Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

Mikor jön az ESŐ?! Agrármeteorológia, időjárás

Létrehozta: Géza , 2008-02-28 18:08:35

Kedvencekhez Segítség
66411 hozzászólás
Nincs profilkép
#64011 tomigan
2025-09-27 10:29:58

Válasz hasutas1 #63982. hozzászólásáraÜdv.jövö heti esö remènyböl nem maradt semmi?

#64010 mtz1221
2025-09-26 23:13:48

Válasz F. Bálint #64009. hozzászólásáraFalu szélén lakott, nagy zetor vagy zts volt a fő gép. Nem is az övé volt, hanem valakinek dolgozik a gépekkel, csak nála parkolnak.

Nincs profilkép
#64009 F. Bálint
2025-09-26 22:39:29

Válasz mtz1221 #64008. hozzászólásáraTőlem nem , de van itt sok gazdálkodó

#64008 mtz1221
2025-09-26 19:59:38

Válasz F. Bálint #64005. hozzászólásáraKunmadaras ? Nem tőletek vettem pár éve egy vogel ekét ?

#64007 Gatti
2025-09-26 18:33:20

Válasz MPéter90 #64006. hozzászólásáraPersze lehetnek szárazabb területek, de arra legalább voltak záporok zivatarok, ezt a nagy területi csapadéktérkép mutatja. De itt felénk a környéken (Fegyvernektől nyugatra) mindig kimaradtunk, valamint délre is Mezőtúr irányába. De ahogy mondta pár ismerős a jászság se jobb, sőt ahogy halad az ember az ország közepébe egyre rosszabb.
Mindig ugyan azon a vonalon járt a csapadék, mint előtte.

Nincs profilkép
#64006 MPéter90
2025-09-26 18:30:37

Válasz Gatti #63997. hozzászólásáraTisza tótól kb 25km-re vagyok nyugatra, mégis 238mm eddig az év

Nincs profilkép
#64005 F. Bálint
2025-09-26 18:19:18

Válasz Gatti #64004. hozzászólásáraHát valahogy Kunmadaras mindig ki maradt

#64004 Gatti
2025-09-26 17:54:57

Válasz Bzs2 #64003. hozzászólásáraTesóméknál Karcagon még több, az a Tisza tó alatti rész idén mindig jól járt.

Nincs profilkép
#64003 Bzs2
2025-09-26 17:28:19

Válasz Gatti #63997. hozzászólásáraMiklós és Fegyvernek között 15 km-en belül 100 mm a különbség! Tudtam, de így leírva azért nagyon durva....

#64002 Ohaza63
2025-09-26 16:24:31

Válasz Koczka József #64001. hozzászólásáraÜdv!

Az még akkor nem volt megszentelve!!!!smile smilesmile laughsmile biggrinsmile lol

Akkor még sima murci volt.smile smile

Nincs profilkép
#64001 Koczka József
2025-09-26 15:59:14

Válasz Ohaza63 #64000. hozzászólásáraMeg büntetett benneteket mert meg ittátok a misebort.

#64000 Ohaza63
2025-09-26 15:53:01

Válasz Koczka József #63998. hozzászólásáraÜdv Józsi!

Már itt lakunk többedmagunkkal a sekrestyébe!!!
A plébános úr el sem tud üldözni minket!!!

Ennél közelebb már csak akkor lehetünk Istenhez, ha Szent Péter beereszt a nagykapun.smile sweatdrop

#63999 Ohaza63
2025-09-26 15:49:55

Válasz Gatti #63997. hozzászólásáraÜdv!

Még talajt sem lehet csinálni géptörés nélkül itt.

#63997 Gatti
2025-09-26 15:41:06

Válasz Ohaza63 #63996. hozzászólásáraSokan már belefulladnak az esőbe, itt a tiszántúlon pedig továbbra is tragikus a helyzet. Bár az északi országrész és a Tisza tó környéke idén nem panaszkodhat.

#63996 Ohaza63
2025-09-26 15:19:28

Válasz Koczka József #63995. hozzászólásáraÜdv Józsi!

Küldhetnétek már ide a éhezőknek is Dél Békésbe, abból a szar esőből, mert ugyan Mi learattunk, hogy minek azt senki nem érti, de ha így marad a vetésnek sem lesz semmi értelme.

Nincs profilkép
#63995 Koczka József
2025-09-26 14:53:35

Válasz Sk Laci #63994. hozzászólásáraLegalább le arattál. Itt október 10. Lehet aratni és utánna talajmunka, vetés. És csak utánna a kukorica.

