Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus!

Létrehozta: , 2008-12-14 20:41:19

Kedvencekhez Segítség
96450 hozzászólás
#94900 mtz1221
2025-11-28 21:45:48

Válasz Büresz #94899. hozzászólásáraAzt hittem már mindtől megszabadultál. Nem móka már szerelni, mert üzemórára vetítve, drágább már az alkatrész, mint a nyugatiakhoz.smile hammer

#94899 Büresz
2025-11-28 21:37:24

Egy kis móker. Régen szereltem már mtz-t.smile wink

#94898 Gumóka
2025-11-28 19:49:42

Válasz mtz1221 #94897. hozzászólásáraA háza nem jó, nem a gumigyűrű, cserélgettem már én is, aztán meguntamsmile laugh

#94897 mtz1221
2025-11-28 18:22:11

Válasz zsoltrs #94895. hozzászólásáracserélhető benne az O gyűrű. inkább azt vegyél bele minőségest. smile wink

#94896 Gumóka
2025-11-28 14:37:08

Válasz zsoltrs #94895. hozzászólásáraAsszem a zetoré jó ide, motorpal, ezt mondjuk kínából vettem 1000 forintért, működik.

#94895 zsoltrs
2025-11-28 14:10:30

Válasz mtz1221 #94894. hozzászólásáraHat az enyémből ömlik, meg szorulva jár. 10eve tuti n volt pumpaval.

Veszek egy patront bele vagy mi is a neve.

#94894 mtz1221
2025-11-28 13:34:49

Válasz zsoltrs #94893. hozzászólásáraNem, de évi 1-2 használatkor, elfér az a pár csepp. Ha utánna visszacsavarozod, úgysem folyik.

#94893 zsoltrs
2025-11-28 12:54:22

Sziasztok.

Ha légtelenited a kis pumpaval a gázolajat, akkor a pumpa tengelyenel kell jönni olajnak?

Köszi

Nincs profilkép
#94892 Agrárkopó
2025-11-28 10:10:25

Válasz medikus #94890. hozzászólásáraSzia nem tudom kupectol vettem sajnos a trakit.

Nincs profilkép
#94891 Gyula.,
2025-11-28 08:38:11

Válasz Agrárkopó #94889. hozzászólására"Alul a 540/1000 morog"

Lehet kettő közt van,nézd meg jobban!

#94890 medikus
2025-11-28 08:30:01

Válasz Agrárkopó #94889. hozzászólásáraAzért van lehegesztve mert kidobálta?smile sweatdrop

Nincs profilkép
#94889 Agrárkopó
2025-11-28 05:31:23

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.
Adott egy mtz 920,3 valami oknál fogva nem indul el a TLT.
Mi lehet a gond hasa allat próbáltam 540/1000-rest be feszí de morogva. Akkor se megy hátul semmi.
Fülkében a bal lábadnál amivel ki be kapcsolód le van hegesztve fiszre.
Szalagokat néztem fent a csavarok bent vannak a helyén. Durva az h nem használtam semmire. Egyszer csak nem indult.

Nincs profilkép
#94888 .Richard.
2025-11-27 11:42:51

Válasz zsoltrs #94880. hozzászólásáraGyenge volt,kb. 22ève azzal megy. Meg a hidraulika is. smile thumbup èn figyeltem,nem panaszkodott. Èngem nem az zavar,ha 40fokban lassabban emel hátul,hanem az,ha folyik az olaj. Motorolaj egyèbkènt a munkahenger száron Sem akar annyira taknyolni.

#94886 rtamas1976
2025-11-27 04:45:12

Válasz zsoltrs #94880. hozzászólásáraEleve ahoz készült.
Mint a hidraulika is motorolajhoz.

#94885 mtz1221
2025-11-26 22:41:02

Válasz csferri #94879. hozzászólásáraAkkor hozunk a tiédből 1et tavaszig. Nem akarom a kombinátorzást megvárni a mostanival. De marha vagyok én is, egyik ismerős tett 2 csapot a munkahengerekre, és hosszú úton nem szenvedteti a pumpát.

