Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.86 Ft USD 312.6 Ft CHF 384.91 Ft GBP 411.86 Ft

Fórum

Kukorica és napraforgó vetése

Létrehozta: Géza , 2008-03-24 17:55:59

Kedvencekhez Segítség
4104 hozzászólás
Nincs profilkép
#3004 termelo
2022-04-02 12:04:31

Válasz Bárány #2982. hozzászólásáraNálad keverednek a dolgok?

A műhold jelek most is kódoltak, különböző összegekért jutsz különböző feloldáshoz.

SF1 ingyenes javító kód +-15 cm pontosság (szubdeciméteres pontosságnak is szokták hívni)
egyébként méteres pontosság lenne ezt zavarnák a cikk szerint. Ettől még "földi" RTK- val működne attól, hogy te azt állítod, hogy nem!
Ha tudnád miről van szó akkor nem írnál olyan dolgokat, hogy az RTK bázis nem tud majd korrekciót adni. A fixre telepített-bázis a saját helyét nem műhold alapján határozza meg hanem a földmérő mérte ki telepítéskor és ezt a fix pontot adja tovább rádió frekvencián a "sötétben tapogatózó" traktoron lévő műholdvevőknek. Az RTK bázis lokális, Oroszországból nem lehet zavarni....

Nincs profilkép
#3003 termelo
2022-04-02 11:46:45

Válasz KISMASZEK77 #2980. hozzászólásáraA földi RTK bázisállomás nem tud neked segíteni abban, hogy hol van a mezsgyéd csak ha a földmérő a telepítés előtt kiméri a helyét és a TCM-be beüti a koordinátáit. A képen látható "adó" alap esetben csak arra jó, hogy párhuzamosak legyenek a sorok.

Nincs profilkép
#3002 termelo
2022-04-02 11:42:44

Válasz Bárány #2979. hozzászólásáraKöszi, hogy lehülyéztél ! Ha te ilyen okos vagy akkor mond már el :

Ki állította, hogy az RTK nem korrekciós jel?

Nincs profilkép
#3001 termelo
2022-04-02 11:40:02

Válasz Nagy Péter 40 #2998. hozzászólásáraHa gázosodik akkor a tavalyi vetőmagon lévő csávázószer már el is illant? smile confused

Nincs profilkép
#3000 Batka
2022-04-02 11:29:28

Válasz Nagy Péter 40 #2998. hozzászólásáralegalábbis a marketing ezt állítja róla....

Nincs profilkép
#2999 Nagy Péter 40
2022-04-02 11:19:44

Válasz Háromágú villa #2997. hozzászólásáraNekem 2 éve volt olyan földem ahol a próbagödreimnél általában 3 db volt 1m2-en és csak csáváztattam a magot és nem volt hiányom és szárdőlésem se.
Ettől még lehet hogy nem véd de ehhez viszgálati eredmények kellenének hogy kiderüljön mi a szitu.
Azt mindenképpen tudni kell hogy a force-os csávázás csak kis mennyiségű féreg fertőzéstől véd meg. Nagyobb fertőzésnél mindenképpen kell fertőtlenítő is.
Ezt sok helyen elfelejtik mondani.

Viszont abban teljesen egyetértek hogy nem szabad kockáztatni százezreket lehet bukni ha nem kellően figyelmes az ember

Nincs profilkép
#2998 Nagy Péter 40
2022-04-02 11:12:52

Válasz Batka #2996. hozzászólásáraMivel a hatóanyaga Teflutrin annak pedig az a tulajdonsága hogy gázosódik így nálam nem ez a kérdőjeles hanem inkább az a 15-18 napos hatástartam.

Nincs profilkép
#2997 Háromágú villa
2022-04-02 10:23:37

Válasz Batka #2996. hozzászólásáraNem védi meg, nekem ezt olyan szakember mondta, aki évekig az egyik legnagyobb vetőmagos cégnél dolgozott, de mindenki el tudja dönteni, hogy mekkora kockázatot vállal, ilyen terményárak mellett talán célszerű a legnagyobb biztonságra törekedni.

Nincs profilkép
#2996 Batka
2022-04-02 10:14:35

Válasz Nagy Péter 40 #2995. hozzászólásáraazért kíváncsi lennék én arra a "gázosodásra", elvégre ez egy piretroid. Tudom, hogy ezzel a szöveggel nyomják, de szerintem erősen kérdőjeles!

