Szerintetek adozas szempontjabol,ha a tulajdonos 5 evre kotott berbeadasat tekintve ugy alakul hogy nem eri meg az 5 evet ... es megtortenik a legrosszabb...akkor az eltelt evek utan be kell fizetni az adot?
Válasz jocek26 #3097. hozzászólására
általában börtönbüntetéssel együtt jár a közügyektől való eltiltás, meg kellene nézni a pontos fogalmát, pl szerződés kötés minek minősül!
Válasz Mf-es? #3095. hozzászólásáraSziasztok!
Ha netán mérséklődött a bérleti díj akkor ki kell függeszteni,ha emelés történt akkor nem. Legalábbis nekem anno az első hosszabbításkor ezt mondták. De logikus is mert így ki lehetne játszani a rájelentkezőket, egy hatalmas bérleti díjjal amit elfogadás után mérsékelve lenne.
Üdv.:Csuti
Válasz Luffy #3091. hozzászólására8 napon belül kell bevinni a földhivatalba, ott elküldik jóváhagyásra aztán majd lesz valami. Csak akkor kell kifüggeszteni, ha a földhasználat teljes időtartama (a kezdetektől) meghaladja a 20 évet, illetve ha az eredeti szerződés már lejárt.
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy haszonbérleti szerződés módosítást ki kell e függeszteni vagy elég beadni földhivatalba?(mindkét fél elfogadta, aláírta)
Haszonbérlet vége lett meghosszabbítva(maximumig) és a bérleti díj változott.
Válasz Kackac #3086. hozzászólásáraPersze, nem mondhatja fel tulajdonosváltáskor az biztos, ha csak a bérleti szerződésben ez nincs rögzítve, én valamiért azt olvastam, hogy örökölte az új tulaj. Így egyértelmű, hogy nem mondhatja fel, ezt talán még a NAK földtörvényre vontkozó gazdálkodói kézikönyve is egyértelműen kimondja.
Ha mást nem egy ügyvédet keress, tud mondani konkrét törvényi hivatkozást.
"(2) Ha a bérbeadó a bérleti szerződés megkötését követően a bérbe adott dolog tulajdonjogát átruházza, a tulajdonos személyében bekövetkezett változással a bérleti szerződésből fakadó jogok és kötelezettségek tekintetében az új tulajdonos lép a bérbeadó helyébe."
Hosszú távú bérlet, szerződést aláíró tulaj eladta, ami automatikusan átszáll az a vevőre, új tulajra abban az esetben is, ha erre nem volt utalás az adás-vételi szerződésben (én esetem).
Bíróságon is voltunk jogerősen nyertem, nem tudta visszavenni, pedig kettőnk között új szerződé már nem született, csak a régi öröklődött!
Ne írj, ne változtass semmit!
Tulaj változáskor csak akkor mondhatnak fel neked ha jól tudom egy hónapig, ha hagyaték van!
Válasz krisz19 #3084. hozzászólásáraMegnéztem, az egyik elhalálozás esetére szól, tehát kilőve, a második meg kb 2012-2013 cikk, amikor fél évre beletették a régi földtörvénybe, hogy tulajdonos változásakor fel lehet mondani a bérleti szerződést. De ez megszűnt ismétlem, csak fél évre volt kiskapu...valami csókos havernak kellett ezt beletenni anno.
Válasz krisz19 #3084. hozzászólásáraTalán ez?:
""Ha a tulajdonjog átruházásáról szóló szerződés tárgyát képező föld harmadik személy használatában van, a szerző félnek kötelezettséget kell vállalnia, hogy a fennálló földhasználati jogviszony
a) időtartamát nem hosszabbítja meg, és
b) megszűnését követő időre az (1) bekezdésben foglalt kötelezettségeket vállalja."
A b) bekezdést úgy értelmezem, hogy majd csak utána veheti használatra át, azaz addig tűrnie kell, amíg letelik a bérlet.
Köszönöm segítséged, mindjárt elolvasom, de sajnos ha nincs törvényi hivatkozás, akkor nem sokat érek el vele...