#94884 csferri
2025-11-26 21:46:44

Válasz Tanonc #94883. hozzászólásáraA középső kar fölött van 6-os menet, talán a kábelcsatorna rögzítő ,oda tudsz fogatni nem túl vaskos láncot kampóval. Össze lehet hozni úgy hogy tudod vele rögzíteni a kart mielőtt átbillen úszó helyzetbe, úgy akkor az lesz a nyomóág, csak viszonylag pontosan be kell lőni hogy ne legyen fojtva. Egy mozdulat be és kiakasztás ,a láncra meg kell húzni műanyagcsövet hogy ne lifegjen. Nekem így működik a homlokrakodó a 820-on.

#94883 Tanonc
2025-11-26 21:13:41

Válasz adamfree #94862. hozzászólására2019es 1025,3 eggyik sem áll meg sehol

#94881 Gumóka
2025-11-26 19:09:06

Válasz zsoltrs #94880. hozzászólásáraNekem 5 éve az van benne.
Orbitis, de előtte is azzal volt töltve
Jól működiksmile thumbup

#94880 zsoltrs
2025-11-26 18:41:16

Kormány oszlopba lehet/érdemes motorolajat önteni? 15w40

Vki azt mondta h ő azt szokott, ha a kormanyszivatyu megadna magát, akkor ne hidraulika olajat nyomjon a motorba.

#94879 csferri
2025-11-26 17:36:40

Válasz mtz1221 #94877. hozzászólásáraEzeket én is néztem, meg lengyelből olcsóbb lenne jóval. Amúgy ez az Ns35 is majd 10%-al többet nyom de tényleg gyorsabb új korában sem volt ilyen az biztos, nem mernék rá 50-est tenni nehogy az meg fojtva legyen.

#94878 csferri
2025-11-26 17:30:33

Válasz mtz1221 #94875. hozzászólásáraMinden méret passzol, szerintem nem rég óta forgalmazzák .

#94877 mtz1221
2025-11-26 17:05:36

Válasz mtz1221 #94876. hozzászólásáraNézd már mit találtam. Hozzátok lehet lengyelből rendelni ? Ez lenne az igazi a rakodó miatt.
https://sklep.hylmet.pl/pompa-hydrauliczna-podnosnika-nsz-50-mtz-80-82-belarus-zamiennik-hydrosila-p-494.html

#94875 mtz1221
2025-11-26 16:42:23

Válasz csferri #94874. hozzászólásáraNagyon köszi, én még ezt a fajtát nem is láttam. smile flowers Szívócső jó rá a gyári ? Enyémre M4est raktak, de azt mondja a kereskedő ismerős abból ne vegyek, mert a habis már nem olyan, mint a gyárban szerelt.smile cursing

#94874 csferri
2025-11-26 16:37:58

Válasz mtz1221 #94873. hozzászólásárahttps://webaruhaz.habi.hu/termekek/60611/MTZ_Hidraulika_szivattyu_rovid_HYLMET.html
Már nekem sem volt az igazi, nehéz géppel alapjáraton nem lehetett hagyni melegen mert nem bírt korrigálni , amúgy gyárilag Hydrosila M3 alu volt rajta 160-ra állítva. Na most ezzel 180-ra állítottam, de gyorsabb is meg alapjáraton melegen pillanat alatt korrigál még felső végállás közelében is, ez amúgy öntvény, belül bronzbetéttel ,van vagy 10 kg.

#94873 mtz1221
2025-11-26 12:04:00

Válasz csferri #94872. hozzászólásáraAkkor nem szóltam. Nálunk csak olyat lehet találni, nekem meg olyanokra nincs idegem sajnos. smile sweatdrop Milyen pumpát vettél rá ? Enyém is kezd szórakozni, 1200 fordulatig csak 140 bárt nyom. Habár tavaly 20w60 olajra cseréltem és a váltóét is, azzal fürgébb alapgázon is.

