Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.11 Ft USD 310.85 Ft CHF 383.88 Ft GBP 410.17 Ft

Fórum

MTZ traktor szerelési kérdések – Mindörökké Belarus!

Létrehozta: , 2008-12-14 20:41:19

Kedvencekhez Segítség
96450 hozzászólás
#50150 zsoltrs
2017-04-07 17:46:32

Hali

Lecseréltem az ismeretlen eredetű olajat a hidraulikában 68-os hidr. olajra.
Másnapra egy szép nagy tócsa fogadott a traki alatt. A hidr. szivattyúra vezettem vissza az olaj folyást.

Most mit csináljak? Cseréljem le az olajat valami sűrűbbre?
Otthon van Mol Standard Diesel 40 (egyfokozatú) motorolaj amit sehova nem tudok használni ill. jelenleg a motorban lévő 20W40-es olajból is van még.

Vagy a szivattyúnak cseréljem ki a tömítéseit.
Ehhez a részhez nem nagyon értek...

Nincs profilkép
#50149 .Richard.
2017-04-07 16:39:25

Válasz sooty #50147. hozzászólásáraVegyél egy használt daràzsderekat amit renberakol,oszt ha ràèrő,beteszed a tièdbe. Azt ennyi. Tiedet meg javitod, azt eladod. Vagy nem.

Nincs profilkép
#50147 sooty
2017-04-07 15:16:36

Válasz medikus #50143. hozzászólásáraEzt nem ismertem, de megjegyzem.
Úgy néz ki 24-27 között fogom széthúzni. Addig megveszek mindent. Remélem 3 nap elég lesz.

Nincs profilkép
#50145 epipeti
2017-04-07 13:27:50

Válasz Hogel #50144. hozzászólásáraHát, ha nagyon szeretnéd hogy ne jöjjön onnan ki a füst, akkor vegyél egy tubus kipufogó tömítőpasztát. De nálam is kijön ott a füst, de szerintem annyira azért nem zavaró. Persze nem tudom ennyire kormol nálad. :)

#50144 Hogel
2017-04-07 13:15:35

Sziasztok, kinek mi a trükkje arra, hogy a kipufogódob felfogatásánál, a csonk és a dob között ne okádja a füstöt?

#50143 medikus
2017-04-07 09:51:46

Válasz sooty #50139. hozzászólásáraDe tudod a mondást?Ki minek nem mestere, annak csak az elrontója lehet!smile lol

#50141 ..MZ/X..
2017-04-06 23:46:39

Válasz sooty #50139. hozzászólásáraMit kell azon készíteni? Veszel egy univerzális csavaros vonógömböt kb 1500-ért, belecsavarozod a vonópadba aztán go!

#50140 csoppika
2017-04-06 23:29:08

Válasz _NB_ #50131. hozzászólásáraMechanikus memóriásat nem láttál még???smile lolsmile lolsmile lol

Nincs profilkép
#50139 sooty
2017-04-06 22:29:49

Válasz medikus #50138. hozzászólásáraMost biztos viccelsz. Én mindenkinél azt látom, hogy panaszkodik, elégedetlenkedik, annyi a munkája, hogy ki se látszik belőle, meg nagy munka, meg húha. Ugyanakkor meg nem csinál szinte semmit. A vonóhorog fej a trakihoz egy hónapja készül. Ennyi idő alatt tűreszelővel is kireszelem azt a gömböt.

Szóval magad uram, ha szolgád nincs.....

#50138 medikus
2017-04-06 22:03:49

Válasz sooty #50137. hozzászólásáraBízd olyanra aki csinált már olyat!!

Nincs profilkép
#50137 sooty
2017-04-06 22:01:17

A széthúzással csak az a bajom, hogy nem elég a kuplungnál szétszedni. Szerintem még egy elemet ki kell venni alóla, a középső részt, azt meg hogy a fenébe tartom meg, húzom előre engedem le stb, miegymás.

#50136 medikus
2017-04-06 21:59:10

Válasz sooty #50135. hozzászólásáraAkkor keresd alkatrész boltban!

Nincs profilkép
#50135 sooty
2017-04-06 21:52:17

Válasz Bandita29 #50134. hozzászólásáraIgen, ahogy írod, úgy próbáltam és minden ok. Szinte tuti, hogy jól van összerakva.
Olyan, mintha a kapcsoló hüvely egyszerűen pont a másik irányba akarna menni.

