Válasz kukaccsosz #23784. hozzászólására130m, 1000 literes tartalyu sfoggiaval, ez vagy 10 mazsa mutragya lehet a kepen, vetogeppel 25 megvan, ennyit konnyeden emelget. Erositett a gep hatulja, 85mm emelomunkahengerekkel van. 5 mazsa orrsuly van rajta, neha dombra fel kicsit tolja az elejet, amugy eleg stabil vele. Egyebkent 170m gepunkon is 85mm - es munkahengerek vannak.
Válasz kukaccsosz #23784. hozzászólásáraNagytartályos maxima volt itt az udvarban 145ren 520 gumikon na az az egészséges eléje kb.
Emezekkel 8 vontatottal kéne járni
Valaki használ 6130m vagy 6130R traktort (esetleg kisebbet) függesztett vetőgéppel?
Főleg az érdekelne mennyire bírna el egy 1000 literes műtrágyatartályos monosemmel?
Válasz .Szabi #23781. hozzászólására170m nekem akkor szokta csinálni ezt, ha az emelési magasság nincs korlátozva és teljesen felemelem az eszközt, vagy éppen le van korlátozva de valami miatt fellökődnek a függesztőkarok. Nem tudom mi történik ilyenkor ami miatt megzavarodik, de restart eddig mindig megoldotta. Ha a tekerővel úgy 90-95% körülre lekorlátozom akkor nem szokta csinálni. Talán a kalibrált 100% magasságnál többet érzékel, vagy nem tudom.
Kis 6M-es, előfordult már 2-3x tavasszal, hogy nem reagált a hidraulika gyorsgombra, le-fel gombra. Nem rakta le a kombit. Nagy baj lesz vagy csak kicsit meghülyült? Gép leállít, ujraindit és jó lett. (Nokia akksi ki-be :D)
Nézzünk rá szervizessel laptoppal? Előfordult már valakivel?
Valakinek otlete 170m miert nyomja ki 2e orankent a kipufogo leomlo tomitest?
Azt hiszem legutobb is elso hengernel nyomta ki.
Mar azon gondolkodom gyartatni kellene minta alapjan , nekem ezek a lemez lapok nem szimpatkkusak.
Válasz Gergő_53838 #23724. hozzászólásáraBevált gépek nyugodtan ajánlom. A kettőben van összesen kb 5500 óra. Az egyiken cseréltük a ventillátor viszkóját ezen kívül csak a kötelező szervízek.
Válasz pamko #23773. hozzászólásáraNekem sikerült letörni, meghegesztettük, plusz meg is erősítettük, de nyugodtabban alszok, hogy ki lett cserélve egy hibátlan bontottra, amit Nagykállóban vettem GG 55 Kftnél, volt ott több méretben is bontott, keress rájuk, hátha!
Szerintem a miénk csak 30 valamennyiszer 60 valahányas, ha jól emlékszem (6330).
Válasz pamko #23770. hozzászólásáraCsak a húzót keresed, vagy a tartószerkezetet is? 6330hoz van, de el volt törve hegesztett, így én is inkább kiszeréltem, bár a permetezőt bírta.
Válasz pamko #23768. hozzászólására4 vagy 6 hengeres?, Már csak azért, mert már az sem egyezik, aztán lehet hogy a szériákban is van eltérés (00-10, 20-30, M, R)!?
Sziasztok, szerintetek egy 6900-as JD el tud bírni egy 3 m szélességű, kb. 1.850 kg-os nehéz kombinátorral? Egy Agro-Masz AUC 30-as munkagép lenne dupla Crosskill hengersorral a végén.
Igazából az emeléstől meg hordozástól félek, hogy nem lenne-e ez túl nagy súly neki, elhúzni gondolom elhúzná.
Válasz *** HM *** #23753. hozzászólásáraKormányozzon, lelke rajta, Amúgymeg vegyé egy forterrát meg egy rtk-t, mint hogy egy emmesbe tekézzé a kormánnyal mer te vagy a retró ember
És még többe van
Válasz RkTomi #23752. hozzászólásáraKépes megmagyarázni hogy miért az mben nyomorogni és ne rt vedd a jókis tágas kabinnal stb...
