Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus!

Létrehozta: , 2008-12-14 20:41:19

Kedvencekhez Segítség
96450 hozzászólás
#81300 Gumóka
2023-01-20 21:23:45

Válasz Maszek Zs #81299. hozzászólásáraA hozzászólás számát nem is néztem...smile whistlingsmile laugh

#81299 Maszek Zs
2023-01-20 21:07:52

Válasz Gumóka #81279. hozzászólásáraBocs de én a húzórészre válaszoltam az igent.

A szelepet meg hagyd! Lesz azzal majd más gond majd akkor!!

Nincs profilkép
#81298 .Richard.
2023-01-20 20:40:21

Válasz Gumóka #81296. hozzászólásáraIgy van. De ameddig alapon megy 10 percig és száraz a csonk ne basztasd. Legalább keni a szelepet.

#81297 mtz1221
2023-01-20 20:16:56

Válasz Gumóka #81296. hozzászólásáraValami komolyabb 6x50x100 as lapvasra (sorközművelő kapa darab) fúrj egy 30-as lukat, meg heggesz rá két 30 centis kart. Gond nélkül lenyomod vele, még valaki bele rakja az ékeket. Szédszedni meg tényleg a dugókulccsal a legegyszerűbb. Ha bár jó nagy marhaság lesz ha hozzá nyúlsz. Nem láttad az enyémet egy hónapja tettem be ??? Na ott van olaj rendesen, mégse bántom.

#81296 Gumóka
2023-01-20 19:54:38

Válasz .Richard. #81295. hozzászólásáraSimán mint egy kézi üvegdugózó. Kar, profil, két db kedkeny lemez, amit a karra lehet csavarozni, annak a végén meg a rugótányérhoz való alátét.
A másik végén meg a lábat lehet csavarozni a hengerfejcsavarokhoz is, csak több furat kell a karra, hogy minden szelephez passzoljon az adott pozícióban. Ezt elsőre ki kell méricskélni.

Még nem csináltam meg, mert nem volt rá szükség. De elvben szerintem működik.

Nincs profilkép
#81295 .Richard.
2023-01-20 19:44:25

Válasz mtz12241 #81294. hozzászólásáraLeszedett fejjel oszlopos furoval . Tokmányba faragott szerszám, félbevágott 3negyedes cső betonvasra hegesztve ami a tokmányba van befogva. Fej a Helyen meg lenyomato célszerszám házilagos. De az valahol elveszett. Olyan mint a gémeskut csak a kanna oldali kar a himbaszegcsavarhoz van fogatva a tarto amin áll az meg a rugotányérat nyomja. A suly részt meg nyomod.

#81294 mtz1221
2023-01-20 18:00:16

Válasz .Richard. #81291. hozzászólásáraTegyél rá egy 20-as dugókulcsot, és üsd meg kalapáccsal. Vagy nem így kell haladósan kiszedni az ékeket ???

#81293 Gumóka
2023-01-20 17:55:11

Válasz mtz1221 #81289. hozzászólásáraArra azért gondoltam, nehogy beesen a szelep a hengerbe.
Vagy megkérek addig valakit, fogja a szelepszáratsmile laugh

De szerintem ez most érdeklődés hiányában elmarad...smile whistling

Nincs profilkép
#81291 .Richard.
2023-01-20 17:50:49

Válasz mtz1221 #81289. hozzászólásáraDugo lent van nem tudja kivenji az éket.

#81290 atisgyulai
2023-01-20 17:38:10

Válasz jozef24 #81288. hozzászólásáraMiért ne lehetne!
Csak azt nem "felezi"
Hajtás van, akár 5-ből lökheted 9-be, csak a kuplung bírja!

#81289 mtz1221
2023-01-20 17:32:34

Válasz hori62 #81285. hozzászólásáraHa nem felejti el a hozzá tartozó dugattyút a felső holtpontra hajtani előtte. smile whistling

Nincs profilkép
#81288 jozef24
2023-01-20 17:32:20

MTZ sekhez egy kérdés 9-dik fokozatba be lehet-e rakni mikor terep fokozatba van elvileg hajtás van?

