Válasz #10269. hozzászólásra Hali!Az a rugós- golyósszelep azért van bent, hogy az olaj szivattyúnal a megnövekedett nyomást elengedje.{Ez kb:4.5bár.}Amíg az olajnyomásod nem megy 1bár alá alapjáraton addig rendben van.Ezt a szelepet kopottabb motornál szokták állogatni.
sziasztok van egy nagyon nagy bajom szét volt húzva a kicsi és össze raktam és mikor sebességbe teszem nem megy a gép de a nyeles tengely forog meg minden mi lehet a probléma oka???
Helo! Én meg vagyok elégedve a fékkel ha rendbe van tartva akkor fog hátrafelé is! A bal fékeden meg próbálj állítani hátha akkor jó lesz! Bal oldalt a fülke alatt van egy kis dekni azt leveszed és alatta találsz egy csavart azon húzzál kicsit és hátha jó lesz!
Sziasztok.
Valaki nem tudna nekem megmondani, hogy mennyi kell legyen a T25-ös kistraktor porlasztojainak nyomasa?? Nagyon fontos lenne...Elöre is koszonom.
Koszonom "gagomannak "a képeket a kultivátorról.Én valójában Zetoros vagyok, de 4 hónappal ezelott vettem
T25-ost a keskeny soros szolombe.Ez az év az ismerkedés
éve lessz.Már tobbszor kaptam értékes tanácsokat a fórum-
résztvevoitol.Most szrtetném megkérezni,hogy a fékek milyen minoséguek a T25-oson.Nekem a jobb kerék fékez a
ball nem.A szallag fékekkel nem a leggjobb a tapasztalatom /hátra fele mennyire fékeznek?/.Nem vagyok egy félos tipus, de itt-ott azért van lejto nálunk,így jó
ha a fékek valamennyire rendben vannak.Hasznos tanácsaitokat elolre is koszonom.Kiskér.
Mifelénk is eléggé kötött a föld és ráadásnak mégy hegyek is vannak! És minden évben minden összevetve szerintem több mint 2 hektárt szántok minden ősszel és vígan meg tudom csinálni! 2*35 ös ekével kb 20-25 centi mélyen! ezek mellet van gyümölcsös és kaszáló! mindent összevetve kb 5 hektár sajátot + a bérmunka! és ellátja a traki!
Itt nagyon kemény kötött a talaj és nehéz szántani is.2ha kellene minden évben szántani a többi kaszáló lenne lucerna.Erre kellenen a kis gép csak ahogy néztem elég drágán lehet kapni egy ilyet.
Annyira nem vészes, Mátrában üzöm az ipart, Gyöngyös-Gyöngyöstarján környékén szőlőben. Sajnos azért van egy két kisebb nagyobb dombos terület, ahol azért óvatosan kell dolgozni illetve menni.Sokat dobna az a szélesítés. Most vadonatúj gumik vannak rajta, azok sajnos elég vékonykák, hallottam azonban valami ballonkerekekről. Gondolom az valami szélesebb nagyobb darab lehet, fordított felnin ha olyanok lennének akkor szerintem egy 250 es rába se borítaná meg
Nézegettem ma a traktort, tényleg elég alacsonyan lehet a súlypontja, de azért ha vége ennek a szezonnak(számomra az első) és nem szokom meg akkor fordítás lesz a vége. Köszi mégegyszer
A másik, lehet, hogy elég lesz neked mindössze csak megcserélni a két kereket!
Nekem ez a szélesség a megfelelő, mert az első hajtott kerekhez így van 1 vonalban.
Üdv. Gagoman!
Természetesen, már mutatom is! : Hirtelen nem találtam a mérőszalagot, de így is turom mutatni, a két felni belső pereme közti távolság 114 cm.
Amit felsorolsz tevékenységi körnek, azokat ellátja simán, amiért aggódom az a szántás lenne, de itt nagyban függ a talaj szerkezetétől. Egy kötöttebb talajtípusnál már nem igazán hatékony gép a szántásra, mivel a lóerő és a gép tömege is kevés hozzá, hozzáteszem, ha normális szántást akarsz végezni.
Kiskér!Feltettem a galériámba a képeket a kultivátorról, sajnos dolgom volt vele, fél perc időm nem volt leszedni, kicsi lemaradásban vagyok, de már nem sokáig. Akkor készíthetek új képeket.
Válasz #10286. hozzászólásra
Szia.Neked szántóra kell gép szerintem a 25 paci kevés 40 paci kell.T25-nek 1 óra munka kb 1l gázolaj, szőlőben,nem üzemórában gondolóm.De másnak más a véleménye.
Üdvözlök mindenkit.Még új vagyok itt és még nincs is trakim csak érdeklődnék.Közeljövőben tervezek földvársárlást 3 max 4 ha lenne.Ennyi területet elbír egy jól karbantartott T 25 ös művelni?Ebben benne lenne a szántás boronálás kaszálás rendsodrás szállítás és aprómagvetés.Meg jobban azért kell mert növekszik az állatállomány és valami gépre szükségem van mert míndíg van valami meló.Mit bír ez a kis gép és mennyi ennek a fogyasztása?
Egyébként gondoltam már másra is : pl. összetört kerékcsapágyra is de felemeltem megforgatam nem zug és nem is lóg egyiksem ,mondjuk attol még lehet.Igazábol sajna nem tudom mitöl lehet.
Szerintem miota leeset az ékszijtárcsa azota van elötte ha 20km/h felet is közlekedtem vele simán szépen ment az uton most meg elérem vele a 15..17 km/h már ráz és föleg a kormánykereken lehet érezni !
Válasz #10273. hozzászólásra
Szia. Akkor az én gépemnek is ez a probléma,de nem remeg a motor.84-es a gép már új korában is így van az olajnyomása mint ahogy már írtam.Nem tudom.Komám is állított azon a szelepen és jó lett.De minden hiba lehetőséget ki kell zárni.
Azzal,hogy becsapod magadat(az órát)még nem biztos hogy a főtengely,+hajtókar csapágyak állapotát (kopását) is javítod....
Ami kopott az kopott...
Jó tekergetést...Most még lehet egy új csapágysorral+tömítéskészlettel megúsznád...később lehet többe fog kerülni,mint amennyit ér...a...motor
Szelep????
Az olajszivattyú sokkal többre van tervezve mint egy motornak kell igy be kell épiteni egy "szelepet" jelen esetben golyó+rugó ezt szabályozák a rugóerövel az optimális olajnyomáshoz ! Most ha rugóeröt megnövelem és "kopott" motornál is elérem a gyárihoz hasonló olajnyomást nem hiszem hogy rosszat teszek! Úgy hogy én csavargatom a "szelepet" !
Akkor jol sejtem ,hogy a generátor végén a blokon van egy 45 fokban lefelé álló csavar ahol lehet spanolni az olajnyomást? Mi az ideális olajnyomás ,hidegen ill melegen????
A traktor súlypontja szerintem jól lent van. Ugye magasnak tűnik a traki, de az a fülke miatt van. Azért a motor, a váltó eléggé alul helyezkedik el. Azok nyomják a súlyt.
Én a T-25-öt, amikor megemeltem középállásba, rögtön kiszélesítettem a hátsó kerekek nyomtávát!
Van rá több variáció!
Most nekem a hátsó kerekek így állnak:
- A nagy tárcsa ki van fordítva.
- a felni felfogatásai pedig belül helyezkednek el a tárcsán. Ugye a felnin az egyik szélén van kint a csavar helye. Az van belül.
helo! Nekem is ilyen érzésem volt eleinte! Már amikor egy vaddisznó túrásba belementem már akkor kapaszkodtam mint a bajnok! De én azt mondom h elég nehezen barul fel mert én jártam vele már meredek helyeken és semmi gond nem volt!(nincsenek az enyémen kiforgatva a kerekek) Idővel hozzászoksz és érezni fogod hogy hol a határ!
Válasz #10251. hozzászólásra
Szia.A magasságon is lehet állítani a sonkáknál.De nekem közép magasságra van állítva de még nem volt ilyen tapasztalatom.
eddig ha sima uton mentem olyan 20...23 km/h val szépen simán ment most ha azt akkarom ne ráza (nem veszlyesen) a kormányt akkor max 15...17 km/h a jó !
uj! hát nincs de mivel kicsit meg gyogyitota a fötengelyt 10-esre csináltam az éket a ékszijtárcsába is szépen pászosan felment de szerintem az orosz gyártmány miatt kicsit oldalirányuan üt szerintem nem veszélyesen de valamiért olyan 3/4 fordulatol ráz menetközben.
25351 hozzászólás
Válasz #10269. hozzászólásra Hali!Az a rugós- golyósszelep azért van bent, hogy az olaj szivattyúnal a megnövekedett nyomást elengedje.{Ez kb:4.5bár.}Amíg az olajnyomásod nem megy 1bár alá alapjáraton addig rendben van.Ezt a szelepet kopottabb motornál szokták állogatni.
Válasz #10303. hozzászólásra
Hali.
A nyeles tengely váltó felöli végén az összekötő karmantyút visszatetted?
sziasztok van egy nagyon nagy bajom szét volt húzva a kicsi és össze raktam és mikor sebességbe teszem nem megy a gép de a nyeles tengely forog meg minden mi lehet a probléma oka???
sos be várom a segítségeteket!!!
Válasz #10300. hozzászólásra
Szia.A porlasztó nyitó nyomása 17+0,5 MPa.
Válasz #10299. hozzászólásra

