Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356 Ft USD 313.58 Ft CHF 385.95 Ft GBP 412.71 Ft

Fórum

Disznóvágás

Létrehozta: ..MZ/X.. , 2017-02-18 15:11:53

Kedvencekhez Segítség
598 hozzászólás
#448 apuci
2026-01-04 20:34:28

Válasz Gumóka #439. hozzászólásáraMeg a belet kapartad és mondtad?smile tonguesmile lol

#447 Ohaza63
2026-01-04 19:24:39

Válasz Gumóka #439. hozzászólására

Üdv!smile smile
"Mostmár van minden disznóvágásra, de következő egy nőt kell intézzek, aki érti is ezt, mert én ma egész nap mosogattam smile lolsmile lolsmile lol" - írtad.

Akkor castingot kell csinálnod, mint a Házasodik a gazda, vagy valami olyasmit, de legyen benne, hogy tudjon disznóbelet is "flacnizni" (mosni és lekaparni) + tehén, kecske, birka fejés.
De ha a borjút is megtudja igazítani a tehénben az plusz 10 pont és ha inszeminálni is tud, na az is plusz 10 pont. Legyen előny a "vasvellás ganyé" hányás és MTZ szerelés és gép beállítás, valamint az önálló munka.smile smilesmile laughsmile biggrinsmile lol

Biztosan bármelyik egyetemről csőstől jelentkeznének a műkörmös, szilikonos mellű, műtyúkok, hogy nálad próbát tegyenek.smile smilesmile laughsmile biggrinsmile lol

Ha szerencséd van, találsz ilyet, akkor jövőre csak a pálinkás üveggel meg a stampókkal kell majd szaladgálnod a "disznyóvágáson."smile thumbupcoolsmile thumbupcoolsmile thumbupcool

#446 rtamas1976
2026-01-04 19:21:34

Másodikán lett kész.

#445 rtamas1976
2026-01-04 19:17:21

Válasz .Richard. #436. hozzászólásáraKolbász füstöléshez jó a hidegfüst.
Szalonnához, húsokhoz kell a melegfüst!
Bükkfával, és nyers akáccal.
De vanmikor megybele egy kevés szemeskukorica is.

Nincs profilkép
#444 .Richard.
2026-01-04 18:38:32

Válasz Gumóka #442. hozzászólásáraJó az is. Füstöl az,csak belül. Lènyeget megtette.

#442 Gumóka
2026-01-04 18:32:44

Válasz .Richard. #440. hozzászólásáraMifelénk akác van mindig.

De papa hullámpala füstölője is tiszta kátrány volt belül.
Az másból nem állt, 4 akácoszlop, körbe hullámpala, talán lehetett 3 méter magas.
Az ajtó is pala volt, felül a légrés meg kenderzsákkal volt belógatva az ajtó felett.
Igaz, akkor még voltak telek.
Aztán egy rossz bográcsban izzott a fűrészpor, meg 1-2 hasáb fa.

Nincs profilkép
#441 .Richard.
2026-01-04 18:22:56

Válasz Gumóka #439. hozzászólásáraAzt hittem a nőt is le akarod vágni. smile lol

Nincs profilkép
#440 .Richard.
2026-01-04 18:21:42

Válasz Gumóka #438. hozzászólásáraProbafüstölèssel 4nap alatt befeketedik az. Amúgy az nem fog visszafelé anyagot kibocsájtani,ha hideg van. Egy nègyzetmèter fenyődeszka is megteszi. Azzal csak nincs baj. Amit a füst beborító feketère, biztosan nem lèlegzik. Hasított akáccal szoktam begyútani,vagy a Fater,kis kompresszor odahuzva fujtatonak az elejèn, aztán Gyertyánt rá. Hasítva. Ha van parázs 10centi ,bármi mehet rá,elfüstölög. Ritkán van cseresznye is. Amúgy nyersen is raktunk rá,ha nem volt száraz,de az sem aludt el. De a kályha megfogja a hőt,a kályha cső sem melegebb 60foknál. Ha három mèter hosszú lenne,annál jobb. Teljesen lehülne. Meg a vizpára is lecsapódik mire beèr. Igaz,el is rakódik,de kipucilom aztán ennyi.

#439 Gumóka
2026-01-04 18:15:44

Válasz mtz1221 #413. hozzászólásáraMostmár van minden disznóvágásra, de következő egy nőt kell intézzek, aki érti is ezt, mert én ma egész nap mosogattam smile lolsmile lolsmile lol

#438 Gumóka
2026-01-04 18:10:35

Válasz .Richard. #437. hozzászólásáraOsb a ragasztóanyag miatt állítólag nem jó.
Én ebben tudatlan vagyok, egy jó ismerősöm szokott nekem füstölni.

