Az Agroinform Portál adatvédelmi szabályzatának Adatfeldolgozókra vonatkozó pontja az Adatfeldolgozók személye kapcsán módosult. A módosított dokumentum ITT érhető el.
Gázolaj árak633 FtBenzin árak647 FtEUR392 FtUSD365.76 FtCHF401.28 FtGBP458.3 Ft
Hirdetés
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy a fórumban tett bejegyzések vonatkozásában az Agroinform.hu
üzemeltetője felelősséget nem vállal. A jogi felelősség, a bejegyzés írót, hozzászólót terheli.
A fórum szabályzatáról további információ itt.
"(12) A legeltethető állatállományra vonatkozó előírások betartása valamennyi releváns tematikus előíráscsoport esetén úgy kerül megállapításra, hogy a kötelezettségvállalással érintett egybefüggő területek támogatott összterülete (agrár-környezetgazdálkodási kifizetés gyepgazdálkodási tematikus előíráscsoportok, ökológiai gazdálkodás legeltetéses gyepgazdálkodás támogatás, ÚMVP agrár-környezetgazdálkodási támogatás környezetvédelmi célú gyeptelepítés célprogram), valamint az adott tematikus előíráscsoportban előírt állatsűrűség szorzatának eredménye képezi azt az állategységet, amely a támogatást igénylőnek a különböző tematikus előíráscsoportokban előírt állatsűrűségi minimum előírások teljesítéséhez szükséges. Amennyiben nincs meg az előírt állatsűrűségi minimum, úgy mindhárom intézkedés keretében meg nem felelés kerül megállapításra."
Ez legeltetés esetén van.
Szántóra ...... Ha nincs írás, akkor nem jár szankcióval.
Kérdezd meg a szaktanácsadód is.
A véleményeteket szeretném kérni a következővel kapcsolatban. A 2016- os AKg kiírásban nyertem alföldi madárvédelmi szántóval. A birkákra kaptam 4 pontot. Lett összesen 68 pontom. A ponthatár 63 pont volt. Kérdésem, hogy a birkákat ebben az esetben is kell tartanom 5 éven keresztül, vagy nékülük is ponthatáron belül vagyok és nem lesz következménye, ha eladom őket?
Előre is köszönöm.
Hamarosan lesz módosítás állítólag dolgoznak rajta, zéró tolarenciárval kapcsolatban, átfedés kezelés ére megoldás lesz. Mert a ket poligonok nagy részét érinti! Lehet érdemes egy kicsit kivárni mint kapkodni.....
Üdv! azt szeretném megtudni,hogy a földmérő által körbe rajzolt terület bele log pár helyen egy önkormányzati útba 1 métert kb ,akkor is terület csökkentést kell csinálni?
Válasz sixx #4074. hozzászólására
Ja értem már mire gondolsz.
Természetesen nem adtam be többet mint amire földhasználatom volt.Terület összegre nem.
De nálam is van olyan poligon ami átnyúlik.
És erre írtam, hogy jogosulatlan földhasználat, mert arra a kb 20 nm-re valóban nincs ugyebár jogos földhasználatom.Mert az már egy másik hrsz, ami nem az enyém.Hiába a másik oldalt meg 20nm el több lenne.De ha ráteszitek az ortofotóra a kataszteri hálót, akkor gyakorlatilag nincs az országban olyan tábla, ami nem lóg át valamely más hrsz be.
Merthogy ez így normális.Egyszerűen lehetetlen úgy gazdálkodni, hogy tűélesen a hrsz határok szerint menjen a traktor.
Ennek majd az lesz a vége, hogy mindenki elhagy inkább 1-2m mezsgyét amire rá sem mer lépni amolyan tűréshatár miatt.Tiszta vicc az egész.A szomszéd, meg aki nem AKG-s meg majd jól hozzászántja a sajátjához.
Mi van olyankor ha a poligon területe és a bejelentett földhasználat területe pontosan egyezik de a valós használat 1 méterrel elcsuszott. egyik oldalon 1 méterrel a szomszédéba vagyok, másik oldalon viszon a másik szomszéd van az én területemen???
Miért, többre adtad be, mint amennyire földhasználatod van? Én már a beadáskor csökkentettem az igényelt területet annyira, amennyire van földhasználatom, mert már akkor mondták, hogy 1 nm-rel se adjak be annál többet. Most meg kiszerkesztem és beadom kevesebb felmért területtel...
Nincs tolarencia és nem is lesz! A mérők 3 m-es pontossággal mértek, de akkor arról szó nem volt hogy a szomszéd hrsz ahol jogosulatlan földhasználó a termelő ott nemér és nincs tolarencia nincs átlogás 1-2-3-méter! Valakinek jó ötlete volt, 40 ket-et írtam át átlagosan 120-200nm-ek vágások, bőven tolarencián belül. Közröhej! Nagy cégeket nézegettem 100%-ban módosítandó, a szőlőnél a fordulok hozzá mérve 3m-en belül fordulók 100%-ban módosítandó BETEGES!