Nincs profilkép
#2995 Nagy Péter 40
2022-04-02 09:56:12

Válasz termelo #2975. hozzászólására
Mivel gázósító hatású így egy "gázburkot" hoz létre a csíra körül.
Különböző szemcseméret van a magon mely fokozatosan oldódik fel a nedvesség és hőmérséklet hatására így védi a magot a csírát és kicsit a fejlődő növény gyökérzetét is.

Az hogy te itt a fórumon utána olvasol az szép dolog,de sztem ne erre építs hanem kérdezd meg a vetőmagost akitől veszed vagy egy növényvédőst hogy ők mit mondanak.
Akikkel régóta kapcsolatban vagy azok nem fogják szana széjjel dícsérni bmit is veszel hogy "igen igen ezt megkell venned" hanem normálisan megmondják hogy ők mit tapasztaltak mire számíthatsz.

Írod egy másik hsz-ban hogy mindig a max dózist fogják ajánlani.Persze hogy azt ajánlja hogyan máshogy tudja "garantálni" hogy nem az ő hibája ha kiették a kukoricád?
Nem maga ellensége ő sem.Nem fogja tudni megmondani hogy neked elég mondjuk 8 kiló Belem is.
Az meg hogy évek tapasztalatait írod h nem szokott baj lenne nekem arra utal hogy nem szoktad megnézni előtte a földet hogy vetés előtt mennyien bújkálnak benne csak mert mindig bejött ezért így csináljátok.Ami szintén becsapós lehet 1-2 év alatt rengeteget tud változni a dótféreg mennyiség kellemetlen meglepetések érhetnek és igazából reagálni se tudsz már rá.Persze pótolgathatod de mivel nem sorban eszik így az bukós.
2017-18-ig itt felénk se foglalkozott senki mert nem volt baj sose majd jött a meglepetés...

Lehet próbálgatni csak azt is látni kell hogy most óriásit lehet bukni ha mondjuk 1-2 tonnával kevesebbet terem mert most vélhetően nem 4 ezer ft lesz az ára majd.
Költségben meg nem egy eget verő összeg.

Nincs profilkép
#2991 agrogal
2022-04-02 07:51:20

Bacardi napraforgó 75 cm sortávnál mennyi legyen a tőtáv?20cm-66600 db 21cm-63600db 22,3 cm-59900 db mag.Melyik a jobb?Műtrágya csoroszlya menyire rakja a műtrágyát? Alá-fölé-szintbe?3q mas menne vetéskor.

#2990 otis
2022-04-02 07:37:50

Válasz Bárány #2985. hozzászólásáraNálunk a kolhozban a ranglétra úgy nézett ki, hogy először a fiatal suhancok mentek vetés után gyűrűshengerezni, és akin látszott, hogy tudja tartani az egyenest, azt kezdték el betanítani vetésre is. Ennek mai napig nagy hasznát veszem!

#2989 KISMASZEK77
2022-04-02 06:55:06

Válasz A.I. #2987. hozzászólásáraHááát
Az Á-B egyenest mindíg az öregem húzta,neki már reggelente bent volt a célzó vízsmile thumbup

Nincs profilkép
#2988 agrogal
2022-04-02 06:21:40

Műtrágya tárcsás csoroszlyát ki menyire állitja magasságba a vetésmélységhez képest?

Nincs profilkép
#2987 A.I.
2022-04-02 01:02:08

Válasz KISMASZEK77 #2984. hozzászólásáraMilyen robot kormánnyal volt szerelve?smile biggrin

#2986 KISMASZEK77
2022-04-01 22:57:30

Válasz Bárány #2985. hozzászólásáraNem tudják az alap dolgokat,sokan!
Nyomjelzö beállítasa,tőszám beállítása stb...
Hibridkukorica vetésnél a fönök teszi föl a lánckereket a gépre,mert annyira butáksmile blush
Tisztelet a kivételnek..

#2985 Bárány
2022-04-01 22:47:24

Válasz KISMASZEK77 #2984. hozzászólásáraBiztos vannak ma már olyan fiatal traktorosok, aki robot nélkül talán már nem is dolgoztak. Na ott lennének eleinte "ökörhugyozások"!smile sweatdropsmile biggrin
Mint amikor mi is az elsőket vetettük valaha.smile biggrin

#2984 KISMASZEK77
2022-04-01 22:43:03

Válasz Bárány #2982. hozzászólásáraJó Pap is hótig tanul..
Még szerencse hogy tudunk tanácsot adni ezekröl a dolgokról is.
Mondjuk én még lóval is dolgoztam gyerek koromban..smile lol

#2983 Bárány
2022-04-01 22:39:17

Válasz Bárány #2982. hozzászólásáraCsak hogy ne legyen teljesen offtopic: idén nem árt, ha a biztonság kedvéért vetéskor fent lesz a nyomjelző a vetőgépen!