Viszont nem találom az egyik fogaskereket webáruházban. A z=47-es megvan, de a másik nincs.

#50134 Bandita29
2017-04-06 21:47:42

Válasz sooty #50132. hozzászólásáraKeress egy nőgyógyászt!

Ha a hegesztést is letöri,akkor valami nagyon nincs vonalba. Széthuzás lesz ebből. Egy erős nap alatt meglehet bűvölni (szét-össze).
Hátul jól raktad össze? Ha alul üresben van az 540/1000 kapcsoló,a TLT kapcsoló a fülkében BEKAPCSOLVA,akkor kézzel tudod tekergetni a TLT csonkot?

Nincs profilkép
#50132 sooty
2017-04-06 21:29:18

Ma megint TLT foglalkozás. Széthúztam hátul. A 3 bolygókerékből kettő már darabokban volt. A harmadikban sem volt tűgörgő. Futás boltba, megvettem mindent össze is raktam. Minden oké volt. Mentem előre/alulra hegeszteni. Betoltam 540-be és hajrá. Na igen ám de: hegesztés után, ráindítottam, hogy fordítson a tengelyen egy kicsit. Ezzel a lendülettel, szét is tört a hegesztés. Próba még egyszer. Megint így jártam. Most gyakorlatilag ott tartok, hogy körbehegesztés után is eltöri a varratot. Ráadásul már össze se tudom tolni úgy, hogy sebességbe maradjon. Tény, hogy hegesztés tekintetében nem vagyok egy nagyágyú, de azért szokott menni. Tartok tőle, hogy még van más baj is. Olyan érzésem van, mintha csak akkor lenne meg a kapcsolat ha teljesen tövig be van tolva a csúszóhüvely. Ha már 2mm-t hátrébb megy, nem viszi át a hajtást. Most már tuti nem úszom meg széthúzás nélkül.
Biztos nem lehet az ott a helyén kicserélni?

#50131 _NB_
2017-04-06 20:31:40

Válasz epipeti #50116. hozzászólására:) Én ott akadtam el, hogy mire kötötted rá ?
Ecc pecc kimehetsz vagy volt ott egy "dedikált +12V vagyok rám kössél" vezeték vagy valamelyik eszköz vagy kapcsoló vezetékét csapoltad meg vagy volt rádió előkészítés ?

Ha valamelyik eszköz vagy kapcsoló vezetékét csapoltad meg akkor lehet arra felére sikerült ami nincs feszültség alatt csak ha be vagy fel kapcsolod az eszközt

Ha volt rádió előkészítésnek vezeték akkor meg ha jól veszem ki a gyújtás kapcsoló 3-as állásában van rádió.




(A1) jelű a rádió


A memória vezetékkel nem foglalkoznak az imperialista hiúság, egyszerűen tekerős volt rajta minden, így nem kellet megjegyeznie semmit.smile biggrin




Persze még lehet több variáció amit inen nem látni.

Nincs profilkép
#50130 lakatos gabesz
2017-04-06 20:13:52

Sziasztok!Mtz 80-as motorra a cseh c14-101-01 turbót felrakhatom birná a motor?válaszotokat előre is köszönöm

Nincs profilkép
#50129 szeles1996
2017-04-06 20:10:29

Sziasztok !

Megkérheték valakit, hogy elmonjda nekem hogy a 3 fokozatú osztómű az MTZ 82-ben hogy működik ? itt van minden könyv előttem .. hiába nézem .. csak nem jövök rá KÖzönöm!

Nincs profilkép
#50128 a2457
2017-04-06 18:44:20

Válasz epipeti #50116. hozzászólásáravagy nem megy fel a 12 volt , vagy nincsen test.

#50127 Vinkó75
2017-04-06 16:49:09

Tavaszi zsongás !smile whistlingsmile whistling

#50126 kevesa
2017-04-06 14:29:46

Válasz medikus #50125. hozzászólásáranem tudom bár sosem vizel használom ha nincs benne fagyálló akkor desztvízzel van teli de ilyen barnás trutyit mostam ki minidg belőle lehet azért beledolgozott kicsit és most ez magszűnik. remélem.