Folytathatnám még! Meg a hivatal számmisztikája 10 évig az érintő hrsz-ek jogos földhasználatát összeadták és megvolt a földhasználat, így belefért az elcsúszó művelés. 2016-os AKG év végén kitalálják kataszter vágást, és nem veszik figyelembe a teljes földhasználatot egyből hol élünk!!!
Most, hogy beleálltam a melóba földmérők is hívogatnak, hogy két rendszer pontossága végett nekik vannak pár 10nm eltéréseik!!!
Ez MINDENKIT bedönt ha nem lesz túlművelt tábla fogalma mint régen!! ÉS azon gondolkodtatok ellenőr kimegy mérni 3 szőlőtőke vagy fával előbb vége mert vágott a poligon vagy 10 méterrel a szántónak, de a valóságban tovább megy , egybeművel, túlművelsz kizárunk.... ebből jól nem jövünk ki!!!
Egy kis idézet:Ha a kedvezményezett valamely kötelezettségvállalással érintett egybefüggő terület teljes egészére nem tudja maradéktalanul igazolni a támogatási időszakból már eltelt év(ek) és az adott év teljes időtartamára a jogszerű földhasználatot, akkor az adott kötelezettségvállalással érintett egybefüggő terület kizárásra kerül és a területre vonatkozóan már igénybe vett támogatási összeget a jogosulatlanul igénybe vett támogatásra vonatkozó szabályok szerint vissza kell fizetni.
Ne érts félre én is örülök hogy van ilyen lehetőség, csak fura hogy a vismaior indokok között szerepel, pedig semmi köze hozzá, ráadásul erről szerintem minden akg nyertest értesíteni kellene, hiszen sokan nem is tudnak erről a lehetőségről.
Adhatták volna azt a nevet is, hogy a területmérő által felmért területet aki feltöltötte, nem állt hivatása magaslatán.
Ezt már az előző AKG feltöltéskor megtanultuk.
Nem újdonság, csak annak, aki most kezdte.
Szerintem örülni kellene, hogy szól az MVH, és enged javítani bennünket, benneteket.
Ha lenne ilyenünk azt javasolnánk hogy kijavítjuk garanciába, mert valaki valahol valamit eltévesztett.
És mint tudjuk a bíróságon 50 % az esély.
"A pontosítás abban az esetben lehetséges, ha a támogatásra jogosult a kötelezettségvállalással érintett egybefüggő terület valamely részére nem tudja igazolni a kötelezettségvállalási időszak teljes időtartamára a jogszerű földhasználatot."
Ezt mi úgy alkalmaztuk, hogy "nem engedtük" bevinni az AKG-ba, BIO-ba.
Feltöltés után újra felmértük a területet, hogy ne lógjon át a másik hrsz-ba.
Abban le van írva, hogy ha választunk talajtani szakértőt plusz pont jár érte.
Szántó földön gazdálkodóknál kötelező szerződést kötnünk a növényvédelmi szakirányítóval. Ő az, aki a GN-ben leigazolja a permetezési naplónkat. Az ellenőrrel nem szoktunk vitatkozni. Mi mindenben egyetértünk vele.
Bemegyünk a főnökéhez, és vele pontosítunk, hogy mit értettünk mi rosszul.
Beszélj a szaktanácsadóddal, vagy a falugazdásszal!
Igen, viszont a beadó felületen , ahol beadod a részleges visszavonást, oda becsempészték a vismaior esetek közé ezt"területcsökkenés jogszerű földhasználat miatt"
Szerintem ez az újra körbemérés kamu. Megmondom miért. Ha a körbemérés eredeti célja az lett volna, hogy a hrsz-hez tartozó koordinátáknak pontosan megfelelő shp-t kellene produkálni, akkor a földhiv.-ból kikért adatokból a földmérő az irodából ki sem lépve csinált volna egy shape fájlt, amit beadtunk volna és kész. Az biztos hogy egyezne, de nem ez a cél. A körbemérés célja az, hogy a hrsz koordinátáit betáplálva a mérő eszközbe, a területet körbejárva a valós területhasználatot kell lemérni, korrigálva azt a hrsz adataival, tehát ha valahol félre van csúszva a használat évek óta, akkor az most korrigálva legyen (nálam is volt ~0,5m-es elcsúszás 1 helyen), ahol meg pl. benőtt a föld szélén valamilyen bokor, vagy már sok éve beljebb van az út több méterrel mint a föld elméleti széle (nálam ilyen is van), akkor a tényleges használatból legyen a shape fájl megcsinálva, így a valós használat lesz lemérve, ami sehol nem nyúlik túl a hrsz-en, viszont itt-ott lehet kisebb. Egy normális földmérő ezt így csinálta meg, és az egésznek csak így van értelme.
Persze tudom, hogy ami józan paraszti ésszel értelmes dolognak tűnik, az sokszor a hivatal szerint nem az, és pont az ellenkezőjét követelik, remélem most nem erről van szó!