Nincs profilkép
#437 .Richard.
2026-01-04 18:07:51

Válasz Maszek Zs #427. hozzászólásáraJa,írtam. Nekem bevállt. Talán a füstöt vissza kellene tartani ,hogy ne pont felül menjen ki. Nekem a teteje règi kockapala. Amúgy a kályhát a szèl sem zavarja,ha az ajtó nem szèlirányban van. Lemez helyett meg esetleg egy OSB lapot tetőre? Ha szikramentes.

Nincs profilkép
#436 .Richard.
2026-01-04 18:04:38

Válasz rtamas1976 #430. hozzászólásáraNekünk tèglábol van,a tűztèr oldalt volt tèglábol. Alap nèlkül,de hamar gyorsan kèszült,mindig javítani kellett. Mindig süllyedt. Elbontottam,most egy kicsi szeneskályha van ujrasamottozva,aminek a kèmènye oldalról bele van vezetve egy kivèsett lyukon,belül meg egy horganyzott tartályba megy a füst,amire vágtam ablakokat,így lecsapódik a mocsok abban marad,a füst így viszonylag hideg. smile lolennèl tovább nem tudom fejleszteni,meg teljesen tűzbiztos.

#433 Maszek Zs
2026-01-04 17:40:06

Válasz Gumóka #431. hozzászólásáraValami fullost szeretnék az udvar közepén állsmile lolsmile lolsmile thumbup

#432 Maszek Zs
2026-01-04 17:38:37

Válasz rtamas1976 #430. hozzászólásáraEz is tégla a oldala. A teteje lemez és az felett van cserép. De be akarom vakolni az ajtót is fel kell javítanom. Akkor már érdemes lenne jól megcsinálni.

#431 Gumóka
2026-01-04 15:52:06

Válasz Maszek Zs #427. hozzászólásáraÖregapám még élt, meg én mióta emlékszek rá, egy hullámpalából épített füstölőt használt.
Unokatesómnál téglából épített van.

#430 rtamas1976
2026-01-04 14:46:31

Válasz Maszek Zs #427. hozzászólásáraNekünk vagy 40évig deszkafüstölő volt.
A fater vagy 3éve sikeresen felgyújtotta, benne a cuccal.
2porolto ráment, közelvolt a házhoz, nemsok volt hogy a ház is felgyúljon.
4méteres lángal égett.
Most lemez kapcsolószekrény van.
Ilyenkor tényleg nedvesedik, de legalább nemgyúllad fel.
Jobblenne deszkatetővel.
Viszont ha 2réteg lemezt tennél ami közt légrés lenne lehet jólenne.
Az alsó felmelegedne a felsőről a pára azon lecsorogna. Kikell próbálni.

#429 Gumóka
2026-01-04 14:26:55

Válasz Maszek Zs #428. hozzászólásáraNem szokott probléma lenni, de ekkora jószág még nem volt ebbe az ólbasmile sweatdrop

#428 Maszek Zs
2026-01-04 13:20:54

Válasz Gumóka #425. hozzászólásáraVagy targonca torony,traktor.

#427 Maszek Zs
2026-01-04 13:19:00

Sziasztok BUÉK!!
A füstölöt kellene felujjítanom. A teteje lemezből van és felette van a tető. A lemezről mindig vissza csapódik a pára. És a füst se kering jól benne.
Kellene pár ötlet milyenre csináljam meg. Ne legyen tűzveszélyes füst is jól keringjen;pára se legyen. Szóval valami tökéletes kellene!smile thumbup

Nincs profilkép
#426 misimokus
2026-01-04 13:12:36

Válasz Gumóka #415. hozzászólásáraNa....
Igy mindjárt más....
smile thumbup

#425 Gumóka
2026-01-04 12:29:58

Válasz hashtag #424. hozzászólásáraAdtál egy jó ötletet!
Köszi!
smile thumbup

Nincs profilkép
#424 hashtag
2026-01-04 11:10:50

Válasz Gumóka #422. hozzászólásáraHa a lábát kihajthatóra csinálod, akkor ráhúzod a cocát, feemeled az egyik végét kihajtod a lábát, utàna meg a másik végénél ugyanez. Persze nem 350 kilósnál smile sweatdrop

#423 Gumóka
2026-01-04 10:58:41

Válasz hashtag #421. hozzászólásáraMeg nem csípnek a szúnyogok sem smile lol

#422 Gumóka
2026-01-04 10:58:01

Válasz mtz1221 #420. hozzászólásáraVan ilyen kezes tragacs, trógli, ki minek hívja, csak aztán belekapaszkodtunk négyen és nem vittük sehovasmile sweatdrop

Végül raklapra ráfordítottuk,egyik felét rátámasztottuk az asztalra, aztán felhúztuk.
Ez az asztal meg direkt ilyen, lehet rajta mosni, pörkölni, meg szétszedni is, nem kell hajolni.
A közepén meg van kihagyva egy nagyobb hely, így bele lehet fektetni az áldozatot, nem dől el.