#50125 medikus
2017-04-06 13:58:13

Válasz kevesa #50124. hozzászólásáraA nyári víztől biztosan!

#50124 kevesa
2017-04-06 13:50:50

Válasz .Richard. #50120. hozzászólásáraNem fogyott a víz soha és nem is volt levegő legalábbis nem vettem észre ha lett volna.
Pöcre indult a gép. fekete sosem volt a víz csak barnás lehet akkor a víz barnasága is javulni fog nekem.

Nincs profilkép
#50123 .Richard.
2017-04-06 13:27:29

Válasz .Richard. #50122. hozzászólásáraJa,fagydugòt nem is èrtem. Van a blokkon,a fejen felül,oldalt,ha kirohadnak,elillan a víz.smile scared

Nincs profilkép
#50122 .Richard.
2017-04-06 13:25:21

Válasz medikus #50121. hozzászólásáraLehet, màs traktorjàrol beszélt a szerelő. smile lol

Nincs profilkép
#50120 .Richard.
2017-04-06 13:14:04

Válasz kevesa #50119. hozzászólásáraÉrdekes. Vizet nem nyomta el,nem bugyogott a levegő a hűtőbe, mikor tele volt vízzel? Nem volt retkes,fekete a víz? Hova nyomta a gàzt? Ezek után, még könnyen beindult? Mik vannak..

#50119 kevesa
2017-04-06 12:46:26

Jah meg elfelejtettem hianyzok az 5 fagydugobol ketto amit nem tudom hol vannak vagy gyarilag nem tettek vagy megette a fagyallo

Nincs profilkép
#50118 zscsizmadia
2017-04-06 12:43:25

Válasz .Man #50082. hozzászólásáraMtz a king.smile thumbupsmile thumbupVezértömb a legjobb része nem folyik és jo kezelni homlokrakodoval is nagy súllyal.Az emelöszerkezet egy nagy fos.Törik szakad nyúlik mindene.Silány anyag minőség.Érdemes az összes csapbol csavarbol stb.. trakiba tartani plusszt.Ha van rá mód inkább üresen utazni vele a vetögéppel.Segédemelöt rátenni ha nem monoblokkos.Amugy jo gép mtz szegelni kell mindég még az ujjat is.Hehe.smile scared

#50117 kevesa
2017-04-06 12:36:16

Koszonom mindenki segitseget megvan a ludas a hengerfejtomites kiegett es ket hengerbe nem volt kompresszio.

Nincs profilkép
#50116 epipeti
2017-04-06 11:33:19

Nos, megfogadva az egyik tanácsot, tegnap este volt kb 10 percem foglalkozni szeretett 82-esemmel. :) Kivettem a helyéről a rádiót és rákötöttem az akksira direktbe. Működik, juppi!! :) Most már csak azon kell eltöprengenem hogy a helyén miért nem akaródzik működni. Holnap fogok egy multimétert és rámérek, hogy a 12V-ból mennyi jut oda fel, nem lehet hogy nincs elég kraft, bár nem hiszem, de valahol el kell indulni a hibakeresésnél. :) Majd szólok még a fejleményekről.

Nincs profilkép
#50115 a2457
2017-04-05 22:48:21

Válasz .Richard. #50114. hozzászólásáraaz sem kizárt hogy a rossz porlasztó behugyozott neki rendesen , aztán a túlmagas üzemaynag arány miatt nem égett el rendesen a cucc, lehetséges hogy a korom feltámasztja neki egy kicsit a kipuffogószelepet, talán gyűrűre is ráégett. és akkor melegedhet, füstölhet, lehet erőtlen új porlasztóval is. de ez csak vaktában lövöldözés.

kíváncsi vagyok mi derül ki, az ilyen dolgok mindíg fúrják az oldalam..

Nincs profilkép
#50114 .Richard.
2017-04-05 21:50:27

Válasz kevesa #50112. hozzászólásáraja,lehet. levetted volna,látnád. nekem egyszer megszorult 1 kipufogó szelep. kalapált rendesen,mire alapjáratra lement a fordulat,jó lett. otthon leszedtem,szorult a himba. ha bármi görbül,vagy törik,vagy a bak lazul,vagy fölszakad, a szelepeknél,akkor nől a szelephézag,az meg csattog. hallanád. vagy,himba kopik,akkor is nől,meg csattog. kivéve,ha szorul,mert akkor nem zár be teljesen a szelep,az én esetemben,már beleért a dugó,mire kiderült.de.be sem indulna ,ha több himba szorul,mert nyitva a szelep. egynél még beindulhatna.