Meghogy minek az rtk inkább kormányoz ő egyenesen megy meg mit csinálna a traktorban......
Idén megmár azzal vet...
Hidromotor visszafolyó ágat betettem az ölajbeöntő szárába nem győz lefolyni,a sapkánál enged.Utána betettem egy T elágazást a gyorscsatlakozóba,menjen arra is olaj.De így se győzi.Ötlet??
Válasz ÁdámZoltán #23743. hozzászólásáraItt a tsz jd járt így,letiltott nincs benne olaj öntönek bele kinyomta a szuszogón hiba maradt másnap kite szervíz egy nap után rájött belsejében is van szűrő a két olaj tér között.
Válasz ÁdámZoltán #23744. hozzászólásáraSzívesen segítenék, de sajna ilyen vas nincs!
Nincs valami szenzor, ami az olyszintet érzékeli?
Illetve ha működik és megszűnt a hiba, vagyis nem tért vissza, akkor csak az elektronika ördöge, engedd el, aztán hátha többet nem jön elő!
John Deere 8220 traktorunk ma kombinátor összecsukás közben ki írta, hogy a tisztaolaj tartályból kifogyott a hidraulika olaj. Én mint naív vittem ki a helyszínre olajat mikor öntenénk bele a hátuljában fúl tele kupakig van az olaj. Erre vártunk egy félórát és utána összecsukta a gépet és hazament. kérdés mi okozta a hibát az olajszűrőben 200 üó van.
Válasz später77 #23739. hozzászólásáraNem úgy lett csinálva, de kb pont a sor túloldalán megy kicsivel. Ha jót akarsz csinàlni, hogy a sor közepén menjen, elég messze kell tenni a külső kereket, azt meg nem akartam, ne feszítse a kisgépet. Ez inkább csak műtrágyázni meg hengerezni van rá. Művelő ikert inkább 6hengeresre csinálnék
25437 hozzászólás
Válasz kukaccsosz #23784. hozzászólására

6105M — Sfoggia Sigma 5
63q — 16,5q + 10+q
420/460as gumikkal majdnem a legszélesebb nyomon, köröm szélébe rakja, összeszedve a nyomtávot szr.
Nagysúlytartó 18 táska. oda rakja a vetőgépet ahova akarja
Válasz kukaccsosz #23784. hozzászólására130m, 1000 literes tartalyu sfoggiaval, ez vagy 10 mazsa mutragya lehet a kepen, vetogeppel 25 megvan, ennyit konnyeden emelget. Erositett a gep hatulja, 85mm emelomunkahengerekkel van. 5 mazsa orrsuly van rajta, neha dombra fel kicsit tolja az elejet, amugy eleg stabil vele. Egyebkent 170m gepunkon is 85mm - es munkahengerek vannak.

Loszart 145 155 volt

Válasz kukaccsosz #23784. hozzászólásáraGabika6330 Pr.? Ha jól tudom, ő 130R-et használ.
Válasz kukaccsosz #23784. hozzászólásáraNagytartályos maxima volt itt az udvarban 145ren 520 gumikon na az az egészséges eléje kb.

Emezekkel 8 vontatottal kéne járni
Valaki használ 6130m vagy 6130R traktort (esetleg kisebbet) függesztett vetőgéppel?
Főleg az érdekelne mennyire bírna el egy 1000 literes műtrágyatartályos monosemmel?
Válasz TDavid #23782. hozzászólásáraok, köszi. megnyugodtam, hogy akkor nem vmi nagy baj csak kicsit összezavarodik
Válasz .Szabi #23781. hozzászólására170m nekem akkor szokta csinálni ezt, ha az emelési magasság nincs korlátozva és teljesen felemelem az eszközt, vagy éppen le van korlátozva de valami miatt fellökődnek a függesztőkarok. Nem tudom mi történik ilyenkor ami miatt megzavarodik, de restart eddig mindig megoldotta. Ha a tekerővel úgy 90-95% körülre lekorlátozom akkor nem szokta csinálni. Talán a kalibrált 100% magasságnál többet érzékel, vagy nem tudom.