#2982 Bárány
2022-04-01 22:36:28

Válasz KISMASZEK77 #2980. hozzászólásáraMég mindig keverednek a dolgok.smile wink Ha a műholdak(!!!) jelét (GPS: USA, GLONASS: orosz, Galileo: EU, stb.) kódolják, vagy butítják maguk az üzemeltetők, vagy zavarja bármelyik háborús fél, akkor korrekciókkal sem lehet azokat használni. Vagy egyáltalán nem lesznek használhatók, vagy nagyon pontatlanok lesznek, esetleg megbízhatatlanok, azaz néha jó, néha nem. Előfordulhat. Ekkor az RTK bázisok sem tudnak megfelelő korrekciót adni.
Erről szól a lenti cikk.

Sokféle eset lehet, képtelenség mindent végigzongorázni, de pl. az orosz GLONASS kiesését még az eszközök egy részén lehet kezelni, de az USA GPS nélkül már alig tud valami működni.

#2981 KISMASZEK77
2022-04-01 22:31:44


Bocsánat hogy beleszólok

Mi az RTK?

A mezőgazdaságban használt helymeghatározó rendszerek működése teljes mértékben megegyezik az okos eszközökben használt helymeghatározással, csak ezt további pontosító jelekkel kell kiegészíteni, hogy a számunkra szükséges pontosságot elérjük. A működési elv - nagyon leegyszerűsíítve - a következő: a föld körül keringő műholdak által kibocsájtott jel - többek között - tartalmazza a kibocsájtás pontos időpontját is. A vevőkészülék kiszámolja mennyi ideig tartott, amíg a jel eljutott a műholdtól a vevőkészülékig. A terjedési sebesség ismert, így ki tudjuk számolni a megett út hosszát. Ha három ismert ponttól (műholdak) meg tudom mérni a távolságomat, akkor a pozíció már meghatározható. Mivel a Föld körül számos műhold szolgáltat jelet, így biztosítható, hogy minden időpillanatban legalább három látható mindenhonnan.

Mivel a méréseket különböző hibák terhelik a helymeghatározás így elérhető pontossága 1 métertől néhány méterig terjedhet, ami nekünk nem elegendő. A helymeghatározás pontossága különböző kiegészítő jelekkel növelhető. A föld felszínén elhelyezett bázisállomások ugyanúgy meghatározzák a műholdak segítségével a pozíciójukat, mint a vevőkészülékek és a mért valamint a pontos adat eltéréséből számított korrekciós jelet eljuttatják a vevőkészülékekhez, amelyek ezt felhasználva korrigálják a mért eredményeket. E jel továbbításának egyik módja, hogy egy újabb műholdon keresztül juttatjuk célba. Ezek az egyenlítő fölött keringenek, így a Földről mindig azonos irányból látszanak. Ilyen – műholdról érkező – korrekciós jel az ingyenes EGNOS jel vagy a John Deere StarFire korrekciós jelei (SF1, SF2 és SF3). A helymeghatározás így elérhető pontossága 3 cmtől néhány 10 cm-ig terjed, azonban az időbeni megismételhetőség korlátozott.

A másik módszer a korrekciós jel vevőkészülékhez való eljuttatására, ha valamilyen föld felszíni adattovábbítási módot választunk. Ilyen lehet például a mobil adatkommunikáció vagy az ultrarövid hullámú rádióadók. Ezekben az esetekben, mivel a bázisállomások közel helyezkednek el a vevőkészülékhez az elérhető pontosság is nagyobb és a megismételhetőség is időben korlátlan. Ez az RTK korrekciós jel. Tehát, ha RTK korrekciós jelet használunk, három jel vétele szükséges a vevőkészülékeken. Ha ezek közül bármelyik hiányzik nem lehetséges RTK pontosságú helymeghatározás. A KITE Zrt. Európában egyedülálló RTK rendszerrel rendelkezik, ami a mezőgazdasági művelésbe bevont területek közel 100% -át lefedi és a partnereknek RTK korrekciós jelet biztosít. 2010-ben egy országos RTK rendszer kiépítését kezdte meg a KITE Zrt., melynek segítségével a felhasználóknak nem kell beruházni saját bázisállomásra. A hálózat 129 bázisállomásból és 339 ismétlő állomásból épül fel. A +/-2cm pontosságú korrekciós jel vételével időben bármikor megismételhetők a kívánt nyomvonalak a szükséges munkaműveletekhez.

