Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 354.23 Ft USD 311.43 Ft CHF 384.62 Ft GBP 411.02 Ft

Fórum

Aratás

Létrehozta: Cowboy , 2008-06-16 13:14:45

Kedvencekhez Segítség
8400 hozzászólás
#8400 Gatti
2026-06-25 21:31:57

Válasz VMisi #8397. hozzászólásáragondolom nagyon aprók a szemek és aszottak. Nálunk is ez volt tavaly, nagyon jó fehérje és sikér(15% fehérje, 39 es sikér cellule) de apró volt.
Idén nemtom milyen lesz.

#8399 mtz1221
2026-06-25 21:20:24

Válasz VMisi #8397. hozzászólásáraNálunk is mindennek szar, az 1000magtömegesmile cursing.

Nincs profilkép
#8398 JD 4630
2026-06-25 21:11:55

Válasz Ohaza63 #8396. hozzászólásáraJavarészt a kötött ár magasabb mint a mostani, szóval nem lesz talán baj.

#8397 VMisi
2026-06-25 20:50:20

Válasz Sk Laci #8383. hozzászólásáraA nádornak a hl 75,3-75,5, a fehérje 14,2-15,5, a sikér meg 37-39 között.
Mivel a hl szar, így takarmány, pedig 32-es sikér felett már javító is lehetne. smile hammer
Csessze meg az összes kereskedő! smile cursing

Mégjobban elment a kedvem az egész mezőgazdaságtól. A takarmánybúza 5800 ft, persze levonják még a 2%-ot szemétre is. És még örülhetek, hogy a végén valamivel 30 q felett lett az össz búza átlagom.

#8396 Ohaza63
2026-06-25 10:33:45


Itt felénk is belekezdtek az árpába, de van aki már a búzát csipegeti.

Gyalázatosak az eddigi eredmények.
Árpából 14-22 q/Ha, búzából 8-15-20 q/Ha eddig.

Mindenki a kupecekhez szaladgál, mert 30-40 q/Ha lehetett lekötögetni, de csak a fele a termés, így ki tudja mi lesz velük, lehet, hogy kötbér - ha nincs szíve a felvásárlónak.

Nincs profilkép
#8395 Georgosz
2026-06-24 21:47:24

Válasz Gatti #8391. hozzászólásáraFelénk mindegyik búzakalász sorban van... Ilyet sem láttam még! smile crying

Nincs profilkép
#8394 Georgosz
2026-06-24 21:46:02

Válasz Georgosz #8393. hozzászólásáraLegalább a színe csúnya őzbarna, nem az a szép okkersárga! smile cool

#8392 VMisi
2026-06-24 21:31:01

Válasz Gatti #8391. hozzászólásáraPersze. Itt csak annak nem látszik a sora aki szórva vetette.
Másoknak az árpák 5 és 50 q között voltak

#8391 Gatti
2026-06-24 21:03:10

Válasz VMisi #8390. hozzászólásáraLátszott a sora? Errefelé szinte mindegyiknek látszik, főleg a partosabb részeken. Én se számítok nagy termésre, talán 30-40q. A laposabb részeken még zöld, azokban bízom hogy javít az átlagon, a parton már 3 hete elszáradt.

#8390 VMisi
2026-06-24 20:59:19

Válasz Gatti #8386. hozzászólásáraNádor, okt 22 a vetés, de rögösbe, mert nem lehetett magágyat csinálni. Búza volt előtte, és aratás után, majd vetés előtt kapott egy-egy sor sekély tárcsázást. Esőt most nem tudom. Vetés után megázott, meg most kalászhányáskor, de tavasszal nem akart bokrosodni.

#8389 Gatti
2026-06-24 20:54:51

Válasz Georgosz #8388. hozzászólásárailyesmi?


Tavaly nekem ilyen volt a 25-30q ás búza, a szemek fele akkorák voltak mint amit vetettem. Talán ennyire apró szemeket még nem is nagyon láttam. Sok szem volt de nagyon apró.

