 169.5 eurót kínálnak zölden, 8%kompenzációs felárral. Kéne lekötni valamennyit ?
Válasz Nagy Péter 40 #13041. hozzászólásáraHa nekünk is lehetne gmo vetőmag na az bírná az aszályt rendesen.
Válasz Nagy Péter 40 #13041. hozzászólásáraNekem mindig euclidom volt a tulsúlyos, aszályban a legjobb. Volt. Megszűnt már tavaly nem volt. Basilio egy kényes fajta de még nekem nem volt. A nador meg optimalis időben erősen lemaradt.
Válasz butique #13040. hozzászólásáraKicsit nagyot mondott mert az okosabb ezt úgy szokta előadni hogy2 tonna a különbség közte pl 5 tonna minőségi 7 tonna takarmány és akkor bevételben kb fifti fifti az eredmény ha ekkora a különbség a két felvásárlási ár között és akkor amit nem fejtett ki de mások szoktak hogy elvileg több cucc kell a 7 tonnához vagyis elvileg költség oldalon majd látod a különbséget.
Csak azt szokták elfelejteni hogy attól hogy malmi vagy javítóra képes az a fajta az még nulla inputtal ugyanúgy takarmány vagy jó esetben euro lesz, csak a potenciál van meg, ahhoz hogy az meg is valósuljon azért etetni kell azt is...
Mondjuk azt megnézném hogy most adna e érte 9-10 ezer között..
Válasz Gatti #13039. hozzászólásáraNekem is volt tavaly Basiliom de semmivel nem tudott többet mint a Nádor,pedig kevés volt a csapadék, kijöhetett volna különbség.
De a nagyobb baj hogy a kimondottan takarmány fajtát vetők se termeltek többet.
Miest lesz egy olyan fajta ami aszályos körülmények között is tönkre veri azonnal csere lesz.
?????????Ha:
Malmi: 5t x 90-100ft=450-500
Középszerű: 8t x 68-75ft=544-600
A mértékegységektől eltekintve valami nem jön ki.
Legalábbis a molnár által bemondott számok alapján.
Válasz Nagy Péter 40 #13037. hozzászólásáraNálunk a basilio vagy cellule csúnyán megverte több évben is a nádort. Sokáig vetettük a nádort de 6-7 tonnánál nem ment feljebb, de az isterrás magokból többször vágtunk 8 tonnát, pedig ugyanaz a tech.
Válasz mtz1221 #13033. hozzászólásáraJól hangzik de a valóság más.
Először is alig adnak érte többet, de végül nem is adnak.
Beviszed a mintát, "jó ezt hozza étkezési!"
Mire beérnek a pótkocsik már takarmány. Csak az idegeskedés van vele, ott kell lenni mérésnél, várod hogyan akarnak átbaszni..
Én már nem hogy a minőséget nem nézem, hanem a legközelebbi felvásárlóhoz vitetem azt jólvan. Aki termelésből akar megélni tévúton jár.
Válasz hashtag #13036. hozzászólásáraDe a probléma éppen az hogy nem jobban eladható...
Lehet szidni a felvásárlókat de a malmok se akarnak többet adni érte...
Kerestem fel jópárat az elmúlt években mind szépen lekövette a felvásárlók árait..
Az hogy most mázsánkánt 100-200 forinttal többet adna adott ha éppen nagyon kell neki azzal nem sokra megyek és legtöbb esetben nem ad érte semmivel se többet...
Az meg nem semmi hogy ahogy hallom jelenleg mindegy milyen búzád van egy áras verzió van mert a legjobb árat jelenleg a takarmánykeverősök mondanak...nekik meg nem kell hogy malmi legyen de megveszik azt is..
Ami a cikket illeti meg végülis jól mondja hogy mibe kerül a 8 tonnás takarmány meg az 5 tonnás malmi búza előállítása csak éppen szerintem fordítottan mondja...
Ha normális évek lennének olcsóbban tudnék 8 tonnás takarmányt előállítani mint 5 tonnás malmi minőségűt ami igazából nem is malmi hanem a javító csúcsa lenne amit esetleg magasabb áron vennének meg mert ahogy mondja nem csak a sikér meg a fehérje számít hanem most mindenki a W értékre van rámozdulva hogy az legyen jó.. De most akik meghagyták hiába szuper a W érték is, nem kell vagy csak nyomott áron..
