Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356.76 Ft USD 314.86 Ft CHF 387.15 Ft GBP 414.08 Ft

Fórum

T-25/A kistraktor

Létrehozta: Vendég , 2008-01-03 15:15:08

Kedvencekhez Segítség
25351 hozzászólás
#10301 Gerimur
2012-05-20 17:09:21

Válasz #10269. hozzászólásra Hali!Az a rugós- golyósszelep azért van bent, hogy az olaj szivattyúnal a megnövekedett nyomást elengedje.{Ez kb:4.5bár.}Amíg az olajnyomásod nem megy 1bár alá alapjáraton addig rendben van.Ezt a szelepet kopottabb motornál szokták állogatni.

#10300 Koppány Vezér
2012-05-20 17:06:46

Válasz #10303. hozzászólásra
Hali.
A nyeles tengely váltó felöli végén az összekötő karmantyút visszatetted?

Nincs profilkép
#10299 adavid
2012-05-20 16:52:36

sziasztok van egy nagyon nagy bajom szét volt húzva a kicsi és össze raktam és mikor sebességbe teszem nem megy a gép de a nyeles tengely forog meg minden mi lehet a probléma oka???

sos be várom a segítségeteket!!!

Nincs profilkép
#10298 sanyi74
2012-05-20 12:28:18

Válasz #10300. hozzászólásra
Szia.A porlasztó nyitó nyomása 17+0,5 MPa.

#10297 ÖSzabi
2012-05-20 10:23:10

Válasz #10299. hozzászólásra

Helo! Én meg vagyok elégedve a fékkel ha rendbe van tartva akkor fog hátrafelé is! A bal fékeden meg próbálj állítani hátha akkor jó lesz! Bal oldalt a fülke alatt van egy kis dekni azt leveszed és alatta találsz egy csavart azon húzzál kicsit és hátha jó lesz! smile smile

Nincs profilkép
#10296 bhuni
2012-05-20 09:58:12

Sziasztok.
Valaki nem tudna nekem megmondani, hogy mennyi kell legyen a T25-ös kistraktor porlasztojainak nyomasa?? Nagyon fontos lenne...Elöre is koszonom.

Nincs profilkép
#10295 Kiskér
2012-05-19 23:05:54

Koszonom "gagomannak "a képeket a kultivátorról.Én valójában Zetoros vagyok, de 4 hónappal ezelott vettem
T25-ost a keskeny soros szolombe.Ez az év az ismerkedés
éve lessz.Már tobbszor kaptam értékes tanácsokat a fórum-
résztvevoitol.Most szrtetném megkérezni,hogy a fékek milyen minoséguek a T25-oson.Nekem a jobb kerék fékez a
ball nem.A szallag fékekkel nem a leggjobb a tapasztalatom /hátra fele mennyire fékeznek?/.Nem vagyok egy félos tipus, de itt-ott azért van lejto nálunk,így jó
ha a fékek valamennyire rendben vannak.Hasznos tanácsaitokat elolre is koszonom.Kiskér.

#10294 ÖSzabi
2012-05-19 21:59:49

Válasz #10297. hozzászólásra

Mifelénk is eléggé kötött a föld és ráadásnak mégy hegyek is vannak! És minden évben minden összevetve szerintem több mint 2 hektárt szántok minden ősszel és vígan meg tudom csinálni! 2*35 ös ekével kb 20-25 centi mélyen! ezek mellet van gyümölcsös és kaszáló! mindent összevetve kb 5 hektár sajátot + a bérmunka! és ellátja a traki! smile cowboy

Nincs profilkép
#10293 Petyuska
2012-05-19 21:19:18

Válasz #10291. hozzászólásra

Itt nagyon kemény kötött a talaj és nehéz szántani is.2ha kellene minden évben szántani a többi kaszáló lenne lucerna.Erre kellenen a kis gép csak ahogy néztem elég drágán lehet kapni egy ilyet.

Nincs profilkép
#10292 gagoman
2012-05-19 20:56:07

Szia Árpy!