Nincs profilkép
#8388 Georgosz
2026-06-24 20:51:47

Válasz Sk Laci #8383. hozzászólásáraTegnapelőtt cimbora 1-1 hektár árpáját-búzáját levágtuk. Az árpa még tűrhető, 35q, de a kb 20q "barna rizs" már nem okés! Ilyen hosszú vékony búzát én még nrm láttam! Nem adja le mivel "még disznózik", de nem tudja meddig... smile sad

#8387 Gatti
2026-06-24 20:51:09

Válasz SzikiSzokeveny #8384. hozzászólásáraA májusi és június eleji esők azért mentettek azon hogy legalább a szemek ne aszalódjanak össze, az már más kérdés hogy a tavaszi eső hiány miatt kevés lett a kalász/szem.

#8386 Gatti
2026-06-24 20:48:35

Válasz VMisi #8385. hozzászólásárafajta? mikori vetés? mennyi esőt kapott(mm)?

#8385 VMisi
2026-06-24 20:14:21

Válasz Sk Laci #8383. hozzászólásáraMa vágtam a búzát még a póton van. 11 a vize, és kb. 27 q/heki. Holnap viszem be.

Nincs profilkép
#8384 SzikiSzokeveny
2026-06-24 19:38:02

Válasz Sk Laci #8383. hozzászólására24 hektárt vágtunk ma, nem volt gond a hektóval. Bár pontos értéket nem tudok de 22 tonna felett volt a kamion pótokon, és még csapósan se voltak tele.

Nincs profilkép
#8383 Sk Laci
2026-06-24 19:34:25

Sziasztok!
Vágjátok már a búzákat?
Mit mutatnak hl súly terén?
Hétfőn tervezem vágni a korai Avenuet.
Többit, majd ha beérik.

Repcét alighanem a hétvégén vágom, érésben elébb van a búzánál, de repcemagok nagyon össze vannak sülve.

#8382 rtamas1976
2026-06-20 12:48:53

Válasz Bobo77 #8379. hozzászólásáraNemvolt rá időm, elvagyok veszve a munkába.
Szerintem a jövőhéten vágjuk a repcét majd rakok fel.
A borsót az activával vágtuk, a repcét búzát már az 514el akarom.

#8381 Gatti
2026-06-20 10:25:08

Válasz Ares 826 #8378. hozzászólásáraItt Szolnok megye közepén is ezt hallani.

Nincs profilkép
#8380 MPéter90
2026-06-20 10:03:00

Válasz Ares 826 #8378. hozzászólásáraAnnyit tudok mondani, hogy igaz.

Nincs profilkép
#8379 Bobo77
2026-06-20 09:57:38

Válasz rtamas1976 #8355. hozzászólásáraA vidió hol van? Tok tikon sem látom

Nincs profilkép
#8378 Ares 826
2026-06-20 08:52:44

Abból mi az igaz hogy a jászságban árpa termések 2,5-3 t körüli termések vannak?? Szalma meg 3-4 nagy kocka bála???? Ki mit tud róla mondani???smile blinksmile blinksmile blink

#8377 Gatti
2026-06-20 08:50:39

Válasz medikus #8376. hozzászólásáraNem, itt az aszály a bűnös. A partos felsült részeken van ezekből a legtöbb.

#8375 Gatti
2026-06-19 21:07:18

Válasz VMisi #8374. hozzászólásáraNálam a szemek nem olyan aprók mint tavaly, de sok a fél vagy negyed kalász. Vagyis a kalász megvan de szem csak a felében van.

#8374 VMisi
2026-06-19 20:40:01

Válasz Gatti #8373. hozzászólásáraNem csináltam képet. Pár napja még puha volt a mag. A szár is teljesen elszáradt. Van pár kalász ami az átlagnál alacsonyabb száron van, azokon van zöldesebb kalász.

#8373 Gatti
2026-06-19 20:27:45

Válasz VMisi #8371. hozzászólásáraképed van róla hogy milyen? Elvileg ha elszárad akkor is tudja még táplálni a szemeket, mondjuk kérdés a szára mennyire száradt el, vagy csak a levél.

#8372 Gatti
2026-06-19 17:47:38

Válasz VMisi #8371. hozzászólásáraSzerintem azért mert elszáradt a növény és nem tudta kinevelni.

#8371 VMisi
2026-06-19 17:42:57

Válasz SzikiSzokeveny #8369. hozzászólásáraMeglepődtem én is amikor ma roppant a fogam alatt a búza. Amikor a kalászt dobta volt eső, de a szemek olyan csoffadt, kis vékonyak, hogy szörnyű. Kétségeim vannak, hogy a 20 mázsát adja-e amire szerződtem.