Nincs profilkép
#421 hashtag
2026-01-04 10:50:35

Válasz Gumóka #419. hozzászólásáraIlyenkor a legszebb!
Nem jön a légy smile laugh

#420 mtz1221
2026-01-04 10:28:22

Válasz Gumóka #419. hozzászólásáraHogy emeltétek fel a padra, és hogy forgassátok azon a keskenyen ?

#419 Gumóka
2026-01-04 10:20:04

Válasz hashtag #418 hozzászólásárigazi disznóvágós idő lett, kaptunk olyan havazást, nem fogta a láng a cocátsmile laugh

Az éjjel meg esett még egy kicsismile cowboy

Nincs profilkép
#418 hashtag
2026-01-04 10:14:09

Válasz Gumóka #417. hozzászólásáraCsak fürdetni tettétek fel, vér sincs! smile tongue

#417 Gumóka
2026-01-04 10:11:16

Válasz Gepi #416. hozzászólásáraNehogy azt mondjátok, hogy csak sündisznót vágtunk smile lol

#414 medikus
2026-01-03 16:19:34

Válasz mtz1221 #413. hozzászólásáraLehet a paciens bele sem egyezett!smile lolsmile lolsmile lol

#413 mtz1221
2026-01-03 15:50:19

Válasz misimokus #412. hozzászólásáraNe piszkáld, mert a végén rak fel magáról vérengzős képet.smile sweatdropsmile lolsmile lolsmile lol

Nincs profilkép
#412 misimokus
2026-01-03 13:42:55

Válasz Gumóka #404. hozzászólásáraEz csak dekorációs céllal készült fotó??? smile smile
Vagy van olyan fotó is ami bizonyítja a vérengzést, vagy legalább a végeredményt?

smile biggrinsmile biggrinsmile drool

#410 rtamas1976
2026-01-02 19:56:25

Válasz Gumóka #404. hozzászólásáraTudod ez a garázstéma olyan mint a pince.
"Amelyik pincében nincs bor, az csak gödör!")
Amelyik garázsban nem autó áll az csak lomos!smile lolsmile lolsmile lol
De nyugi, màs is ígyvan vele.smile wink

#409 Gepi
2026-01-02 19:42:53

Válasz Gumóka #404. hozzászólásáraÉn is így vagyok ezzelsmile thumbupcool Nem vagy ezzel egyedülsmile thumbupsmile laugh
Mekkora lesz az áldozat?????????????

Nincs profilkép
#406 hashtag
2026-01-02 17:25:53

Válasz mtz1221 #405. hozzászólásáraNem láttuk mi volt előtte smile tongue

#404 Gumóka
2026-01-02 15:55:36

3 napig pakoltam a garázstsmile lol

#403 medikus
2025-12-19 20:24:39

Válasz mtz1221 #402. hozzászólásáraAmiket csinálunk,abban egy 6-os zsírzószem van!

#402 mtz1221
2025-12-19 20:07:36

Válasz medikus #400. hozzászólásáraMeg is is lesz egyúttal sütve egészben a disznó.smile thumbup

#401 mtz1221
2025-12-19 20:05:55

Válasz Erdőjaro #399. hozzászólásáraVegyyél kínai boltban. Én előtte 20 éven keresztül a régi tszben csináltal lágyítottam a rézplatnikat, kínai első próbálkozásnál össze olvasztatta őket.smile cursing

#400 medikus
2025-12-19 19:43:36

Válasz Erdőjaro #399. hozzászólásáraVedd le a nyomáscsökkentőt,majd lesz lángja!smile lol

Nincs profilkép
#399 Erdőjaro
2025-12-19 17:51:20

Szelepes új gázperzselőt szeretnék kicsit megtuningolni,mert eléggé sovány a lángja,hanyas fúvókát érdemes bele rakni ? Köszönöm

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
A RAGT Vetőmag Kft. története a gazdák által alapított francia anyavállalattal...
Hirdetés
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Magyarországon a legtöbb esetben a mozaikos talajeloszlás miatt eltérő...
Tiszakécskén mezőgazdasági terület eladó
Tiszakécskén mezőgazdasági terület eladó

4.500.000 Ft

Hesston silózó
Hesston silózó

520.000 Ft

Valtra N111 névre hallgat, 124 lóerős vontató
Valtra N111 névre hallgat, 124 lóerős...

14.900.000 Ft

Lucerna eladó
Lucerna eladó

25.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]