Annyira nem vészes, Mátrában üzöm az ipart, Gyöngyös-Gyöngyöstarján környékén szőlőben. Sajnos azért van egy két kisebb nagyobb dombos terület, ahol azért óvatosan kell dolgozni illetve menni.Sokat dobna az a szélesítés. Most vadonatúj gumik vannak rajta, azok sajnos elég vékonykák, hallottam azonban valami ballonkerekekről. Gondolom az valami szélesebb nagyobb darab lehet, fordított felnin ha olyanok lennének akkor szerintem egy 250 es rába se borítaná megsmile lol

Nincs profilkép
#10291 Árpy
2012-05-19 20:43:52

Válasz #10294. hozzászólásra

Nem tudom, mekkora dombok vannak feléd, de ha nem akadályoz a szélesebb hátsó kerék , akkor a biztonság érzet kedvéért érdemes szélesíteni.

Nincs profilkép
#10290 gagoman
2012-05-19 20:27:01

Köszönöm szépen Árpy!

Nézegettem ma a traktort, tényleg elég alacsonyan lehet a súlypontja, de azért ha vége ennek a szezonnak(számomra az elsősmile rolleyes) és nem szokom meg akkor fordítás lesz a vége. Köszi mégegyszer

Nincs profilkép
#10289 Árpy
2012-05-19 20:04:22

A másik, lehet, hogy elég lesz neked mindössze csak megcserélni a két kereket!
Nekem ez a szélesség a megfelelő, mert az első hajtott kerekhez így van 1 vonalban.

Nincs profilkép
#10288 Árpy
2012-05-19 20:01:52

Válasz #10289. hozzászólásra

Üdv. Gagoman!
Természetesen, már mutatom is! :

Hirtelen nem találtam a mérőszalagot, de így is turom mutatni, a két felni belső pereme közti távolság 114 cm.

#10287 gripen
2012-05-19 16:24:12

Válasz #10286. hozzászólásra

Üdv!

Amit felsorolsz tevékenységi körnek, azokat ellátja simán, amiért aggódom az a szántás lenne, de itt nagyban függ a talaj szerkezetétől. Egy kötöttebb talajtípusnál már nem igazán hatékony gép a szántásra, mivel a lóerő és a gép tömege is kevés hozzá, hozzáteszem, ha normális szántást akarsz végezni.

Nincs profilkép
#10286 gagoman
2012-05-19 15:28:37

Apropó képek!

Kiskér!Feltettem a galériámba a képeket a kultivátorról, sajnos dolgom volt vele, fél perc időm nem volt leszedni, kicsi lemaradásban vagyok, de már nem sokáig. Akkor készíthetek új képeket.

Nincs profilkép
#10285 gagoman
2012-05-19 15:15:24

Szia Árpy!

Esetleg képet tudnál feltenni erről a kiszélesített hátsó részről? Köszönöm

#10284 t52
2012-05-19 13:54:25

Válasz #10286. hozzászólásra

Szerintem egy jól karbantartott trakival ennyi területet megtudsz művelni. Nekem 3ha van.smile cowboy

Nincs profilkép
#10283 sanyi74
2012-05-18 22:04:39

Válasz #10286. hozzászólásra
Szia.Neked szántóra kell gép szerintem a 25 paci kevés 40 paci kell.T25-nek 1 óra munka kb 1l gázolaj, szőlőben,nem üzemórában gondolóm.De másnak más a véleménye.

Nincs profilkép
#10282 Petyuska
2012-05-18 21:46:25

Üdvözlök mindenkit.Még új vagyok itt és még nincs is trakim csak érdeklődnék.Közeljövőben tervezek földvársárlást 3 max 4 ha lenne.Ennyi területet elbír egy jól karbantartott T 25 ös művelni?Ebben benne lenne a szántás boronálás kaszálás rendsodrás szállítás és aprómagvetés.Meg jobban azért kell mert növekszik az állatállomány és valami gépre szükségem van mert míndíg van valami meló.Mit bír ez a kis gép és mennyi ennek a fogyasztása?