Egy baj van hogy olyan évek vannak itt keleten hogy egy pl egy nádor ugyanazt tudja produkálni terméshozamban mint egy takarmány fajta csak ezért nem váltok mert nem terem többet a takarmány és hátha a piac is egyszer tolerálja a minőséget.. de idén már szinte biztos hogy nem fogja..
Válasz jaromiv #13034. hozzászólásáraNem is kell mindenkinek minőséget előállítani. Hanem arra céloz, hogy aki azt állít elő, az jobban eladható a piacon. Persze itt nem a felvásárlóra céloz, aki +5%-ot ad érte..
Válasz jaromiv #13034. hozzászólásáraPont ezért raktam be. Úgy vezetik a földműveseket, mintha mind birkák lennénk.
Válasz mtz1221 #13033. hozzászólásáraEz egy marhaság.
Nem is lehet más, amikor a riport alany „pék, molnár és búzatermelő” egy személyben.
Mondom ezt úgy, hogy az alapítástól tíz évig tagja voltam Miskolcon egy egyik nagy pékségnek.
1. A malmok/molnárok mindig is búzakeverékből csinálták a lisztet.
2. A sütőszerek 2000 utáni elterjedésével, megszűnt az élesztős kovászolt kenyér. A sütőszerrel gyakorlatilag a legócskább lisztből is lehet sütni.
3. A régi malmok bezárásával, leszerelésével gyakorlatilag megszűnt a minőségi liszt. De nincs is rá szükség, mert a liszt egy árérzékeny termék.
Az, hogy van néhány kézműves pékség, sütő vagy cukrász, a horror áraival, akinek a bolti lisztnél jobb minőség kell, nem jelent semmit, mert az nem volumen.
Ez kb olyan, mint a borász barátaim. Mind dicséri a díjnyertes borát. Beárazza a csillagos égbe, és tátja a száját, hogy nem kell senkinek.
https://www.agroinform.hu/szantofold/nem-tobb-buza-kell-igy-kereshet-tobbet-a-gazda-kevesebb-tonnaval-90052-001
Válasz VMisi #13031. hozzászólásáraEz elég jó.
Felénk 150 euró, ami a jelenlegi 381 Ft/eurós árfolyamnál 57 150 Ft/t, amit kevesellek.
Ti árkínálatotokért aláírnám az termelési szerződést.
Válasz Sk Laci #13030. hozzászólására63 ft a takarmány kötése
Mennyiért kötik felétek az új búzaterményt, főleg a takarmányt ?
Nem turkálna benne sokat, és alig olcsóbb a minőségitől.
Válasz Ákos1 #13028. hozzászólásáraNem egy nagy "durranás" ! Érdemes ezért az árért termelni???????


Válasz bgergo39 #13027. hozzászólására6300 ft/q malmira, mai ajánlat. Szabolcs szatmár
sziasztok!
tudtok friss búza árakat?
Válasz hashtag #13024. hozzászólásáraEz a show az egészben,nem kell hogy jöjjön ,elég ha jöhet.A termelő itthon úgyis házhozszállítja leadáskor,termeltetés haszna/input oldal/megint csak nem a termelőé,kérdés lesz e piaca annak amit megtermel az ország ha már külső piac nemigen lesz.Az i-re a pontot felteszi a támogatások megvonása-lebontása. Nézd meg ,legtöbb hirdetés gabonánál kukoricából van,és a fél örszág felsült tavaly de másból is beszorult sok.Rájön egy átlagos termés a nyáron 20-30%-al több területről,nem művészet bedőlteni ezt az ágazatot sem.És nem feltétlen csak gabona van a világon,ezért rendült meg az általános termelési-beruházási kedv és a bizalom.Próbálkoznak sokan ágazatot váltani vagy hígítani,nem hoz jót az sem.
Válasz szelindi1965 #13023. hozzászólásáraLesz belső termelés efelől nincs kétségem. Annyi hogy majd csak a legnagyobbak maradnak.A nemzeti bajnokaink ahogy a vezér fogalmazott pár éve hogy rájuk van szükség.
Ahogy a világ nagy része mutatja nem az 50-100 hektárosoknak áll a világ hanem a 10 ezer hektárosnak..
Nem gondolnám hogy az amerikai gengszter bácsi miatt lenne majd egészségesebb termelési struktúra hanem sokkal inkább azét mert a világ lakossága fogyni fog és ennyi terményre nem lesz szükség.. hanem inkább prémium minőségre kell ráállni és egy jó marketinggel beetetni a gazdagokat hogy vegyék meg.... vagy valami hasonló, a lényeg hogy a gazdagok bekajálják a marketinget és vegyék.