A lentebbi link-ről elindulva IDE jutottam, és ott ez van írva:
"
(3) A kötelezettségvállalással érintett egybefüggő területtől kisebb terület kizárólag az alábbi
esetekben vonható vissza:
a) a kötelezettségvállalás fennmaradó időtartamára vonatkozó elfogadott vis maior esetek;
b) elfogadott vis maior esetek:
- a földhasználat írásban történő felmondása az NFA, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.
vagy a Nemzeti Park Igazgatóság által,
- osztatlan közös tulajdon megszüntetése során bekövetkező terület méret csökkenés, illetve
terület elhelyezkedésének megváltozása,
- az NFA által a jogosult területre vonatkozóan kiírt pályázati felhívásnak való meg nem
felelés vagy a határidőn belül benyújtott pályázat alapján meg nem valósuló földhasználatot
megalapozó jogviszony alapján megszűnő kötelezettségek,
- a támogatott területen a Vásárhelyi Terv továbbfejlesztési program keretében árvízi tározó
működtetésére került sor,
- a támogatást igénylőt a természetvédelmi hatóság kötelezi a földhasználati előírások
szerinti gazdálkodási tevékenység megváltoztatására.
"
Itt szó sincs olyan lehetőségről, hogy valaki azért von vissza részlegesen a KET-ből, mert időközben rájött, hogy túlmérte a területet.
Az is fura, hogy elvileg a pályázat beadásakor ellenőrízni és igazolni kellett a jogosult földhasználatot, hisz ez volt az alapja a pályázat elnyerésének.Tehát hivatalból ugyebár ellenőrízték hogy meg van e.
Ha akkor elfogadták úgy hogy átlóg valamennyit, akkor nem értem hogy ez miért lehet később kizáró ok.
Íróasztal mögül felmérni a területet most utólag elég gáz, mert tavaly előtt télen nyakig sárosan ott bandukoltunk a tábla szélén, hogy valóban a fizikai használatot mérjük fel.Teljesen feleslegesen.Most új mérési jegyzőkönyv , új támogatói okirat, a 6m zöldugarok amiket eddig csináltunk szintén bukta, mert így már nincs 6m.És mivel csak a meglévő poligonból lehet levágni, így lesz egy csomó kb 1m széles új tábla, ami ugyebár nem akg-s de területalapúba benne lehetne, de mivel nincs 0,25ha így az sem jár rá.
még annyi van tolarencia 3 méter stb ha van jogszerű földhasználatod OTT beszélhetünk tolarenciáól! Ha nincs jogszerű földhasználatod ott nincs miről beszéljenek veled tolarencia témában láttam az eljárást...
A hivatlban már tudnak kataszter vonalra vágni és az alapján látják hogy a mérésből hány nm jogosulatlan mert hrsz-en kivül van! Szorgosan halad a feladat....
A 3 méteres pontosság a felmérésre vonatkozik, meg az összeakadásra. De a felhívásban szószerint benne van, hogy mérésen belül 100%-ban jogszerű földhasználónak kell lenned nincs tolarencia...
Vannak már táblázatok hogy pl. 10nm végett az eljárás 20ha-os ket nél 0ha kifizetés....
Lehet tippelgetni mi lesz, de amig nem lesz a felhívásban módosítás túllógó átfedő területekre mint régen addig mindenkinek lehetősége van a bukásra... akármit is mondatok.
Szakmailg baromság ami történik a hivatlban mert gyakorlatban nem kivitelezhető... én sem adom be a pontosítást pedig tudom hogy vannak út részek, fordulók árkok a területeimben amik csak papíron léteznek és nem tudom kikerülni őket nincs ott, nem tudok zsebparcellákat művelni karózni...
Pontosság szakember kérdésben igazat adok támadható az ellenőr még kégyszer ugyanazt nem tudta lemérni a 40km/h száguldó 3 méteres pontosságú folyamatos mérésű gps-vel. Továbbá a montírozott kataszteri fedvény a légifotón digiterra hány méteres pontosságú amivel vágnak 1-2-3-4-5-6-7 méter, van ahol a házak közepén van a katszter vonal, vagy az út a patak túlolDALÁN VAN ami nem igaz...stb
Nyugodtak csak akkor lehetünk ha a felhívást valami gyakorlati szakember kikalapája!!!!
Hivatal nem szól ki lóg ki a hrsz-ből, de kb 70%-an kilógnak, igen de van aki pontosan tudja már mint hol lóg ki abban is biztos vagyok , végettük van most vis maior ezen esetekre 3hét hajrá magyarország hajrá magyarok
Én ezzel ezen témát szerintem befejeztem... sok sikert mindenkinek...
Minden mérésünkön ottvan ,hogy a poligon kerülete x méter , ez szorozva 3-al máris megvan hibahatár, nézem az első kézreeső jkv-et kerülete 1957 m ez x3-al =5871 m2 kell még folytatnom!!