Mindjárt nézem és köszönöm.
Sziasztok !
Valaki pontosan nem tudná megmondani, hogy hol keressem és melyik törvényben azt, mikor van egy élő bérleti szerződésem, de közben a tulajdonos személye megváltozott, és hogy ez a szerződés öröklődött, azaz nekem továbbra is él a szerződésem az új tulajjal.
Kellene a szöveg és a törvényi hivatkozás.
A baj ezzel, hogy nagyon erőltetni akarják az új szerződés írását, de én rohadtul nem akarok ebbe bele menni, mert lehet elbuknám a kifüggesztést. Elég volt egyszer ezt kiharcolni...és 2030-ig be is van jegyezve.
Nagyon köszönöm előre is.
Válasz szarka.adam86 #3076. hozzászólásáraköszi, de már megkérdeztem a földhivatalba. Itt nem kérik a haszonbérleti szerződés módosítását, elég ha a bérlő lemond arról a részről, a térképmásolat az kell. adtak hozzá nyomtatványt is
Válasz Mézga #3072. hozzászólásáraMódosítani kell a haszonbérleti szerződést, úgy, hogy csökkentik a haszonbérelt területet. Ezen kívül csinálni kell egy használati rendet ábrázoló térképet + megállapodást. A térképet mellékelni kell a földhivatalhoz. Ha kell segítség szólj! (szarka@ecovis.hu)
Szeretném kérdezni, hogy mi számít a gazdasági év kezdetének és végének a mezőgazdaságban?
Bérleti szerződésnél az szerepel, hogy a gazdasági év végén felbontható akár...
Szívességi földhasználat felbontását elég pár sorba leírni egy szerződésbe (közös megegyezés, hrsz, tanuk stb.)? Elfogadja a Földhivatal? Vagy van valami előírás, nyomtatvány?
van egy 18 hekis föld, amiből megvettem 8 hekit. aki eddig bérelte az egész területet, az nem tulajdonostárs és lemondana az én részem haszonbérletéről. ezt hogyan kellene lepapirozni?
Válasz Mf-es? #3068. hozzászólásáraItt is lehet, a kettő két külön dolog. A használati megállapodásban csak az van rögzítve, hogy az osztatlan közös tulajdonban lévő területet ki hol használja a tulajdoni hányadának megfelelően, enélkül pedig nem lehet másik tulajdonostárstól bérelni. Ezt a megállapodást térképmásolattal együtt csatolni kell a haszonbérleti szerződéshez, így lehet csak 2017. január 1-től, hogy ha valaki rájelentkezik ne legyen probléma belőle, hogy most akkor hol használja a területet.
"42. § (1) A földhasználati jogosultság megszerzésének feltétele – ide nem értve a 40. § (2)–(5) bekezdésében foglalt eseteket –, hogy a földhasználati jogosultságot szerző fél a földhasználati jogosultság átengedéséről szóló szerződésben (a továbbiakban együtt: földhasználati szerződés), illetve teljes bizonyító erejű magánokiratba vagy közokiratba foglalt nyilatkozatban vállalja, hogy a földhasználati szerződés fennállása alatt megfelel a 40. § (1)–(4) bekezdésében, valamint a 41. §-ban foglalt feltételeknek, a föld használatát másnak nem engedi át, azt maga használja, és ennek során eleget tesz a földhasznosítási kötelezettségének.
(2) Az (1) bekezdés alkalmazásában nem minősül a használat átengedésének az, ha a földhasználati jogosultságot szerző fél
a) a föld használatát
aa) földművesnek minősülő közeli hozzátartozója, vagy
ab) a legalább 25%-ban a tulajdonában, vagy a közeli hozzátartozójának legalább 25%-ban a tulajdonában álló mezőgazdasági termelőszervezet
javára engedi át,
b) társult erdőgazdálkodást folytat, vagy
c) vetőmagtermeléshez szükséges terület biztosítása céljából engedi át a használatot más személy részére."