Helo! Én meg vagyok elégedve a fékkel ha rendbe van tartva akkor fog hátrafelé is! A bal fékeden meg próbálj állítani hátha akkor jó lesz! Bal oldalt a fülke alatt van egy kis dekni azt leveszed és alatta találsz egy csavart azon húzzál kicsit és hátha jó lesz!
Sziasztok.
Valaki nem tudna nekem megmondani, hogy mennyi kell legyen a T25-ös kistraktor porlasztojainak nyomasa?? Nagyon fontos lenne...Elöre is koszonom.
Koszonom "gagomannak "a képeket a kultivátorról.Én valójában Zetoros vagyok, de 4 hónappal ezelott vettem
T25-ost a keskeny soros szolombe.Ez az év az ismerkedés
éve lessz.Már tobbszor kaptam értékes tanácsokat a fórum-
résztvevoitol.Most szrtetném megkérezni,hogy a fékek milyen minoséguek a T25-oson.Nekem a jobb kerék fékez a
ball nem.A szallag fékekkel nem a leggjobb a tapasztalatom /hátra fele mennyire fékeznek?/.Nem vagyok egy félos tipus, de itt-ott azért van lejto nálunk,így jó
ha a fékek valamennyire rendben vannak.Hasznos tanácsaitokat elolre is koszonom.Kiskér.
Válasz #10297. hozzászólásra