A KITE RTK rendszer használatának előnyei, hogy a partner részéről nem igényel magas beruházási költséget, éves díjszabása kedvező. A hálózat karbantartásáról, folyamatos fejlesztéséről, új eszközök beüzemeléséről, a partnerek támogatásáról és a precíziós technológiák bevezetésének elősegítéséről a KITE Zrt. AMS-RTK szervizspecialista csoportja gondoskodik. Kiépített, biztosan üzemelő RTK rendszer nélkül a precíziós gazdálkodás nem kivitelezhető.

KITE Zrt.



#2980 KISMASZEK77
2022-04-01 22:23:46

Válasz Földönfuto #2963. hozzászólásáraÜdv.
Pár évig dolgoztam A JD RTK rendszerével.Hidas permetezőn,nagygépen, használtuk.
Sf 3 nál nincs olyan hogy elmegy a jel!
Bázisállomások és ismétlő állomások vannak az országba.
Mindegyik állomásnak megvan a száma amelyikhez a a legközelebb dolgozol,azt kell beirni.
Ez a legjobb,próbára hoztak TRIMBLE TOPCON,de a JD-os vált be a legjobban!
Ha messze van töled a bázisálomás ez segíthet...

#2979 Bárány
2022-04-01 22:13:05

Válasz termelo #2974. hozzászólásáraJó nagy butaságokat tudsz mondani! Az RTK a műholdas jelek (egyik fajta) korrekciója!

Nincs profilkép
#2978 termelo
2022-04-01 21:26:19

Válasz A.I. #2977. hozzászólásáraÉn próbáltam vetni SF1-el kukoricát és nem ment. Kérdezzük meg a többieket:

Kedves fórumozó kollégák, lehet vetni SF1-el kapás kultúrát? smile helpsmilie

Én úgy tudom, hogy már az SF1 sem alap műholdjel hanem tartalmaz pontosságot javító algoritmust. Elvileg pont ezt az algoritmust korlátoznák a háború miatt de attól még az RTK-nak kellene működni.

Jó kérdés viszont az SF3 mert az szintén RTK csak műholdról jön másik "kódolt" csatornán.

Ja és azt hiszem ez csak a GPS műholdakra igaz de ezen kívül van több rendszer...

Nincs profilkép
#2977 A.I.
2022-04-01 20:38:48

Válasz termelo #2974. hozzászólásáraNem vagyok nagy szaki...
Mondjuk sf1el több embert tudok aki vet kapást és kalászost is!
Sf3ról nem is beszélve, az másik dolog, hogy nem megismételhető ugye X időn túl!
Persze millió felé sorvezető és pontosság van! Kormányzásról nem is beszélve!
Kedvencem: "Simán megy szabad kézzel!" Mondom ja! Csak nagyon kell fixírozni a monitort!
Lényeg RTK tuti, ahogy írod!

Nincs profilkép
#2976 termelo
2022-04-01 20:35:01

Azt gondolom, hogy ez a fórum az eredményesebb gazdálkodást szolgálja.

Ha arra biztatjuk egymást, hogy mimnél több talajfertőtlenítőt kell kiszórni mert csak az a jó attól nem lesz olcsóbb a termelés és így a fórum sem éri el a célját. Bármelyik lehúzós kereskedőt megkérdezheted bármelyik szerről úgyis a max dózist fogja mondani. Legalább egymást ne biztassuk pazarlásra. smile nonono

Honnét tudod, hogy a 12 kg val elszórt Force jobb mint a 8 kg-val elszórt ha ki sem próbálod?

Én az alábbi bejegyzést írtam nektek és süket fülek: smile cursing

#2954 termelo 2022-03-31 08:43:44
Válasz Háromágú villa #2952. hozzászólására

Egyetértek 100%-ban, annyi észrevételem lenne, hogy nálunk (Bács-Kiskun) 5-6 kg-ot szoktak rakni Force-ból ha nem kukorica az elővetemény illetve 8-9 et a második évben. Ezekkel a dózisokkal nem szokott probléma lenni pedig már 15-éve így megy. Szóval termőhelye válogatja, hogy mennyi az elég, lehet pár hektáron érdemes mindenkinél kipróbálni többféle dózist.