#94872 csferri
2025-11-26 11:51:07

Válasz mtz1221 #94870. hozzászólásáraNem iszik nem cigizik, meg nem is igen nőzik,na ez utóbbi lehet a legnagyobb bajsmile thumbup A pumpa amúgy túl élte, kémlelőablakot , pumpa nyomó oldali o gyűrű tömítést és a pumpát vez-tömböt összekötő nagynyomású rövid csövet kellett cserélni. Pumpa meg most őszön azért ki lett cserélve mert már amúgy sem volt a helyzet magaslatán.

#94870 mtz1221
2025-11-26 11:05:19

Válasz csferri #94868. hozzászólásáraElnyomta a cigi és alkohol szag az olaj szagot ??? Meg vagy akkor te is áldva.smile cursing Ezért kérdeztem, mert a nagyon nekem is van szabad visszafolyó, másikon még nem is láttam.

Nincs profilkép
#94869 adamfree
2025-11-26 10:35:45

Válasz mtz1221 #94865. hozzászólásáraIgen, ahogy a Kollèga ìrta lent marad, ha lefelè nyomod. 820 nincs szabad visszafolyó ág, a monoblokkos 920.4 van.

#94868 csferri
2025-11-26 10:22:21

Válasz mtz1221 #94867. hozzászólásáraA 820-nak nincs visszavezetője sem, lehet a tiédben sincs. Amúgy jó hogy van, a kolléga kiment nyáron tárcsázni és véletlen lenyomta nem vette észre , egész nap forralta az olajat de úgy hogy még a szintjelző műanyag ablak is megolvadtsmile w00t, nem tűnt föl neki a büdös égett olajszagsmile sweatdrop

#94867 mtz1221
2025-11-26 08:46:27

Válasz csferri #94866. hozzászólásáraJól vagy, úgy el vagy veszve ? Hihetettlen hogy 15 év alatt, nem vettem eddig észre hogy reteszelődik. Igaz nem is használtam a középsőt. 820asnak is van hátúl szabad vissza vezetője, vagy csak szoknak, amelyekben ilyen a középső kar ?smile sweatdrop

#94866 csferri
2025-11-26 08:36:31

Válasz mtz1221 #94865. hozzászólására A középső kar marad lent ha lefelé nyomod. Reteszelődik ,de automatikusan nyomás emelkedésre nem ugrik vissza mint a régiek, nekem a 1221 is ilyen , viszont a 2011-es gyártású 820 nem , pedig abba is az újfajta tömb van.

#94865 mtz1221
2025-11-26 08:25:08

Válasz adamfree #94864. hozzászólásáraKöszi.smile thumbup Akkor ha jól értem, az úszó előtti állásában akad be ?

Nincs profilkép
#94864 adamfree
2025-11-26 06:44:49

Válasz mtz1221 #94863. hozzászólásáraHidromotoros eszközöket kötünk arra a körre, szabad visszafolyóba pedig a visszavezetést. Mindegy mit kötsz rá, végállásban megakad, de csak alsó állásban. Az 552-nél mindegyik megakad végállásban.

#94863 mtz1221
2025-11-25 22:05:53

Válasz adamfree #94862. hozzászólásáraEzt már mástól is halottam. Hol marad lent és mikor ? Ha csatlakoztattva van hozzá hidro motor, vagy Pótkocsi billentéskor is ? Mindkét írányba ott marad, vagy csak magad felé húzva ?

Nincs profilkép
#94862 adamfree
2025-11-25 20:34:06

Válasz Tanonc #94846. hozzászólásáraSzia,
Vezérműtömb függő, de azt tudom hogy a 2015 évjáratú 820-ban és a 2017 évjáratú 920.4-ben a középső kar (jobb első kihelyezett kör) lent marad. Csonkázót és a T7 trágyaszórót is így használom.