#10281 László
2012-05-18 21:06:43

Válasz #10279. hozzászólásra

Egyébként gondoltam már másra is : pl. összetört kerékcsapágyra is de felemeltem megforgatam nem zug és nem is lóg egyiksem ,mondjuk attol még lehet.Igazábol sajna nem tudom mitöl lehet.

#10280 ATIS78
2012-05-18 20:57:25

Válasz #10282. hozzászólásra

hácscsó...ezt elfelejtettem...smile blush

#10279 László
2012-05-18 20:57:00

Válasz #10279. hozzászólásra

Szerintem miota leeset az ékszijtárcsa azota van elötte ha 20km/h felet is közlekedtem vele simán szépen ment az uton most meg elérem vele a 15..17 km/h már ráz és föleg a kormánykereken lehet érezni !

Nincs profilkép
#10277 sanyi74
2012-05-18 20:56:11

Válasz #10273. hozzászólásra
Szia. Akkor az én gépemnek is ez a probléma,de nem remeg a motor.84-es a gép már új korában is így van az olajnyomása mint ahogy már írtam.Nem tudom.Komám is állított azon a szelepen és jó lett.De minden hiba lehetőséget ki kell zárni.

#10276 ATIS78
2012-05-18 20:54:55

Válasz #10278. hozzászólásra

manuális köll....!!!
Ki van kopva és állandóan eltekeredik...már kezd idegesíteni...
Eccer ha ráérsz küldenél képet róla....
Meghálálom...smile rolleyes

#10275 ATIS78
2012-05-18 20:53:20

Válasz #10275. hozzászólásra

És biztos,hogy a motor remeg????

#10274 Gábor0(Claastra)
2012-05-18 20:53:11

Válasz #10277. hozzászólásra

vanni van ,csak lehet régi tipus ,manuális ,a tied meg gondolom autómata és beszarott

#10273 ATIS78
2012-05-18 20:51:17

Válasz #10276. hozzászólásra

Szia Gabi bácsi!!
Mizu felétek...készítitek már a kombikat a szezonra???
+egy kérdés...man fékállítód van é????

#10271 László
2012-05-18 20:50:02

Válasz #10273. hozzászólásra

Anyíra nem panaszkodom az olajnyomásra mert szántáskor melegben sem megy 1,5alá de a remegésre jó lenne valami ötlet !

#10270 ATIS78
2012-05-18 20:48:35

Válasz #10269. hozzászólásra

Azzal,hogy becsapod magadat(az órát)még nem biztos hogy a főtengely,+hajtókar csapágyak állapotát (kopását) is javítod....
Ami kopott az kopott...
Jó tekergetést...Most még lehet egy új csapágysorral+tömítéskészlettel megúsznád...később lehet többe fog kerülni,mint amennyit ér...a...motorsmile biggrin

#10269 Gábor0(Claastra)
2012-05-18 20:47:15

Válasz #10271. hozzászólásra

inkább nézesd meg az első főtengelycsapágyadat,lehet attol remeg az egész motorod ,és ott elszökhet az olajnyomás is

#10268 László
2012-05-18 20:46:29

Válasz #10270. hozzászólásra

Lehet nem megfelelő olaj is ?!

#10266 Gábor0(Claastra)
2012-05-18 20:42:27

Válasz #10269. hozzászólásra

de ha hidegen 3-mál nyit melegen miért nem,ha-ha

#10265 László
2012-05-18 20:36:55

Szelep????
Az olajszivattyú sokkal többre van tervezve mint egy motornak kell igy be kell épiteni egy "szelepet" jelen esetben golyó+rugó ezt szabályozák a rugóerövel az optimális olajnyomáshoz ! Most ha rugóeröt megnövelem és "kopott" motornál is elérem a gyárihoz hasonló olajnyomást nem hiszem hogy rosszat teszek! Úgy hogy én csavargatom a "szelepet" ! smile biggrin

#10264 Gábor0(Claastra)
2012-05-18 18:48:57

Válasz #10267. hozzászólásra

nem gondolom,hanem jol tudom,az a szelep nem azért van ,hogy csak úgy csavargassátok

#10263 László
2012-05-18 18:27:42

Mert szerintem akkor rosszul gondsmile rolleyesolod !