#81285 hori62
2023-01-20 17:13:42

Válasz Gumóka #81279. hozzászólásáraÜdv!
Amit a kipufogó torokban látsz az a szelepvezető persely alsó része.
A szelepszár szimering felül van a szelephimbáknál.
Ki lehet cserélni a hengerfej leszerelése nélkül.

#81284 Gumóka
2023-01-20 16:51:55

Válasz .Richard. #81281. hozzászólásáraLehet. Egy phenom nevezetű akkus lámpám van, egyébként marha jó cucc.
Van egy aldis is, de az hamar merül, meg 2x akkora mint ez.
Ilyen, mint ez, csak még a régebbi kiadás, nem ilyen a desing.
Lámpa

Merem ajánlani.

#81283 Gumóka
2023-01-20 16:47:28

Válasz R Sándor #81280. hozzászólásáraSzeptemberben cseréltem tömítést alatta, meg akkor menettömítőztem a csavarjait, mert ott szivárgott, már akkor is láttam, csak nem kérdeztem.

Isten tudja mióta szivároghat, azelőtt nem nézegettem, szóval ettől még nyugodtan alszok majdsmile cowboy

Nincs profilkép
#81282 .Richard.
2023-01-20 16:46:58

Válasz R Sándor #81280. hozzászólásáraVan amelyiken van. De szerintem annyi olaj oda kell. Pl. Az enyémen nem tudom vane. De gondolom nincs.

Nincs profilkép
#81281 .Richard.
2023-01-20 16:44:38

Válasz Gumóka #81278. hozzászólásáraOk. De olyan mintha ott lenne. Miért? Erős a led?

Nincs profilkép
#81280 R Sándor
2023-01-20 16:43:52

Válasz Gumóka #81275. hozzászólásáraCsak halkan jegyzem meg mert MTZ- topik és a másikban már leb@sztak , hogy a Jumzon is ilyesmi hengerfej van és gyárilag nincs rajta szelepszár szimering . Szerintem tedd vissza a gyüjrő csonkot , és foglalkozz mással.

#81279 Gumóka
2023-01-20 16:41:07

Válasz Maszek Zs #81276. hozzászólásárasmile flowers

Ezt ki tudom cserélni hengerfej levétel nélkül?

#81278 Gumóka
2023-01-20 16:39:52

Válasz .Richard. #81277. hozzászólásáraIgyál egyet az egészségemre is, mert nincs ott beleszakadt csavar egy semsmile wink

Egyébként már negyedszer veszem le a kipufogót, előtte harmadikra sikerült folyásmentessé tenni, szóval be vannak járatva azok a csavaroksmile laugh

Nincs profilkép
#81277 .Richard.
2023-01-20 16:36:47

Válasz Gumóka #81275. hozzászólásáraTurbo majd segit leégetni onnan a zaccot. A beleszakadt csavar nem aggaszt?smile lol

#81275 Gumóka
2023-01-20 13:50:36

Szelepszárszimmering?

#81274 Gumóka
2023-01-20 10:49:30

Válasz envagyok2 #81273. hozzászólásáraA kapcsolási magasság lesz lényeges, lehetőleg vízszintes legyen szerelvényben.

Nincs profilkép
#81273 envagyok2
2023-01-20 09:16:10

Válasz Gumóka #81257. hozzászólásáraígy közösbe válaszolok, de igen, automata vonófejjel akarom húzni jórészt, a nagyé aszem 1,6 tonnával terhelhető, meg el is fordul, de szükség szerint éppen fel lehetne akasztani a ruszki hashúzójára is, arra meg éppen ráfeszül, de úgy igazán. az talán nem volna szerencsés, szóval ezért akarnám, ha ez gyárilag fordulna, akkor megcsinálnám, de ha nem, akkor nyilván nem nyúlok hozzá.

#81272 fexco
2023-01-19 18:48:42

Válasz Gumóka #81269. hozzászólásáraén pontosan ezért hegesztettem fixre.a mellékhatás:és még el se forog.(mindig acv vel huzom a kocsit.

#81271 Gumóka
2023-01-19 18:40:15

Válasz Gumóka #81270. hozzászólásáraIlyen volt, csak lefelé fordítva.

#81270 Gumóka
2023-01-19 18:38:55

Válasz Maszek Zs #81268. hozzászólásáraA felső automata pótkocsihúzóra gondolsz?