Egyébként, aki most újraméri, az biztos benne, hogy a kataszteri határra fogja felmérni az új poligonokat??? Emiatt is baromság ezzel hergelni az embereket!
Ugyanezt írtam nagyjainknak , miért nem kérdeztek meg egy gyakorló gazdát , ha meg megkérdezték akkor miért nem hallgatnak rá(nk)!
Szerintem pedig Lázár miniszter úr ezért vágta szét az mvh-t de úgy látszik még mindig a paraszt büntetés a fontosabb , pedig ez nem az ő pénzük ,ezt a gazdáknak küldi a únijó, csak azt nem tudom ha pénzt ki akarjuk fizetni akkor minek ez a szivatás!!
Már meg se említem ,hogy a májusban beadott kifogásom még mindig az útvesztőkben kóborol.
A mérésre visszatérve én elhatároztam ,hogy nem pontosítok , ha bukó akkor bíróság , felkérem a bíróságot ,hogy egy véletlenszerűen kiválasztott területet egymástól függetlenül méressen fel két földmérővel , és már meg is lesz az eltérés, méréstechnikus vagyok , minden mérésnek van plusz-mínusz eltérése azaz tűrése , ezt csak a jogászok nem tudják , de majd lesz valahogy!!
Gond nem kicsi!Tényleg zéró tolarenciát akarnak! Semmi átfedés szomszédos hrsz-re mert a poligonon belül 100% jogszerű földhasználat kell!!! Ha nem így van a felhívás szerint a KET 0ha!!!
Pontosítás szinte a ket-tek kétharmadát érintené országosan!Nem normális dolog! Régen is egy mondattal megoldották a a túllógásra nem volt kifizetés ennyi most milesz ÍROASZTALNÁL kataszterre vágás MI köze lesz a valósághoz!!! Minek mérettünk területet!!! ELÉG lett volna akkor a pályázatban megadni a hrsz-eket!!! HOL VAN a NAK hogy a poligon jogszerű földhasználatán a felhívásba egy mondatot beírasson..... túllógás esetén azon részre nem jár kifeztés ennyi DE megint szívasuk a termelőket kamu poligonokkal felháboritó ÁVH eljárás ismét...
Igen ez eddig így volt, de ha felhívod az MVH-t akkor azt fogják mondani, hogy utasítást kaptak a zéró toleranciára.Itt nálunk most mindenki gőzerővel tölti fel újra az új shape állományokat.
A kordinátákat legalább 3m-es pontosságal kel megadni ezt olvasom a 2.számú mellékletben.Az 1cm-es pontosságot még egy földmérő se biztos hogy be tud tartani.
5644 hozzászólás
nem vagy egyedül!
nem tudja valaki, h mikor fizetik az AKG-t? Még egy árva fillért sem kaptam és kezd laposodni a buxám :)
Válasz dr.T #4093. hozzászólására
AGRÁR-KÖRNYEZET-GAZDÁLKODÁS
Mit jelent nalatok ez az Akg tamogatas?
Válasz bendix #4091. hozzászólására
25 kg/ha
Válasz sixx #4090. hozzászólására
Értem, és hány kg-al vetetted hektáronként?
Válasz bendix #4089. hozzászólására
Én ősszel vetettem (angolperje, olaszperje, fehér here kombinációt) nagyobb részét, de tavasszal is fogok egy kis darabot.
Sziasztok!
Zöldugart vetett már valaki, ezek a lucernás-perjés keverékek milyenek lehetnek, tavasszal is lehet vetni?
Válasz szgyuri82 #4086. hozzászólására
A X Ellenőrzés pontban ezt találtam.
"(12) A legeltethető állatállományra vonatkozó előírások betartása valamennyi releváns tematikus előíráscsoport esetén úgy kerül megállapításra, hogy a kötelezettségvállalással érintett egybefüggő területek támogatott összterülete (agrár-környezetgazdálkodási kifizetés gyepgazdálkodási tematikus előíráscsoportok, ökológiai gazdálkodás legeltetéses gyepgazdálkodás támogatás, ÚMVP agrár-környezetgazdálkodási támogatás környezetvédelmi célú gyeptelepítés célprogram), valamint az adott tematikus előíráscsoportban előírt állatsűrűség szorzatának eredménye képezi azt az állategységet, amely a támogatást igénylőnek a különböző tematikus előíráscsoportokban előírt állatsűrűségi minimum előírások teljesítéséhez szükséges. Amennyiben nincs meg az előírt állatsűrűségi minimum, úgy mindhárom intézkedés keretében meg nem felelés kerül megállapításra."
Ez legeltetés esetén van.
Szántóra ...... Ha nincs írás, akkor nem jár szankcióval.
Kérdezd meg a szaktanácsadód is.
Válasz szgyuri82 #4086. hozzászólására
Nem kell tartani. A beadási határidő utolsó napján kellett a tenyészetedben lennie.
Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kérni a következővel kapcsolatban. A 2016- os AKg kiírásban nyertem alföldi madárvédelmi szántóval. A birkákra kaptam 4 pontot. Lett összesen 68 pontom. A ponthatár 63 pont volt. Kérdésem, hogy a birkákat ebben az esetben is kell tartanom 5 éven keresztül, vagy nékülük is ponthatáron belül vagyok és nem lesz következménye, ha eladom őket?
Előre is köszönöm.
Válasz akggabor #4084. hozzászólására
Az mégis hogyan lesz majd visszamenőleg érvényes a 2015-ben felmért területekre?
Hamarosan lesz módosítás állítólag dolgoznak rajta, zéró tolarenciárval kapcsolatban, átfedés kezelés ére megoldás lesz. Mert a ket poligonok nagy részét érinti! Lehet érdemes egy kicsit kivárni mint kapkodni.....
Nincs
Válasz forest #4081. hozzászólására
Van földhasználatid az önkormányzat útjának 1 m re 5 éven keresztül?
Üdv! azt szeretném megtudni,hogy a földmérő által körbe rajzolt terület bele log pár helyen egy önkormányzati útba 1 métert kb ,akkor is terület csökkentést kell csinálni?
Moderálási elveink miatt törölve: 2017-01-17 11:07:48
Segítség GN beküldéshez:
http://anyk.nebih.gov.hu/
http://anyk.nebih.gov.hu/
Válasz akggabor #4072. hozzászólására
Egy rendeletet, közleményt, vagy bármit tudsz linkelni, ahol ezek le van írva?
Válasz sixx #4074. hozzászólására
Ja értem már mire gondolsz.
Természetesen nem adtam be többet mint amire földhasználatom volt.Terület összegre nem.
De nálam is van olyan poligon ami átnyúlik.
És erre írtam, hogy jogosulatlan földhasználat, mert arra a kb 20 nm-re valóban nincs ugyebár jogos földhasználatom.Mert az már egy másik hrsz, ami nem az enyém.Hiába a másik oldalt meg 20nm el több lenne.De ha ráteszitek az ortofotóra a kataszteri hálót, akkor gyakorlatilag nincs az országban olyan tábla, ami nem lóg át valamely más hrsz be.
Merthogy ez így normális.Egyszerűen lehetetlen úgy gazdálkodni, hogy tűélesen a hrsz határok szerint menjen a traktor.
Ennek majd az lesz a vége, hogy mindenki elhagy inkább 1-2m mezsgyét amire rá sem mer lépni amolyan tűréshatár miatt.Tiszta vicc az egész.A szomszéd, meg aki nem AKG-s meg majd jól hozzászántja a sajátjához.
Válasz sixx #4074. hozzászólására
Akkor nem értem, hogy most minek adod be kisebbel, ha már eleve úgy csináltad, hogy nem lóg ki.
Mi van olyankor ha a poligon területe és a bejelentett földhasználat területe pontosan egyezik de a valós használat 1 méterrel elcsuszott. egyik oldalon 1 méterrel a szomszédéba vagyok, másik oldalon viszon a másik szomszéd van az én területemen???
Válasz Hogel #4073. hozzászólására
Miért, többre adtad be, mint amennyire földhasználatod van? Én már a beadáskor csökkentettem az igényelt területet annyira, amennyire van földhasználatom, mert már akkor mondták, hogy 1 nm-rel se adjak be annál többet. Most meg kiszerkesztem és beadom kevesebb felmért területtel...
Válasz akggabor #4072. hozzászólására
Az utolsó mondatod borzol engem is.Mert ezzel hogy most beadjuk a módosítást, gyakorlatilag elismerjük, hogy nem tudjuk igazolni a földhasználatot.
Nincs tolarencia és nem is lesz! A mérők 3 m-es pontossággal mértek, de akkor arról szó nem volt hogy a szomszéd hrsz ahol jogosulatlan földhasználó a termelő ott nemér és nincs tolarencia nincs átlogás 1-2-3-méter! Valakinek jó ötlete volt, 40 ket-et írtam át átlagosan 120-200nm-ek vágások, bőven tolarencián belül. Közröhej! Nagy cégeket nézegettem 100%-ban módosítandó, a szőlőnél a fordulok hozzá mérve 3m-en belül fordulók 100%-ban módosítandó BETEGES!
Folytathatnám még! Meg a hivatal számmisztikája 10 évig az érintő hrsz-ek jogos földhasználatát összeadták és megvolt a földhasználat, így belefért az elcsúszó művelés. 2016-os AKG év végén kitalálják kataszter vágást, és nem veszik figyelembe a teljes földhasználatot egyből hol élünk!!!
Most, hogy beleálltam a melóba földmérők is hívogatnak, hogy két rendszer pontossága végett nekik vannak pár 10nm eltéréseik!!!
Ez MINDENKIT bedönt ha nem lesz túlművelt tábla fogalma mint régen!! ÉS azon gondolkodtatok ellenőr kimegy mérni 3 szőlőtőke vagy fával előbb vége mert vágott a poligon vagy 10 méterrel a szántónak, de a valóságban tovább megy , egybeművel, túlművelsz kizárunk.... ebből jól nem jövünk ki!!!