Erről a haszonbérleti szerződésben nyilatkozni kell, ugye, hogy magam használom..., a törvényben foglalt kivételeket leszámítva. És itt van a kutya elásva, minek van ez a pár kivétel a haszonbérbeadásnál a földtörvényben, ha semmi esetre sem engedhetem át a megszerzett földhasználatot, ezt nem értem én, de valószínűleg földhivatalban kell érdeklődnöm, csak ott sem mindig tudják, hogy mit kell csinálni.
Válasz B.laca #3066. hozzászólásáraNem kell hozzá 25%.Én egyszer beadtam,hogy társtulajtól bérelnék.Rendes szerződés,kifüggesztés.Nem fogadták el.Írták,társtulajok,nem köthetnek haszonbérleti szerződést.
Használati megállapodást kértek.
Válasz krisz19 #3065. hozzászólásáraHaszonbérelt föld használatát nem adhatod át. Annyi a lényeg, hogy ha 25%-ban tulajdonos vagy, akkor nem kell kifüggeszteni a haszonbérleti szerződést,hanem beviszed a földhivatalba bejegyzésre.
Egy olyan ügyben kérném a segítségeteket, hogy ugye a földtörvény megengedi, hogy a használatot közeli hozzátartozó, vagy saját, illetve közeli hozzátartozó legalább 25%-ban tulajdonában álló mezőgazdasági termelőszervezet részére átengedjem, valaki csinált már ilyet? A földhivatal mit kér ehhez, illetve ha haszonbérelt föld használatát szeretném így átengedni kell a tulajdonosok hozzájárulása? Válaszotok előre is köszönöm.
Haszonbérleti szerződésnél jognyilatkozat megtételére álló határidő novenber 6. volt amely határidő jogvesztő !
Ezen a napon érkező jognyilatkozatot elutasította a földhivatal hogy határidőn kívüli ....
Szerintetek itt mi lehet ?
Örülök, hogy megoldódott a problémád, egy kis kiegészítésem lenne a témához, hátha valakinek majd segítek vele.
Mint haszonbérlő nyertem pert hasonló szituáció miatt a közelmúltban tulajdonossal (nem volt NFA-s terület) szemben.
Az emelésnek első és egyik legfontosabb eleme a szerződésben foglalt pontok mellett, hogy csak abban az esetben kezdeményezheti tulajdonos a bérleti díj emelését, amennyiben a szerződés minimum 10 év időtartamra szól és már legalább 5 év eltelt belőle.
Ha ezen lényeges pontok valamelyike nem teljesül a bíróság el fogja utasítani a keresetet.
Ha a tulajdonos emelni szeretne, azt írásban köteles veled tudatni, ha nem fogadod el az emelést, akkor ahogy a kolléga is írta igazságügyi szakértőt kell megbízni, aki több szempontot figyelembe véve megállapít egy helyben szokásos bérleti díjat. Természetesen a földhasználó ezt elutasíthatja, ebben az esetben neki is meg kell bízni egy igazságügyi szakértőt, ő is készít egy szakvéleményt. Ilyenkor könnyen előfordul, hogy a két szakvélemény nem egyezik és a bíróság kirendel egy harmadikat is
Ha a bíróság megállapítja, hogy jogos az emelés, de az az eredetei bérleti díj 20%-tól magasabb, akkor lehetőséget nyújt a szerződés hátralévő időtartamától függetlenül arra, hogy azt a bérlő a gazdasági év végével felmondhassa, magyarán horror emelés megítélése esetén is lehetőség van még kifarolni.
Nos.. köszönöm mindenkinek a tanácsokat.
Az állammal kötött szerződés érvényes a bérlőre, ha abban az van hogy 2 évente felülvizsgálhatod a bérletet akkor bizony az úgy van. Szóval kicsit felokosodva, stb...stb... Bizony elfogadta a jelen bérlő a feltételeim. Megegyeztünk... Az ügyre pont került...
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást
Neo-nak külön a telefonon adott útmutatást...