Elég megnézni Kínát hogy már ők is bajban vannak a gyerekválallással,ahogy okosodnak ott is nem 4-5 gyereket akarnak hanem elég 1 is..Európában ez már 10 éve így megy.
Közben meg olvadnak a jégmezők egyre több múvelhető terület lesz mellé jönnek folyamat a bőtermőbb fajták,a GMO meg kétszer olyan gyorsan fog fejlődni tehát a növénytermesztésnek én nem nagy jövőt látok..
Válasz szelindi1965 #13023. hozzászólásáraMármint hogy van blokkolva a belső termelés? Ilyen elbaszott útdíjakkal, és nemlétező vasúti fuvarozással, hogy fog ezer kilóméterekről bejönni 4 millió tonna termény? Persze, bejöhet. Mint mondtam, minden azon múlik, mi a szándék. Akár országokon belül is.
Válasz Nagy Péter 40 #13022. hozzászólásáraIgen a szándék, ha blokkolva van a belső termelés,a kitettség nő és attól hogy hozzák be akárhonnan-akármennyiért is, miért lenne olcsóbb a szemét cucc a végfogyasztónak ? 22-es csapdája az egész. Talán annyi remény lehet hogy a Trump és társai eszeveszett energiazsarnoksága-éhsége egy egészségesebb termelési struktúrát és árut alakíthat ki itthon,de ezt lehet közülünk már kevesen érik meg.
Válasz hashtag #13017. hozzászólásáraJól mondod azon múlik mi a szándék.. Ahogy Lölö szándéka is az volt hogy aszálynál jöjjön be olcsó gabona ugyanúgy Európának is az az érdeke hogy Európai aszály esetén jöjjön be olcsó gabona...Minden ország olcsó élelmiszert akar mert választások dőlhetnek el rajta.. a minőség harmadlagos a lényeg hogy olcsó legyen..
Az egy naív gondolat hogy nem lehet majd átpapíroznia Dél Amcsi kukoricát Európaivá..
Láttuk már hogy az ukrán cuccos is tud Lengyel,szlovák,Román lenni..
Onnastól meg ha a Dél Amcsik meg az Ukránok hordják befele a cucost optimatizálhatod a költségedet ahogy akarod .. nem fog kijönni a matek...
Elég megnézni hogy a németek mit csináltak az extra tejükkel fillérekért rászabadították az Európai piacra aminek a vége az lett a kicsiknél nem hogy alacsony áron akarták megvenni egyáltalán nem adtak érte a pénzt mondták hogy nem kell ingyen se...
Olyankor hogy optimatizálod a költséget?
Elhiszem hogy te azt gondolod hogy ezt végig gondolták a döntéshozók statisztikákkal meg minden de mint az elmúlt években már bizonyították hasonló szinten vannak mint a mi Óz a Nagy varázslónk...
Válasz hashtag #13020. hozzászólásáraKolléga,ha értelmetlenné válik az egész amire ráállt-beinvesztált/pályázat-hitel-anyámtyúkja/,tudod milyen gyorsan ki kétszerkettőzi bárki hogy jó lenne ebből kiszállni főleg ha sok föld és/vagy jószág van a nyakán,jó példa most a sertés,tej,egyebek.Ha feleannyiért akarnak megtermeltetni bármit amit ér vagy amibe kerül, nem a dolgozók iránti rokonszenv-felelősségvállalás vagy az elhivatottság lesz a döntő.A közösködésbe anno/TSZ/ sok embert be lehetett könnyen vonni képzetlensége-immobilitása miatt,ma már más világot élünk.
Válasz szelindi1965 #13019. hozzászólásáraA kicsiknél azért nincs baj, mert van mellette munkahely. Attól baj ott is van. Attól hogy a saját munkádat nem számolod, még rá lett költve.
A közepesek, “majd megcsináltatjuk egy részét bérbe” meg azzal szembesülnek hogy a bérmunka felment az égbe. De miért ment fel?
Mert a “nagyok” eddig begépesítettek bőven, meg alkalmazott is volt bőven, aztán jutott idő a bérmunkára is. Mostmeg ha kiszámolja, hogy mennyi az a plusz 1-2-3 ember évente, akkor látja, hogy annyit nem keres a bérmunkával, szóval inkább leépíti őket, aztán annyival kevesebbet vállal el. Ugyanott van, csak nem veri szét a gépparkot a plusszmunkával.