Egy kis idézet:Ha a kedvezményezett valamely kötelezettségvállalással érintett egybefüggő terület teljes egészére nem tudja maradéktalanul igazolni a támogatási időszakból már eltelt év(ek) és az adott év teljes időtartamára a jogszerű földhasználatot, akkor az adott kötelezettségvállalással érintett egybefüggő terület kizárásra kerül és a területre vonatkozóan már igénybe vett támogatási összeget a jogosulatlanul igénybe vett támogatásra vonatkozó szabályok szerint vissza kell fizetni.
Válasz Hogel #4070. hozzászólására
Szerintem Te is tudod, hogy a dolgok nem értünk történnek.
Akinek szól, Ő tudja.
Aki ügyfelem neki szólok.
Aki figyelmesen olvassa a Fórumot Ő is értesül mindenről.
A többi meg így járt.
A 2016-ban beadott AKG-nál nem valószínű, hogy lesz ilyen lehetőség.
A feleségem egymásra rajzolt egy AKG-sal.
Az MVH ügyintéző szerint lépjünk vissza, és nem kapunk semmi szankciót.
Mondjuk neki, majd ha a nagy Főnök írásba adja.
December óta gondolkodnak, hogy mit is válaszoljanak.
És tényleg rajta vannak az ügyön.
Ha a ránk rajzolt AKG- nem lép vissza vagy Ő vagy mi bukjuk a támogatást.
Szerintünk Ő.
A Bíróság megmondja másodfokon a jogértelmezést.
Válasz Radocz #4069. hozzászólására
Ne érts félre én is örülök hogy van ilyen lehetőség, csak fura hogy a vismaior indokok között szerepel, pedig semmi köze hozzá, ráadásul erről szerintem minden akg nyertest értesíteni kellene, hiszen sokan nem is tudnak erről a lehetőségről.
Válasz Hogel #4063. hozzászólására
Nem becsempészték, henem így nevezték el.
Adhatták volna azt a nevet is, hogy a területmérő által felmért területet aki feltöltötte, nem állt hivatása magaslatán.
Ezt már az előző AKG feltöltéskor megtanultuk.
Nem újdonság, csak annak, aki most kezdte.
Szerintem örülni kellene, hogy szól az MVH, és enged javítani bennünket, benneteket.
Ha lenne ilyenünk azt javasolnánk hogy kijavítjuk garanciába, mert valaki valahol valamit eltévesztett.
És mint tudjuk a bíróságon 50 % az esély.
"A pontosítás abban az esetben lehetséges, ha a támogatásra jogosult a kötelezettségvállalással érintett egybefüggő terület valamely részére nem tudja igazolni a kötelezettségvállalási időszak teljes időtartamára a jogszerű földhasználatot."
Ezt mi úgy alkalmaztuk, hogy "nem engedtük" bevinni az AKG-ba, BIO-ba.
Feltöltés után újra felmértük a területet, hogy ne lógjon át a másik hrsz-ba.
Hat éve is így volt.
Válasz Manfanatics #4064. hozzászólására
Javaslom elolvasni a pályázati kiírást.
Abban le van írva, hogy ha választunk talajtani szakértőt plusz pont jár érte.
Szántó földön gazdálkodóknál kötelező szerződést kötnünk a növényvédelmi szakirányítóval. Ő az, aki a GN-ben leigazolja a permetezési naplónkat. Az ellenőrrel nem szoktunk vitatkozni. Mi mindenben egyetértünk vele.
Bemegyünk a főnökéhez, és vele pontosítunk, hogy mit értettünk mi rosszul.
Beszélj a szaktanácsadóddal, vagy a falugazdásszal!
Válasz vereszs #4065. hozzászólására
A talajos szakértő választható.
A növényorvos minden SAPS-ot igénylőnek kötelező.
Válasz vereszs #4065. hozzászólására
Ezt most azért kérdezem, mert növényvédelmi ellenőrzésem van az AKG hagyományos gyümölcsömnél.
Nem választottam a növényvédelmi szakirányító bevonását, nem is vegyszerezem, errefel az ellenőr kéri a szerződést.
És nem érti meg, hogy ez választható volt.
Most mit csináljak?
Válasz Manfanatics #4064. hozzászólására
Választható volt.
Egyébként AKG-ban kötelező a növényvédelmi szakirányító bevonása?
Mert nekem ezt mondták, de a pályázatban pedig szabadon választható volt ez, nem pedig kötelező.
Tudja valaki, hogy mi az igazság?