Mifelénk is eléggé kötött a föld és ráadásnak mégy hegyek is vannak! És minden évben minden összevetve szerintem több mint 2 hektárt szántok minden ősszel és vígan meg tudom csinálni! 2*35 ös ekével kb 20-25 centi mélyen! ezek mellet van gyümölcsös és kaszáló! mindent összevetve kb 5 hektár sajátot + a bérmunka! és ellátja a traki!
Válasz #10291. hozzászólásra
Itt nagyon kemény kötött a talaj és nehéz szántani is.2ha kellene minden évben szántani a többi kaszáló lenne lucerna.Erre kellenen a kis gép csak ahogy néztem elég drágán lehet kapni egy ilyet.
Szia Árpy!

Annyira nem vészes, Mátrában üzöm az ipart, Gyöngyös-Gyöngyöstarján környékén szőlőben. Sajnos azért van egy két kisebb nagyobb dombos terület, ahol azért óvatosan kell dolgozni illetve menni.Sokat dobna az a szélesítés. Most vadonatúj gumik vannak rajta, azok sajnos elég vékonykák, hallottam azonban valami ballonkerekekről. Gondolom az valami szélesebb nagyobb darab lehet, fordított felnin ha olyanok lennének akkor szerintem egy 250 es rába se borítaná meg
Válasz #10294. hozzászólásra
Nem tudom, mekkora dombok vannak feléd, de ha nem akadályoz a szélesebb hátsó kerék , akkor a biztonság érzet kedvéért érdemes szélesíteni.
Köszönöm szépen Árpy!
) és nem szokom meg akkor fordítás lesz a vége. Köszi mégegyszer
Nézegettem ma a traktort, tényleg elég alacsonyan lehet a súlypontja, de azért ha vége ennek a szezonnak(számomra az első
A másik, lehet, hogy elég lesz neked mindössze csak megcserélni a két kereket!
Nekem ez a szélesség a megfelelő, mert az első hajtott kerekhez így van 1 vonalban.
Válasz #10289. hozzászólásra