#8370 Gatti
2026-06-19 17:28:16

Válasz SzikiSzokeveny #8369. hozzászólásáraCegléden is, láttam tegnap facebookon.

Nincs profilkép
#8369 SzikiSzokeveny
2026-06-19 17:05:22

Csárdaszálláson már búzát vágnak.

#8367 mtz1221
2026-06-18 12:43:18

Válasz Gatti #8364. hozzászólásáraVOLT, CSAK VALAHOGY AZ ÁRPÁK JÓK LETTEK. BÚZÁK ITT SEM LESZNEK 2.5-3 TONNÁTÓL JOBBAK. smile hammer

#8366 rtamas1976
2026-06-18 10:45:26

Válasz SzikiSzokeveny #8365. hozzászólásáraŐsziborsó, 15-16 vízzel.
Ha hagytuk volna tovább kipereg.
Így felraktuk a tökmagszáritora, simán levegővel leszárad.
Saját használatra kell.
Nyers tisztitatlan átlag 43q -1-2% szemét, por.

Nincs profilkép
#8365 SzikiSzokeveny
2026-06-18 10:05:21

Válasz rtamas1976 #8355. hozzászólásáraAz hogy? Itt az egyik legkevesebb csapadek volt, mégis még legalább egy hét. Itt pletyka szinten 8000 az ár.

#8364 Gatti
2026-06-18 10:02:41

Válasz mtz1221 #8362. hozzászólásáraAkkor ott nem volt akkora aszály mint erre, Itt 30q/ha körül vágnak.

#8362 mtz1221
2026-06-17 23:45:33

Válasz apuci #8361. hozzászólására5.5 hektárról, de legalább 1-1.5 tonna a földön maradt.smile hammer Árpa az enyém, többi nem.

#8361 apuci
2026-06-17 22:47:05

Válasz mtz1221 #8360. hozzászólásáraTied? Mennyi területről?

#8360 mtz1221
2026-06-17 22:08:59

#8357 Gatti
2026-06-17 08:49:25

Válasz Sylva #8356. hozzászólásáraSzerintem az ország 60-70% án felsültek, egyedül a dunántúl délnyugati részén lesznek nagyon jó termések.

Nincs profilkép
#8356 Sylva
2026-06-17 08:42:11

Búzában lesz ahol 2tonnát is alig fogja elérni a termés,átlagban 4tonna körülire számolnak ,persze ahol jó időben kapta a csapadékot,ott akár még táblánkénti rekord is születhet,de lehet 1km re már feleannyi sem lesz.smile hammer

#8355 rtamas1976
2026-06-16 21:42:15

Ma megvolt az év első aratása.
Őszi borsó.
Terven felül jólett!

#8354 fexco
2026-06-11 21:28:30


üdv mindenkinek!buza szalma,egy átlagos szalmamennyiségnél mennyi kockabálát ad/ha?
bálázó:krone bigpack

#8353 Gatti
2026-06-11 19:46:34

Ma láttam hogy felénk is volt aki még az eső előtt levágta az árpát.
De a búzák 90 százaléka is elvan száradva

#8352 rtamas1976
2026-06-09 18:38:07

Kezdődhet az aratás!smile lolsmile lolsmile lol

https://vm.tiktok.com/ZNRvv1EQx/

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
Aszály, belvíz, talajállapot – egy helyen az ország talajtani tudásbázisa
A TalajNET több évtized kutatási eredményeit teszi könnyen elérhetővé a...
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
Ne féljetek! A génszerkesztéstől sem!
A közvélemény kevés támpontot kapott eddig, így nem tud mit kezdeni a...
LEMKEN EUROPAL 7, 5 FEJES (4+1) VÁLTVAFORGATÓ EKE
LEMKEN EUROPAL 7, 5 FEJES (4+1)...

2.850.000 Ft

Öntöződob szórókocsi
Öntöződob szórókocsi

100.000 Ft

Eladó bárányok
Eladó bárányok

400.000 Ft

Néma kiskacsa eladó
Néma kiskacsa eladó

700 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]