Válasz Roli74 #3053. hozzászólásáraSzia Roli miért nem mondod inkább fől a bérlete? Mivel te vagy az új föld tulajdonos jogodban áll fől mondani még az első évben,egy oldalúan a szerződést felénk ezt csinálják nincs kecmec .
Válasz Roli74 #3053. hozzászólásáraSzakértő által megállapított bérleti díj elkérésére jogosult vagy, a szakértőt te fizeted, ha a szakértő által megállapított díjat nem fogadja el, akkor bíróság, és jó eséllyel ugrik a bérlete.
Válasz Roli74 #3053. hozzászólásáraEmelhetsz bérleti díjat, de azt a bérlönek is el kell fogadnia, magyarán meg kell egyezzetek, ha nincs megegyezés, birósághoz fordulhatsz, ebben az esetben a biróság döntése lesz a mérvadó. Legalábbis felénk ezt mondják...
Vettem egy darabka állami földet, amin 2035 ig haszonbérlő tevékenykedik. Levélváltást követően a következőket írta. (emelni szerettük volna a bérleti díjat, mert itt felénk 2000ft/a.k. és 2820ft/ak értékeket fizetnek). Most 1250ftot fizet amit még az állammal irt alá. Erre ő azt írja vissza hogy emelésre nem vagyunk jogosultak, attól függetlenül hogy mi vagyunk a föld új tulajai.
de ő felkínálja a lehetőséget, hogy egyezzünk meg 1650ft-ban, és hogy akkor a következő változtatásra csak 2025 ben leszünk jogosultak.Hát nekem ez valahogy bűzlik. Miért kellene benyelnem az ő kegyes felajánlását amikor már mi is 2000-2200ft-okat fizetünk aranykoronánként.
Aki ebben jártas valami infót dobjon legyen szíves...
Válasz csontii #3051. hozzászólásáraGyalogolni?! Azért jártak át az egyik területemen mert akkor a navarrával kellett volna kerülni kb 7-800 métert. Amikor kellett az aláírás akkorát köszönt a bunkója hogy majdnem kiverte a szélvédőjét, most felemeli a mutató ujját a kormányról. Majd 20 év múlva megint nagyot fog köszönni
5101 hozzászólás
Válasz pamko #3100. hozzászólására15% szja terheli az addig felvett összeget.
Szerintetek adozas szempontjabol,ha a tulajdonos 5 evre kotott berbeadasat tekintve ugy alakul hogy nem eri meg az 5 evet ... es megtortenik a legrosszabb...akkor az eltelt evek utan be kell fizetni az adot?
Válasz ewtoto #3098. hozzászólásáralaikusként én azt mondom, hogy egy haszonbérleti szerződés nem közügy.
De nyilván érdemes a a Btk-t átbogarászni.
Válasz jocek26 #3097. hozzászólására
általában börtönbüntetéssel együtt jár a közügyektől való eltiltás, meg kellene nézni a pontos fogalmát, pl szerződés kötés minek minősül!
Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy börtönben lévő földtulajdonossal lehet haszonbérleti szerződést kötni? Ha igen akkor hogyan?
Előre is köszönöm.
Válasz Mf-es? #3095. hozzászólásáraSziasztok!
Ha netán mérséklődött a bérleti díj akkor ki kell függeszteni,ha emelés történt akkor nem. Legalábbis nekem anno az első hosszabbításkor ezt mondták. De logikus is mert így ki lehetne játszani a rájelentkezőket, egy hatalmas bérleti díjjal amit elfogadás után mérsékelve lenne.
Üdv.:Csuti
Válasz Lothar1 #3094. hozzászólásáraNem kell.
Válasz Luffy #3093. hozzászólásáraHa bérleti díj is változott akkor szerintem ki kell függeszteni. Csak időtartam hosszabbításnál nem kell.
Válasz Batka #3092. hozzászólásáraköszi.
Válasz Luffy #3091. hozzászólására8 napon belül kell bevinni a földhivatalba, ott elküldik jóváhagyásra aztán majd lesz valami. Csak akkor kell kifüggeszteni, ha a földhasználat teljes időtartama (a kezdetektől) meghaladja a 20 évet, illetve ha az eredeti szerződés már lejárt.