Nehéz ezt kisakkozni, hogy a jobb.
Válasz hashtag #13011. hozzászólásáraA kicsik változtatnak és tudnak is/már folyik/,ezt a helyben megtermelek-eladok-feldolgozok mindent dolgot felejtsd el,az igazán nagy bajok úgy 50-100 ha felett jelentkeznek hamarosan és komplexen,figyeld a hirdetéseket.A közösködést hiába erőltetnéd lásd nyugaton is csak a támogatásokért törnek lándzsát ,hisz sokba került a lakodalom.
Válasz hashtag #13017. hozzászólásáraÜdv!

Nyakig benne volt a politika, tudom.
Óccccsó alapanyag, nagyobb haszon!!
Válasz Ohaza63 #13016. hozzászólásáraIde azért jött be, mert akarták hogy bejöjjön. Lőrinc vette meg a legtöbbet. Szóval minden azon múlik, mi a szándék..
Válasz hashtag #13015. hozzászólásáraKedves hashtag barátom!




















Az ukrajnai gabona simán bejött úgy hozzánk 2022 ben , hogy senki nem tudta, hogy miképp került ide és egyáltalán kié.
Ezért is csörtéztem itt a Győrffi Balázzsal a NAK elnökével, amikor itt volt nálunk, hogy hétfő reggel az legyen az első dolga, hogy a 20 millió tonnás tároló kapacitásból, hogy lehet kb 12 millió tonna termény, amiről senki nem tud semmit.
Szóval a Dél Amcsi termény ugyanúgy fog ide bejönni, mint az ukrán hozzánk, hogy Hamburgban majd azt mondják, hogy olasz, vagy spanyol, Olaszba meg azt mondják a hajóra, hogy Francia vagy Dán termény van rajta.
Hozzánk románként és lengyelként érkezett akkortájt, de volt benne Beloruszon keresztül átjövő orosz is. Szóval ez csak fuvarlevél kérdése.
Itt Nagylaknál bejövő ukrán/moldáv/román kamionosnak volt 2 db fuvarlevele, az egyik arról szólt, hogy tranzit Olaszba, a másik meg, hogy magyar a cél, de általában mind itt maradt nálunk bértárolásra, majd leverte az árakat.
Csak érdekességképpen írom, hogy a Dél Amerikai több tíz millió hektárnak és az ukrajnai tíz millió hektárnak ugyanaz a tulaja, a Black Rock és a Vanguard, akik mögött ugyanazok a családok állnak, akik a világpiacon eddig kénytelenek voltak jóval olcsóbban értékesíteni a szemét terményüket pl. Afrikába, na majd mostantól a gazdag Európai piacot is lefölözik, a Te terményed meg mehet majd féláron Etiópiába.
Ha Te lennél Csekonics Báró és Somogyban gazdálkodsz 50.000 holdon és örökölsz vagy veszel Szabolcsba és Békésbe is még50- 50.000 holdat és néger rabszolgák dolgoznak a földjeiden, nem mindegy hogy melyik területen vered majd le az árakat és fojtod meg a konkurenciát és nyúlod le a földjeiket.
Gondolkozz globálisan!
Válasz Ohaza63 #13014. hozzászólásáraTudod, valóban nyilvántartják, mi, és mennyi köt ki európában.
Ukrajna kapcsán azzal jöttél, hogy az európai zsidóknak odakinn megterem a termény, és be akarják hozni az euba. Tegyük fel elhiszem.
Akkor ezeknek a lobbiköröknek miért jó ha bejön a délemerikai anyag?
Na? Semmiért. De enélkül nem irtàk volna alá a brazilok a 35% vámcsökkentést az autóiparra. Szóval hidd el, hogy lesz az számolva, mi és mennyi jön be. Ahogy te is szoktad számolni a napokat a Jézuskáig.
Válasz hashtag #13013. hozzászólásáraKedves hashtag barátom!




















Éppen itt van az ideje felnőnöd.
Én 6-8 éves koromig, hittem a mesékben, meg a Télapóban, Jézuskában, meg a Vasorrú bábában, de Te még tényleg hiszel ezekben.
Talán leszállhatnál a bilikéről és átülhetnél valami nagyobbra, amit a felnőttek használnak.
Gondolom neked személyesen Ursula főboszi ígérte meg, hogy majd ott ül a Hamburgi kikötőben és minden 95 szem Európai kukoricához kiszámol 5 szem Dél Amerikait, ugye????