Válasz Vadmalac #4062. hozzászólására
Igen, viszont a beadó felületen , ahol beadod a részleges visszavonást, oda becsempészték a vismaior esetek közé ezt"területcsökkenés jogszerű földhasználat miatt"
Szerintem ez az újra körbemérés kamu. Megmondom miért. Ha a körbemérés eredeti célja az lett volna, hogy a hrsz-hez tartozó koordinátáknak pontosan megfelelő shp-t kellene produkálni, akkor a földhiv.-ból kikért adatokból a földmérő az irodából ki sem lépve csinált volna egy shape fájlt, amit beadtunk volna és kész. Az biztos hogy egyezne, de nem ez a cél. A körbemérés célja az, hogy a hrsz koordinátáit betáplálva a mérő eszközbe, a területet körbejárva a valós területhasználatot kell lemérni, korrigálva azt a hrsz adataival, tehát ha valahol félre van csúszva a használat évek óta, akkor az most korrigálva legyen (nálam is volt ~0,5m-es elcsúszás 1 helyen), ahol meg pl. benőtt a föld szélén valamilyen bokor, vagy már sok éve beljebb van az út több méterrel mint a föld elméleti széle (nálam ilyen is van), akkor a tényleges használatból legyen a shape fájl megcsinálva, így a valós használat lesz lemérve, ami sehol nem nyúlik túl a hrsz-en, viszont itt-ott lehet kisebb. Egy normális földmérő ezt így csinálta meg, és az egésznek csak így van értelme.
Persze tudom, hogy ami józan paraszti ésszel értelmes dolognak tűnik, az sokszor a hivatal szerint nem az, és pont az ellenkezőjét követelik, remélem most nem erről van szó!
A lentebbi link-ről elindulva IDE jutottam, és ott ez van írva:
"
(3) A kötelezettségvállalással érintett egybefüggő területtől kisebb terület kizárólag az alábbi
esetekben vonható vissza:
a) a kötelezettségvállalás fennmaradó időtartamára vonatkozó elfogadott vis maior esetek;
b) elfogadott vis maior esetek:
- a földhasználat írásban történő felmondása az NFA, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.
vagy a Nemzeti Park Igazgatóság által,
- osztatlan közös tulajdon megszüntetése során bekövetkező terület méret csökkenés, illetve
terület elhelyezkedésének megváltozása,
- az NFA által a jogosult területre vonatkozóan kiírt pályázati felhívásnak való meg nem
felelés vagy a határidőn belül benyújtott pályázat alapján meg nem valósuló földhasználatot
megalapozó jogviszony alapján megszűnő kötelezettségek,
- a támogatott területen a Vásárhelyi Terv továbbfejlesztési program keretében árvízi tározó
működtetésére került sor,
- a támogatást igénylőt a természetvédelmi hatóság kötelezi a földhasználati előírások
szerinti gazdálkodási tevékenység megváltoztatására.
"
Itt szó sincs olyan lehetőségről, hogy valaki azért von vissza részlegesen a KET-ből, mert időközben rájött, hogy túlmérte a területet.
Növényvédelmi szakirányítói szerződést kötöttem AKG-ban. Ez a minta jó volt?
https://www.sendspace.com/file/jl760f
Az is fura, hogy elvileg a pályázat beadásakor ellenőrízni és igazolni kellett a jogosult földhasználatot, hisz ez volt az alapja a pályázat elnyerésének.Tehát hivatalból ugyebár ellenőrízték hogy meg van e.
Ha akkor elfogadták úgy hogy átlóg valamennyit, akkor nem értem hogy ez miért lehet később kizáró ok.
Íróasztal mögül felmérni a területet most utólag elég gáz, mert tavaly előtt télen nyakig sárosan ott bandukoltunk a tábla szélén, hogy valóban a fizikai használatot mérjük fel.Teljesen feleslegesen.Most új mérési jegyzőkönyv , új támogatói okirat, a 6m zöldugarok amiket eddig csináltunk szintén bukta, mert így már nincs 6m.És mivel csak a meglévő poligonból lehet levágni, így lesz egy csomó kb 1m széles új tábla, ami ugyebár nem akg-s de területalapúba benne lehetne, de mivel nincs 0,25ha így az sem jár rá.
még annyi van tolarencia 3 méter stb ha van jogszerű földhasználatod OTT beszélhetünk tolarenciáól! Ha nincs jogszerű földhasználatod ott nincs miről beszéljenek veled tolarencia témában láttam az eljárást...
A hivatlban már tudnak kataszter vonalra vágni és az alapján látják hogy a mérésből hány nm jogosulatlan mert hrsz-en kivül van! Szorgosan halad a feladat....
A 3 méteres pontosság a felmérésre vonatkozik, meg az összeakadásra. De a felhívásban szószerint benne van, hogy mérésen belül 100%-ban jogszerű földhasználónak kell lenned nincs tolarencia...
Vannak már táblázatok hogy pl. 10nm végett az eljárás 20ha-os ket nél 0ha kifizetés....
Lehet tippelgetni mi lesz, de amig nem lesz a felhívásban módosítás túllógó átfedő területekre mint régen addig mindenkinek lehetősége van a bukásra... akármit is mondatok.
Szakmailg baromság ami történik a hivatlban mert gyakorlatban nem kivitelezhető... én sem adom be a pontosítást pedig tudom hogy vannak út részek, fordulók árkok a területeimben amik csak papíron léteznek és nem tudom kikerülni őket nincs ott, nem tudok zsebparcellákat művelni karózni...