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy haszonbérleti szerződés módosítást ki kell e függeszteni vagy elég beadni földhivatalba?(mindkét fél elfogadta, aláírta)
Haszonbérlet vége lett meghosszabbítva(maximumig) és a bérleti díj változott.
Válasz Kackac #3086. hozzászólásáraPersze, nem mondhatja fel tulajdonosváltáskor az biztos, ha csak a bérleti szerződésben ez nincs rögzítve, én valamiért azt olvastam, hogy örökölte az új tulaj. Így egyértelmű, hogy nem mondhatja fel, ezt talán még a NAK földtörvényre vontkozó gazdálkodói kézikönyve is egyértelműen kimondja.
Ha mást nem egy ügyvédet keress, tud mondani konkrét törvényi hivatkozást.
Válasz Kackac #3088. hozzászólására
Válasz UE-28 #3087. hozzászólásáraKöszönöm Neked is, talán megtaláltam a Ptk-ban is:
6:340. § [A bérelt dolog átruházása]
"(2) Ha a bérbeadó a bérleti szerződés megkötését követően a bérbe adott dolog tulajdonjogát átruházza, a tulajdonos személyében bekövetkezett változással a bérleti szerződésből fakadó jogok és kötelezettségek tekintetében az új tulajdonos lép a bérbeadó helyébe."
Válasz Kackac #3086. hozzászólásáraHasonló esetem volt nekem is.
Hosszú távú bérlet, szerződést aláíró tulaj eladta, ami automatikusan átszáll az a vevőre, új tulajra abban az esetben is, ha erre nem volt utalás az adás-vételi szerződésben (én esetem).
Bíróságon is voltunk jogerősen nyertem, nem tudta visszavenni, pedig kettőnk között új szerződé már nem született, csak a régi öröklődött!
Ne írj, ne változtass semmit!
Tulaj változáskor csak akkor mondhatnak fel neked ha jól tudom egy hónapig, ha hagyaték van!
Válasz krisz19 #3084. hozzászólásáraMegnéztem, az egyik elhalálozás esetére szól, tehát kilőve, a második meg kb 2012-2013 cikk, amikor fél évre beletették a régi földtörvénybe, hogy tulajdonos változásakor fel lehet mondani a bérleti szerződést. De ez megszűnt ismétlem, csak fél évre volt kiskapu...valami csókos havernak kellett ezt beletenni anno.
Azért köszönöm ..
Válasz krisz19 #3084. hozzászólásáraTalán ez?:
""Ha a tulajdonjog átruházásáról szóló szerződés tárgyát képező föld harmadik személy használatában van, a szerző félnek kötelezettséget kell vállalnia, hogy a fennálló földhasználati jogviszony
a) időtartamát nem hosszabbítja meg, és
b) megszűnését követő időre az (1) bekezdésben foglalt kötelezettségeket vállalja."
A b) bekezdést úgy értelmezem, hogy majd csak utána veheti használatra át, azaz addig tűrnie kell, amíg letelik a bérlet.
Köszönöm segítséged, mindjárt elolvasom, de sajnos ha nincs törvényi hivatkozás, akkor nem sokat érek el vele...
Mindjárt nézem és köszönöm.
Válasz Kackac #3083. hozzászólásáraItt van két cikk, ebben tájékozódj. NEm egyértelmű, de elvileg nem mondhatják fel.
http://agraragazat.hu/hir/orokos-kerdesek
http://drjobbagykrisztina.hu/wp-content/uploads/2015/11/c-jk-1310.pdf
Sziasztok !
Valaki pontosan nem tudná megmondani, hogy hol keressem és melyik törvényben azt, mikor van egy élő bérleti szerződésem, de közben a tulajdonos személye megváltozott, és hogy ez a szerződés öröklődött, azaz nekem továbbra is él a szerződésem az új tulajjal.