KI KELL PRÓBÁLNI ! smile hammer

Nincs profilkép
#2975 termelo
2022-04-01 20:18:55

Válasz Nagy Péter 40 #2959. hozzászólásáraNagyon jó ez a fórum! Én az összes magot megvettem Force-os csávázással, elhittem, hogy a csávázott mag olyan mint régen volt a Poncho.

Ha itt a fórumon nem olvasok utána, hogy esetleg ez baromság nem is kezdek el gondolkozni rajta:

Ha nem felszívódó (már pedig nem az) akkor, hogy védi meg a folyamatosan növekvő csírát? smile scared

Nincs profilkép
#2974 termelo
2022-04-01 20:13:43

Válasz Földönfuto #2963. hozzászólásáraAlap műholdjellel amúgy sem lehet vetni csak RTK-val (Real Time Kinematik)
Az RTK vagy "földi" rádiófrekvencián jön vagy "földi" GSM hálózaton, semmi köze a műholdhoz.

Halgassatok rám, nem kell mindent elhinni smile whistling

#2972 Bárány
2022-03-31 19:02:04

Válasz Batka #2971. hozzászólásáraAkkor elnézést, hülyeséget írtam.
Kösz, hogy helyreigazítottad!smile thumbupcool

Nincs profilkép
#2971 Batka
2022-03-31 18:39:51

Válasz Bárány #2962. hozzászólásáraA soilguard engedélyezett maximális dózisa 12 kg/ha, nem 15!

#2970 Ganajos
2022-03-31 18:32:18

Válasz Bárány #2962. hozzászólásáraNe viccelj….örülök neki hogy legalább valaki hozzászól a kérdésemre vagy felvetésemre….kicsit kezd kihalni ez a fórum is
Igazából azért nyomom ilyen dózissal, mert eddig nem vettem észre hogy gond lenne a bogárral, úgymond inkább megelőzés

Nincs profilkép
#2969 Földönfuto
2022-03-31 18:03:50

Válasz Bárány #2964. hozzászólásáraIgen a háború miatt lehet,a Nato és az orosz is le tudja kapcsolni,vagy lebutítani.De ezt csak olvastam,nincs ilyen technikám,csak autós.Azt még elkezelgetem.

Nincs profilkép
#2968 A.I.
2022-03-31 17:54:30

Válasz Bárány #2967. hozzászólásáraOkés, tehát nem a fizetett jeleket, hanem úgy általában blokkolhatják a műhold jeleket! (Nem örülünk, úgy hiszemsmile nonono!)
Tegnap előtt álltam rá a vetőre, csak átnézni, de a második dolog a nyomjelzo volt, amit kipróbáltam! (Pedig gondoltam le is veszem a karokat, könnyebb úgy a műtrágya töltés! Leveszem, egyszer élünk smile lol! Legfeljebb visszatakomsmile pimp, ha kell!

#2967 Bárány
2022-03-31 17:42:09

Válasz A.I. #2965. hozzászólásáraMindenkit. Itt a műholdak jeléről van szó, ami az egésznek az alapja. Se Google navi, se autós "dzsípíesz", se ... stb.

Nincs profilkép
#2966 A.I.
2022-03-31 17:38:56

Válasz A.I. #2965. hozzászólásáraU.i.: másnap, bár másik tábláján már semmi gondja nem volt!

Nincs profilkép
#2965 A.I.
2022-03-31 17:36:45

Válasz Földönfuto #2963. hozzászólásáraItt mindenkit meg fog "rostálni" vagy csak az "ingyeneseket"!?
(Kolléga panaszkodott múltkor, hogy kínlódik az RTK jele sf3000es antennával, ott ahol eddig nem volt gond! Én nem vettem észre, bár én 6000-t használok.)

#2964 Bárány
2022-03-31 17:27:06

Válasz Földönfuto #2963. hozzászólásáraÉn még nem olvastam (de most majd megkeresem), de egy háború közelségében simán megeshet. Vagy maga az üzemeltető buzerálhat bele a működésbe, vagy épp valaki zavarhatja a jeleket.
Szóval legyenek kéznél a nyomjelzők!smile thumbupcool

Nincs profilkép
#2963 Földönfuto
2022-03-31 17:23:52

Az előbb olvastam egy érdekes cikket itt az oldalon,miszerint előfordulhat ,hogy vetéskor nem lesz megfelelő GPS jel a precíziós vetéshez.A cikkiró javasolja a hagyományos nyomjelzőket üzemkész állapotba hozni.Tényleg előfordulhat ez?