Hirtelen nem találtam a mérőszalagot, de így is turom mutatni, a két felni belső pereme közti távolság 114 cm.
Üdv. Gagoman!
Természetesen, már mutatom is! :
Válasz #10286. hozzászólásra
Üdv!
Amit felsorolsz tevékenységi körnek, azokat ellátja simán, amiért aggódom az a szántás lenne, de itt nagyban függ a talaj szerkezetétől. Egy kötöttebb talajtípusnál már nem igazán hatékony gép a szántásra, mivel a lóerő és a gép tömege is kevés hozzá, hozzáteszem, ha normális szántást akarsz végezni.
Apropó képek!
Kiskér!Feltettem a galériámba a képeket a kultivátorról, sajnos dolgom volt vele, fél perc időm nem volt leszedni, kicsi lemaradásban vagyok, de már nem sokáig. Akkor készíthetek új képeket.
Szia Árpy!
Esetleg képet tudnál feltenni erről a kiszélesített hátsó részről? Köszönöm
Válasz #10286. hozzászólásra
Szerintem egy jól karbantartott trakival ennyi területet megtudsz művelni. Nekem 3ha van.
Válasz #10286. hozzászólásra
Szia.Neked szántóra kell gép szerintem a 25 paci kevés 40 paci kell.T25-nek 1 óra munka kb 1l gázolaj, szőlőben,nem üzemórában gondolóm.De másnak más a véleménye.
Üdvözlök mindenkit.Még új vagyok itt és még nincs is trakim csak érdeklődnék.Közeljövőben tervezek földvársárlást 3 max 4 ha lenne.Ennyi területet elbír egy jól karbantartott T 25 ös művelni?Ebben benne lenne a szántás boronálás kaszálás rendsodrás szállítás és aprómagvetés.Meg jobban azért kell mert növekszik az állatállomány és valami gépre szükségem van mert míndíg van valami meló.Mit bír ez a kis gép és mennyi ennek a fogyasztása?
Válasz #10279. hozzászólásra
Egyébként gondoltam már másra is : pl. összetört kerékcsapágyra is de felemeltem megforgatam nem zug és nem is lóg egyiksem ,mondjuk attol még lehet.Igazábol sajna nem tudom mitöl lehet.
Válasz #10282. hozzászólásra

hácscsó...ezt elfelejtettem...
Válasz #10279. hozzászólásra
Szerintem miota leeset az ékszijtárcsa azota van elötte ha 20km/h felet is közlekedtem vele simán szépen ment az uton most meg elérem vele a 15..17 km/h már ráz és föleg a kormánykereken lehet érezni !
Válasz #10280. hozzászólásra


ja ,első vagy háccsó
Válasz #10273. hozzászólásra
Szia. Akkor az én gépemnek is ez a probléma,de nem remeg a motor.84-es a gép már új korában is így van az olajnyomása mint ahogy már írtam.Nem tudom.Komám is állított azon a szelepen és jó lett.De minden hiba lehetőséget ki kell zárni.
Válasz #10278. hozzászólásra

manuális köll....!!!
Ki van kopva és állandóan eltekeredik...már kezd idegesíteni...
Eccer ha ráérsz küldenél képet róla....
Meghálálom...
Válasz #10275. hozzászólásra
És biztos,hogy a motor remeg????
Válasz #10277. hozzászólásra
vanni van ,csak lehet régi tipus ,manuális ,a tied meg gondolom autómata és beszarott
Válasz #10276. hozzászólásra
Szia Gabi bácsi!!
Mizu felétek...készítitek már a kombikat a szezonra???
+egy kérdés...man fékállítód van é????
Válasz #10274. hozzászólásra
hali kolléga,
Válasz #10273. hozzászólásra
Anyíra nem panaszkodom az olajnyomásra mert szántáskor melegben sem megy 1,5alá de a remegésre jó lenne valami ötlet !
Válasz #10269. hozzászólásra