Kellene a szöveg és a törvényi hivatkozás.
A baj ezzel, hogy nagyon erőltetni akarják az új szerződés írását, de én rohadtul nem akarok ebbe bele menni, mert lehet elbuknám a kifüggesztést. Elég volt egyszer ezt kiharcolni...és 2030-ig be is van jegyezve.
Nagyon köszönöm előre is.
Válasz lakatos gabesz #3081. hozzászólásáraValaki esetleg nem irt ilyen tèrvivevényes felszolitó levelet?
Válasz sanyi1965 #3080. hozzászólásáraNem hanem ha én irok egy tèrvivevényes levelet hogyan kell ki néznie....vagy ezt csak ügyvéd készithetí?
Válasz lakatos gabesz #3077. hozzászólásáraügyvéd általi felszólító levélre gondolsz?
Válasz Nskype #3075. hozzászólásáraÜdv!
Jelenleg már a naptári év megegyezik a gazdasági évvel, tehát január 1.-től december 31.-ig tart.
Néhány évvel ezelőtt szeptember 1.-től augusztus 31-ig tartott...
Válasz szarka.adam86 #3076. hozzászólásáraköszi, de már megkérdeztem a földhivatalba. Itt nem kérik a haszonbérleti szerződés módosítását, elég ha a bérlő lemond arról a részről, a térképmásolat az kell. adtak hozzá nyomtatványt is
Valaki irt már térvivevényes felszolitó levelet hogy nem fizetik a bèrleti dijat?
Válasz Mézga #3072. hozzászólásáraMódosítani kell a haszonbérleti szerződést, úgy, hogy csökkentik a haszonbérelt területet. Ezen kívül csinálni kell egy használati rendet ábrázoló térképet + megállapodást. A térképet mellékelni kell a földhivatalhoz. Ha kell segítség szólj! (szarka@ecovis.hu)
Sziasztok!
Szeretném kérdezni, hogy mi számít a gazdasági év kezdetének és végének a mezőgazdaságban?
Bérleti szerződésnél az szerepel, hogy a gazdasági év végén felbontható akár...
Szívességi földhasználat felbontását elég pár sorba leírni egy szerződésbe (közös megegyezés, hrsz, tanuk stb.)? Elfogadja a Földhivatal? Vagy van valami előírás, nyomtatvány?
Válasz Mézga #3072. hozzászólásáraÍr egy lemondót,és beviszed a földhivatalba.
van egy 18 hekis föld, amiből megvettem 8 hekit. aki eddig bérelte az egész területet, az nem tulajdonostárs és lemondana az én részem haszonbérletéről. ezt hogyan kellene lepapirozni?
Válasz Mf-es? #3068. hozzászólásáraItt is lehet, a kettő két külön dolog. A használati megállapodásban csak az van rögzítve, hogy az osztatlan közös tulajdonban lévő területet ki hol használja a tulajdoni hányadának megfelelően, enélkül pedig nem lehet másik tulajdonostárstól bérelni. Ezt a megállapodást térképmásolattal együtt csatolni kell a haszonbérleti szerződéshez, így lehet csak 2017. január 1-től, hogy ha valaki rájelentkezik ne legyen probléma belőle, hogy most akkor hol használja a területet.
Válasz B.laca #3066. hozzászólásáraEngem akárhányszor olvasom még mindig gondolkodásba ejt a földtörvény ezen pontja:
"42. § (1) A földhasználati jogosultság megszerzésének feltétele – ide nem értve a 40. § (2)–(5) bekezdésében foglalt eseteket –, hogy a földhasználati jogosultságot szerző fél a földhasználati jogosultság átengedéséről szóló szerződésben (a továbbiakban együtt: földhasználati szerződés), illetve teljes bizonyító erejű magánokiratba vagy közokiratba foglalt nyilatkozatban vállalja, hogy a földhasználati szerződés fennállása alatt megfelel a 40. § (1)–(4) bekezdésében, valamint a 41. §-ban foglalt feltételeknek, a föld használatát másnak nem engedi át, azt maga használja, és ennek során eleget tesz a földhasznosítási kötelezettségének.