#2962 Bárány
2022-03-31 14:56:37

Válasz Ganajos #2961. hozzászólásáraEgy picit beleugatok: nálunk a Force már leginkább csak a max. dózissal megy (vagy afelett, de ez természetesen nem igazsmile wink) és diabrotica lárva ellen már így sem 100%. És most nem a korai vetés okozta problémáról beszélek.
Szóval én a Soilguardot is maxszal kalkulálnám.

#2961 Ganajos
2022-03-31 14:45:12

Válasz Háromágú villa #2952. hozzászólásáraKukorica után megy kukorica…
Soilguardot vettem 12 kg/ha…. Hatóanyaga elvileg ugyan az mint a force.

Nincs profilkép
#2960 Nagy Péter 40
2022-03-31 09:42:59

Válasz Háromágú villa #2956. hozzászólásáraMint írtam is próbaként előtte egy héttel szoktam fóliázni is de nem volt még különbség a fóliázott meg az "érintetlen" között.
Tavaly lehetett volna különbség mert akkor április végéig hideg volt majd hirtelen jött a meleg,de tavaly nem volt olyan föld amiről ne tudtam volna mi a helyzete.

Nincs profilkép
#2959 Nagy Péter 40
2022-03-31 09:39:29

Válasz Háromágú villa #2952. hozzászólásáraNem csak a vetőmagot védi a force-os csávázás hanem még a kezdeti fejlődés elején is.
A szakim amikor 2 éve elkezdtem csáváztatva kérni azt mondta hogy 15-18 napig védi a növényt hőmérséklettől és nedvességtől függően.
Amennyibben melegebb az idő és nedvesebb a talaj akkor 15 felé húz ha meg hidegebb száraz felfelé.
A csírát ez is megvédi csak egy későbbi nagyfokú féreg fertőzésnél van a gond mondjuk ha hideg talajba veti és 2 hétig csak "ül" a mag a földben majd utána berobban a tavasz ott kellemetlen meglepetés érheti az embert.
Ezért se kell kapkodni a kukorica vetéssel.
Mi 20.körül kezdünk ha jó idő lesz.

#2958 Devyd
2022-03-31 09:30:06

Válasz Bárány #2957. hozzászólásáraÉrtem. Itt Zala megyében még senki sem vetett.
Jövő héten indul a nagyobb üzemekben a vetés!
Talán a föld sem porol...

#2957 Bárány
2022-03-31 09:18:50

Válasz Devyd #2955. hozzászólásáraA szotyi egy része itt is már a földben van. És a Racer is épp ázik rajta.smile pimp

Nincs profilkép
#2956 Háromágú villa
2022-03-31 09:05:58

Válasz Nagy Péter 40 #2950. hozzászólásáraEz becsapós is lehet, mert ha a vizsgálatodat nem elég meleg talajnál végzed el, akkor nem kapsz képet a valós helyzetről, mivel még mélyen van a kártevő. Célszerű fekete fóliával letakarni a talajt ott, ahol vizsgálni akarod, mert hamarabb, jobban melegszik a talaj.

#2955 Devyd
2022-03-31 08:54:50

Tegnap Dunaújváros mellett a 62-esről láttam hogy egy 8370R 8 vagy 12 soros Tempoval vetett már ezerrel..illetve sok gabona vetőgépet is láttam, talán lucerna vagy árpa búza vetés is zajlott.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
A TalajNET több évtized kutatási eredményeit teszi könnyen elérhetővé a...
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
A közvélemény kevés támpontot kapott eddig, így nem tud mit kezdeni a...
Hittner kistraktor 40 LE Lombardini olasz motorral, kevés üzemórával, rendezett okmányokkal, 2022-es kalapácsos szárzúzóval eladó, csere érdekel autó, traktor stb.
Hittner kistraktor 40 LE Lombardini...

8.250.000 Ft

Scania R650 V8 NGS | Retarder | Euro 6 / 2020 / Lízing 20%-tól
Scania R650 V8 NGS | Retarder | Euro 6 /...

105.900 EUR

Merlo TF 30.9 – G / 2023 / 651 üzemóra / Lízing 20%-tól
Merlo TF 30.9 – G / 2023 / 651 üzemóra /...

66.900 EUR

Gyro vontatott szecskázó rendfelszedő szárzúzó
Gyro vontatott szecskázó rendfelszedő...

345.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]