#94861 Gumóka
2025-11-25 14:57:47

Válasz medikus #94860. hozzászólásáraJó lesz ám, cssk összejött több, mint 1 év alattsmile laughsmile thumbup

#94860 medikus
2025-11-25 14:45:46

Válasz Gumóka #94859. hozzászólásáraJó lesz az! Az akkun mérj!

#94859 Gumóka
2025-11-25 13:04:35

Válasz medikus #94858. hozzászólásáraGáz után már nincs, állandó a töltése, rákapcsoltam az összes lámpát, a generátornál mérve 1 tizeddel tölt kevesebbet. Az a belső mérő, amit fényképeztem, esik akkor 1,7-1,9 voltot.
Mondjuk az kínai, meg a mennyezeti kötegbe van belekötve, nem a generátorra.
De ha eleve gázfröccsel indítok, is egyből elalszik, úgyhogy talán jó leszsmile thumbup

#94858 medikus
2025-11-25 12:53:12

Válasz Gumóka #94857. hozzászólásáraEz így jóóóóóóóóóóóó!smile thumbupGáz után is sötétben van a lámpa alapjáraton?

#94857 Gumóka
2025-11-25 12:48:42

Válasz medikus #94855. hozzászólásáraIgen, indítás után kell neki egy gázfröccs, de az előbb hiába túráztattam, elsőre nem töltött, talán kellett neki egy kis idő, első indítása volt felszerelés után.
Most indítással és egy gázfröccsel tölt.

#94855 medikus
2025-11-25 12:40:13

Válasz Gumóka #94853. hozzászólásáraVan amelyik golf alapjáraton nem jelez töltést,csak ha gázt adsz!!!!Utána már elalszik! Próbáld ujraindítással! Mit csinál gázra!

#94854 Gumóka
2025-11-25 12:38:07

Válasz Gumóka #94853. hozzászólásáraMost ennyi a vastag csavaron

A vékonyon pedig ennyi.

#94853 Gumóka
2025-11-25 12:34:34

Válasz medikus #94852. hozzászólásáraA D+ a piros vezeték, az M5, 8-as kulcsnyílású anyával, a fekete kábel M8 13-as kulcsnyílású anyával.
De várj, épp megírtam az előző hozzászólást, beültem, mert próbálgatom a fordulatszámmérőt, jó e ide, rálépek a gázra, egyszer nézem kiauld a kontroll lámpa, és fent is 14,7-el mér.
Lehet kellett neki gerjesztés?

#94852 medikus
2025-11-25 12:28:45

Válasz Gumóka #94850. hozzászólásáraKár hogy nem látom! Gondolom a D+ az tűzőkábelvég? Akkor próbáld arra a kontroll lámpát,és az akkura!smile sweatdropNem tudom így,hogy az M6 csavar hova van kötve! Lehet egy az M8-al?

#94851 Gumóka
2025-11-25 12:28:21

Válasz Gumóka #94850. hozzászólásáraViszont itt a vastag csavaron, ami a töltő szál, 12,55v-ot mérek, ez B+, a D+ pedig 14,29v-ot.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
A magyar agrárium jövője a munkaerőpiaci kihívások, a technológiai fejlesztések...
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
Ausztria 2024. július 1-jétől 4,9 százalékra csökkenti az alapvető élelmiszerek...
Vogel & Noot Farmer 3S / M1020
Vogel & Noot Farmer 3S / M1020

800.000 Ft

GARBE 8,5 m gabonacsiga
GARBE 8,5 m gabonacsiga

280.000 Ft

MEAAT TPL 200 rézsű zúzó
MEAAT TPL 200 rézsű zúzó

980.000 Ft

KRONE AM 323 S diszkes fűkasza
KRONE AM 323 S diszkes fűkasza

1.950.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]