#50113 ...:::Pisti:::...
2017-04-05 21:24:43

Válasz kevesa #50112. hozzászólásáraLehet himbatengely félig el van törve

#50112 kevesa
2017-04-05 19:56:42

Válasz .Richard. #50109. hozzászólásáraMar elvittem holnap elmondom mi volt a baja igy elyo h meghallgatta azt mondta elment a szelephezeg vagy valami persely tort el. Reggel tobbet tudok.
En is gondoltam ra h leveszem a szelepfedot de mire oda jutottam mar nem akartam piszkalni.

#50111 medikus
2017-04-05 19:31:01

Válasz a2457 #50110. hozzászólásáraAnnyira nem volt az rossz porlasztó.Maradt a csere után is olyan!

Nincs profilkép
#50110 a2457
2017-04-05 19:18:01

Válasz .Richard. #50109. hozzászólásárahát mondasz valamit, kitudja mennyi gázolajat és hogyan hugyozott be 3 rossz porlasztó.
adagolót se tudjuk hogy rendben e van é.
olajzás kérdése is ott van, lehet összeszakadt a centrifugál szűrő belseje aztán felkapta.. bár ez szélsőséges eset.

Nincs profilkép
#50109 .Richard.
2017-04-05 17:39:29

Válasz kevesa #50107. hozzászólásáraSzelepdekni alá azé benèztem volna. Hidroszivattyù nem ...ik át? Kikapcsolva is erőlködne?

Moderátor által módosítva: 2017-04-06 10:05:50

#50108 medikus
2017-04-05 16:10:26

Válasz kevesa #50107. hozzászólásáraKíváncsian várjuk!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#50107 kevesa
2017-04-05 16:06:19

Válasz medikus #50106. hozzászólásáraEn mar nem piszkalom este viszem a doktorbacsihoz majd kideriti.

#50106 medikus
2017-04-05 16:02:22

Válasz kevesa #50103. hozzászólásáraszerintem nem töltés baja van!

#50104 kevesa
2017-04-05 13:53:37

Válasz .Richard. #50102. hozzászólásáraDe már újak a porlasztók az összes ki lett cserélve beállítva. És mégis ezt csinálja.
Egyébként könnyen indul.

#50103 kevesa
2017-04-05 13:52:10

Válasz medikus #50099. hozzászólásáraNah levettem a kipufogót.
Semmi változás.

Nem volt ilyen magas, de szerintem az olajadó gomba a nem jó mert sokszor ugrál a mutató.

És nekem könnyen indul szóval nem erőlködve, de valami akkor sem jó rajta.
A hangja se tökéletes szóval hallani is h valami nem jó mintha össze vissza járna.

Nincs profilkép
#50102 .Richard.
2017-04-05 13:43:04

Válasz kevesa #50095. hozzászólásáraSzar porlasztó miatt füstöl, meg erőlteted, melegszik a behugyozott sok gàzolajtòl,közben meg kevesebb a paci. Kèrdès, így be indult e könnyen?

#50101 csoppika
2017-04-05 13:23:26

Válasz csoppika #50100. hozzászólásáraNekem a kettővel ezelőtti generálnál szorult meg hazafele jövet... A pilóta(haver) elmondása szerint megváltozott a hangja(mintha erőlködne), meg füstölt is...Kuplung kinyomásra megállt mint a szeg.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Európa almája: a fagyok után a forróság rajzolja fel az új termést
Az európai almapiacon fokozatosan kifutnak a tárolt készletek. A piaci helyzet...
Hirdetés
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
Mediterrán megoldások magyar kihívásokra: tanulságok az IMIDRA kutatóintézetből
A Nemzeti KAP-hálózat Zöld Támogató Egysége és a Gazda Kontroll...
Eladó 25-30 kg-os malacok
Eladó 25-30 kg-os malacok

90.000 Ft

Piros ribizli eladó őstermelőtől
Piros ribizli eladó őstermelőtől

400 Ft

Széna eladó
Széna eladó

13.000 Ft

Eladó Limuzin borjak
Eladó Limuzin borjak

590.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]