Megjegyzem, amivel mi foglalkozunk az nem az a kategória, hogy a piacon a "baboskendőben" az őstermelői soron, majd eladjuk literre a kukoricánkat és búzánkat, mint ahogy a babbal, meg a mákkal csinálják a mamókák.
Egyébként ha itt marad felénk az ilyen időjárás, akkor Mercosur ide, vagy oda, akkor is lelehet, lekell húzni a redőnyt.
Az összefogást a másik topicban a gazdatárs sajnos nagyon pontosan leírta, inkább beledöglik, de nem fog össze.
Tudod barátom Én egy más világból cseppentem ide, ott gyilkos küzdelem folyt minden munkáért, úgy gondoltam 2005-ben, hogy ez itt más világ, mert a Nagyapám és Apám elbeszélése mások voltak a paraszti világról - segítség , szolidaritás, összefogás - kurva nagyot csalódtam, ez rosszabb, mint az ahonnan jöttem.
Válasz Nagy Péter 40 #13012. hozzászólásáraEzek szerint!
Válasz hashtag #13011. hozzászólásáraMég hiszel a mesékben? Persze majd dekkázák hogy 5% Dél Amcsis kukoricát lehet behozni.. hogyne...
Ahogy az ukrán cuccosnál is csak Uniós követelményeknek megfelelőt lehetett behozni aztán mit ad isten egyszer csak jött a hír hogy a terméket visszakellett hívni mert az Unióban 30 éve betiltott cuccos kilett mutatva benne...
Abban a pillanatban ahogy hiány lesz Európában abból az 5-ből lesz 50% is..
Nem akarnak még egy 2022-es szintű árrobbanást..
Talán még időben felébredtek és azt megvétozták de már jött a másik agyhalott dolog hogy az ukránok jövőre jöjjenek az Euba....Hát hogyne rohadtul nem felelnek meg az Uniós csatlakozásnak de jöjjenek persze semmi gond...
Aztán optimalizálhatod a költségeid.. a mi piacainkat a Dél Amcsi foglalná be közben keletről meg jönne be az ukrán cuccos persze csak átszálltási szöveggel és "véletlen" pár millió tonna valami "csoda" folytán mégis magyarba ragadna mint 2023-ban....
Azért ennyire látványosan nem kellene szétverni az európai mezőgazdaságot kevesebből is lehetett látni hogy valami oknál fogva ez a cél na de nem gondoltam volna hogy ezt ennyire nyílvánvalóan fogják tenni...
Válasz Ohaza63 #13010. hozzászólásáraA jövőben ki akadályoz meg abban, hogy mezőgazdasàggal foglalkozz, és akár helyben értékesítsd a megtermelt dolgokat? Az, hogy az unió éves kukorica felhasználásában 5%-ig jelen lehet a brazil temény is, nem jelenti azt, hogy nincs igény az országok saját termelésére. Mert ha te abbahagyod, meg még sokan, akkor nyilván valamit emeledni fog az ár, és aki nem hagyta abba, az jobban jár. Épp ezért csinálja tovàbb mindenki, mert vár egy újabb pozitív periódust. Máshol már volt erről szó, hogy muszáj lesz a kicsiknek is költséget optimalizálni, ha talpon akarnak maradni, és jobb hiján ezt összefogással fogják tudni megcsinàlni, ha túrós ha nem.
Válasz Sam88 #13009. hozzászólásáraÜdv Sam88!
Szerintem semmit sajnos!
Nem tudom, hogy tudod e , hogy kik is állnak e mögött?
Vagy azt, hogy hány nemzet/ország Nemzeti bankja önálló???
Megsúgom csak pár ország, mint Kína, Oroszország, Irán, Kuba Nemzeti Bankjai felett nincs a Rothschild bankháznak felügyelete.
Itt volt még Venezuela is, ahol Trump elrabolta a Maduro elnököt, majd az új elnök azonnal behódolt a Rothschildoknak, akik az Ukrajnai és Dél Amerikai földekből is több 10 millió hektárt birtokolnak.
Ezeken a földeken GMO os technikával, a legolcsóbb és tiltott vegyszerekkel, jobbágyokkal, olyan olcsó termelési költséggel gazdálkodnak, hogy nekünk semmi esélyünk nincs semmire, még a szállítási költséget figyelembe véve sem.
Európa pár évig még elagonizál, aztán jön nekik az aranykor.