(2) Az (1) bekezdés alkalmazásában nem minősül a használat átengedésének az, ha a földhasználati jogosultságot szerző fél
a) a föld használatát
aa) földművesnek minősülő közeli hozzátartozója, vagy
ab) a legalább 25%-ban a tulajdonában, vagy a közeli hozzátartozójának legalább 25%-ban a tulajdonában álló mezőgazdasági termelőszervezet
javára engedi át,
b) társult erdőgazdálkodást folytat, vagy
c) vetőmagtermeléshez szükséges terület biztosítása céljából engedi át a használatot más személy részére."
Erről a haszonbérleti szerződésben nyilatkozni kell, ugye, hogy magam használom..., a törvényben foglalt kivételeket leszámítva. És itt van a kutya elásva, minek van ez a pár kivétel a haszonbérbeadásnál a földtörvényben, ha semmi esetre sem engedhetem át a megszerzett földhasználatot, ezt nem értem én, de valószínűleg földhivatalban kell érdeklődnöm, csak ott sem mindig tudják, hogy mit kell csinálni.
Válasz Mf-es? #3068. hozzászólásáraÚgy látszik másik országban élek, mert itt lehet...
Válasz B.laca #3066. hozzászólásáraNem kell hozzá 25%.Én egyszer beadtam,hogy társtulajtól bérelnék.Rendes szerződés,kifüggesztés.Nem fogadták el.Írták,társtulajok,nem köthetnek haszonbérleti szerződést.
Használati megállapodást kértek.
Válasz B.laca #3066. hozzászólásáraAhha, értem. Köszönöm szépen, én is erre gondoltam, csak megzavart a földtörvény...
Válasz krisz19 #3065. hozzászólásáraHaszonbérelt föld használatát nem adhatod át. Annyi a lényeg, hogy ha 25%-ban tulajdonos vagy, akkor nem kell kifüggeszteni a haszonbérleti szerződést,hanem beviszed a földhivatalba bejegyzésre.
Sziasztok!
Egy olyan ügyben kérném a segítségeteket, hogy ugye a földtörvény megengedi, hogy a használatot közeli hozzátartozó, vagy saját, illetve közeli hozzátartozó legalább 25%-ban tulajdonában álló mezőgazdasági termelőszervezet részére átengedjem, valaki csinált már ilyet? A földhivatal mit kér ehhez, illetve ha haszonbérelt föld használatát szeretném így átengedni kell a tulajdonosok hozzájárulása? Válaszotok előre is köszönöm.
Haszonbérleti szerződésnél jognyilatkozat megtételére álló határidő novenber 6. volt amely határidő jogvesztő !



Ezen a napon érkező jognyilatkozatot elutasította a földhivatal hogy határidőn kívüli ....
Szerintetek itt mi lehet ?
Üdv!

Örülök, hogy megoldódott a problémád, egy kis kiegészítésem lenne a témához, hátha valakinek majd segítek vele.
Mint haszonbérlő nyertem pert hasonló szituáció miatt a közelmúltban tulajdonossal (nem volt NFA-s terület) szemben.
Az emelésnek első és egyik legfontosabb eleme a szerződésben foglalt pontok mellett, hogy csak abban az esetben kezdeményezheti tulajdonos a bérleti díj emelését, amennyiben a szerződés minimum 10 év időtartamra szól és már legalább 5 év eltelt belőle.
Ha ezen lényeges pontok valamelyike nem teljesül a bíróság el fogja utasítani a keresetet.