Érdekes itt is van, aki lefelé használja, van aki felfelé fordítva. Nekem is le van fordítva, az mbp kocsinak alacsonyabban van a rúdja, a felfelé állítottnál bele tud érni a vezetőlemezbe a rúd. Viszont papámnál meg a tszben is felfelé forgatva használtuk a hw kocsikkal.

Nekem is olyan vonófejjel jött a traktor, aminek a vonófejtartó konzol lemeze rálógott a gumibakokra aztán volt rajta 4 futat, oldalanként kettő.
Kicsit odavoltak rajta a gumibakok, eltérő méret, sehol nem kaptam, a tengely része meg görbe is volt. Le kellett cserélnem.

#81269 Gumóka
2023-01-19 18:33:50

Válasz fexco #81263. hozzászólásáraNekem is még olyan az mbp, '77-es évjárat, az a rugós vonószem van rajta. Én cseréltem ott rugót, mert törött volt, de ha jól tudom a 60-11 ifa kocsi vonóháromszöge stimmel, ha nem sajnálnám most rá a forintot, cserélném.

Az a baj, hogy a rugóval ad akkora mozgásteret a pótkocsinak a traktortól függetlenül, hogy faszán tudja hintáztatni, löködni a traktort közlekedéskor.
Én meg bólogatok mint a kutya a lada kalaptartónsmile laugh
Meg a traktor is észreveszi. Ha jó a pálya nem igazán érezni, de az ritka.
Nem szeretem.

#81268 Maszek Zs
2023-01-19 18:28:21

Válasz Gumóka #81257. hozzászólásáraItt a TSZ-be volt 3 olyan traktor amit németbe akartak küldeni csak itt maradt Magyarországon. Annak viszont olyan húzórésze volt nem felfele hanem lefele volt hajolva. Ilyen alacsonyhuzású szerű..

#81266 mtz1221
2023-01-19 18:14:00

Válasz envagyok2 #81254. hozzászólásáraKét nap Wd40-en neki, harmad nap meg 3 méteres cső. Ha akkor elfordul akkor szétszedni. Mi fogja oda a kengyelt a rúdhoz ??? Nem lehet hogy nyíró csavarok ezek ??? Mármint nem fordul a vonószem, de ha borul akkor engednek a csavarok ???

Nincs profilkép
#81265 olasz_kapo
2023-01-19 18:09:12

Válasz mtz1221 #81264. hozzászólásáraMotor és radiátor uj fajta.smile thumbup

#81263 fexco
2023-01-19 17:35:30

Válasz Gumóka #81262. hozzászólásáraígy van. most agyalok,csak az mbp ugrik be,ami forog(a mienk olyan verzio)de én azt is lefixáltam....
nézz má be a láncfűrészbe!

#81262 Gumóka
2023-01-19 17:24:38

Válasz fexco #81261. hozzászólásáraA fejbe forog jobbra-balrasmile laugh

Egyébként tandemen nem forog, mert ott a rúdra körbe van csavarozva a szem 8-10-12 csavarral.

#81261 fexco
2023-01-19 17:21:16

Válasz rigás #81260. hozzászólásárapont erre gondoltam szórol szora.
van olyan kamionpót,aminek forog a vonószeme??

#81260 rigás
2023-01-19 17:01:00

Válasz envagyok2 #81254. hozzászólásáraSzerintem ez sohasem forgott mert a két kengyel közt mindkét oldalt van néhány mili távolság ami (szrintemsmile rolleyes) azt jelenti, hogy szorít.
Lehet ez a megoldás a kopott vagy más kialakítású vonószem könnyű cserélhetősége végett született, nem az elforgás végett.
De, részemről ez csak elmélet a képek alapján.
Nem kell ezt túl gondolni nyomaték meg hasonlók, nem annyira precíz cucc ez. Ha mégis szétszeded, a csavarokat úgyis cserélni kell 10.9-es sűrű menetű csavarok érzésre csővel lehúzva lekontrázva, nem létezik, hogy szétessen.

#81259 fexco
2023-01-19 15:24:51

Válasz Gumóka #81257. hozzászólásáraja,hogy ez alacsonykapcsolásu....