Azzal,hogy becsapod magadat(az órát)még nem biztos hogy a főtengely,+hajtókar csapágyak állapotát (kopását) is javítod....
Ami kopott az kopott...
Jó tekergetést...Most még lehet egy új csapágysorral+tömítéskészlettel megúsznád...később lehet többe fog kerülni,mint amennyit ér...a...motor
Válasz #10271. hozzászólásra
inkább nézesd meg az első főtengelycsapágyadat,lehet attol remeg az egész motorod ,és ott elszökhet az olajnyomás is
Válasz #10270. hozzászólásra
Lehet nem megfelelő olaj is ?!
Válasz #10270. hozzászólásra

Ez igaz !
Válasz #10269. hozzászólásra
de ha hidegen 3-mál nyit melegen miért nem,ha-ha
Szelep????
Az olajszivattyú sokkal többre van tervezve mint egy motornak kell igy be kell épiteni egy "szelepet" jelen esetben golyó+rugó ezt szabályozák a rugóerövel az optimális olajnyomáshoz ! Most ha rugóeröt megnövelem és "kopott" motornál is elérem a gyárihoz hasonló olajnyomást nem hiszem hogy rosszat teszek! Úgy hogy én csavargatom a "szelepet" !
Válasz #10267. hozzászólásra
nem gondolom,hanem jol tudom,az a szelep nem azért van ,hogy csak úgy csavargassátok
Mert szerintem akkor rosszul gond
olod !
Válasz #10265. hozzászólásra
Ugy gondolod?
Válasz #10264. hozzászólásra
olajnyomást nem lehet állítani,az a motor kopásábol adódik ,hogy mekkora
Válasz #10263. hozzászólásra
Akkor jol sejtem ,hogy a generátor végén a blokon van egy 45 fokban lefelé álló csavar ahol lehet spanolni az olajnyomást? Mi az ideális olajnyomás ,hidegen ill melegen????
Érdekességként:

Igaz, a T30-as traki olajzása, de a plusz radiátor hűtést figyelmen kívül hagyva, a T-25-é ugyanez.
Válasz #10251. hozzászólásra

A traktor súlypontja szerintem jól lent van. Ugye magasnak tűnik a traki, de az a fülke miatt van. Azért a motor, a váltó eléggé alul helyezkedik el. Azok nyomják a súlyt.
Én a T-25-öt, amikor megemeltem középállásba, rögtön kiszélesítettem a hátsó kerekek nyomtávát!
Van rá több variáció!
Most nekem a hátsó kerekek így állnak:
- A nagy tárcsa ki van fordítva.
- a felni felfogatásai pedig belül helyezkednek el a tárcsán. Ugye a felnin az egyik szélén van kint a csavar helye. Az van belül.
Válasz #10260. hozzászólásra
Mármint az ékszijtárcsát??
Nem gondoltam ,hogy az uj ütni fog !
Meg szerintem igazábol mit tud vele kezdeni egy esztergályos ????
Válasz #10256. hozzászólásra
Próbáltad a centírózást?
Válasz #10251. hozzászólásra
De én azt mondom h elég nehezen barul fel mert én jártam vele már meredek helyeken és semmi gond nem volt!(nincsenek az enyémen kiforgatva a kerekek) Idővel hozzászoksz és érezni fogod hogy hol a határ! 
helo! Nekem is ilyen érzésem volt eleinte! Már amikor egy vaddisznó túrásba belementem már akkor kapaszkodtam mint a bajnok!
Válasz #10251. hozzászólásra
Szia.A magasságon is lehet állítani a sonkáknál.De nekem közép magasságra van állítva de még nem volt ilyen tapasztalatom.
eddig ha sima uton mentem olyan 20...23 km/h val szépen simán ment most ha azt akkarom ne ráza (nem veszlyesen) a kormányt akkor max 15...17 km/h a jó !
uj! hát nincs de mivel kicsit meg gyogyitota a fötengelyt 10-esre csináltam az éket a ékszijtárcsába is szépen pászosan felment de szerintem az orosz gyártmány miatt kicsit oldalirányuan üt szerintem nem veszélyesen de valamiért olyan 3/4 fordulatol ráz menetközben.