Nincs profilkép
#63994 Sk Laci
2025-09-26 14:50:06

Válasz FERGA 5455 #63974. hozzászólásáraMa reggelig újabb 14 mm. Rendes iszap minden felé. Pár napig munkaszünet.....
Eddig egy szem gabona se nincsen elvetve, sőt még a talajok se nincsenek elkészítve vetésre, de legalább a napraforgó le lett aratva.

Nincs profilkép
#63993 mocsencsi1
2025-09-26 12:37:47

Válasz csabahegeszt #63991. hozzászólásáraOlyan sárgás az alja, milyen magas az a kerítés?smile laugh

#63992 Gatti
2025-09-26 09:44:02

Válasz hasutas1 #63982. hozzászólásáraJelentem el is tűnt a nagy csapadék, remélem még visszakerül.

Nincs profilkép
#63991 csabahegeszt
2025-09-26 07:32:30

Kicsiny falum Oszlár az èjjel
+ még 4mm tegnapról.
Lucerna már kikelt a múltkori esőtől.

Nincs profilkép
#63990 Pisti09
2025-09-26 05:52:38

Válasz hasutas1 #63981. hozzászólásáraAhoz képest,hogy 20% esélyt adott a 10mm meghaladó csapadékra a tények mást mutatnak.Volna hova fejlődniük,meteobleu:2-5mm,időkép 6:mm,met.hu:6mm.
Valóság a képen pluszmost is esik.
Dél Borsod.

#63989 mtz1221
2025-09-25 22:45:03

Válasz Gumóka #63988. hozzászólásáraItt 29 fok volt ma, este kezdett el hideg szél fúni.

#63988 Gumóka
2025-09-25 22:20:53

Válasz mtz1221 #63987. hozzászólásáraIde is rajzolta mára-holnapra 20+mm esőt, ma lett is 3.

Na meg hideg szél!
Intett egy sziát az ősz.

Ide is kellene az eső, a tarlógyomok alig keltek idén, meg még az is sült el!

Ha így haladunk megint nem vetek búzát, majd november elsején csak

#63987 mtz1221
2025-09-25 22:13:34

Válasz t.romsics #63985. hozzászólásáraPont ez a gondom itt is 30-40 liter kéne majdnem 1x e , csak hogy kikeljen, ha elvetném.smile cursingsmile hammer

#63986 mtz1221
2025-09-25 22:12:01

Válasz apuci #63984. hozzászólásáraÉn tavaly szeotember vége felé, egyik legjobb lett a faluszinten. De akkor melegek is voltak, és egész szeptemberben esett az eső.

Nincs profilkép
#63985 t.romsics
2025-09-25 21:56:26

Válasz mtz1221 #63983. hozzászólásáraA falumban ami ki van kelve, az azért, mert egy harmincassal locsolták, vegetál, nem fejlődik. Nincs víz! Semmilyen állományok, nappali órák száma is már lassan a béka segge alatt, hűvös is lesz, úgy érzem, el kell engedni idénre a repcét…

#63984 apuci
2025-09-25 21:27:01

Válasz mtz1221 #63978. hozzászólásáraTavaj vetettem a cégnek szept 10 körül ami 22-30 termett,majd okt.1. még vetettem az kb.felét vagy annyit se termett!

#63983 mtz1221
2025-09-25 21:21:59

Válasz t.romsics #63980. hozzászólásáraAkkor azt mondod hagyjuk a fenébe, erre felé hsjlok én is. Arról nem beszélve úgy elment nálunk az árpa ára, hogy jelenlegi eladással, anyit hoz, mint a repce aratásban eladva.

#63982 hasutas1
2025-09-25 20:46:27

Azért a jövő hétben lehet még egy kis csavar.
Az ék felől érkező szibériai hideg levegő a meleg tengerre csuszanttva szülhet egy jó kis ciklont.
Ami jó pályán érkezve akár országos jelentős esőt hozhat. Jelenleg ennek esélye nem sok, de elvetni sem lehet egyelőre teljesen.



Nincs profilkép
#63980 t.romsics
2025-09-25 20:11:50

Válasz mtz1221 #63978. hozzászólásáraSzintén így vagyok ezzel én is. Az utóbbi 5 évben kétszer úgy jártam, hogy októberben kelt ki. Nem volt jó, 2,5 tonnák/ha.