Pontosság szakember kérdésben igazat adok támadható az ellenőr még kégyszer ugyanazt nem tudta lemérni a 40km/h száguldó 3 méteres pontosságú folyamatos mérésű gps-vel. Továbbá a montírozott kataszteri fedvény a légifotón digiterra hány méteres pontosságú amivel vágnak 1-2-3-4-5-6-7 méter, van ahol a házak közepén van a katszter vonal, vagy az út a patak túlolDALÁN VAN ami nem igaz...stb
Nyugodtak csak akkor lehetünk ha a felhívást valami gyakorlati szakember kikalapája!!!!
Hivatal nem szól ki lóg ki a hrsz-ből, de kb 70%-an kilógnak, igen de van aki pontosan tudja már mint hol lóg ki abban is biztos vagyok , végettük van most vis maior ezen esetekre 3hét hajrá magyarország hajrá magyarok
Én ezzel ezen témát szerintem befejeztem... sok sikert mindenkinek...
Válasz sixx #4053. hozzászólására
Minden mérésünkön ottvan ,hogy a poligon kerülete x méter , ez szorozva 3-al máris megvan hibahatár, nézem az első kézreeső jkv-et kerülete 1957 m ez x3-al =5871 m2 kell még folytatnom!!
Válasz akggabor #4052. hozzászólására
Honnan tudja az ember, hogy az övé túllóg-e néhány cm-t vagy sem? Szabad szemmel biztosan nem látszik...
Válasz Hogel #4050. hozzászólására
Egyébként, aki most újraméri, az biztos benne, hogy a kataszteri határra fogja felmérni az új poligonokat??? Emiatt is baromság ezzel hergelni az embereket!
Válasz akggabor #4052. hozzászólására
Ugyanezt írtam nagyjainknak , miért nem kérdeztek meg egy gyakorló gazdát , ha meg megkérdezték akkor miért nem hallgatnak rá(nk)!
Szerintem pedig Lázár miniszter úr ezért vágta szét az mvh-t de úgy látszik még mindig a paraszt büntetés a fontosabb , pedig ez nem az ő pénzük ,ezt a gazdáknak küldi a únijó, csak azt nem tudom ha pénzt ki akarjuk fizetni akkor minek ez a szivatás!!
Már meg se említem ,hogy a májusban beadott kifogásom még mindig az útvesztőkben kóborol.
A mérésre visszatérve én elhatároztam ,hogy nem pontosítok , ha bukó akkor bíróság , felkérem a bíróságot ,hogy egy véletlenszerűen kiválasztott területet egymástól függetlenül méressen fel két földmérővel , és már meg is lesz az eltérés, méréstechnikus vagyok , minden mérésnek van plusz-mínusz eltérése azaz tűrése , ezt csak a jogászok nem tudják , de majd lesz valahogy!!
Válasz akggabor #4052. hozzászólására
Ne keltsünk már itt pánik hangulatot! A pályázati kiírás 3 m-es pontosságot ír elő, az MVH ellenőr készüléke sem lesz képes cm-es pontosságra.
Gond nem kicsi!Tényleg zéró tolarenciát akarnak! Semmi átfedés szomszédos hrsz-re mert a poligonon belül 100% jogszerű földhasználat kell!!! Ha nem így van a felhívás szerint a KET 0ha!!!
Pontosítás szinte a ket-tek kétharmadát érintené országosan!Nem normális dolog! Régen is egy mondattal megoldották a a túllógásra nem volt kifizetés ennyi most milesz ÍROASZTALNÁL kataszterre vágás MI köze lesz a valósághoz!!! Minek mérettünk területet!!! ELÉG lett volna akkor a pályázatban megadni a hrsz-eket!!! HOL VAN a NAK hogy a poligon jogszerű földhasználatán a felhívásba egy mondatot beírasson..... túllógás esetén azon részre nem jár kifeztés ennyi DE megint szívasuk a termelőket kamu poligonokkal felháboritó ÁVH eljárás ismét...
Válasz Hogel #4050. hozzászólására
magyarul kimentek újra földet mérni?
Válasz vereszs #4049. hozzászólására
Igen ez eddig így volt, de ha felhívod az MVH-t akkor azt fogják mondani, hogy utasítást kaptak a zéró toleranciára.Itt nálunk most mindenki gőzerővel tölti fel újra az új shape állományokat.
Válasz Hogel #4045. hozzászólására
A kordinátákat legalább 3m-es pontosságal kel megadni ezt olvasom a 2.számú mellékletben.Az 1cm-es pontosságot még egy földmérő se biztos hogy be tud tartani.
Válasz Ádám05 #4046. hozzászólására
Hát arra amit kérdeztél.
Az adatmódosításról.
Válasz Ádám05 #4046. hozzászólására
Hát arra amit kérdeztél.
Az adatmódosításról.