#81258 fexco
2023-01-19 15:22:31

Válasz R Sándor #81256. hozzászólásáraén is azért kérdezem,meg ha ez a a tandem -légrugós,azt nem nagyon kell paddal huzni,
az a baj az acv-vel,amelyik birja a függöleges terhelést,az meg nem fordul.
gyakorlatilag 22tonnás acv--az bir mindent.

#81257 Gumóka
2023-01-19 15:20:08

Válasz R Sándor #81256. hozzászólásáraAcv-n szerintem nem tudja húzni, ez alacsony kapcsolású tandempótkocsi
Mondjuk most ha megvernének se tudnám, hogy ezek szoktak e forogni, de szerintem nem.

Nincs profilkép
#81256 R Sándor
2023-01-19 15:00:18

Válasz envagyok2 #81254. hozzászólásáraHa acv az az ifa vonórésszel akarod húzni akkor nem kell forognia , ha vonólapon akkor jó lenne ha forogna mert ugye az csak keveset enged.

Nincs profilkép
#81254 envagyok2
2023-01-19 14:25:02

nincs jobb helye, ezt olyanok olvassák, akik a problémákat megoldják, és nem gyártják, szóval kérdezek.
kamion pót vonószem. gondolom ilyen peremes-kúpos lehet ez belül, a pót meg a vonószem gondolom valami peremes kiképzésű, és az a kengyel szoríthatja össze, foghatja össze. most egyáltalán nem fordul el a vonószem, amit betudhatunk a német sónak, a 20 évnek, meg annak, hogy 3 méteres csővel még nem próbáltam. de kérdés, hogy ennek alapban vajon el kéne fordulnia,vagy ezek nem olyanok?
nem mertem eddig szétszedni, mert ha elfordulós, és nyomatékra vannak húzva a kengyel csavarjai, akkor ugye milyen nyomatékra, szóval szétszedjem, telerakjam zsírral, vagy bízzak abba, hogy hátha nem borul fel sose (mondjuk 3 sor bálával nyakig rakva se)?

Nincs profilkép
#81253 olasz_kapo
2023-01-19 13:47:31

+1fűtőmotri radaral be építve,smile sweatdrop

#81252 mtz1221
2023-01-19 10:38:08

Válasz rigás #81251. hozzászólásáraRakovica volt bennük, de az időbeni perkinsel cseredarabos volt minden alkatrésze. Jugoszláv perkinsnek hívták. Annyi hogy bizonyos modelleknél lehetett választani hogy soros vagy köradagolóval kéred. Érdekes dolog mert pl a 60 lovas köradagolós motor sokkal szebben megy mint a soros, viszont a soros adagolóval érezhetően erősebb minden szemszögből ugyanaz a traktor. És teljesen tönkre tudták tenni a gyárat, pedig gyár a gyárban volt, az összes csavar az alátéttől a főtengelyig minden egy helyen készült. smile cursingsmile thumbdown
https://youtu.be/vCEX3e1Qw8g

#81251 rigás
2023-01-18 14:50:58

Válasz mtz1221 #81250. hozzászólásáraSzűkön mértem na!smile lol
A lényeg, hogy a kolléga öntött bele eleget.smile thumbup
Imt-be jól rémlik, perkins motor van?
Úgy hírlik, jó traktorok felénk sajnos nincsenek itt az mtzének van "kultusza" azokat nyomták annó a téeszcsékbe.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Emberfeletti munka a földeken: 40 fokban takarítják be a makói fokhagymát
Emberfeletti munka a földeken: 40 fokban takarítják be a makói fokhagymát
Porördögök söpörnek végig a földeken, a nap pedig könyörtelenül perzseli a makói...
Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
A magyar agrárium jövője a munkaerőpiaci kihívások, a technológiai fejlesztések...
ÚJ VASVÁZAS SZÍN,  CSARNOK,  TETŐSZERKEZET,  TÁROLÓ AKCIÓS ÁRON ELADÓ
ÚJ VASVÁZAS SZÍN, CSARNOK,...

1.100.000 Ft

Cserszegi fűszeres szőlő eladó
Cserszegi fűszeres szőlő eladó

260 Ft

Simson S50 motor,  blokk felújított állapotban eladó
Simson S50 motor, blokk felújított...

75.000 Ft

Magyar merinó törzskosok
Magyar merinó törzskosok

171.500 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]