#63978 mtz1221
2025-09-25 20:09:33

Itt több 1000 hold elvetett repce mag megy a kukába, 100 kmes körben.smile hammer Meddig érdemes újra vetni(vagy esetemben elvetni, októberiből lehet vslami, ha rájön sz idő) ???

Nincs profilkép
#63977 t.romsics
2025-09-25 20:08:09

Én is azt hittem, hogy ma esni fog. Úgy megijedtem a mai esőtől, hogy tegnap levágattam még a kukoricámat is. Így az idei évvel lényegében végeztem.

#63976 VESZTES. :)
2025-09-25 19:37:26

Megint lehet magyarázkodni hogy miért nem jött be a "jóóóslás"
smile thumbdownsmile thumbdownsmile thumbdown

#63974 FERGA 5455
2025-09-25 16:16:05

Válasz Sk Laci #63973. hozzászólásáraItt nagy nullasmile hammerPedig 40-60mm-t ígértek csüt. péntekre. Már 1 héttel előtte bereklámozták ezt is mekkora zuhé lesssz, ez sem jött besmile hammersmile hammer

Nincs profilkép
#63973 Sk Laci
2025-09-25 16:00:25

Válasz Gatti #63971. hozzászólásáraEgész nap csepereg. 2 órával ezelőtt néztem, 8 mm volt a mérőben, de azóta is szitál, csepeg, kissebb esők váltakoznak.

Nincs profilkép
#63972 SzikiSzokeveny
2025-09-25 12:05:25

Válasz Gatti #63971. hozzászólásáraVégülis a tanyán volt múltkor 15, most 3. Nem lehetünk telhetetlenek.

#63971 Gatti
2025-09-25 11:38:10

Válasz mocsencsi1 #63969. hozzászólásáraMost pedig vége láthatatlan anticiklon látszik, eső egy jó darabig még nem várható.

#63970 Sanyiii70
2025-09-25 10:00:29

Válasz apuci #63967. hozzászólásáraEddig nem ígyéreztem.

De minden változik.

Nincs profilkép
#63969 mocsencsi1
2025-09-25 09:39:59

Szépen elhúzott ez a felhőtömb is és furcsa módon az egész szeptember igazi komoly esők nélkül, no ilyenre még nem emlékszem. Lehet, hogy még az is előfordulhat, hogy az egész ősz és tél is elmúlik komoly esők nélkül? Na akkor tényleg új világ rúgja be az ajtót.

#63968 Gandhy
2025-09-24 23:01:29

Válasz Gatti #63962. hozzászólásáraAbból az okkersárga felhőből kifacsarodott 5 mm.

Nincs profilkép
#63966 SzikiSzokeveny
2025-09-24 19:19:27

Úgy látom akkor ebből az esőböl is kimaradunk. Talán egy kis dologrontó.

#63965 apuci
2025-09-23 19:29:15

Válasz Gatti #63962. hozzászólásáraEzzel nem lesz egyikünk se kisegítve!smile sad

Nincs profilkép
#63964 Sk Laci
2025-09-23 17:10:59

Válasz Gatti #63960. hozzászólásáraEz az előrejelzés a mai napon teljesült nálam. De szerintem több is lessz, mint ami itt van.

Nincs profilkép
#63963 t.romsics
2025-09-23 13:24:50

Válasz apuci #63961. hozzászólásáraHuha! Felfújható csónakot előkészíteni! Azért a levegőt még ne fújd bele! smile laugh

#63962 Gatti
2025-09-23 13:18:16

Válasz apuci #63961. hozzászólásáraÚgy legyen! :)

Egyébként szerintem valami ilyesmi eloszlás lesz, friss icon.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
Bóna Szabolcs: Ez a helyzet a külföldi munkavállalókkal
A magyar agrárium jövője a munkaerőpiaci kihívások, a technológiai fejlesztések...
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
A szomszédban már csökkentik az alapvető élelmiszerek áfáját
Ausztria 2024. július 1-jétől 4,9 százalékra csökkenti az alapvető élelmiszerek...
Eladó 2 db IH6200
Eladó 2 db IH6200

500.000 Ft

Eladó MDW 514
Eladó MDW 514

6.500.000 Ft

Claas Variant 360
Claas Variant 360

4.900.000 Ft

Vogel & Noot Farmer 3S / M1020
Vogel & Noot Farmer 3S / M1020

800.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]