Kis 6M-es, előfordult már 2-3x tavasszal, hogy nem reagált a hidraulika gyorsgombra, le-fel gombra. Nem rakta le a kombit. Nagy baj lesz vagy csak kicsit meghülyült? Gép leállít, ujraindit és jó lett. (Nokia akksi ki-be :D)
Nézzünk rá szervizessel laptoppal? Előfordult már valakivel?
Válasz J.Z.6600 #23779. hozzászólásáraSzerintem mivel nem elektromos ezért sehogy,de biztos van aki biztosan megmondja!
Üdvözölet !
Valaki tudja ,hogy lehet 6600 Traktor váltót kalibrálni ??
Váltó 24×24 PowerQuad !
Előre is köszönöm a segítséget.
Komplett légfék rendszert melyik cégtől szereznétek be, aki a felszerelést is vállalja? Természetesen bizonylattal.
Válasz *** HM *** #23751. hozzászólásáraAz első egy-két évben gyártott r-ek tényleg nem túl megbízhatóak, utána már nincs különösebb gond velük.
Valakinek otlete 170m miert nyomja ki 2e orankent a kipufogo leomlo tomitest?
Azt hiszem legutobb is elso hengernel nyomta ki.
Mar azon gondolkodom gyartatni kellene minta alapjan , nekem ezek a lemez lapok nem szimpatkkusak.
Válasz Gergő_53838 #23724. hozzászólásáraBevált gépek nyugodtan ajánlom. A kettőben van összesen kb 5500 óra. Az egyiken cseréltük a ventillátor viszkóját ezen kívül csak a kötelező szervízek.
Válasz pamko #23773. hozzászólásáraNekem sikerült letörni, meghegesztettük, plusz meg is erősítettük, de nyugodtabban alszok, hogy ki lett cserélve egy hibátlan bontottra, amit Nagykállóban vettem GG 55 Kftnél, volt ott több méretben is bontott, keress rájuk, hátha!
Szerintem a miénk csak 30 valamennyiszer 60 valahányas, ha jól emlékszem (6330).
Válasz A.I. #23771. hozzászólásáraIgazábol csak a húzót ,azt a 40x80-as laposvasat,
tartószerkezetet leméreteztem ,leadtam plazmavágásra.
Válasz A.I. #23771. hozzászólásáraKiszeréltem=kicseréltem
Válasz pamko #23770. hozzászólásáraCsak a húzót keresed, vagy a tartószerkezetet is? 6330hoz van, de el volt törve hegesztett, így én is inkább kiszeréltem, bár a permetezőt bírta.
Válasz A.I. #23769. hozzászólására6 henger,6630
Válasz pamko #23768. hozzászólására4 vagy 6 hengeres?, Már csak azért, mert már az sem egyezik, aztán lehet hogy a szériákban is van eltérés (00-10, 20-30, M, R)!?
6000 szériához alsóhúzó vkinek esetleg felesleges nincs véletlenül?
Válasz RkTomi #23766. hozzászólásáraKöszönöm a választ neked is meg "BMWs paraszt-JD fanatikus"-nak. Elméletileg holnapután kiderül
Orrsúly lesz egyébként, fronthidaraulikával szoktuk felvenni a 400 kg-os súlyt, amikor szükség van rá.
Válasz ppal #23764. hozzászólásáraNem gond neki.
Válasz ppal #23764. hozzászólásáraNemhiszem gondot okozna, nyilvan orrsuly legyen.
Sziasztok, szerintetek egy 6900-as JD el tud bírni egy 3 m szélességű, kb. 1.850 kg-os nehéz kombinátorral? Egy Agro-Masz AUC 30-as munkagép lenne dupla Crosskill hengersorral a végén.
Igazából az emeléstől meg hordozástól félek, hogy nem lenne-e ez túl nagy súly neki, elhúzni gondolom elhúzná.
Válasz barazdabetyar. #23761. hozzászólásáraEgy pont ilyesmi tömb van a polcon, de még nem kellett
Válasz barazdabetyar. #23761. hozzászólására
Válasz bandigh #23750. hozzászólásáraAzt mondják,valami ilyen kell rá.