#10261 Gábor0(Claastra)
2012-05-18 18:04:55

Válasz #10264. hozzászólásra

olajnyomást nem lehet állítani,az a motor kopásábol adódik ,hogy mekkora

#10260 László
2012-05-18 18:02:37

Válasz #10263. hozzászólásra

Akkor jol sejtem ,hogy a generátor végén a blokon van egy 45 fokban lefelé álló csavar ahol lehet spanolni az olajnyomást? Mi az ideális olajnyomás ,hidegen ill melegen????

Nincs profilkép
#10259 Árpy
2012-05-18 17:32:25

Érdekességként:


Igaz, a T30-as traki olajzása, de a plusz radiátor hűtést figyelmen kívül hagyva, a T-25-é ugyanez.

Nincs profilkép
#10258 Árpy
2012-05-18 17:28:39

Válasz #10251. hozzászólásra

A traktor súlypontja szerintem jól lent van. Ugye magasnak tűnik a traki, de az a fülke miatt van. Azért a motor, a váltó eléggé alul helyezkedik el. Azok nyomják a súlyt.
Én a T-25-öt, amikor megemeltem középállásba, rögtön kiszélesítettem a hátsó kerekek nyomtávát!
Van rá több variáció!
Most nekem a hátsó kerekek így állnak:
- A nagy tárcsa ki van fordítva.
- a felni felfogatásai pedig belül helyezkednek el a tárcsán. Ugye a felnin az egyik szélén van kint a csavar helye. Az van belül.

#10257 László
2012-05-17 22:14:37

Válasz #10260. hozzászólásra

Mármint az ékszijtárcsát??
Nem gondoltam ,hogy az uj ütni fog !
Meg szerintem igazábol mit tud vele kezdeni egy esztergályos ????

Nincs profilkép
#10256 sanyi74
2012-05-17 22:04:38

Válasz #10256. hozzászólásra
Próbáltad a centírózást?

#10255 ÖSzabi
2012-05-17 22:00:41

Válasz #10251. hozzászólásra

helo! Nekem is ilyen érzésem volt eleinte! Már amikor egy vaddisznó túrásba belementem már akkor kapaszkodtam mint a bajnok! smile biggrin De én azt mondom h elég nehezen barul fel mert én jártam vele már meredek helyeken és semmi gond nem volt!(nincsenek az enyémen kiforgatva a kerekek) Idővel hozzászoksz és érezni fogod hogy hol a határ! smile smile

Nincs profilkép
#10254 sanyi74
2012-05-17 22:00:37

Válasz #10251. hozzászólásra
Szia.A magasságon is lehet állítani a sonkáknál.De nekem közép magasságra van állítva de még nem volt ilyen tapasztalatom.

#10253 László
2012-05-17 22:00:01

eddig ha sima uton mentem olyan 20...23 km/h val szépen simán ment most ha azt akkarom ne ráza (nem veszlyesen) a kormányt akkor max 15...17 km/h a jó !

#10252 László
2012-05-17 21:58:14

uj! hát nincs de mivel kicsit meg gyogyitota a fötengelyt 10-esre csináltam az éket a ékszijtárcsába is szépen pászosan felment de szerintem az orosz gyártmány miatt kicsit oldalirányuan üt szerintem nem veszélyesen de valamiért olyan 3/4 fordulatol ráz menetközben.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
A RAGT Vetőmag Kft. története a gazdák által alapított francia anyavállalattal...
Hirdetés
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Magyarországon a legtöbb esetben a mozaikos talajeloszlás miatt eltérő...
Claas Jaguar 690
Claas Jaguar 690

9 Ft

320/508 (12.00-20)
320/508 (12.00-20)

50.000 Ft

Holstein fríz vemhes üsző eladó
Holstein fríz vemhes üsző eladó

750.000 Ft

Massey Ferguson 8727 - 0%Áfa-Leszállítva-3750 órás
Massey Ferguson 8727 -...

32.500.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]