Ha a tulajdonos emelni szeretne, azt írásban köteles veled tudatni, ha nem fogadod el az emelést, akkor ahogy a kolléga is írta igazságügyi szakértőt kell megbízni, aki több szempontot figyelembe véve megállapít egy helyben szokásos bérleti díjat. Természetesen a földhasználó ezt elutasíthatja, ebben az esetben neki is meg kell bízni egy igazságügyi szakértőt, ő is készít egy szakvéleményt. Ilyenkor könnyen előfordul, hogy a két szakvélemény nem egyezik és a bíróság kirendel egy harmadikat is
Ha a bíróság megállapítja, hogy jogos az emelés, de az az eredetei bérleti díj 20%-tól magasabb, akkor lehetőséget nyújt a szerződés hátralévő időtartamától függetlenül arra, hogy azt a bérlő a gazdasági év végével felmondhassa, magyarán horror emelés megítélése esetén is lehetőség van még kifarolni.
Nos.. köszönöm mindenkinek a tanácsokat.
Az állammal kötött szerződés érvényes a bérlőre, ha abban az van hogy 2 évente felülvizsgálhatod a bérletet akkor bizony az úgy van. Szóval kicsit felokosodva, stb...stb... Bizony elfogadta a jelen bérlő a feltételeim. Megegyeztünk... Az ügyre pont került...
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást
Neo-nak külön a telefonon adott útmutatást...
Üdv... Kellemes ünnepeket mindenkinek...
Válasz Roli74 #3053. hozzászólásáraA vásárláskor érvényes bérleti szerződés volt a területre.Ennek tudatában vetted meg! Akkor.......?
Válasz Roli74 #3053. hozzászólásáraSzia Roli miért nem mondod inkább fől a bérlete? Mivel te vagy az új föld tulajdonos jogodban áll fől mondani még az első évben,egy oldalúan a szerződést felénk ezt csinálják nincs kecmec .
Válasz Batka #3055. hozzászólásáraMintha arról lett volna szó, hogy csak a 2014 után kötött szerződéseknél lehet kérni így emelést.
Válasz JD 4630 #3057. hozzászólásáraÜdv...
Hol lehet ilyen szakértőre szert tenni??
Köszi..
Válasz Roli74 #3053. hozzászólásáraSzakértő által megállapított bérleti díj elkérésére jogosult vagy, a szakértőt te fizeted, ha a szakértő által megállapított díjat nem fogadja el, akkor bíróság, és jó eséllyel ugrik a bérlete.
Válasz neo. #3054. hozzászólásárament az e-mail....
Válasz Roli74 #3053. hozzászólásáraEmelhetsz bérleti díjat, de azt a bérlönek is el kell fogadnia, magyarán meg kell egyezzetek, ha nincs megegyezés, birósághoz fordulhatsz, ebben az esetben a biróság döntése lesz a mérvadó. Legalábbis felénk ezt mondják...
Válasz Roli74 #3053. hozzászólásáraOlvasd el a bérleti szerződést még kétszer legalább és benne lesz hogy hogy tudod kirakni a jelenlegi bérlőt
Nos kedves Kollégák..
Vettem egy darabka állami földet, amin 2035 ig haszonbérlő tevékenykedik. Levélváltást követően a következőket írta. (emelni szerettük volna a bérleti díjat, mert itt felénk 2000ft/a.k. és 2820ft/ak értékeket fizetnek). Most 1250ftot fizet amit még az állammal irt alá. Erre ő azt írja vissza hogy emelésre nem vagyunk jogosultak, attól függetlenül hogy mi vagyunk a föld új tulajai.
de ő felkínálja a lehetőséget, hogy egyezzünk meg 1650ft-ban, és hogy akkor a következő változtatásra csak 2025 ben leszünk jogosultak.Hát nekem ez valahogy bűzlik. Miért kellene benyelnem az ő kegyes felajánlását amikor már mi is 2000-2200ft-okat fizetünk aranykoronánként.
Aki ebben jártas valami infót dobjon legyen szíves...
köszönöm..
Válasz csontii #3051. hozzászólásáraGyalogolni?! Azért jártak át az egyik területemen mert akkor a navarrával kellett volna kerülni kb 7-800 métert. Amikor kellett az aláírás akkorát köszönt a bunkója hogy majdnem kiverte a szélvédőjét, most felemeli a mutató ujját a kormányról. Majd 20 év múlva megint nagyot fog köszönni