Válasz bandigh #23759. hozzászólásáraEgy pár,meg egy visszafolyó.Front tartálynak kellene egy rendes visszafolyó,ami elgyőzi.
Válasz barazdabetyar. #23758. hozzászólásáraHány cső van végülis a vetőgèpen?
Válasz bandigh #23750. hozzászólásáraKijött,de az nem az.A nyomjelzőt elbírja.Másikba bekötöttem,el se indul a hidró motor.Nyomás lesz mindkét csőbe.
Válasz Drisa #23749. hozzászólásáraJD 6800
Válasz *** HM *** #23753. hozzászólásáraKormányozzon, lelke rajta,
Amúgymeg vegyé egy forterrát meg egy rtk-t, mint hogy egy emmesbe tekézzé a kormánnyal mer te vagy a retró ember
És még többe van
Akkor 6R jdkre Szmijagold táblákat kirakni.
Válasz *** HM *** #23753. hozzászólásáraKönnyű megszokni a jót. Semmi gond baj nincs r-el. Csak drágaság van.
Válasz RkTomi #23752. hozzászólásáraKépes megmagyarázni hogy miért az mben nyomorogni és ne rt vedd a jókis tágas kabinnal stb...

Meghogy minek az rtk inkább kormányoz ő egyenesen megy meg mit csinálna a traktorban......
Idén megmár azzal vet...
Válasz *** HM *** #23751. hozzászólásáraCsak duma.
6Resek tényleg sokkal megbízhatatlanabbak mint az Mesek?
Vagy csak okostojásduma ez is?
Válasz barazdabetyar. #23748. hozzászólásáraAz a szabad visszafolyó dugó nem jön ki?
Válasz barazdabetyar. #23748. hozzászólásáraMilyen traktor?
Hidromotor visszafolyó ágat betettem az ölajbeöntő szárába nem győz lefolyni,a sapkánál enged.Utána betettem egy T elágazást a gyorscsatlakozóba,menjen arra is olaj.De így se győzi.Ötlet??
Válasz ÁdámZoltán #23743. hozzászólásáraItt a tsz jd járt így,letiltott nincs benne olaj öntönek bele kinyomta a szuszogón hiba maradt másnap kite szervíz egy nap után rájött belsejében is van szűrő a két olaj tér között.
Válasz A.I. #23745. hozzászólásáraEgyébként mi az a tiszta olaj?
Ez a HyGard lenne a váltóban?
Válasz ÁdámZoltán #23744. hozzászólásáraSzívesen segítenék, de sajna ilyen vas nincs!
Nincs valami szenzor, ami az olyszintet érzékeli?
Illetve ha működik és megszűnt a hiba, vagyis nem tért vissza, akkor csak az elektronika ördöge, engedd el, aztán hátha többet nem jön elő!
Válasz ÁdámZoltán #23743. hozzászólásáraHát régebben ez a fórum itt nem így volt...
John Deere 8220 traktorunk ma kombinátor összecsukás közben ki írta, hogy a tisztaolaj tartályból kifogyott a hidraulika olaj. Én mint naív vittem ki a helyszínre olajat mikor öntenénk bele a hátuljában fúl tele kupakig van az olaj. Erre vártunk egy félórát és utána összecsukta a gépet és hazament. kérdés mi okozta a hibát az olajszűrőben 200 üó van.
Válasz RkTomi #23730. hozzászólásáraKöszi !
Válasz später77 #23739. hozzászólásáraNem úgy lett csinálva, de kb pont a sor túloldalán megy kicsivel. Ha jót akarsz csinàlni, hogy a sor közepén menjen, elég messze kell tenni a külső kereket, azt meg nem akartam, ne feszítse a kisgépet. Ez inkább csak műtrágyázni meg hengerezni van rá. Művelő ikert inkább 6hengeresre csinálnék
Válasz RkTomi #23729. hozzászólásáraÚgy tudom standardon nincs aktuátor, mert elvileg fix geosak.